Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-17 15:47:31

LOGOUT.hu

Ebben a topikban a a Kriptovalutákhoz tartozó adózásokkal, pénzfelvét/utalással kapcsolatban lehet olvasni.
Mielőtt kérdezel olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) koxx válasza demmer123 (#347) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha 5000 ft adótartozásod van akkor is megfingatnak.

(#352) lafaty80 válasza Madwe (#350) üzenetére


lafaty80
őstag

Jól megmondtad a tutit, kár hogy az első mondatoddal kb. minősítetted is magad.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#353) Madwe válasza lafaty80 (#352) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mert nem tudom pontosan az értékhatárt, ameddig HIVATALOSAN sem köteles az ember a használt áru adásvételét bevallani. értem :D

(#354) X Factor válasza Madwe (#350) üzenetére


X Factor
addikt

Évi 600k a limit.

Make things work

(#355) aleister válasza Madwe (#350) üzenetére


aleister
veterán

Ez így egyáltalán nem igaz.

Egyrészt évi 600k - ahogy X Factor kolléga is írja - másrészt ez bevételre vonatkozik. Tehát ha van számlád a kártyáról, amit kiadásként fel tudsz mutatni, akkor igaz ez. Máskülönben életbe lép az évi 200.000 forint jövedelem (bevétel és kiadás különbözete) szabály.

Kis olvasnivaló.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#356) lafaty80 válasza Madwe (#353) üzenetére


lafaty80
őstag

Igen egyrészt az összeg, másrészt ennek mi köze a bányászásból befolyó összeghez?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#357) tisn válasza lafaty80 (#356) üzenetére


tisn
addikt

ki banyaszik? csak hasznalt zoknijaimat adom el, es ethban fizetnek erte

(#358) demmer123 válasza aleister (#355) üzenetére


demmer123
őstag

Akkor ezek szerint én ha ki utalok 80-ezret ami bányászásból bejött mint bevétel.Akkor én meg se szólaljak aki havonta 100-150-ezret utal ki adó nélkül . :D

(#359) lafaty80 válasza tisn (#357) üzenetére


lafaty80
őstag

bizonyítsd :D

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#360) Madwe válasza lafaty80 (#356) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hogy jön a bányászat a kommenthez, amire reagáltam :F Erre írtam:
"Hivatkozhatok arra is hogy eladtam egy számítástechnikai hardvert és coinbasen keresztül fizetett nekem. pl."
"Ezzel az a baj, hogy azt is be kell vallanod. Nem véletlenül van olyan sok pesti, csak személyes átvételes arc itt HA-n. :)"

[ Szerkesztve ]

(#361) aleister válasza demmer123 (#358) üzenetére


aleister
veterán

A bányászat nem ingóságok eladásából származik.Arra teljesen más szabályok érvényesek.
Olvasd vissza a szálat! Az évi 600k-s bevételi szabály a hardver eladásból származó bevételhez kapcsolódik-

Ehhez:

"Hivatkozhatok arra is hogy eladtam egy számítástechnikai hardvert és coinbasen keresztül fizetett nekem. pl."

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#362) tisn válasza lafaty80 (#359) üzenetére


tisn
addikt

van par email kinyomtatva :)

pl. lafaty80@pervert.com-rol rendelt 5 parat, darabonkent 1ETH-ert :C

szerk: komyolra forditva a szot

szerintem 600k-ig ha erre hivatkozol nem bantanak
en-e felett a cegembe fogok kiutalni, ahova a hw-t vettem egy elfogadhato szintig, a tobbit megtartom/automata

jovore visszarakom kataba azt a ceget is es akkor megy oda a teljes bevetel

[ Szerkesztve ]

(#363) X Factor válasza lafaty80 (#359) üzenetére


X Factor
addikt

Én vettem meg a zoknijait... ;]

Make things work

(#364) lafaty80 válasza X Factor (#363) üzenetére


lafaty80
őstag

hát hajrá... :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#365) demmer123


demmer123
őstag

Egyébként valaki mondja már meg nekem ha havi 20-ezer ft bevétel jön bányászatból és azt ki utalom.Szerintetek a nav pont engem fog figyelni a havi 20-ezer forgalmamat ? :D Mikor merem fogadni ennek a 10x-ét utalják ki havonta maguknak más itt az oldalon.

