Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) aradebil2 válasza sith7 (#1700) üzenetére


aradebil2
senior tag

Igen. Ha enamel washt veszel akkor szerezz be hozzá szagtalan hígítót is (odorless thinner), mert azt azzal fogod tudni visszamosni majd (sima higitoval is de attól könnyen be lehet kábulni :U)

(#1702) sith7 válasza aradebil2 (#1701) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi a választ

nem is tudtam, hogy van szagtalan higító is ... az gondolom jó az enamel festékhez is, ugye ?

szerk.

pl ez ? [link]

[ Szerkesztve ]

(#1703) aradebil2 válasza sith7 (#1702) üzenetére


aradebil2
senior tag

Ezek a hígítók csak enamel/olajfestékhez jók! Akrilhoz sima csapvíz vagy alkohol használható, festék fajtájától függ. Illetve lehet akrilhoz is venni hígítót, de azt a nevében írni fogja. Ezek általában szintén szagtalanok, és kicsit lassítják a festék száradását.

(#1704) sith7 válasza aradebil2 (#1703) üzenetére


sith7
nagyúr

:R :R :R

(#1705) vlevi válasza sith7 (#1702) üzenetére


vlevi
nagyúr

"van szagtalan higító is"
Van, de nekem valahogy az (legalábbis AK odorless thinner) nem akart együttműködni sem a Revell, sem a Humbrol enamel festékeimmel.
Mondjuk már nem is nagyon használom őket, pisztolyhoz sokkal jobbak az akril festékek. Abból is inkább a Tamiya, vagy a Gunze Hobby, esetleg a hozzá hasonló kiszerelésű AK Real Color. Ez a három az, ami a legkevésbé kényes a hígításra. De ezekhez érdemes beszerezni saját híítót, mert ez nem olyan akril, mint pl. a Vallejo, sima viízzel nem hígítható, sima alkohollal sem az igazi.
Vallejo akril inkább ecsettel festéshez jók, de az tényleg vízzel kell hígítani, az előbb említett akrilokkal nem is lehet keverni őket.
AK 3. gen festéket meg inkább elkerülném a helyedben, ha lehet. Ez is vizes, mint a Vallejo, de én nem bírtam működésre bírni.

(#1706) sith7 válasza vlevi (#1705) üzenetére


sith7
nagyúr

Értem, köszi a választ :R

(#1707) sith7


sith7
nagyúr

Ha vizet szeretnék hajó alá, akkor milyen lehetőségek vannak ?
A gyári művíz elég kevés, és drága; a műgyanta állítólag veszélyes mert magas hő keletkezik ...

Ti mivel oldottátok meg ?

(#1708) Submarine válasza sith7 (#1707) üzenetére


Submarine
senior tag

Valami forma, amibe beleöntöd a gipszet. Ha előtte kikened étolajjal, talán még ki is fog jönni.
Toll kupakja a hullámokat kialakítani, aztán kék vízfesték, ahogy jólesik.
De igyekezz, mert megköt! Persze a festést utána.
:K
El lehet vele játszani, először csak próbálgasd.
Ilyet még akkor csináltam, amikor bokron termő mogyoró héjából csináltam vitorlást.
Nem ma volt. Kicsit már poros, meg kifakultak a zászlók. És a gipsz-víz sincs meg, de volt vagy 10db. Mind más kicsit:

A profik meg műgyantából alakítják ki, de azt is meg kell tanulni, a kellő eszközök megléte mellett.

[ Szerkesztve ]

(#1709) sith7 válasza Submarine (#1708) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi :R

Nagyon ügyes vagy ! :C

(#1710) Remus389


Remus389
veterán

Van akinek az 1:1 méretarány a szimpatikus [link] :D

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1711) anubys1984


anubys1984
aktív tag

Egy kis kihagyást követően belekezdtem a második makettembe, egy ilyenbe.
Revell 1:150 Black Pearl Pirates of the Caribbean Easy-Click SET
Eddig még csak egy Bandai Gunpla van mögöttem, ahhoz képest hatalmas a minőségbeli különbség.
Több helyen meg van folyva a műanyag, ötletes, hogy félköríves lyuk van több helyen, ahol valami odaillőt kell bepattintani, csak az ágyúk talapzata viszont már kör alakú, ami miatt faragni kell a cuccot, utána meg ragasztani, szóval elméletben jó ötlet ez az "easy click"-dolog, csak a valóságban nem használható minden esetben.
Szerintem az összeszerelés cirka harmadán vagyok túl, a festést egyelőre hagyom, kíváncsi leszek, milyen lesz a végeredmény.

Alcatel OT 311 (2001), Alcatel OT 535 (2004), Nokia 6100 (2005), Nokia 2610 (2007), Nokia C5-00 5MP (2012), Xiaomi RedMi Note 2 Prime (2016), Xiaomi Redmi Note 5 (2018), Poco X3 Pro (2022)

(#1712) Crucio


Crucio
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék belevágni az airbrushba. Ez a szett milyen lenne szerintetek?

Amazon link

(#1713) CragON válasza Crucio (#1712) üzenetére


CragON
aktív tag

Nagyon kezdő szintnek elmegy, ami ebben a szettben jó lehet a kompresszor.

Egy normális kezdő szint szerintem Harder & Steenbeck Ultra, én ezzel kezdtem és még most is használom az Evolution Silverline mellett.

