Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2701) ferkoboy válasza bandus (#2700) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szívesen! Remélem meg leszel vele elégedve.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2702) Posseidon11


Posseidon11
újonc

Sziasztok!
Bioflex lencsét használok (ocufilcon D 45%, H2O 55%)
Milyen műkönnyet tudnátok javasolni hozzá?
Optive? Systane?

Po

(#2703) ferkoboy válasza Posseidon11 (#2702) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Optive vagy Systane Ultra!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2704) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Barátnőm hord kontaktlencsét és neki szeretnénk vásárolni. Amit hord iwear xr supreme. Itt találtunk olyat ami 100%ban állítólag megegyezik vele? Szerintetek érdemes ezt megvenni? Honnan érdemes beszerezni, mert a boltokban elég drága sajnos :(

Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#2705) athomi


athomi
veterán

Sziasztok!

Májusban viseltem kontaktlencsét, 2 hétnél tovább nem bírtam, folyamatosan zavarta a szemem. Egyrészt napi többször idegentest érzésem volt, vörösödött is a szemem. Ez valamilyen magas víztartalmú iwear lencse volt.
Most 2 napja ismét kértem lencsét, de most egy alacsonyabb víztartalmúval próbálkozunk, egyelőre egész elviselhető, idegentest érzésem nincs, de valahogy ezt is érzem a szememen, mintha nem kapna elég oxigént vagy nem is tudom. :)
Világoskék szemem van. Létezik hogy ennyire érzékeny a szemem?

És még valami: 2 napra elegendő áztató folyadékom van. Milyen folyadékot tudtok ajánlani emberi árban (Debrecen)?

[ Szerkesztve ]

(#2706) ferkoboy válasza athomi (#2705) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Lehet nem jól illeszkedik a lencse. Ezt a kontaktológusodnak jelezd. (Neki kellene látnia.)

Ápolószer: Alcon OptiFree ReplaniSH - bármilyen lencsével használható - biztonsággal. Érzékeny szemre is!

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2707) athomi válasza ferkoboy (#2706) üzenetére


athomi
veterán

Jeleztem neki, átnézte a szemem ismét tüzetesen, azt mondta az illeszkedés is rendben. :) Ami nem tetszett neki, hogy kicsit eres a szeme... mondtam neki ilyen mióta világ a világ. Kórházban is voltam ezzel a kis szemvörösséggel a tavalyi évben, nem találtak semmi rendelleneset, bár adtak 2 féle szemcseppet, egy szteroid típusút, majd egy antibiotikum típusút, de egyiktől sem múlt el.

[ Szerkesztve ]

(#2708) athomi válasza ferkoboy (#2706) üzenetére


athomi
veterán

Fasza, express-t adtak. :W Ez mennyire gond?

(#2709) ferkoboy válasza athomi (#2708) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nem annyira nagyon. Főként ha még nem SiH a lencse alapanyaga. (De azzal is elhasználhatod, ha már így félrenyúltatok...)

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2710) athomi válasza ferkoboy (#2709) üzenetére


athomi
veterán

Lencse megnevezésnél ez szerepel: PE XRSU 0000 P0000 D14000 :)

[ Szerkesztve ]

(#2711) ferkoboy válasza athomi (#2710) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Alapanyagnak, összetételnek jobban örülnék. Azzal talán még kezdeni is tudnék valamit.
VE vagy Ofó saját kódjából nem értek.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2712) athomi válasza ferkoboy (#2711) üzenetére


athomi
veterán

Ez sehol nem szerepel sajnos a papíron. A lencsét meg ilyen kis felnyithatós dobozból vették elő,.

(#2713) ferkoboy válasza athomi (#2712) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Akkor csak az a felnyithatós doboz kellene. (vagy az, ami rá volt írva)

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2714) athomi válasza ferkoboy (#2713) üzenetére


athomi
veterán

Kuka. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2715) крокодил


крокодил
tag

Sziasztok!

