Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Állítólag a Kishegyesin a Tescónál is van valami Optiker / Optimark üzlet, ott járt már valaki Debrecenben?

(#2502) bandus


bandus
veterán

ugyan elégedett vagyok az air optix aqua-val, de kíváncsisgból kipróbálnék más lencsét is. lehet valahol ezekből csak 1-1 darabos kiszerelésben vásárolni? ha nem muszáj nem rendelnék be látatlanban egy egész pakkot.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2503) Chesterfield válasza bandus (#2502) üzenetére


Chesterfield
senior tag

szerintem vizsgáltasd meg a szemed, és kérjél próbalencsét!

(#2504) bandus válasza Chesterfield (#2503) üzenetére


bandus
veterán

nemrég voltam szemvizsgálaton, nincs kedvem ezt még egyszer végigzongorázni :) csak vásárolnék 2-3 másfajta lencsét kíváncsiságból, de nyilván annyit nem szánnék a tesztre, hogy mindből berendeljek egy 3-as csomagot. főleg, hogy eltérő dioptriájúak a szemeim.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2505) ferkoboy válasza bandus (#2504) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Eltérő gyártó/típus esetén a lencse másabb lesz a lencse alapanyaga, de emellett a modulusa, hátsó-felszín kialakítása is, tehát máshogy is fog illeszkedni a szaruhártyádon.
Ezt megítélni optometrista / szemész-kontaktológus feladata, és egyben felelőssége is.
Lazán illeszkedő lencse hámhiányt fog okozni, szorosan illeszkedő meg hypoxiát (cornea oxigén-hiányos állapotát). Mind a kettő veszélyes. Felelőtlenség magadnak próbálkozni. De a saját látásodat úgy teszed tönkre, ahogy te akarod.

Üdv!

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2506) bandus válasza ferkoboy (#2505) üzenetére


bandus
veterán

ne mondd már nekem, hogy minden ember kizárólag csak egy fajta/márkájú kontaktlencsét tud hordani... pl miben rosszabb az eddigi air optixnál ez: [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2507) ani02 válasza bandus (#2504) üzenetére


ani02
csendes tag

Én is hasonló cipőben járok:rendszeresen járok kontrollra, szemész illesztett lencsét:de mást is kipróbálnék:hát erre felénk lehetetlen:sehol sem adnak el próba lencsét:de végül is ez áthidalható, ha napi lencsét vesz az ember lánya:de z jóval húzósabb:nekem szerencsésebb némileg:egyforma dioptria kell.

Egyetlen helyen találtam próba lencse vásárlási lehetőséget:
http://drdio.hu/termekkategoria/209/proba_lencsek.html

Egy hydrogél van közöttük, ami talán elfogadható a mostanihoz képest, ami 160 Dk/t:a dionál a max:100.

(#2508) bandus válasza ani02 (#2507) üzenetére


bandus
veterán

naigen, őket énis megtaláltam, de elvből nem fogok egy dr.dió nevű cuccot berakni a szemembe :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2509) ferkoboy válasza bandus (#2506) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Először is Szia!

"ne mondd már nekem, hogy minden ember kizárólag csak egy fajta/márkájú kontaktlencsét tud hordani..."

Ha figyelmesen olvasnál, akkor látnád, hogy nem ezt írtam (sokadszorra írom le egyébként).
Azt írom, hogy ha váltani szeretnél, akkor azt szakemberrel tedd!
Ez még a Kontaktlencsét forgalmazó WEB-áruházak is leírják.

Íme, ahonnan linkeltél:
"
Fontos tudnivalók kontaktlencse viseléshez

Legalább félévente végezzen látásvizsgálatot megfelelő szakemberrel kontaktlencse viselés esetén valamint első kontaktlencse vásárlásakor feltétlenül!
Az Önnek megfelelő kontaktlencse paraméterei általában eltérnek a szemüvegének paramétereitől!
Ne vásároljon olyan típusú, márkájú lencsét, amelyet korábban nem próbált szemorvosával!
A kontaktlencse viselésre vonatkozó tudnivalókért forduljon hozzá, ne az internetről szerezze be az információit!

Felelősség

A vásárló kontaktlencse rendelése esetén elismeri, hogy 6 hónapnál nem régebben kontaktlencse vizsgálaton vett részt, és számára a kiválasztott kontaktlencsét szemorvosa tanácsolta.
A nem megfelelő paraméterű kontaktlencse viseléséből adódó egészségügyi károkért cégünk nem vállal felelősséget. Mindig olvassa el és tartsa be a termékhez mellékelt használati útmutató tanácsait! Ezek figyelmen kívül hagyásából eredő károkért sem tudunk felelősséget vállalni."

