Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-17 15:47:31

LOGOUT.hu

Ebben a topikban a a Kriptovalutákhoz tartozó adózásokkal, pénzfelvét/utalással kapcsolatban lehet olvasni.
Mielőtt kérdezel olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) samfishR válasza fireman123 (#600) üzenetére


samfishR
senior tag

ledgert ne saját címedre és ne állandó emaillel+telószámmal rendeld, mert ezek a barmok nem tudnak vigyázni a személyes adataidra :) :) :)

(#602) instantwater válasza samfishR (#601) üzenetére


instantwater
addikt

Akkor a hardverükben mégis hogyan lehetne megbízni?

(#603) Reggie0 válasza instantwater (#602) üzenetére


Reggie0
félisten

Hogy fugg ossze a ketto?

(#604) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Elolvastam az összefoglalót és böngésztem a hozzászólások között is.
Sosem csináltam még ilyet, hogy krypto bányászat.
Van egy 3090-em és azt akarom munkára bírni, hogy valamit vissza termeljen.
Regisztráltam a NiceHash-en és a phoenix miner 5.5c-t is le töltöm majd.
Hogyan és hová tudnám ki utalni a kis kitermelt összeget ami a legjobb verzió lehet?
Előre is köszi! :R

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#605) demmer123 válasza syIex (#604) üzenetére


demmer123
őstag

Paypalra érdemes kiutalni az összeget, és akár onnan bankártyára.

(#606) kzkz válasza syIex (#604) üzenetére


kzkz
őstag

Coinbase-en csinálj tárcát, oda bányássz, és ott váltsd át euróra, majd ez utalod paypalra, és onnan a bankszámládra.

(#607) syIex válasza kzkz (#606) üzenetére


syIex
veterán

Köszi!

Regisztrálás közben első alkalommal ezt dobta: "You've reached your maximum number of attempts. Please try again in 24 hours."
Nem is próbáltam semmit csinálni. :(

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#608) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Poloniex-en mi a különbség a Total Balance és az, Available Balance között? Mi az oka hogy nem egyezik meg a két érték?

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#609) syIex válasza DrTechnoid (#608) üzenetére


syIex
veterán

Hát ránézésre az egyik az ami az össz egyenleg tehát ami már volt benne a másik pedig ami elérhető jelenleg is. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#610) section9 válasza DrTechnoid (#608) üzenetére


section9
őstag

Nem hasznalom, de szerintem a total balance-be beleszamit az altalad birtokolt crypto erteke is pillanatnyi market price-on, az available balance meg csak a rendelkezesre allo FIAT.

(#611) Powerer


Powerer
tag

Cryptofalkára felkerült egy egészen jó és aktuális összefoglaló a témával kapcsolatban.
https://cryptofalka.hu/arfolyam-elemzes/bitcoin-kriptovaluta-adozas-2021/

Ezt akár az összefoglalóba is érdemes lenne behivatkozni.

(#612) koko52 válasza Powerer (#611) üzenetére


koko52
veterán

Szóval költségként elszámolható a villany és a kártya amortizáció. Persze csak akkor ha igazolni tudom. És mégis hogy igazolom mennyit fogyasztott a gépem?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#613) demmer123 válasza koko52 (#612) üzenetére


demmer123
őstag

Bonyolult az egész könyvelők se tudnak állást foglalni, még szabályozás sincs nálunk, nem tudok arról hogy bárkit is elszámoltatott a nav adózás ügyben...

[ Szerkesztve ]

(#614) Powerer válasza koko52 (#612) üzenetére


Powerer
tag

A nevedre szóló számlát számolhatod el költségként, de kétlem, hogy számodra például a tételes költségelszámolás lenne a legköltséghatékonyabb, ahol utána 9+15+15,5 adót kell még fizetni.
12 milliós bevételig a kata a legjobb opció, főként ha mellette van főállásod, akkor havi 25 ezer és levan a gond.

(#615) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok!

Ha én főàllàsú enyéni vàllalkozó vagyok (vagy mellékàllàsú) kata adózàssal (masszőr), kérhetek-e fizetséget bitcoinban? Illetve kell-e egyéb màs adót fizetnem a kata-n kìvűl amikor a bitcoint fiat-ra vàltom? Természetesen a 12M-s hatàrig gondoltam.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#616) Enter65 válasza dugynok (#615) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Szia!

Kérheted bármilyen pénznembe a fizetséget, a lényeg, hogy a szerzés és a váltás közötti időtartam alatt keletkezett érték növekedést plusz költségként be kell valanod. (hivatalos állásfoglalás).

(#617) dugynok válasza Enter65 (#616) üzenetére


dugynok
senior tag

Akkor ebben az esetben is adóznom kell utàna még akkor is, ha beleférek az évi 12M-ba?

