Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-17 15:47:31

LOGOUT.hu

Ebben a topikban a a Kriptovalutákhoz tartozó adózásokkal, pénzfelvét/utalással kapcsolatban lehet olvasni.
Mielőtt kérdezel olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) bck.ek válasza Enter65 (#700) üzenetére


bck.ek
tag

Számlát a váltóra kéne kiállítani? Milyen tételnek kéne rajta szerepelnie?

(#702) fireman123 válasza bck.ek (#701) üzenetére


fireman123
őstag

senki nem tud semmi biztosat, még a nav sem, legalábbis nem mondanak semmit :D

(#703) Frozen


Frozen
őstag

Engem az erdekelne hogy nemetorszagban 600 euro/ ev adomentes.
1 ev utan elvileg nem kel bejelentebi sehova sot adobevvalasban sem kell feltuntetni. Kerdes szerintetek ezt az egeszet ki ellenorzi vagy kinek van ra kapacitasa hogy most mikor vetted es adtad el meg mennyit birtokoltad?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#704) demmer123 válasza Frozen (#703) üzenetére


demmer123
őstag

Még Magyarországon sincs senkinek rá látása ha nem nyomoznak az illető után, gondolom Németországba is ugyan így van még.

(#705) x_pnK


x_pnK
tag

Sziasztok!
Próbáltam információt szerezni az én esetemre vetítve, de sajnos nem vagyok biztos benne, hogy számomra mi a teendő. :(
Mi a helyzet akkor, hogyha én a kibányászott kriptomat (BTC, Nicehash), nem rögtön veszem ki, hanem mondjuk tartogatom, és tegyük fel 5 év múlva váltanám fiat valutára, és utalnám ki magamnak?
Azt értem, hogy a bányászatból megkeresett BTC-m kibányászáskori értékén felül elért árfolyamnyereség külön lesz adóköteles abban az adózási évben, amikor forintra váltottam, viszont mi a helyzet azzal, hogy én ugye ezt nem adom el Coinbase-en, hanem tartogatom bitcoinban, szóval a bányászatból nincs forintosított jövedelmem.
Azt amit én Nicehashről átküldök Coinbase-re, annak az "értékéből" mikor kellene nekem adóznom?
Nem olyan rég kezdtem ezt az egészet, szóval 2020-ban is csak pár tízezer forintnyi értékű BTC-ről van szó, de ezt akkor nekem most be kell vallanom mint egyéb jövedelem a 2020-as adóbevalláskor?

Ne haragudjatok, ha totál hülyeséget kérdezek, totál katyvasz számomra ez az adózási téma jelenleg.

(#706) koko52 válasza x_pnK (#705) üzenetére


koko52
veterán

Akkor kell bevallanod ha fiatra váltottad, egyébként nem.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#707) x_pnK válasza koko52 (#706) üzenetére


x_pnK
tag

Rendben, köszönöm a megnyugtató infót. :D

(#708) kzkz válasza x_pnK (#707) üzenetére


kzkz
őstag

Mondjuk így szerintem elveszíted azt a lehetőséget, hogy az adott adóévben keletkező költségeddel csökkentsd a bevételed. pl.: villanyszámlák, vásárolt hardverek... Mert a nyereség után kell adózni, nem a bevétel után.

Hacsak az ötödik évben nem veszel egy csomó hardvert :)

[ Szerkesztve ]

(#709) koko52 válasza kzkz (#708) üzenetére


koko52
veterán

A villanyszámlát hogy bizonyítod?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#710) kzkz válasza koko52 (#709) üzenetére


kzkz
őstag

A teljes fogyasztásról van számla, a gépet meg kimérem és azt számolom el. Ez nem bizonyíték, de ha kijönnek ellenőrizni (és még ugyanaz a gép van), akkor könnyen leellenőrizhetik.
De ugye sokkal húzósabb tétel az egyéb hardver: riser, táp, gpu-k, alaplap stb...

