Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) Oldman2


Oldman2
veterán

Kindle Paperwhite 4 - 5.12.4 legújabb firmware

Van-e valami "gyorsgomb" szerű megoldás, hogy a Settings/Accessibility/Invert Black and White funkció olvasás közben könnyebben aktiválható legyen?

Nem egy díjnyertes megoldás ennek jelenlegi elérése...

(#23702) matti70 válasza Oldman2 (#23701) üzenetére


matti70
tag

Reménykedj benne, hogy amikor aktiválják a készülékeden az ebben a firmware-ben bemutatkozó új "Aa menü"-t, akkor ezt is megtalálod a beállítások utolsó fülén :)

Eddig csak orosz nyelvű olvasóról találtam képeket ahol már az új menü van, de ott sem látszik az utolsó fülön a teljes lista.

(#23703) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

A minap dobta ki a Google, hogy itt egy rakás könyv össze van szedve, ami épp 0$ az amazon oldalán.
hunt4freebies.com
Nem tudom ki talál esetleg benne gyöngyszemet, de hátha...
A régebbi linkek között is van még 0$, de már némelyik teljes áras.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23704) Oldman2 válasza matti70 (#23702) üzenetére


Oldman2
veterán

No, ez jó hír, jelenleg még nincs ott ilyesmi.
:R

Tudsz esetleg linket küldeni arra az orosz oldalra?

(#23705) matti70 válasza Oldman2 (#23704) üzenetére


matti70
tag

(#23706) Oldman2 válasza matti70 (#23705) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi szépen!
:R

Hejj, de régen volt az az orosz tanulás...
:W

(#23707) matti70 válasza Oldman2 (#23706) üzenetére


matti70
tag

Tegnap este nekem átváltott az új menüre, de PW3 lévén nincs inverz mód lehetőség.

Kíváncsi vagyok, hogy PW4-nél tényleg odateszik-e, sok ember örülne neki szerintem. Mert amúgy tényleg átkerült ide pár opció a Reading Options menüből, ott pedig írják is, hogy hol keresd az eltűnt beállításokat.

(#23708) Oldman2 válasza matti70 (#23707) üzenetére


Oldman2
veterán

Bekapcsoltam a WiFi-t, egyelőre nincs változás.

(#23709) matti70 válasza Oldman2 (#23708) üzenetére


matti70
tag

Ja hogy nálad máris az új font menü van? Akkor sajnos ez ennyi, nálam is pont ezek az opciók vannak. Nem gondolták fontosnak idetenni az újabb készülékeknél lévő inverz módot.

(#23710) zsola32 válasza Oldman2 (#23708) üzenetére


zsola32
őstag

A kindle 2019re is megjött a frissítés, olyan lett mint a Te képeiden

(#23711) Oldman2 válasza zsola32 (#23710) üzenetére


Oldman2
veterán

Akkor ez van... várunk "türelmesen".
:C

Egy másik "érdekes" funkció:

Nem tudtam eddig rájönni mitől, de néha (jelenleg) alvó üzemmódból szinte azonnal visszajön a készülék, néha (eddig) meg "WAKE UP" felirattal, amikor is lassabb a felébredés.

Jelenleg a Power Saver: enabled, amit én úgy értek hogy éppen ebben az állapotban kellene lassabban felélednie.
:F

(#23712) Degeczi válasza Oldman2 (#23711) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A normál alvás=készenlét, amikor futnak háttérfolyamatok (pl. a wifi is aktív, és megkapja közben a frissítést, vagy az átküldött könyveket is)

A "power saver" egyfajta hibernálás, amikor teljesen leáll minden, és a memóriában futó folyamatok állapotát is elmenti a flash háttértárra. Ébresztésnél aztán ezeket vissza kell tölteni, beindítani, ezért tart tovább a feléledés ilyenkor.

Mivel azonban ez a mentés/visszatöltés szintén energiahasználattal (és idővel) jár, ezért működik úgy, h csak kb. egy órányi alvás után aktiválja ezt a hibernált módot. Ha gyakran olvasgatod, akkor emiatt nincs is értelme bekapcsolni ezt a módot, mert éppenhogy többletfogyasztással járna...
Akkor hasznos, ha naponta csak 1-2x kapcsolod be, olyankor valóban érezhetően meghosszabbítja a töltések közti időt.

[ Szerkesztve ]

(#23713) cocka


cocka
veterán

Nekem ez az önmagától frissítés soha nem működött. Egyetlen egy alkalomra emlékszem, mikor csak úgy magára hagytam és elkezdte a frissítést. Azóta egyszer sem történt ilyen.

2016-os PW3-am van, power saver menü sincs. Meg olyan új menü se, amit itt mutogattok. És ezt a "backend" frissítést sem valószínű, hogy megkapom.

