Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-17 15:47:31

LOGOUT.hu

Ebben a topikban a a Kriptovalutákhoz tartozó adózásokkal, pénzfelvét/utalással kapcsolatban lehet olvasni.
Mielőtt kérdezel olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) X Factor válasza Zoli986 (#50) üzenetére


X Factor
addikt

nem tudom beírni a vállalkozásomba a dolgot,mert hardverüzemeltetést nem vehetek fel tevékenységi körnek.
Sajnos nincs informatikus végzettségem.

Azért nem veheted fel mert nem létezik... Ki, mondta ezt neked egyébként? Merthogy nincs semmilyen előfeltétele...

6202,6203,6209-et ajánlanám.

Pedig szívesen fizetnék be 16% adót a nyereségem után és kikérném sepával,de nem lehet...

Ezzel vagyunk Így egy páran.

Bár önmagában ez lehet hülyeség,mert ha meg is állít egy ellenőr amikor épp pénzt felveszek önmagában nem követtem el semmilyen szabálysértést szerintem,max év végén be kell vallani.Vagy rosszul gondolom?

Jól gondolod.

fireman123 Ha mi magunk nem tudjuk nyomon követni, akkor az adóhatóságnak honnan lenne erre kapacitása? Szóval mi ilyen esetben az elszámolás alapja?

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#52) Yany


Yany
addikt

Kérném a topikgazdát, hogy legyen szíves átnevezni a "kriptovaluták"-at "kriptodevizák"-ra. Köszönöm.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#53) koxx válasza Yany (#52) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miért is? (TG nem tud topikot átnevezni)

(#54) Yany válasza koxx (#53) üzenetére


Yany
addikt

Akkor modi/admin, akárki. Mert téves elnevezés, ami ráadásul így a közösségbe be is építi ezt a hibás fogalmat. Lásd deviza vs. valuta.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#55) shteer válasza Yany (#54) üzenetére


shteer
titán

Fiat esetében helyes a wiki. De a kriptoból nem lehet a hagyományos értelmében valuta vs deviza megfeleltetés, nem lehet "kézzel fogható" - ellenben a kriptovaluta megnevezés terjedt el, (de szerintem jogosan mert jó esetben tárcában tartod mint a forintodat - legalábbis oda szánták, nem feltétlenül tőzsdékre) fölösleges az átnevezés kérése.

A köztudatba már beépült, nem a ph! közössége fogja megváltoztatni azt :)

Mellesleg az angol eredetije is a valutát jelenti inkább, mint currency

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#56) Reggie0 válasza Yany (#54) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem teljesiti a deviza felteteleit. Viszont a valutahoz kozelebb all, mert fizikai formaja maga a blockchain, akar ki is nyomtathatod papirra a kulcsaiddal es akkor olyan mint a KP :) Devizakent a valton lehet, mert ott nem a blockchain szerint van nyilvantartva, hanem folyoszamlat vezetnek neked.

[ Szerkesztve ]

(#57) wolfhgb


wolfhgb
aktív tag

Sziasztok, coinbase es szamlara kiutalasnak % os tarifaja van, vagy fix tranzakcionkenti ara?

(#58) X Factor válasza wolfhgb (#57) üzenetére


X Factor
addikt

Minnél nagyobb összeget utalsz annál többet csap le, ellenben egyáltalán nem egy jelentős összeg.

Make things work

(#59) wolfhgb válasza X Factor (#58) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Koszi, tehat % akkor nem erdemes gyujtogetni rajta, mar csak a paypal dolgot nem ertem, sokan irjak, h jobb nav szempontbol a paypal os kiutalas. Na de az is epp ugy a bankjaba erkezik az embernek, innentol kezdve epp ugy nyoma van az erkezesnek, hat akkor meg mar nem mindegy, h coinbase rol paypal rol erkezik az osszeg?

(#60) shteer válasza wolfhgb (#59) üzenetére


shteer
titán

Na de az is epp ugy a bankjaba erkezik az embernek

nem. az a paypal egyenlegedre érkezik. onnan meg fel tudod használni vásárlásra az elfogadóhelyeken

..szerintem jónak tűnik

(#61) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Up a topiknak, jovok majd ha adot kell 'optimalizalni' :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#62) wolfhgb válasza shteer (#60) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Bocs, lehet, h félreérthető volt a kérdésem, a kérdés a pénzkiutalásra vonatkozik, ennyi erővel sepa utalással coinbase rol is fizethetek euroval vásárlásért, sokhelyen az is működik. Tehát a kérdés, miért jobb paypal rol kiutalni számlára, mint coinbase ről?

[ Szerkesztve ]

(#63) gbela válasza wolfhgb (#62) üzenetére


gbela
senior tag

Coinbase-ről csak saját számlára utalhatsz ki, szóval azért az nem ugyanaz, vásárolni azzal nem fogsz. Míg paypal esetén úgy el is tudod költeni, hogy nem látta a bankaccodat.