Könyvelőmnek mit mondjak?Havi 20-ezer ft bevétel jön kripto bányászatból és abból adózzak 40%.Szerintem hugyosra röhögné magát. :DDD :DD

Szerintem túl van hypolva ez a téma.

[ Szerkesztve ]

(#366) aleister válasza demmer123 (#365) üzenetére


aleister
veterán

Nem csak Téged, hanem alapból senkit sem fog a NAV csak úgy cseszegetni. A baj akkor van, ha valahogy fókuszba kerülsz.
Pl elhencegsz a szomszédnak, és felnyom.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#367) Danex válasza demmer123 (#365) üzenetére


Danex
addikt

Elég ha csak célirányosan ráfekszenek a bányászokra. Az emberek közel 90%-ka szerintem 2-3 nagyobb cégtől kapja a dellát, nemzetközi egyezmény meg már él arra szólóan, hogy kikérhet az adóhatóság külföldi cégektől pénzügyi információkat.

Legalábbis én így hallottam.

(#368) Enter65 válasza demmer123 (#365) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Nem konkrétan téged, hanem a külföldröl érkező utalásokat figyeli inkább a NAV a Bankon keresztül, mivel neki a pénzmosás és terror ellenes törvény feljogositja rá, hogy adatot kérjen valamint kötelezi a Bankot adatszolgáltatásra bizonyos összeg felet!

(#369) CoDWaW07 válasza tisn (#362) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Vettünk itt fórumon 10 darab bézbólsapkát és kapucnis pulcsit tőled a Bitcoin ATM-ezésre ;] :DDD

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#370) Enter65


Enter65
Topikgazda

Azért, hogy kicsit tisztába is tegyük a dolgokat!

Itt nem azt kell kibeszélni, hogy ne fizess adót, hanem hogy mennyit, hova és miért kellene fizetni!

Sajnos jelenleg sem ez az Állam, sem pedig más országok nincsenek tisztában vele, illetve már készülnek a Kriptopénzekre vonatkozó szabályzások, főleg a bányászatot illetően!

Én biztos, hogy nem fogom felkeresni sem a Kaméleont, sem pedig a Jakson-Döbrei imitátort, hogy "figyi kéne egy bányászadó" szöveggel. Legutoljára 43%-os adó volt tervben, leírható költségekkel. Aztán, hogy ezt hogyan is fogják véghezvinni, az egy másik történet!

(#371) aleister válasza Enter65 (#370) üzenetére


aleister
veterán

+1

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#372) NoX válasza demmer123 (#365) üzenetére


NoX
senior tag

Nem tudhatod milyen számítási kapacitása lesz a NAV-nak 5 év múlva. És ha úgy áll a gazdaság, hogy minden egyes forintra szüksége van az Államnak, akkor elhiheted, hogy megtalálnak mindenkit, akit csak érnek.
Simán lehet, hogy 5 év múlva automatikusan mennek az értesítések, hogy itt volt x bevételed, nem látjuk nálunk bevallva, akkor ez x forint adó + y forint büntetés lesz, ide kérjük utalni, köszönjük. Összegtől függetlenül, teljesen automatikusan.

Tudom, ez nagyon sötét jövőképet fest, de technikailag semmi akadálya.

(#373) demmer123 válasza NoX (#372) üzenetére


demmer123
őstag

Akkor a fél Parlementi dolgozó lebukna. :D

Szerinted ott nincs adócsalás ?

(#374) X Factor válasza NoX (#372) üzenetére


X Factor
addikt

KATA, EU adószám, bevételi nyilvántartásba bejövő money felvezet, lead köv év febuár 25ig, mondjuk szerencsés, ha amúgyis KATA-s vállakozása van. Adót ebben az esetben meg amúgyis fizet az ember,ha évi 8 millánál többet szedd össze, akkor meg telik cégre is, aki jutalékért az egészet elintézi neki.

Arról nem is beszélve, h. ha idén átmegy, akkor sanszos h. 12 millióra emelik az alanyi áfamentességet.

