Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) ferkoboy válasza #56268288 (#2800) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

1. Milyen lencsét vettél?

2. Hol?

3. Illesztette neked valaki?

4. Esetleg nem vagy cukorbeteg?

...

Javasolnám ahol vizsgáltak, és ahol vásároltad, ott tedd fel első körben a kérdéseidet.
Segíteni próbálok, de ha valakivel kapcsolatban állsz már, akkor illene inkább először őt/őket "meginterjúholni". Ha már őket preferáltad anyagi javaid elköltésénél.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2802) #56268288 válasza ferkoboy (#2801) üzenetére


#56268288
törölt tag

1. iWear Dr. Basic

2.Szolnok

3. Hát, nem tudom mit lehet az alatt érteni, hogy ,,Illesztette neked valaki?", de én arra gondolok, hogy ő rakta-e be?
Ha ez, akkor nem, nem illesztette senki. Magamnak szoktam mindig. Mikor vettem az elsőt még 3 éve, akkor is magamnak raktam be pár óra sz.rakodás után.

4. Fogalmam sincs. Csak nem vagyok az.

Megkérdeztem ott is a doktornénit, de ő is azt kérdezte, hogy nincs-e valami bajom - pontosan már nem tudom mit kérdezett, mert 3-4 hónappal ezelőtt vettem. Én meg mondtam ,hogy nem tudom, mert nem szoktam magamat kivizsgáltatni.
És köszönöm is a segítséget.

(#2803) ferkoboy válasza #56268288 (#2802) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

3. Látta az adott lencsét illeszkedni a szaruhártyádon szakember? (Pontosan azt a márkát, és azt a típust, amit viselsz!)

Autodidakta módon nem illesztünk magunknak kontaktlencsét.
Kb. 1000x írtam már le a fórumban, hogy miért.

- Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2804) lorcsi


lorcsi
veterán

Hello

kérném a szakik véleményét (főleg ferkó véleménye érdekel, de bárki más tapasztalata is)
eddig ezt a lencsét használtam, teljes megelégedettséggel

viszont ahogy a most a web shopokat nézem elég nagy lett a választék..és ha egy mód van rá kipróbálnék egy picivel jobbat is a következőket találtam:
FitView Monthly
AirView HD Plus
AirView HD Monthly
AquaView Monthly
Biofinity
Proclear Sphere™

szerintetek?

mikor kb. 10 éve elkezdtem még alig volt választék az ofotértnél...most meg a bőség zavara

[ Szerkesztve ]

(#2805) ferkoboy válasza lorcsi (#2804) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

AirOptix - OK. SiH lencse, jó minőség.

Az első négyet a felsorolásból passzolom. Soha sem volt dolgom (szerencsére?) ilyen lencsékkel.
A gyártóiknak a nevét sem hallottam még soha sem. Lehet ez az én hiányosságom is, de biztos lehetsz benne, hogy itthon nem tartják számon szakmában ezen gyártókat (még?).
Az általam használt lencsék Amerikában vagy Európában készülnek. (USA, Anglia, Írország, Magyarország)
Kóreát és Kínát nem ismerem ezen tekintetben.

Biofinity - Cooper Vision által gyártott SiH lencse. Semmi baj nincs vele.
Proclear - Cooper Vision gyártja ezt is, de ez egy régebbi hirdogél lencse.

Ha meg vagy elégedve a mostanival, akkor én nem váltanék a helyedben.
Ha meg mégis, akkor esetleg a Biofinity-t próbálnám meg egy vizsgálat keretein belül.

Üdv: Ferkó

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2806) #56268288 válasza ferkoboy (#2803) üzenetére


#56268288
törölt tag

Nem tudom, beleszoktak nézni valamivel a szemembe. De úgy egészen konkrétan nem szokták mondani, hogy mit csinálnak.

