Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) #41635072 válasza zitromz (#2400) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én nem tudom, csak a fórumtársak szoktak egy bizonyos doktornőre hivatkozni aki szerint ugyan az a kettő...
Ha gyűrődik akkor ott valami nagyon nem jó.
Gondolom más görbületű lencsére lenne szükséged, ami normálisan illeszkedik.
A lencsék anyaga végett a konformitás érzet egyénenként eltérhet. (Én már kb 5 éve Biofinityt használok a legnagyobb megelégedéssel. Kipróbáltam a jobb mutatókkal rendelkező Night&Day lencséket is, de az anyaga végett olyan kényelmetlen volt számomra, hogy talán egy órát sem volt a szemeimen, ment a kukába..)

(#2402) O_L_I


O_L_I
őstag

Sziasztok,
Még mindig van 2db 360ml-es bontatlan SOLO Care Aquám ha esetleg ilyet használ valaki, szóljon és leboltoljuk.

Amúgy 2 hónap Biofinity után elhasználtam a maradék egy pár Air optix aquát és én nem tudnám teljes nyugodsággal azt mondani hogy jobb a Biofinity.
Mind a kettőnek megvannak az előnyei és hátrányai.

(#2403) lorcsi


lorcsi
veterán

száradó szemre miylen szemcseppet érdemes?
bauch volt, de kezd fogyni és szeretnék valamit tartalékba..

[ Szerkesztve ]

(#2404) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

AQuify (10 ml)?

(#2405) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám...
Még augusztusban vettem 6 havi adag iWear lencsét, ez 2 doboz.
Az első doboznyit elhasználtam, fasza volt.
Nem rég felbontottam a 2. dobozt, és kivettem az első pár lencsét, majd szomorúan tapasztaltam, hogy ezzel érezhetően homályosabban látok :( 1.0-ás, és olyan, mintha kb 0.5-0.75-ös lenne.
Megnéztem, a két doboz teljesen ugyanaz, még a termékkódjuk is.
Tapasztalt már másvalaki ilyet?
Az lehet, hogy a következő havi adaggal megint rendesen látok majd?

(#2406) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

5 év szemüveghordás után elhatároztam magam hogy átváltok kontaktlencsére.
Még eléggé kezdő vagyok a témában, ezért gondoltam itt megkérdezem.
-1,5 szemüvegem van (ez nem tudom mennyire fontos)
Mit ajánlotok nekem? (márka/tartósság/stb...)
Esetleg Veszprémben nincs valami jó hely ahol felírnak nekem egy jó lencsét?

Szépnapot!

(#2407) hamham


hamham
tag

Ki milyen ápolószert használ?Renu volt de az nem jött be, homályos volt és csípett is. Biofinty lencsém van. Esetleg Coopervision ápolószere vagy van jobb is?

(#2408) O_L_I válasza hamham (#2407) üzenetére


O_L_I
őstag

Én SoloCare Aquát használok a Biofinitihez mert nem,ég váltottam és a Air Optixhoz jó volt.
Viszont a Biofinity látványosan érzékenyebb a szennyeződésekre így most én is kipróbálom a Cycleant amit itt egy másik fórumtárs is ajánlott ehhez a lencséhez.

(#2409) hamham válasza O_L_I (#2408) üzenetére


hamham
tag

Köszönöm szépen a választ.
Még annyit kérdeznék meg ha egy lencsét elkezdtem az egyik ápolószerrel akkor lehet közben más ápolószerre váltani, mert mondjuk elfogy közbe?

(#2410) #41635072 válasza hamham (#2409) üzenetére


#41635072
törölt tag

Persze, hogy lehet.

(#2411) ferkoboy válasza hamham (#2409) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Egy lencsén belül nem. Vagy lencse kidob, ha már újabb fajta ápolószert szeretnél.
Senki nem tesztelte az ápolószerek egymásra gyakorolt hatását... Ne akard a kísérletezést magadon felvállalni!!!

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2412) O_L_I válasza ferkoboy (#2411) üzenetére


O_L_I
őstag

Összeönteni nyilván nem lehet de ha reggel kiveszi az egyik szerből és este belerakja a másikba attól semmi baja nem lesz. (persze ha egyik sem hidrogén peroxidos)

(#2413) #41635072 válasza ferkoboy (#2411) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ha berakod a szemdbe a lencsét, a könnyed átveszi az ápolószer helyét, így semmi sem marad az előző ápolószerből...

[ Szerkesztve ]

(#2414) tomsics


tomsics
senior tag

Lehet hülye kérdés,de kontaktlencsével lehet hegeszteni?Hegesztő a szakmám,de a szemüveget még mindíg nem tudom megszokni,folyton koszos lesz,a karcok össze vissza törik a fényt stb.Azon gondolkodtam,hogy ha csináltatnék lencsét(már ha lehetséges az én szememhez) akkor azzal ugyanúgy eltudnék dolgozni 8 órát?Nem veszélyes?

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#2415) MichaelSD válasza tomsics (#2414) üzenetére


MichaelSD
őstag

Ha az a kérdés, hogy védelmi funkciót el tud-e látni, a válasz biztos nem. Ha az a kérdés, hogy 8 órát hordhatod hegesztés közben, akkor semmi akadálya. Persze lencsére és emberre válogatja...

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#2416) tomsics válasza MichaelSD (#2415) üzenetére


tomsics
senior tag

Persze hogy nem védelem,arra ott a pajzs.Kellene keresnem valami jó helyet ahol foglalkoznak kemény lencsékkel.
Köszi

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#2417) O_L_I válasza tomsics (#2416) üzenetére


O_L_I
őstag

Miért akarsz kemény lencsét?

(#2418) MichaelSD válasza tomsics (#2416) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nekem kemény lencsém van, csak javasolni tudom. Ha nem dobálgatod, akkor sokáig lehet hordani, egyszerű a kezelése. Persze emberre válogatja, de nekem nem volt nehéz megszokni és 20 éve hordom boldogan.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#2419) tomsics válasza MichaelSD (#2418) üzenetére


tomsics
senior tag

Nekem szemtengely ferdülésem van és azt csak a kemény tudja korrigálni.
Mostanában olvastam erről.Elvileg a kemény lencse még jobb is mint a szemüveg.Azt írták,hogy kicsit nehéz megszokni,illetve nem sokan foglalkoznak kemény lencsével.
Ez akkor nem olyan mint a lágy,hogy van amit naponta kell cserélni vagy havonta?Meddig bírja egy ilyen kemény lencse,úgy hogy vigyázok rá?

[ Szerkesztve ]

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#2420) Bogyi007 válasza MichaelSD (#2418) üzenetére


Bogyi007
veterán

Nekem is kemény lencsém van, igaz nem is volt más választásom mivel Keratoconusom van.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#2421) MichaelSD válasza tomsics (#2419) üzenetére


MichaelSD
őstag

Nem a kemény, emberre válogatja. Nekem, kb. 1 évig jó egy pár kemény lencse. Vannak ismerőseim akik évekig hordják gond nélkül.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#2422) tomsics válasza MichaelSD (#2421) üzenetére


tomsics
senior tag

Nem tudod Ofotértbe foglalkoznak kemény lencsével?

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#2423) poli27 válasza tomsics (#2422) üzenetére


poli27
veterán

Sztem ne ofotértbe akarj lencsét venni....

(#2424) tomsics válasza poli27 (#2423) üzenetére


tomsics
senior tag

Ennyire rossz az ofotért?Akkor hol érdemes?Még soha nem volt lencsém,csak szemüvegem van.Akihez járok,csak lágy lencsékkel foglalkozik.

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#2425) zitromz


zitromz
tag

Lencse folyadékot felbontás után 4 hónappal már ne használjam?

(#2426) MichaelSD válasza zitromz (#2425) üzenetére


MichaelSD
őstag

Rá kellene, hogy írják hogy meddig használható.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#2427) poli27 válasza MichaelSD (#2426) üzenetére


poli27
veterán

az a felbontatlan üvegre értendő..... mint pl a konzervnél is, ha kibontod addig nem jó!Elvileg 2-3hónapig jó a felbontás után, utána nem érdemes használni!

