Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19386) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Sziasztok.

Lakásvásárlás terén akadt egy kis problémánk. A történet a következő. 2021.02. hónap elején kinéztünk egy ingatlant, párommal átbeszéltük, és 2021.02.09.-én le is foglalóztuk a lakást. Ezután lényegében saját tőke, minimális lakáshitel és fundamenta/erste lakáskassza beforgatásával 06.05.-ig ki lenne fizetve az ingatlan (lehet a bank miatt 06.07 - hétfőn). A szerződésben és személyesen is jelezte az eladó hogy ő bármikor ki tud költözni, mivel van hová mennie (rokonokhoz). Így a szerződésre lezáró dátumként 06.10.-et írt az ügyvéd. Viszont pár napja felhívott az eladó hogy márpedig ők nem tudnak költözni, mert 06.12.-én esküvőjük lesz, utána 20.-ig nyaralnak, ezt követően meg nem kapnak szabadságot a költözésre. Érdekes, ezt az ügyvédnél, sőt foglaló átadása előtt sem jelezték. Tehát elvileg én 06.05-07. körül ki lenne fizetve, de ő nem költözne. Mit tudok ilyenkor tenni? Bútorokkal és berendezési eszközökkel együtt venném meg, tehát csak pár dolgot vinne magával. Ezért mindenképp ellenőrizni akarom a lakást, mielőtt átveszem. Ha esetleg olyan dolgot is eltulajdonít, amiben nem egyeztünk meg, mit tehetek?

Elnézést az összeszedetlenségemért, mert nem mindennap vesz lakást az ember, teljesen amatőr vagyok a témában, és az eladó hozzáállása is felhúzott kissé.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.