Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-17 15:47:31

LOGOUT.hu

Ebben a topikban a a Kriptovalutákhoz tartozó adózásokkal, pénzfelvét/utalással kapcsolatban lehet olvasni.
Mielőtt kérdezel olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) IQ


IQ
csendes újonc

ugye elvileg 600k/ev-ig lehet ingosagot eladni, felette mar adomentes.
ha eladom a hasznalt kocsimat 1M-ert, es abbol meg le kell adozzak 15% szja-t, meg 19% ehot?

(#202) Enter65


Enter65
Topikgazda

Az a baj, hogy a pénzmosás és a terrorizmus elleni törvény feljogositja arra az államot hogy adatot kérjen ki rólad. A Bankra vonatkózoan pedig azt írja elö, hogy gyanus vagy bizonyos összegek feletti be vagy ki utalás esetén is tájékoztatási kötelezetsége van hivatalok felé! Márpedig ha adó paradicsomban van a Bank/váltó/ akkor sajnos elég ok arra, hogy jelentheti is. Ezt minden féle képpen kérdezd meg a Bankodtól, mint a SEPA költségedet is.

(#203) fireman123 válasza CoDWaW07 (#197) üzenetére


fireman123
őstag

Két hete kérdeztem erről az OTP-ben (ismerős) ügyintézőt, eléggé tanácstalan volt, majd kérdezősködött a kollégáinál és elvileg 3,6 m ft a határ amit elvileg hivatalból jelentenek (a pénzmosásról szóló tv. alapján), de abban már megoszlottak a vélemények, hogy a bejövő és a kimenő pénzmozgásnál is érvényes-e ez a határ. Volt aki szerint ha efelettit utalok azt jelenti a rendszerük (automatikusan), szerinte a számlámra efeletti beérkezőt nem.
....sajnos nem győztek meg, nem volt egyértelmű, ...láttam rajtuk, hogy bizonytalanok, ...állítólag teljesen automatán megy ez, nem látnak bele (legalábbis a sima ügyintézők), ezért voltak bizonytalanok.

[ Szerkesztve ]

(#204) tisn válasza NoX (#200) üzenetére


tisn
addikt

excelben kered vagy pdf-ben?

(#205) shteer


shteer
titán

már csak 10 nap :O

..szerintem jónak tűnik

(#206) Yutani válasza shteer (#205) üzenetére


Yutani
nagyúr

10 nap meddig?

#tarcsad

(#207) shteer válasza Yutani (#206) üzenetére


shteer
titán

február 25-ig :P

ameddig be kell csengetnem a zsét :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#208) AAntii válasza NoX (#200) üzenetére


AAntii
őstag

Szerencsére még nem tartunk ott, hogy valakinek az ártatlanságát kelljen bizonygatnia. Az más kérdés, hogyha egy olyan adóellenőrhöz lesz szerencséd, aki mondjuk 20 éve a szakmában van úgy össze tud zavarni, hogyha nem vagy elég határozott (vagy ha nem bírod a stresszt, akkor is), hogy még mindig jobban jártál volna, ha befizeted a sarcot és eleve a jogkövető magatartás a legfontosabb!

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#209) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

(#203) fireman123 :

Köszi, akkor ezek szerint pár tízezer, 100-200 ezer forint mozgásra még talán nem figyelnek fel.

(#205) shteer
:
Az a szomorú, hogy kb senkinek sem okozna nagy problémát ha:
1. Nem kellen irreálisan magas %-ot befizetni
2. Látná az ember hogy jó helyre megy a pénze, és az ország javára lesz(nem pedig bizonyos emberek zsebét gazdagítja

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#210) shteer válasza CoDWaW07 (#209) üzenetére


shteer
titán

ezzel maximálisan egyetértek!
viszont szeretek nyugodtan aludni és egyéb tevékenységem mellett nem ezen szeretnék bukni - ha a többi rendben van, legyen ez is. meg a könyvelő is dolgozzon :)

..szerintem jónak tűnik

(#211) Enter65


Enter65
Topikgazda

Az új állami hír az, hogy 43%-os adót akarnak kivetni a kriptokra! :Y Mindegy, hogy tőzsdei vagy bányászati a forrás. Minden ami Kripto!!! :( :O

(#212) tisn válasza Enter65 (#211) üzenetére


tisn
addikt

Hol olvastad?