[ Szerkesztve ]

(#711) koko52 válasza kzkz (#710) üzenetére


koko52
veterán

Igen csak bányászhatsz egy riggel 1000 és 2000w-al is :U

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#712) kzkz válasza koko52 (#711) üzenetére


kzkz
őstag

Hát akkor a 2000W-ot számolom el, nem kérdés :P

(#713) koko52 válasza kzkz (#712) üzenetére


koko52
veterán

Ha jól tudom ezeket csak vállalkozóként teheted meg. Magánzóként 90% az adóalap.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#714) kzkz válasza koko52 (#713) üzenetére


kzkz
őstag

Elképzelhető, még nem ástam magam a mélyére, én idén kezdtem, ráérek jövőre foglalkozni vele, addig is gyűjtöm a számlákat :)

(#715) demmer123 válasza kzkz (#712) üzenetére


demmer123
őstag

Csak egy nyugtató információ, még senkit nem büntettek meg nálunk azért mert nem adózott a kriptó után... 2018-as évet most zárta le a nav, akkor is sokan biztos nem adoztak utána.

(#716) koko52 válasza kzkz (#714) üzenetére


koko52
veterán

És ha használtan vetted a kártyát (más nevén van a számla), azt hogy számolod el?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#717) kzkz válasza koko52 (#716) üzenetére


kzkz
őstag

Adásvételit kellett volna kötni. Én emiatt (se) vettem használtan.

(#718) x_pnK válasza kzkz (#708) üzenetére


x_pnK
tag

Hát, azzal amúgy is úgy jártam, ahogy lejjebb is írták, hogy sajnos nem mindegyik cuccomról van névre szóló számlám, mert sok mindent használtan/magánszemélytől vettem. Persze adás-vételi nélkül.. :))
Szóval számomra ígyis-úgyis maradni fog a 10%-os költséghányados opció.

(#719) meili


meili
tag

Ha nekem évekkel ezelőttről van crypto-m, és nincs már nyoma, hogy mennyiért vásároltam, mivel jórészt készpénzben történt személyesen, akkor az járható út, hogy csak simán a teljes kivett összegből adózok, mintha az összes nyereség lenne, igaz? Azt nem kell bizonyítanom, hogy honnét van?
Legális megoldás kiköltözni 183+ napra egy kedvezőbb adózású országba, ott kiszedni a pénzt belőle, majd hazajönni? Ilyenért problémázhatnak? Úgyis szeretnék pár év múlva egy hosszabb nyaralást a családdal.

(#720) Winzsolt válasza meili (#719) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Akkor úgy tűnik nem csak én gondolkodok hosszú nyaralásban. Elvileg ez teljesen legális. De elég "idióta" ez az adózás itthon, hogy az ember el kell, hogy költözzön... :D

[ Szerkesztve ]

(#721) Istv@n


Istv@n
aktív tag

Sziasztok!
Jelenleg mi a legésszerűbb módja annak, hogy a walletemben lévő kriptoból kisebb összegeket ki tudjak venni, és külföldi oldalakon vásárolni tudjak belőle? Valamilyen kártyára lenne szükségem talán, amire lehet akár egy váltóról pénzt vagy kriptot utalni.
Van jelenleg ilyen, ami működik?

(#722) koko52 válasza Istv@n (#721) üzenetére


koko52
veterán

Paypal

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#723) Istv@n válasza koko52 (#722) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Köszi!
Úgy látom a Kraken megszüntette a paypalra küldés lehetőségét, a coinbase-n pedig a felhasználóm "review" alatt van. (pedig már jó rég regisztráltam és a vertification is megvolt)
Melyik váltón van még ilyen opció?

(#724) samfishR válasza Istv@n (#723) üzenetére


samfishR
senior tag

binance-t próbáld ki, van mindenük amire neked szükséged lehet: VISA kártya amire annyi cryptot teszel át amennyit költeni szeretnél, be is állíthatod, hogy melyik currecy-ből vonja először, hogy legyen a prioritás költésnél, stb..

