Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-17 15:47:31

LOGOUT.hu

Ebben a topikban a a Kriptovalutákhoz tartozó adózásokkal, pénzfelvét/utalással kapcsolatban lehet olvasni.
Mielőtt kérdezel olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) starius


starius
tag

Ha binance / revolut kártyával atmből veszek fel pénzt , vagy levásárolom egy boltban , annak van nyoma? Vagy ha kiutalom paypalra / revolutra és online költöm el? Vagy a legegyszerűbb megoldás, ha btc atmből 50ezressével veszem fel a pénzt?

(#802) fireman123 válasza Chrys_ (#799) üzenetére


fireman123
őstag

(#803) Pietrosz válasza starius (#801) üzenetére


Pietrosz
addikt

Milyen nyomra gondolsz? Binance kártyának max a binance nal van nyoma mivel szépen ott van minden tranzakció. Hogy ezt kiadjak e bárkinek azt nem tudom,valami apró betűs részben tuti le van írva.

(#804) aradebil2 válasza starius (#801) üzenetére


aradebil2
senior tag

Igen, a Binance-nál és a Revolutnál. Ha a hatóság kikéri a számlád adatait, akkor még fogják kapni.

(#805) utomi


utomi
senior tag

Srácok egy kis segítséget kérnék. Szóval adott egy My Ether Wallet tárca ahová majd érkezik a szerény kis kifizetésem. Eddig eljutottam. Na de hogyan lesz ebből pénzem. Mármint a MeW tárcámban lévő ETH-t, hogy tudom EUR-ra vagy USD-re váltani a legegyszerűbben és leggyorsabban? Elnézést ha volt már csak nagyon új nekem az egész téma. Minden segítséget nagyon köszönök. :Y

(#806) Stockton12


Stockton12
csendes tag

Had kérdezzem meg, bár lehet naívitás vagy ilyesmi. De volt-e már rajtam kívül akinek eszébe jutott a hivatalos megoldása a dolognak, mi szerint beballagunk vagy felhívjuk a helyi országgyűlési képviselőnket, akinek az a dolga hogy a polgár kéréseit a törvényhozás elé vigye, és megkérni hogy helló szeretném kérni hogy a kirptoadózást foglalják szabályok közé rendesen, tekintettel arra, hogy ez ingyenpénz az államnak, tehát lehetőleg élhető szabályokat alkalmazva, hogy minél többen bevallják? Mert ha ezt elegen megtesszük, valami foganatja biztosan lesz. Ha visszaélnek vele és rosszabb lesz a szabályzás, akkor akik eddig nem vallották be, ezután sem fogják. Ha jobb lesz akkor meg mindenki örülhet, aki ezzel foglalkozik. Mert ha arra várunk, hogy majd egyszer méltóztatnak foglalkozni ezzel, hát szerintem az nem most lesz.

(#807) Yany válasza Stockton12 (#806) üzenetére


Yany
addikt

Tetszik a konstruktív hozzáállás, akár egy online petíció is jó lehet valamire, ha másra nem, legalább igényt felmérni.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#808) Árpi001 válasza Stockton12 (#806) üzenetére


Árpi001
senior tag

+1

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#809) koko52 válasza Yany (#807) üzenetére


koko52
veterán

Szerintem ne hívjuk fel rá jobban a figyelmet :(, főleg ha nyáron bedőlhet.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#810) nemlehet válasza Stockton12 (#806) üzenetére


nemlehet
őstag

Én ennél sokkal kisebb volumenű dolgot próbáltam már elintézni a körzeti képviselővel, természetesen lepattantam róla pedig több száz ember volt összeszedve és kampányszerűen próbálkoztunk minden létező csatornán hetekig.

Én nem hinném, hogy ezt alulról jövően ki lehet harcolni, főleg, hogy amúgy a NAV szerint tisztán érthetőek a szabályok. Kértem tőlük állásfoglalást amire annyit válaszoltak, idézem: " Az adózás menetét egyértelműen szabályozza a a személyi jövedelemadóról szóló, többször módosított 1995. évi CXVII. törvény." (ergo semmi hasznosat)

Feltettem nekik konkrét kérdéseket stakingel, swappel, savingel, launchpoolal kapcsolatban hogy azoknál hogyan kéne számolni profitot, de erre többszöri próbálkozás után sem válaszoltak semmit.

