Hirdetés
- Tökéletes töketlenség
- Még mindig itt tartunk jelenleg...
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Bambanő háza tája
- Asszociációs játék. :)
- Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Minden hónapban vettem egy sorsjegyet 1 éven át! (2024)
- Gurulunk, WAZE?!
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Szólánc.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dinomano
senior tag
Én még papír alapon olvasok, bár pihen egy E-ink E-book a szekrényben. Majd egyszer be lesz üzemelve. Korábban volt egy kínai LCD E-bookom is, azon elolvastam pár könyvet anno (A korábban megjelent AvP és Alien könyveket azon olvastam ki). Meg volt egy T-C0M által forgalmazott pici E-book-om is, a nevét már nem tudom. Pár könyv "lement" azon is.
/(^_^)____7=--- - - >|
-
Cs1csó
félisten
Ki kellene próbálnod egy 7 vagy 7,8"-osat. Nagy igényem nekem sincs nagyobbra hiszen a betűméret optimális a sortáv is annyi változna egy nagyobb olvasónál, hogy:
- hosszabb lenne egy sor
-kevesebbet kellene lapozni
- kicsit nehezebb és nagyobb lenne(Engem lehet nem is zavarna mert fedlapos kihajtós tokom van amit úgy fogok, hogy a bal kezem az olvasó alsó gerincénél, az ujjaim kicsit a fedlapon, a jobb kezem meg az olvasó "hátán" tehát kb. mint egy könyvet.
[ Szerkesztve ]
-
tibaimp
nagyúr
Hoppá! Itt látszik, hogy nincs még olvasóm, sőt, nem is nagyon volt a kezemben sem...
Kösz a figyelmeztetéstszerk: mondjuk, az összes Szukits féle Asimov köteteket is simán kiolvastam, nem volt gond, meg az Eragon köteteket is.
[ Szerkesztve ]
A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...
-
Sonja
nagyúr
Mondjuk én erre használok egy programot (k2pdfopt), amiből úgy készíthető optimalizált PDF (oldalanként), mintha egy epub lenne. Már, ha eleve a könyv készült PDF-be, és nem valami magazin. Persze a PDF-et kerülöm, de ha másban nincs meg...
[ Szerkesztve ]
Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!
-
tibaimp
nagyúr
Köszi az infót
A magyar oldalak, melyik formátumot árulják?
És még nincs e-könyv olvasóm, de ezeket néztem ki (lényeg: színes e-ink + 10col + ceruza): ONYX BOOX Note Air 3C/4C vagy PocketBook Inkpad Eo.A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...
-
-
sztanozs
veterán
Ha mar plagium es konyvek, ha valakinek meg ujdonsag: [Nemere vs Hollywood] [Nemere vs Hollywood 2]
JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...
-
Apollyon
Korrektor
Olyan jó véleményeket írsz, hogy én is újból nekiugrom a PKD könyveknek.
Sajnos még csak 1-et olvastam el végig, az Álmodnak-e az Androidok... – azonkívül elkezdtem mást is, de végül nem jutottam el a végére.
Előbbi könyvet ismerem, könnyű olvasmány.
Így kerestem ötleteket, melyik másik könyvvel kezdjem a PKD olvasást, milyen sorrendben. Szinte mindegyik könyvéhez írja valaki, hogy "ne ezzel kezdd".
Úgyhogy megvettem akciósan A kozmosz bábjai 2024-es kiadását, állítólag ez új fordítás. Ha megvagyok vele, írok róla. Aztán jobb híján szerintem igyekszem tartani a keletkezési sorrendet.#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.
