Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-17 15:47:31

LOGOUT.hu

Ebben a topikban a a Kriptovalutákhoz tartozó adózásokkal, pénzfelvét/utalással kapcsolatban lehet olvasni.
Mielőtt kérdezel olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Reggie0 válasza demmer123 (#399) üzenetére


Reggie0
félisten

A mostanaban mit jelent?

(#402) demmer123 válasza Reggie0 (#401) üzenetére


demmer123
őstag

1-2 hónapon belül :)

(#403) Reggie0 válasza demmer123 (#402) üzenetére


Reggie0
félisten

10-et azert el tudok kepzelni.

(#404) Speccy válasza demmer123 (#399) üzenetére


Speccy
senior tag

Csak tudnám hogy ennek a kérdésnek mi köze van az adózáshoz? :F Van rendes Bitcoin topik is.

There is hope!

(#405) demmer123


demmer123
őstag

Hungária Takarék

4100 FT volt a Sepa utalás díja.

(#406) demmer123


demmer123
őstag

Van már olyan szabályozás hogy a Coinbase számlára beérkező utalásokat automatikusan át adják a Navnak?

(#407) Enter65 válasza demmer123 (#406) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Nincs!

(#410) apatyas válasza Enter65 (#409) üzenetére


apatyas
Korrektor

Eszerint a birtoklást mindenképp fehérítik. Miért nem látom a hatást az árfolyamokon?
Egyébként, Etherum kereskedésről keresem a megfelelő fórumot, még túrok érte. Kicsit szétburjánzott ez az egész.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#411) Enter65 válasza apatyas (#410) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Majd fogod, hiszen van még 18 hónap hátra. Majd azért kiváncsi leszek, hogy a benne foglaltakat mikor, kik és hogyan fogják ellenörizni.

(#412) Raggie


Raggie
őstag

Szervusztok:
kiegészíteném az összefoglalóban levő utalásos díjazásos adatokat:
Coinbase EUR wallet-ről Erste bank forint számlára: 2034 Ft
Erste bank forint számláról Coinbase EUR walletbe: 2239 Ft

Egyelőre csak egy kiutalásom volt. Most összevárok két havi bányatermést és csak úgy utaltatom ki így megtudjuk azt is, hogy összegfüggő-e vagy egységes.

SZERK: látom az Erste-s wallet-re utalás díja már volt.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#413) Enter65 válasza Raggie (#412) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Hali!

Köszi, frissitem az infot. :)

(#414) Raggie válasza Enter65 (#413) üzenetére


Raggie
őstag

Nincs mit!
Az azért szemétség, hogy szinte mindegyik másik banknál negyede-harmada ez a költség, csak az Erste ennyire zsugori! :((( :W

Clint Eastwood FTW

(#415) Enter65 válasza Raggie (#414) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Nem tudom, mert nekem nem von le ennyit. Ugy tudom, szerintem, dijcsomag függő. Érdeklödj után.

(#416) Raggie válasza Enter65 (#415) üzenetére


Raggie
őstag

Hát nem tudom. Nekem meglehetősen jó számlám van elég magas feltételekkel, nem sima lakossági folyószámla. Ettől függetlenül lehet igazad van, de akkor meg még inkább szemétség. :D
Én egyébként úgy tudom, hogy az összes lakossági számlánál egységesek ezek a költségek.

EDIT:
LINK
Itt azt írja, hogy az Erste Standard Lakossági és az Erste Nemzetközi számlán kívül minden lakossági számlatípusra azonosak a díjak.

EDIT2:
lehet nyitok egy EUR devizaszámlát, mert oda ingyenes a SEPA utalás. És a neten tájékozódva egyelőre úgy látom, hogy számlavezetési díj mentesen lehet ilyet kérni az Erste-nél a már meglévő számlád mellé... lehet beugrom egy fiókba ma munka után. :)

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#417) Enter65 válasza Raggie (#416) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Nem egészen. nekem is lakossági számlám van, de nem publikus kivitelben. Ilyet nem lehet kötni, ez áthozott számla. :P ;]

És látom már meg is találtad a kiskaput.. :C :DDD

(#418) Raggie válasza Enter65 (#417) üzenetére


Raggie
őstag

Hát az EUR számla nem díjmentes, de kb 2 EURO számlavezetési díja van havonta, ingyenes SEPA fogadás mellett. Kb havonta utalok úgyis, tehát még így is jobb ~600 Ft-ot fizetni, mint ~2000-et. :)

Clint Eastwood FTW

(#419) Enter65 válasza Raggie (#418) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Nálam ez is ingyenes! :) :DDD

(#420) Raggie válasza Enter65 (#419) üzenetére


Raggie
őstag

Akkor az tényleg valami menő számla lehet! :Y

Clint Eastwood FTW

(#421) Enter65 válasza Raggie (#420) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Valami Erste Top Plus a neve.