(#725) Istv@n válasza samfishR (#724) üzenetére


Istv@n
aktív tag

Köszönöm!
Sikerült. A kártya már úton, de virtuálisan már használható is!

(#726) Veron válasza samfishR (#724) üzenetére


Veron
őstag

Ezekkel ATMből is fel lehet venni pénzt? Ha igen, akkor viszonylag megfelelő módszer a pénzfelvételhez, persze gondolom kisebb egységekre bontva lehet így hozzájutni. Nem jól gondolom?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#727) samfishR válasza Veron (#726) üzenetére


samfishR
senior tag

nem próbáltam még az ATM-et, de úgy hirdeti Binance, hogy lehet felvenni vele. :K

(#728) DrTechnoid válasza samfishR (#727) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Én arra lennék kiváncsi hogy mi van akkor amikor a steamen ( meg lehet hogy más kereskedő oldalon is van ilyen folyamat ) először kerül arra sor hogy igazold vissza a kártyád tulajdonjogát. Mert akkor le szoktak vonni 2 db pár centes összeget, majd pedig verifykálni kell a képen látható módon , ahogy velem is előfordult :

Mert ebben a Binance kártya esetben nincs bank ahova telefonálgatsz hogy mi mennyi, max több napig tartó levelezgetés egy ügyfélszolgával.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#729) Elbandi válasza DrTechnoid (#728) üzenetére


Elbandi
aktív tag

ilyenkor nem ugy szokott lenni, hogy csak "befoglaljak" a kartyarol a penzt, tenyleges penzt nem vonnak le? a foglalast meg vagy maguk oldjak fel, vagy a kartyaszolgaltato "nem jelentkezett a penzert, visszaadjuk" cimszoval.

[ Szerkesztve ]

(#730) DrTechnoid válasza Elbandi (#729) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Lehet hogy így megy , bár ennek pont az lenne a lényege hogy bizonyítsad azt hogy a tiéd a kártya. Ha egy idő után feloldják, akkor mit ér ez az egész procedúra? Nekem amikor anno ez volt az eset , én betelefonáltam a bankba és ott megmondták a 2 összeget , és jó volt minden azután, ennek 6 éve, azóta egyszer se kerestek ilyesmivel. De ha így működik akkor pl a Binance kártya teljesen jó a rajta lévő végtelen pénzzel :DDD

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#731) HoppMaster válasza DrTechnoid (#730) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Miféle végtelen pénzzel csak a fedezetig tudja befoglalni.

(#732) Elbandi válasza DrTechnoid (#730) üzenetére


Elbandi
aktív tag

egy random (2x 1-2 euro) osszeggel "terhelik" meg a szamladat, es ezt a random osszeget kell beadnod. a screenshotok szerint, irjak is hogy a penz nem fogja elhagyni a szamlad, csak pendingbe rakjak. ha jol emlekszem a binance feluleten latni a pendiges vasarlasokat is, tehat meg tudod nezni mennyit foglalt le a steam. beadod azt az erteket (euroban) es kesz is a verify. majd kesobb feloldjak a foglalat is.
https://www.youtube.com/watch?v=Kjw6CnQTRWY

eleg nagy data leak lenne, ha a szamla osszeget tudna valami kinyerni... :U

[ Szerkesztve ]

(#733) Peace


Peace
nagyúr

Sziasztok!

Még csak tegnap ugrottam bele ebbe a bányászás témába. Nicehash oldalon ír egy ilyet: "Convert your mining earnings to EUR and withdraw to your bank account for FREE!" "Enable EURO Wallet". Ezzel van értelme foglalkozni? Nekem a Coinbase Pro lett ajánlva, hogy azzal kössem össze a nicehash accountot és úgy tudom majd a legköltséghatékonyabban kinyerni a pénzt bankszámlára. Ez helytálló? Jó lesz ez így?