"pl miben rosszabb az eddigi air optixnál ez: [link]"
Miben rosszabb? Szívesen leírnám, de a stílusod miatt inkább kulturáltan arra kérlek, hogy kérdezd meg azt a "céget", webáruházat, illesztőt, akitől rendelni fogod. Neki van rajta haszna, így adjon ő tájékoztatást is.
Amikor az ember fia segíteni akar (nonprofit módon), érdekek nélkül, és szakmai-tudatossággal (nem laikusként), akkor az a minimum, hogy nem ellenségeskedő, támadó hangnemben érdeklődöm.
Ez az én véleményem.

A próbalencse elsősorban nem neked próba, hanem nekem, az illesztőnek. Csak másodsorban azért, hogy te is lásd, hogy kényelmes az neked, vagy sem. (Ez utóbbi inkább csak szívesség az adott illesztő/üzlet részéről.)

Szép napot!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2510) ani02


ani02
csendes tag

:)

Egyetlen-ismert-probléma van a kontaktológus illesztésével:nyilván csak az álltaluk forgalmazott lencséket preferálják:innentől fogva nincs szabad választás:én a környékemen független kontaktológusról nem tudok:aki van-az egy adott üzlet, adott/preferált választékával dolgozik.

NINCS olyan szakember, aki egy vizsgálat után korrektül bemutat egy palettát:árban, minőségben, fontos paraméterekben-nem:a vizsgálat után egyértelműen nyúl a saját beszállítói válastéka felé:azt sem tudom, mit tesz fel!
És nagy álltalánoságban roppantul utálják, -még a normálisabbak is-ha ember érdeklődik:milyen márkákat forgalmaznak?/milyen tulajdonságokkal?-okvetetlenkedésnek tudják be:szeretnek automatikusan dolgozni:és az fel sem merül bennük, hogy objektív-nem csak a saját forgalmazású-termékeikről tájékoztassanak.Ez nem is lenne baj-miért dolgoznának feleslegesen a saját üzletükben-ha elérhetőek lennének független kontaktológusok is:akiknek ez lenne a dolga:és nem nekem kellene szégyelni magam, mert objektív tájékoztatást szeretnék-és nem "enni, amit kap" az üzletben.

a

(#2511) ferkoboy válasza ani02 (#2510) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

Keress meg, tégy próbára!
Én nem adom el a lelkem.
3-4 gyártó termékkínálatából bármit beszerzek, igény szerint rendelek bármiből próbalencsét (ami azonban nekem sem ingyenes). E mellett 3-4 típusból tartok próba-készletet, amik a legjobban beváltak. És személyesen szívesen el is mondom, hogy melyik mellett mi szól.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2512) #41635072


#41635072
törölt tag

Próbalencsét senki sem fog eladni nektek, mert a dobozukra rá is van írva, hogy kereskedelmi forgalomba nem hozható.
Ötvnmilliószor leírtam, hogy nem az ofotértbe kell menni, hanem szakemberhez (szemész és a többi), akihez én járok, az is tud többféle lencsét mutatni ingyen és bérmentve és nem a sajátmárkás cuccát próbálja ráderőszakolni.

[ Szerkesztve ]

(#2513) ani02 válasza ferkoboy (#2511) üzenetére


ani02
csendes tag

Kedves Ferkó:)

Köszönöm-kedves vagy:).egri "versenyző" vagyok:)

Feladtam a "harcot" kontaklencse ügyben..már írtam itt néhány hozzászólással előbb október óta tartó "nyűglődésemről"...kétszer voltam "sztk-ban", két optika szakembere látta, érdeklődtem az összes létező helyen, már "online" is zaklattam szakembereket, autodidakta módon teljesen kiképeztem magam írtam, nyomtattam 100 oldalt a kontaktlencsékről....lehet én vagyok túl "zizi":nagyon nem látok jól közelre az -1.75 kontaktlencsémmel-a napi életvitelben is nehézkes:elmentem írásbeli középfokra nyelvizsgázni..alig bírtam befejezni, mert nem láttam..-a "monoviziós" nem jött be, a kontaltlencse szemüveggel való korrigálása szintén nem lesz a leghasználhatóbb ötlet..eddig sem hordtam.

Na mindegy, ez van:rezignáltan belenyugodtam:)-rendeltem abból ami eddig volt, és már nem érdekel, hogy nem jó.