Oké ,hogy ezerszer leírtad már, de mikor elkezdtem kontaktlencsét hordani, nem voltam itt. Akkor magamnak kellett, senki nem mondta, hogy ezt nem így kell. Most már szerintem mindegy. Majd legközelebb rákérdezek.

Mindenesetre köszönöm a felvilágosítás(oka)t.

(#2807) ferkoboy válasza #56268288 (#2806) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Réslámpa fényénél, sokszoros nagyításban lehet megnézni, hogy adott lencse jó e a szaruhártyádra, vagy sem. Lehet egy lencse szoros, vagy laza, melyek közül előbbi kényelmesnek tűnhet, de idő múltán fog bajt okozni!
A jól illeszkedő lencse kiválasztása és megtalálása szakember feladata és felelőssége.
Az iwear basic lencséd nagy valószínűség szerint egy hagyományos ("régi") hidrogél lencse. Mely napi 8-10 óránál tovább nem is (lenne) viselhető.
A korszerű alapanyagú lencsék ma már kivétel nélkül Sziliko-Hidrogél alapanyagúak, melyeknek a hagyományos lencsékhez képest 4x - 6x nagyobb az Oxigén-áteresztő képességük.

Nem az a baj, hogy nem voltál itt korábban, hanem az, hogy nem olvasol vissza pár oldalt, mert akkor ezeket láthatnád, hogy már mind leírtam.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2808) duckload


duckload
tag

Sziasztok
Tegnap kaptam meg a próbalencsémet

Sikerült is betenni meg kivenni nem is ezzel van a (gond?)
Tök kényelmes néha kcisit érzem hogy benn van de ezt gondlom idővel megszokom nem szúr meg ilyenek csak simán érzem pislogásnál.

A másik dolog hogy nem látok olyan jól mint szemüvegben és néha behomályosodik a kép
Nem olyan mint amikor lecsúszik, hanem olyan mint amikor pl könnyes a szemünk vagy viz megy bele.
párat pislogok és ujra tiszta. Néha pedig igy "lüktet" vagy mi egyszer tiszta egyszer homályos.

Ezt "lüktetés" akkor is volt amikor ez első szemüvegemet kaptam de az elmúlt.

Amugy ciba vision air optix astigmatism lencséket kaptam.
-4,75 0,75 120
-4,75 0,75 50

szemüvegem
-4,5 0,5 125
-4,5 0,5 50

A szemem kicsit romlott szemüveg óta
Dokinő mondta nem fogom észrevenni hogy picit másak az értékek,de csak ilyet lehetet rendelni.

Várok egy hetet ha nem javul visszamegyek, bár 2 hét múlva úgyis kontroll.

"Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

(#2809) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

Lett most nekem ilyen Ocutears szemcseppem. Az lenne a kérdésem, hogy naponta hányszor csepegtessek? Egyszer szoktam mielőtt berakom, meg naponta - amíg bent van - még 2x-3x. De ez sok nem? Ez a 10ml így nem sokáig fogja bírni.

Amúgy van valami titka ennek, hogy hogyan kéne kinyomni? Már elég erősen nyomom, és úgyis csak egy idő után kezd el jönni, de akkor ha nem figyelek oda, több csepp is, sokszor a földre...

(#2810) Ck.


Ck.
addikt

Ferkoboy:

Két fajta lencse is van, amit optometrista, ill. kontaktológus illesztett, az egyik egy Ciba Dailies Aquacomfort Plus napi lencse, a másik pedig egy 8.4-es görbületű Night & Day Aqua lencse.
Mindkettő jól illeszkedik, ezért első sorban egészség szempontjából szeretnék dönteni, hogy melyik legyen.

Melyiket ajánlod? A napi lencse mellett szól a higiénia, mindig friss lencse kerül behelyezésre. A Night & Day mellett pedig a magasabb oxigén áteresztő képesség.
Továbbá az alapanyaguk sem egyforma, míg a Night & Day szilikon hidrogél lencse, addigi úgy tudom az Aquacomfort Plus nem az. Mit javasolsz?

