Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-17 15:47:31

LOGOUT.hu

Ebben a topikban a a Kriptovalutákhoz tartozó adózásokkal, pénzfelvét/utalással kapcsolatban lehet olvasni.
Mielőtt kérdezel olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) nandi17 válasza Enter65 (#100) üzenetére


nandi17
tag

sajnos én szlovák banknál vagyok
coinbasről ha utalok exodusra BTC akkor hány % fee lehet ? tudom a nicehash 0.0005 btc jön ki a 0.005 ből

(#102) Enter65 válasza nandi17 (#101) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Annyit mond, hogy utalas elott kozlik veled a dijat.

Ime az oldaluk ahol minden tranzakcio dija szerepel...

[ Szerkesztve ]

(#103) wolfhgb válasza Enter65 (#102) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Az iment beszeltem a cib el, a fogadott sepa utalas dijat az hatarozza meg, h a kuldonek milyen csomagja van, mert ha ugy kuldi, h a fogado fizeti a dijat, akkor is az o csomagjanak a dijat kell kifizetnie a fogadonak. Ezzel szemben, a cib nel az online szamlacsomagban egy inditott sepa utalas koltsege minimum 16€, ha nagyobb az osszeg, akkor szazalekos, de 16€ minimum, ugyhogy a coinbase es szamla validalas sepa utalassal also hangon 5000ft, ennyiert lehet, h jobban megeri dombornyomott kartyat igenyelni! :) De sajnos 2018 ban cib nel ezt meg nem ismerik. :)

[ Szerkesztve ]

(#104) wolfhgb válasza Enter65 (#102) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Apropo, jaxx rol lehet coinban vasarolni?

(#105) Darthforce92 válasza wolfhgb (#103) üzenetére


Darthforce92
tag

Regisztráld a bank kártyád. Én a takarék banknál vagyok ott simán ment kártyával. Majd megírom mennyit vonnak le utalásnál ,de a regisztráció kb 100 ft volt.

(#106) wolfhgb válasza Darthforce92 (#105) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Probaltam mar a kartyat regisztralni, de mivel nem 3ds dombor kartya, a coinbase nem fogadja el.

(#107) fogtunder


fogtunder
nagyúr

ha esetleg valakit érdekel, most találtam rájuk, szingapúri cég, lehet kriptovalutából direktben pre-paid Visa kártyával vásárolni/pénzt felvenni. elég firssnek tűnnek még, csak BTC wallet van egyelőre, én is csak egy regisztrációt csináltam, kártyát nem igényeltem, szóval gyakorlati tapasztalatom nincs, várom, hogy ETH support is legyen.

tenx.tech

I hate morning people. And mornings. And People.

(#108) Enter65 válasza fogtunder (#107) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Ohhh, koszonjuk. Varjuk majd a vegeredmenyt. :R

(#109) wolfhgb


wolfhgb
aktív tag

Tudja esetleg valaki, h a pesti bitcoin automata csak bitcoint valt e, vagy mas coinok is valthatok vele?

(#110) wolfhgb válasza fogtunder (#107) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Na, ez ugyes, max valt az ember gyorsan eth bol bit et, amennyi epp kell a levetre, v vasarlashoz.

(#111) KilgoreTrout válasza fogtunder (#107) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Nincs még működő kártyájuk. A tokenjüket (PAY) szét shill-elték egy időben, ehhez képest még nincs semmi eredmény... Kíváncsi vagyok lesz-e belőle valaha valami, főleg most hogy minden kártyakibocsájtó felbontotta szerződését a kriptokártya cégekkel..

(#112) fogtunder válasza KilgoreTrout (#111) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Közben utána olvastam, hogy kb mindenkinek ugyanaz volt a kártyakibocsátója (Wave Crest), akitől megvonták a jogokat, úgyhogy ez az út most nem igazán járható. Kár, pedig igazán jó megoldás lehetett volna, bár lehet rendeződik majd a helyzet idővel.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#113) Skynet258


Skynet258
veterán

Berakom ide is, végül is jogos, hogy ide tartozik: ;)

Na és akkor megvan az eredmény mennyit von le a bank, legalábbis a CIB, ha oda kérjük ki a pénzt Coinbase-ről.
Hatalmas összeg, 75,33 EUR volt a kiutalandó nyeremény, ez náluk ≈ HUF23,297.
Ma kaptam 22,841-et, ez lehet az árfolyam változás miatt vagy más árfolyammal számol a bank mint a Coinbase, sima ügy.
A CIB meg levont AD-Nostro díj EUR címen 632 Ft-ot (ennyi volt a múltkor is asszem, így kiderült, hogy ez fix összeg, akkor 5000 körüli kiutalásnál szedték le ugyanezt a sápot).
Magyarán a Coinbase-es 23,297 Ft-ból lett a végén ténylegesen 22,209 Ft.
Na és akkor rendberaktuk a SEPA utalás körüli homályt meg hogy mikor ki mennyit von le.
Ismétlem ez CIB, majd valaki más kipróbálja a saját bankjánál aztán gyűlhet az infó mit merre hol érdemes. ;)

https://geekpulse.hu

(#114) NoX


NoX
senior tag

Hogyan javasoljátok kivenni a profitot?
- minden nap a megkeresett BTC-t azonnal átváltani EUR-ba, ezzel rögzítve az árfolyamot
- gyűjteni a BTC-t, és amikor szezonális rekordokat döntöget, akkor átváltani EUR-ba

