Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) kemcso válasza jézusom (#2548) üzenetére


kemcso
Ármester

Vannak használt lencséim, olcsóért megszámítom ;]

(#2552) ferkoboy válasza jézusom (#2548) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Javaslatod szerintem nem aktuális, ugyanis ezidáig semmi másról nem szóltak a hozzászólásaim, mint a te tudásodnak a bővítéséről! Azaz a KL felelősségteljes viseléséhez szükséges információk részedre történő átadásáról.

Kb. olyan amit kérsz (szeretnél), mintha az állatorvos aszisztensével szeretnéd megoldani a vakbélműtétedet, mert nincs betegbiztosításod. - Lehet ez erős így elsőre, de sajnos van alapja, amiért ezt "kell" írnom.

Mint már említették itt előttem, ha "látni" szeretnél, s kevesebbet költeni egy hónapra lebontva, akkor javaslom a szemüveg viselését (esetleg készíttetését!). Van egy olyan érzésem, hogy jelen pillanatban nem rendelkezel (pót)szemüveggel. Ha tévednék, akkor elnézésedet kérem!

[Komplett fém, rugós szárú- fiatalos keretet, egy egyszerűbb szemüveglencsével, anti-reflex réteggel kihozok neked 9590Ft-ból. Mindennel együtt. (tokkal, törlőkendővel) ]

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2553) jézusom válasza ferkoboy (#2552) üzenetére


jézusom
addikt

Köszi, nem kell.

(#2554) ferkoboy válasza jézusom (#2553) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Azért "jó" az internet, mert minden információ szabadon áramolhat. A leghasznosabb információktól kezdve, a legnagyobb balgaságokig.
Másrészt pedig lehet kérdezni, jó esetben szakszerű választ is kapni, majd mégis a saját fejed után menni. ("Ugyan már minek is akarja ez nekem megmondani....")

Egy előnye azért mégis volt a beszélgetésünknek. Ha valaki más olvasta, akkor talán elgondolkodott rajta, hogy ne csak puszta egyformának tűnő adatok alapján rendelgessen magának össze-vissza kontaktlencséket.
(S talán ő - vagy akár csak egy a sok közül - eljut odáig gondolatban, hogy nem hülyeségből (nyerészkedésből) találják ki a vizsgálatot. (beleértve a 1/2 éves kontrollt [ami panaszmentesség esetén se legyen ritkább, mint évente 1 alkalom]).

További szép napot neked!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2555) ani02 válasza ferkoboy (#2554) üzenetére


ani02
csendes tag

Mindenképpen szuper volt hogy leírtad-nyilván, alapból egy laikusnak nem igen fordul meg a fejében, hogy két egyforma kondiciókal rendelkező lencse között is miért van különbség:innentől fogva mindenkinek a maga felelőssége, hogy mit vállal be.Én momentán kinyomtattam magamnak a válaszodat, és elraktam:)

Köszi:)

a

(#2556) ferkoboy válasza ani02 (#2555) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szívből örülök, ha nem volt hiábavaló!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2557) Fasten


Fasten
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem lencsét ajánlani? 16 évig hordtam a Surevue-t, soha semmi bajom nem volt vele, de megszüntették a gyártást. Amit keresek
hidrogél alapanyag ( szilikon-hidrogél kizárva )
8.4-es görbület
havi, 2heti mindegy

Köszi!

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#2558) psycroptic válasza ferkoboy (#2542) üzenetére


psycroptic
őstag

Szia!

Melyik irányban van az a 250km? Kb. én is olyan távolságra lakom Bp-től, de van egy sanda gyanúm, hogy nem egy metszéspontban lakunk... :DDD
Májusban leszek egy hét szabin és elgondolkodtam a szemüvegről való váltáson, de megvizsgáltatnám előtte a szemgolyóimat...