Már voltak próbálkozásaim lencsével, de rosszul állapította meg az előző orvos a görbületet és csak kinlódás volt az egész. Akkor feladtam, de már nagyon kényelmetlen a szemüveg, hülyén érzem magam benne.

Rászántam magam és jelenleg 1 hete tesztelek Biofinity lencsét. A gondom az, hogy kiszakadt a széléből egy pici darab. Igaz, hogy szenvedek még a berakással, de nem gyepálom agyon. nem hosszú a körmöm. Tegnap este normálisan kivettem, tokba tettem. Ma reggel betettem, de szúrt. Utána vettem észre, hogy egy kis darab ki van törve a jobbos széléből. Egyébként ezt leszámítva beválik, nagyon kényelmes viselet.

Az optikus azt mondta, hogy ez nagyon erős anyagú lencse, szilikon-hidrogél és nem csak sima hidrogél. Mit ronthattam el?
Visszamentem az optikába, a srác adott egy újabb próbalencsét, nagyon korrekt volt. Azt mondja, hogy elképzelhető a folyadék túltöltése a tárolóba. De erre különösen ügyeltem, nem tekerhettem rá a kupakot.

Erre a Biofinity-re jó véleményeket írtak, de az Air Optix Aqua-ra még jobbakat. Nektek mik a tapasztalataitok?

(#2716) ferkoboy válasza крокодил (#2715) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Jó mind a két lencse. Kinek ez válik be, kinek az. Van akinek meg teljesen más.
De magad ne próbálkozz! Konzultált illesztővel (kontaktológussal). Ő is lássa rajtad az új lencsét!

-Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2717) крокодил válasza ferkoboy (#2716) üzenetére


крокодил
tag

Ok, köszi.

(#2718) athomi


athomi
veterán

Ha a levegőben szálló apró szöszök a lencsére rakódnak addig, amíg én szarakodok a lencse felhelyezésével, akkor az tud idegen test érzést okozni? :) Ugyanis mióta kicsit rutinosabban teszem be a lencsét és 2 próbálkozásból megvagyok, arra gondoltam hogy nem rakódik rá annyi szösz és nem szúrja a lencse a szememet.

[ Szerkesztve ]

(#2719) lorcsi válasza athomi (#2718) üzenetére


lorcsi
veterán

jah, a szösz nagyon tudja buzerálni :Y

(#2720) athomi válasza lorcsi (#2719) üzenetére


athomi
veterán

Akkor elképzelhető, hogy akkor szúr, amikor apró, szinte láthatatlan szösz száll bele és szépen behelyezem a lencsét? Arra gondoltam megragad a szösz a szemem és a lencse között.

[ Szerkesztve ]

(#2721) ferkoboy válasza athomi (#2720) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Kellemetlen tud lenni egy apró szösz is.
Másrészt az elején a rutintalanság miatt az ember megsértheti a szaruhártyáját is, és azért is szúrhat. Vagy egy alákerült szempilla is okozhat ilyet.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2722) athomi válasza ferkoboy (#2721) üzenetére


athomi
veterán

Egy újabb kérdés fogalmazódott meg bennem. Szoliba szabad menni kontaktlencsével?

(#2723) ferkoboy válasza athomi (#2722) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nem javaslom senkinek.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2724) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!
Kicsit olvasgattam vissza a topicban láttam más is találkozott ilyesmi problémával. Nekem is iWear xr supreme lencsém van az ofotértból, de lassan vennem kell másikat, és énis netről szeretném. Néztem ezeket a biofinityket az e-optikán ami elvileg nagyon hasonló az enyémhez, de a dioptrián kívül nem sokat tudok arról h mit is kéne figyelnem lencsevásárláskor.
Tudtok ajánlani egy jó optikust lehetőleg a belvárosban/zuglóban/16.kerben aki meg is vizsgálná a szemem(úgy tudom fél évente érdemes) és meg is mondaná hogy milyen lencsét kell vennem? Mert gondolom ha az ofotértbe mennék akkor nem lennének hajlandóak csak az ő lencséjüket adni..
Köszi!