-
nagyúr
Egy kis Lars Kepler / Joona Linna follow-up. Az irdatlanul hatásvadász 3. könyv után kicsit pihentettem a svédeket, de aztán nem lett örökös a pihenő, megint kedvet kaptam hozzájuk. Elkezdtem olvasni a sorban következő Lesbent, aztán 60-80 oldal után rájöttem, hogy itt valami marhára nem stimmel, és elkezdtem olvasni a sorban ténylegesen következő Homokembert
A 4. regény pozitív meglepetés volt. A hatásvadászás nem tűnt teljesen el, de erősen korlátok közé lett rakva, az első két könyv remek helyzetrajzai visszatértek, és a belebegtetésével is sikerült egész jó egyensúlyt találni. Szóval a Homokembert jó szívvel tudom ajánlani - nem egy Harry Hole, de a maga kissé ponyvás módján egészen jó.természetfeletti
És akkor ha már elkezdtem a Lesbent, akkor annak is a végére jártam - na azt viszont megbántam. Olyan a könyv, mintha egy 300 oldalas tűrhető krimit és 200 oldalnyi erőszak- / trash-pornót összemixeltek volna. Sok a teljesen felesleges szex, a gyilkosságok öncélúan elnyújtott bemutatása nagyon hamar unalmas lesz, és a karakterek annyi eszetlen hülyeséget csinálnak, hogy egy fél tucat hollywood-i kalandfilm kitelne belőle. Vannak benne élvezhető momentumok, és a , de összességében ez a könyv a "kérem vissza a 6-8 órát az életemből" kategória. Népszerű, jó a sajtója - de szerintem akkor is szar...megoldás is egészen jó... lenne, ha nem hazudtak volna előzetesen vele kapcsolatban az Olvasó arcába "We put all our politicians in prison as soon as they're elected." "Why?" "It saves time."
-
Dinomano
senior tag
Ezek a Delelő univerzumos könyvek mennyire jók Sztrugackijéktól? Utánaolvasva moly-on úgy tűnik, mintha ezek régebbi és újabb novellák, kisregények lennének több kötetben?
Úgy olvastam, hogy Borotva éle elvontabb valami... Egyszer nagyon régen nekiálltam, úgy rémlik, de csak pár oldalig jutottam./(^_^)____7=--- - - >|
-
elfelejtette
veterán
-
Apollyon
Korrektor
Mondjuk 5 ezer forintért nem tűnik túl akciósnak, bár az is igaz, hogy magyar nyelvű könyveket túlnyomórészt már csak a dibookon veszek, ott meg átlag 3-4 ezer a legdrágább könyv akció nélkül is...
#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.
-
Vitee
aktív tag
Hmm, erdekes, ha jol emlekszem nekem a Hyperion bukasa jobban tetszett mint az elso konyv.
Az elso abszolut felvezetes, a vege miatt meg plane. Lehet teszek majd vele egy probat.
Amit kifejezetten nem szeretek a konyvekben, az az, amikor a vallast tulnyomjak, engem hidegen hagy. Ha jol remlik azert itt is volt boven, de meg emeszheto volt es erdekes modon, Sol Weintraub fejezeteit szerettem a legjobban!Mas:
Tudom szamotokra ez nevetseges es trivialis lehet, de a napokban fejeztem be eletem elso konyvet angolul, a kedvenc iromtol, Brandon Sandersontol, megpedig a Tress of the Emerald Sea-t.
Most meg a Yumi and the Nightmare Painter-t olvasom, amik a 4 secret project konyvei (amiket a korona alatt, titokban irt) es termeszetesen a Kozmerum reszei!
Szamomra ez azert nagy szo, mert soha nem tanultam angolul, csak filmek, jatekok, sorozatok miatt tanultam meg.
Nyilvan szotaraztam, mert sok ismeretlen kifejezes meg szo van, amit nem ismertem, de az egeszhez kepest elenyeszo volt."Life before death, strength before weakness, journey before destination."
-
Cs1csó
félisten
A háromtest trilógiát 2022 szeptemberében olvastam, piszok nagy scifi, méltán ott a helye a legnagyobbak között, bár nekem a harmadik rész kicsit már-már túl sok volt de a második mindent visz. persze a komplett trilógia zseniális.
Ajánlom tőle a Gömbvillám c. regényét is az is lehengerlő, bár akkorát nem üt mint a trilógia. -
elfelejtette
veterán
Ez a kínai verzió szinkronos, vagy feliratos formában létezik, vagy kell az angol/kínai tudás a megnézéséhez?
Egy linket tudnál küldeni esetleg?"Nem tudom, hogy Mamának vagy Dan hadnagynak volt-e igaza, hogy van-e rendeltetésünk, vagy csak ide-oda sodor bennünket a véletlen, mint a szél, de azt hiszem, kicsit mindkettő igaz." Forrest Gump
-
-
Bozek
nagyúr
Azt még nem láttam. És különben se szeretek olvasni. Na jó, inkább úgy fogalmaznék: ha olvasni akarok, könyvet veszek elő, nem feliratos filmet/sorozatot.