Plusz, az utolsó infóm szerint, az eu-ba számlázott összegek nem csökkentik az alanyi áfamentesség összegét. De ennek a könyvelő épp utána néz.

demmer123

Általában, nem a csókosokat veszik elő... Nyilván ironizálsz, de te is tudod h. a kisember szÍvja meg, ha épp szankcionálni kell.

A topik meg nem arról szól h. ne fizessünk adót, hanem ha valaki új, vagy nincs rálátása, de érdeklődik és szeretné normáis mederbe terelni a dolgokat, akkor milyen lehetőségei vannak. Illetve a know how megosztás, hogy ki hogyan csinálja.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#375) NoX válasza demmer123 (#373) üzenetére


NoX
senior tag

Whitelist ;)

(#376) CoDWaW07 válasza Enter65 (#370) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Kétes érzéseim vannak ezzel kapcsolatban.

Egyrészt azt érzem hogy jó lenne ha lenne fix szabály, a rosszabb része pedig az hogy itthon ne várjunk kedvességet a kormánytól, és ha kijönne, szerintem nyögnénk egyet hogy "ezthogyapityubaképzelikmár", főleg hogy ilyen 40+%-ról van szó.

Ha lenne egy kis eszük, és tovább látnának a saját kapzsiságuknál, rájönnének hogy kevesebben "optimalizálnának", sőt kedvező feltételekkel még lehet hogy külföldi bányászokat is ide lehetne csalogatni.
Ha lenne fix 10-15%, akkor az emberek 99%-a nem trükközne és még örülne is hogy fixen le van tudva, de cserébe nem is kopasztják meg.

De ez itt valószínű utópia, mint az ami máshol van, pl az 1 évnél tovább tartogatott coinok adómentessége, és társai.

Ami dühítő: Múltkor utána néztem, és ha jól emlékszem, szomorú hogy itthon több %-ot kell leadózni, mint az USA-ban az aki az adott évben 420 ezer dolláros jövedelmet szerez kriptoban. :U

NoX1: Több mint valószínű, nem véletlen terelik most is az embereket afelé hogy a NAV készítse el neked a bevallást.

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#377) Enter65 válasza CoDWaW07 (#376) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Akkor egy kicsit belemegyek egy olyan "fikcióba", ami vagy terv, vagy nem!!

Feltételezhető, hogy egy kriptó bányászási kategóriával bővülne a vállalkozások palettája. Akkor fel lehet venni mint tevékenységi kőr, továbbá, csak ebben a formátumban lehet ezt a tevékenységet űzni a jövőben. Ehez a tevékenységhez fog tartozni egy kb. 43%-os adó, melyet akkor kell megfizetni, ha a bevételed meghaladja a kiadásodat. Tehát ha veszel 3M-ért riget(alkatrészt) akkor csak e feletti érsz után kell majd adóznod. Persze ha fejleszted, bővíted a parkodat, akkor az szintén csökkentő értékkel bír, így szintén nem érted el a bevétellel a kiadási határodat. Ergo, csak akkor fizetsz, ha "+"-ban vagy! És akkor is csak 43%-ot! Persze, kiadás csökkenést eredményez az összes költség, áram, bérleti díj, biztonsági szolg, stb....

Nagyjából, ez lenne a "fikció" lényege, amit szeretnének, vagy nem, de majd kiderül, vagy sem.... ;]

Remélem ez így picit jobb szájízt hoz remek és kitartó zsebkormányunk részére! :O

UI: Nem értek a lovakhoz, csak az összeesküvés elméletekhez.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#378) tisn válasza Enter65 (#377) üzenetére


tisn
addikt

ugy sem hangzik jol
akkor katas vagy evas cegeket kell letrehozni es szettordelni a bevetelt 12M/25M-s darabokra
koltseg elszamolhato, adoterheles joval alacsonyabb

(#379) peetersonn


peetersonn
csendes újonc

Külföldön élek de itthon bányászok témához még semmi konkrét infó? :D

(#380) X Factor válasza peetersonn (#379) üzenetére


X Factor
addikt

Magánszemélyként külföldön vagy itthno adózol? Ahol adót fizetsz, ott kéne a kriptojövedelmedet is rendezni.

Make things work

(#381) -KP- válasza Enter65 (#377) üzenetére


-KP-
addikt

mi van akkor ha mondjuk 3 millióért veszek hardvert, nem adózok amíg ezt le nem nullázon bevételi oldalon, majd x idő után eladom a hardvert?

(#382) X Factor válasza -KP- (#381) üzenetére


X Factor
addikt

600k feletti ingosag eladás, ugye eddig is adóköteles volt.

Make things work

(#383) Iginotus


Iginotus
őstag

Leírná valaki még egyszer nekem, hogy ha nicehach on van bitcoinom, hogyan jutok hozzá a pénzhez magyar forintban? :)

Tudom volt már de most nem találom...
Az megvan, hogy ez a kiutalási minimum limit:
Payout amount
0.00105727 BTC
10.37 USD
De ők közvetlen utalnak az én bankszámlámra, vagy valami közvetítőn keresztül?

Plug and Pray... :)

(#384) Yany válasza Iginotus (#383) üzenetére


Yany
addikt

Egy általad megadott BTC walletba utalnak. Onnan neked kell betenned egy exchange-re (pl. kraken) és ott eladnod euróért. Na azt az eurót átutalod magadnak egy euró számlára, vagy huf számlára tetszés szerint.

1. Bányászat
2. Pool alkalmanként coin-t utal walletedbe
3. Wallet --> Exchange coin átutalás
4. Coin elad Euróért
5. Euró kiutal fiat számlára

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#385) aleister válasza Iginotus (#383) üzenetére


aleister
veterán

Ha már szóba került a Nicehash, jóváírták már a károsult usereknek a fiókjába a hekkelés során ellopot egyenleget? Emlékeim szerint volt szó a kártalanításról.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#386) Enter65 válasza aleister (#385) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Állitólag folyamatban vannak.... volt már aki kapot, de hogy mennyit, azt nem tudjuk. :(

(#387) NoX válasza aleister (#385) üzenetére


NoX
senior tag

20%-ot a már mindenkinek jóvá írtak a korábbi egyenlegéből. 10%-osával fizetik vissza. Eddig úgy tűnik, hogy havonta tudják ütemezni, de nincs konkrét dátum sosem a következőhöz.

(#388) Iginotus válasza Yany (#384) üzenetére


Iginotus
őstag

Tudjuk ezt konkretizálni? Mi mennyibe kerül :)
Van mondjuk 0,004 BTC - nicehasen ez kb 40 usd.
Ezt át kell tennem egy olyan helyre ahol el tudom adni, ez az átküldés kerül pénzbe? (Hova ajánlott utalni?)
Itt eladom 40 USD vagy EUR lesz a jutalmam, és ezt pedig átküldöm egy SEPA átutalással a magyar bankszámlámra? Jól értem? (SEPA utalásnak van díja azt tudom..) Ez bankfüggő és látom az első HSZ-ben van már táblázat is mi hol mennyi.

Plug and Pray... :)

(#389) Enter65 válasza Iginotus (#388) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Nagyjából igy néz ki a történet.
Valahova bányászol és onnan kapod a megfelelő kriptot amit elküld az általad megadott walletbe. Onnan bizonyos fee levonása utan atutalod egy ugynevezet váltoba(Kraken, Coinbase). Itt átváltod a neked megfelelő valutába. Ha ez megvolt, persze ennek is van költsége, kiutalod SEPA-án keresztül a folyószámládra. Onnan pedig átváltod forintra vagy hagyod amiben szeretnéd, már ha van deviza számlád.

Kb nagyolva ez a menete.

Az, hogy melyik walletböl mennyi a fee utaláskor, azt az aktuális walletedben tudod megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#390) Iginotus válasza Enter65 (#389) üzenetére


Iginotus
őstag

Coinbase regisztrációnál meg kell adni egy bankkártyát, vagy egy bankszámlát, miért akarja ezt? :)
"payment methode" Ez nem befizetéshez kéne neki?
Vagy leteszteli hogy valós-e és levon 1-2 eurot?