Most pl. annak örültem volna, ha egyből átváltottam volna EUR-ba, mert a jelenlegi BTC-m nagyobb részét akkor kerestem, amikor ~15000 dollár környékén volt, most pedig ~11000 környékén van. Most várhatok, míg visszakúszik kb. addig, hogy "pénzemnél" legyek.

Az EUR-t már így venném fel:
- SEPA utalás
- BTC-t veszek rajta, és még aznap felveszem az ATM-ből
- át sem váltom EUR-ba, hanem felveszem az ATM-ből, amikor jónak gondolom az árfolyamot

(#115) Enter65 válasza NoX (#114) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Ez egy hatalmas dilemma legtöbbször! Miután nem fix a btc-dollár-euró árfolyama, így nem lehet erre tanácsot adni. Ha azt mondom neked, minden nap váltsd át, és te megteszed, de egyik nap felmegy a btc-dollár árfolyama 20.000 usd-re, és te már váltottál, így buksz rajta elég szépet. Viszont ha meg lezuhan, 5000 usd-re, akkor meg nyersz rajta.

Ezt TE döntsd el, melyik éri meg neked!

A kivétel már egy másik dolog! Ott számolni kell az utalásoknál, hogy a bankod lejelenti, vagy a NAV kér ki adatott rólad, és akkor mit miért nem adóztál, stb... Az automata is mehet, csak nagy a kezelési kts.

(#116) fogtunder válasza NoX (#114) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ahogy enter is írta, erre szerintem nem fog senki neked tanácsot adni, mert túl volatilis az egész. én most azt csinálom, hogy ETH-ban gyűlik minden, mert aránylag stabil és kezelhető tranzakciós szempontból is, a temelt mennyiség felét megtartom walleten, a másik felét pedig kipakolom coinbase/gdax-ra és eladom, mikor olyan az árfolyam, hogy jól járok vele, de legalább havonta egyszer, hogy pénz is legyen belőle.

mivel azért aránylag alacsony összegekről van szó, én simán kiküldetem magamnak SEPA-val, az adózott jövedelmem mellett annyira nem feltűnő összegek.

hosszú távon pedig bízok benne, hogy lesz majd megint valami értelmes pre-paid kártyás megoldás, amviel fel lehet venni simán ATM-ből.

de ismét leírom, ez nem ajánlás, én így csinálom.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#117) fogtunder válasza Skynet258 (#113) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem is megjött a hétvégén eladott Ether ára, 151€-t utaltam ki, ebből vont a Coinbase 1,5€-t, az Unicredit 500Ft-ot, így lett a végén 45.618 HUF, kb 900ft volt a váltási veszteség, elviselhető.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#118) X Factor válasza fogtunder (#117) üzenetére


X Factor
addikt

Látom gyűjtjűk az infókat.

Coinbase ---> OTP
440.59 Euro - 135.858 Huf
levonás pedig 617 forint volt.

Make things work

(#119) Enter65


Enter65
Topikgazda

Köszi az infókat, bővítem az összefoglalót az adatokkal.

Frissítve!

[ Szerkesztve ]

(#120) Zoli986


Zoli986
tag

Lehet hülyeséget kérdezek,de advcash oldalán láttam olyat,hogy "Transfers to International Visa/MC Cards"
Ha nekem van egy dombornyomott MC prepaid kártyám ami elvileg international,akkor arra ki tudom kérni a pénzt?

(#121) Flashback válasza Zoli986 (#50) üzenetére


Flashback
addikt

A Skrill is küldi az adatokat elvileg...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#122) fogtunder válasza Flashback (#121) üzenetére


fogtunder
nagyúr

csak az Advcash Belize székhelyű, a Skrill meg USA, EU, Swédország. amúgy amennyire tudom, az Advcash is csak saját kártyával dolgozik, kérdés, hogy ők tudnak-e kártyát kibocsátani éppen. plusz a tulajdonosi háttér teljesen tisztázatlan, nem egy életbiztosítás, hosszú távon semmiképpen sem tartanék náluk pénzt.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#123) Zoli986 válasza Flashback (#121) üzenetére


Zoli986
tag

Net+ kártyám van.
De ha jól értettem a leírást az adat küldés nem a fogalomra/egyenlegre irányul hanem arra,hogy mennyi kamatadót kellene fizetni.
Azaz ha leürítem a számlát rendszeresen akkor elvileg nincs mit küldeni nem?
Vagy rosszul gondolkozok?
Bocs az értetlenkedésért,de már nagyon idegesít,hogy a pénz csorog össze felé és nem tudok sehogy sem hozzáférni.