Ebből majd akkor lesz bármilyen politikai mozgolódás amikor ehhez valami nerparasztnak érdeke fűződik.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#811) Árpi001 válasza koko52 (#809) üzenetére


Árpi001
senior tag

Mi dőlhet be nyáron?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#812) nort_on válasza koko52 (#809) üzenetére


nort_on
senior tag

+1

(#813) koko52 válasza Árpi001 (#811) üzenetére


koko52
veterán

A jó profit.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#814) Árpi001 válasza koko52 (#813) üzenetére


Árpi001
senior tag

Miért is?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#815) demmer123 válasza Árpi001 (#814) üzenetére


demmer123
őstag

Júliusba nagy változások lesznek, jön az eip 1559, eth 2.0 ami elég keményen lefogják vinni a profitot. Szerintem piac tele lesz vga-val :)

(#816) Árpi001 válasza demmer123 (#815) üzenetére


Árpi001
senior tag

Köszi.
Na de vajon az árfolyamra milyen hatásal lesz?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#817) nemlehet válasza Árpi001 (#816) üzenetére


nemlehet
őstag

Hát az elemzők szerint kb jövő év közepéig bull market marad. Ha az ETH-et nem lehet majd bányászni akkor fel fog menni az ára, mert a demand az ugyan úgy marad csak a supply csökken. Ezért is várják 5-8k közé az ETH-et idén év végére, bár ez nagy mértékben függ attól, hogy mikor és milyen formában jön az ETH 2.0.
Lesz amúgy valamilyen compensation a bányászoknak szóval nem lesz teljesen értelmetlen bányászni, sokan maradni fognak, de gyanítom rengetegen át fognak menni RVN-re, mert az a 2. legjövedelmezőbb bányászható coin.
Én nem várom hogy normalizálódnak az árak meg hirtelen dőlni fognak a használt VGA-k, mert amíg van olyan coin amit kb 6 hónap ROI-val lehet mineolni addig ugyan úgy vinni fognak mindent amit csak lehet.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#818) Árpi001 válasza nemlehet (#817) üzenetére


Árpi001
senior tag

Én is így gondolom,csak nem értem hogy jött a vga kártyák ára ahhoz,hogy esetleg kéne jelezni ,hogy jó lenne rendbe rakni a kriptók adózását..
Már amennyiben arra gondolt koko52 kolléga.

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#819) Diocles


Diocles
aktív tag

Javasoljatok már valami főleg megbízható helyet, ahol fiatért vehetek és tarthatok kriptot! Esetleg ahonnan könnyű saját walletbe kiküldeni.

Nem kell, hogy a legolcsóbb legyen, csak legyen valami kis bizalom a cég iránt.

Revolut ellen szól bármi? Esetleg coinbase-t látom, hogy használjátok még.

(#820) koko52 válasza Árpi001 (#818) üzenetére


koko52
veterán

Ahogy ezt a kormányt ismerem, meglátja milyen könnyen kaszálsz pénzt és nem 38% adó lesz rajta hanem 60. Erre mérget vehetsz! Ezért nem feszegetném.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#821) aradebil2 válasza Diocles (#819) üzenetére


aradebil2
senior tag

Revolut jelenleg nem ad el kriptot, nem lesz a tiéd a megvásárolt coin, bár elvileg idén már lesz walletjük is, és ki lehet onnan küldeni. Binance, Coinbase a két legnagyobb és legmegbízhatóbb cég.

(#822) nort_on válasza Diocles (#819) üzenetére


nort_on
senior tag

Attól függ, hogy mi a cél. Ha hosszútávon, buy$hold, és csak BTC meg ETH érdekel, és nem akarsz adózni, akkor pl Random Capital magyar brókernél kell venni TBSZ-re BTC meg ETH ETN-t. VanEck Bitcoin ETN és VanEck Ethereum ETN a nevük.

Ha kereskedni akarsz, meg staking, farming, stb akkor más a helyzet. Akkor inkább Binance meg külön wallet, stb.

Revolut nem ajánlott+drága is, Coinbase meg drága.

[ Szerkesztve ]

(#823) Yany


Yany
addikt

Ezt a kérdést a bitcoin topicban is megírtam, de talán itt jobb helyen van, végülis adózás a lényeg:

Ha valaki képben van az Inlock adóoptimalizálási lehetőségeivel kapcsolatban, az meg tudna dobni engem egy privát üzenettel? A linkelt oldalon "Adóoptimalizálás" címszó alatti rész érdekelne részleteiben, hogy hogy néz ki ez az egész. Előre is nagyon köszi. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#824) meili válasza Yany (#823) üzenetére


meili
tag

Válaszoltam ott, de akkor bemásolom ide is:

Szerintem egyértelmű, le van írva. Letétbe teszed a bitcoinodat, és kölcsönt veszel fel, amit később vissza kell fizetned. Csak akkor van értelme használni, ha egy éven belül vissza is szeretnéd vásárolni egyébként is a bitcoint, amit most átváltanál készpénzre, tehát csak ideiglenesen van szükséged pénzre. Mivel az ideiglenes készpénz szerzésedhez nem kell nyereséget realizálnod, hanem kölcsönt veszel fel, ezért nincs mi után adózni. Cserébe x%-ba így is kerül a kölcsön, csak ez valamennyivel kevesebb, mint amit egyébként adóznál.

Ha nagyobb mennyiséget akarsz kivenni, akkor még mindig az általam ajánlott megoldás, hogy irány Spanyolország fél évre (adóéven belül).

(#825) Diocles válasza nort_on (#822) üzenetére


Diocles
aktív tag

Köszönöm a tanácsokat.
Beleugrottam a Binance-be. Megcsináltam már a fényképes/ID-s azonosítást is.

Kártyával egyelőre sehogy sem tudtam fizetni, se OTP-vel, se Transferwise-zal, mindkettőre valami hibát dobott.

Működik ez valakinek, vagy utalással kell etetni a Binance-t?

Megtaláltam közben a FAQ-ban, hogy sem Revolutot, sem Transferwise-t nem támogatnak. Hogy kerül be akkor ide a pénz?

[ Szerkesztve ]

(#826) nort_on válasza Diocles (#825) üzenetére


nort_on
senior tag

Kamu, működik Revolut-tal. :) Ma is utaltam be, SEPA utalással kell befizetni (ingyenes). Kártyával is működik (nálam Visa), de az drága, 2%-ot vonnak le!

[ Szerkesztve ]

(#827) aradebil2 válasza Diocles (#825) üzenetére


aradebil2
senior tag

Az appban is verifikálnod kell magadat, utána menni fog a kártyás fizetés.

(#828) Diocles válasza nort_on (#826) üzenetére


Diocles
aktív tag

A mobilos appból sikerült végül fizetnem Wise-zal is (az azonosítást már korábban is megcsináltam itt is).

Aggaszt azért, ahogy az egész működik
- mobilról megy ugyanaz, ami a weboldalról nem
- már régen azt írja zölddel, hogy Verified, ennek ellenére 300 dollár a limitem
- a website azt írja, hogy ha az address verification elkészül (két hét), akkor 5000 lesz a limitem
- a mobil app azt írja, hogy csak adjam meg a government ID-met, meg a fényképemet, és 15000 lesz a limitem. Ha rámegyek erre a pontra, akkor azt az error üzenetet kapom, hogy már verifikálva vagyok (ez igaz is).

[ Szerkesztve ]

(#829) nort_on válasza Diocles (#828) üzenetére


nort_on
senior tag

Én igazából sem a a webes felületet, sem a letölthető win10 alkalmazást (ez is fent van a gépen) nem használom már egy jó ideje, mert a mobil app annyira jó, hogy azok kb feleslegesek is. Nem rossz ez, nyugi. :)

[ Szerkesztve ]

(#830) nemlehet válasza Diocles (#828) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerintem várnod kell egy picit nem megy azonnal a verification. Én ha jól emlékszek kaptam róla emailt, hogy megvan, elfogadták, de csak 1-2 nap múlva.

A 300 dolláros limit elég furcsa, emlékeim szerint csak withdrawal limit van, kereskedési és befizetési nincs.
Nem 300 bitcoin az a 300 dollár? :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#831) nemlehet válasza meili (#824) üzenetére


nemlehet
őstag

Rákerestem a spanyol szabályozásra de ez nem tűnik túl kedvezőnek. Lehet valamit félreértek, de a Portugál szabályozás sokkal jobbnak tűnik. Ha belépsz az NHR programba akkor teljesen adómentesen kiveheted a crypto-t és még 10 évig kedvezményt is kapsz a külföldi jövedelmeidre (pl a magyar munkádra vagy bevételeidre)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#832) Diocles válasza nemlehet (#830) üzenetére


Diocles
aktív tag

Különös. Már az emailt is megkaptam, hogy még az Address verification is megvan, és rendeljek tőlük kártyát.

Ennek ellenére se kártyával vásárolni nem tudok (300 dolláron túl) sem SEPA utalást indítani.

Mindegyik alatt ott van a kis sárga gomb, hogy verification-re van szükségem, amire ha rákattintok, továbbdob az oldalra, ahol már mindenre azt írja, hogy verifiy-olva vagyok.

(#833) Veron válasza nort_on (#822) üzenetére


Veron
őstag

Mi a baj a Revoluttal? Én ott vásároltam kriptot (vagy az indexét), meg kellene szabadulni tőle? Ha így tennék adókötekezettség keletkezik, az meg mecera, mint máshol.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#834) nort_on válasza Veron (#833) üzenetére


nort_on
senior tag

Hogy drága az adás/vétel (standard 2.5%, premium/metal 1.5%, Binance 0.1%, de ez könnyen 0.075-0.06% is lehet, szóval kb 15-50-szeres különbség van a jutalékokban), meg hogy nem igazi crypto-t veszel, pl nem tudod másnak átküldeni másik tárcába (csak revolut felhasználónak). De ha ez nem gond, akkor semmi probléma.

Ha a kriptón nyereséged keletkezett az eladásból, akkor mindenhol fizetsz adót.

[ Szerkesztve ]

(#835) Orionk


Orionk
senior tag

Hi, Haverom ma kapott hivatalos értesítést Revoluttól, hogy adja meg az adószámát.

Talán elkezdődik a kikerülhetetlen adózás a Revolutos kriptózás után is ?!? :Y

(#836) nemlehet válasza Orionk (#835) üzenetére


nemlehet
őstag

Már régóta kiadja a revolut meg a transferwise az adatokat ha megkeresi őket a hatóság. Nyilván proaktívan nem fogják felnyomni a usereiket, de ha van ellene valami vizsgálat akkor meg fogják találni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#837) demmer123 válasza Orionk (#835) üzenetére


demmer123
őstag

Az még semmit nem jelent, coinbase is kért valakinek adószámot. Revolut nincs össze kötve a nav-al, nincs kötelezettségük kiadni információkat csak úgy.

(#838) Árpi001 válasza koko52 (#820) üzenetére


Árpi001
senior tag

Ja értem mit szerettél volna mondani.
Lehet hogy van benne valami.
De egyébként kb nem 27% adó van most rajta?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#839) kadet93 válasza demmer123 (#837) üzenetére


kadet93
tag

CRS-be kerulnek, szoval mostantol lesz szerintem kotelezettseguk

(#840) demmer123 válasza kadet93 (#839) üzenetére


demmer123
őstag

Akkor elég sokan fognak bírságokat kapni nálunk, mert kb senki nem adózott eddig utána

(#841) fireman123 válasza Orionk (#835) üzenetére


fireman123
őstag

Nekem is jött a Revoluttól értesítés. :(((

(#842) Orionk válasza kadet93 (#839) üzenetére


Orionk
senior tag

Minek a rövidítése a CRS?
Köszönöm.

(#843) koko52 válasza Orionk (#842) üzenetére


koko52
veterán

[link] google a barátod

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#844) csoki9019


csoki9019
csendes tag

Sziasztok!
Ismerkedek a crypto befektetéssel, Binance-ot próbálom.
Elég sok kérdőjel van bennem az adózással kapcsolatosan, jobban mondva az adóalap számításal kapcsolatban. Kicsit visszaolvastam, írtátok többször hogy nehéz nyomonkövetni, hát asszem értem miért mondtátok :)

Jól olvastam hogy itt T napon teljesül és ha este 9.25 PM után kereskedek vele akkor kell T+1 nappal számolni?

Szembeállítható a nyereség veszteség? Talán legfrissebb infó szerint úgy tudom nem. Így azt gondolnám a crypto/fiat (pl.: ETH/EUR) kereskedés nem a legjobb mert mindig fiatra vált és adókötelezettségem lesz. Lehet nyerek párat, de lehet bukok is, és ha nem tudom szembeállítani akkor lehet 5M volumenu kereskedés -> 3M nyereség 2M veszteség -> 1M tiszta haszon, de 3M után adózok, ez azért necc :D

EUR-t utaltam be SEPA-val. Ott EUR-t USDT-re váltottam, úgy láttam ezzel a leglikvidebb kereskedni és ugye nem fiat. Hogy számolok itt bekerülési árat? :) 100 EUR ért veszek 120.8356... USDT-t akkor hogyan forintosítom? adott pillanatbeli USDT/HUF ? (de erre nincs mnb árfolyam...) és akkor erre kérdés, van e értelme a T vagy T+1 nek ilyenkor?