De amúgy anno a Magicians is úgy indult, hogy az elején még eléggé követte a könyvet, aztán a későbbiekben meg már nagyon nem. A The Expanse közelebb állt a hű adaptációhoz, de ott se minden stimmelt.
-
doc
nagyúr
Eleg sok regenyt olvasok angolul, most is eppen az 'Eyes of the Void'-ot olvasom, de ha mar megjelent magyarul, olvasnam az anyanyelvemen, DRM-mel sem kell szenvedni, es egyszeruen nem ertem hogy miert kellett a DV-nek eltuntetni az ebookjaikat. Azt tudom hogy jo aron voltak, en is vettem anno parat, szivesen fizetnek most is erte, de nincs...
-
#12732928
törölt tag
-
brownus
veterán
pandóra csillaga és júdás elszabadul regényein gondolkozom, lehet belevágok miután végeztem m.lawrence könyveivel (jorg3 van még hátra, az új könyvébe nem kezdek bele, megvárom, hogy befejezze a trilógiát).
de azért ajánljatok fantasyt is, találtam párat visszapörgetve néhány oldalt:
robert jordan - idő kereke sorozat, Peter V. Brett - démon ciklus, Brent weeks - Éjangyal-trilógia.ezeket köszönöm. csekkolom őket
-
Cheesus
senior tag
Énis pont egy hete fejeztem be ezt a trilógiát. És igazat adok neked, a harmadik könyv nekem már oldalszámra is gyanús volt, hogy elég vékonyka, aztán a szerző több oldalt "elpazarolt" arra, hogy konkrétan leírja, mik is történtek az előző két kötetben. Ha akkor olvastam volna a könyveket, amikor kiadták lehet hogy jobban értékeltem volna a kis visszatekintőket, hogy felidézzem, mik is történtek eddig, de így, hogy egymás után olvastam a trilógiát feleslegesnek éreztem. Sose jutott eszembe, de most komolyan elgondolkoztam, hogy jópár oldalt átugrok az ismétlésből, aztán végül letettem erről az ötletről.
A harmadik könyv végéről:
őszintén szólva nem tudom hogy elégedett vagyok-e a lezárással, kicsit összecsapottnak éreztem, de azért hatásosnak mondanám. Amint letettem a könyvet kb 5 percet bámultam magam elé, hogy most mégis mitévő legyek, aztán gyorsan megpróbáltam utánajárni, hogy bármilyen módon lett-e folytatva a könyv, de sajnos nem jártam sikerrel. https://www.twitch.tv/csehla
-
Bozek
nagyúr
Én elég régóta olvasok e-bookot, bár olvasóm csak 2 éve van. Előtte telefonon olvastam, bár az tény, hogy mióta megvettem a PocketBook Touch HD 3-at, azóta többet olvasok.
Engem nem érdekel, hogy hogyan mutat a polcon a könyv, az sokkal inkább, hogy nem kell villanyt kapcsolnom az olvasáshoz. Buszon utazva kora reggel sem biztos, hogy égve hagyja a sofőr, szóval ott is necces lenne a sima könyv.
-
elfelejtette
veterán
Teljes mértékben egyetértek veled, nekem is pont ugyanez a véleményem a trilógiáról.
"Nem tudom, hogy Mamának vagy Dan hadnagynak volt-e igaza, hogy van-e rendeltetésünk, vagy csak ide-oda sodor bennünket a véletlen, mint a szél, de azt hiszem, kicsit mindkettő igaz." Forrest Gump
-
doc
nagyúr
Lenyegeben egyetertek, szerintem a Haromtest-trilogia tokeletesen jol mukodik duologiakent is, a harmadik resz nem lett volna muszaj... Nagyon jo, imadtam, de nagyon zavaro hogy vannak olyan szalak, amiket mar az elso kotetben felvet, es igazabol sehova nem vezetnek, lenyegeben ertelmetlenek (lasd a
)nagyon erdekes es izgalmas fenykepezos sztorivonalat a visszaszamlalassal -
Miklós315
aktív tag
Persze, de még csak "dobálóztak" az atomtechnológiával, nyilván ha ma lenne fiatal, teljesen más technológiai attitűd jönne le a könyveiből (gondolom...).