Plug and Pray... :)

(#391) Yutani válasza Iginotus (#388) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én nem szarakodok, NH-ról egyből Krakenre utalom a BTC-t (5% fee), és onnan fogom bankszámlára. Csak megvárom, amíg meglesz az az összeg, amit kigondoltam.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#392) Enter65 válasza Iginotus (#390) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Igen leteszteli, de nem von le semmit, az az "0" forintot. Simán csak lecsekkolja. Fentebb már irtam is, hogy kb. a regisztrálás 10 perc volt.

(#393) Madwe válasza Iginotus (#390) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nagyobb tierekhez személyi, lakcím, közüzemi számlára is számíts majd :) Persze ha csak 40 eurokat akarsz küldözgetni, akkor mindegy, de miután nem %os hanem fix árú a legtöbb tranzakció, annyit nem is nagyon érdemes, mert abból a végén lehet hogy csak a fele fog megérkezni hozzád :)

[ Szerkesztve ]

(#394) Iginotus válasza Madwe (#393) üzenetére


Iginotus
őstag

Rendben egyenlőre még csak próbálgatom, Nem fektettem bele sokat és ha megy, akkor kívánok többet bele invesztálni :D

Plug and Pray... :)

(#395) demmer123


demmer123
őstag

Valaki esetleg tudna segíteni?Most akarom érvényesíteni a bankomat coinbasen.

Hungária Takarék-nál vagyok és teljesen más a Sepa Utalás,mint más bankoknál.Más adatokat kér és minden más!

Csatolom képekben mire értem.

1

2

3

4

5

6

Pl Jogcíme,jogcím kategória.azonosító típusa.Meg ilyeneket kér,vagy ezeket nem kötelező megadni,ha igen mégis mit írjak oda?

Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#396) Wackond


Wackond
tag

nem ide akartm, sorry. átírom a bányász topicba :W
Sziasztok,
ZEC-et tolok 4db GTX970 kártyával, bár ebben a nagy árfolyamesésben elég gyér a termelés, mármint ami a forintosítást illeti. Csere lesz ebből, de kérdés, hogy milyen kártyára lenne érdemes átállni, amit mondjuk nem kell 3 hónap múlva eldobni, mert már nem elég hatékony?
A másik dolog: HDD-vel bányászik valaki valamit? Itt kallódik vagy 2,5TB-nyi vincsim (több darabból), eldogatni nincs türelmem, ilyen 5-10eFt-os apróságokkal nem szeretek szarakodni. Viszont bekötném őket, ha tudnak termelni, kb a villanyszámla fölött akármit, amit mondjuk lehet btc-re váltani.
Ugyanez a kérdés áll a procis bányászatra is. Van egy AMD FX6300 procim, azt érdemes lehet bevetni ilyenre?
Kezdő bányászként minden pozitív és negatív véleményt szívesen fogadok :R

[ Szerkesztve ]

(#397) Sunlight56


Sunlight56
újonc

Fiúk, egy elvi kérdés: 1 M Eurót kell átulalni
a) Magyarországi EUR Bankrszámláról más EU országban vezetett EUR számlájára, SEPA utalással
b) EU-ban EUR Bankszámláról másik EU országban vezetett EUR számlára SEPA utalással

Az A és b esetben mekkora költséget számolnak fel a bankok?

(#398) Enter65 válasza Sunlight56 (#397) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Ez attol függ, hogy a Bank milyen partneri viszonyban áll a másik külföldi Bankkal. Utalás elött érdeklöj, vagy nézd meg az ASZF-et, abban benne szokot lenni.

A legtöbb esetben %-ban adják meg, de vannak fix összegek is, ahol maximalizálják, hogy mekkora öszegű utalás fölöt már ne legyen %-os.
Pl: 500K felet már fix dijat fizetsz, az alatt pedig %-ot.

(#399) demmer123


demmer123
őstag

Szerintetek várható mostanában hogy a Bitcoin ára ismét felmenjen 10-11K-ra?

(#400) Enter65 válasza demmer123 (#399) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Egyszer csak majd igen, meg feljebb is... :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.