Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-17 15:47:31

LOGOUT.hu

Ebben a topikban a a Kriptovalutákhoz tartozó adózásokkal, pénzfelvét/utalással kapcsolatban lehet olvasni.
Mielőtt kérdezel olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) fireman123 válasza Gallmix (#1200) üzenetére


fireman123
őstag

Passz, ezt a Kripteustól kellene megkérdezni.

(#1202) FollowTheORI válasza Gallmix (#1200) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Biztos nem, ezt sok sok pénzért adják csak mindenkinek. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1203) Gallmix válasza FollowTheORI (#1202) üzenetére


Gallmix
aktív tag

vagy, hogy x ideig visszanézhető? sajna elfelejtettem :(

Ja várjunk csak a 0:00 miatt van 15. :DDD :U

Konkrét link is van ahol lehet majd nézni?

[ Szerkesztve ]

(#1204) fireman123 válasza Gallmix (#1203) üzenetére


fireman123
őstag

(#1205) Boond


Boond
addikt

Ha nincs Binance regisztráció akkor is nézhető?

(#1206) fireman123 válasza Boond (#1205) üzenetére


fireman123
őstag

negyed óra múlva kiderül :D ...passz

(#1207) Patrick


Patrick
addikt

Működik ez, király. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#1208) fireman123


fireman123
őstag

Elvileg vissza tudja majd nézni aki lemaradt, lesz egy link....csak azt nem mondták, hogy hol teszik közzé a linket :DDD ...közben megtudtam, a Binance Telegramján és a Facebookján teszik közzé.

[ Szerkesztve ]

(#1209) Boond válasza fireman123 (#1208) üzenetére


Boond
addikt

Pedig az a lényeg... Nekem vmiért akadozott is, neten nem múlik. Kommentekbe is írták oldalt.

Belinkeled ide is? Amikor elérhető lesz a video

[ Szerkesztve ]

(#1210) fireman123 válasza Boond (#1209) üzenetére


fireman123
őstag

Ha rátalálok majd akkor igen :D ...nekem is akadozott, ...de igazából ami engem érintett abból nem sok újat hallottam, ezeket döntően ismertem eddig is (a kripteus discordján elég jól lehet tájékozódni) ...Telegramon megvan a Binance csoport, a facebookon most kértem a felvételt a Binance Klub Magyarország csoportba, ...elvileg itt közzéteszik a linket, legalábbis a Telegramon ezt írta a Binance-s csóka aki szervezte a webinart a Binance részéről

[ Szerkesztve ]

(#1211) fireman123 válasza Boond (#1209) üzenetére


fireman123
őstag

[link] video link Kriptoadózás

(#1212) Boond válasza fireman123 (#1211) üzenetére


Boond
addikt

köszi. Meddig lesz elérhető?

(#1213) fireman123 válasza Boond (#1212) üzenetére


fireman123
őstag

Ha én raktam volna ki akkor tudnám :D ....de én csak megkerestem a korábban írt helyeken.

(#1214) GIORGIONE76


GIORGIONE76
őstag

Sziasztok, egy kis segítséget kérnék,
Binance-nál próbálom kisilabizálni ismét a fizetéseimet,
a funding wallet-es kripto-huf átváltásaim/vásárlásaim kellenének,
a Transaction History-n belül hol találom meg?
melyik fül alatt és melyik legördülő menüben?
Tavaly olyan egyszerűnek tűnt, hogy nem írtam fel :(

Előre is köszike Giorgio

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#1215) GIORGIONE76 válasza GIORGIONE76 (#1214) üzenetére


GIORGIONE76
őstag

Megtaláltam, végülis a kártyánál kellett keresni, más fiat váltásom nem volt, köszke :)

https://opensea.io/GIORGIONE76 https://foundation.app/@GIORGIONE76

(#1216) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Megerősítést szeretnék kérni, hogy jól gondolom-e. :DDD

Készíteném az adóbevallásom és pár kérdés felmerült. Revolutra töltöttem forintot, ott váltottam dollárra, majd utaltam Binance-re. Ugye aznapi MNB árfolyammal számolom a befizetés összegét, amikor megérkezett Binance-re?

Előző éves bevallásom valószínűleg elrontottam, mert akkor úgy számoltam, hogy az adott coinok vásárlásának napján érvényes árfolyamon váltottam forintra a vásárlás összegét. Ha jól sejtem, akkor már a beutalás napján a teljes befizetés összegét kellett volna, hiszen már akkor cripto (BUSD) lett belőle, tehát tök mindegy, hogy utána mit, mikor és mennyiért vettem. Önellenőrzést lehet erre beadni, nem?