(#2725) [Prolixus] válasza ferkoboy (#2721) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Hát...ősrégi kontaktlencsésként szerintem "művészien" bénának kell lenni ahhoz, hogy a corneádat megsértsd. Nem olyan könnyű azt összehozni azért.

Egyébként tényleges irritációt szerintem a "szinte láthatatlan" szöszök nem okoznak. Amiket szabad szemmel is látsz ha közelről vizsgálod a lencsét, akkor igen. Legalábbis nekem ha szúrt valahol, eddig mindig előbb-utóbb észrevettem ha kivettem a lencsét, hogy mi a hiba forrása (kivétel persze akkor, ha a cornea felületén maradt az a "valami", de az akkor vagy tükörben látható, vagy akkor is érződik, ha mér ki van véve a lencse és becsukod a szemed).

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#2726) [Prolixus] válasza крокодил (#2715) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nem biztos egyáltalán, hogy valamit elrontottál. Néha-néha nekem is elszakad, pedig elég rutinos vagyok a használatában. Mindig akkor veszem észre, amikor reggel beteszem...ergo valószínűleg akkor szakad el, amikor kiveszem. Szerintem (bár lehet hülyeség) akkor van a legnagyobb esély a szakadásra, ha akkor veszed ki, amikor már relatíve ki van száradva a lencse egy egésznapos használat után, és kivétel közben amikor "kicsippantod", kissé elmozdulnak az ujjaid oldalra (ha úgy tetszik, a szem optikai tengelye körül :D ). Az ujjaid is szárazak, a lencsén is alig van könnyfilm, szóval könnyen ki lehet venni a lencsét, mert a bőr meg a lencse anyaga jól tapad egymáshoz....ugyanakkor ilyenkor a legkönnyebb "eltépni" is egy erősebb mozdulattal, vagy ilyesmivel.

Amúgy nekem már olyan is volt, hogy a megrendelt 3 havi lencse mindhárom tagja 1-1,5 hét után elszakadt. De olyan is volt már, hogy egyszerűen szarul láttam benne, rossz volt a dioptria. Szóval az is lehet, hogy a te lencséd sem volt teljesen tökéletes, és azért szakadt el. Úgyhogy no para. Egy kis rutin, és minimális odafigyelés után nagyon olajozottan fog menni minden. ;)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#2727) крокодил válasza [Prolixus] (#2726) üzenetére


крокодил
tag

:R
Köszönöm a választ. Egyre jobban megy már és remélem idővel mesterré válok. :D

(#2728) ferkoboy válasza [Prolixus] (#2725) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Maradjunk abban, hogy cornea-sérülést okozni nem kell nagy tudás, és szerencse sem. A felső epithel sejteket körömmel felsérteni nem nagy kunszt, főleg az elején. Amikor nincs a szarudon a lencse, hanem már összenyomorgattad-elcsúszott, de te még rendületlenül ki akarod venni.

És azért kérlek hidd el nekem, mert több embert láttam bajlódni a lencse kivételével szerintem. Sőt réslámpánál, megfestve (fluoresceinnel) ezek a sérülések még jobban látszanak (kobaltkék fényben). (=tapasztalat).

Irritációt meg nem a láthatatlan szöszök okoznak, hanem azok, amiket nem veszel észre. De épp azért nem veszed észre, mert - nem onnan, nem olyan szögben - nem olyan erős fénnyel van megvilágítva. Vagy csak épp az illető hypermetróp (távollátó)...

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2729) [Prolixus] válasza ferkoboy (#2728) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Réslámpa használata...epithel...hypermetropia...túl szakmai ez a poszt itt. Csak nem orvos vagy? :))

"Amikor nincs a szarudon a lencse, hanem már összenyomorgattad-elcsúszott, de te még rendületlenül ki akarod venni."

Ez mondjuk igaz, valószínűleg rosszul tettem, hogy én magamból indultam ki. Ilyet én pont ezért nem nagyon csinálok. :) Eddig mindig sikerült addig pislogni, hogy nagyjából helyre tudott mászni a lencse, és relatíve biztonságosan ki tudtam venni. Amikor még "kezdő lencsés" voltam, mindig fostam hogy valamelyik fornixban köt ki végül a lencse, de ilyen eddig még sosem fordult elő.