(#64) Gabás válasza Zoli986 (#22) üzenetére


Gabás
addikt

magánszemélyként a jövedelemadó 15%, plusz még az egészségügyi hozzájárulás 22%

(#65) Madwe válasza Gabás (#64) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az eho szerintem 14%. Ráadásul az éves eho az max 450.000 HUF, azaz érdemes egy éven belül kivenni nagyobb tétel esetén :D

"A magánszemély által fizetendő, 14 százalékos egészségügyi hozzájárulás terheli az alábbi jövedelmeket

vállalkozásból kivont jövedelmet,
értékpapír-kölcsönzésből származó jövedelmet,
osztalékot, vállalkozói osztalékalapot,
árfolyamnyereségből származó jövedelmet,
ingatlan bérbeadásából származó egymillió forintot meghaladó jövedelem esetén a teljes összeget"

Euban a kripto az valuta és árfolyamnyereség után adózunk.

[ Szerkesztve ]

(#66) Yany válasza Madwe (#65) üzenetére


Yany
addikt

Az árfolyamnyereség szerintem csak a birtokbavétel és az eladás közti különbözet. Viszont bányászatnál ez nem áll szerintem.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#67) Gabás válasza Madwe (#65) üzenetére


Gabás
addikt

Sajnos nem, és a 450e Ft-os limit is kétséges számomra, mivel az vállalkozásokra vonatkozik

Érdemes átolvasni a már linkelt összefoglalót, benne van, miért nem minősül árfolyamnyereségből származó jövedelemnek:
a Szja. tv.-nek az árfolyamnyereségre irányadó szabályai (67/A.§) sem alkalmazhatóak, miután az Szja tv. alkalmazásában a bitcoin nem tekinthető értékpapírnak

És ugye a Paypalre utalt összegeket is illene bevallani...

[ Szerkesztve ]

(#68) Madwe válasza Gabás (#67) üzenetére


Madwe
nagyúr

Dehát az általam linkelt oldal is magánszemélyekről beszél, nem vállalkozásokról :F S ha nem értékpapír a crypto, akkor mi? tulajdon?

[ Szerkesztve ]

(#69) shteer válasza wolfhgb (#62) üzenetére


shteer
titán

ha számlára akarod érkeztetni, akkor a sepa olcsóbb mint a paypal

..szerintem jónak tűnik

(#70) shteer válasza Madwe (#68) üzenetére


shteer
titán

adózás szempontjából deviza. tudtommal.

..szerintem jónak tűnik

(#71) Enter65 válasza Madwe (#68) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Ezt kene tisztazina a vilagnak. Valaki azt mondja ertekpapir, valaki az mondja elektronikus valuta. Ez mind nezo pont kerdese.
Ha tozsdezel vele, akkor ertek papir, mondjuk.
Ha banyaszol akkor meg fizetes, tehat ertekvaluta, mondjuk.

Ebbol indulva dontsd el melyik...

[ Szerkesztve ]

(#72) Madwe válasza Enter65 (#71) üzenetére


Madwe
nagyúr

Na igen. Nomeg az is érdekes, h pl dpos rendszerben, ahol szavazatodért kapsz reward%okat az accountodra, az mi? végülis az is "bányászat" bizonyos szempontból, mert ugyanazt a funkciót látják el a delegáltak, mint a bányászok, s a rewardból a szavazatod %ban vmennyi jutalmat neked is adnak. Ugyanakkor semmit nem tesz az ember, nem épít bányászgépet s nem bányássza a coint, egyszerüen csak szavazott egyszer, s ha azok akikre szavazott bányásznak, s cserébe jutalmaznak a szavazatért... Na ezt végképp hova soroljuk?
Meg pl a bányászjogok bérlete utáni jutalmak mik adó szempontjából?

Egyébként itt már elég régóta megy ez a téma, ha valakit esetleg érdekel :)

[ Szerkesztve ]

(#73) Gabás válasza Madwe (#72) üzenetére


Gabás
addikt

Jövedelem vagy nem? Ha igen, adózik:)

(#74) wolfhgb válasza gbela (#63) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Sajnos ez sem igaz a paypal már tavaj óta jelent a nav nak a paypal számláról.

