Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19351) Poultier válasza bilimbalam (#19349) üzenetére


Poultier
tag

Szia!

2 hete írták alá szüleim a szerződést a vevőkkel. Jó 1,5 éve lett meghírdetve az ingatlan a szokásos helyeken(ingatlan.com, FB Marketplace), az elején jöttek érdeklődők, de nem igazán volt pénze egyiknek sem, aztán szép lassan lankadt a lelkesedés, kb. fél évvel később beadták a derekukat 2 ingatlanosnak, az egyik hozta a vevőt most.

Vidéki megyeszékhely, 160 nm-es családi ház, 1700 nm telken, mi építettük, így nem kell hozzányúlni pár évig.

(#19352) bilimbalam válasza Poultier (#19351) üzenetére


bilimbalam
tag

Ok, akkor nem temetem a dolgot így 2 hét hirdetés után :D

(#19353) kovsol válasza bilimbalam (#19352) üzenetére


kovsol
titán

Mi két hét alatt már vevőt találunk, meghirdetés napján már jöttek a telefonok. Ez idén év elején volt, megyeszékhely.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#19354) bilimbalam válasza kovsol (#19353) üzenetére


bilimbalam
tag

Valószínűleg akkor ár alatt hirdettétek meg, nem?

(#19355) kovsol válasza bilimbalam (#19354) üzenetére


kovsol
titán

A környéknek megfelelő átlagos áron volt hirdetve. Igazából egyetlen komoly érdeklődő volt, ő meg is vette. Szerintem szerencse is kell azért az eladáshoz. Lehet az a vevő nem jön még most is hirdetnénk.

May the Force be with you!

(#19356) skristof válasza bilimbalam (#19349) üzenetére


skristof
tag

ha szart akarsz eladni dragan, akkor evek.
ha jot, olcson, akkor 2 nap. ha jot korrekt aron, akkor 1-2 het.

ha erdeklodod sincs, akkor vagy nagyon rossz a lokacio/ingatlan, vagy rossz az arazasod.

(#19357) bilimbalam válasza skristof (#19356) üzenetére


bilimbalam
tag

Igen kb én is így gondolom.
Pest megyei újépítésű nagy lakás. Környék hirdetési áraihoz lőttem be magam, de a legtöbb elborult árazáshoz képest ez teljesen korrekt. Valószínűleg az ár miatt megy majd el kicsit lassabban ,ennyit nem mindneki tud csak úgy letenni. Amit észrevettem, hogy a kisebb, SOKKAL szarabb kégliget elkapkodják mert azok méretükből adódóan olcsóbbak.
Nekem egyátalán nem sürgős, csak kíváncsi voltam. Ha 2 hónap múlva nem jön valami komolyabb vevő, akkor lejjebb viszem az árat. Ami leginkább zavar, hogy jelenleg ne mlenne mit venni helyette. Eszméletlen túlárazások vannak. Romokat hirdetnek a környéken 80M-ért és ez nem egy nagy presztizsű település.. :DDD

(#19358) Brave_86 válasza bilimbalam (#19357) üzenetére


Brave_86
aktív tag

csak 1 példa [link]
Kb 5-6 hete, Bp.4.ker feladtuk a hirdetést (53m2- panel), másnap már jött az érdeklődő ő volt az első, aki már ajánlatot is tett. 8%-os alkuval. És utána 1 héten belül még volt 4-5 aki eljött megnézni. (de fel kellett függesztenünk a hirdetésünket és az eladást, mert ahová tovább költöznénk, azok visszaléptek az ő kiszemelt új házuktól)

(#19359) kovsol válasza Brave_86 (#19358) üzenetére


kovsol
titán

Ezért akarnak 45M-t? Ezt bontani kellene inkább, nem pedig beköltözni.

May the Force be with you!