Egyébként miért nem ajánlottad szoliba a kontaktlencsét? Ha az előírásoknak megfelelően használja a szoláriumot (védőszemüveggel, meg lehetőleg csukott szemmel), akkor miért ne mehetne vele szoláriumba? Lehet most jól leégetem magam, de én a megmaradt szemészet "tudásom" alapján simán azt mondtam volna erre, hogy a szoli szabályszerű használata mellett simán mehet vele.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#2730) ferkoboy válasza [Prolixus] (#2729) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Bányásztam már ki áthajlásból lencsét (összepöndörödve csücsült bent, épphogy észre lehetett venni a szélét, de azt is csak egy adott szögben megvilágítva réslámpával).

Szoláriummal kapcsolatban - preventív jelleggel nem ajánlom (egyébként igazad van). Csak sajnos tapasztalatom alapján sokszor még azt is hiába mondom el, hogy a havi lencse felbontást követően 1 hónapig jó (megfelelően ápolva), s nem 2 hónapig, ha az illető "csak" minden második nap teszi be...például.

Emiatt, és hasonló tapasztalatokra alapozva törekszem inkább a biztonságos lencseviselés szabályaira "nevelni" a "pácienseimet".

Egyébként optometrista vagyok.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2731) [Prolixus] válasza ferkoboy (#2730) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"Bányásztam már ki áthajlásból lencsét (összepöndörödve csücsült bent, épphogy észre lehetett venni a szélét, de azt is csak egy adott szögben megvilágítva réslámpával)."

Egen, pont ilyen rémkép villant be néha-néha. Kíváncsi lennék egyébként, hogy ilyen szinten elcsúszott lencse milyen gyakori lehet...

"Szoláriummal kapcsolatban - preventív jelleggel nem ajánlom (egyébként igazad van). Csak sajnos tapasztalatom alapján sokszor még azt is hiába mondom el, hogy a havi lencse felbontást követően 1 hónapig jó (megfelelően ápolva), s nem 2 hónapig, ha az illető "csak" minden második nap teszi be...például."

:W Ez kemény. Értem már akkor hogy gondolkozol...páciens központúan. Azt hiszem ez a legszebb kifejezés erre. :)

Ez már eléggé off, de még sosem beszéltem optometristával, szóval bocsánat hogy kíváncsiskodom, de meglepett, hogy réslámpát ti is használtok. Na persze, nyilván mert fogalmam nincs arról, mit is csinál egy optometrista. Keratométert is használtok? Corneatopográf? Ophtalmoszkóp? Meg úgy igazából...miből áll a munka?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#2732) ferkoboy válasza [Prolixus] (#2731) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Egyébként száradni fog a lencse, ezért nem (sem) tartom szerencsésnek a szoláriumban a KL használatát. [jómagam egyébként sem vagyok a szoli-párt lelkes támogatója]

És benned kit/mit tisztelhetek?

Munka:

Google első két találata rögtön:

1.
2.

Műszerek, amit használunk:
pl. Javal (keratométer), Refraktométer, ophtalmoscope, Volk-lencse, Kereszt-cylinder, ... és réslámpa. :)

Corneotopográfot sajnos tudtommal elég kevesen használhatnak (volt, amikor használhattam), még a szemészek között is (hiába orvosi szakrendelő minimumfeltételei közé is becsempészték már - csak a rá valót nem tették mellé).

Üdv: Ferkó

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2733) [Prolixus] válasza ferkoboy (#2732) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Oké, google a barátom, csak amit ilyen helyeken leírnak különböző munkákról, az az indirekt tapasztalataim szerint nem mindig tükrözi a valóságot. :) De ezek szerint most igen. Köszi az infókat.