(#124) NoX válasza fogtunder (#116) üzenetére


NoX
senior tag

Most már én is úgy látom, hogy nekem is ETH-be kellett volna váltanom, de hát ki gondolta volna, hogy BTC esés esetén az ETH stabil marad, sőt. Vagy egyből EUR-ba is megérte volna egyből átrakni a napi profitot.
Két helyre bányászok: NiceHash és Mining Pool Hub. NiceHash-nél ugyebár BTC-ben kapom, Mining Pool Hub-nál pedig autoexchange-el LTC-be kérem. Utóbbit azért, mert annak a legkisebb a tranzakciós költsége. Csak sajnos az LTC meg egy-az-egyben leköveti a BTC-t :(
Most megvárom, míg visszamegy BTC és LTC arra a szintre, ahonnan leesett, aztán átváltom EUR-ba.

Más. Nekem is van infóm SEPA utalásról:
K&H BANK ZRT -> Coinbase UK, Ltd. : -1429 HUF
Nem tudom, hogy függ-e a díjcsomagtól, de ez K&H minimum számlacsomaggal történt. Azóta váltottam, majd megírom azt is.

[ Szerkesztve ]

(#125) Yany


Yany
addikt

Mi a jó élet történt, hogy MINDEN zuhan?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#126) Skynet258 válasza NoX (#124) üzenetére


Skynet258
veterán

Csak ne kavarjuk össze mert mi most a másik irányról írtuk eddig a számokat (Coinbase-ről számlára). Banktól Coinbase-re nekem volt vagy 4-5k... :DDD

https://geekpulse.hu

(#127) Enter65 válasza Skynet258 (#126) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Az is jó infó nekem! Frissitem is az összefoglalót! Azt is jó ha tudja az ember, mennyibe fáj majd neki...

(#128) Enter65 válasza Yany (#125) üzenetére


Enter65
Topikgazda

megint a --I-- szemüek alkotnak...

(#129) Skynet258 válasza Enter65 (#127) üzenetére


Skynet258
veterán

Jaja nekünk is jó info csak figyeld majd hogy ne keveredjen a másik iránnyal. :B

https://geekpulse.hu

(#130) Kavinton75 válasza NoX (#124) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Helló,

Nem gáz utalni számlára coinokat?
Mennyit utaltál (ha lehet ilyet kérdezni)?

Üdv,
Attilla

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#131) NoX válasza Kavinton75 (#130) üzenetére


NoX
senior tag

Én még nem utaltam számlámra, de sokan mások igen.
A gáz alatt azt érted, hogy be kell vallanod és adóznod kell utána? Tisztes állampolgár így viselkedik. ;)
Ha kiutalod magadnak, annak biztosan nyomva van, és bármikor rákérdezhetnek, hogy az micsoda, miért nem adóztál utána, stb.

(#132) DNReNTi válasza Kavinton75 (#130) üzenetére


DNReNTi
őstag

En is kiutaltam a heten 1000 eurot.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#133) Enter65 válasza DNReNTi (#132) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Még nem kaptam meg.... :F jó helyre küldted? ;]

(#134) Kavinton75 válasza DNReNTi (#132) üzenetére


Kavinton75
senior tag

Adó után mi marad belőle?

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#135) lafaty80 válasza Kavinton75 (#134) üzenetére


lafaty80
őstag

alapból a 65,5%-a, és az áramdíj is mínusz ha van...

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#136) DNReNTi válasza Kavinton75 (#134) üzenetére


DNReNTi
őstag

Megirom ha majd adoztam belole.
Nyilvan nem vagyok onmagam ellensege, majd akkor adozok ebbol, ha arra megker az illetekes hatosag. Fizetek en annyi adot igy is (foallas, vallalkozas, alkalmazottak utan), amibol egy kisebb Borsod megye falu egy evig tengodne.

(#133) Enter65
:C :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#137) Enter65 válasza Yany (#125) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Ez miatt zuhan(t) a kriptok árfolyama, es ki tudja meg mit találnak ki... :(

(#138) IQ válasza lafaty80 (#135) üzenetére


IQ
csendes újonc

nem ugy lenne korrekt, hogy levonjuk az osszes feet, ami a valtaskor es a kiutalaskor keletkezik, valamint a vgak, villany, stb arat? majd a maradek utan kellene adozni? miert az az adoalap, ami megekezik a szamladra? vannak egyeb koltsegek is...

(#139) lafaty80 válasza IQ (#138) üzenetére


lafaty80
őstag

Ahogy írtam is "alapból". Na igen, szerintem fee-ket nem fogod tudni elszámolási, de azok a legkisebb tételek. Lehet sok mindent, de szabályokhoz van kötve, ezt egy könyvelő tudja szebben és pontosabban leírni.

De engem is zavar hogy csak a lehúzás megy gestapo oldalról, és persze csodálkoznak ha a magyar trükközik :D

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#140) nandi17


nandi17
tag

coinbasről utalás walletra hány % fee vagy adott összeg ?
kerestem az coinbase oldalán de sehol nem találtam

(#141) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Facebook bannolja a kriptovalutas hirdeteseket. [link]

Bakker, nem is ide akartam...

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#142) wolfhgb


wolfhgb
aktív tag

Lehet, inkább ide tartozik.

Egy kerdes azokhoz, akik GDAX ot hasznalnak. A trade oldalon az adas vetel lehetosegnel a limit ful alatt azt kell erteni, h beallithatom, h milyen arfolyamon vegyen, vagy adjon el helyettem az oldal kriptovalutat es ha eleri a megadott erteket az arfolyam, akkor ezt automatikusan megteszi?

(#143) DNReNTi válasza wolfhgb (#142) üzenetére


DNReNTi
őstag

Gyakorlatilag igen.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#144) wolfhgb válasza DNReNTi (#143) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Akkor jól kapisgáltam ezek szerint. :) Abban meg tudnál segíteni, h mit jelent a két választható opció lejjebb, ami lehet post only, itt vallami maker rol ir, és h fee mentes, meg lehet választani még az allow teker lehetőséget, ahol teker es makert is hoz, ez már fee vel terhelt. beállítottam a második lehetőséget és rendeltem, na a 30€ bol el is tünt egy. :) melyiknek mi a szerepe? köszi előre is a segítséget.

(#145) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Sziasztok!

Mostanában szeretnék belevágni a kriptovalutával történő kereskedésbe. Sok még a homályos részlet, hogy how-to, de az alapvető kérdések nálam is az adózással kapcsolatosak.

A helyzetemet bonyolítja, hogy Németországban élek és ide adózok az itteni főállású munkám után. A magyar adószámom továbbra is él, de otthoni bejövő pénzforgalmam nincs (néhány kis értékű online vásárlást/eladást leszámítva, amik a magyar bankszámlámról történnek).

Mielőtt bevásárolnám magam egy wallet-be, el kéne döntenem, hogy Magyarországon, vagy Németországban szeretnék-e adózni utána (ha észreveszik egyáltalán). A német alaposságot a saját bőrömön érzem, a NAV meg egy g*** alapvetően, szóval az adó elkerülésének lehetőségét én már elfelejtettem.

Van valakinek külföldi tapasztalata a témában?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#146) X Factor válasza Johnny_vT (#145) üzenetére


X Factor
addikt

Megkell nézni hol kevezőbbek a feltételek, EU -n belül kettős adóztatás nem lehet, szóval ha egyik helyen lerendezted, akkor a másik esetben békén kell h. hagyjanak.

Németországban tudtommal ha átléped a 800Euro-t fiat-ban amit kiveszela fölött 25%-ot kell befizetned. 800euro alatt, rendben vagy.

Érdemes egyébként a hireket figyelni, mert hollandiaban van ra esely, h. lesz lehetőség minimal adoval letudni z egészet. Amikor ez megtortenik, akkor ott kell kb 40euro-ért alakitani a neten egy céget, azon keresztul letudni és ott leadozni.

Make things work

(#147) Johnny_vT válasza X Factor (#146) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Jól értem, hogy magánszemélyként sem para a kereskedés? Mindenképp piciben szeretném kezdeni, hogy megízleljem a dolgot, csak emiatt nem akarok cégalapításba vágni. (Ebben a témában - is - tök tapasztalatlan vagyok, de ha szükséges, akkor úgy lesz.)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#148) nandi17


nandi17
tag

valaki tudna segitteni pontosabban hogyan van sepa utalás coinbasre ?
nem tudok kártyát megadni mert nem 3d secure ,
szeretném kiutalni a btc euróba
előre is köszönöm a válaszokat :R

(#149) X Factor válasza Johnny_vT (#147) üzenetére


X Factor
addikt

Németországban 800euro-ig jó vagy. Erre figyelj. Másfelől egyeztess egy ottani könyvelővel, vagy egy itthonival aki uptodate az ottani adózási jogszabályokról.

Make things work

(#150) Johnny_vT válasza X Factor (#149) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Köszi a megerősítést!

Nyilván itteniekkel is fogok erről egyeztetni, csak jobban képbe akartam kerülni a dolgokkal elsőre :)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.