Nagyon köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#2811) ferkoboy válasza Ck. (#2810) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Mikor/mennyit használod?
Foglalkozásod, életviteledet is jó ismerni ahhoz, hogy javasolni tudjak valamit.

Anyagi oldala is van a dolognak, így azt is jó tudni, hogy mennyit engedhetsz meg magadnak, ill. mennyit szánsz KL-re.

Egyébként létezik 1 napos lencsében is már SiH alapanyagú.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2812) duckload


duckload
tag

Üdv létezik napi lencse ilyen paraméterekkel?
-4,75 -0,75 120 8,7
-4,75 -0,75 50 8,7

"Gyöztél felettem, mert az végzetem, hogy harcaimban bukjam szüntelen, de új erővel felkeljek megint."

(#2813) ferkoboy válasza duckload (#2812) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Egyik oldalra (120') biztosan van, a másik oldalra 50' helyett 60'-ban gyártanak napi lágy lencsét.
Ezt meg kell nézni, mert lehet ez is jó lenne.
De illeszteni mindenképp kell, látni kell hogyan illeszkedik a szaruhártyádon, lévén más típus, mint amit korábban használtál (=új vizsgálat), így javaslom keress fel egy szakembert!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2814) kezdő


kezdő
senior tag

Hi!

Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Tudom ne aludjunk kontaktlencsében, na de aki mégis megteszi annak mik a tapasztalatai?

Biofinity lencsét hordok, ez akár 6 éjszakán át is bent lehetne. Ez nekem nem célom, havonta 1-2 alkalommal jönne csak jól ha bent maradhatna estére.
Viszont ami nagyon zavar, hogy akár 1 órás délutáni spontán alvás után is kegyetlen mennyiségű csipa lesz a szememben. Ez normális?
Csak alváskor jelentkezik, amíg ébren vagyok addig semmiproblémám sincs a lencsével.

Azért lennék kíváncsi a tapasztalatokra, mert hátha ez a Biofinity sajátossága néhány embernél és akkor megpróbálnék váltani Air Optix® Night & Day® Aqua lencsére. Viszont ha másnál ez nem jelentkezik akkor nem kísérletezgetek, hisz valószínűleg a szemem más lencsét se tolerálna pislogás nélkül.

(#2815) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Ehhez lencséhez ez a fajta ápolószer ugye megfelelő lesz? :U :R

(#2816) ferkoboy válasza cekkk (#2815) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Válaszd hozzá legalább a ReplaniSH-t (ne az Express-t)!

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2817) ferkoboy válasza kezdő (#2814) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Night&Day-el sem valószínű, hogy jobb lesz. A csipásodás nem fog ettől megszűnni. A bennalvás miatt van.
Van aki érzékenyebb erre, van aki kevésbé. Ezért is ellenjavallt a bennealvás.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2818) cekkk válasza ferkoboy (#2816) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi!

Ez lett végül. Legközelebb kipróbáljuk azt. :R

(#2819) ferkoboy válasza cekkk (#2818) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nem tudok hozzá gratulálni. Inkább vegyél mást, cseréltesd ki!
Ha kicsit is visszaolvasol, akkor lehet csak kb. 100x ajánlottam adott típusú lencsékhez konkrét ápolószereket. ...

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2820) lexter00


lexter00
őstag

Lehet kapni a Müllerbe lencse ápoló folyadékot az jó minőségü?Mert sokkal olcsóbb mint amit most használok .Lencséből most a Topvue-t használom havi lencse 6db van benne(azaz 3 havi adag) 3Eft kicsit kételkedtem benne mert nagyon olcsó de eddig nagyon bevált a szememet nem bántja és nagyon kényelmes is.

kezdő: Én már aludtam nappali lencsébe igaz délután 1-2 órát és semmi bajom nem lett tőle.