Az emberi tényező meg: itt a Dűnét tartom relevánsabbnak (a "nagy öreg sci-fik" kapcsán), ott belemegy az egyének pszichójába, Asimov inkább nagy sablonokkal történeti íveket vázol (és lássuk be, van ennek alapja: egy osztály kb. leképezi az emberi személyiségtípusokat (jórészt), aztán a következő osztály ugyanazt a sablont nyújtja, a melóhelyen is felfedezed az "ismerősöket", stb.)...Más:
Italo Calvino-t ismeritek?
Tudom ajánlani az Eleink című gyűjteményesét (három kisregény). Mágikus realizmusnak hívják asszem, ilyen történelmi alapon zajló (tér/időszak) elborult sztorik, nagyon minőségi írással, sodró, hangulatos, nagyon bejött.[ Szerkesztve ]
"Szerintem."
-
Miklós315
aktív tag
Tényleg, régibb is, mint rémlett...
Én úgy érzem, a "naivitást" könnyű későbbről visszatekintve rásütni: Homéroszhoz, Dantéhoz képest mennyivel későbbi, azokat "maghaladó" író lehetne (ha a fenti "képletet" vesszük).
Az Alapítvány szerintem arról az író által felismert tapasztalatról szól, hogy bármilyen távol, bármilyen későn is az ember csak ember marad: hullámvölgyek tarkítják körkörös pályáját, mely során birodalmak keletkeznek, személyiségek bukkannak fel, s aztán tovatűnnek a végeláthatatlan sorban, mely igazából jósolható (pszichohistória) ívet alkot.
"A történelem arra tanít meg bennünket, hogy az emberiség semmit sem tanul a történelemből.""Szerintem."
-
-igu-
addikt
Ha ezen múlik, én maradok gyerek.
30 fölött voltam már bőven, amikor rászántam közel fél évet, és nekiszaladtam az Asimov életműnek. Azzal csuktam be az utolsó kötetet, hogy ezt 20 év múlva megismétlem.A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem
-
tibaimp
nagyúr
Ha a többi rész is érdekel, én "rájöttem" a megfelelő, időrendi olvasási sorrendre, amit itt korábban meg is osztottam: [link] . Nekem, amúgy tetszett az összes könyv, a fentebb linkben leírtak kivételével. Illetve a Borostyán trilógia annyira már nem erős!
[ Szerkesztve ]
A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...
-
nagyúr
Peter F. Hamilton - Misspent Youth (Eltékozolt ifjúság) (2002)
Ha évszámok nélkül olvastam volna Hamilton könyveit, akkor nagy összeget mertem volna tenni arra, hogy a Misspent Youth-ot írta először. Ebben szerepel jópár olyan kezdő írós bénázás, amit a Mindstar Risingból "hiányoltam" - a szálak nem igazán kapcsolódnak össze, a karakterek fércesek, az érzelmek leírása elnagyolt és egysíkú, a világépítés nem koherens, ésatöbbiésatöbbi.A regény a Commonwealth Saga előzménye, 2040-ben játszódik, ahol már kezdi éreztetni "áldásos" hatását a globális környezetszennyezés és a génmanipuláció pár mellékszála, néhány jelentős találmány felforgatta a társadalmat, de az emberek igazából pont ugyanazok, mint a 21. század elején. Jeff Baker, a memóriakristály feltalálója abban a megtiszteltetésben részesül, hogy billió eurókért rajta végzik el az első megfiatalítási kísérletet, így teste közel 80 évesből kb. 25 évessé változik. És ezután... hát, kb. semmi.
olyan 250 oldalban. A könyv utolsó szakaszára jut egy nagyon jól felépített és érzékletesen megírt konfliktus, amibe a főszereplőket valami elképesztően bénán sikerül belekombinálni, aztán egy kis melodráma a végére, és kész is. A regény nyomokban Peter F. Hamiltont tartalmaz, de sokkal inkább egy szappanoperába oltott YA-iromány, mint az író korábbi 7 remek könyvének az utódja. Nem bűn rossz, de, ahogy kedves kollégám szokott volt fogalmazni, a jó az nem ilyen.Jeff megdug mindent, ami él és mozog, és nem túl nagy elánnal kezeli az ebből fakadó konfluiktusokat, de inkább még többet akar dugni, Bízom benne, hogy ez Hamilton egyetlen regénye, amit úgy próbált megírni, mintha nem Peter F. Hamilton lenne.
"We put all our politicians in prison as soon as they're elected." "Why?" "It saves time."
-
brownus
veterán
ÉnÚristen , ott van David gemmel neve, csak beugrott hogy de imádtam őt is. Régen sokat olvastam tőle, is.
Oké, az még odébb van. Most a vörös nővér trilógia, utána jön hamilton.
De lehet hogy ezt!? meglássuk; Dmitry Glukhovsky - szurkulet és/vagy metró trilógiaAttól függ hogy haladok, most beindultam. Most nincs mit bámulni a tévében (stream). De ennek örülök!
[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
Peter F Hamilton - The naked god (1999) / Night's Dawn 3.
Hát végére értem minden idők egyik legszószátyárabb űreposzának - érzelmeim pedig némileg vegyesek. A regény első 1200-1300 oldala gyakorlatilag egyenes folytatása a második résznek - bogozgatódnak a szálak, haladgatnak a szereplők valamiféle kifejlet felé, időnként 200-300 oldalon keresztül nem bukkannak fel és elfelejtjük, ki kivel van, meg ilyesmi, a szokott magas színvonalon. Aztán az utolsó kétszáz oldalon úgy fest, hogy rátérünk valamiféle közös irányba mutató sávra, amikoris a szerző egy újabb helyszínre ellátogatva újabb fajsúlyos szereplőt hoz be a képbe, és az ilyenkor megszokott történelemóra és geográfiai kalandozások szépen felfalják az oldalakat, és elkezdi az olvasó vakarni a fejét, hogy hogyan lesz ebből normális lezárás. És hát nem is igazán lesz - hogy még majdnem tetszett is. De csak majdnem. Pedig a zárásban is voltak jó ötletek -az első regényben belebegtetett isteni intervencióra sor kerül. Bár igaz, hogy olyan orbitálisan over the top módon, Sajnos a megoldás egyik eleme mellékesen bedöntötte az egyik történetszálat is (pl. Dariat és Quinn Dexter sztorijának összekapcsolása brilliáns volt, és azt szívesen olvastam volna tovább ahelyett, hogy a címszereplő mindenkit megment á lá hirtelen. ), és így a nagy műgonddal szövögetett tablón lett egy csúnya lyuk. Egy szó mint száz, Hamilton elkapkodta a regény befejezését (értitek - a 3500-4000 oldalas regényfolyam vége el van kapkodva ), és így elmaradt az igazán katartikus végkifejlett, amit pedig a hatalmas ambícióval, rengeteg munkával és nagyrészben zseniálisan megírt trilógia igencsak megérdemelt volna. Mindezzel együtt, biztos vagyok benne, hogy valamikor újra el fogom olvasni - ha máskor nem, nyugdíjas éveimben biztosan előszedem meginta Beyond valódi természete, amit a Kiintek bátran elárulhattak volna a Konföderációnak, és így az egész ténykedésük egy marha nagy kérdőjel lett Erről jut eszembe, olvasta itt valaki?
[ Szerkesztve ]
"We put all our politicians in prison as soon as they're elected." "Why?" "It saves time."
-
nagyúr
Peter F Hamilton - The neutronium alchemist (1997) / Night's Dawn 2.
Nnnna. Hamilton überepic trilógiájának első részére azt írtam, hogy mutat rokonságot a szappanoperákkal. Jelentem, a második kötet nem rokonságot mutat, hanem ízig-vérig szappanopera. A Reality dysfunction felállította a fő szálakat, megmutatta a fő karaktereket (akikből ugye meglehetősen sok van), és a legnagyobb rejtélyeket felfedte. A Neutronium alchemist semmi ilyen magvasat nem tesz - szimplán csak szövi tovább az eseményeket, jellemzően vidám sztorizgatós stílusban, kb. az első 1000 oldal erejéig. A következő 100-150 oldal aztán sebességet vált, beindul az akció, és a regény mintegy csúcspontjaként kapunk egy jelenetsort, ami annyira átélhető, hogy szabályosan elfáradtam (ezen felül ) a végére. Itt azonban még van vissza 100 oldal, amit a szerző arra használ fel, hogy felépítsen néhány orbitális cliffhangert, és betegyen egy sokkal rövidebb, még intenzívebb akciót, ami egy sci-fi-pornnak is beillő leírással zárul arról, ahogy azfáztam alchemist device működésbe lép, valamint végérvényesen meggyőzi az Olvasót arról, hogy Joshua teljességgel nem normális Ha a könyv ismerete nélkül olvasnám a saját ajánlómat, minden bizonnyal nehezemre esne elhinni, hogy ilyen felépítéssel és terjedelemmel lehet jó könyvet írni. Pedig de. Hamilton párját ritkító narrációs tehetségről és tudásról tesz tanúbizonyságot a Neutronium alchemisttel - míg az első könyv érdekesen tartását nagyban megkönnyítette a Confederation univerzumba való bevezetés, ill. a fő konfliktus bontogatása, itt semmi kibúvó nem volt, folyamatosan kellett szállítani az érdekes sztori-fragmenseket. És ezt is teszi a könyv, kiadástól függően 1000 és 1250 oldal közötti terjedelemben - jó sok 30-60 perces részletben olvastam végig, és egyetlen alkalomra sem emlékszem, amikor untam vagy érdektelennek találtam a leírtakat. A szerző egyszerűen zseniális.