Így terveztem nyílvántartani tranzakcióimat. (ugye crypto/crypto között nem kell árfolyamnyereséget adózni)
Feljegyzetelem összesem hány EUR-t utaltam be, azt összesem hány USDT-re tudtam váltani
1, Beutalok 200 EUR-t lesz belőle 240 USDT
2, Kereskedek pl keletkezik +160 USDT hasznom -> 400USDT a portfolio
3, Beutalok még 200EUR-t -> 240 USDT átváltva -> 640 USDT portfolio értéke
4, Ha fiat-ra váltok megnézem összesen ennyi az általam beutalt USDT (480) kiveszek 100 USDT-t -> 160 USDT hasznom volt eddig a kivett 100 USDT-t teljes egészében leadózom.
5, Ha kiveszek megint 100 USDT-t -> abból márcsak 60 után kell adózni, azt leadózom bevallom, a többi a saját tőkém. És így tovább.
Ez járható út lenne szerintetek? Biztos van az a szitu amikor el lehet veszni a tranzakciókban, de ez most egy "egyszerű" scenario-nak mondanám.
és a kivett 100-100 USDT-t hogyan forintosítom, azt is akkor adott pillanatbeli USDT/HUF árfolyamot nézek és azután adózok jól gondolom?

Remélem tudtok kicsit segíteni, elnézést hosszúra sikeredett.

[ Szerkesztve ]

(#845) fireman123 válasza csoki9019 (#844) üzenetére


fireman123
őstag

A lényeg: minden tétel után adózni kell fiatra váltás esetén a keletkezett haszonból, nem állítható szembe a nyereség a veszteséggel, .....nem mondanám, hogy lenne kedvem kiszámolgatni amit írtál, de hátha lesz valaki aki veszi a fáradságot :) , ....addig is [itt] meg [itt] érdemes olvasgatni. :K ....amúgy én még nem láttam olyan embert aki látott már olyat aki adózott :DDD (persze biztos van ilyen)

[ Szerkesztve ]

(#846) speederiii


speederiii
tag

Sziasztok, az nem egyértelmű számomra, ha binancen EUR-ra váltom a cryptot, majd beutalom a bankszámlámra, akkor mi az adózás alapja, a binancen EUR-ra váltáskori napon érvényes érvényes MNB EUR árfolyam, vagy amikor jóváírásra kerül az EUR bankszámlámon?

Továbbá van vmi tapasztalat, hogy a bankok hogyan kezelik az ilyen beutalásokat, akár pénzmosás (nem abból származó jövedelem, de nyilván kiugró összegű külföldi beutalás), ill. értékhatár függvényében?

(#847) fireman123 válasza speederiii (#846) üzenetére


fireman123
őstag

A fiatra váltás napja a mérvadó, de a bevallást nem euróban hanem ft-ban kell majd megtenni, tehát:
- vettél május 1.-én 100 euróért btc-t (megnézed, hogy MNB árfolyamon az mennyi ft volt akkor), majd eladod a btc-t május 9.-én 125 euróért (megnézed az eur-ft árfolyamot 9.-én), és a kettő különbözete az adóalap ft-ban.
3 éve kérdeztem egy OTP-s ismerőst, nem emlékszem pontosan vagy 2 m ft vagy 3 m ft beérkező tételnél megy a jelzés a nav felé, de a pénzmosásról szóló törvényben (vagy annak magyarázatában) olvastam, hogy a határösszeghez nagyon közeli beutalások is "gyanúsak" lehetnek.....de biztosat szerintem senki nem tud.

(#848) Polllen válasza fireman123 (#847) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egyébként adóelőleget is kellene fizetni adott negyedév utáni hónapban nem?
Azt mondjuk nem tudom, hogy szja+szocho-t is be kell előre fizetni?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#849) speederiii


speederiii
tag

Köszi.
Mondjuk mivel le szándékozom adózni, nyugodtan mehet a navnak a jelentés, csak íródjon jóvá a számlámon és ne zaklassanak külön.

Tehát, ahhoz, hogy köv. negyedév elején adó- és szocho előleget fizessek ki kell utalnom a az eur-ra váltott összegből (ha nincs másból mondjuk).
De köv. negyedévben (ugyanabban az évben) vásárlok majd veszteséggel eladok, így év végén kevesebb lesz az eur nyereségem, akkor majd az adóbevallásban visszajár a befizetett adó- ill. szocho előlegből? Vagy a nyereség után kell adózni és nem vonható le a veszteség éven (vagy más időszakon) belül sem?

[ Szerkesztve ]

(#850) aradebil2 válasza Polllen (#848) üzenetére


aradebil2
senior tag

és mi alapján fizetsz adó előleget? Ha most relizálok, akkor el kell kezdeni előleget fizetni 2022-re?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.