(#1217) nort_on válasza Ryder1 (#1216) üzenetére


nort_on
senior tag

Önellenőrzés (O kód) akkor van, ha adót kell befizetned a módosítás után. Helyesbítés (H kód) meg akkor, ha nem keletkezik befizetési kötelezettséged. Ha meg kaptál 2021-ben adóvisszatérítést (bármire), akkor ki kell pipálni, hogy most már nem kérsz (mivel egyszer már megkaptad).

(#1218) KMT


KMT
addikt

Nem tudom, hány érintett van itt, de az "elveszett" kriptókat ki hogyan kezeli a bevallásban? Pl csődbe ment tőzsdén maradt, már hozzá nem férhető kriptó befolyásolja bárhogyan a tárgyévi veszteséget/nyereséget?

(#1219) fireman123 válasza KMT (#1218) üzenetére


fireman123
őstag

Szvsz azzal nem tudsz mit kezdeni, bevételed nem lesz belőle tehát az adóalapot nem növeli, költségkénti elszámolása is kérdéses, mivel a fiatról kriptóra történő váltást (amennyiben a tőzsdén váltottad) nem tudod igazolni és átszámolni MNB aznapi árfolyamon ft-ra, (pl. a banki euró beutalás bizonylata ehhez kevés mert azzal nem igazolod a kriptó vételt, azt meg főleg nem, hogy melyik napon milyen ft/euro árfolyamon vetted)....kivéve ha közvetlenül ft-ért vetted a kriptót pl. kártyával, ezesetben elszámolhatod költségként (veszteségként), mert azt tudod igazolni hogy belépték a "fekete dobozba.".

[ Szerkesztve ]

(#1220) KMT válasza fireman123 (#1219) üzenetére


KMT
addikt

Köszi! Az igazolást hogyan kell érteni, erre van tapasztalat? Én rendszeresen mentem a tranzakcióimat (bár nem elég gyakran). Aztán abból számolom ki a bevételt/kiadást. Most is augusztusig megvan, de ez és a csőd között már nem tudom, mit ügyködtem. Mindenesetre én ezekkel számolok most szerintem, hiszen tudom, hogy megtörténtek.

Viszont ezek a letöltések excel file-ok. Pdf-et, ami hitelesebbnek tűnik, szerintem nem tudott az ftx és nem tud a binance sem. Ez addig jó, amíg csak bevallogatom, de egy esetleges ellenőrzésnél mit fogadnak el igazoltnak? Hiszen ahogy írtad is, ami teljesen biztos és hitelesen igazolható, az a fiat beutalása, az viszont önmagában még nem jelent kiadást.

(#1221) Frozen válasza KMT (#1220) üzenetére


Frozen
őstag

Azért teljesen vicc,hogy bárkinek is kell számolgatni. Miért nincs erre egy program vagy a tözsdéken miért nem úgy töltöd már le a tranzakciókat,hogy ez fel van tüntetve.
Most gondolj bele aki tradel bottal vagy csak hétvégente erre fekszik rá az utána 1 év múlva mikorra fogja tudni az összes dolgát kiszámolni egyenként ? :W . Szóval aki ezt kitalálta sem 100%-os

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1222) Boond válasza Frozen (#1221) üzenetére


Boond
addikt

Nálunk én úgy tudom, csak a fiat-kriptó, kriptó-fiat váltást kell bevallani. Azt viszont MNB napi árfolyamon visszaszámolva.

Kártyásoknak 20.000 alatti napi vételt nem kell beszámítani, és 200.000 kb éves bevételt nem (ha napi 20.000ból jön össze).

Itt van egy kalkulátor
www.instagram.com/p/Crihl5uoDam/

Belegondolni is rossz, ha sima nem kriptos kártyás vásárlásokat pl könyvelni kellene.... meg számolgatni.

Frozen,, talán ezért nincs egységes rendszer mert minden országban más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#1223) fireman123 válasza Frozen (#1221) üzenetére


fireman123
őstag

Csak a fiat-kripto és kripto-fiat tranzakciók játszanak, kripto-kripto nem....legalábbis adózás szempontjából. A pénzmosás elleni tv. alapján viszont a bank megállíthatja a bankba bejövő fiatot egy bizonyos összeg felett és felszólíthat (valamelyik hatóságon keresztül, hogy igazold miként lett a beutalt fiatból 100x annyi....no ilyenkor jól jöhetnek a kripto-kriptó tranzakciók is.