(#19360) skristof válasza kovsol (#19359) üzenetére


skristof
tag

a hirdetes szovege alapjan ez telekarban van, vagy legalabbis azt kepzelik.

azert a samsung gyar mellett egy 500as telekert 45M + bontasi koltseg... igazan vonzo ajanlat :DD

(#19361) AxBattler válasza Brave_86 (#19358) üzenetére


AxBattler
félisten

Kis szájtépés, és 6%-os alkuval utánuk dobtam volna, az tuti.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19362) Brave_86 válasza AxBattler (#19361) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Mármint a lakást, vagy hogy érted?
Még benne lakunk, nem tudjuk aláírni a szerződést, amíg a leendő háznál alá nem írtuk.

(#19363) AxBattler válasza Brave_86 (#19362) üzenetére


AxBattler
félisten

A házat, és pár hónapig mentem volna albiba.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19364) Brave_86 válasza AxBattler (#19363) üzenetére


Brave_86
aktív tag

ez nálunk most nem opció, bővül a család heteken /napokon belül

(#19365) bilimbalam válasza Brave_86 (#19364) üzenetére


bilimbalam
tag

És pont most gondolkodtatok ingatlancserén? :DDD

(#19366) KilgoreTrout válasza Brave_86 (#19364) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Kevés a stressz? :)

Bátor dolog ilyenkor belevágni... Mi másfél évessel csináltuk (a felújítás még mindig tart), az elmúlt egy évben öregedtem vagy 10 évet.

[ Szerkesztve ]

(#19367) skristof


skristof
tag

egy koltozheto haznal (~tisztasagi festes) is ekkora extra stressz kisbabaval koltozni?

legalabbis en nem latom, hogy Brave_86 utalt volna arra, hogy epitkezni, felujitani akar

(#19368) Brave_86 válasza KilgoreTrout (#19366) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Igen, a munkám során sem kell stresszelnem! "Unatkozok"...! :DDD
A vásárlási folyamat már több mint 1,5-2 éve elindult, város kiválasztása/városrész. A kiszemelt ház már mondhatni megvan hónapok óta, a jelenlegi tulajjal már akkor megállapodtunk, igaz hogy csak szóban. Nagy felújításokra nincs szükség azonnal, max tisztasági festés. Csak annyira nem haladnak a vásárlással, hogy lehet végül maradunk még a lakásban. 3.Covid hullám tetőzése sem segített. Eddig 2x jelezték, hogy most úgy néz ki megvan. Az egyiknél a tulajdoni jogviszonyokkal volt probléma így arról le kellett mondaniuk. Az utóbbinál pár hete, pedig végül nem az ő ajánlatukat fogadták el.

skristof
Valóban felújítás nincs most tervezve, egy szakértővel is átnézettük a házat előzetesen.

[ Szerkesztve ]

(#19369) Qtya123 válasza bilimbalam (#19349) üzenetére


Qtya123
őstag

Mi most adtuk el vidéki megyeszékhelyen belvárosban a lakásunkat. Az adott utcában a legtöbben belőtték a hasonló lakásokat 25-26 millió környékére és ott állnak a hirdetések régóta, vannak ami több mint 1 éve, de nem engednek az árból.

Mivel semmi értelme nem lett volna csatlakozni ehhez a "klubhoz", mi indítottunk 23.5-el. Volt néhány érdeklődő, de semmi komoly. Utána 22.5-re mentünk, itt megint jöttek érdeklődők, volt kettő, akik meg akarták venni, de az egyik full para volt a vírustól, így nyújtotta az egészet, alig mert találkozni. A másikkal már megegyeztünk az árban, de volt neki valami vergődés a munkáltatói igazolással. Külföldön dolgozik és nem eredetit kapott, a banknak meg az nem jó, vagy valami ilyesmiről beszélt, de tárgytalan is lett, mert ez idő alatt jött egy újabb érdeklődő, aki elvitte 22ért.

Most a másik oldalra kerültünk. A kinézett helyen úgy 28-ért mentek el a lakások mostanában, de a most frissen felkerülteket lövik be 30-32-re és kell még nekik idő, mire rájönnek, hogy annyiért nem valószínű, hogy elmegy. Na meg vannak az ingatlanos által hirdetettek, amikre még +1 milla rá van téve, mert ugye a kedves ingatlanos megmondta a tulajnak, hogy á majd a jutalékomat a vevő kifizeti és azzal a lendülettel 1 milla plusz a meghirdetett ár.