De köszi:)

a

(#2514) ferkoboy válasza ani02 (#2513) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

Ami neked 100 oldal, az nekem kontaktológiából 3 félév elméleti képzés + gyakorlat.(végén szigorlattal)
Biztosan tudnék jobbat mondani neked.
Pl. Air Optix Multifocal ... nem ördögtől való dolog. Több ismerősöm is megelégedve viseli.
Persze konkrétumhoz látnom kellene téged.
Ha egy kirándulás alkalmával útba esik neked Sárospatak... Esetleg az Egri borvidék után a Tokaj-Hegyalja borai is megízlelendők.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2515) ani02 válasza ferkoboy (#2514) üzenetére


ani02
csendes tag

:)

Biztos vagyok benne:)-mármint hogy tudnál újat mondani:)Iróniának szántam, de jól kiokosodtam az biztos.

Ezt a kört is futottuk:valamiért egyik hölgy sem akarta...mindenféléket magyaráztak..majd még 5 év múlva, meg hogy a belső "kör" elcsúszik..Azon gondolkodtam hogy megrendelem magamtól:de az "Addició"-nál megakadtam nyilván.Tudom, mindig orvossal elősször...de ha ők nem akarják:)Aztán nem meretem partizánkodni, hogy önállóan kipróbáljam./Addició:olvasó érték?-mit jelent pontosan?/

Köszönöm:)

a

/borok ízlelése után a kettős látás garantált:)/

(#2516) ferkoboy válasza ani02 (#2515) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

Önállóan ne próbáld azért ki őket. Kicsit komplexebb az illesztése mint egy egyfókuszú szemüveglencsének.
Akinek eddig illesztettem, az elégedett volt vele.
Semmilyen belső kör nem csúszik el. Ez sokkal inkább félelem a multifokális lencsétől, mivel nem ismeri az adott illető. (Plussz az illesztése is több munkát, odafigyelést kíván. Lehet emiatt élből elutasítják még a létjogosultságát is.)
Megjegyezném, hogy sokkalta jobb mint a monovision korrekciók (amikor is az illető térlátását gyak. elpusztítják).

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2517) ani02 válasza ferkoboy (#2516) üzenetére


ani02
csendes tag

Igen:"monovision korrekciók (amikor is az illető térlátását gyak. elpusztítják)"-gyakorlatilag felbuktam, mikor hordtam.-de ezt azt hiszem-ezt a tanácsot egy echte kontaktológus adta...Mindegy, hagylak vele:akihez eredeileg járok, ő "csípőből" elutasította, elmentem egy másikhoz:ő se bajlódott vele.Ez van.De köszönöm a segítséget:)

a:)

(#2518) ani02 válasza ferkoboy (#2516) üzenetére


ani02
csendes tag

De mégis itt a kisördög, bocsi:minden adatot tudok az addición kívül:abban pedig 3 lehetőség van:HI/MED/LO :2,5/2/1-mi bajom lehet, ha a háromból nem "trafálok bele"?Végig próbálom mind a hármat...

(#2519) ferkoboy válasza ani02 (#2518) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Vizsgálat!
Korábban már leírtam, hogy egyrészt mi bajod lehet.
Másrészt:
LO/MED/HI -> ezek minden kombinációja/permutációja létezhet. Adott esetben az alapdioptrián is lehet változtatni kell(het) - akár "csak" 0,25Dptr-t is-, lehet csak egyik vagy másik oldalon. Ez nem ez a műfaj, ahol csak próbálkozik az ember. Csak céltudatosan van értelme. Lehet én is 2. vagy 3. alkalomra tudom a lehető legjobb kombinációt Multifolálik KL-nél adni... (ha magadnak kisérleteznél, az min. 3x ennyi lencse "elfogyasztását" jelentené, és mivel én illesztőként tudok 1-2 párat is rendelni, te addig csak dobozzal fogsz ehhez hozzájutni.) A többi lehetséges szemészeti kockázatról meg ne is kezdjek el magyarázni.

Konklúzió: vizsgálat. Nem tudom többször elmondani.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2520) Thulcandra válasza Thulcandra (#2492) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Továbbra is keresek v.mi jó szakembert Győrben! :U

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#2521) kezdő


kezdő
senior tag

Hi!

