Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#28601) #75501312


#75501312
törölt tag

Azt mi okozhatja, hogy lejátszás helyett csak töltőikont látok? Ha a főoldalon belépek a lejátszásba, akkor meg fekete hátteret. Cache 100% van írva a bal alsó sarokba.
Ha több fileba belelépek egymás után, akkor szokta ezt csinálni.

(#28602) PistiSan válasza cof (#28598) üzenetére


PistiSan
addikt

Én Yatse távirányító appban szoktam beilleszteni az ilyen szövegeket, máskor még jól jöhet.

(#28603) blakey válasza cof (#28598) üzenetére


blakey
titán

Szerintem már írtam ezzel kapcsolatban, nem gépeltem semmit, gépről böngészőből ráküldtem a boxra vagy telefonról, tabletről is mehet yatse/Kore app-okkal.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28604) mexel


mexel
veterán

Most Watchdog-al kapcsolatban lenne kérdésem:
Hiába állítom be a médiatárnál ésa watchdognál is hogy abox indulásakor ne scanneljen, akkor is scannel. Hogyan lehetne ezt kikapcsolni?
Az viszont nyilván kellene ha változás van a mappában akkor keressen.

A másik pedig még mindig a TMDB.:
Összeállítom a listát, a TMDB végigkeres mindentés mindent meg is talál. Klassz.
A boxot kikapcsolom, majd a következő indításnál már nincsenek meg a találatok, sok sorozatnál vagy kép nincs, vagy borító, vagysemmi. Utána már hiába kerestetem soha nem lesz meg.
Próbálom local módban, mert a mappában benne van minden infó amit a kodi generált saját magának. Tvshow.info fájl, info fájl, .actors mappa, poster és fanart kép, minden sorozathoz külön info stb. Ennek ellenére semmi.

egyszer jó, egyszer nem.
Mit kellen csinálni? Már beállítottam amikor jó volt hogy a mappát hagyja ki utána a keresésből, de akkor sem működik. Képtelen vagyok megérteni az okát.

Kilépek asorozatok mappából és visszalépek, addig már eltűnnek a borítók. :W

[ Szerkesztve ]

(#28605) PistiSan válasza mexel (#28604) üzenetére


PistiSan
addikt

Milyen eszközön fut a kodi? Nálam több helyen is fut, de sehol nem produkál ilyen hibát. Van elég tárhely alatta? Nem lehet, hogy el fogy a hely a lemezen, és nem tudja állandóra le menteni? Csak ötletelek.

(#28606) #75501312 válasza mexel (#28604) üzenetére


#75501312
törölt tag

Tudom hülye kérdés, de benne van a részek nevében, hogy S01e01, S14E126, ilyesmik ebben a formátumban?
A sori neve az eredeti nyelven lévő név?

(#28607) mexel


mexel
veterán

A sorozatok az elvártak szerint vannak megcsinálva elnevezés szinten. ( évszám, sorozat infó, a név ugyanaz mint a TMDB-n)
Most töröltem azokat a helyi infókat amit maga a kodi másolt bele amikor exportálással akartam megoldani, hogy legyen helyben tárolt információ. Így kb 80%-al nőtt atalálati aránya. ( vicc hogy a saját maga által készített infók megzavarják.)

A Kodi az CoreElec és TV boxon fut.

Tárhely van bőven, ezek a sorozatok szerveren vannak, a rendszernek pedig túl sok helye van szabadon.

A TMDB-n is szerkeszettem a sorozatokat hogy ugyanazt lássa ott is ami kell. ( van évszám, epizódok hozzáadva stb)

Ennek ellenére van olyan minél a 150-ből csak 30 epizódot tesz be a mappába, azt csak a fájloknál lehet megnézni, a borító alól nem, ot max 30 van.
Kikapcsolás után újrascannel ( mindenhol ki van kapcsolva a scannalés, a mappáknál külön is hogy a mappát hagyja ki a keresésből)
Ennek ellenére scannel, és néha elveszi a borítót, vagy tartalmat.
Olyan is vanhogy olyan mintha nem lenne ott tartalom, de ha rányomok hogy átvizsgálás médiatárba vagy vmi hasonló, akkor mégis ott van minden :F

Egyébként jó ötlet:
felteszem Windowsra pl a kodit és kipróbálom ott is ugyanezt, ha ott nem hibázik a CoreElec-el lesz a gond és nem kínlódok tovább. Akkor plexre kelle váltanom vagyvalami másra ami működik, mert most az a cél hogy pár szülőnek és nagyinak meglegyen a filmezős eszköze, de így nem adhatom oda hogy eltűnnek a sorozataik :(

[ Szerkesztve ]

(#28608) djnice válasza mexel (#28607) üzenetére


djnice
veterán

Újra leírom, semmi köze a CoreELEC-nek ehhez. Hivatalos Kodi 18.5-öt futtat, annak lehet csak köze hozzá és a TMDB plugin-nek.

(#28609) mexel válasza djnice (#28608) üzenetére


mexel
veterán

Újra leírom: Több Ce alatt futtattam és máshogy viselkedik 9.2.1-es régi vason és máshogy egy nightly-val pl egy NG vason.
De mivel tisztában vagyok vele hogy ez kodi azért is a kodi topikban teszem fel a kérdést.
De ezt a Kodi-t itt CE-nek hívják mert az kezeli így van hozzá köze nyilván, főleg ha csak CE alatt hibás és más platformon nem.
Nem én vagyok az egyedüli aki szenved vele, csak ide nem mindenki írja be.

(#28610) pube111 válasza mexel (#28609) üzenetére


pube111
senior tag

Ez rendben van?

link

(#28611) #75501312 válasza mexel (#28609) üzenetére


#75501312
törölt tag

Tudnál csinálni a mappáról screenshotot, amelyik problémás a filenevekkel + a linket a TMDB oldalához?

(#28612) mexel válasza pube111 (#28610) üzenetére


mexel
veterán

Persze, nyilvánvalóan, nem írtam volna.

Soul Gem, megy priviben amint tudom linkelni

(#28613) pube111 válasza mexel (#28612) üzenetére


pube111
senior tag

Ok, néha nyílvánvaló dolgokon múlik.

(#28614) mexel válasza pube111 (#28613) üzenetére


mexel
veterán

Igen, ez tény sokaknál alapoknál vannak gondok.

(#28615) ORCA58 válasza tomy86 (#28588) üzenetére


ORCA58
addikt

Köszi!
Ezzel a módszerrel PC-n megy, boxon még nem néztem, de biztosan az is jó lesz!

(#28616) nd


nd
friss újonc

sziasztok!
másnál is van olyan gond egy pár hete, hogy semmihez sem talál linkeket az Exoshark? Még azokhoz sem, amit már korábban egyszer megnéztem. Bármivel próbálkozom, címeket kilistázza, epizódokat kilistázza, de a keresés vége mindig a "nincs elérhető adatfolyam". Nálam január 15. óta létezik ez a probléma, eleinte csak pár sorozattal, mára már mindennel.
Mi lehet a megoldás?
(a rövidítéseket sajnos nem fogom érteni, teljesen mezei felhasználó vagyok csak, de előre is nagyon köszi a tippeket :) )

[ Szerkesztve ]

(#28617) xtend válasza nd (#28616) üzenetére


xtend
senior tag

Szia. Ahonnan az Exoshark lejátszotta neked a filmet/sorozatot az a link valószínűleg már nem él, ezért kapsz "nincs elérhető adatfolyam" hibát.
Próbáld az új kiegészítőket pl a dmdamedia és/vagy Netmozi kiegészítőt. Mind a kettő megtalálható a Movieshark repository-ban (lásd témaösszefoglaló alias 1. hsz)

(#28618) zoltan6 válasza xtend (#28617) üzenetére


zoltan6
őstag

Felraktam én is az új kiegészítőket,de nekem még mindig az exoshark a kedvencem,a kategóriák miatt.Én általában a legnépszerűbb,vagy legtöbb szavazatot kapott sorozatokból szeretek mazsolázni.A legfrissebb sorozatokat,epizódokat általában lejátssza.
Csak ez ez az állandó akadás ne lenne néha,1000-es nettel vicc.Először azt hittem gyenge a Pi3 hozzá,de windowsos erős géppel is csinálja,olyankor pár perc pause,aztán egy darabig megint megy.

(#28619) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Coreelec kodiban nem megy a youtube . Itt a keresőben nem nagyon találtam megoldást . Mit lehetne tenni,hogy újra működjön? Kösz előre is a segítséget!

(#28620) xtend válasza Imi1981 (#28619) üzenetére


xtend
senior tag

Olvass vissza kb 1 oldalt és ott a válasz. De ezt írtam neked a másik topikban is

[ Szerkesztve ]

(#28621) zoltan6 válasza xtend (#28620) üzenetére


zoltan6
őstag

Pont most csináltam meg én is,meddig fog ez most működni? Ezzel az API kulcs dologgal akkor életre lehetne kelteni a régebbi tv-ken is a már nem működő YouTube appot
?

(#28622) Imi1981 válasza xtend (#28620) üzenetére


Imi1981
veterán

Vissza olvastam de én ezt nem tudom megcsinálni. Nem is értem ezt az API kulcs témát. Zip telepítés megoldás kéne . Remélem lesz.

(#28623) consono válasza Imi1981 (#28622) üzenetére


consono
nagyúr

Nem valószínű, hogy lesz zip-es megoldás, legalább is nem látom, hogy hogyan lenne. Legalább is olyan, ami hosszú távon is működne...

"In God we trust. All others must bring data"

(#28624) Imi1981 válasza consono (#28623) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát akkor nem tudom mi lesz. Sokszor használtuk így a youtube-ot . Lehet megpróbálom ezt az API kulcs átírást de én nagyon nem értek az ilyenekhez .

(#28625) qnadam válasza Imi1981 (#28624) üzenetére


qnadam
veterán

ha ez alapján problémát okoz végigkattintgatni, akkor neked valójában egy chromecastre van szükséged.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#28626) LEON_01 válasza Imi1981 (#28624) üzenetére


LEON_01
tag

Melyik része nem megy? Azt privátba megírom.

(#28627) oszy


oszy
veterán

A médiaklikk működik még kodi alatt? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#28628) vargalex válasza zoltan6 (#28618) üzenetére


vargalex
Topikgazda

A NetMozi-ban vannak hasonló "kategóriák". Pl. legnézettebb...

Alex

(#28629) PistiSan válasza qnadam (#28625) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem sem sikerült rögtön, nagyon régen csináltam ilyet utoljára, végül sikerült, de többször neki futottam.

(#28630) pube111 válasza mexel (#28614) üzenetére


pube111
senior tag

Csak egy gyenge ötlet.
Userdata\addon_data\service.watchdog\settings.xml
Az xml ben gondolom ez van neked is:
<setting id="scanonstart" default="true">false</setting>
Talán, ha átírod erre:
<setting id="scanonstart" default="false">false</setting>

(#28631) Imi1981 válasza LEON_01 (#28626) üzenetére


Imi1981
veterán

Még meg sem próbáltam igazából csak így ránézésre írtam hogy nem megy. Majd nemsokára gép elé kerülök akkor megpróbálom. Ha nem megy valami írok privátba és köszönöm a segítséget!

(#28632) nd válasza xtend (#28617) üzenetére


nd
friss újonc

Nagyon köszi! Ezek működnek :)
Az mondjuk továbbra is nagyon fura, hogy az Exoshark semmihez sem talál linket, újakhoz sem, régiekhez sem. Értem én, hogy néha 1-2 link eltűnik, na de az összes? :Y
A felülete egy picit jobb volt, így sajnálom.

(#28633) xtend válasza nd (#28632) üzenetére


xtend
senior tag

Nem olyan fura szerintem. Amit az exo használt, vagyis annak forrásoldalának linkjei 90% halottak, sok régi videómegosztó meg bezárt openload, verystream, stb.

[ Szerkesztve ]

(#28634) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Megcsináltam egészen eddig [kép] de itt amit nyillal jelölök nem volt ott . El lehet valahogy elölről kezdeni ? Mert akartam de már nem jön be az az ablak .

(#28635) mexel válasza pube111 (#28630) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, ezt megnézem és beszámolok róla

(#28636) Imi1981 válasza Imi1981 (#28634) üzenetére


Imi1981
veterán

Sikerült!

(#28637) urgoz válasza nd (#28616) üzenetére


urgoz
tag

Az is lehet gond, hogy a movieshark repoban tavaly április óta nem frissítették az urlresolver-t, ami a linkek feloldását végzi. Ott még az 5.0.35-ös verzió van, a legfrissebb pedig az 5.0.53-as, amit február 11.-én adtak ki.
Ajánlott a tvaddons repo telepítése, így mindig automatikusan frissül.

Sajnos újabban hozzáadták függőségként az indigo nevű szarjukat, aminek köze nincs a linkfeloldáshoz. Ha valakit zavar, akkor az addon.xml-ből manuálisan törölheti a
<import addon="plugin.program.indigo" />
sort, majd kodi restart után lehet az indigot is törölni.