[ Szerkesztve ]

(#19370) axod


axod
tag

Sziasztok! Erste esetén van valakinek tapasztalata, hogy a sikeres előbírálat mennyit számít a hitel átfutásában (elsősorban időben)? Tegnap megkapták az értékbecslés eredményét. Fogyasztóbarát lakáshitel+CSOK kedvezményes hitel+CSOK+Áfa visszatérítés... CSOK nem megelőlegezett. Új lakás, sok lakásos társasházban. 04/21-én fogadták be a kérelmet, értékbecslés ment elég lassan sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#19371) DamianB válasza Qtya123 (#19369) üzenetére


DamianB
őstag

Grat akkor végül sikerült eladni figyeltem a sztoridat.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#19372) Qtya123 válasza DamianB (#19371) üzenetére


Qtya123
őstag

Köszi!
Már csak egy jót kell találni. Az nehezebb feladat lesz, ahogy látom. Bár van most kiszemelt, de alkudozunk még.

(#19373) attiati


attiati
veterán

na ez már panorámás telek
[kép]

(#19377) Nehaiu


Nehaiu
csendes tag

Van egy viszonylag nagy értékű családi ház, amit hónapok óta hirdetnek a kb. 125-135M sávban. Korábban is volt már eladó, ha jól emlékszem 2-3 éve, akkor is hónapokig hirdették, de nem kelt el. Annyit tudok, hogy azóta kiköltöztek belőle.

Szerintetek mennyi lehet ilyen esetben a reális alku? Tudom, minden eset, eladó, szituáció stb. más, csak a véleményekre vagyok kíváncsi. 10% tudtommal még "belefér" sokszor, a fenti esetben akár több is? Mit gondoltok?

(#19378) bilimbalam válasza Nehaiu (#19377) üzenetére


bilimbalam
tag

Hívd fel, mondd hogy maximum annyiért érdekel. Eladó vagy sem. És akkor ki fog derülni :D

(#19379) Nehaiu válasza bilimbalam (#19378) üzenetére


Nehaiu
csendes tag

Valami ilyesmit tervezek, persze miután megnéztük stb., csak nem tudom mennyire realisztikus. :)

(#19380) bilimbalam válasza Nehaiu (#19379) üzenetére


bilimbalam
tag

Eladótól függ.
2017-2019 között azt tapasztaltam, hogy soha egy büdös fillért nem engedtek volna. Tavaly pl sikerült alkudnom 5%-ot. De ez nyilván függ a túlárazottságtól is.
Ha olyan a tulaj, hogy soha nem keresett értelmes pénzt, és mindent szocpolból,csokból,örökségből vett, és most is úgy költözne tovább, hogy egy vasa sincs, akkor nem fog engedni, mert már kinézte mire vágyik.. :D

(#19381) AxBattler


AxBattler
félisten

Done.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19382) alakesh válasza bilimbalam (#19380) üzenetére


alakesh
tag

Nálunk most mindenki brutálisan megpróbál alákínálni. 14.5-ért árulunk telket, ami megegyezik a környékbeli, hasonló adottságú telkek árával, mindenki 9-10 milliókat kínál, vagy pedig álruhás ingatlanos...

(#19383) Qtya123 válasza alakesh (#19382) üzenetére


Qtya123
őstag

De nem lehet, hogy a többi telek is túlárazott és Te ugyanoda pozicionáltad?

(#19384) axioma válasza AxBattler (#19381) üzenetére


axioma
Topikgazda

Vajon koveti a moratorium hosszabbitasa is? Nekem az jobban kerdes. Bar ha nincs kilakoltatas akkor konnyebben huzzak az idot tartozasban is...

(#19385) attiati válasza axioma (#19384) üzenetére


attiati
veterán

Szerintem követni fogja, de nem általánosságban, hanem célzottan.

Tegnap pont ez volt a téma, csak valaki moderációt kért rá a politikai szál miatt.