Persze, az első kötet kisebb gondjai itt sem tűntek el - a néhány elsővonalas szereplőhöz ugyan könnyű viszonyulni, de a sok második vonalas között nehéz eligazodni, főleg, amikor 100-150 oldalon keresztül nem hallunk róluk. A sűrű nézőpontváltozást, azt hiszem, megszoktam, nem volt annyira zavaró, mint a korábbiakban. A motivációk és a cselekmények nagy ritkán közel csúsznak a hülyeség határához, de egyszer sem lépik át.
És végezetül ott van a regényfolyam központi konfliktusa - ahogy írtam a Reality dysfunction kapcsán, minden bizalmam ellenére vannak kételyeim, hogy hogy fog ebből az egészből valami épkézláb megoldás kikeveredni. A második regény pedig ahelyett, hogy ezen a téren sok-sok új információval megnyugtatott volna, inkább néhány ponton laza mozdulattal duplázta a téteket. Igencsak érdekes lesz az űreposz befejező része!"We put all our politicians in prison as soon as they're elected." "Why?" "It saves time."
-
tibaimp
nagyúr
-
nagyúr
Peter F Hamilton - The quantum murder és The nano flower
Csak röviden a Greg Mandel-trilógia 2. és 3. részéről. Ugyanazzal a lendülettel mennek tovább, ahogy az első kezdődött - remek világépítés, érdekes és életszerű karakterek, izgalmas történet. A második könyv whodunit mellékízekkel üzemel, a harmadik pedig egy (több) kibogozandó rejtély körül bonyolódik - egy kicsit más az érzete mindegyiknek. A harmadik regény nagyon ambíciózus, a rengeteg aspektust is nem sikerült az utolsó 150-200 oldalon teljes mértékben egyensúlyba hozni, de ennyi belefér.Ami még érdekes, és ez csak a második regény közepén tűnt fel - mindegyik történet a közeljövőben játszódik, és bár 25 évvel ezelőtt születtek, sem a technológia, sem a nyelvezet nem tűnik elavultnak, félrementnek. Respect.
Kicsit rápihenek a szerzőre, aztán jöhet a Night's Dawn, ami szintén trilógia, viszont 2.5x ennyi oldal
"We put all our politicians in prison as soon as they're elected." "Why?" "It saves time."
-
brownus
veterán
Én tegnap elkezdtem a homo deust*, az előző könyve is közel letehetetlen volt, úgy érzem ez is ilyen lesz. Kötelezővé tenném a trilógiát a középiskolákban. Sok minden átértékelődik sztem az emberben az elolvasása/suk után.