(#75) butch3r válasza Madwe (#65) üzenetére


butch3r
senior tag

erről már több helyen beszéltünkforumokon, és elvileg itthon nem lett az eu-s jog harmonizálva miszerint a btc az valuta lenne így itthon commodity-nek minősül (nem ugrik be magyarul).

ha valuta lenne, akkor lehetne próbálkozni az szja törvény vonatkozó részére, miszerint nem üzletszerű a tevékenységed (állandó példa erre a nem trade-lőknek, hogy ha vettél btc-t akár 1000usd-s árfolyamon és hold-oltad, akkor az nem üzletszerű. ugyan úgy mintha vettél usd-t 120as árfolyamon 2008-ban és most úgy döntesz eladod akkor elvileg nem kéne adóznod az elért nyereségen)

(#76) Darthforce92


Darthforce92
tag

Sziasztok! Tud valaki olyan bankkártyás szolgáltatót ,aki vált jelenleg zcash-t? Esetleg ,aki privátban vállalna kisebb összegeket eth-ra vagy bármi másra váltani?

(#77) wolfhgb


wolfhgb
aktív tag

Ha jól tudom, 800000ft ig éves szinten, Az állandó adózott kereset mellett, nem jelentésköteles a bevétel, ha ebbe belefér a bányászat, gondolom adómentes nem?

(#78) lafaty80 válasza wolfhgb (#77) üzenetére


lafaty80
őstag

Nem jól tudod, de ez is már többször el lett mondva. Sem az összeg sem az érv nem stimmel.

#74 wolfhgb :: ez sem igaz így, csak gyűjt, mint minden ilyen tevékenységet folytató "cég". Csak akkor adnak ki adatot, ha konkrét megkeresés illetve kérés van egy ország ilyen illetékes szervezete felől (pl.: NAV).

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#79) sleve válasza Yany (#52) üzenetére


sleve
tag

Ha már átnevezés akkor inkább kriptopénz. :)

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#80) Yany válasza sleve (#79) üzenetére


Yany
addikt

Elfogadom, hogy a deviza sem a legszerencsésebb, de a "valuta" szó használatáról sem győztetek meg. Valójában tényleg kár hozzányúlni, mivel egyik sem állja meg igazán a helyét, így akár maradhat is, ha már elterjedt.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#81) wolfhgb válasza lafaty80 (#78) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

A vonatkozo cikk automatikus adatszolgaltatast ir, azt en nem igazan ugy ertelmezem, h kapjak, ha kerik. De persze egy cikk is tevedhet. :)

[ Szerkesztve ]

(#82) -FLY-> válasza wolfhgb (#81) üzenetére


-FLY->
őstag

Bankos családtagom szerint, maguktól is jelenthetik az illetékes szerv felé, nem kell megkeresés.

(#83) KilgoreTrout válasza wolfhgb (#81) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

(#84) wolfhgb válasza -FLY-> (#82) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Hat, ezt irjak, ezt mondom en is, de ezt ki tudja, nincs itt egy nav os koztunk? :)

(#85) wolfhgb válasza KilgoreTrout (#83) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

[link]

En itt olvastam meg anno, de mar tobb helyrol is jott hasonlo info.

(#86) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Kíváncsi leszek mik lesznek az eredmények végül, hogy vajon magánszemélyként legalább a költségeket(hardver beszerzési ára) le lehet-e írni.

Ha tényleg annyi lenne, hogy 15%-os SZJA, és szevasz le vagy rendezve, akkor szerintem nem akarna senki sem "optimalizálni", de ilyenről álmodni sem álmodhatunk itt a Kárpát-Medencében, az adók fellegvárában. :U
Lehet amúgy több adó is folyna be összességében, mert nem akarnának annyian "optimalizálni".

Eleve miért kell EHO-t fizetni pláne ha van mellette főállásod? pff

Vedd meg szépen a drága hardvert a rekord 27%-os ÁFÁ-val, üzemeltesd a megadóztatott áramon, és még adózd le több mint a 30%-át amit nagy nehezen össze szerzel, miközben van munkád amiből teljesen adózol szintén rengeteget, és ehhez képest nem jó helyre megy az a rengeteg pénz, gyönyörű. :(

Az se semmi, hogy még hivatalos állásfoglalásra sem képesek, de cserébe szigorúan büntetnek

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#87) butch3r válasza CoDWaW07 (#86) üzenetére


butch3r
senior tag

kifelejted, hogy miután leadóztál mindent a-tól z-ig, ami marad nálad, ha abból bármit veszel arra is kicsengeted a 27%-ot, minimum.

(#88) wolfhgb válasza CoDWaW07 (#86) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

[link]

Itt eleg jol leirjak.
Maganszemelykent, a bevetelt lehet csokkenteni a banyaszathoz hasznalt eszkoz avulasi koltsegevel, ha arrol szamlaval rendelkezel, a nyereseg pedig 15% os szja val adozik, tovabbi 22% tb mellett. Jut is marad is. No es az igy termelt osszeg adoterhet havi lebontasban kell megfizetni, majd bevallasban szerepeltetni.

(#89) lafaty80 válasza wolfhgb (#88) üzenetére


lafaty80
őstag

Ahhoz képest hogy jól leírják nem jól adod vissza....

Pontosan úgy van hogy ha 2017-es az adózott tétel, akkor 22% az eho, ha idei akkor 19,5% (cikk 2017-es).
Magánszemélyként nincs olyan hogy avulási idő :)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#90) wolfhgb válasza lafaty80 (#89) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

"Amennyiben a magánszemély bányászat révén a bitcoinhoz szoftver felhasználásával jut, az e tevékenység a személyi jövedelemadó rendszerében önálló tevékenységnek minősül. E tevékenység révén a szerzett bevételből a jövedelmet az Szja. tv.-nek az önálló tevékenységre irányadó rendelkezései szerint kell megállapítani a tételes költségelszámolás vagy a 10%-os költséghányad alkalmazásával. Bevételnek minősül a kibányászott bitcoin megszerzése időpontjára megállapított szokásos piaci értéke. Szokásos piaci érték lehet a megszerzés időpontjában érvényes, törvényes fizetőeszközben megállapított átváltási árfolyam.

Tételes költségelszámolás esetében a bevétellel szemben a jövedelem megállapításához elszámolható az e törvényben meghtarározott kivételekkel, legfeljebb az adott tevékenység bevételének mértékéig az e tevékenység folytatása érdekében az adóévben ténylegesen felmerült és igazolt költség, valamint a tárgyi eszközök beruházási költségének átalány-értékcsökkentése."

Ezt a reszet a szovegnek en igy ertelmeztem. Persze az is lehet, h rosszul ertelmezek valamit, eleg nyakatekertek ezek a kormondatok. :) A masodik szakasz vegen azt irja, h a bevetel csokkentheto a banyaszathoz hasznalt targyi eszkoz adoevben tortent altalany ertekcsokkenese.

Ez akkor mire vonatkozik???

(#91) nandi17


nandi17
tag

sziasztok
olyan kérdésem lenne h coinbaseről lehet utalni bankszámlára ha nincs megadva ?
mert nem 3D secure igy nem tudtam hozzáadni

(#92) akela91 válasza nandi17 (#91) üzenetére


akela91
addikt

El kell utalnod egy minimális összeget (1Eur) a bankszámládról CoinBase-re(SEPA utalással), rá 1-2 napra validálják, utána tudsz kifizetni erre a bankszámládra.

(#93) nandi17 válasza akela91 (#92) üzenetére


nandi17
tag

eur wallet nál a deposit ra rá mentem ott van valami Reference Number ott kellene ?
minimum 11 eur ir

(#94) akela91 válasza nandi17 (#93) üzenetére


akela91
addikt

Ott majd később. Elsőnek Settings ->Link Accounts -> Link a new account.

Megadod a bankod és a számlaszámod adataid, majd feldob egy reference numbert, amivel a saját netbankodon indítassz egy SEPA utalást azzal a közleménnyel mint a ref number. Értelemszerű lesz. 1 EUR elég, de ha egyébként is utalnál rá később, akkor mehet akármennyi.

SEPA utalás díja több ezer FT lesz(bankfüggő, van ahol 1500, máshol 4k is).

[ Szerkesztve ]

(#95) nandi17 válasza akela91 (#94) üzenetére


nandi17
tag

lehet egyszerübb lenne kiutalnom exodus walletra onnan még el tudom adni ,https://bitcoindata.org/
vagy ha coinbasről utalok ki számlára akkor is levonja a SEPA dijat, minden egyes alkalomnál ?

(#96) Enter65 válasza nandi17 (#95) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Igen, minden alkalommal levon utalasonkent 0.15 eurot!

(#97) nandi17 válasza Enter65 (#96) üzenetére


nandi17
tag

akkor az olcsóbban jön ki, azt hittem minden alkalommal levonja
coinbasről walletra utalással is levon valamennyi fee-t ?

[ Szerkesztve ]

(#98) wolfhgb


wolfhgb
aktív tag

A coinbase oldalan az accountomban a walleteknel levo send gombal nem lehet mar vasarolni azon a helyen, ahol elfogadjak a btc t, v mas kriptovalutat?

(#99) Enter65 válasza nandi17 (#97) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Ha jol emlekszem igen, csak nem tudom mennyit. A valtasnal 1.9% ha jol remlik. De a kiutalasnal a sajat bankodat is kerdezd meg mennyi a sepa fogadasa valamint a valtasnal a sajat reszuk. Ezek bankonkent elteroek.

(#100) Enter65


Enter65
Topikgazda

Megkernek majd mindenkit, hogy ha tudja akkor kerdeze meg a sajat bankjat a SEPA-s utalasokkal kapcsolatban es irja meg akar nekem privatba is, hogy az osszefoglaloba is be tudjam rakni.

Igy nagyjabol tisztaban lehet latni melyik banknal milyen koltsegre szamithatunk.

Elore is koszonom! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.