[ Szerkesztve ]

(#2821) cekkk válasza ferkoboy (#2819) üzenetére


cekkk
veterán

Mondjuk szerintem nem kértem, hogy gratulálj vagy igen? :U

Ez van, asszony ezt használta erre mondta, hogy jó volt neki.

[ Szerkesztve ]

(#2822) #41635072 válasza lexter00 (#2820) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem ajánlott mivel a lehető legsilányabb minőségű (általában renu) folyadékkal töltik meg ezeket a sajátmárkás folyadékokat. Nem tisztítják meg normálisan a lencsét.

A TopVue lencse 26-os dkt oxigénáteresztő képessége pedig olyan alacsony, hogy az már méreg a szemnek.
Tönkreteszed vele a szemed, de majd rájössz egy év múlva, ha már pár óráig sem bírod benn hagyni a lencsét.

Egyébként be kéne már tiltani vagy legalábbis szigorítani kéne azon hogy bárki bármit összevásárolhat mindenféle tudás, utánajárás nélkül. De hát persze mindenki úgy teszi tönkre az egészségét ahogy akarja.

[ Szerkesztve ]

(#2823) lexter00 válasza #41635072 (#2822) üzenetére


lexter00
őstag

Igen ezt kérdesztem is az illesztőmtől és azt mondta hogy nem lesz semmi gond belőle de lehet hogy nézek egy jobb lencsét,én ilyennel nem játszok ha nem lehet olcsóbban megoldani akkor megveszem ami drágább de jobb a szememnek.

(#2824) ferkoboy válasza cekkk (#2821) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nem kérted, jogos.
Tel Elek válasza szerintem ide is vág.
Sajnos szemklinikán több SoloCare használónál találkoztak már szaruhártyafekéllyel.
Persze lehet finomabban is fogalmazhattam volna, de hidd el, hogy nem a saját anyagi érdekem vezérel ebben. Elszomorít, hogy hiába válaszolok itt 1000-szer, senki nem hajlandó visszaolvasni, vagy megfogadni a segítő szándékot, amit mellesleg nem laikusként írok. (Tisztelet a Kivételeknek!)

Azt követően meg mint te is, beírod, hogy mi lett. Gondolom azért, hogy megerősítsünk abban, hogy nem döntöttél rosszul. De sajnos itt most pont erről volt szó.
Akkor már az OF. Express is sokkal jobb választás lett volna.

De meg kellene már tanulnom le*arni, hogy ki-hogy-s-mint veszélyezteti önmagát. Ez az én hibám.
Csak a rendszert tudom okolni, hogy
1. bárki azt vesz neten, amit csak akar
2. szakmában is kaptak olyanok bizonyítványt/oklevelet, akiknek nem kellett volna.
3. nincs rendesen kontrollálva, hogy tényleg szakember az ,aki javasol/kiszolgál/vizsgál, és nem egy betanított egyén.
...stb...

Gyógyszert is így kellene árusítani, hogy bárki-bármit-bárhol megvásárolhat, csak mert neki hasonlóra a szomszédja azt javasolta... Ez esetben talán működne a természetes szelekció.
Bár nem hiszem, hogy az lenne a jó, hogy minden tudatlannak meg kellene okvetlen tapasztalnia a saját rossz döntéseinek a következményeit - feltéve ha megéli/túléli.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2825) cekkk válasza ferkoboy (#2824) üzenetére


cekkk
veterán

Nem kell megerősíteni engem, azt írtad, hogy szar, akkor azt elfogadom, és majd kicseréltetem. Nem tart semeddig, mert fizetni még nem fizettünk érte, ennyi.
Csak nem kell egyből magas lóról leszólni a másikat akár milyen jó indulat is van benne. :R ;)

[ Szerkesztve ]

(#2826) [Prolixus] válasza #41635072 (#2822) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"De hát persze mindenki úgy teszi tönkre az egészségét ahogy akarja."