[ Szerkesztve ]

(#1224) nimmrody


nimmrody
tag

Sziasztok!
Le tudnátok írni pontosan mi a helyzet akkor hogyan mit kellene kitölteni mely rublikákat az adóbevallásban ha 2019-2020-2021-illetve idén is csak befele tettem pénzt fiatot majd abból x tőzsdén kriptót vásároltam tartom, tradeltem, (kripto/kripto párban) veszteségem is keletkezett nem kevés de kifele Fiat ba még egyszer sem vettem és egyelőre nem is célom. Tulképp itt a lényeg az lenne ha majd egyszer szeretném kivenni pl jövőre vagy az után figyelembevehető e az aktuális évben adó szempontjából a pár évvel az előtti befizetett lejelentett összeg. Mert még nem adtam le eddig ezeket. Köszönöm szépen.

(#1225) fireman123 válasza nimmrody (#1224) üzenetére


fireman123
őstag

A 2021-es év bevallásalát tavaly kellett volna beadni. A 2021 előtti évek és a 2022-es kriptó vásárlások összegét a 164. sor "a" cellába kell beírni (veszteségnek tekinti a rendszer a befizetést)

(#1226) KMT válasza fireman123 (#1225) üzenetére


KMT
addikt

Biztos, hogy a befizetést? Értelmezésem szerint nem azt, hanem az azt követő fiat-kriptó váltást. És nem veszteségnek, hanem kiadásnak.

nimmrody:
Minden fiat-kriptó váltás esetén az eladott fiat-ot az aznapi MNB árfolyamon átszámolod forintra, ezek összege lesz a kiadásod (évente). Ha nem váltottál vissza fiat-ra, akkor nincs bevételed, így a kiadásod egyben veszteség. Az egyértelmű lesz, hogy hova kell írni ezt az adatot. Legalább is a tavalyi évre vonatkozóan. A több évvel ezelőtti "amnesztiás" résszel nincs tapasztalatom.
Elvileg egyéb költségek is elszámolhatók kiadásnak, de én ezeket kihagytam, nem tudom ilyen szisztematikusan nyilvántartani, nem foglalkozom vele inkább.

(#1227) nimmrody válasza KMT (#1226) üzenetére


nimmrody
tag

Rendben koszi.

De igy akkor osszevonhato kesobb?

Pl 2020 ban betettem 3 millio forintot. Amit most 2023 ban beirok a 164.-sor a cellaba.

Ok ez akkor veszteseg.

Evekig nem nyulok hozza nem valtok vissza majd 2024 ben pl kiveszek 5 millio forintot amit 2025 ben leadoznek.

De igy akkor nem az 5 millio utan adozok hanem az 5 minusz 3 azaz a 2 profit utan?
Figyelembe lesz veve az elozo evekkel ez elott bevallott befizetes? (Veszteseg) ?

Igy mukodik ez a lenyege?

Koszi szepen.

(#1228) FollowTheORI válasza nimmrody (#1227) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A lényeg ez, de csak két évig tudod megcsinálni a kiegyenlítést.
Sőt igazából ha minden évben veszel, akkor évente kell ezzel vacakolni a jövőben.

Szóval lényegében 1-2 évente ki kell venned, realizálnod a nyereséged/valódi veszteséged év végén, leadózni utána (csak nyereség után lesz nyilván), majd következő évben megint vehetsz kriptót belőle.

És így görgetheted az egészet.

Pl december végén realizálsz, adózól az adott évre, majd január elején veszel újra kriptót belőle...

Sajnos most ilyen a rendszer, remélhetőleg lesz ez még jobb is, mert ez így egy picit kényelmetlen a hosszabb távban gondolkodóknak (mondjuk 5-10+ év). :)
Évente csak ezért mozgatni meg váltogatni a vagyonod, hát... picit gáz. :D
Persze nem kötelező, csak akkor az egészre mindig megy majd a 15% adó.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1229) Boond válasza Frozen (#1221) üzenetére