(#213) Enter65 válasza tisn (#212) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Ugye jelen pillanatban is kell 19,5% eho + 15% jov.ado kell fizetni. Ha tarsasag vagy akkor az 9% tarsasagi + 15% tars.ado + 14% eho kell megfizetni. Ezek ossz erteke 34,9% valamint 38% ceg eseteben. Ezt akarjak egysegesiteni 43%-ra. A hir pedig a nagy kupolas epulet folyosoi pletykaja ahol keszul egy tervezet elfogadasi szabalyozas erre vonatkozoan.
Az emeles merteke nem valami sok, de akkor is elmehetnek a **********, szoval oda!! :((( :o

(#214) AAntii válasza Enter65 (#213) üzenetére


AAntii
őstag

" nagy kupolas epulet folyosoi pletykaja "
már a bazilikákban is a bitcoinról beszélgetnek az egyházi méltóságok.. még hogy nem ismert a kriptovaluták világa! :D

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#215) Bathalsar válasza Enter65 (#213) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Ha ez igaz, akkor baromi kíváncsi lennék, hogy miből és hogyan számolták ki, hogy a beszedett 43%-os adó pontosan mennyit fog jelenteni forintban. Egyszerűbb témában is lőttek már baromira mellé.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#216) butch3r válasza Bathalsar (#215) üzenetére


butch3r
senior tag

valószínűleg megkérdeztek egy számukra ismert és elismert szaktekintélyt. tv2-nél dolgozik berki, szerintem vele dolgoztak együtt.

(#217) CoDWaW07 válasza Enter65 (#213) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Azért az magánembereknél 10% +, ami nem elhanyagolható. Normális országban majdnem összesen ennyit kell adóznod ezután. Árfolyamveszteséget meg gondolom bele sem lehet számolni.
Aztán csodálkoznak ha egyre többen inkább megkockáztatják azt hogy trükköznek :U
Hihetetlen nagy a kapzsiság, és cserébe nem az ország profitál belőle, :W

shteer : Könyvelő mennyire tud ezekben segíteni kiszámolni(esetleg optimalizálni) az összegeket?

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#218) Danex válasza Enter65 (#211) üzenetére


Danex
addikt

Még szerencse ,hogy külföldön vannak országok akik globális mértékben gondolkoznak és crypto adóparadicsomot szeretnének kialakítani, a probléma az, hogy senki se volt a megbeszélésen és erről nincs infónk.

Amúgy meg akkor olcsóbb lesz mikrobuszt bérelni, összeszedni 5-6 embert, kimenni bézbózsapkában szlovákiába egy automatához :D

(#219) tisn válasza Enter65 (#213) üzenetére


tisn
addikt

Sajnos a 2. cégem kivettem katabol, de jövőre visszarakom. Az kedvezőbb. Addig majd automata...

(#220) butch3r válasza Danex (#218) üzenetére


butch3r
senior tag

43%-nál egyedül is megéri autóba ülni

(#221) Bathalsar válasza butch3r (#216) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Bohóckodnak, de nem látják a fától az erdőt: Nemzeti Digitális Pénztárca árusító helyeket kellene nyitniuk.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#222) Enter65 válasza Bathalsar (#221) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Meg hozzá Nemzeti GPU szakboltot is! :C

(#223) fogtunder válasza Enter65 (#213) üzenetére


fogtunder
nagyúr

pörögni fog a mrcoin automatás biznisze.

én már komolyan nem értem ezt a kapzsiságot, egy proli gázszerelő neve alatt összelopták már a fél országot, ezzel meg csak azt érik el, hogy azok közül se fogják egy csomóan befizetni az adót, akik a jelenlegi helyzetben igen.
ha fehéríteni akarják a gazdaságot, reális adókulcsot kellene kiszabni, komolyan már semmi nem elég? több millió forintot fizetek be én és a cég a rendes melóm után évente, és akkor a melléktevékenységként úzött bányászat után még adózzak le 43%-ot, miközben az EHO szart se ér, ha egy megfázásnál komolyabb gond van, mehetek privát orvoshoz, hogy normálisan ellássanak.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#224) shteer válasza CoDWaW07 (#217) üzenetére


shteer
titán

mennyire? gyakorlatilag nagyon :) az a szakmája - én elégedett vagyok a kiszámolt miből mennyit összegek tekintetében