Nem, amíg M.o-n közpénzből fizetik az egészségügyet. Ha mindenki saját maga perkálná ki a kezelését, akkor engem sem izgatna ki hogyan teszi tönkre magát a hülyesége miatt (mert nyilván ha már megtörtént a baj, elmegy az orvoshoz, ahol kap valamilyen kezelést, még ha nem lesz effektív akkor is), de amíg a hülyeséget közös büdzséből finanszírozzák, addig igenis legyen normális szabályozás és minőségkontroll. (Tudom, persze, mondani könnyű...de akkor is)

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#2827) ferkoboy válasza cekkk (#2825) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Renben, maradjunk annyiban, hogy van jobb.
SiH lencséhez meg kimondottan nem az az ajánlott.

Nincs magas ló, csak az olvani nem tudás/akarás bosszant fel.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2828) ferkoboy válasza ferkoboy (#2827) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

olvani=olvasni (csak elgépeltem)

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2829) Ck. válasza ferkoboy (#2811) üzenetére


Ck.
addikt

Szia,

A szemem magától eldöntötte melyik legyen, ahonnan rendeltem nem volt készleten csak a napi lencse, feltettem, de már 1 órahossza után vörös volt a szemem. Megpróbáltam másnap, szintén.
Van mostmár ismét Night & Day, azzal ismét tökéletes, semmi panasz.

Egyébként nagyon változó, van amikor minden nap használom, de van amikor csak heti 2-3 nap. Anyagi része a lencsének hál Istennek annyira nem befolyásoló tényező, minimális különbséggel tudom őket megvásárolni. De marad a Night & Day, az Aquacomfort plustól szárad a szemem és hamar be is pirosodik...nem az igazi.

(#2830) Ck. válasza Ck. (#2829) üzenetére


Ck.
addikt

Egyébként az anyag okozhat ilyen reakciót, vagy inkább betudható sima szemfáradtságnak? Szerinted érdemes tenni még egy próbát, ill. megpróbálni kidobás helyett elhasználni a megmaradt 10 napi adagot?

(#2831) zolikaDB válasza ferkoboy (#2827) üzenetére


zolikaDB
veterán

Udv!
Szeretnek segitseget kerni. Durva 20 eve vagyok szemuveges, olyan 10 eve nem romlott. Bal -2.5, jobb -5.75.
Vision Expressbe jarok regota, tavaly ugy gondoltam, h kiprobalom a kontaktlencset, 1 napost, ha jo, lesz 30 napos. Igazabol nagyon megtetszett, de proba ota kinszenvedes felrakni.
A rosszabbik szemembe altalaban nagyon hamar sikerul, de a -2.5-esbe mar 2x nem sikerult, feladtam... Tudom, h gyakorolni kellene, de a -5.75-osbe 5 percen belul bemegy.
Ezen a szememen volt egy apro serules es heg evekkel ezelott, es ez felszivodott.
A lencsek:
IWear DD Comfort Pro D-2.5 BC8.7 DIA14.2 (bal)
IWear DD Comfort Pro D-5.5 BC8.7 DIA14.2 (jobb)
Folyadek: iWear All in one Supreme
Mit tehetek, mit javasolsz?
Koszonom!

(#2832) ferkoboy válasza Ck. (#2830) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Lehet az alapanyagtól is.
Próbáld meg még 1-2 alkalommal kb. 2-3 hét múlva.
Ha nem változik, akkor felejtős.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2833) ferkoboy válasza zolikaDB (#2831) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Én úgy érzem a leírásodból, hogy a betanítás nem volt teljes körű.
Nálam addig nem mehet el a delikvens, amíg nem győzött meg, hogy biztonságosan tudja kezelni a lencséjét. (Azaz előttem min. 3x fel nem tette, ill. le nem vette a kontaktlencsét. - És én is úgy ítélem meg, hogy otthon is fog az menni, s nem a vakszerencse volt, ami segítette.

iWear-ről sajnos mindig az jut eszembe, hogy "Állj! Ver" a sors. ... ezzel a lencsével. ... :)

Többet, látatlanul sajnos nem tudok így erre mondani.