Boond
addikt

(#1230) fireman123 válasza Boond (#1229) üzenetére


fireman123
őstag

Mivel adózás szempontjából csak a fiat/kriptó és kripto/fiat váltások játszanak nem nagy dolog ezeket évente összesíteni, aztán csak a nagyobból kivonni a kisebbet és a kapott eredményt beírni a megfelelő cellába az adóbevallásban....ehhez nem kell semmi program.
A kripto/kriptó váltásoknak egy esetleges pénzmosás elleni vizsgálatnál lehet jelentősége, hogy igazolható legyen, hogy a kereskedésből lett 100x, nem pedig pl. drogkereskedelemből származó jövedelmet akarsz tisztára mosni kriptóval.....a linkelt oldalon az előző van, .....de a kripteus megcsinálja neked a teljes kripto/kripto váltások elemzését is (van rá programjuk amivel az egyes tőzsdéken folytatott tranzakcióidat le tudják kérni, elemezni, összegezni ...stb. ( [link] )...persze nem kis pénzért :) ....egyébként az általam linkelt oldalról ingyenesen letölthető az adóalap kalkulátoruk, de az csak a fiat/kripto és kripto/fiat váltások összegzéséhez, továbbé bányászköltség és egyéb költségek beszámításához és így az adózáshoz jó.

[ Szerkesztve ]

(#1231) d.janos


d.janos
csendes tag

Tudnátok abban segíteni, hogy ha 1 000 000 forintot fizettem BE és 200 000 forintot vettem KI 2022-ben a Revoluton keresztül, amit ott kriptó vásárlásokra és eladásokra költöttem akkor melyik mezőbe mennyit kell beírni? Köszönöm előre is a segítséget! :R


-

(#1232) fireman123 válasza d.janos (#1231) üzenetére


fireman123
őstag

1 milliót tettél kriptóba és ugyanabban az évben 200et váltottál fiatra, akkor 800e a "veszteség", amit a 164. sor "veszteség" cellába kell írni....a 202-208 sorokkal akkor kell (lehet) foglalkozni ha a 2021es adóévre volt bevallott jövedelmed ami után akkor fizettél 15% adót, és most szeretnél élni az adókigyenlítés lehetőségével, azaz most a tavaly befizetett adóból igényelhetsz vissza ha akarsz,....többek szerint nem kell huzogatni az oroszlán bajszát visszaigényléssel :)...én megtettem és már vissza is utalt a nav a tavalyi befizetett adómból.

[ Szerkesztve ]

(#1233) d.janos válasza fireman123 (#1232) üzenetére


d.janos
csendes tag

Köszi. :R

(#1234) FollowTheORI válasza fireman123 (#1232) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Habár a vége ugyanaz, nem pontos így a kitöltés... azért van ott két külön cella erre, hogy írja be az ember külön a kiadásokat/veszteségeket meg külön a bevételeket/jövedelmet. :)

Főleg, ha a kirptováltók is így jelentenek külön. Az összevethetőség és követhetőség érdekében.

Meg aztán elég egy túlbuzgó NAV-os, vagy átvilágítás, aztán kérdezgethetnek, még ha ki is magyarázható, hogy ha volt ennyi jövedelmed az miért nincs feltüntetve sehol.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1235) fireman123 válasza FollowTheORI (#1234) üzenetére


fireman123
őstag

Ajajjj, ...ezek szerint fogalmad sincs a kriptoadózásról :( .
Tegyük akkor tisztába:
- kriptónál csak az számít, hogy az adott évben összesen mennyi fiatot váltottál kriptóra és összesen mennyi kriptót váltottál fiatra
- a kapott két számot kivonod egymásból, amennyiben az év folyamán többet tettél be mint amit kivettél akkor "veszteséged" keletkezett és ezt a 164. sor "veszteség" cellájába írod és a többi cellába semmit, ....amennyiben többet vettél ki mint a betett összeg akkor pedig a "jövedelem" cellába írod a kapott eredményt és a progi automatikusan számolja (beírja) a fizetendő 15%-os adót az "adó" cellába

Tehát egy adóévben vagy "veszteséged" vagy "jövedelmed" volt a fenti összesítések alapján, és a megfelelő cellába kell írni az egy számot!
Ennyi az egész.

Tavaly fizettem kriptoadót, idén meg visszaigényeltem a tavaly befizetettből (mivel az idei évben + az amnesztiás éveket is ideszámolva többet tettem be mint amit kivettem)...ez az adókiegyenlítés, de ez már túlmutat azon amiről beszélünk,.....és hétfőn már a számlámra utalta a NAV a visszaigényelt összeget.