(#23714) matti70 válasza cocka (#23713) üzenetére


matti70
tag

Működik az :) Nekem is 2016-os PW3 van, eleinte volt, hogy türelmetlenebb voltam és kézzel tettem fel az új firmware-t. De mostanában pláne az ilyen frissítések miatt, ahol nem is elég frissíteni, mert távolról aktiválják a benne lévő új funkciót, már kivárom, hogy magától jöjjön. Lehet, hogy kell egy hónap is, mire sorra kerül. De ha eljött az idő, akkor látványos, hogy a wifi bekapcsolása után egyből csökken a szabad hely, mert már jön is lefele a frissítés.

De a legutóbbi firmware már 1-2 hete biztosan felment rá, és csak tegnap este aktiválták.

Power saver menü, inverz mód nekünk sajna nincs, ezek hardveres funkciók az újabb készülékekben.

(#23715) Oldman2 válasza Degeczi (#23712) üzenetére


Oldman2
veterán

Igazad lehet, most hogy oda voltunk a napi sétán, több mint egy órát altatva volt a gép, most WAKE UP lett belőle. A sima ki-be "kapcsolás" azonnal ébreszti.
:R

(#23716) cocka válasza matti70 (#23714) üzenetére


cocka
veterán

Ja még egy apró kérdés. Gyárilag reklámmentes vagy utólag reklámmentesített?

Mert az enyém gyárilag reklámmentes azért, mert a reklámosat nem engedte megvenni az Amazon.

(#23717) matti70 válasza cocka (#23716) üzenetére


matti70
tag

Gyárilag reklámmentes, én is közvetlenül ide rendeltem az Amazonról amikor épp nagy akció volt, nem trükköztem mailboxde-vel.

(#23718) zsola32


zsola32
őstag

a PW3 is megkapta az új verziót, ugyanaz mint a Kindle 2019-en

Első körben megnéztem a Device Infót, ott már az 5.12.4 szerepelt.
nyomtam egy Restartot, és utána betöltött az új menü. (mivel a restart előtt nem adta az új menüt)

(#23719) cocka válasza zsola32 (#23718) üzenetére


cocka
veterán

Nekem ez rohadtul nem hatotta meg. Már kétszer is újraindítottam. Egyszer tegnap, egyszer meg ma. Semmi. Ugyanaz a régi menü van. 5.12.4-gyel.

(#23720) Bubsy


Bubsy
aktív tag

Az új menü mellé megérkezett az új képernyővédő is?

(#23721) Bubsy


Bubsy
aktív tag

Az idei Amazon Prime Day-t elhalasztották.
Link

(#23722) szasanyi


szasanyi
félisten

Honnn és melyik angol-magyar szótárat érdemes letölteni? Illetve működik-e az automatikus fordítás?

(#23723) Degeczi válasza Bubsy (#23721) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem csoda, h vki keverte a Pride Day-el, ha itt is szivárványt használnak :)

(#23724) zsola32 válasza cocka (#23719) üzenetére


zsola32
őstag

nálunk kettő PW3-as van, mindkettőnél meglett az új menü.
akkor nem értem...

(#23725) szasanyi


szasanyi
félisten

Az összefoglalóban leírtak szerint letölt9ttem és bemásoltam a magyar szótárat majd beállítottam. Semmi változást nem látok... hogyan kellene ennek működnie? :F

(#23726) Degeczi válasza zsola32 (#23724) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Érthető, h nem egyszerre terítenek új verziót a sok milliónyi eszközön. Az én PW4-emen sincs még új menü újraindítás után sem, bár persze 5.12.4 régóta.

(#23727) matti70 válasza cocka (#23719) üzenetére


matti70
tag

Nem feltétlen függ szerintem az újraindítástól. Én is megpróbáltam 1-2 alkalommal újraindítani mindkét PW3-at, persze már az új szoftverrel, és semmi. Aztán az enyémen valamelyik este akkor változott át, amikor befejeztem az olvasást és kikapcsoltam a wifit.

(#23728) snowdog


snowdog
veterán

Sziasztok!

Aki ismeri és használja a CanadaHun oldalt, az az utóbbi napokban tapasztalhatta, hogy az oldal keresője nem működik, ezért belekezdtem egy alternatív kereső készítésébe.
Még nagyon a munka az elején tartok. Aki kedvet érez hozzá, hogy a kereső tesztelésében részt vegyen, azt kérem látogasson el a [link] oldalra.
A kereső működésével kapcsolatos összes észrevételt, javaslatot köszönettel fogadom!

[ Szerkesztve ]

(#23729) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Sehol nem találok PW4 tesztet. