Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-17 15:47:31

LOGOUT.hu

Ebben a topikban a a Kriptovalutákhoz tartozó adózásokkal, pénzfelvét/utalással kapcsolatban lehet olvasni.
Mielőtt kérdezel olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Reggie0 válasza demmer123 (#649) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem kell orokke. Ha sokat osszegyujtesz megeri kimenni nemetbe dolgozni es ott 1 ev utan adomentesen kiveheted.(vagy osztratkok, mindig keverem). Vagy itthon is valtozhat a szabalyozas, foleg hogy valoszinuleg lesz politikai erdek is.

#650 koko52: Szerintem azon nem szerepel, hogy kriptoval fizettel, mivel nem a boltok valtjak a kriptot, hanem egy fizetesi szolgaltaton keresztul mar banki utalaskent jon be nekik valamilyen fiat-ban.

Regen ugy oldottak meg az elelmes banyaszok, hogy vettek allamkotvenyt Stabilitas Megtakaritasz Szamla cimszoval es ugy adoamnesztiat kaptak ha 5 evig nem adjak el.

[ Szerkesztve ]

(#652) Danex válasza koko52 (#650) üzenetére


Danex
addikt

Haver írt az alzának ez ügyben ő azt a választ kapta tőlük, hogy nem kell adóznia.

(#653) Reggie0 válasza Danex (#652) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem az alza donti el, hanem a NAV...

(#654) Danex válasza Reggie0 (#653) üzenetére


Danex
addikt

A számlán csak forint volt, fizetési mód meg összvissz annyi ,hogy online. De igen, bár szerencsére egyértelmű az adózás ;]

(#655) Elbandi válasza Danex (#652) üzenetére


Elbandi
aktív tag

ha tavaly vetted a btct es most elkoltod akkor ugyanugy kene adoznod az arfolyam novekedes utan. mas kerdes hogy nagy esellyel senkit nem erdekel. max a navot bizonyos esetben, de akkor cumi van :)
persze mondhatod hogy Jozsitol vetted nemreg kapualjban 60k$-ert (igy nincs arfolyamnyereseg), de gozom nincs ezt hogy kell navproof lepapirozni :U

(#656) demmer123 válasza Elbandi (#655) üzenetére


demmer123
őstag

Az a vicc az egészben hogy a könyvelők se tudnak állást foglalni ezzel kapcsolatban, azt se tudják mi fán terem ha felhozzák nekik a kriptó jövedelem utáni adózást.

(#657) WinnerCoin


WinnerCoin
újonc

Sziasztok!
Az eddigi hozzászólások alapján akkor ha jól értem a legészrevehetetlenebb ha bitcoin automatából veszem ki a pénzem? Melyik az az automata amelyik a legkevesebb tranzakciós díjjal dolgozik? Pl Binance accountomról is le tudok venni pénzt ezekről az automatákról közvetlenül tehát ezek az automaták bármelyik váltóval működnek?

(#658) BeeNiTTo


BeeNiTTo
aktív tag

Sziasztok
Addig tiszta számomra hogy amig kriptoba tartom addig nem kell adoznom. De ha binance on belül az eur tarcamba rakom az már adóköteles??? Vagy csak amikor kiutalom a nyereséget??

(#659) WinnerCoin válasza BeeNiTTo (#658) üzenetére


WinnerCoin
újonc

Csak amikor kiutalod a nyereséget

(#660) section9 válasza WinnerCoin (#659) üzenetére


section9
őstag

Ez biztos? Eddig ugy tudtam, hogy minden egyes tranzakcio utan kellene fizetni.

(#661) fireman123 válasza WinnerCoin (#659) üzenetére


fireman123
őstag

nem, hanem amikor átváltod fiatra, akár kiutalsz akár nem ...nem az utalás miatt keletkezik jövedelmed és nem akkor, hanem a fiatra váltás miatt és akkor azon az árfolyamon

(#662) kzkz válasza fireman123 (#661) üzenetére


kzkz
őstag

És ha a btc-t elköltöm Binance visa kártyával?
Különbséget kell tenni aközött, hogy az így elkoltott összeget előtte vettem-e, vagy bányásztam?

(#663) fireman123 válasza kzkz (#662) üzenetére


fireman123
őstag

ez azért attól bonyolultabb, hogy pár szóban el lehessem mondani, ...még a könyvelők sem tudják pontosan mit/mikor/miért/mennyit....a kriptoakadémiának volt egy online meetingje pár hónapja, ahová ebben jártas adószakértőt is meghívtak, ez alapján picit tisztult a kép, de korántsem egyértelmű továbbra sem, de több a semminél... [link] 33:40-től érdemes hallgatni, volt egy rövidített pdf is a lényegről de annak lekerült a linkje a netről, lementettem anno, de ide nem tudom feltenni
Egyébként érdemes a kriptoakademia discorján körbenézni, van ott minden mint a moziban (kereskedés, bányászat, cripto kártyák, ...stb. sok-sok user, jobban pörög mint a prohardveres topikok

[ Szerkesztve ]

(#664) fireman123 válasza fireman123 (#663) üzenetére


fireman123
őstag

a fentebb linkelt yt videó alatt a szöveges részben van meghívó is a discordjukra

(#665) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Ha én pl Alzáról saját magam által bányászott BTC-vel, közvetlen BTC walletből vásárolok, annak milyen adózási vonzata van (ha van)?

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#666) koko52 válasza racskobalazs (#665) üzenetére


koko52
veterán

Ha termékre váltod az ugyan az mintha fiat-ra váltottad volna. Tehát szja köteles.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#667) racskobalazs válasza koko52 (#666) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Ja értem, tehát akkor a bevalláson egyéb jövedelemnek fel kell tüntetni gondolom. Magánszemélyként egyéb kötelezettségem van?

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#668) koko52 válasza racskobalazs (#667) üzenetére


koko52
veterán

Igen. Nincs.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#669) racskobalazs válasza koko52 (#668) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Köszönöm szépen!

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#670) Elbandi válasza racskobalazs (#667) üzenetére


Elbandi
aktív tag

"onnalo tevekenysegbol szarmazo jovedelem" cimszo. nezz utana, vagy konyvelo! cimszavakban (ha jol emlekszem): bevetel ~85% az adoalap, ezutan szja 15%, szocho 15,5%. ha iden csinaltad akkor majd jovore kell bevallanod. alzanal huf-os szamlat kapsz, azzal az osszeggel szamolhatsz, nemkell btc arat meg eur arfolyammal szorakozni.

[ Szerkesztve ]

(#671) samfishR válasza fireman123 (#663) üzenetére


samfishR
senior tag

Ki lehet hekkelni a pdf linkjét, egy pillanatra megjelenik a download gomb és csak utána ugrik fel az üzenet, hogy nem elérhető a fájl :D

így sikerült kimásolni a linket is: [link] :DDD :DDD

(#672) aradebil2 válasza samfishR (#671) üzenetére


aradebil2
senior tag

:C :C :C köszi szépen azt hiszem sokak nevében!

(#673) kzkz


kzkz
őstag

És mi van akkor, ha nem váltom át devizára/valutára, hanem az ETH-t elköltöm az ETH-s visa-s kártyámmal?

(#674) fireman123 válasza kzkz (#673) üzenetére


fireman123
őstag


Hivatalosan nemigen tudod elkerülni az adózást, max. úgy, hogy nem vallod be :D

#666-ban erre már volt válasz

[ Szerkesztve ]

(#675) kzkz válasza fireman123 (#674) üzenetére


kzkz
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#676) fireman123 válasza kzkz (#675) üzenetére


fireman123
őstag

:DD :DD :DD ....lehet még a vesszők helyébe is belekötni, eben-guba...."kriptopénzzel kifizetett termék"....

[ Szerkesztve ]

(#677) kzkz válasza fireman123 (#676) üzenetére


kzkz
őstag

Nem olvastam végig.

Szerencsére csak a nyereség után kell adózni, nem a bevétel után, tehát a költségekkel csökkenthetem: pl.: alkatrészek ára, anyagköltség, áram, karbantartási számlák, stb.

Egyébként a "Befeketetési célú"-n kívül még milyen célú lehet?

[ Szerkesztve ]

(#678) demmer123 válasza fireman123 (#674) üzenetére


demmer123
őstag

Coinbase, paypal se még nem küld ki semmit automatikusan a navnak, kérdéses meddig lesz így.

[ Szerkesztve ]

(#679) fireman123 válasza kzkz (#677) üzenetére


fireman123
őstag

így igaz, de mindenképpen szívás a jelenlegi szabályzás :((( ...érdemes lenne megtudni, hogy az Ausztriában érvényes szabályok kire vonatkoznak [link] , kell-e hozzá ausztriai lakhely vagy elegenedő az is ha valaki Ausztriában dolgozik (mindennap ingázik, Mo-on van a lakhelye) és az után ott adózik, osztrák bakszámlájáról küldte be a fiatot kriptotőzsdére majd ugyanarra az osztrák bankszámlára lesz kiküldve?

[ Szerkesztve ]

(#680) aerosmith válasza racskobalazs (#665) üzenetére


aerosmith
őstag

Ha tudja a nav hogy tiéd a wallet akkor adót fog kivetni rá. Ha nem tudja és nem Racsko Balazs névre állíttatod ki a számlát hanem Ügyesk Ede névre akkor vajon mit fog csinálni?

(#681) Elbandi válasza fireman123 (#679) üzenetére


Elbandi
aktív tag

"adóügyi illetőség" a fogalom amit keresel, eleg jol tisztazva van a jogszabalyokban hogy mi a helyzet

(#682) sparks


sparks
senior tag

A NAV online számlázásánál igaz, hogy minden számla le van már jelentve a NAV részére, de: a magánszemélyes vásárlásoknál jelenleg semmilyen adat nem szerepel, tehát ha Átlag József vásárol az Alzában és litecoinnal fizet, akkor azt a NAV nem kapja meg. Hogy a jövőben ez fog-e változni azt nem tudom, de most a "Vevő adatai" részben csak annyi áll, hogy "Nem ÁFA alany (belföldi vagy külföldi) természetes személy"
Amennyiben cégként vásárolsz, adószámmal, azt megkapja a NAV, azon adatokkal azonnal rendelkezni fog.

(#683) fireman123 válasza Elbandi (#681) üzenetére


fireman123
őstag

köszi az infót, ...utána olvastam, vélhetően Mo.-i adóügyi illetőség van ebben az esetben ....de nyilván egy adószakértő ezt jobban átlátja mert azért vannak ebben is kivételek, hivatkozások...hogy ne legyen azért teljesen egyértelmű :)

(#684) bck.ek


bck.ek
tag

Olvasgattam rengeteg fórumot és mindenhol szó van a magánszemélyes adózásról, de van a csoportban valaki akinek van járható útja KATA-s adózással kapcsolatban? Ha már megy a vállalkozásom a bányászatból befolyó összeget bevezetném valahogy a KATA-ba ha belefér a keretembe. Könyvelők, ahogy előttem szólók is említették kb 0 állásfoglalással rendelkeznek ezen a téren.

Ha valakinek van hasznos információja nagyon hálás lennék :D :R

(#685) Tv


Tv
senior tag

Sziasztok,

Bár látom, hogy nem feltétlen ez a topic témája, nem találtam alkalmasabbat a kérdésemnek.

Szóval, kriotovaluta kereskedelmenél használhatom az OTP Webkártyámat?
Amit tudok, hogy utalni róla közvetlenük nem lehet, csak vásárolni vele, de kifizetésnél (ha valami csoda folyamán eljutok oda :D ) az működik? Pl. Coinbase platformnál.

Köszi előre is

(#686) HoppMaster válasza Tv (#685) üzenetére


HoppMaster
aktív tag

Persze használhatod, ha az adott tőzsde elfogadja.
Inkább revolutot javasolnám azzal sima ügy az utalás és 0 Ft a költsége. Coinbase helyett nézd meg a Binance-t.

(#687) Tv válasza HoppMaster (#686) üzenetére


Tv
senior tag

Köszi a segítséget :)

(#688) Eagle16


Eagle16
addikt

Sziasztok! Idén elért nyereség után csak jövőre kell adózni ugye?

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#689) AxBattler válasza Eagle16 (#688) üzenetére


AxBattler
félisten

A 2022-es májusi SZJA bevallásban.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#690) Eagle16 válasza AxBattler (#689) üzenetére


Eagle16
addikt

Jó, tehát ha tavaly nem volt nyereségem, akkor idén nem kell semmit bevallani még. Köszi!

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#691) AxBattler válasza Eagle16 (#690) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem sem, de azért ennek utánakérdeznék jogi fórumon.

Egy (gazdasági tárgyat oktató) tanáromat azért b@xta meg a NAV, mert nem vallotta be nullás eredményű (gyak. szüneteltetett) egyéni tevékenységét.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#692) gipszklipsz válasza Eagle16 (#690) üzenetére


gipszklipsz
csendes tag

Olvass vissza ebben a topikban. Nekem úgy rémlik, hogy nem a nyereség után kell kriptóból adóznod, hanem az után az összeg után, amennyit realizáltál kriptóból. Tehát ha vettél pl. 100ezer ft-ért kriptót, jól megforgattad, és a végén mégis 100ezer Ft-od maradt, meguntad/kiszállsz, akkor ha azt kiutalod a bankszámládra, a kiutalt 100ezer Ft után kell adóznod.

(#693) Eagle16 válasza gipszklipsz (#692) üzenetére


Eagle16
addikt

Ez alapján nem, ezt pedig elvileg egy adótanácsadó írta és elég friss cikk.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#694) fireman123 válasza gipszklipsz (#692) üzenetére


fireman123
őstag

kereskedés esetén a nyereségből kell adózni , miután fiatra váltottad [link]
...de semmi sem tiltja, hogy 0 ft nyereség esetén a megforgatott pént 100%-a után adózz, mivel önbevallással működik :)

[ Szerkesztve ]

(#695) Raz3r


Raz3r
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Óriási homály kering az egész neten...

KATA-ként végezhető a bányászat?

// Bevallom az érkező jövedelmet (ami kevesebb, mint 12 mft / év) ami valutaváltóról, ha ez évben leváltom a crypot, és kész. - számlát ugyan erre nem állítok ki, hisz a valutaváltónak nem számlázhatok. Így egyéb bevételnek számolom el, a havi 1mft keretre bontva.

Ez így járható út?

(#697) Enter65 válasza Raz3r (#695) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Szia!

2-vel feljebb pont erről is van szó, olvasd el a cikket.

(#698) Elbandi válasza AxBattler (#689) üzenetére


Elbandi
aktív tag

nezz/kerdezz utana! bevallani majd a 2022 majussaban leadadno papiron kell. viszont bizonyos adonemeket be kell fizetned negyedevente. adoelolegnek hivjak.

(#699) Raz3r válasza Enter65 (#697) üzenetére


Raz3r
tag

Koszi! A cikket olvastam korabban, de szamomra nem egyertelmu, hogy folytathatom e ezt igy, a havi kata befizetesevel, anelkul, hogy szamlat allitanek ki ezt illetoen. :F

Ezert is irtam ide a kerdesem.

(#700) Enter65 válasza Raz3r (#699) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Számlát nyugodtan kiállíthatsz a társaság részére, de nem fog nála sehol megjeleni, hiszen külföldi a cég.
Amúgy meg nem kötelező számlát kiállítani, úgy tudom, egyszerűen csak bevalod, valamint 3 havonta adó előleget megfizeted, ha kell és ennyi.
Amúgy meg ha van könyvelőd, és el küldöd neki ezt a cikket, elolvasa, már nagyjából képbe lesz mit kellene tennie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.