Köszönettel:
psycroptic

PSNID: Tomy83PS

(#2559) ferkoboy válasza psycroptic (#2558) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Keleti, Észak-Keleti irányban.
B-A-Z megye, Sárospatak.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2560) psycroptic válasza ferkoboy (#2559) üzenetére


psycroptic
őstag

Ehhh! Sejtettem. Én meg délkelet, Csongrád-megye annak is a legalja... :(

PSNID: Tomy83PS

(#2561) ferkoboy válasza Fasten (#2557) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Én nem zárnám ki a szilikohydrogélt, hacsak nem épp allergiás vagy rá... (aminek az esélye...irreálisan kicsi).
Kontaktlencsét pedig csak vizsgálattal. Nem bc8,4 alapján váltunk. Fentebb ismertetett okok miatt (is). És ha jól sejtem nem is voltál kontroll-vizsgálaton az elmúlt 1/2 (vagy 1) évben.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2562) ferkoboy válasza psycroptic (#2560) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Az nem a szomszédban van. Ha mégis erre sodródnál, szívesen állok rendelkezésedre.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2563) psycroptic válasza ferkoboy (#2562) üzenetére


psycroptic
őstag

Köszönöm szépen! :R

PSNID: Tomy83PS

(#2564) psycroptic válasza ferkoboy (#2562) üzenetére


psycroptic
őstag

Az bevett szokás, hogy a szemüveghez képest gyengébb dioptriájú kontaktlencsét adnak a páciensnek?
Megkaptam a próbalencsét, ez a 1,5-ik napja, hogy hordom és még mindig fura vele a látás. Ez természetes?

Jobb oldali szememre pikk-pakk felrakom a lencsét míg a balról állandóan leesik, nem tapad a szemgolyómhoz a lencse, cseppentenem kellene előbb?

Köszi a válaszokat! :R

PSNID: Tomy83PS

(#2565) #41635072 válasza psycroptic (#2564) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az semmiképp sem normális, ha leesik a szemedről, ez esetben nem lett normálisan illesztve, megvizsgálva.
Én egyébként sokkal élesebben látok lencsével, mint szemüveggel.

(#2566) psycroptic válasza #41635072 (#2565) üzenetére


psycroptic
őstag

Rosszul fogalmaztam: ha nagy nehezen "megfogja" a bal szemem a lencsét, akkor már ott marad csak nagyon sokáig tart a művelet, mert felrakás közben esik le. Remélem így érthető. A táblánál nem vettem észre élességbeli különbséget csak itthon.

PSNID: Tomy83PS

(#2567) psycroptic


psycroptic
őstag

Körül-belül mennyi időbe telik egy átlagembernek a kontaktlencse viselésének megszokása? Néha behomályosodik a látásom tőle, olyankor műkönnyel cseppentek és az elmúlasztja olyan 30 percre ezt az állapotot. Ez normális dolog?

PSNID: Tomy83PS

(#2568) #41635072


#41635072
törölt tag

Szerintem az is a rossz görbületre utal, hogy nehezen tudod felrakni a bal szemedre.
Nekem nem kellett megszoknom a kontaktlencsét, hiszenm nem is éreztem/érzem, hogy benn van.
Abszólút nem normális dolog, hogy homályosodik a látásot, főleg ilyen gyakran.
A kontaktológusod/szemészed igencsak hanyag munkát végzett.
Amint lesz időd, keress fel egy másik szakembert, mert csak tönkreteszed az egészséged.

[ Szerkesztve ]

(#2569) psycroptic válasza #41635072 (#2568) üzenetére


psycroptic
őstag

Pedig azt gondolná az ember, hogy 4500.HUF-os vizsgálati díjért(10 perc) jó munkát végeznek. :(
Köszi az infót! :R

PSNID: Tomy83PS

(#2570) #41635072 válasza psycroptic (#2569) üzenetére


#41635072
törölt tag

Szóval még le is húzott...
Akkor én a helyedben visszamennék hozzá, hogy akkor már végezzen normális munkát, feltéve ha képes rá.

