Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-17 15:47:31

LOGOUT.hu

Ebben a topikban a a Kriptovalutákhoz tartozó adózásokkal, pénzfelvét/utalással kapcsolatban lehet olvasni.
Mielőtt kérdezel olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#904) Lord Dragon válasza Spec (#903) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Jó, de az adózás (főleg itt Magyarországon) soha nem a korrektségről szólt. :N Normál (nem kripto) adózás esetén is ha megnézed, hogy a tényleges (munkáltató által kifizetett) jövedelem hány %-ban marad meg neked, akkor azért eléggé elkeserítő a helyzet... :((( És még ezután is kurva sok adót befizetsz (pl ÁFA) abból a % pénzből ami az adózás után megmaradt neked. Tehát elég sok esetben duplán vagy akár triplán is adózol mire ténylegesen eljutsz odáig, hogy értékre (autó, kaja, ruha akármi..) váltod a pénzt amiért egyébként megdolgoztál. Akik az adózási törvényeket hozzák, azok folyamatosan azon ügyeskednek (egyéb hasznos dolguk sincs), hogy ha te tisztességes munkát végző dolgozó ember vagy, akkor hogyan tudnának minél jobban kifacsarni amellett, hogy annyit azért mindig meghagynak neked, hogy holnap is tudj menni dolgozni. :)

Ha végig vizsgálod a teljes folyamatot, akkor rájössz hamar, hogy annak idején amikor jött a földesúr és elvette a parasztgazda terményének a 10%-át, majd jött az egyház és az is elvett újabb 10%-ot, annak ellenére %-os arányban még így is igencsak jóval több megmaradt annak a parasztnak mint most nekünk. Persze azért nem élnék abban a korban ettől függetlenül sem.... :) A modern technika sokat könnyít az életen cserébe...

Persze lehet csak én látom ilyen drasztikusan ezt az adózási helyzetet, de nyilván csak a saját tapasztalataimra tudok alapozni. :) Biztos van aki nem ért egyet velem... :)

Én speciel próbálgatom a gépem üresjárati idejét bányászással kitölteni. Némi kripto már szaporodott is az alatt a 2 hónap alatt amióta nyomatom. De egyelőre még csak próbaképpen utaltam ki egy kis összeget belőle, hogy megnézzem, hogy hogyan működik az utalás meg a hozzá tartozó költségek. Illetve, hogy az így felmerült megnövekedett áramszámlát ne saját zsebből kelljen teljes egészségben fizetni hanem részben abból amit termelt. :) Hosszú távra még nem tudom hogy ez mennyire lesz jó, vagy mennyire fogja megérni. Illetve ha úgy alakul, hogy meg fogja érni és egy valamire való összeg felszaporodik akkor hogyan \ milyen formában kellene kivenni vagy hozzájutni majd vagy inkább bent kéne hagyni "játszani". De amíg csak kevés van bent, addig annyira nem foglalkozok vele még.... hadd termelgessen. Mivel nem küldök ki belőle semmit és nem is fiat pénzben van hanem kripto-ban így nem is hinném, hogy adóznom kéne utána. Egyébként is napi szinten változik az értéke ...

Az a pici amit kiküldtem az meg teljes egészében elment áramszámlára... bőven kevés is volt ....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.