Vegre raszantam magam a kontaktlencse viselesere, mar bent is van a proba lencsem.
Egy korrekt orvossal (nem asszisztenssel) vizsgaltattam meg magam, elmondtam az igenyeimet.
A Bioflex Nexair lencset kaptam. Kicsit furcsaltam, netes keresgeles alapjan az Acuvue Oasys vagy a Ciba Day&Night lencset preferaltam. A doki viszont azt mondta, hogy bizzak benne, ez jobb valasztas. (Az emlitettek is voltak polcon neki, szoval talan nem elfogult)
A kerdesem az lenne, hogy kinek mi a velemenye errol a markarol?
Ez egy kethetes lencse, de a doki azt mondta egy honapig is lehet hordani, mas orszagokban aruljak is havi lencsekent. Ebbol a tulhordasbol nem lehet baj? Ennek a markanak is van havi lencseje, miert nem azt irta fel? Vagy ez mar csak a marketinggepezet resze es igazabol penzt sporolt nekem a doki?
Tudom nem tanacsos lencseben aludni, de emlitettem, hogy ritkan 1-1 jol sikerult este utan lehet elofordulna, erre azt mondta hogy ennek olyan jo az oxigenatereszto kepessege, hogy ritkan ez is belefer. Ezzel mar megint csak az a bajom, hogy a hivatalos honlapjuk szerint ezzel nem fer bele, csak a havi lencsejukkel...
Mi lehet az igazsag?
(Amugy az orvosban maximalisan megbizok, legalabb 10 eve hozza jar az egesz csalad, nem olcso, de eddig meg sose "hibazott", ennek ellenere erdekelne az itt jelenlevok velemenye)

[ Szerkesztve ]

(#2522) pnagy7


pnagy7
aktív tag

Hali. Mi a velemenyetek a biofinity (http://eoptika.hu/biofinity-6-db-havi-kontaktlencse.html) lencserol? Bocsi nemtudtam linkelni. Regen mikor lencses lettem, air optix aqua-m volt aztan kiprobaltam egy olcso lencset, (softlens 59) eleg ratyi volt. Az utan (mostanaaig) B&L purevision volt 3honapig. Es nagyon- nagyon nem jott be. Rengetegszer nem lattam vele elesen. Nemtudom miert. Dioptria jo volt meg minden. De volt egy gyanum, hogy talan kicsit fagyott volt a lencse amit vettem. Ez lehetseges? Elso tapasztalara kemenyebb volt mint a tobbi lencsem, egy el is repedt hasznalat kozben. Most megyek majd egy vizsgalatra, hogy nemvaltozott-e valami. De most azon gondolkozok, hogy melyiket vegyem meg. Az air optikexet ami eddig a legjobb volt, vagy ha van jo tapasztalat akkor a biofinityt. Csak mert ennek tobb a viztartalma es nagyobb az oxigenatereszto kepessege. En minennapos hasznatra szoktam lencset betenni. Napi 12orakra...
Velemeny, tanacs? Koszi

[ Szerkesztve ]

Mr. Hóember

(#2523) #41635072 válasza pnagy7 (#2522) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nyilvan nem volt megfagyva, csak alacsony viztartalmu lencse volt, ezert kemenyebb.
Biofinity egu nagyon jo lencse, sokunknak bevalt, de mindenki eltero ezert van akinek ez is kenyelmetlen lehet. Ez egyenfuggo.

(#2524) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Kemény lencsés történetem. avagy keratoconusos mindennapjaim...