(de nyilván mindenki úgy csinálja ahogy akarja és amit írok nyilván nem adózási tanácsadás :D )
Próbálj meg a veszteség és a jövedelem cellába is beírni egy számot és meglepődsz mit mutat :) ....hibát fog kiírni, hogy a 164. sorban egyszerre nem tölthető ki a veszteség és a jövedelem cella

Segítségként a Kriptoakadémia discordról:

[ Szerkesztve ]

(#1236) fireman123 válasza fireman123 (#1235) üzenetére


fireman123
őstag

Ha esetleg nem olvasható, akkor a KA discordon visszakereshető a dátum alapján a "kriptoadózás" szobában. (megint csak ....nem adótanácsadás amit írok/mondok :) ) ...és egy sor speciális kriptoadózási kérdésre is lehet ott választ találni, de ugyancsak érdemes benézni a Kripteus discordjára.....

[ Szerkesztve ]

(#1237) section9 válasza fireman123 (#1235) üzenetére


section9
őstag

Szerintem nem igényelhetsz vissza emiatt adót, maximum veszteséget csökkenthetsz vele. Lásd hármas pont.

(#1238) fireman123 válasza section9 (#1237) üzenetére


fireman123
őstag

Megtettem, már visszautalták.....javaslom nézd át a 22szja 202-208 sorát (adókiegyenlítés) és olvasd el hozzá a kitöltési útmutatót. Egy nav tájékoztató sosem teljeskörű, főleg nem egy évvel ezelőtti, akkor amikor azt írták még nem is létezett a 2022-es évre vonatkozó nyomtatvány.

[ Szerkesztve ]

(#1239) Gallmix válasza fireman123 (#1204) üzenetére


Gallmix
aktív tag

köszönöm

(#1240) FollowTheORI válasza fireman123 (#1235) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ki fogom próbálni jövőre (most már nem tudom, mert beadtam már több, mint egy hónapja és veszteségem volt csak), de nekem más rémlik amikor töltöttem és nem is logikus akkor a két külön cella... de ebből nem nyitok vitát.
Ha te kirpóbáltad, akkor elhiszem.

Mellesleg az általad linkelt kép is azt mondja amit én... :D

De most gyorsan ránéztem a kitöltési útmutatóra és eléggé valószínű igazad van:

Ha 2022-ben a tárgyévi ügyletek révén megszerzett bevételek (összes realizált bevétel) összege
meghaladja a kriptoeszközök megszerzésére és az ügyletekhez kapcsolódó díjakra, jutalékokra
(ideértve a konkrét ügylethez nem kapcsolódó, de a kriptoeszközök tartásával összefüggő
tárgyévi igazolt kiadásokat is) fordított tárgyévi igazolt kiadásokat (összes realizált kiadás,
ideértve az adott évben megszerzett összes kriptoeszköz megszerzésre fordított összegét, abban
az esetben is ha az adott kriptoeszköz nem került a tárgyévben értékesítésre), akkor ügyleti
nyereséget kell megállapítani ennek a sornak a „d” oszlopában, a 15 százalékos adót pedig az
„e” oszlopában kell bevallania.

Ha a 2022. évben a tárgyévi kiadások összege meghaladja a tárgyévi bevételek összegét, akkor
ügyleti veszteséget kell megállapítani, amelynek összegét e sor „a” oszlopában tüntesse fel.

Mert valóban azt írja, HA egyik van ide írd, HA másik van oda írd. :R

És szerintem se kérheted vissza a pénzed... de ha visszautaláták ám legyen. Max később meg majd visszakérik, ha mégsem jó így, de ez legyen az ő bajuk. :D
Bár az a baj ilyenkor is minket szoktak megb*szni, hogy visszaéltünk valamivel, csak ők nem ellenőrizték. :((

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1241) fireman123 válasza FollowTheORI (#1240) üzenetére


fireman123
őstag

Nem semmi vagy :D , ....mint írtam mindenki azt csinál amit akar, de mutatok egy példát, hogy nem csak én (és a NAV) gondolja úgy, hogy a korábban befizetett adóból lehet visszaigényelni a következő 2 évben ha ezek az évek veszteségesek voltak .......
(3 éves ciklus az adókiegyenlítés intézménye ....oda/vissza alapon!, tehát gyakorlatilag olyan mintha 3 év összes nyereségét/veszteségét együtt számolnád el, persze évente meg kell ezt tenni, de kiterjesztődik 3 évre)
Mivel a 2022-es bevallásban csak kb. 20 %-át tudtam visszaigényelni a 2021-ben befizetett adónak (így jöttek ki a számok), ezért a fennmaradó 2021-ben megfizetett adórészből még vissza lehet igényelni a 2023-as év bevallásában is, persze csak ha a 2023-as évem veszteséges lesz, azaz többet tolok be mint ki az év folyamán. (ekkor jár le a 3 év, tovább nem lehet görgetni se oda, se vissza alapon)
Nem tudom láttad-e a Binance és a Kripteus (Ők akik részt vettek a kriptoadó kidolgozásában a Pénzügyminisztériumban) közös videóját kb. 1-2 hónapja, bemásolok egy screenshot-ot, jelölve amiről beszélek. (de most utoljára :DDD )...részemről lezártam a "vitát" ...és tényleg mindenki maga foglalkozzon a pénzügyeivel, hidd el nem én találtam ki, hanem utána mentem rengeteg helyen....és a bevallási progi is ezt adja