Üdv: Ferkó

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2834) zolikaDB válasza ferkoboy (#2833) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm. Mit ajánlasz az iWear helyett? Mi a baj vele? 30 naposban.

(#2835) ferkoboy válasza zolikaDB (#2834) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Mivel ez a V.E. saját márkája, így nem is tudom pontosan mit cimkéztek át.
30 darab 1 napos lencse több gyártó kínálatában is van.

De, SiH (nagy O2 áteresztő képességű) csak:
- CooperV - MyDay
- J&J - 1 Day True Eye
- Sauflon - Clariti 1Day

Rangsor nincs, csak abc sorrendbe írtam, (gyártó szerint). Az, hogy kinek melyik lesz jó, azt a vizsgálat során az a kontaktológus eldönti, akit választassz. (Tehát NE Magadnak próbálkozz! - Saját érdekedben.)
Fontos, hogy megbízz benne.
Én vidéken "működöm".

Szerkesztve: utólag esett le, hogy nem egy napos lencsét keresel, hanem HAVI (1 hónapos) lencsét.

iWear Supreme - tudtommal ez OF. Express-t rejt. Ami nem SiH lencsékhez való (lehet vele használni, de nem ezt ajánlanám). Kicsit visszább-olvasol, írtam már róla.

Lencse (SiH):
- Ciba / Air Optix Aqua (esetleg Air Optix Night&Day)
- Cooper V. - Biofinity
- Johnson (J&J) - Oasys (2 hetes!)
- Sauflon - Clariti vagy Select

Részletekért konzultálj egy kontaktológussal.
Van bizonyosan VE hálózatában is jó optometrista / kontaktológus (aki szemész is lehet), de hogy hol-kit fogsz ki, az kicsit lutri.

Üdv: Ferkó

[ Szerkesztve ]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2836) zolikaDB válasza ferkoboy (#2835) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nagyon koszonom a segitsegedet!
Igazabol az a helyzet, h a szemuvegeim jok, kiszolgalas OK. De ezzel a kontaktlencsezessel valami nincs rendben. Teny, h a betanitas se volt szazas, mert mikozben szenvedtem befele, kiment a holgy. Aki amugy orvos is korhazban.
Ezek szerint keresnem kell masikat.
En is videki vagyok, alairasombol kiderul. Arrafele ismersz olyat, aki megbizhato vagy masfele praktizalsz?

(#2837) ferkoboy válasza zolikaDB (#2836) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Debrecen - személyesen nem ismerek ott senkit sem. Tőled kb. 120km-re vagyok. Többit privátban, ha gondolod.

Orvosokkal annyi a gond, hogy nem tanítanak nekik egyetemen kontaktológiát. Tehát vagy botcsinálta módon tudja a lencsével kapcsolatos dolgokat, vagy a szerencsésebb az, ha tett külön az illető kontaktológiából is szakvizsgát. Akkor nem csak hallotta valakitől, hogy miként is kellene lencsét illeszteni.

Optometristaként ez nálam 3 félév kontaktológia, féléves vizsgákkal, majd 3. félévet követően szigorlat is belőle...

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2838) Vassili


Vassili
tag

Szia!
Szilikon hidrogél lencsékhez Opti-Free RepleniSH t ajánlod szinte kivétel nélkül. Én Solo Care Aquat használok elégcrégóta, érdemes lenne váltanom? Miben jobb vagy rosszab a RepleniSH?

[ Szerkesztve ]

(#2839) lexter00 válasza Vassili (#2838) üzenetére


lexter00
őstag

Érdemes bizony mert az Aqua nem szilikon hidrogél lencsékhez való a Opti-Free RepleniSH pont a szilikon hidrogél lencsékhez van kifejlesztve.