Ezzel indult.
Nem is volt probléma sokáig míg
február 26.-án este a Barcelona -
Real Madrid meccs közben elaludtam
és másnap reggel hajnalban
ébredtem fel, a bökkenő az hogy a
lencséimben.
Kivettem én őket, de sajnos dél
környékére a bal szemem elkezdett
pirosodni.
Bementem Szegedre a III.-as
Szemészeti Szakrendelőbe a Tisza
Lajos körúton és Dr. Fárk Ildikóhoz
kerültem. Ő a szememre Oftaquix
cseppet és Cornerege gélt kaptam és
azt mondta hogy 3 nap múlva
pénteken menjek vissza.
Pénteken vissza is mentem, egy
másik doktornőt kaptam aki
megállapította, hogy bár javult a
szemem állapota de jelezte hogy egy
vizenyő is kialakult a szememen (ezt
észleltem is mivel nagyon
homályosan láttam csak a bal
szememre) és az eddig felírtak mellé
kaptam Flucon cseppet is. És persze
visszarendelt március 6.-ra.
Ekkorra is visszamentem és bíztam
abban hogy vége a történetnek - nem
így lett sajna. megint dr. Fárk
Ildikóhoz kerültem és annyi történt
hogy elhagyhattam az Oftaquix
cseppet és újabb időpontként
március 18-at kaptam meg.
Ez az időpont alkalmasnak tűnt egy
tartalékszemüveg készítésére is
(mivel azom nem volt köszönhetően
annak, hogy korábban nem tudtak
nekem felírni szemüveget dacára
annak hogy 4 napig nem volt a
szememen a lencséim) így elkezdtem
intézkedni hogy kapjak időpontot a
Szakrendelőben vagy a Szemészeti
Klinikán egy vizsgálatra.
Nem kaptam persze, leghamarabb
május 8.-ra adtak volna így a B terv
lépett életbe s a doktornőt kérdeztem
meg hogy nincs-e esetleg
magánrendelése amire elmehetnék
szemüveget iratni.
Volt neki - ugyanarra a napra
(március 18) 4000 forint ellenében.
Így a megbeszélt dátum előtti hosszú
hétvégén a másik lencsémet is
kivettem s vártam a napot. nagyon
rossz volt így mivel szinte semmit
sem láttam így ( a régi
szemüvegemmel alig láttam többet
mint lencsék nélkül), de csak eljött a
nagy nap. VESZTEMRE. Bár sikerült
szemüveget íratnom (bal szemre -13
jobbra -12 1.67-es indexxel) de
közben a doktornő azt mondta hogy
mégsem mehet még vissza a bal
szememre a lencse és ráadásképpen
a jobb szememen is talált némi
hámsérülést így minbdkét szememen
napi 3x kellett Flucont csepegtetni
egy héten át.
Valamint közölte hogy a bal
szememen a szaruhártya megnyúlt
és lehet hogy hamarosan mútetnem
kell (átültretésre célzott) - ez nagyon
elkeserített.
A doktornőnél volt egy optikus üzlet
is, itt adtak ajánlatot
szemüvegkészítésre. Keretet 10e
fölött tudott mutatni az eladó és a
lencsék darabját is 23900 ft/db
árban tudott javasolni ami minden
extrát nélkülözött volna és persze
noname kategóriás let volna.
Ebből udvariasan kihátráltam és
gondoltam elmegyek a Tesco
extrában található Optikai központba,
itt adtak ajánlatot szemüvegre és
keretre és egy ingyenes
felülvizsgálatot is csináltak nekem. A
lencséket módosítottuk bal szemen
-15-re és a jobbon -13-ra és 1.76-
os indexre és Ultrathin legvékonyabb
lencséket választottam
tükröződéscsökkentő bevonattal és
karcmentes kemény bevonattal
(32990 ft - mindkét darab nem
egyenként) és egy divatos 7000
forintos kerettel ergo 40e forintból
megúsztam összesen.
Itt a doktornő azt mondta hogy
szerintre azért még nem lesz
átültetésem de az lehetséges hogy
olyan lencséket írnak majd fel nekem
legközelebb amivel esetleg a jogsim
ugorhat.
Tegnap visszaraktam a lencséket
(beszéltem a kontaktológusommal)
és megint kaptam egy pofont a
sorstól. Jobb szememen a lencsével
sermmi bajom sem voltr, tökéletesen
illeszkedett, de a bal szememmel
gubanc lett. Bepakoltam a lencsét és
az első fura dolog az volt hogy
dacára hogy már 4 hete nem hordtam
nem törte picit sem a szememet.
Szép éles képet adott de nem tört.
4-5 perc múlva arra lerttem
figyelmes hogy homályosabban
kezdek látni, mint kiderült a bal
szemem miatt. kivettem a lencsét s
láttam hogy bekoszolódott.
megtrisztítottam és visszaraktam
újra. A dolog SAJNOS
megismétlődött, újra megint 4-5 perc
alatt elkoszolódott a lencse.
Mivel tapasztalt lencsehordó vagyok
így gyorsan leesett a tantusz. Mivel
élesen láttam vele így a szemem
dioptriára lencse tekintetében nem
romlott, de vélhetően tényleg
megváltozott a szaruhártyám mérete
mivel a lencse nem ment (mehetett
össze) és a lencsém csúszkálhatott
a szaruhártyán s így koszolódhatotrt
be.
Hogy ez mit fog eredményezni, nem
tudom remélem nem romlott a
helyzet még annyira hogy ne tudnánk
méretben még olyan lencsét találni
ami passzolni fog a szememre. Nem
szeretnék még átültetésre befeküdni
- főleg az olvasott történet után.
Viszont azt sem értem hogy mitől
nyúlt meg a szaruhártya? a
lencsében bealvás előtt tökéletesen
passzolt sosem koszolódott el így,
nem volt rá panaszom. Nem lehet
hogy valamely felírt szemcsepp
mellékhatásának lett ez a
következménye?
Ezt az Oftaquix cseppet pl csak a bal
szememre használtam és csak rövid
ideig az nem okozhatta esetleg?
Másrészt ha netalántán mégis műteni
kell akkor hová menjek? Szeged
megbízható átültetésileg? vagy pl
Budapest? Debrecen mint olvasom az
nem játszik.
Várom válaszaitokat véleményeiteket.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#2525) Bogyi007 válasza Bogyi007 (#2524) üzenetére


Bogyi007
veterán

Lemaradt az előzmény. ;-)

7 éves korom óta hordok szemüveget mert a messzilátásom gyenguska. Persze az eltelt évek alatt a "drága" halasi sztk nem vette észre hogy keratoconusos lettem - ezt Mórahalom városában szúrták ki és a szegedi klinikán realizálták. Ez volt 2006 telén. Azóta megszoktam a kemény lencsét és volt egy Cross-X lézeres műtétem is a bal szememre.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#2526) kew válasza Bogyi007 (#2524) üzenetére


kew
senior tag

hirtelen azt hittem, versbe foglaltad :D

(#2527) lorcsi


lorcsi
veterán

milyen minőségnek számít ez a gelone folyadék ?