(#19386) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Sziasztok.

Lakásvásárlás terén akadt egy kis problémánk. A történet a következő. 2021.02. hónap elején kinéztünk egy ingatlant, párommal átbeszéltük, és 2021.02.09.-én le is foglalóztuk a lakást. Ezután lényegében saját tőke, minimális lakáshitel és fundamenta/erste lakáskassza beforgatásával 06.05.-ig ki lenne fizetve az ingatlan (lehet a bank miatt 06.07 - hétfőn). A szerződésben és személyesen is jelezte az eladó hogy ő bármikor ki tud költözni, mivel van hová mennie (rokonokhoz). Így a szerződésre lezáró dátumként 06.10.-et írt az ügyvéd. Viszont pár napja felhívott az eladó hogy márpedig ők nem tudnak költözni, mert 06.12.-én esküvőjük lesz, utána 20.-ig nyaralnak, ezt követően meg nem kapnak szabadságot a költözésre. Érdekes, ezt az ügyvédnél, sőt foglaló átadása előtt sem jelezték. Tehát elvileg én 06.05-07. körül ki lenne fizetve, de ő nem költözne. Mit tudok ilyenkor tenni? Bútorokkal és berendezési eszközökkel együtt venném meg, tehát csak pár dolgot vinne magával. Ezért mindenképp ellenőrizni akarom a lakást, mielőtt átveszem. Ha esetleg olyan dolgot is eltulajdonít, amiben nem egyeztünk meg, mit tehetek?

Elnézést az összeszedetlenségemért, mert nem mindennap vesz lakást az ember, teljesen amatőr vagyok a témában, és az eladó hozzáállása is felhúzott kissé.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19387) BigBlackDog válasza Tothgera30 (#19386) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerződésben nincs valami napi kötbér, ami fizetendő, ha nem adja birtokba a megadott dátumig? Az azért szokott ösztönzőleg hatni. Bár, ha így áll hozzá, akkor nem annyira könnyű eset lehet. :( Mindenesetre az is eszembe jutott, hogy esetleg időhúzásra játszik úgy, hogy nála legyen a lakás ára is.

[ Szerkesztve ]

(#19388) A Zéé válasza Tothgera30 (#19386) üzenetére


A Zéé
addikt

meg kell nézni mi a birtokba adás dátuma, és hogy tényleg van-e kötbér.
Az ügyvéd felé jelezném legelőször a problémát, ő biztos el tudja mondani mik a lehetőségek. Neked sajnos fizetni kell még akkor is, ha tudod, hogy nem akarnak kiköltözni, mert különben te szeged meg a szerződésben foglaltakat. Így ha ők nem adják át a szerződésben foglalt időpontra (és így már felmerül az is, hogy állapotban), akkor ők szegik meg a szerződést. Remélhetőleg amit aláírtatok, az rendelkezik az ilyenkor teendőkről.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#19389) AxBattler válasza Tothgera30 (#19386) üzenetére


AxBattler
félisten

1, Időhúzás: ezt egy barátommal is eljátszották, a vételárat rögtön elverték volna nyaralásra. A napi kb. 12-5k HUF-os kötbér felemlegetése hamar elvette a kedvét a csókának az arcoskodástól.

2, Berendezés: az átadásra hívjátok el az ügyvédet is, és az átadás/átvételi jegyzőkönyvet jó részletesen vezessétek. Ha készültek korábban fotók a lakásról, vagy megmaradtak a hirdetésből, annál jobb, össze lehet vetni az aktuális állapotokkal.

#19385 attiati
Tegnap pont ez volt a téma, csak valaki moderációt kért rá a politikai szál miatt.
Akkor ezért tűntek el a hsz-eim. :B

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19390) bilimbalam válasza Tothgera30 (#19386) üzenetére


bilimbalam
tag

Bézbózütő, vasvilla.

(#19391) noiq_nolife


noiq_nolife
csendes tag

valakinek van tapasztalata onsegélyező penztarral való hiteltörlesztésrol? ez mennyivel bonyolítja a folyamatot? rögtön az elején jelezni kell már ügyvédnek/akárkinek, vagy menet közben is rugalmasan lehet?