(#2571) ferkoboy válasza psycroptic (#2569) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nálam kb. 1 vagy 1,5 óra az a vizsgálat.... Lehet a 10 perc elég karcsú. Betanítás teljes hiánya, stb...
Azt már meg sem merem kérdezni, hogy előtte végzett e könnytermelés-mérést (Schirmer-teszt)...és hogy utána megnézte e, hogy miként illeszkedik az adott lencse a te szaruhártyádon. Ugyanis azzal azért már önmagában jó (kellene) várni 10-20 percet, a lencse felhelyezését követően, amikor is bizonyosan (jól) meg lehet állapítani a lencse illeszkedését.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2572) psycroptic válasza ferkoboy (#2571) üzenetére


psycroptic
őstag

A vizsgálat annyiból állt, hogy bemérte a szemem romlottságát(dioptria/cylinder), azután adta a kontakt lencsét az egyiket ő rakta fel míg a másikat elmagyarázva nekem kellett. A gyakorlati útmutatót megkaptam a fel és levételről abbna hiba nincs. A továbbiakban felolvastam a táblán szereplő számokat. Láttam őket, de megjegyeztem neki, hogy néha foltosan/homályosan látok erre írt fel szemcseppet és ennyi. Mehettem a kasszához és viszontlátásra.

PSNID: Tomy83PS

(#2573) #41635072 válasza psycroptic (#2572) üzenetére


#41635072
törölt tag

Pffftt..
Nekem rengeteg műszerrel megvizsgálta a szemem stb, én ott voltam több mint egy órát anno, és még vissza is hívott pár nap múlva a doktornő.

A kedves urat/hölgyet ilyen fokú fellelőtlenségért akár be is lehet perelni, ha az embernek sok ideje és pénze van...

(#2574) psycroptic válasza #41635072 (#2573) üzenetére


psycroptic
őstag

Cseszné meg! Most kereshetek másikat aki talán ugyanolyan vagy remélhetőleg alaposabb/felkészültebb. Asszem, akkor le is veszem a szememről a lencsét.

PSNID: Tomy83PS

(#2575) ferkoboy válasza psycroptic (#2574) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Látásvizsgálat önmagában nálam kb. 30 perc. Előtte részletes anamnézis-felvétel...
Utána Schirmer-teszt. Majd a lencse felhelyezése - én teszem fel. 20 perc múlva illeszkedés megítélése réslámpával. A köztes 20 percben elmagyarázom mit szabad a lencsében, és mit nem. Hogy kell ápolni, tisztítani a lencsét. Mire kell vigyázni,...stb.
Utána ha jól illeszkedik, akkor vagy én veszem ki, vagy bátrabbak maguk megpróbálják. De mindenképp segítek végig a behelyezésnél, és a kivételnél is. Amíg valaki önállóan 2-3-szor legalább a szemem láttára nem tette be , majd vette ki a saját lencséjét, addig nem adom oda annak az illetőnek a lencsét. Ha ez több idő, akkor visszajön max. másnak, és akkor újra nekiveselkedünk.
De ilyet önmagára, és szakmai szinvonalra adó szemész-kontaktológus, vagy optometrista nem végezhet.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2576) psycroptic válasza ferkoboy (#2575) üzenetére


psycroptic
őstag

Köszönöm Neked is a felvilágosítást! :R
Ezek után ha másik kontaktológushoz/szemészhez megyek legalább tudom, hogy mit várjak el a pénzemért. Én is hülye voltam, hogy nem kérdeztem rá tőletek, hogy mivel jár egy kontaktlencse viselésre való vizsgálat.

PSNID: Tomy83PS

(#2577) ferkoboy válasza psycroptic (#2576) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Hidd el, nem a te hibád. Az illetőt, és a helyet minősíti a dolog. (csak a te károdra ment sajnos)

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2578) psycroptic


psycroptic
őstag

Sokeoptika Valaki esetleg hallott-e már róluk vagy volt-e náluk?

