Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-17 15:47:31

LOGOUT.hu

Ebben a topikban a a Kriptovalutákhoz tartozó adózásokkal, pénzfelvét/utalással kapcsolatban lehet olvasni.
Mielőtt kérdezel olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Reggie0 válasza Janou (#450) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajat walletet csinalj, es oda utalj. Majd onnan napi 300k-s darabokban ki tudod szedni bitcoin automatabol.

(#452) mZoleee


mZoleee
senior tag

Sziasztok.

A coinbase pro -t elkezdtem próbálgatni, és egy kicsit elakadtam..
Főoldalon a "Wallet Balance" azt mondja, hogy 0.00 EUR van bent a számlán, viszont ha bemegyek a "My Wallets"-be ott írja hogy: "Total Holdings/Available Balance: 2.29 EUR"
Nem tudok vele semmit sem csinálni, vagy csak rosszul próbálkozom.

Monese-s kártyámra szeretném valahogy kijuttatni, csak olyan teszt célzattal PayPal-on keresztül.. de sajna sehogy sem akar összejönni.. :(

Valakinek ötlet?

(#453) Janou válasza Reggie0 (#451) üzenetére


Janou
őstag

Jaxx-es wallett okés? Automatához kell credit card? Gondolom több fajta automata van, melyikből érdemes felvenni? (Fee miatt) Úgy latom Budapesten is vannak automaták.

(#454) fireman123 válasza Reggie0 (#451) üzenetére


fireman123
őstag

BTC automatából történő kivételnek nincs nyoma? ...az persze egy másik dolog, hogy nem túl jó áron váltanak.

[ Szerkesztve ]

(#455) Reggie0 válasza fireman123 (#454) üzenetére


Reggie0
félisten

De, telefont meg kell adni, de par ezresert kapsz butafont es aktivalt sim kartyat.

(#453) Janou: Automataban olyan 10% buko, nem tudom melyik eri meg jobban, meg kell nezni a honlapjaikat(elvileg van nekik, ra kell guglizni). Walletbol azt nem ismerme, a hivatalos bitcoin wallett biztos jo. Esetleg masok tudnak ebben segiteni vagy a bitcoinos/altcoinos topicban tudnak javasolni valamit.

[ Szerkesztve ]

(#456) Janou válasza Reggie0 (#455) üzenetére


Janou
őstag

Milyen telefont kell megadni?

(#457) Reggie0 válasza Janou (#456) üzenetére


Reggie0
félisten

Amire smsben kuldik az aktivalo kodot. Online sms gatewayt is megadhatsz, de ha elakad a tranzakcio, akkor csak a megadott szamrol kommunikalnak veled, szoval buko ha nem tudod hivni oket vagy ok visszahivni azon a szamon.

[ Szerkesztve ]

(#458) Janou válasza Reggie0 (#457) üzenetére


Janou
őstag

Értem. Tehát mindenképp kell egy élő telszám egy telefonban.

(#459) fireman123 válasza Reggie0 (#455) üzenetére


fireman123
őstag

Gondolom a sim kártya is névhez kötödik (bár nem vettem feltöltős sim-et vagy 15 éve :) , így csak tippelem), akkor ennek is nyoma van ha valaki (na ki? :D ) fel akarná tárni egy adott esetben. :(

[ Szerkesztve ]

(#460) Pioneer válasza fireman123 (#459) üzenetére


Pioneer
senior tag

Nem feltétlenül. Korábban a Tesco-s SIM kártyát is meg lehetett venni név nélkül. Bár nem tudom, hogy jelenleg is így van-e még...

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#461) Iginotus


Iginotus
őstag

Na egyre többen kérdezitek, hogy hogyan lehet a pénzt "kiszedni", pl COINBASE-ről, leírom hogy én hogyan csinálom. Szóval revoltos kártyát regisztráltam és feltöltöttem 10 euróval. Kikértem a kártyát, és átutaltam 1 EUR-t a COINBASE-re. Ezzel a művelettel regisztrálva lett coinbasen a revolut kártya. Revolut kártyán van EUR és USD és HUF "zsebem".

Majd Coinbase ról már így ki tudod választani, ha már euróban van ott a pénz (tehát eladtad a criptódat.) és átutaltam a pénz EUR-ban a revoltra. Ott átváltottam a HUF számlámra és már költöttem is a pénzt :D

Mindez csak az elsö revoltos feltöltés került ugye 1500 ft ba mert sepa utalás volt. Az összes többi ingyenes és hétköznap revolut nagyon jól vált eurot HUF ba is.

Plug and Pray... :)

(#462) fireman123 válasza Iginotus (#461) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi a segítséget, de mivel egyáltalán nem ismerem a revolutot így kérdezek. Addig tiszta, hogy pl. a Coinbase-ről átutalok eurót , azt a revoluton átváltom huf-ra,.....de ha nem napi költésre szeretném használni (mert mondjuk nagyobb összeg, .....egyszer remélem az lesz :D ) akkor hogyan tovább ("nyom" nélkül)?

(#463) Reggie0 válasza Iginotus (#461) üzenetére


Reggie0
félisten

Mivel a revolut lenyegeben banknak minosul ugyan olyan, mintha a sajat bankszamladra utalnad.

(#464) Iginotus válasza Reggie0 (#463) üzenetére


Iginotus
őstag

Ez tévedés legutóbbi tudásom szerint, Revoltnak NINCS banklicensze :D

fireman123 Nincs nyom nélküli verzióm... bitcoin ATM en kivül :D
Szerintem 10 milla alatt nem nézi a kutya sem.

Plug and Pray... :)

(#465) Janou válasza Iginotus (#464) üzenetére


Janou
őstag

Tehát akkor a legbiztosabb dolog az ATM.

(#466) fireman123 válasza Iginotus (#464) üzenetére


fireman123
őstag

Akkor a kör bezárult :D , mindennek nyoma van (atm-nek is) , ......az egy más dolog, hogy hány milla felett nézik esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#467) Reggie0 válasza Iginotus (#464) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak a folotte levo vallalkozasoknak, kulonben nem tudna kartyas fizetest, se utalast, iban szam se lenne, stb.. Emiatt ugyan ugy kezelnie, ellenoriznie, kiadnie kell az ugyfeladatokat. Csodak nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#468) Iginotus válasza Reggie0 (#467) üzenetére


Iginotus
őstag

Kiadnia kell, de ha nem kéri senki akkor nincs mit kiadni... ;)

Csak gondoljatok bele, hogy ha minden bank minden ügyfeléről minden országa elküldené, hogy nála mennyi pénze van az ügyfeleinek... Belerokkana a NAV már az adatátvitelbe nem ám még végig is nézni azokat... :D

Plug and Pray... :)

(#469) milszab válasza Iginotus (#461) üzenetére


milszab
senior tag

A standard kártyát kérted ki?

(#470) Iginotus válasza milszab (#469) üzenetére


Iginotus
őstag

Igen mint ittam is, hogy nem a havidíjasat.
Semmi értelme, hacsak nem akarsz nagyon nagy pénzel szórakozni a fizetős kártyának.

Plug and Pray... :)

(#471) Reggie0 válasza Iginotus (#468) üzenetére


Reggie0
félisten

Illetve magatol jelenteni, ha gyanusnak velik. Ahogy itthon is.

(#472) Iginotus válasza Reggie0 (#471) üzenetére


Iginotus
őstag

De mi gyanús? :)

Bankszektorra van egy kicsi rálátásom (banksoftwaret tesztelek.) és pl osztrákoknál minden adatot átküldenek egy "NAV" szerverre és az ottani kolléga konkrétan mindent lekérdezhet. Itthon ilyen tudtommal nincs.

Plug and Pray... :)

(#473) Zsoxx válasza Iginotus (#472) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Ott nem létezik a banktitok intézménye? Nem ismerik ezt a fogalmat?

(#474) Reggie0 válasza Zsoxx (#473) üzenetére


Reggie0
félisten

EU-ban mar nem sok helyen letezik ilyen, Svajcot is emiatt piszkalja az EU.

(#475) Iginotus válasza Zsoxx (#473) üzenetére


Iginotus
őstag

Terrorizmus címszóval bármit lenyomnak a nép torkán.
Lásd GDPR, Magyarországon is, kártyás telefonok újra regisztrálása, és a hitelintézmények átvizsgálása címén történő újbóli adategyeztetés...

Felejtsük el, hogy csak a Facebook tud mindent rólunk... a bankunk is meg az állam is :D

Plug and Pray... :)

(#476) lafaty80


lafaty80
őstag

2017-re vagy 2018-ra már adózott valaki?

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#477) fireman123 válasza lafaty80 (#476) üzenetére


fireman123
őstag

:DD :C

(#478) lafaty80 válasza fireman123 (#477) üzenetére


lafaty80
őstag

Értem... :DDD :DDD

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#479) annabrigi


annabrigi
újonc

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a payoneer kártyámra érkezett jóvírásról kap-e értesítést a NAV, van-e valamilyen adatszolgáltatási kötelezettségük. Csak a pénzintézeteknek van ilyen kötelezettségük, vagy esetleg a külföldi munkaközvetítőknek is? Számítógépes munkát végzek egy ideje, ami baromi jól jön jövedelemkiegészítésnek, csak most belémhasított egy NAV-os cikk elolvasása után, hogy bármennyire biztonságosnak hittem, még meg is dőlhetek. Érdekelne, hogy kiderülhet-e valahogyan, hogy van külföldről származó plusz jövedelmem?
Nagyon köszönöm előre is!

(#480) Enter65 válasza annabrigi (#479) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Szia!

Tudomásom szerint külföldi bankról van szó, meg kell nézni, hogy az milyen adatszolgáltatásra van kötelezve más országok felé. Ha pedig a munkáltatód is külföldi, és arra a számlára utal, kevés az esély arra hogy idehaza megtudják hiszen Nem mindegyik bank ad ki infót. Viszont az, hogy ki fog e derülni van neked külföldröl származó jövedelmed vagy sem, erre nincs garancia.

(#481) Elbandi válasza annabrigi (#479) üzenetére


Elbandi
aktív tag

egyszeru, be kell vallani, es nincs problema. :)

de tenyleg, kataskent evi 12 misiig szamlazhatsz barhova, es havi 25/50/75k az ado (+evi 10-15k).

(#482) demmer123


demmer123
őstag

Ha Coinbaseról utalok Paypal számlára összeget és nem utalom ki a bankszámlámra akkor is kell adózni?Bankártya hozzá van csatolva a fiókhoz.Paypal össze van kötve a NAVal?

Pár tízezer forintnyi összegről van szó nem több százezres tétel.

[ Szerkesztve ]

(#483) fireman123 válasza demmer123 (#482) üzenetére


fireman123
őstag

Amikor fiatra váltasz akkor keletkezik adókötelesség (persze ha haszon van), amúgy meg teljesen követhetetlen a dolog (lehet hogy már előzőleg 20 féle kripto között váltogattál, így honnan tudnád mennyi volt az az induló aminek az eredményét most kiveszed, meg ugye nem biztos, hogy a teljes kripto készletedet átváltod most fiatra, .....meg közben még be is utalhattál akárhányszor további fiatot is, miből megint vettél kriptot, és igy tovább).....ekkore összeg meg a kutyát sem érdekli amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#484) Elbandi válasza demmer123 (#482) üzenetére


Elbandi
aktív tag

egyes mondasok szerint coinbase jelent a navnak. aztan persze ahogy fireman irja, megmagyarazni hogy ebbol most lett-e nyereseg megint mas dolog. navnal nincs szabaly hogy min mekkora felett szorakoznak az emberrel. az alacsony osszegre lehet epiteni, de ettol meg ugyanugy elovehetnek

(#485) Janou válasza Elbandi (#484) üzenetére


Janou
őstag

De mi van akkor ha Coinbase-n tárolom a BTC-t, majd átküldöm valamilyen walletbe és majd a walletből fogom később átváltani? Onnan már nem tudja megmondani a NAV sem hogy én éppen mit kezdtem vele. Nem?

(#486) Reggie0 válasza Janou (#485) üzenetére


Reggie0
félisten

Megmondani nem, de bizonyitani neked kell tudni.

(#487) Janou válasza Reggie0 (#486) üzenetére


Janou
őstag

Ez nem túl korrekt...

(#488) Reggie0 válasza Janou (#487) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig igy van, ha megvan az adoellenorzes es a gyanu, akkor forditott bizonyitasi kenyszer van.

(#489) Elbandi válasza Reggie0 (#488) üzenetére


Elbandi
aktív tag

mondjuk az is igaz hogy egy mtgox-os tradet bizonyitni kb lehetetlen. valto josok eve bezart...

(#490) Reggie0 válasza Elbandi (#489) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez igy van, de ez csak az ugyfelnek baj, a NAV-nak bevetel, oket nem fogja zavarni. Max azt mondjak, hogy kellett volna kepernyomenteseket meg bizonylatokat irni, maskor figyelj, te hibad, ugy lezarva, ide a zset. :D Kb. ez a hivatalos eljaras barmilyen esetben.

(#491) Janou válasza Reggie0 (#490) üzenetére


Janou
őstag

Ez szép, de akkor csinálhatok képernyőmentést a walletről és ha csesztetnek megmutatod azt. Közben lehet hogy már üres a wallet. Majd vársz pár évet amíg elévül a dolog. :DDD

(#492) Reggie0 válasza Janou (#491) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, de valami ellenerteknek lennie kell amit tudni kell igazolni. Azt senki sem fogja elhinni, hogy elajandekoztad.

(#493) Janou válasza Reggie0 (#492) üzenetére


Janou
őstag

Pont ez az. Mi van ha úgy jár valaki mint a Mtgox-nál... Nincs ellenérték, ellopták a cuccot.

(#494) Reggie0 válasza Janou (#493) üzenetére


Reggie0
félisten

Ott van ügy, amire lehet hivatkozni. Ha meglopnak, akkor kell melle egy feljelentes is, amivel igazolod, hogy tenyleg tortent valami es rogton utanamentel. Bar ettol meg mindenbizonnyal kell adoznod, mert volt jovedelmed, csak elloptak, legfeljebb a kovetkezo evben nem, amikor mar bizonyitottan nincs a birtokodban.

[ Szerkesztve ]

(#495) Janou válasza Reggie0 (#494) üzenetére


Janou
őstag

Nem tetszik ez nekem.

Ugyebár adózási kötelezettséged akkor van amikor átváltod pénzre a BTC-t. És ha autómatából veszed ki? Mert okél ha utalod a bankkártyádra tiszta sor, nyoma van stb. Na de ATM-nél?

(#496) Iginotus


Iginotus
őstag

Ha nagyon akarnak megtalálnak mert 50 ezer FT felett kér az ATM telefonszámot. Ami meg ugye az adategyeztetés miatt hozzád köthető.

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#497) NoX válasza Janou (#495) üzenetére


NoX
senior tag

Milyen azonosítás szükséges az ATM-nél? (CoinCash)

- 0-50 000 HUF: Nincs szükség azonosításra.
- 50 000-300 000 HUF: Telefonszámmal való azonosítást használunk ezen a szinten. Kérlek figyelj arra, hogy az adott ország előhívószámát se hagyd le (pl. +36201234567), mivel csak a pontosan megadott számokra küldi el rendszerünk a visszaigazoló sms-t.
- 300 000 HUF felett: Egy fényképes igazolvány bemutatására lesz szükség (érvényes személyi igazolvány, vezetői engedély vagy útlevél).

MrCoin-nál pl. 300e a maximum eladható BTC.

Erről a 300e forintos határról sokan úgy gondolják, hogy ez valamilyen NAV limit lehet, ami alatt nem kerül fel a radarra.

Az ATM működik, kipróbáltam. Sajnos nyilván alacsonyabb árfolyamon vált, illetve egyes helyeken még van fix 500 forintos díj is. Szóval ha pl. sokszor akarsz kivenni 50e forintot, akkor még rosszabb árfolyamon fogod váltani összességében. Persze lehet ez megér valakinek ennyit.

Konkrét példám pedig van Coinbase-el:
- beutaltam 500€-t, ebből vettem BTC-t
- a napokban visszaváltottam, és visszautaltam ugyan arra a bankszámlára immár 600€-t
- keletkezett 100€-nyi nyereségem
- az, hogy közben esetleg váltogattam ide-oda, próbálva meglovagolni a hullámokat, senkit nem érdekel, csak az, hogy mennyi ment ki és mennyi jött vissza a bankszámlára - pontosabban a NAV-ot csak az érdekli mennyi érkezett a bankszámládra, az hogy ebből te mennyit vallasz be egyéb jövedelemnek, azt a kiutalásokkal tudod bizonyítani

Én ráadásul egyéni vállalkozó is vagyok, de sajnos számlát nem állíthatok ki a Coinbase-nek, mert nem szolgáltatás, illetve egyéb okok miatt. Pontosabban állíthatnék ki, de ez csak elmaszkolása a dolgoknak, ellenőrzésnél kiderül, és lehet nagyobb is lenne a büntetés a hamis számlázással, mint nélküle.

[ Szerkesztve ]

(#498) butch3r válasza NoX (#497) üzenetére


butch3r
senior tag

random fiat valuta váltás esetében is hasonló a limit. valószínűleg ahhoz lehet köze (mármint az ottani szabályhoz), pl 1000€ váltás felett személyigazolványt kell adni a váltósnak aki felírja róla az adatokat.
2x500€ váltás esetén ez nem szükséges...

(#499) Elbandi válasza NoX (#497) üzenetére


Elbandi
aktív tag

mivel btc nem penz (a magyar torvenyek szerint), nem ervenyes rajuk a valutanal szokasos ennyiert vettem ennyiert adtam el, a kulonbseg a nyeresegem, arrol adozok.
maganszemelykent a btc, onallo tevekenysegbol szarmazo jovedelem, 10%-ot tudsz koltsegkent elszamolni (mindegy mennyiert vetted), 15% szja, 19.5% eho. szop@s de ez van.

(#500) NoX válasza Elbandi (#499) üzenetére


NoX
senior tag

Nem a jövedelem 84%-a vehető alapul az SZJA-hoz és az EHO-hoz egyéb jövedelem esetén?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.