(#19392) attiati válasza AxBattler (#19389) üzenetére


attiati
veterán

Remélem jobban alszik az illető, aki moderációt kért rá :D Ennyi politikát el kell viselnie egy ilyen átpolitizált szektornak, mint a lakáspiac. Pláne egy ilyen eldugott topiknak, ahol máskor is volt politizálás bőven. Gondoltam a panorámás budis kép után hozok egy ON témát, erre tessék :D

[ Szerkesztve ]

(#19393) golfvariant válasza noiq_nolife (#19391) üzenetére


golfvariant
aktív tag

Mi is részben így törlesztünk. Banknak, ügyvédnek nem kell róla tudnia.
Első 3 havi törlesztő után be kell mutatni a számlakivonatot, aztán havi szinten (1-3 havonta összegyüjtve)beküldeni emailben a kivonatot és a kezdeti nyilaktozatot scannelve.

Ha ketten is igénybe vennétek, akkor mindkettőtök nevének szerepelnie kell a hitelszerződésen, és za csak egyikőtök számlájárol megy a törlesztés, akkor nyilatkozatot kell.bemutatni hogy közösen törlesztitek. Kicsit körülményes elsőre, de azért a támogatásért nem nagy munka ha már minden be van járatva :D
Jah és egyszerűbb ha számlára kéritek a támogatás kiutalását, es nem a hitelszámlára :U

[ Szerkesztve ]

(#19394) axioma válasza attiati (#19385) üzenetére


axioma
Topikgazda

Nem is tunt fel hogy torles volt, nem tudom mi volt a tartalom, sorry hogy nem voltam itt. Ma voltak gyermekeim elorehozottazni, tegnap este azzal foglalkoztunk...

[ Szerkesztve ]

(#19395) axioma válasza noiq_nolife (#19391) üzenetére


axioma
Topikgazda

Biztos megy menet kozben, mikor behoztak mar 10 eve torlesztettunk. Az adasvetelhez semmi koze.
Ami fontos: egy eg.pt szamlarol (ahova 1 ember adokedvezmenye megy/mehet) csak egyszer jar az a 24e Ft. Ha ferj-feleseg hasznalja, akkor az nem jo hogy 1 szla 1 tulaj 1 jogosult, hanem kell ket kulon eg.pt. szamla, akkro mehet 2x24e (gondolom az nem fenyeget hogy ez tobb lenne mint a torleszto). Elvileg 2 szamla 1 ados is mehet ha a masikon jogosult, de ezt jobb ha megkerdezed.
Kerdes, hogy honnan torlesztesz. Nekunk mazlink van, mert technikai szamlarol, igy nem kell igazolgatni. Latom van ahol 3 havonta, folyoszamla eseten az MKB havonta keri, amig nem igazoltad addig nem utal kov. 25-en.
Ja es ugye 6 honapja bentlevo penz VAGY az adovisszaterites (az azonnal) hasznalhato erre. Es a nyereseg az az szja ami visszajon, tehat befizetsz 100 egyseget, levonnak egybol x-et mukodesre, te a 100-ra visszakapsz adokedvezmenyt 20-at, tehat szumma 110-en valamennyi % jon ki, erosen fugg a(z atlagos, mert degressziv szokott lenni) mukodesitol.

(#19396) noiq_nolife válasza axioma (#19395) üzenetére


noiq_nolife
csendes tag

#19393 #19395 Köszi szépen ez nagyon hasznos.

Viszont egy kicsit most belezavarodtam a cashflowba.
Normál hitel esetén a folyószámláról utalom be/vonják le a törlesztőt a hitel számlára. Egpt esetén először átkell folyatni (és 6honapot parkoltatni) a pénzt az egpt számlán és onnan utalni? A másik lehetőség hogy igazolom, hogy hitelt törlesztek és kvázi az egészség pénztári pénzt kiutaljak a folyószámlára?