(A szoli nyilván nem ajánlott, de ez úgysem érdekli az embereket. :) )

És benned kit/mit tisztelhetek?
Államvizsga előtt tengődő orvostanhallgató vagyok. Korábban részt vettem szemészeti témájú kutatásban (keratoconus volt a fő terület), innen az érdeklődés.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#2734) PTomi92 válasza PTomi92 (#2724) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Erre valaki? Egy jó optikust tudtok ajánlani?:)

(#2735) ferkoboy válasza PTomi92 (#2734) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Ha nem írtam még le, hogy mi a különbség az optometrista, a látszerész, és az "optikus" között, akkor szólj!

14.ker - Róna Optika.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2736) ferkoboy válasza [Prolixus] (#2733) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Jogos, de a lényeg leszűrhető - az első találat a MOI (Magyar Optikus Ipartestület) oldaláról való, elméletileg le kellene fednie a valóságot, azaz hitelesnek tekinthető. Sajnos más kérdés, hogy elég elavult már az is, ami ott leírva vagyon. Azóta (kb. 7-8 éve) változott mind a kar neve, mind más is, amit ott említenek.

Amúgy a többi nagyon off. De írok neked privátot inkább az ügyben!

Üdv. Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2737) PTomi92 válasza ferkoboy (#2735) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Fogalmam sincs mi a különbség:) Köszi a tippet!

(#2738) #56268288 válasza ferkoboy (#2699) üzenetére


#56268288
törölt tag

No, ha lehet kérni segítséget, akkor most élnék vele. Jött a fizu, van pénz és kéne jól látni is. Ha kérhetlek, adj egy kis helpet. :B

(#2739) athomi válasza [Prolixus] (#2725) üzenetére


athomi
veterán

Lehet azt látni, de szinte észre sem venni, csak tüzetesebb átnézést követően. Ma betettem a lencsét és a jobb szemem nagyon szúrt a de. folyamán. Délben kivettem, ránézésre nem volt benne semmi, mindenesetre átmostam, majd a szemembe csepegtettem egy kis műkönnyet. Ezután a lencsét visszahelyeztem és azóta semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#2740) Chesterfield válasza athomi (#2739) üzenetére


Chesterfield
senior tag

én is szoktam sokszor így járni
kivesz-lemos-vissza és jó

(#2741) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

(#2742) athomi válasza ferkoboy (#2713) üzenetére


athomi
veterán

iWear xr Supreme

(#2743) ferkoboy válasza athomi (#2742) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Az elméletileg Biofinity kell(ene) hogy legyen. Ami pedig szilikohydrogél lencse.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2744) athomi válasza ferkoboy (#2743) üzenetére


athomi
veterán

Igen, olvastam én is hogy elméletileg ugyanaz. :)

[ Szerkesztve ]

(#2745) athomi


athomi
veterán

Honnan éri meg lencsét és folyadékot rendelni? A boltban elég drága a webes árakhoz képest...
Egy nap hány órán át szabad hordani a lencsét?

[ Szerkesztve ]

(#2746) lorcsi válasza athomi (#2745) üzenetére


lorcsi
veterán

én a lencsebolt.hu-ról szoktam
úgy vttem amúgy észre, hogy itt árban azért akkora difi nincs...a szállítási kts.-re érdemes figyelmi

lencsétől függ, hogy napi max menyni
a jobbaknál 14 óra is megvan
én személy szerint a n&d lencséket nem szeretem. nem kell az éjjelre
ha párszor elalszol benne majd te is rájössz miért :D

(#2747) bandus válasza athomi (#2745) üzenetére


bandus
veterán

en a lencsek.hu weboldalrol szoktam.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#2748) lorcsi válasza bandus (#2747) üzenetére


lorcsi
veterán

ááá igen!
a múltkor én is innen rendeltem, a pick-pack pont miatt :)
nagyon rugalmasak

(#2749) athomi válasza lorcsi (#2746) üzenetére


athomi
veterán

Sima lencsénél gondoltam a hordási időt napi szinten. Ilyen alvós lencse nem kell, kell a szemnek hogy pihenjen. :) Egyszer a jelenlegiben sikerült elaludnom részegen, kicsit csipás voltam. :D

(#2750) athomi


athomi
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.