PSNID: Tomy83PS

(#2579) athomi


athomi
veterán

2 órája próbálom betenni a kontaktlencsém... a jobbos végre sikerült, de a bal sehogy sem megy, pedig felcuppan a szememre, de ahogy felengedem az alsó szemhéjam és mozgatom a szemem ledobja magáról... tök elkeserítő... :(

(5 perc szünetet is tartottam a kertben, idegemben a hangosbemondót nekikúrtam 3x a falnak)

[ Szerkesztve ]

(#2580) athomi válasza athomi (#2579) üzenetére


athomi
veterán

valami csoda folytán csak sikerült, de hogy ez hogy szúúúr :DDD

(#2581) #41635072 válasza athomi (#2580) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem szabad szúrnia, valami nagyon nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#2582) athomi válasza #41635072 (#2581) üzenetére


athomi
veterán

Pár perc elteltével már csak simán idegen test érzésem volt, de az szinte folyamatosan mindkét szememben, pedig nem fordítva tettem be :/ bő 2 órát volt a szememen így elsőre, de folyamatosan vörös tőle a szemem...

Ez normális? Mindenkinél ilyen? Vagy az én szemem túl érzékeny?
Holnap már elvileg 4 órát kéne rajtam lennie...

[ Szerkesztve ]

(#2583) #41635072 válasza athomi (#2582) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem tudom, hogy a kezdtetekkor ez normális-e én abszolút nem produkáltam ilyen tüneteket.
Szilikon-hidrogél lencse? Mert ha igen, akkor nem szabadna érezned szinte semmit.

[ Szerkesztve ]

(#2584) athomi válasza #41635072 (#2583) üzenetére


athomi
veterán

igen, az :) következő pár napba kiderül, ha nem szokom, akkor ez van... amúgy elég érzékeny a szemem mindenre, ha belerepül vmi kis bogár egyből ki kell kaparjam, mert nem bírom elviselni :D

annyira szeretnék magabiztosan, a szemüveg okozta gátlások nélkül látni (nem látom messzebbről a testbeszédet se) :)

szerk.: mikor kivettem, utána is kellett egy 10-15 perc, hogy ne érezzek enyhe idegen test érzést a szemembe

[ Szerkesztve ]

(#2585) #41635072 válasza athomi (#2584) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hát nem hiszem, hogy vannak köztünk olyanok, akik elviselnek egy bogarat a szemükben. :D
Még próbálgasd pár napig, lehet tényleg nagyon érzékeny a szemed, de majd hozzászokik.
Egyébként mind különbözünk, pont úgy mint a kontaktlencsék, ezért mindenkinek más anyagból készült lencse válik be.
Én egyszer pl kértem egy Ciba Night&Day próbalencsét ami talán a legjobb adottságokkal rendelkezik, mégis pár óra használat után kidobtam a francba mert annyira kényelmetlen volt és homályosan láttam vele.
Tehát az is lehet, hogy másfajta lencsével kell próbálkoznod.

[ Szerkesztve ]

(#2586) ferkoboy válasza athomi (#2584) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Ahol vetted, ott nem nézte meg rajtad senki sem?
Vagy ott nem kellett feltenned, hanem odaadták neked, hogy otthon próbálgasd?

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2587) athomi válasza ferkoboy (#2586) üzenetére


athomi
veterán

természetesen felvettem :) ott csak az első pár percben volt zavaró utána megszoktam... de vhogy éreztem hogy ott van valami a szememen :) nem lehet hogy szárazabb a szemem a kelleténél?

(#2588) ferkoboy válasza athomi (#2587) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nem lehetetlen az sem.

Schirmer-tesztet csináltak? Néztek könnyfilm-felszakadási időt? Ezekkel lehet objektíven ellenőrizni, hogy van e megfelelő mennyiségű és minőségű könnyed.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2589) athomi válasza ferkoboy (#2588) üzenetére


athomi
veterán

ilyet nem :S megnézték géppel a szemem, aztán belevilágítottak erős fénnyel, majd olvastam táblát hagyományos lencsével, aztán pedig bepróbáltuk a kontaktlencséket

[ Szerkesztve ]

(#2590) athomi


athomi
veterán

jelentem ma betettem 10 perc alatt a kettőt :D

(#2591) kezdő válasza ferkoboy (#2588) üzenetére


kezdő
senior tag

Hello!