Mit jelent a yomp? Nem hallottam korábban :)
*Harari[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
Peter F Hamilton - Mindstar rising (1993)
Belekezdtem hát az űropera (és a szószaporítás) nagymesterének életművébe, szokás szerint kronológikus sorrendben - és minden előzetes ismeret nélkül. Így némileg meglepett, hogy a Mindstar rising se nem űr, se nem opera - bár gyanús lehetett volna, hogy a szerző normáihoz mérten igencsak vékonyka a kötet, 500 oldalnál is rövidebb Az űropera setting helyett egy fél-cyberpunk világba csöppenünk, a közeli jövőben, ahol Anglia nemrég esett túl egy hármas katasztrófán - globális felmelegedés, pénzügyi összeomlás, valamint egy szocialista kormány. A tudomány a világűrt kóstolgatja, viszont emellett az emberek képességeinek mesterséges feljavítása is a porondon van - pl. főhősünk, az ex-katona Greg Mandel egy speciális neurohormon-termelő miriggyel rendelkezik, amelynek hatására közel gondolatolvasási képességekkel bír. Ezen képességeire bőven szüksége is lesz a történet során, mert új megbízójának a golyóit igencsak szorongatják rejtélyes ellenségek...A történet egy szálon indul, majd fokozatosan "osztódik" többfelé, hogy aztán persze a végére minden összeálljon. Érdekes technika, és külön érdekes, hogy a szerző első regényében ilyesmivel próbálkozik - ráadásul teljes sikerrel. Az egész könyvet áthatja, hogy Hamilton nagyon figyel az arányokra - kiválóan vegyíti a gazdag világfestést, a karakterek lélektanát és a változó tempójú történetet. Olyannyira figyel, hogy néha szinte láttam magam előtt, ahogy rácsap a saját kezére, bizonyos részleteknél érezni, hogy lett volna még mondanivalója - ritkán mondok ilyet, de a regény tartalma simán elbírt volna még vagy 100 oldal extra részletet. A vége felé itt-ott bekúsznak hibák, néhány kicsi és egy közepes - de összegészében egy kitűnően összerakott, élvezetes, szórakoztató regény a Mindstar rising. Ha pedig azt nézzük, hogy ez Hamilton első regénye, akkor le a kalappal.
Magyarul sajnos nem jelent meg a könyv - viszont nagyon kellemes angolsággal van megírva, és egy rakás új szót ismertem meg belőle. Hallotta valaki már korábban pl. a yomp igét?
"We put all our politicians in prison as soon as they're elected." "Why?" "It saves time."
-
-
nagyúr
Alastair Reynolds - Absolution Gap (RS3)
Háááááááááááááááát... Ez nem sikerült annyira jól, mint szerettem volna
Ha a Revelation Space lassan indult, akkor ez a könyv rükvercben startol el - a második könyv végén nyitva maradt feszültséget módszeresen leépíti az összes fő szálon, és az első 400-500 oldal inkább leszedált szappanoperára emlékeztet, mint űroperára. Aztán lassan elkezdenek kiderülni érdekes dolgok is, beindul a történet, és az utolsó 200-250 oldal már egészen jó - hogy aztán a regény egy erős zuhanórepüléssel tökéletes katyvaszba fulladjon mind az események, mind a karakterek terén. Whaaaaaaa'? Whyyyyyyyyyy?
Szóval, ezt a regényt sokkal nehezebb ajánlani, mint az előző kettőt. Van persze ebben is egy csomó jó dolog, csak éppen meg kellett volna vágni egy kicsit. Úgy a harmadára. Meg alaposabban átgondolni a befejezést.Asszem most olvasok valami könnyebbet átvezetésként, aztán belevágok a Hamiltonológiába
[ Szerkesztve ]
"We put all our politicians in prison as soon as they're elected." "Why?" "It saves time."
-
tibaimp
nagyúr
Érdekes, mert Asimov-ot meg szeretem, az összes "nagy" Szukits féle kiadást megvettem és olvastam is (még az "A" kötetet is, ami nem is az ő műveit tartalmazza).
Ahhoz képest milyen, ha esetleg Te is ismered Asimov világát?
A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...
-
nagyúr
Alastair Reynolds - Redemption Ark, avagy marketingesen Revelation Space 2
Hát, asszem erre mondják, hogy hardcore science fiction. Nem sok könyvet olvastam, amelyik egyszerre erősen gyökerezik napjaink tudományában, miközben évszázadokkal továbbgondolja azt, érthető és követhető módon. Esetleg a kauzalitás VS fénysebesség kérdéskörben érdemes kicsit felfrissíteni az ismereteinket A rengeteg ötlet bemutatásával ráadásul ügyesen kerüli az infodumpokat, minden szépen bele van szőve az eseményekbe és a karakterek sztorijába. A ritmus és a történetvezetés rengeteget fejlődött az első könyv óta, és a titkolózást is sikerült minimumra csökkenteni - az első 30 oldal után olyan érzésem volt, mintha a szerző olvasta volna a kritikámat, és a felhánytorgatott hibákat szép módszeresen kijavítgatta volna
Persze, mint a nagyszabású művek általában, a Redemption Ark sem tökélétes. A dramatizáció még mindig hagy kivánnivalót maga után (és ahogy a House of Suns-ból láttam, ez hosszabb távon sem lesz Reynolds legnagyobb erőssége), és a történet vége némi bakugrások után kissé túl lett írva. Nem explicit hiba, de érdemes tudni, hogy nem könnyű olvasmány, nekem vagy két hétig tartott, lassan haladtam vele. Nem könnyíti meg a helyzetet az sem, hogy nem jelent meg magyarul.Összefoglalva, a Redemption Ark sok befektetést igényel, cserébe gazdagon megjutalmazza az olvasót. Reynolds-hoz Banks kapcsán jutottam el - ugyan teljesen más a két író megközelítése és az általuk megálmodott világok jellege, közös pontot jelent a korlátlannak tűnő fantázia és a regények nagyszabásúsága. Nem ajánlanám a könyvet a sci-fi műfajjal ismerkedőknek, viszont a keményvonalas olvasó számára maradandó élmény.