[ Szerkesztve ]

(#2840) ferkoboy válasza Vassili (#2838) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

ReplaniSH sokkal hatékonyabb, biztonságosabban használható. És nem mellékesen nap végére is kevésbé szárad vele a lencse felszíne. (Csökkentebb könytermelés mellett van nagyobb jelentősége ennek. [vagy ha a köny minősége (összetétele) nem a legjobb].)

Még jobb (de drágább) a PureMoist verziója az OptiFree-nek.
Tudom még javasolni a Sauflon Synergi ápolószerét is.

- Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2841) #41635072 válasza ferkoboy (#2840) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy 2 hónapig használtam Synergi ápolószert, de azóta irdatlanul szárad a szemem úgy, hogy már másik folyadékot használok. Amikor még azzal tisztítottam rendkívül kényelmetlen volt a lencseviselés.

A PureMoist-tal pedig nagyon sokan nincsenek megelégedve akik előtte RepleniSH folyadékot használtak. A legtöbbjük vörös szemre és égető érzésre panaszkodik.

Nyílván mindenkire máshogy hatnak ezek a szerek.

(#2842) ferkoboy válasza #41635072 (#2841) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Ne hiszem, hogy a szemszárazságodat pont egy ápolószer használata váltotta volna ki... Persze nem firtatom, hogy azóta, de hogy attól, azt kétlem.

Nekem jók a tapasztalataim amúgy a Synergivel is.

PureMoist helyett inkább a ReplaniSH-t tartom, ajánlom. Az ára miatt főleg. Tapasztalataim épp ezért nem is nagyon vannak vele. (Ellenben a ReplaniSH-el, amiről csak pozítivan tudok nyilatkozni.)

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2843) Keesss


Keesss
csendes tag

Hello!

Biofinity lencsét csináltattam, első lencsém, nem rég óta hordom. Majdnem tökéletes, egyetlen problémám, hogy nekem a szemüvegemen (bal -1.25, cyl -0.5, 70 fok; jobb -0.75) cylinder volt, de mivel annak mértéke 0.5, ezért kontaktlencsémen nincs cylinder, mivel abból ugye 0.75-ös a legkisebb. A mostani lencséim adatai: SiH lágy lencse, bal: -0.75 cyl nélkül; jobb: -0.5 cyl nélkül.

A kérdésem az lenne, romolhat-e a szemem, ha nem hordok cylinderes lencsét, csak megmaradok a simánál, mint amilyen a mostani is? Látok vele, persze a szemüveg picivel élesebb, de látom, milyen busz jön, már messziről, utcatáblát látom az út másik oldaláról is, stb, csak kicsit fókuszálnom kell, de nem vészes.

Köszi a választ! :)

ASUS UL30A-QX164V

(#2844) kezdő válasza Keesss (#2843) üzenetére


kezdő
senior tag

Nekem egy elég jó prof mondta, hogy rosszabb nem lesz a szemem, max magamat szívatom, hogy rosszabbul látok mint ahogy láthatnék. :D

(#2845) [Prolixus] válasza kezdő (#2844) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Igen ez így van. Önmagában attól, hogy nem hord valaki az astigmiáját korrigáló cylinderes lencsét, eléggé valószínűtlen a romlás.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#2846) Keesss válasza Keesss (#2843) üzenetére


Keesss
csendes tag

Még két kérdés merült fel bennem:

1: a szemüvegem adatait már leírtam az előző hsz-ben, Ferkó, tudom, hogy ehhez vizsgálat kell, de elméletben lehetséges egyáltalán, hogy a kontaktlencséből is hordhatnék mindkét szememre -0.75-öst? Vagy a két szemem közti különbség mindenképpen indokolja a különböző dioptriákat a balon és a jobbon?

2: Ha az oxigénhiány miatt eresedni kezd a szem, az a szem melyik részén látható? Nekem elég szűk, kicsi a szemrésem, a szemem fehérje a "kilátszó részen" nem eres, ha viszont a felső szemhéjam felhúzom, vagy az alsót le, akkor már látszanak erek. Ez normális, vagy ez az oxigénhiány következménye? Vagy az oxigénhiánynál simán szemből, normál helyzetben is látszanának?

Mindenkitől szívesen veszem a válaszokat, és köszönöm előre! Látom, Ferkó itt a legkompetensebb, ezért főleg az ő véleményére lennék kíváncsi az iménti 2 és a lentebbi kérdésemmel kapcsolatban. A mostani 1. számúhoz annyit: ha elméletben egyáltalán lehetséges a dolog, természetesen kontaktológussal fogom leegyeztetni, hogy a gyakorlatban is, nekem is jó-e ez, lehetséges-e ez.

Köszönöm még egyszer!

ASUS UL30A-QX164V

(#2847) ferkoboy válasza Keesss (#2846) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Keress azért valakit, aki ért is a kontaktlencsékhez (egy jobb kontaktológus-szemészt, vagy egy jó optometristát)!
Ereződés: limbális, és corneális ereződés a szorosan illesztett (vagy túlhordott...) KL viselésének az eredménye. Ez nem a kötőhártya ("fehér rész") ereződését jelenti! Ez utóbbit te is látod, míg a limbális (azaz a limbusba lévő =ami a szaruhártyát a kötőhártyával összekötő , gyűrű alakú rész) ereződést réslámpa segítségével szakember látja! Te otthon a tükörben ha ezt már észleled, az régen rosszat jelent.

Más: hordhatok én 43-as cipőt, vagy akár 41-eset is , hiába 42-es a lábam. De akkor mivel is lesz kényelmes?
Magyarán: Ha -0,75-ös KL kell, akkor azt viseld. Ha -0,50-es, akkor azt. Ha -1,00D-val látsz élesen, akkor meg miért is hordanál mást? -0,50 cyl asztigmiát még korrigálhat jól sph. lencse. Ha ellenben nem érzed úgy, hogy jól látnál vele, akkor szakemberrel meg lehet nézni egy Cyl-es KL-ét is. (Ő majd fogja tudni, hogy min módosítson azért, hogy jó legyen.)

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2848) [Prolixus] válasza ferkoboy (#2847) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"Te otthon a tükörben ha ezt már észleled, az régen rosszat jelent."

Pontosan, de azért valószínűtlen, hogy ez lenne a helyzet. Ha a KL miatt lenne már szabad szemmel látható limbális ereződése, akkor erősen kétlem, hogy ez szemhéjak által alapjáraton többnyire fedett részre korlátozódna. Na meg ha már ennyire súlyos lenne a helyzet, szerintem már régen a szemészeti ügyeleten lenne, mert keményen szúrna meg égetne a corneája. :)

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#2849) ferkoboy válasza [Prolixus] (#2848) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Én a jövőt illetően gondoltam és írtam is a limbális ereződés veszélyeit.

Mivel a kolléga csak annyit írt, hogy a fehér résznél, alul és felül a szemhéjak által takart rész erezettebb, így nem is fejtegettem, hogy ez bizony mindössze a kötőhártya ereinek vérbőségét jelenti.

Jó, hogy kiragadtál egy részt a mondandómból, de a szövegkörnyezetből szerintem kiderült, hogy mire gondoltam. Ha véletlen valaki számára féleérthető volt, akkor meg elnézést, és köszönöm az észrevételed, ezt olvasva mindenki számára egyértelmű lesz, hogy mire is írtam azt, amit.

- Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2850) Keesss válasza ferkoboy (#2849) üzenetére


Keesss
csendes tag

Koszönöm!

ASUS UL30A-QX164V

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.