Lenne hozzád, mint szakértőhöz néhány kérdésem.

Itt a teljes "sztorim":

A szemem -4,5 illetve -4,75 (kontaktlencse esetén). A -4,5-es szememen lenne 0,5-0,75-ös cilinder, de saját döntésre elhagytuk, így is teljesen jól látok. (olcsóbb a lencse, illetve épp azon a szememen van valami apró elváltozás és az orvos szerint lehetséges, hogy a vastagabb cilinderes lencse "bántaná")

Kb. március 15. óta kontaktlencsézem. Elsőnek Bioflex Nexair lencsét kaptam, de 2 nap használat után "cseréltettem", ugyanis a tökéletes nappali komfort mellett este (sötétben) a fényt kibocsájtó dolgokat duplázva/glóriával láttam. Pl. utcai lámpák, autó műszerfala, digitális órák, stb.
Ezt követően kaptam egy új próbalencsét, a pontos típusra sajnos nem emlékszem, annyit tudok, hogy angol volt a gyártója és szintén havi lencse volt. Ez napközben ugyancsak tökéletes volt, este viszont ugyanazt produkálta.... Az biztos, hogy nem a cilinder elhagyása a hiba, ugyanis ha letakarom azt a szememet, a másik attól még ugyanúgy produkálja a tünetet.

A neten utánaolvasgatva a Biofinity és a CIBA Day&Night Aqua tulajdonságai voltak a legszimpatikusabbak, ezért harmadjára kész tényekkel mentem az orvoshoz, hogy ki szeretném próbálni a Biofinityt.
(a vizsgálat annyiból állt, hogy egy géppel megvizsgáltak, réslámpa, illetve táblázás)

Nem voltak oda az ötletért, szerintük egyik lencsében se szabad aludni, de nekem igenis szempont volt, hogy 1-1 görbe este után, ne legyen nagy baj, ha lencsében alszom.
A réslámpás (azt hiszem így hívják) villám vizsgálat szerint ez is tökéletesen illeszkedett a szememre (akárcsak az előző 2) viszont ugyanúgy jelentkezik az éjszakai duplázódás, bár talán nem akkora mértékben, esetleg már megszoktam. Ahogy fókuszálok a szememmel úgy javul a helyzet, de azért nem nevezném 100%-osnak. Viszont nem volt energiám tovább keresgélni és mivel papíron az egyik legjobb lencse a Biofinity így maradtam ennél. (vettem 3 havi adagot)
A doki szerint, lehet túl nagy a pupillám és sötétben "túltágulja" a lencsét......

Lencsében alváskor jelentkezik egy olyan "tünetem", hogy embertelen mennyiségű csipám termelődik. Már egy fél órás délutáni szunyókálás után is sűrűn kell pislognom majd "kimosnom" a szemem, de egy teljes éjszaka után konkrétan nem látok. Tehát annak a bizonyosnak egy pofon, ha lencsében alszok, mert ugyanúgy el kell ballagnom egy tükörig és kitisztítani a szememet, ennyi erővel ilyenkor be is rakhatnám a lencsét.
Mi lehet ennek az oka? Érdemes lenne kipróbálnom a Day&Night lencsét?

Illetve egy bónusz kérdés. Jelenleg Complete RevitaLens (360 ml) folyadékot használok, de elég borsos az ára. Az optikában 5 ezer Ft, de még a neten is 4 ezer Ft. Tudnál javasolni valami olcsóbb, de legalább ugyanilyen hatékony folyadékot?

Előre is köszönöm a válaszaidat/véleményedet! :)

[ Szerkesztve ]

(#2592) ferkoboy válasza kezdő (#2591) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Helló!