(#734) Pietrosz válasza Peace (#733) üzenetére


Pietrosz
addikt

Én ezt használom. Jobb áron váltotta a NH a BTC-t EUR-ra mint a Coinbase. Utalás után annyit kaptam amennyit küldtem, nem vont le semmit. Direkt rákérdeztem a bankban, hogy van-e extra költség meg hogy ez SEPA utalás vagy minek számít. Azt mondta nincs plusz díj. Csak nem vert át..

(#735) WinnerCoin


WinnerCoin
újonc

Sziasztok!
Sokaknál olvasom ezt a Binance kártyát ezt a Nav nem látja? A Binance tutira nem jelent semmit a magyar hatóságoknak erről?

Illetve mennyi pénzt érdemes tartani úgy hogy az ne legyen gyanús ha pl csak akkor veszek ki pénzt egy Bitcoin automatábol amikor elértem a 100.000Ft-ot az nem feltünő még ugye?

(#736) aradebil2 válasza WinnerCoin (#735) üzenetére


aradebil2
senior tag

A konszenzus az a topicban, hogy a kutyát nem érdekli miből mit fizetsz, addig amíg a NAV nem fogja a vagyonosodásodat vizsgálni (bejelentésre). Akkor viszont ígyis-úgyis ki fognak deríteni mindent rólad. A büntető adó 60%.

(#737) Elbandi válasza WinnerCoin (#735) üzenetére


Elbandi
aktív tag

automatikus report nincs (csak a bank penzmosasi moka), de ha valamiert a nav vizsgalatot indit, akkor meg a segged lyukaba is bele fognak nezni. :))

de allitolag akkor is kaphatsz ilyen vizsgalatot ha kapcsolatban voltal egy "bunozovel": pl elkapnak adocsalassal egy ph "hw neppert", es te adtal/vettel tole valami (amirol maradt nyom). :Y itt mukodik a kontact kutatas.

[ Szerkesztve ]

(#738) Veron


Veron
őstag

Az jutott eszembe a témáról, hogy ha valaki a cryptojából szerzett pénzt a MÁKba utalja és állampapírt vesz, akkor lehet még annyira sem figyel a NAV. Ez csak feltételezés, de a korábbi offshore amnesztia alapján lehet alapja.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#739) 3800+


3800+
őstag

A korabban linkelt cikk alapjan jol ertem ha nekem van adasveteli szerzodesem egy kartyarol akkor azt maganszemelykent is elszamolhatom koltsegkent?

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#740) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

Nem nagyon használtam eddig a Binance-t. De még a legelején rengeteg (200k) BTT-t vettem, mert olcsó volt, és ajándékba is kaptam, meg sok apró visszajárót odatettem be. Pár hete látom, hogy száguld felfele. Tettem bele egy kevés pénzt a múlt héten is.
Az lenne a kérdésem, hogy ennek mi a leginkább költséghatékony módja, hogy kivegyem?
Egyszerűen eladni, és kiutalni? Vagy váltsam más kriptora át, és úgy játszak vele?
Egyáltalán vegyem ki a pénzt binance-ról, vagy onnan is tudok gazdálkodni valamilyen szinten vele, és egy sima sell tetszőleges valutára elég megoldás?
Egyelőre még nem terveztem kivenni, álomhatár az 1 dollár lenne, és közeledik, ha ezt az ütemet tartja. :) De ha mégis látnám, hogy esik vissza huzamosabb ideig, akkor felkészülten várnám, ezért is kérek tanácsot itt. Hátha tudok adni valami ötletet. Köszönöm!

(#741) HoppMaster válasza Dicker (#740) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Most itt több lehetőséget is vázoltál ami szóba jöhet. Én kivenni semmiképpen nem venném ki a helyedbe, hanem gyarapítanám. Ennek van több módja, legegyszerűbb a hátradőlős, nyugdíjas az pedig az, h be stake-led és vársz vele, tartod, közben neked kamatozik. Itt csak ennyit kell csinálnod.
Azonban van a másik amivel persze dolgoznod kell és játszadozni coin párokkal, viszont ezzel magasabb haszonra tehetsz szert és ugye ezáltal rizikósabb is. Párok keresése másik feladat ezek mellé.

