Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#84) Lenovo


Lenovo
tag

Mint érintett engedjétek meg, hogy hozzászóljak ehhez a topic-hoz és néhány dologra magyarázatot adjak. Igyekeztem átfutni az egész halmazt, de biztosan kimaradt belőle valami. Ha így van, akkor bátran kérdezzetek!
Tehát. Lenovo N1010. Örömmel olvastam több helyen, hogy jónak találjátok. Ez azért nem lehet teljesen véletlen, hiszen a volt IBM ThinkPad-ek testvére. (Pl. a billentyűzetet teljesen onnan örökölte.)
A leggyakoribb problémák:
Driver:
www.lenovo.com/support
[link]

(egyébként a ThinkPad driverek is itt vannak már, az IBM oldalak lassan megszünnek...)
Tudom, hogy 20000 Ft sok pénz, de én mégis azt javaslom, hogy aki Windows XP-vel szeretné használni a gépet, az ezen ne spóroljon. Ugyanis csak az oprendszeres változathoz járnak a kiegészítő programok. WinDVD Player, WinDVD Creator, Sonic CD/DVD író, Picasa, stb. és természetesen a legtöbbet hiányolt Omnipass biztonsági szoftvere is.
EZ utóbbiról egy kicsit bővebben: A gépben lévő ujjlenyomat olvasó egy hardver eszköz, amihez a meghajtót a Lenovo biztosítja:

[link]

Ezek után a felhasználón múlik, hogy milyen szoftvert használ hozza. (Jó hasonlat pl. egy CD író, amihez választhatsz Nero-t, Sonic-ot, és még ki tudja mennyi féle CD író szoftvert.) A Windows-os változaton az Omnipass szoftvere van fenn, de az Omnipass-szal kötött licenc szerződés nem teszi lehetővé, hogy külön is elérhetővé tegyük ezt a progit. Így azok, akik a DOS-os gépet választották valóban egyet tehetnek, vásárolnak (vagy szereznek :) ) egy ujjlenyomat olvasót kezelni tudó alkalmazást.
Az Omnipass szoftverének egyébként csak ''mellék funkciója'' az, hogy kezeli az ujjlenyomat olvasót. A fő feledata a jelszókezelés és a merevlemezen tárolt adatok titkosítása. Az ujjlenyomat olvasó csak ''hab'' a tortán, nem kell állandóan írkálni, helyette elég lehúzni az ujjadat.

Ajánlom figyelmetekbe az alábbi linket még, ahol a Windows-os verziót vásárlók megtudhatják, hogy hogyan menthetik le oprendszerüket. Ez ugyan a ThinkPad-ről szól, de a 3000-es sorozat ugyan ezen az elven működik. Különbség csak annyi, hogy itt a gombot ThinkVantage helyett LenovoCare-nek hívják.

[link]

Első szuszra ennyire futotta. Ha van kérdés szivesen válaszolok.


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.