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#225) Yutani válasza Enter65 (#213) üzenetére


Yutani
nagyúr

Alig fogja megérni foglalkozni a bányászással. Van pl. egy 6 db RX 570 kártyás riged, ami fogyaszt havi 21k körül és termel 95k körül (pillantnyi BTC árfolyammal = 9857 USD/BTC Nicehash szerint). A 95K-ból lejön 43%, és nettó 54k-ból még lejön az áramköltség, így a nettó profit 33k, amiból ki kell termelni a rig árát is. Jelenleg egy ilyen rig mennyi is? A kártya darabja 120k, összesen 720k, a többi komponens biztos van 100k, így alsó hangon 820k-ról beszélünk. ROI = 820k / 33k = 25 hónap jelenlegi árfolyamon!

Tehát 25 hónap után vagy nullszaldós, illetve ha akkor eladod a riget annyiért, amennyit akkor kapsz érte, akkor annyi a nyereséged. 34,5%-os adózással 5 hónappal beljebb vagy (ROI = 20 hónap).

Ha adóelkerülést folytatsz, akkor a ROI már csak 11 hónap, de akkor BTC automatát kell fejni három havonta.

#tarcsad

(#226) Bathalsar válasza Yutani (#225) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Plusz adóztál az eszközök után, az áram után. A szaktudásod és az időd is benne van, így lényegében azokat is sarcolják.

[ Szerkesztve ]

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#227) Madwe válasza Yutani (#225) üzenetére


Madwe
nagyúr

Gondolom van eszük s az automatákra is adnak plusz sarcokat, ha már, uh nyugodtan bele lehet számolni a benzinköltséget is osztrákba :D

(#228) fogtunder válasza Madwe (#227) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Bécs szép város :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#229) fireman123 válasza Yutani (#225) üzenetére


fireman123
őstag

Nagyon nem értek hozzá :B , .....de egy akár hazai akár külföldi BTC automata 100%-osan "NAV" biztos? ...valahogy nem juthatnak el hozzá valamilyen beazonosításra alkalmas adatok? ...valahol olvastam, hogy pár éve van egy egyezmény (amit szinte minden ország aláírt) amely alapján mindenféle pénzzel foglalkozó szervezet ...stb. évi jelentést küld az adott ügyfél országa szerint illetékes NAV-ja felé minden pénzügyi tranzakcióról összesítve.
Ha hülyeséget kérdezek, bocs, ...de tényleg kezdő vagyok ebben a témában. :))

(#230) butch3r válasza fogtunder (#228) üzenetére


butch3r
senior tag

Bécsi atm-ekben 500€ a nem verifikált withdraw, ugye?

(#231) Yutani válasza fireman123 (#229) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem tudom, hogy működik a BTC automata a háttérben, hogy egy walletről levett összeghez hogyan társíthatnak nevet és címet. Az biztos, hogy a kripto alapú hitelkártyáknál be kell azonosítani magad okmányokkal, így az adatszolgáltatásban benne lehetsz.

Ja a fenti számításba nem vettem bele azt, hogy a maradék 33k/hó pénzből ha bármit is veszel (kivéve egyes élelmiszerek), ott van a 27% ÁFA. Nesze neked többszörös adóztatás.

A kurmánynak nem elég, hogy az ÁFÁ-t mindenképpen ki kell fizetned a pénz elkötésekor (mondván azért ilyen magas az ÁFA, hogy a feketegazdaságból származó jövedelem is ilyen módon meg legyen adóztatva), még azon felül is jó magas sarcot akar beszedni. Szép.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#232) CoDWaW07 válasza Yutani (#231) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Például úgy hogy van ahol telefonszámot is kell adnod ha jól tudom.

(bár ezt csak youtube videón láttam így)

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#233) Bathalsar válasza Yutani (#231) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Úgy tudom, hogy BTC automatánál az egyetlen hozzád köthető adat a megadott mobil számod, amire érkezik az értesítés SMS-ben, ha már felveheted a pénzt.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#234) fogtunder válasza butch3r (#230) üzenetére


fogtunder
nagyúr

erre nem találtam, viszont van Cointed-es automata, ami kezel ETH-t is, több helyen.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#235) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Az meg már megint más kérdés, hogy pl Coinbase kinek milyen adatot szolgáltat/szolgáltathat ki.

Amúgy amin még gondolkoztam: Nem olyan ritka hogy feltörik a váltókat, lehet hogy a coinok mellett az adatainkat is ellopják?! Elég sok minden fent lehet ott..

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#236) fireman123 válasza CoDWaW07 (#235) üzenetére


fireman123
őstag

"Az meg már megint más kérdés, hogy pl Coinbase kinek milyen adatot szolgáltat/szolgáltathat ki."

....kb. mindent :W [link]

[ Szerkesztve ]

(#237) -KP- válasza fireman123 (#229) üzenetére


-KP-
addikt

szerintem ilyen nem nagyon létezik, hogy NAV biztos..

(#238) warcat


warcat
veterán

Coinbasen áll a bál, elkezdtek levonogatni pénzeket a fiókhoz hozzáadott bankszámlákról, valakitől 67 000$-t.
Elvileg rendszerhiba, refund stb, de tegye fel a kezét aki jól alszik a hírre... :))
Redditen lehet olvasni róla

EA: It's in the crate!

(#239) tisn válasza warcat (#238) üzenetére


tisn
addikt

Koszi, gyorsan atvezettem a rajta lévő penzt egy alszamlara

(#240) Madwe válasza warcat (#238) üzenetére


Madwe
nagyúr

De van olyan oldal, amihez hozzáadod a kártyád? Az nekem eleve nem szimpatikus... jó kis sepa utalás, ha én akarom teszek rá pénzt, de az oldal maga ne tudjon a kártyámról semmit se...

(#241) Enter65


Enter65
Topikgazda

Jelen!! Én biztos, hogy nyugodtan alszok.... :K :DDD

(#242) rebb válasza fogtunder (#234) üzenetére


rebb
tag

Eladni is lehet ott ETH-t, vagy csak venni?
Esetleg valaki már próbálta?

[ Szerkesztve ]

(#243) fogtunder válasza rebb (#242) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Mindkettő, elég nagy osztrák cég sok automatával, nem hiszem, hogy gáz lenne vele. Ha megyek legközelebb Ausztriába, ki fogom próbálni, de ez nem mostanában lesz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#244) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Most nyomtam egy 2 euros SEPA utalást Coinbase-re, OTP direkten keresztül.

Jó drága, csak maga a SEPA utalás 2612 Forint volt, nem tudom hogy ez hogy áll a bankok közötti mércénél.

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#245) Enter65 válasza CoDWaW07 (#244) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Egy par info mar van az osszefoglaloban, ez is oda megy majd.

(#246) Yutani válasza CoDWaW07 (#244) üzenetére


Yutani
nagyúr

Erste 2.239 Ft volt tavaly nyáron.

#tarcsad

(#247) demmer123


demmer123
őstag

Szeretnék tanácsot segítséget kérni.

1 kártyával bányászok 1070 és Nicehash programmal 1 hónapja kezdtem el kb és hozott eddig kb 18-ezret.

Ha összegyűlik pl 5-6 hónap alatt 80-90 ezer összeg és ki akarom utalni számlámra Coinbasen keresztül OTP pl.Akkor szerintetek számíthatok hogy NAV kifogja kérni honnan jött ez az összeg?

Vagy hülyeség ennyi összegnél parázzak?Mert ahogy olvastam itt,meg pár embert mondta nekem hogy évi 400-500ezreket utalnak ki számlára és nem adóznak semmit se érte és még nem volt baj belőle.

[ Szerkesztve ]

(#248) Enter65 válasza demmer123 (#247) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Nálam még nem jártak, de ami késik nem múlik.... ;]
Meg lehet nagybácsikád is valahol a világban..... vagy nem? :F

[ Szerkesztve ]

(#249) X Factor válasza demmer123 (#247) üzenetére


X Factor
addikt

Ekkora összegnél nem kell vele foglalkoznod.

Make things work

(#250) fogtunder válasza demmer123 (#247) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Szerintem ezen ne izgulj. Ha van egy rendes melód, ahol nem kamu minimálbéren vagy bejelentve, akkor ez nem lesz tétel. A főnököm havonta utal ki magának pénzt, és nem jöttek még érte, igaz neki saccra milla fölött van a nettója.

Illetve nehéz bizonyítani, hogy nem ingóságok eladása után kaptad a coint.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.