[ Szerkesztve ]

(#2528) bandus


bandus
veterán

mostanában szemüveget hordok lencse helyett, még egy rövid ideig, amíg nem süt folyamatosan a nap, és nem hordok napszemüveget. viszont a sportoláshoz kellene lencse, és úgy gondoltam, hogy e célból napi lencsét fogok venni. viszont eltérő dioptriája van a két szememnek, -2,75 és -2,25. viszont erre a rövid időre nem akarok emiatt két doboz napi lencsét venni, aminek kb a harmadát használom el így is. a kérdés, hogy milyen dioptriájút vegyek. legyen az arany középút, -2,5-ös, vagy valamelyik a kettő közül? :)

köszi a választ!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2529) #41635072 válasza bandus (#2528) üzenetére


#41635072
törölt tag

Jézusom, ez nem így működik!
Ha nem a te szemed állapotának megfelelő dioptriájú lencsét veszel, akkor rosszul fogsz látni, és szédülés illetve idővel fejfájás fogja megkeseríteni az életed.
Sosem próbáltad még fel más szemüvegét? :D

[ Szerkesztve ]

(#2530) Chesterfield válasza bandus (#2528) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Nekem is különböző.(dioptria, tengely, cilinder)
Szerintem vegyél nyugodtan 2 doboz napi lencsét.
Jó sokáig eláll az.

(#2532) Bogyi007 válasza kew (#2526) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nem. :))
Csak mobilról írtam (illetve bemásoltam) egy másik oldalról és így sikerült.

Egyébként 18.-án megyek majd teljes vizsgálatra a Szegedi laborba, akkor dől majd el a sorsom, hogy lencsém lesz-e megint vagy majd műtét lesz-e a történetből....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#2533) #41635072


#41635072
törölt tag

Kedves ferkoboy!
Biofinity lencséhez te melyik ápolószert ajánlanád?
Eddig CyCleant használtam megelégedéssel, de gondoltam spórolok kicsit, mert az említett tisztítószerhez tartozó tok elég sok lötyit emészt fel.

Bausch & Lomb termékeket kerülném, csak rosszat hallottam, olvastam róluk.

Solocare Aqua-t szokták isteníteni de rákeresve a topikban te egyszer azt írtad, hogy inkább Synergi.

Még az Opti-free termékekben bíznék meg, egyszer volt replenish-em, azzal is kényelmes volt a lencse.

Szerinted melyik lenne a legoptimálisabb és legbiztonságosabb ápolószer?

(#2534) #41635072


#41635072
törölt tag

Illetve még olyan kérdésem lenne, hogy a NEM pörgettyűs tokkal rendelkező tisztítófolyadékok esetén a lencsét kézzel kell dörzsölni, vagy elég csak simán áztatni a tokban?

(#2535) ferkoboy válasza #41635072 (#2533) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Üdv!

Javaslatom:
OptiFree ReplaniSH vagy OptiFree PureMoist (utóbbi drágább, újabb fejlesztés).
Vagy Sauflon ápolószereknél maradva inkább a CyClean helyett a Synergi-t javasolnám.

Ujjbeggyel való tisztítást (rásegítést) mindenképp javasolni szoktam (mindenkinek). Akár ha 2-3 naponta csak 1x is (vagy csak hetente 1x), de nem haszontalan dolog!

-Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2536) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Budapesten tudtok javasolni egy optometristát? Semmi panaszom nincs igazából, csak elég rég voltam már, gondolom jó lenne megnézetni. (kontaktlencsét hordok)

(#2537) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Nézem neten a kínálatot, de sajnos minden terméknél más görbület van megadva. Néhánynál lehet választani azt is. (volt már lencsém, netről is meg boltból is)

Egyszerű kérdés: létezik, hogy más görbület is elfogadható, mint ami a recepten van, vagy szigorúan kell venni?

Másik: van olyan online üzlet, ahol adatok alapján lehet keresni? Sajnos egyenként bogarászom végig, melyiknek megfelelőek a speckói.