[ Szerkesztve ]

(#28638) oszy


oszy
veterán

Ezt a Exoshark megléte után kell telepíteni? :) Vagy a movieshark is a kodiban lehet/maradhat?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#28639) vilga


vilga
tag

Többszöri nekifutásra sikerült az API-t elkészíteni, és műkodik is a YT addon, de: a Yt menüjében legfelül a
" bejelentkezés"-t, vagy a login nevemet kellene látnom?

(#28640) pube111 válasza vilga (#28639) üzenetére


pube111
senior tag

Bejelentkezés előtt a bejelentkezés az első menü.
Bejelentkezve meg a feliratkozások.

(#28641) Imi1981 válasza Imi1981 (#28634) üzenetére


Imi1981
veterán

Megcsináltam ugye a youtube-ot az itt belinkelt leírás után . Jó is működik is viszont így minden nap újra kell indítani a Tv boxot mert folyton feldobja a youtube addon beállítások ablakot és valami hibát dob . Újraindítom a Tv boxot akkor utána jó. Nálatok is ilyen? Nálam folyamatosan be van kapcsolva a Tv boxok .

(#28642) blakey válasza Imi1981 (#28641) üzenetére


blakey
titán

Néhány hónapja API kulccsal használom de még soha nem dobta fel a YT beállításokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28643) divan válasza Imi1981 (#28641) üzenetére


divan
senior tag

Lehet a "valami hiba" értelmezése közelebb vihetne a dologhoz.

(#28644) Imi1981 válasza divan (#28643) üzenetére


Imi1981
veterán

Na majd legközelebb lefényképezem . Ma már nem hiszem hogy előjön.

(#28645) ORCA58 válasza urgoz (#28637) üzenetére


ORCA58
addikt

Hol kel keresni az addon.xml fált? Szinte minden kiegészítőben van.
Most a PC-n kipróbáltam, de sehol nem találok olyan addon.xml f ájlt, ami tartalmazza a <import addon="plugin.program.indigo" /> sort.
Gondolom e miatt jön fel mindig a TVADDONS ablak, ami idegesítő.

(#28646) Bozek


Bozek
nagyúr

Biztos volt már róla szó, csak most nem találom.

Van valami olyan alkalmazás, amivel lehet a helyi adatbázist buherálni? Mert ott van például az Agymenők, a TVDB-n fenn vannak a részek címei végig magyarul, de a Kodiban az 5. évadtól angol minden.

Vagy írjak egyet? :D

Szerk: az SQLite-ot tudom, de valami emberbarátibb UI-ra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#28647) Aryes válasza ORCA58 (#28645) üzenetére


Aryes
nagyúr

A beállításokban le lehet tiltani annak az ablaknak a felugrálását... Sőt, ez le is van írva abban az ablakban.

(#28648) urgoz válasza ORCA58 (#28645) üzenetére


urgoz
tag

Tegnap jött ki a 5.0.54 verzió, amiben már nincs a függőségek között az indigo. Ha frissíted (vagy már frissült) az urlresolvered erre, akkor minden hókuszpókusz nélkül törölhető az indigo.

(#28649) vargalex válasza urgoz (#28648) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Sziasztok!

A movieshark repo-ba feltettem a script.module.urlresolver 5.0.55-alpha verzióját, amiben javítottam a videa.hu linkek feloldását. A javítás része az is, hogy most már nem okoz gondot, ha kis-, nagybetű érzékeny paraméter van a stream URL-jében (azaz, ha más forrás esetén esetleg ez volt a gond, akkor az is "megjavul"). Ugyanis azt eddig az urlresolver kisbetűsre alakította. Többek között ezért sem ment a videa.hu linkek feloldása. Valamint a videa.hu esetén a minőség szerinti sorbarendezés sem volt jó, azt is javítottam.
A módosításról küldtem egy pull request-et (patch-et), így valószínűleg előbb-utóbb bekerül a tvaddons repo-ba is, ezért jelöltem alpha-val (ha ők 5.0.55-re váltanak, akkor azt frissebbnek fogja minősíteni a Kodi).
A javítás miatt a Netmozi és a dmdamedia kiegészítőknél is áttértem urlresolver-re resolveurl-ről (az urlresolver egy forkja, de már elég régen nem tartják karban).
Tehát az összes kiegészítőben, ami urlresolver-t használ, megjavul a videa.hu találatok lejátszása.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#28650) Aryes válasza vargalex (#28649) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszönjük szépen! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.