[ Szerkesztve ]

(#2428) MichaelSD válasza poli27 (#2427) üzenetére


MichaelSD
őstag

Kemény lencsém van, de én addig használom amíg el nem fogy vagy le nem jár.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#2429) #41635072 válasza poli27 (#2427) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az általam használt tisztítófolyadékra rá van írva, hogy felbontás után 3 hónapig használható.

(#2430) Chesterfield válasza #41635072 (#2429) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Tehát 4-5 hónapig simán használható.

(#2431) zitromz válasza Chesterfield (#2430) üzenetére


zitromz
tag

ez mennyire biztos?
más: ha most biofinity lencsét hordok és meg vagyok vele elégedve,de tórikusra szeretnék váltani akkor milyen valószínűséggel lesz jó a márka sajátja?
Most nyílván nem azért kérdezem h rögtön berendeljem a tórikusat random számokkal a netről..

(#2432) lorcsi


lorcsi
veterán

milyen szemcseppet használtok?

autóban a meleg keringtetése miatt nagyon hamar kiszárad a lencsém..így meg nem látok oylan jól mint kellene :(
eddig B&L sensitive eyes lens lubricant-ot használtam, de már nem sok van benne..hamarosan kellene egy másik

(#2433) Chesterfield válasza lorcsi (#2432) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Nekem a CIBA VISION Aquify bevált.

(#2434) Bogyi007 válasza lorcsi (#2432) üzenetére


Bogyi007
veterán

Refresh 15 ml-es (Allergan a gyártója) amit én használok. Mindenféle lencséhez nagyon jó.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#2435) O_L_I válasza Bogyi007 (#2434) üzenetére


O_L_I
őstag

Ezt én is használtam és nem volt rossz.

(#2436) O_L_I válasza #41635072 (#2429) üzenetére


O_L_I
őstag

Elkezdtem a Cycleant használni és tényleg baromi jó.
Viszont a tok kiszárításával gondjaim vannak. ha kinyiton a kis kosarakat és fejjel lefelé ráfordítom a folyadék tartót akkor a kis maradék folyadék lefolyik a "tekerő" részbe és pár nap után már szorul is.
Ha nem fordítom fejjel lefelé akkor meg beleszárad a folyadék.
Te, hogy ugrottad meg ezt a problémát?

(#2437) zitromz


zitromz
tag

ha már folyadékokról beszéltek a Biotrue-ról mi a véleményetek, próbáltátok már?

(#2438) O_L_I válasza zitromz (#2437) üzenetére


O_L_I
őstag

Én is néztem de asszem az angol amazonon olvastam felhasználói véleményeket és nagyon sokan írták róla ,hogy nem jó.

(#2439) #41635072 válasza O_L_I (#2436) üzenetére


#41635072
törölt tag

Örülök, hogy bevált! :)
Én kirázom az edénykét és egész nap hagyom száradni, a kosaras részt külön mellé rakom.
Nálam nincs olyan gond, amit említettél.
Persze a tekerő nekem is néha szorul kicsit de nem vészes.

(#2440) ferkoboy válasza #41635072 (#2413) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Kedves TelElek!

Te kutató vagy? Mert ha nem egy műszeres - laborítóriumi vizsgálatra alapozod a feltételezésed, akkor kérlek ne adj olyan tanácsot mely nélkülözi a szakmaiságot!
Nem szabad keverni az ápolószereket, egy lencsén belül!
Bontson fel egy újabb lencsét, s használja azt az újabb ápolószerrel. Pont.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2441) ferkoboy válasza tomsics (#2419) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

A szemtengely ferdülést ne keverd össze az asztigmiával (= "cylinderes lencse szükséglet").