(#618) Enter65 válasza dugynok (#617) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Nem, de ugye bevétel növelő tétel, és nem elég hogy a fizetett naponi érték, de még pluszban a váltás kori érték közötti különbözet is növeli a bevételedet.
Tehát ha ma fizet valaki mondjuk 1 BTC-vel (legyen 1Mft) és te 1 hét múlva eladod mikor az ára 2Mft akkor a plusz 1M is bevételének számít.
Ezt viszont már könyvelő tudja megmondani, hogy milyen adó vonzata van, mivel nem biztos, hogy ugyan azon adózási tétel alá esik.

[ Szerkesztve ]

(#619) Balu77


Balu77
őstag

Paypal-t látja a nav?

izé

(#620) demmer123 válasza Balu77 (#619) üzenetére


demmer123
őstag

Paypal nem küld ki számlakivonatot Magyarországi Navnak, nincs ilyen kötelezettség még tudtommal. Paypal nem is magyarországhoz tartozik.

Be kell-e jelentenem a PayPal számlát a NAV-nak?

Vége az "adómentes" paypal-bevételek korának?

Neten találsz ezzel foglalkozó kérdéseket.

(#621) Balu77 válasza demmer123 (#620) üzenetére


Balu77
őstag

Köszi! :D

izé

(#622) Garsza


Garsza
veterán

Helló!
Ma megkaptam az első 0.05 eth -m a 2minerstől.
Elsőnek Metamaskra kaptam. Létrehoztam egy Bnance fiókot, ott letöltöttem a Trust Walet alkalmazást amit javasolt. Átküldtem oda az ETH -t. Az volna a kérdésem hogy hogy tudom ezt eurora váltani és elutalni számlaszámra.

(#623) Balu77 válasza demmer123 (#620) üzenetére


Balu77
őstag

Apropó, jut eszembe. A coinbase e téren mennyire referál a nav-nak? Ha valaki pl. ott vált normál pénzre?

izé

(#624) demmer123 válasza Balu77 (#623) üzenetére


demmer123
őstag

Coinbase se küld ki semmit a navnak, ha coinbasen keresztül utalod ki saját bankszámlára az összeget ott már lehet gond, főleg ha több százezres tételről lenne szó.

(#625) Forraszto


Forraszto
tag

Üdv mindenkinek, hasonló kérdésem van nekem is mint mostanában többeknek. (Visszaolvasgattam, de csak tavalyi-tavaly előtt válaszokat találtam, elnézést ha lerágott csonttal próbálkozom. Látom pl. a #620-ast, de azt nem találtam, hogy adóköteles-e ha a saját számlára kerül, ami magyarországi):

Tegyük fel, van egy komoly bányászfarmom (1 db 1060), és a tetemes mennyiségű hozamot (villany levonás után 8e ft kb.) szeretném valahogyan realizálni. A folyamat jelenleg a következő:
2miners-en bányászom, a minernek egy binance-s wallet címe van megadva, úgyhogy feltételezem, így ha összekaparta a minimumot, a binance-s egyenlegen megjelenik a mesés vagyon. Azt gondolom, hogy onnan paypal-ra kiutalom. Ott két út van, vagy rögtön onnan elköltöm ott ahol lehet paypalt használni, vagy továbbutalom a bankszámlámra. Itt jön be a kérdésem:

Ha paypalról saját számlára (otp pl.) utalok, onnantól adóköteles, és elkap a nav, vagy van valami minimum tétel, amire megmozdulnak, és ez még nem az? Nem feltétlenül akarom elkerülni az adózást, de ha nem muszáj mindenképpen, ennek a pár forintnak a 30%-át már nem szeretném kidobni. Privátban is várom a válaszokat, ha ilyet nem lehet leírni nyilvánosan.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#626) koko52 válasza Forraszto (#625) üzenetére


koko52
veterán

A NAV nem figyel semmi ilyesmit. Ha viszont felnyomnak vagy valamiért elhasalsz a rendszerükben akkor a segglyukadba is benéznek. Akkor teljesen mindegy hol milyen anonim számláid vannak, egy telefon számból, IP címről, e-mail-ből, névről, címről akármiről megtalálnak minden tranzakciótmég cipruson is.
Egyetlen megoldás az anonim (de regisztrált) sim kártya, fiktív név és cím. Itt viszont a garanciák buknak illetve ha valahogy összekapcsolnak ez már bűncselekmény, visszaélés, hamisítás stb...

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#627) demmer123 válasza Forraszto (#625) üzenetére


demmer123
őstag

Ilyen kicsi összegnél nincs mitől úgymond tartani, 8-ezer ftból adózni? :D valaki 300-400k utalgat ki magának szép lassan saját számlára és még nem történt semmi sem. Bankok nincsenek össze kötve a naval, hogy automatikusan küldik a számlaforgalmakat, egy bizonyos utalás összegnél automatikusan küld pénzmosás törvény miatt ha jól tudom ez 2m összeg.