[ Szerkesztve ]

(#742) Dicker válasza HoppMaster (#741) üzenetére


Dicker
őstag

Köszi!

Tartom még mindenképp. Esetleg, ha akkora értéke lesz lehet váltok át más stabil kriptora, ami minimálisan felfelé mutat mindig hosszútávon.
Azt viszont néztem, hogy többféle módon lehet magát a pénzt kivenni. Lehet simán eladni, és kiutalni és adózni utána, vagy magát a kriptot átvinni más tárcába. Esetleg a Binance bankkártyával valamit trükközni, vagy BTC-re váltani, és ATM-en eladni. Mindenhol más "fee" érvényesül. Aztán, ha tovább nézzük az adózás nem tudom melyiknél mennyire érvényesül, mennyire van nyoma.
Ha arra kerülne a sor ezek közül melyik módszer, amit érdemes használni, és a nettó kézhez kapott összeg tekintetében a legjobb?

(#743) HoppMaster válasza Dicker (#742) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Ha kriptoért veszel terméket pl Tesla-t :)

(#744) Dicker válasza HoppMaster (#743) üzenetére


Dicker
őstag

Autó/egyéb termék vásárlás kedvezőbb, mint a coincash automata? Ingatlanra valahol nem fogadják el? Nem hallottatok róla? Bármely ország jó.

Még egy variációm lenne. Hátha ilyesmiről hallottál már.
Ha szlovén állampolgár barátom megveszi maximum a befektetett összegért (így ez nem adóköteles nekem) egy fizikai adathordozón x mennyiségű btc-t. Majd ő értékesítési, ahogy tudja az árfolyamon. Neki ez még mindig adómentes, vagy ott van kint változás?
Mert régebben biztos, hogy magánszemély btc kereskedelme adómentes volt.

Mert akkor önzetlenül átadom neki, mert ő sokkal jobban jár. Max meghív cserébe egy kávéra. 😈

[ Szerkesztve ]

(#745) HoppMaster válasza Dicker (#744) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Dehogynem, tudsz már vásárolni coinnal ingatlant is. Meg ugye megvannak a kiskapuk is, addig míg nincs konkrét szabályozás rá.

(#746) Elbandi válasza HoppMaster (#743) üzenetére


Elbandi
aktív tag

akkor is kell adozni:
https://t.me/inlock_offtopic/10508

[ Szerkesztve ]

(#747) HoppMaster válasza Elbandi (#746) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Én csak azt írtam, h lehet kriptoval ingatlant sőt szigetet is venni, anélkül, h átváltaná az ember FIAT pénzre ;)

(#748) Elbandi válasza HoppMaster (#747) üzenetére


Elbandi
aktív tag

ez teny. :)

(#749) HoppMaster válasza Elbandi (#748) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Mondjuk én még jó ideig nem gondolkozom realizáláson :)
Hol vagyok még a kitűzött tervemhez :)

(#750) Peace


Peace
nagyúr

Segítsetek, mert kicsit el vagyok veszve. Én eddig úgy tudtam, hogyha CB-ről átutalom az eurót a saját bankszámlámra, akkor kifizetem a pár eurós utalási költséget és ennyi. De ma mondtak nekem egy ilyet, hogy amint átutalom CB-ről saját folyószámlára, akkor azonnal 20%-os adóteher sújtja az összeget. Ez igaz? Nem éri meg akkor semmiképp folyószámlára utalni? A másik pedig, hogy állítólag létezik és igényelhető CB kártya, amit már sok helyen elfogadnak Magyarországon is. Ez egy létező dolog? Hol lehet igényelni és van-e hazai elfogadóhelyekről lista?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.