(#422) LámaZ


LámaZ
addikt

Követem...

Legyen minden jó!

(#423) Enter65


Enter65
Topikgazda

(#424) Enter65


Enter65
Topikgazda

(#425) LámaZ válasza Enter65 (#423) üzenetére


LámaZ
addikt

Közüzemi számla:
Azért ez nagyfokú bizalmat jelent a BTC-al szemben. Nyilván a cég nem menne ebbe bele, ha tudná, hogy az alap kriptópénz értéke csökken.

Kávézó:
Itt vannak kételyeim.
A BTC átutalása akár órákba is telhet, ráadásul kb. 1k Ft (0,0005 BTC) az átutalási költség.
Ha pl. LTC-t használnak, az nyilván gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#426) Enter65 válasza LámaZ (#425) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Azért abban is biztosak lehetünk, hogy van nekik benne biznisz. Valamivel többe fog majd kerülni, meg hát, ennek is meg van a maga kis csaloka része..

(#427) LámaZ válasza Enter65 (#426) üzenetére


LámaZ
addikt

A sznobok egyszer-kétszer megcsinálják, aztán felejtős lesz.

Legyen minden jó!

(#428) Danex válasza Enter65 (#423) üzenetére


Danex
addikt

Valószínűleg a számlák 0.01%-át majd cryptoval fizetik be. Úgy vannak vele, hogy már csak az, hogy mindenki lehoz egy cikket erről az ingyenreklámmal spóroltak annyi pénzt amit buknának ,ha az egész crypto 0Ft-ot érne.

(#429) levisboy


levisboy
tag

Sziasztok!

Magyarországon dollár alapú peyoneer számláról melyik bank ATM-je vált a legjobban? Romániába elég nagy eltérések lehetnek a bankok között. Konkrétan megtudja valaki mondani mennyi a váltási árfolyam?

Köszi!

(#430) Enter65


Enter65
Topikgazda

(#431) LámaZ válasza Enter65 (#430) üzenetére


LámaZ
addikt

Szia!
Ezek P2P pénzváltók?
Pl. ฿-t lehet váltani rajtuk keresztül €-ra, $-ra? Ha igen, hogy jut az ember a pénzéhez?
OK, utánaolvasok, de gyorsabb, ha kapok pár rövid választ.

Legyen minden jó!

(#432) LámaZ válasza LámaZ (#431) üzenetére


LámaZ
addikt

Megnéztem a Bisq-ről szóló videót, és most már értem a dolgot.
Igazából, itt sincs kiiktatva a közvetítő, akinek közvetítői díjat kell fizetni. Nem is nagyon lehet ezt - mármint a fiat↔kriptópénz váltást - közvetítő nélkül megoldani.

Legyen minden jó!

(#433) Yutani


Yutani
nagyúr

INFÓ

Walletről történő SEPA utalás bankszámlára elszámolási díja ERSTE Banknál: 2.083,- Ft

#tarcsad

(#434) Enter65 válasza Yutani (#433) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Köszi! :R

(#435) LámaZ válasza Yutani (#433) üzenetére


LámaZ
addikt

Melyik wallet az, amelyikből lehet szepázni?

Legyen minden jó!

(#436) Yutani válasza LámaZ (#435) üzenetére


Yutani
nagyúr

Itt exchange walletről van szó, Kraken.

#tarcsad

(#437) Emperor_


Emperor_
addikt

WinMiner-ből ha paypal-ra történik az utalás, akkor a paypal levon "érkeztetési" pénz? Hány százalékot? Próbálta már közületek valaki?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#438) Emperor_ válasza Yutani (#433) üzenetére


Emperor_
addikt

PÜ lett volna. Bocs

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#439) Iginotus


Iginotus
őstag

Coinbase-ről vagy gdax-ról olcsóbb a sepa vissza utalás?
Vagy mivel egy cég így ugyanannyi? Mik a tapasztalatok?

Plug and Pray... :)

(#440) shteer válasza Iginotus (#439) üzenetére


shteer
titán

Kb mindegy, a bankod sarcol inkább

..szerintem jónak tűnik

(#441) Iginotus válasza shteer (#440) üzenetére


Iginotus
őstag

Ja bank amúgy is leveszi de most jó magas az EURó :)

Plug and Pray... :)

(#442) Reggie0 válasza Iginotus (#441) üzenetére


Reggie0
félisten

Inkabb a forint alacsony :)

(#443) wolfhgb


wolfhgb
aktív tag

Valakinek van infoja a gdax mobilon valo hasznalatarol? Iphon on szeretnek ordert leadni, de az istenert nem tudom legorgetni annyira a trade oldalt, h az aljan megjelenjen a jovahagyo gomb, masnal jol mukodik az oldal telon? App ot nem talalok hozza, az oldal, meg miota valltozott coinbase pro ra ilyen. Otlet valakinek esetleg?