(#628) Forraszto


Forraszto
tag

Köszönöm, igen, én is valami nagyobb összegre emlékszem, de ez még éves szinten sem fog sosem összejönni így, szóval ok. Csak szerettem volna tudni, hogy mi most ezzel a helyzet. Abból nincs kétségem, hogy ha a célkeresztbe kerülnék valahogy, minden összegnek utánamennek, mert hátha Al Capone vagyok, sosem tudni.

Köszi a válaszokat.

(#629) koko52 válasza Forraszto (#628) üzenetére


koko52
veterán

Nem összegeket fognak nézni, hanem lekérnek minden digitális szolgáltatótól akivel az elmúlt 5 évben pénzel kereskedtél és azt fogják vizsgálni. Paypal, revolut, coinbaase, kraken , bizance stb...Ezeknél megnézik hova milyen forgalmak voltak és itt fogsz elhasalni.
De csak akkor vesznek így elő ha valami folyik ellened bejelentés miatt. Vagy az idei nagy bull miatt gondol egyet a NAV és lekéri coinbase, pay pal stb-től a magyar forgalmat. Ez benne van a pakliban. Ha bukta van tudtommal 60% a bünti. Tehát 30%-al jársz rosszabbul mintha vallanál.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#630) demmer123 válasza koko52 (#629) üzenetére


demmer123
őstag

"Vagy az idei nagy bull miatt gondol egyet a NAV"

Erre nagyon kicsi az esély. Ha már érdekelte volna őket, már évekkel ezelőtt foglalkoztak volna a kriptoval.

(#631) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

A kibányászott kriptovalutát ha pl paypalra szeretném kiutalni, mi a legjobb módja? Valamint jól értem, hogy adóvonzata csak akkor keletkezik, ha realizáltam?
Olvastam Coinbase-ről, Nicehash-t használok, nem sok jön be napi párszáz forint (csak hobbi bányász vagyok, ha már megy a gép úgy is legalább csináljon valami hasznosat).

Előre is köszönöm!

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#632) Danex


Danex
addikt

Ha cryptobol egyből terméket veszek pl alza, akkor azt hogy lehet lekovetni?

Mármint a coinbase csak cryptot szamlaz, ami után nincs mit adózni, azt pedig hogy pl az alza mi alapján vált meg már nem az én saram nem?

(#633) Yany válasza demmer123 (#630) üzenetére


Yany
addikt

Foglalkoztak, nézzétek meg a 2017-eset: [link]

Biztos vagyok benne, hogy az idei ismét előveszi ezt a kérdést, de az még 2 év, mire ide kerül, ha a korábbiakból indulunk ki.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#634) aradebil2 válasza Yany (#633) üzenetére


aradebil2
senior tag

ebben csak egy bitcoin-os átverésről van szó ha jól értem és erre gondolsz:
"Természetes személy ügyfél fizetési számlájára, jelentős számú, egyenként csekélyebb
összegű jóváírások érkeznek természetes személyektől. A jóváírások közleményei virtuális
fizetőeszköz kereskedelemre utalnak. Később a fizetési számlán csalás jellegű tevékenység
miatt az átutalások törlését és az összegek visszautalását kérték. A fentiek alapján feltételezhető, hogy megjelent egy olyan csalás módszer, amely alapján az elkövetők Bitcoin
értékesítését ígérik a sértetteknek, azonban a megbízásokat nem teljesítik"

(#635) Yany válasza aradebil2 (#634) üzenetére


Yany
addikt

A Kraken szóra érdemes még rákeresni. A lényeg, hogy már csorog oda kripto-jellegű info (és nyilván ez egyre inkább így lesz), de konkrét jele, hogy a NAV aktívan figyelne, ebben sincs, vagy legalábbis nekem nem egyértelmű, hogy csinálnák.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#636) Enter65 válasza Danex (#632) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Szia!

A legtöbb kereskedő ha elfogad kryptot, akkor fel szokták tüntetni, hogy éppen milyen árfolyamon váltanak. A számlát pedig nem kryptoban kapod, hanem az adott ország valutájában.

(#637) Elbandi válasza koko52 (#629) üzenetére


Elbandi
aktív tag

igy van, alapbol nem jelentenek semmit, de ha valami miatt teged elkezdenek vizsgalni akkor mindent lekerdeznek, es minden bejovo utalast megkell indokolni. illetve akkor is elkezdnekek vizsgalni ha _kapcsolatban voltal_ egy adocsaloval. ennek az a veszelye hogy soha nem tudhatod ki csinal egy kis sunyisagot... ha viszont vizsgalnak akkor navot hidegen hagyja hogy te csak 8k-t vagy 300k-t utaltal haza, igyis-ugyis baszas lesz a vege...

(#638) korcsi


korcsi
veterán

Sziasztok!