[ Szerkesztve ]

(#1242) FollowTheORI válasza fireman123 (#1241) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

:D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1243) Maxximus


Maxximus
őstag

sziasztok.
Revolutról hogy tudom ki exportálni az adózáshoz szükséges datokat?

Még egy kérdés.
A Krypteus honlapjáról, hogy tudom megynitni a goggle sheet-te, nem engedi, mondván nincs engedélyem afiókomnak.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#1244) Boond válasza Maxximus (#1243) üzenetére


Boond
addikt

lépj be a discord közösségbe, utána tudod használni, ha jól tudom.

(#1245) d.janos válasza fireman123 (#1232) üzenetére


d.janos
csendes tag

Abban még tudnál segiteni, hogy ha még kiutalok annyit, hogy:

a.) Minuszban maradok
b.) Nullára jövök ki

akkor a jövő évi bevallásban is veszteséget kell feltüntetni?

Köszi. :R

(#1246) fireman123 válasza d.janos (#1245) üzenetére


fireman123
őstag

Alapeset, hogy az adott adóévben történő kripto/fiat és fiat/kripto váltásokat kell összegezni, majd egymásból kivonni, ha több lesz a fiat kivéted 2023-ban mint a "veszteséged" (azaz a befizetésed) akkor a 164. sor jövedelem cellába kell majd beírni, ha a befizetésed a több akkor pedig a 164. sor veszteség cellába. Minden innen indul, majd utána ki kell tölteni a 202-208 sorokat az adókiegyenlítés miatt (vélhetően a 2023 év bevallásában több sor lesz itt, bejön még a 2022-re vonatkozó sor is) és az előző év (évek) adatai döntik majd el, hogy adót fizetsz vagy éppen nullára jössz ki vagy már befizetett adóból visszaigényelhetsz-e.

(#1247) JohnnyBoy


JohnnyBoy
tag

Sziasztok!
1. 2021-ben ha nem lett a 164-es sorba beírva a veszteség, akkor önellenőrzéssel kell módosítani a bevallást, vagy elég egy helyesbítés?
2. Adókiegyenlítésre vonatkozó sorokat, csak akkor kell kitölteni, ha élni szeretnénk az adókiegyenlítéssel, tehát '21-ben és '22-ben csak jövedelem vagy csak veszteség volt, akkor nem kell kitölteni? A későbbi adókiegyenlítésnél csak az számít, hogy az előző két évi bevallás 164-es sorában mi szerepel?
3. Ha lenne egy ilyen folyamat:
Ft bankszámla -> Revolut -> Ft - Eur váltás -> kirptotőzsdére utalás -> Eur - kripto váltás.
Tegyük fel, hogy szinte minden lépés költséggel jár, tehát:
utalási díj; Ft-Eur váltás költség; tőzsdén beutalás díj; Eur-kripto váltás díj.
Ezek közül melyik kiadást lehet elszámolni kripto vásárlás költségeként?
:R

[ Szerkesztve ]

(#1248) Balu77


Balu77
őstag

Sziasztok. Valaki vásárolt már bitcoinnal az alza oldalán? És ha igen, akkor van tapasztalata? Illetve nyilván onnan is az átváltásra kell számolni az adót...
Júli 1-től ugye rájön erre is a +13% eho.

izé

(#1249) Frozen válasza Balu77 (#1248) üzenetére


Frozen
őstag

Szia én vásároltam már 2 éve az alzátol,de nem a magyar oldalról hanem a cz vagy sk tól. Semmi nem kellet átutaltam a kriptot és hello :DDD

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#1250) Balu77 válasza Frozen (#1249) üzenetére


Balu77
őstag

Sajnos 2 éve még más szelek fújtak, jobb világ volt. :DDD
Mostanra az adóhatóság már minden lyukba benéz.

izé

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.