(#444) Elbandi válasza wolfhgb (#443) üzenetére


Elbandi
aktív tag

esetleg probald a megfelelo topicban, mert itt elvileg az adozasrol van szo...

(#445) Gowron


Gowron
csendes tag

Sziasztok!

Azt olvastam, hogy többek között Szlovéniában például sokkal kedvezőbbek a körülmények a kriptoból származó árfolyamnyeréseged leadózására. Több EU-n kívüli országban (Fehérorosz, Ukrajna) Pedig nem, vagy csak nevetségesen keveset kell adózni utána.

Valaki esetleg tisztában van avval, hogy milyen feltételei vannak ennek? 183 napos tartózkodás elég, hogy ott adózhasson valaki?

Másik amit tudni szeretnék, hogy a bróker oldalán az eladás pillanatában történő helyen/időben kapott FIAT után kell e adózni, ott ahol az abban a pillanatban a bejelentett lakcímed van, vagy a kripto tőzsde általi kiutalás pillanatában? Ez azért is érdekes, mert mi van ha azt az összeget esetleg újra befektetem a tőzsdén? Esetleg ha ilyenkor veszteséged van és többet buksz mint nyertél? Ezt elég kaotikus lekövetni agyban.

(#446) Enter65 válasza Gowron (#445) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Szia!

Nem mindegy hogy magánszemélyként vagy cégként szeretnél adózni.

De vannak jobb megoldások is erre, de ez természetesen mind igény és felhasználás függvénye.

(#447) Saphirahick


Saphirahick
tag

Sziasztok!

Gyors kérdésem lenne, mert nagyon nem értek a gyémánthoz és nem találok anyagot a neten.
Payoneer-re érkezett most egy kisebb összeg mobilapplikáció használata után.
Az app lényege röviden: videón közvetíted, amit csinálsz (szexuális és erőszakos tartalmon kívül majdnem bármit), a nézőid pedig, ha jóarcok és tetszik nekik, amit csinálsz, küldhetnek neked ajándékként coint (amiért ők nyilván fizetnek). A coint később valódi pénzre lehet váltani. Ezt a fejlesztő megfejeli egy napi booster game-mel, ami annyit tesz, hogy a napi gyűjtött coin mennyiség alapján csinál egy listát a felhasználók között, és az első x helyezettet még valamennyivel jutalmazza.

A lényeg: ha kikértem ezt a pénzt, ez milyenfajta bevételnek minősül? Hogyan kellene ezután adózni? Kell-e egyáltalán? Az egész nem több, mint 1500$. Valószínűleg több nagyon nem is lesz, vagy ha igen, az még hónapokba telik, tehát nem lesznek havi utalások.

Btw, megéri ezt saját bankszámlára utalni, vagy jobb lenne a Payoneer Prepaid kártyáját kikérni és azt használni?

Van ezzel bárkinek tapasztalata?

Köszönöm szépen a segítséget előre is!

Thinking sucks.

(#448) Enter65 válasza Saphirahick (#447) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Szia!

Az esetedben is mindegy, hiszen szolgáltatásért cserébe kapsz pénzt. Ez bevétel így adózni kell utána. Miután kriptoba kapod a fizetésed, az összefoglalót olvasd el, vagy olvas vissza egy kicsit. Ha nem találsz választ, segítek.

(#449) Saphirahick válasza Enter65 (#448) üzenetére


Saphirahick
tag

Szia,

de nekem ezzel az a gondom, hogy nem feltétlenül kapok bármit is a "szolgáltatásért". Én úgy értelmezném, hogy ajándékként küldik a dolgokat. Vagy ez nem így működik? :) Sajnos nem egyértelmű az összefoglalóból és nem találtam választ visszaolvasva sem. Hogyan és mennyit? Mi van azzal az évi 600e-rel? Tudnál segíteni? Akár privátban is jó. Köszi szépen!

Thinking sucks.

(#450) Janou


Janou
őstag

Sziasztok

Lenne nekem egy kérdésem. Ha egy nagyobb összeget szeretnék kiutalni (kb 3000€ értékű crypto) azt hogyan érdemes megtenni? A saját bankártyámra nem szeretném mert annak "nyoma van". Fontos továbbá hogy ki is tudjam venni kp-ban az összeget mondjuk 2 részletben. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.