[ Szerkesztve ]

(#2538) ferkoboy válasza jézusom (#2537) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nem győzöm hangsúlyozni, hogy lencsét, csak szakmai felügyelettel válts! Új lencsetípus esetén meg kell nézni, hogy az miként illeszkedik a szaruhártyádon! És pusztán adatok alapján nem lehet ezt eldönteni. Több olyan paramétere van a lencsének, ami miatt 2 látszólag ugyanolyan paraméterű (pl. 8,6-os bázisgörbületű) lencse teljesen másként fog illeszkedni az adott személy szaruhártyáján. Ezt eldönteni szemész-kontaktológus vagy optometrista szakmai felelőssége.

De mindenki úgy teszi tönkre magát, ahogyan akarja. Ehhez is joga van... Csak kéretik ezt nem reklámozni, s másokat is erre buzdítani. ( az hülyeség gyorsabban terjed mint a futótűz )

Van olyan ország [EU-ban], ahol be is van tiltva a kontaktlencsék online kereskedelme.

Keress fel egy optometristát, vagy egy olyan szemészt, akinek van kontaktológiából szakvizsgája, s együtt válasszátok ki, hogy milyen lencsét illesszen neked! Utána ha nem tud jó árat mondani, akkor nosza, rendeld meg netről ugyanazt. De évente szükséges a kontroll-vizsgálat!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2539) jézusom válasza ferkoboy (#2538) üzenetére


jézusom
addikt

Mit kell illeszteni? Nem akarok váltani, mióta van lencsém mindig ugyan az volt, max más volt ráírva. Tehát ugyan az a gyártmány más néven és olcsóbban. És nem is volt vele bajom.

Oké csakis a megfelelő görbülettel, és ugyan azzal az anyaggal fogok most is venni.

De van-e olyan weboldal, ahol rá lehet keresni rendesen az adatokra?

(#2540) ferkoboy válasza jézusom (#2539) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Úgy érted, hogy ugyanaz, hogy a gyártója is ugyanaz, az alapanyaga is ugyanaz a pl.szilikon-hidrogél monomer (pl lotrafilcon B), és még a típus is megegyezik? Mert akkor ok.
De ha az egyik szilikon-hidrogél pl. Sauflon Select bc8,6 , a második pedig pl. Ciba AirOptix Aqua bc8,6 (ami szintén szilikohydrogél ugyan) akkor azt kell mondanom, hogy igenis, kell a vizsgálat!

Egyébként meg nem tudom milyen táblázatot szeretnél. Azt, hogy egy nagyobb gyártó ha más néven is értékesíti ugyanazt egy másik - feltehetően nagy - cég számára, aki csak viszonteladó, akkor gondolod, hogy a gyártónak, vagy viszonteladónak érdekében fog állni, hogy a saját piacát tudatosan/tudat-alatt rombolja?

Ha ez utóbbiban kérsz segítséget, akkor továbbra is azt tudom mondani, hogy keress fel egy szakembert (optometristát) aki átlátja ezt (független illető javallott), és tud tanácsot adni a választásban.

Itt amíg nem konkretizálod, hogy milyen lencsét illesztettek -annó- neked, vagy azóta milyeneket vásároltál, addig én biztosan nem tudok/fogok segíteni.

További szép napot!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2541) bandus válasza ferkoboy (#2538) üzenetére


bandus
veterán

hm, így belegondolva nem is emlékszem, hogy amikor nekem anno, x éve ajánlották az air optixot, akkor megvizsgálták-e a szemem a lencse felrakása után. te helyileg merre is vagy bp-n? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2542) ferkoboy válasza bandus (#2541) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Helló!

Saját vállalkozásom van, de vidéken. [Pesttől 250km-re.]
Meg kellett volna, hogy nézzék a lencse illeszkedését [Ha szakmailag ad valaki a munkájára,s nem csak "pénzt ide" módjára foglalkozik kontaktlencse illesztéssel.]

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2543) jézusom válasza ferkoboy (#2540) üzenetére


jézusom
addikt

[link] egy ilyesmi keresőre gondoltam.
Nekem konkrétan 8.8 görbületű tórikus lencse kellene, és hiába van elvi megfelelőség, a BC soha nem stimmel, de ez csak akkor derül ki, ha már belekattintottam az áruba.
Idegesaítő na. Igaz pár helyen egyből oda van írva.