(#1714) Alg válasza Crucio (#1712) üzenetére


Alg
veterán

Kompresszor ok, a fekete külső keveréses pisztoly instant kuka, a másik akár használható is lehet ismerkedni/bohóckodni/telibefújni dolgokat, a pár egyéb apróság meg filléres tétel.

+1 a H&S Ultrára :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1715) Crucio válasza CragON (#1713) üzenetére


Crucio
aktív tag

CragON & Alg!

Köszi!

Melyik H&S Ultrát javasoljátok? Ugyanis többet is találok és az árban is elég nagy szórást látok.
Pl.:
H&S Ultra
H&S Ultra Solo
H&S Ultra 2024
H&S Ultra X (ennek nincs az a kis festéktartálya a tetején, mint a többinek, hogy működik?)

(#1716) Alg válasza Crucio (#1715) üzenetére


Alg
veterán

Nekem 2in1 van, a simától csak annyiban különbözik hogy kétféle tű+dűznit adtak mellé

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1717) vlevi válasza Crucio (#1715) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az Ultra X alsótartályos.
Makettezéshez nem szerencsés, mert az alul lévő tartályból elég sok festék elmegy feleslegbe azzal, hogy nem tudja a rendszer felszívni, kifújni.
Makettezéskor gyakran előfordul, hogy jaívtáshoz szó szerint 1-2 csepp festéket és hígítót öntök a felső tartályba, és még abból is marad valamennyire, mire befejezem.
Alsótartályosba pedig minimum annyit bele kell önteni, hogy a vödör aljától a csövön keresztül buborékmentesen tele legyen folyadékkal. Ez rohadt sok. Persze, ha telibe akarsz fújni alap sárgával egy 1:16-os Tigrist (például), akkor ez nem baj, mert oda sok festék kell, de az átlag makettezésnél nem ez a gyakori.

(#1718) CragON válasza Crucio (#1715) üzenetére


CragON
aktív tag

Én a 2in1-et ajánlom amit Alg linkelt, azzal elég sokáig el lehet lenni.

(#1719) Crucio


Crucio
aktív tag

Köszi!

Erre a 2 in 1-ra tudtok olyan linket, ami szállít Magyarországra is? Az amazonos link nem ilyen és a magyarországi webshopokban is elfogyott, illetve Amazonon sem találok.

Vagy ez a tű elég? [link] Vagy kell hozzá "nozzle" is?

(#1720) vlevi válasza Crucio (#1719) üzenetére


vlevi
nagyúr

Magyar bolt. Én innen vettem jó sok éve a 2.1-et.
[link]
De igazad van, ez már a 2024-es 2-1, a regebbit, ami nekem is van, már nem látom.

[ Szerkesztve ]

(#1721) Crucio válasza vlevi (#1720) üzenetére


Crucio
aktív tag

Ha jól értem, ez nem 2 in 1, hanem simán 0,45mm-es a tű. Az is elég, hogyha veszek egy 0,2mm-es tűt? Vagy kell még hozzá valami?

(#1722) Alg válasza Crucio (#1721) üzenetére


Alg
veterán

Tu+hozza valo duzni (nozzle) kell, azonos meretben azaz 0.2es tuhoz 0.2es duzni

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1723) vlevi válasza Crucio (#1721) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az a vicces, hogy a H&S oldalán nem látom a 2024-es változatot.
Nem tudom, hogy a korábbi 0.2-es duzni használható -e az újabb stukkerral?

Itt meg érdemes rákérdezni.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1724) Crucio


Crucio
aktív tag

Köszi mindenkinek!

(#1725) vlevi válasza Crucio (#1724) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jövö héten szolnokon makettkiállítás lesz, ott biztos tudsz beszélni makettezőkkel.
Sok használják az olcsóbb Fine-Art és hasonló fantázianevű pisztolyokat is.
Annyi féle márkanév van, hogy lehetetlen mindegyiket ismerni.
Az olcsóbb "kínai" pisztolyok is lehetnek jó, mert általában ugyanannak az Iwata stukkernek a másolatai, az ördög a részletekben, egészpontosan a kidolgozási minőségben rejlik. A legolcsóbb alis, wishes dolgokat érdemes kerülni, mert a nevenincs helyeken nem foglalkoznak a tű, dűzni, a pisztoly testének minőségével, márpedig ez befolyásolja legjobban a szórásképet.
De, ha már egy Ammo, vagy nagyobb cég hajlandó a nevét adni egy ilyen pisztolyhoz, az olyan nagyon ótvar mégse lehet. Gondolom én.

(#1726) sith7


sith7
nagyúr

Egy kis dió, meg ráma :))

Kicsit zsúfolt lett, de nekem tetszik :)








(#1727) Submarine válasza sith7 (#1726) üzenetére


Submarine
senior tag

:K Qurva jó lett, gratula! :C

(#1728) sith7 válasza Submarine (#1727) üzenetére


sith7
nagyúr

Nagyon köszönöm !!! :R

[ Szerkesztve ]

(#1729) aradebil2


aradebil2
senior tag

Talán elfér ide, Blood Red Skies társas/wargame-hez elkészültek a Midway kezdődoboz gépei. Műgyanta, 1/200. Játszani jó, makettek között azért csúnya lenne :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.