(#19397) axioma válasza noiq_nolife (#19396) üzenetére


axioma
Topikgazda

At kell mennie 6 ho parkolassal az eg.pt-on. Tehat ha nincs most bent penzed vagy 6 honapja vagy adokedvezmenybol, akkor most nem tudsz me'g abbol fizet(tet)ni. Nem te utalsz es igazolod, itt csak az megy hogy a mar bent levo, pantlikazott (onsegelyezore felhasznalhato) egyenleged terhere utaljak ok ki kozvetlen egy - megfelelo - szamladra. Ha mazlid van, technikaira, ha nincs, akkor a folyoszamladra, es igazolni kell hogy valoban torlesztettel.

(#19398) Tothgera30 válasza BigBlackDog (#19387) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Sajnos nincs. 06.10.-el lezáródik a szerződés, tehát a kifizetési határidő akkora lett határozva. Viszont úgy szerepel hogy miután fizettem, enyém a lakás, és az eladó köteles elköltözni onnan.

#19388 A Zéé: Nincs kötbér, vagyis nem szerepel. De ügyvédet megkérdezem a lehetőségekről.

#19389 AxBattler: Mi is erre tippelünk. De szerintem nem lesz gond, nem egy erőbenő az eladó, kicsit hantás, de lehet vele beszélni. A berendezés miatt én is izgulok, hogy minden olyan módon és állapotban legyen ahogy megbeszéltük. Nem tudom az ügyvédet mennyire tudom ilyenkor kötelezni hogy jöjjön ki személyesen, mert anno azt mondta ha megtörténik a kulcsátadás, elég neki egy telefon is.

#19390 bilimbalam: Nem hiszem hogy valaha is sor kerülne ilyesmire (ilyen kvalitású emberekkel nem üzletelek). :DDD

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#19399) HoTDoG válasza Tothgera30 (#19398) üzenetére


HoTDoG
tag

A kifizetési határidő egy dolog. A birtokbavétel hogyan lett meghatározva és mikorra?
Továbbá "szerződésben és személyesen is jelezte az eladó hogy ő bármikor ki tud költözni". Mit jelent azt, hogy a szerződésben jelezte, hogy bármikor el tud költözni? Hogyan lett ez beleírva?

Fentiek alapján ha 06.10 a birtokbavétel időpontja és a szerződésben szerepel, hogy addig gond nélkül átadja, akkor két dolog lehet szerintem.
Az egyik, hogy júni 10-én odaállítasz az ügyvéddel, utalási bizonylatokkal, hogy akkor jöttél átvenni a szerződés és a megállapodottak szerint.
A másik, hogy az ő kérésére írtok egy szerződésmódosítást. Jelzed felé, hogy számodra problémás a 10-15 nap csúszás, így ezt csak kötbérrel tudod megoldani, mert fizetned kell az albit tovább. Ez napi 20-30-50e Ft lesz. Ha így ok neki, akkor részedről aláírod a szerződésmódosítást.

Vagy jófej vagy és elengeded neki, miközben ül a kifizetett ingatlanodban :).

(#19400) updog válasza Tothgera30 (#19386) üzenetére


updog
senior tag

Nekem anno 4 hónapig(!) húzódott az eladó által pártfogolt bérlők kiköltöztetése, két szerződésmódosítás és +1 további "sima" szándéknyilatkozat követte a már megkötött adásvételi szerződést.

És persze a t0ketlen ügyvédünk egyik alkalommal se javasolta a kötbért, hogy ne legyen következő alkalom (lehet nem véletlenül hiszen így neki is mindig fizettem az ügyvédi díjat (igen, csak én fizettem, az eladó elzárkózott ettől)), +4 hónap albérlet pluszköltsége, +rengeteg idegeskedés, valószínűleg jobban jártam volna ha az első alkalommal kérem vissza a foglaló dupláját hogy bocs de nem teljesíted a szerződésben vállaltakat és kabbe.

Nem rémisztgetés, inkább motiváció hogy állj a sarkadra, még akkor is ha nem annyira sürgős a költözés :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.