Coinbase számlára juttatnék pénzt. Jól látom, hogy ennek legolcsóbb módja a Sepa átutalás? Otp-ről utalnék, de a sepa átutalási lapon nem találom, hova kellene a referencia számot beírni, csak a közlemény rovat merülhet fel, de ezen
leírás alapján "kedvezményezett azonosítója" lenne a megfelelő.

Válaszokat előre is köszönöm!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#639) samfishR válasza korcsi (#638) üzenetére


samfishR
senior tag

nem tudom milyen csomagod van OTP-nél, de 2300ft-os díjjal legombolnak sepa utaláskor. legalábbis mikor én legutóbb onnan utaltam 2018-ban még ez volt a helyzet :D azóta revolut, az legalább ingyenes. sztem nézz rá mennyi az EUR utalás a díjcsomagoddal. :K

[ Szerkesztve ]

(#640) korcsi válasza samfishR (#639) üzenetére


korcsi
veterán

Net számlacsomag, 0,3% 300ft minimummal.
A referencia szám még mindig kérdéses, hova kell azt írnom.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#641) Garsza válasza korcsi (#640) üzenetére


Garsza
veterán

Jobban jársz ha csinálsz egy Revolut fiókot. Ott létre hozol egy forint és egy euro számlát. Hozzárendeled az otp kártyád. Azzal beteszel a revolutra amennyit akarsz átváltod jobb feltételekkel mint a bankod. És revolutról kiutalod talán az is ingyen (de ez nem 100%).

Én Erstenel vagyok és van Szlovák számlám ahová rendszeresen kell utalnom. Közvetlen Ersteből magas volna a költsége és a váltás is rosszabb volna. Így ingyenes.

Közben megnéztem ingyenes.

[ Szerkesztve ]

(#642) korcsi válasza Garsza (#641) üzenetére


korcsi
veterán

Ránézek.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#643) Dare2Live válasza korcsi (#638) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én amikor megcsináltam próba képp vettem 0.001ETHt. Simán bankártyával.

meg is kerestem mert rendes vagyok: :)
+0.01003171 ETH
Coinbase Fee €1.49
Subtotal€11.81
Total€13.30

Gondolom nagyobb összegeknél nem ennyire drágák, ez az 1.49eur a minimum díjuk.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#644) korcsi válasza Garsza (#641) üzenetére


korcsi
veterán

Elakadtam!
Revolut számlán pénz átváltva Euro-ra.
Kezdeményezném Coinbase-en a sepa utalást, de a revolut nem kéri be a referencia számot. Már talán a végső megerősítésnél tart, de így referencia szám nélkül nem merek rányomni.

Válaszokat előre is köszi!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#645) Garsza válasza korcsi (#644) üzenetére


Garsza
veterán

Közleménybe oda írni a ref number és a számot?

(#646) korcsi válasza korcsi (#644) üzenetére


korcsi
veterán

Közlemény rovatba kell beírni a ref számot,
Otp-ről utaltam revolutra 40000ft-ot (díja 80ft)
Átváltottam továbbküldtem és lett belőle CB-n 39927 Ft.
Szerintem ez elég kedvező.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#647) Forraszto válasza Elbandi (#637) üzenetére


Forraszto
tag

Hm. Ok, de akkor mit lehet csinálni? Itt azt írjátok 8k után adózni vicc, mindenki többszázezreket utalgat. Akkor
- adózok vagy
- csak átutalom, és megkockáztatom a 60% büntetést vagy
- anonim regisztrált sim és fiktív számlákkal "bűnözök"?

A régóta bányászók mind ebből valamelyik kategória, vagy van más út? :)

(#648) Reggie0 válasza Forraszto (#647) üzenetére


Reggie0
félisten

Le kell adozni, vagy ne valtsd at penzre, csak gyujtogesd btc-ben.

(#649) demmer123 válasza Forraszto (#647) üzenetére


demmer123
őstag

Legtöbben paypalra utalják és onnan elköltik külföldi vásárlással, vagy btc-ben fizetnek alzan, 220volton pl, így nem adóznak utána... és nem is foglalkozik vele senki még, csak kérdés meddig lehet ezt az utat járni.

Ilyen kicsi összeg miatt mint pl 5-ezer 10-ezer ft kutyát nem érdekli, sokkal nagyobb pályásokat fogják előbb célba venni mint aki ilyen kicsi összeggel foglalkozik.

Reggie0: Az oké hogy btc-ben tárolni, de örökké ott tárolni és nézegetni? :D Semmi értelmét nem látom annak.

[ Szerkesztve ]

(#650) koko52 válasza demmer123 (#649) üzenetére


koko52
veterán

Én magyarba nem fizetnék BTC-vel az biztos. A számlákat online leadják és ott fog szerepelni, hogy kriptóval fizettél.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.