(#2544) ferkoboy válasza jézusom (#2543) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Sajnos ez nem így működik.
Sokadszor írom már le, de azért most nekifutok még egyszer.
A régi kemény lencsék, és az éves lágy (hidrogél) lencsék idejében a hátsó felszín kialakításánál szférikus felszínt alakítottak ki. Ekkor egy adott típusú lencse sokszor 3 vagy 5 (vagy még több) eltérő bázisgörbületben volt rendelhető. Ekkor érvényesnek tekinthető volt az az ökölszabály, hogy a te szaruhártya-görbületedhez képest, 1mm-el nagyobb rádiuszú lencsét rendeltek.
Manapság sok lencse már csak 1 (vagy max 2) bázisgörbületben rendelhető. Áttértek ugyanis az aszférikus felszínű hátsó felület-kialakításra. Így egyetlen látszólagos BC-vel igyekeznek lefedni minnél nagyobb számban, a lehetséges kontaktlencse-viselőket.
Azonban minden gyártó más-más aszférikus hátsófelszín-kialakítást választ. A lencséknek másabb az alapanyaga is, azok modulusa is, középvastagsága is... Ennél fogva nem okvetlen ugyanúgy fog illeszkedni 2 darab 8,8as BC-jű lencse, más-más KL típus is.
pl. Láttam már szorosan illeszkedni pl. AirOptixAqua bc8,6-ot, miközben az adott illető szaruhártyáján a J&J Oasys bc8,4 meg jól illeszkedett.

Ez az oka, hogy lencse-típus váltásnál szükséges azt szakemberrel "megbeszélni" - egy vizsgálat keretén belül (ahol van réslámpa! - ami egy szemészeti műszer).

Ennek következtében engedtessék meg nekem, hogy legalább itt igyekezzek ráébreszteni a (sokszor felelőtlen) kontaktlencse viselőket, hogy a szemük világára megy ki ez a játék és a vizsgálat nem ellenük, és a pénztárcájuk ellen van, hanem épp hogy értük, a szemükért!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2545) jézusom válasza ferkoboy (#2544) üzenetére


jézusom
addikt

Ez oké. Tudsz egy helyet, ahol 10e Forintból kijön 3 havi adag, vizsgálattal?

Bal szemre tórikus, jobbra sima.

Értem én, hogy segíteni akarsz, de momentán örülök, ha nyárra tudok venni valamit, amivel látok. :(

(#2546) ferkoboy válasza jézusom (#2545) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Engedd meg, hogy visszakérdezzek:
Mert webáruházban vásárolva kijön 10e Ft-ból vizsgálattal?

Értem én, hogy az ember mindenen (?) spórol, de hogy pont a látásának a kárára tegye mindezt...
És itt nem arról van szó, hogy csak a legolcsóbb lencsét szeretnéd megvenni, hanem arról, hogy korábban nem illesztett lencsét rendelgetsz magadnak.

Webáruház: szarnak az egészségedre. Rendelési infók közt ott lesz, hogy te kijelented, hogy fél éven belül voltál vizsgálaton,s hogy neked az az adott lencse jó, és azt szakember ellenőrizte.
Ezzel le is védték magukat. Innentől kezdve ők csak kereskednek, felelősség meg kizárva. Mehetsz a sarokra panaszkodni gond esetén. Ugyanis a mezei user sajnos nem fog elmenni vizsgálatra, mint a te példád is mutatja...

Kontaktlencsét ki tudom neked én is hozni 10e Ft alatt kicsit, így tórik+szférikus párosban, szilikon-hídrogél alapanyaggal. De a vizsgálat az plussz. Nem ingyen fogok dolgozni, azt ne várja tőlem senki sem! Gondolom te se jönnél el hozzám ingyen dolgozni.
Nem azért tanultam 2+4 évet ezt, hogy utána ne tudjak belőle még megélni se - nem meggazdagodni szeretnék.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2547) kemcso válasza jézusom (#2545) üzenetére


kemcso
Ármester

Szerintem a kontaktlencse (és úgy általában az egészség) nem arról kéne, hogy szóljon, hogy kijön-e 10e-ből... A vizsgálaton én nem spórolnék, inkább kevesebb hónapra vegyél lencsét.

(#2548) jézusom válasza ferkoboy (#2546) üzenetére


jézusom
addikt

Valóban nincs vizsgálat online. Offline viszont kötelező, ezért is nem megyek. Jelenleg 3 hónapra tervezek venni, ha egyáltalán sikerül összespórolni.

És igen, értem az aggodalmad, de ez van, kockáztatok, vagy egész nyáron nem fogok látni.

Javaslom folytassuk tudásbővítéssel, ne pszichés neveléssel!

(#2549) #41635072 válasza jézusom (#2548) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ha ennyire nincs cash, akkor szerintem csinaltass egy szemuveget. Mindenki jobban jar.

(#2550) jézusom válasza #41635072 (#2549) üzenetére


jézusom
addikt

Max én járok jól, de kösz, hogy aggódsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.