"We put all our politicians in prison as soon as they're elected." "Why?" "It saves time."
-
nagyúr
Nnnna, megvolt a Revelation space is. Hűha. Ha a House of suns-t egy elegáns brit úriemberhez hasonlítom, akkor a Revelation space egy torzonborz neandervölgyi, kőbaltával. Mindkét kezében eggyel.
A könyv rettentő laaaaaaaaasssssssaaaaaan, neeeeeeeeehézkesen indul, aztán ügyesen építgeti a feszültséget, és kb. a könyv felénél készen álltunk egy remekül előkészített végkifejlethez. Ezen a ponton a szerző behúzza a kéziféket, csigatempóra lassítja a cselekményt, és olyan vehemenciával őrzi a titkokat, mintha az élete múlna rajta. Olyan szintre megy a dolog, hogy amikor két szereplő kiderít valami fontosat, akkor azt a részt, amiben erről beszélnek, átugorja a narratíva. A könyv háromnegyedénél már mindenki tud minden fontosat, leszámítva az olvasót. Ouch!
Ellenben a fenti ordító hibával együtt is imádtam a könyvet. A karakterek érdekesek, a sztori szerteágazó és izgalmas, a világépítés pedig, bár kissé esetlen, az ötletek gazdagsága miatt lenyűgöző. Gyanítom, hogy Reynolds sokat kölcsözött Banks-től ebben a könyvben - ami azért érdekes, mert a Banks Matter-je meg mintha a Revelation space-ből merített volna egyet s mást. Kell a regényhez egy jó adag türelem, de szerintem megéri.
"We put all our politicians in prison as soon as they're elected." "Why?" "It saves time."
-
tibaimp
nagyúr
Értem, és kösz az infót!
Akkor egyenlőre haladok tovább a megnevezett sorrendben, nem veszek most több könyvet (csak azokat vettem meg, amik az eredeti írópáros/író tollából származnak). Ha ezek bejönnek, esetleg nem, akkor döntöm el, hogy hogyan tovább, a nem tőlük származó regények esetében.
Mégegyszer kösz, maximális
A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...
-
tibaimp
nagyúr
-
tibaimp
nagyúr
Ha ilyen "nagy univerzumot" keresel, javaslom a:
Robert Jordan: Az Idő Kereke sorozat (26 kötet)vagy
Terry Goodkind :Az Igazság Kardja sorozat (32 kötet) (sorozat is készült belőle, de borzalmas lett)
bármelyikét
Nagyon jó könyvek.[ Szerkesztve ]
A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...
-
mike1334
veterán
A 22-esből mini sorozatot is készítettek, azt hiszem tavaly. Az is baromi jó lett, az asszonynak is tetszett
Hellertől nagy kedvencem még a Képzeljétek el is, azt kb évente újra olvasom..meg úgy az összes könyve, a Valami történt kivételével, az az egy nem jött be....unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Volkswagen Passat Variant 2.0 TDI DSG LED facelift, új vezérlés, sérülésmentes
- Dell Latitude E6330 laptop (14/i5-G3/8GB/320HDD/MagyarVilágítós)
- Fujitsu Lifebook E752 laptop (15,6/i3-G3/4GB/320HDD)
- Lenovo Thinkpad L390 laptop (14FHD/I3-G8/8GB/256SSD/Win11)
- Apple iPhone 13 Pro 128GB - Sierra Blue + Sok Kiegészítő
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest