Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-17 15:47:31

LOGOUT.hu

Ebben a topikban a a Kriptovalutákhoz tartozó adózásokkal, pénzfelvét/utalással kapcsolatban lehet olvasni.
Mielőtt kérdezel olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Pietrosz válasza Peace (#750) üzenetére


Pietrosz
addikt

Én már utaltam Nicehasról közvetlenül ill. CB-ről is saját számlára, nem volt semmi extra költség, levonás. otp smart számla

(#752) demmer123 válasza Peace (#750) üzenetére


demmer123
őstag

Legtöbben nem utalnak közvetlen számlára, így nem adóznak utána.

(#753) Peace válasza demmer123 (#752) üzenetére


Peace
nagyúr

Akkor valóban a CB kártya a legjobb megoldás? Elvileg mindenhol fizethetek vele, ahol a Visa engedélyezett. Csak egyelőre nincs, csak egy coming soon felirat fogad: [link]

(#754) Peace válasza Pietrosz (#751) üzenetére


Peace
nagyúr

Az se hangzik rosszul.

(#755) aradebil2 válasza Peace (#753) üzenetére


aradebil2
senior tag

Amint FIAT-ra váltod a pénzt adóköteles lesz. Igen, akkor is ha kriptó kártyával történő vásárlás során váltod FIAT-ra.

(#756) fireman123 válasza Peace (#750) üzenetére


fireman123
őstag

Nem 20 hanem kb. a haszon 27% -a jön össze amit be kell csengetni a NAV felé, amint fiatra váltasz, és mindegy hogy számlára utalod vagy bármilyen kártyával fizetsz valami termékért.

(#757) Peace válasza aradebil2 (#755) üzenetére


Peace
nagyúr

Fantasztikus.....akkor ezt sehogy sem lehet megkerülni, ha végül úgy döntök, hogy költeni szeretnék a bányászott kis pénzemből majd valamikor a távoli jövőben. :(

(#758) fireman123 válasza Peace (#757) üzenetére


fireman123
őstag

Mint ahogy más jövedelemnél sem.... :(

(#759) Peace válasza fireman123 (#758) üzenetére


Peace
nagyúr

Csak olyan szilárd meggyőződéssel állította mindenki, hogy nincs semmi ilyen. CB tárcából átutalom az eurót bankszámlára és ennyi. Meg hogy kripto tárca által kiállított Visa kártyával vásárolok bárhol és semmi levonás nem lesz. Csak mikor felbukkant tegnap egy ilyen infó, hogy amint a magyar bankszámlámra teszem, akkor egyből 20% adó, akkor kezdtem el kérdezősködni, hogy tisztába tegyük a dolgokat.

(#760) aradebil2 válasza Peace (#759) üzenetére


aradebil2
senior tag

Hát mivel önbevalláson alapul a kriptó utáni adózás, így valószínüleg akik ezt mondták neked azok nem nagyon vallják be...Adót csalni lehet mindig, nem csak kriptó után.

(#761) Peace válasza aradebil2 (#760) üzenetére


Peace
nagyúr

Közben kiderült a turpisság!!! Nem szabad euróra váltani! Olyan kártya kell, ami közvetlen crypto-ból fizet, nem vált euróra. Ezért kéne megtudnom hogy lehet CB kártyát igényelni, de egyelőre nem látok ilyen opciót. Binance(?) tud ilyen funkciót, CB-ről még nincs pontos infóm, hogy az tud-e közvetlen crypto-ból fizetni.....

[ Szerkesztve ]

(#762) x_pnK válasza Peace (#761) üzenetére


x_pnK
tag

Én úgy értelmezem, hogy akkor is egy bizonyos FIAT pénzre való eladás történik a háttérben amint fizetsz a kriptóddal. Hivatalosan akkor is adóznod kell utána, csak annyi, hogy nem te váltod át fizetés előtt, hanem a rendszer a háttérben, mivel te a sarki pékségben nem 0,000020 BTC-vel fizetsz, hanem 350 Ft-tal. Nem mellesleg, én úgy tudom, hogyha nem történik váltás, hanem például átküldesz 0,001 btc-t valakinek, az is adóköteles mert valamit kapsz érte cserébe. Csak a saját tárcából, saját tárcába küldés adómentes. De valaki javítson ki, ha tévedek.
Szóval hivatalosan ez megkerülhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#763) 3800+ válasza x_pnK (#762) üzenetére


3800+
őstag

Így van mivel ha te kriptoval fizetsz a kasszánál forintosított blokkot/számlát fogsz kapni és meg is történt a fiatra váltás, legalábbis saját meglátásom szerint.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#764) Peace válasza x_pnK (#762) üzenetére


Peace
nagyúr

Ez nagyon lehangoló. :P Na sebaj. Úgysem terveztem hozzányúlni, akkor bányászgatok és hagyom BTC-ben. Kereskedéstől szétmennének az idegeim, az tuti. Pedig biztos brutál hozamot lehetne elérni, ha folyamatosan figyelgetném a kisebb felfutó coin-okat és bevásárolnék mindenből is. De az nekem már sok(k) lenne! Ennyi elég, hogy fut a gép otthon és kész.

(#765) x_pnK válasza Peace (#764) üzenetére


x_pnK
tag

Hát, sajnos ez van, nem nagyon tudunk ezzel mit tenni. Kíváncsi leszek mikor jut el a törvényhozók fejébe, hogy ez egy létező piac, és hoznak rá egyértelmű adózási szabályokat. Bár nem tudom, hogy azzal mi jól járnánk-e, vagy még jobban szívnánk. :(
Amúgy igen, brutál hozamot lehet elérni a kis altcoinokkal, viszont benne van a brutál bukás veszélye is. :) Én is inkább tartogatom a BTC-t, ETH-t 60-30% arányban, a maradék 10%-kal meg játszadozok kicsit. :)

(#766) aradebil2 válasza x_pnK (#762) üzenetére


aradebil2
senior tag

Jó, és mi számít saját tárcának? Na ugye 🙂 ezért kell walletben tartani, nem exchange-n.

(#767) fireman123 válasza Peace (#759) üzenetére


fireman123
őstag

valószínűleg rossz helyen kérdezted :) ....de amúgy tényleg annyi, hogy átutalod számlára, vagy fizetsz kártyával ....majd a következő évben az adóbevallásnál jön képbe a nav mint minden más jövedelemnél .....csak az egész elszámolásnak a technikai menete nem sok embernek tiszta, sőt teljesen zavaros az egész, az elv megvan, de a haszon pontos kimutatása már nem egyszerű, mert azt minden egyes tétel fiatra váltásnál meg kellene tenni, mikor mit vettél mennyiért (és az akkori mnb forint árfolyamot figyelembe venni) és mikor mit és mennyiért adtál el....no ebből kell kibogozni a hasznot, ...bányászatnál meg még ettől is másképpen kell számolni, de a vége kb. ugyanaz lesz, .... [itt össze van foglalva az egész]

#x_pnK: csak a fiatra váltáskor kell adóköteles hasznot számolni, kripto-kripto között nem

[ Szerkesztve ]

(#768) x_pnK válasza fireman123 (#767) üzenetére


x_pnK
tag

Köszi a korrigálást, és bocsi a fals infóért akkor.
Szóval, hogyha én most veszek egy Teslát BTC-ből, akkor nem kopogtatna a NAV, hogy honnan van nekem erre keretem? :D

(#769) fireman123 válasza x_pnK (#768) üzenetére


fireman123
őstag

Ha egy kiflit veszel kártyával már kopogtathat :DDD ....de nyilván nem fog ennyiért, szerintem van az a határ amiért nem hajolnak le, csak nem tudjuk mennyi az :)

(#770) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Paypallal is ugyanez a szitu? Ha onnan utalok akkor azt sima napközbeni Ft utalásnak könyveli, mert már az ő oldalukon megtörténik a váltás. A többi módszert pedig devizabefolyásnak.

(#771) demmer123 válasza Pietrosz (#770) üzenetére


demmer123
őstag

PayPal számlákkal kapcsolatosan nincs külön bejelentési kötelezettség az adóhivatal felé.

[link]

[link]

(#772) samfishR válasza fireman123 (#769) üzenetére


samfishR
senior tag

de ha csak blokkra, névre szóló számla nélkül használna valaki binance kártyát pl, azt se látja sehol a nav nem? :F ha csak nem kérdezik le a kártya száma alapján a binance-től az adatait a használjónak, ahol KYC miatt kiugrik a név cím stb.

(#773) fireman123 válasza samfishR (#772) üzenetére


fireman123
őstag

senki nem tud semmi biztosat, feltételezem, hogy (egyenlőre) csak úgy nem figyeli a nav a kripto kártyákkal történő vásárlást, főleg nem a kis összegűeket,.... szerintem akkor buknak ezek ki ha valamiért rádszállnak és akkor minden lyukba benéznek (igen, ...oda is :D ) ...persze ez csak privát vélemény, ezt egy megfelelő szinten lévő nav-os tudná megmondani biztire

[ Szerkesztve ]

(#774) Peace


Peace
nagyúr

Na berendeltem a CB kártyámat. Mondjuk nem tervezek egyelőre költeni, inkább csak próbálok kicsit kereskedni, ügyeskedni a piacon. De akkor a crypto elköltése már megoldott. :)

(#775) koko52 válasza fireman123 (#773) üzenetére


koko52
veterán

Szerintem ne kérdezősködjünk :(

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#776) x_pnK válasza Peace (#774) üzenetére


x_pnK
tag

Ezt hol lehet berendelni Coinbase-en? Level 2-es verificationnel rendelkezik az accom (ha ez számít egyáltalán), múltkor is kerestem már ezt a lehetőséget, akkor sem találtam, és azt hittem, hogy valami időszakos "early access" módon van még ez csak náluk, és lemaradtam. De most felkeltetted a figyelmem. :DD

(#777) Peace válasza x_pnK (#776) üzenetére


Peace
nagyúr

Coinbase Card app telefonon. És már indíthatod is az igénylést. Pontosan kitöltött lakcím kell CB accounton és 5 eurónyi crypto a számládon, mert annyit kóstál a kártya. ;)

(#778) x_pnK válasza Peace (#777) üzenetére


x_pnK
tag

Rendben, köszi az infot, kipróbálom majd. :)

(#779) fireman123 válasza koko52 (#775) üzenetére


fireman123
őstag

nyilván csak jó ismerőst/rokont :D

(#780) Kicsirics77 válasza Peace (#777) üzenetére


Kicsirics77
veterán

múlthéten postázták a kártyámat éppen.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#781) Peace válasza Kicsirics77 (#780) üzenetére


Peace
nagyúr

Én is nagyon várom!!! Mondjuk nem tervezek költeni, de csak ki kéne próbálni...... :P

(#782) Sipasanyi válasza Kicsirics77 (#780) üzenetére


Sipasanyi
tag

Jól tudom a PIN kódot a kártyán lévő telefonszámon keresztül kell kérni ? Ez külföldi vagy országon belüli operátor ?

LUXURY IS A CHOICE

(#783) Peace válasza Sipasanyi (#782) üzenetére


Peace
nagyúr

CoinBase card applikációt is érdemes feltenni mobilra. ;)

(#784) Sipasanyi válasza Peace (#783) üzenetére


Sipasanyi
tag

Igen azon keresztül rendeltem meg a kártyát s ha jól tudom ott kell majd aktiválni is a kóddal amit a kártyával együtt küldenek, de pin kódot már nekem kell le kérnem ha automában is használni szeretném. Csak kíváncsi voltam milyen nyelvű operátorral kell kommunikálnom.

LUXURY IS A CHOICE

(#785) Peace válasza Sipasanyi (#784) üzenetére


Peace
nagyúr

Csak tipp, de szerintem nem kell beszélgetned senkivel, csak angolul bediktálja a PIN-t. Gondolom én......

(#786) Kicsirics77 válasza Sipasanyi (#782) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nemtudom mivel csak kibontottam és egyelőre félretettem,mert nincs időm most foglalkozni vele.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#787) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Megjött a Binance kártyám. A száma más, mint a virtuálisnak, amit hozzá adtam már a GPay-hez. Ha ezt aktiválom most, attól még a virtuális is megmarad? Vagy majd át kell írnom a GPay-ben erre? :F

(#788) Pietrosz válasza Pietrosz (#787) üzenetére


Pietrosz
addikt

Meg is van a válasz, deaktiválja a virtuális kártyát a fizikai aktiválása.

(#789) Pietrosz válasza Pietrosz (#787) üzenetére


Pietrosz
addikt

A kártya nem alkalmas érintéses fizetésre(erre jó a gpay), viszont egy random otp ATM ből simán lehet pénzt kivenni vele. Extra költség sincs, 5000 Ft ot 13.99 euroert váltott ami 5020 Ft.

(#790) nemlehet


nemlehet
őstag

Van itt aki KATA-san adózik? Papíron ez tűnik a legkedvezőbbnek (már amennyiben a profit több mint 150k forint havonta vagy kb 2 millió éves szinten).
Ugyanakkor van az a megkötés, hogy ugyan arról a helyről származó éves 1 millió felett igazolni kell, hogy nem bújtatott foglalkoztatásról van szó illetve ha átlépi a 3 milliót akkor az a feletti rész 71%-ra kell 40%-os adót fizetni.

Ez így első blikkre megkerülhetőnek tűnik ha több marketről utalja ki magának az ember a pénzt. Volt aki már próbálkozott ezzel? Mik a tapasztalatok?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#791) fireman123 válasza nemlehet (#790) üzenetére


fireman123
őstag

kb. senki nem tud semmi biztosat, jó könyvelő-adószakértő kellene aki vágja a kriptót, én még nem találtam ilyent ....de gondolom az nem megy, hogy magánszemélyként tetted be a pénz pár hónapja-éve aztán most meg ev.-ként veszed ki :D ....ötletelések mindig vannak, ... [ezt érdemes elolvasni] ...aztán hozzáértő könyvelőt keresni

(#792) nemlehet válasza fireman123 (#791) üzenetére


nemlehet
őstag

Jah ezt elolvastam már, de ez sajnos konkrétan nem válaszol meg semmit, csak hogy jah úgy is lehet. Talán. :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#793) fireman123 válasza nemlehet (#792) üzenetére


fireman123
őstag

no kb. ennyit tud mindenki :)

(#794) Sundjata


Sundjata
friss újonc

Sziasztok!

Sok utánaolvasás után se tiszta nekem sajnos mi a helyzet (világos hogy nincs rendes szabályozás és mindenki tapogatózik). Az a helyzet, hogy az elmúlt 4 évben kisebb összegeket utaltam Coinbase-re, ott átváltottam ETH-ra, azt forgattam, de csak kriptot kriptora. Időközben 5 millából lett 20(átszámítva). Először arra jutottam, hogy Coinbase-ről visszautalok folyószámlára 5 millát és akkor nem kell most adóznom, mivel nincs fiat-ban nyereség, a maradékot kriptoban hagyom és majd valamikor a jövőben leadózom ha visszavátom. Ez így lehet?

Viszont olvastam másik véleményt is. Eszerint az ETH aktuális árfolyama szerint kell adózni. Tehát 1-1 ETH vételi és eladási árfolyamkülönbözetét kellene nézni a teljes összegtől függetlenül. Akkor viszont ha anno ETH darabját 500 EUR-ért vettem és most kevesebb ETH-t adok el 2000 EUR-ért(de teljes összeg ugyan annyi), akkor ETH-onként van 1500 EUR nyereség. Beszélek persze még adótanácsadóval, de szerintetek hol az igazság?

(#795) fireman123 válasza Sundjata (#794) üzenetére


fireman123
őstag

Jól látod, nem a kiutalt-beutalt fiat különbsége számít, hanem hogy mennyiért vetted az 1 eth-t és most mennyiért váltod fiatra, ha magasabban adod el akkor a haszon bizony adóköteles, ...függetlenül attól, hogy a beutalt 5 milla helyett mondjuk most csak 2 millát utalnál ki.....sajnos ez ilyen :((

[ Szerkesztve ]

(#796) Hory84 válasza fireman123 (#795) üzenetére


Hory84
tag

Tovább fűzve a gondolatmenetet, akkor mi van ha vettél x kriptot az átváltottad y-ra, majd z-re. Készpénzre a z-t váltanád, ilyenkor mit hogyan számolsz egységárat?

(#797) Sundjata válasza Hory84 (#796) üzenetére


Sundjata
friss újonc

Igen, ezért furcsa lenne ha így lenne. Átválthattam egy olyan kriptora ami az elején még nem is létezett és azt váltom vissza fiatra. Teljesen lehetetlen követni.

[ Szerkesztve ]

(#798) Elbandi válasza Sundjata (#794) üzenetére


Elbandi
aktív tag

ha tradeltel akkor ketfele nyereseged van: egyik amikor penzbol vett coinod (A db) mar tobbet er, erteke A*X, ekkor a "arfolyam" kulonbsegbol kell adozni (A*X-A*veteliar). a masik fele amikor tobb coinod lett (mondjuk +B db), annak teljes ertekerol kell adoznod (B*X).
ha kiutalsz akkor en aranyosan vennem, pl 10%-ot utaltal ki A-bol, es 10%-ot a B-bol.
matek, papir ceruza. :)

[ Szerkesztve ]

(#799) Chrys_


Chrys_
addikt

Tegyük fel, hogy bányászok. Mitől függ, melyik országban kell adózni?
Attól, hogy hol van a bankszámla, amire paypal-ról átutaltam a pénzt?

(#800) nemlehet válasza Chrys_ (#799) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerintem lakhelyed szerint kell adózni, mert egyébként mindenki német meg portugál számlán adózna. Az általános EU-s szabály az az, hogy ahol az év legnagyobb részét töltöd ott vagy adóilletőségű.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.