1. Szerintem nem a Biofinity a legjobb lencse - bármennyire is (talán a jó marketing miatt) ez terjedt el.
Nem rossz lencse, félreértés ne essék, de azért nem kell tőle csodát várni.
Kinek-kinek mi válik be. Van akinek pl. több is ugyanolyan jó.

2. Ciba Night&Day - nagyobb az O2 áteretsztése, mint a Biofinity-nek, ez tény. De szerintem felesleges itt a te helyzetedben ezt kipróbálni (drágább is).

3. A problémád okára és megoldására lenne egy tippem (esti káprázás), de ezt csak személyesen, vizsgálattal egybekötve osztanám meg. Látatlanba nem javasolnék semmit sem.

4. A lencsében való alváskor termelődő váladék "normális". Ezért nem (sem) javaslom én személy szerint a lencsében történő alvást. (Fertőzésveszély is sokkal nagyobb ebben az esetben - bennalvás.)

5. Ápolószer - OptiFree ReplaniSH vagy Sauflon Synergi. Mindkettő biztonságosan használható szilikon-hidrogél lencsével.

Remélem kielégítők a válaszok!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2593) kezdő válasza ferkoboy (#2592) üzenetére


kezdő
senior tag

Köszönöm a részletes válaszokat! :)

Régebben olvastam, hogy elég messze praktizálsz (esztergomi vagyok), de mindenképpen beiktatok egy látogatást a rendelődbe, ha valamikor arrafelé lenne dolgom. :)

(#2594) ferkoboy válasza kezdő (#2593) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Sajnos tényleg nem vagyok hozzád közel.
Ennek ellenére szívesen látlak, ha felém jársz!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2595) #41635072


#41635072
törölt tag

Sziasztok!
Remélem nem zavarlak titeket, szemem romlása miatt eladóvá vált a következő kontaktlencse:
Cooper Vision Biofinity -5.25 6DB-os bontatlan csomagolású.
Minőségét megőrzi: 2016/03
Bolti árnál jóval olcsóbban megválnék tőle, privát üzenetben érdeklődjön, ha netán valakinek pont ilyenre lenne szüksége. :)

(#2596) #41635072


#41635072
törölt tag

Üdv!
Előállt egy olyan helyzet, hogy egy kontaktlencsét, ami 1-2 napig lesz a szememben 1 hónapig kéne tárolni...
Ha tisztotófolyadékban úsztatnám egy hónapig, amjd elkezdeném rendesen viselni, származhatna belőle bajom, vagy tiszta maradna?

(#2597) ferkoboy válasza #41635072 (#2596) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Üdv!

Én nem javasolnám!
Ugyanis felbontáskor már elveszti a sterilitását a lencse. Felbontástól számítva 1 hónapos a havi lencse - feltételezem havi lencséről van szó.

Ha véletlen mégsem fogadnád meg a tanácsom, s még fel szeretnéd tenni pár napra az 1 hó állás után, akkor ez esetben nagyon figyelj rá oda, hogy legalább 2 naponta lecseréld a lencséken az ápolószert, amíg tárolod! (Gyártók hivatalos állásfoglalása ez esetben is naponta cserélni a tokban az ápolószert. A 2 napot én még biztonságosnak tartom.)

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2598) #41635072


#41635072
törölt tag

Ma jöttek meg az új lencséim, mert mindegyik szemem romlott egy negyeddel.
Valamilyen oknál fogva mégsem látok sokkal élesebben, fárasztó sokáig egy pontra nézni, egy távolságba fókuszálni.
Szemvizsgálatnál jobbnak tűnt az erősebb lencse, most valahogy mégis fura.

Ha letakarom az egyik szemem, akkor nagyon rosszul látok a másikkal. Tudom, hogy az agyam korrigál valamennyit, ha két szemel nézek, de régebben nem nem láttam ilyen rosszul egy szemmel.

Valakinek van ötlete, esetleg már volt ilyen problémája? :F

(#2599) ferkoboy válasza #41635072 (#2598) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Privát ment.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2600) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Most tudtam meg, hogy a Vision Express= Ofotért.

elég az e-mail címre ránézni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.