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2442) #41635072 válasza ferkoboy (#2440) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem vagyok kutató, csak van némi intelligenciám és tudom használni az agyam.
Ahogy beraksz egy lencsét a könnyed átveszi az ápoló folyadék helyét a lencsén belül. Ezt a tényt már a szakmabeliek megállapították előttem.
Innentől kezdve este már bármit berakhatsz.
Te talán "kutató" vagy hogy jobban tudod?
Aki kételkedik, annak ajánlom, hogy hívja fel a szemészét.

[ Szerkesztve ]

(#2443) Chesterfield válasza #41635072 (#2442) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Ferkónak ez a szakmája.

(#2444) #41635072 válasza Chesterfield (#2443) üzenetére


#41635072
törölt tag

Azzal tisztában vagyok, ennek ellenére nem értek vele egyet és nem mondtam feltétlenül butaságot.
De mondom, akinek kétségei vannak az hívjon fel egy szakemert, a szemészét satöbbi.

(#2445) Chesterfield válasza #41635072 (#2444) üzenetére


Chesterfield
senior tag

Mondjuk ennek én sem kerítenék nagy feneket.
Meg a 3 hónapos használati időnek sem.
Nem lesz ott semmi probléma, ha 4 hónapig használ az ember egy folyadékot.

(#2446) tomsics válasza ferkoboy (#2441) üzenetére


tomsics
senior tag

Én azt hittem a 2 egy és ugyanaz,de akkor tévedtem.Akkor nekem asztigmiám van sajnos.Ha jól tudom azt is lehet kontakt lencsével kezelni nem?

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#2447) Chesterfield válasza tomsics (#2446) üzenetére


Chesterfield
senior tag

ja, tórikus lencse kell, mint nekem is
jóval drágább

(#2448) tomsics válasza Chesterfield (#2447) üzenetére


tomsics
senior tag

jóval drágább Az mit takar?Kb mennyivel?Bármekkora asztigmiát tud "segíteni" a kontaktlencse,vagy itt is van egy bizonyos határ?
Nem találok a környékbe egy normális szemészt se aki foglalkozna ilyen lencsékkel

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#2449) ferkoboy válasza #41635072 (#2442) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Tévedsz.
Sajnos még este kivéve a lencsét is kimutatható a lencse alapanyagában az ápolószer. Nem véletlenül tanítják így, hogy új ápolószer csak új pár lencsével!
De ha gondolod felhívom a szemészemet, ha én kevés lennék számodra mint optometrista...

Nem mellesleg - elég ritka az a szemész akinek van kontaktológiából "is" szakvizsgája.
Ugyanis alapképzésben nekik ezt nem tanítják.
Jómagam 3 félévet tanultam kontaktológiát, és szigorlatoztam is belőle - jelesre.
De a szemészem - édesanyám - is ugyanezt fogja neked mondani, mint én. És az ő kontaktológia szakvizsgája is az országban az első száz közül való...

De támadni könnyebb, mint utánaolvasni.

A "csak van némi intelligenciám és tudom használni az agyam" beszólásokat kérlek mellőzd! Nem fogok erről vitatkozni veled. Szép és jó, ha egy ember önként, érdekektől mentesen igyekszik segíteni másokon. Csak arra figyelj oda, hogy amit tanácsolsz, az legyen megalapozott. Mert nem csak azt az egy embert tájékoztathatod félre akinek válaszolsz, hanem azt a másik 100 vagy 1000 embert is aki elolvassa a hozzászólásodat - laikusként.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2450) ferkoboy válasza tomsics (#2446) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nem ugyanaz a kettő. Sajnos néha még orvosok szájából / tollából is hallani hogy keverik ezt a két dolgot. (Sajnos még szemészek közül is van aki tévesen használja a két fogalmat. De nagyon nem összekeverendőek.)

Lágy lencsében tórikus lencsék kb. 1,5x -2x drágábbak, mint a szférikus társaik. (Típusa is válogatja természetesen - ez csak tájékoztató jellegű.)
Van amekkora (ill. amilyen) asztigmiát lehet korrigálni lágy tórikus lencsével, s van amit nem.
Általában kb. 2,25 D cyl-ig jól korrigálható lágy lencsével az asztigmia. De pontosat csak látva / ill. paraméterek ismeretében lehet mondani.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.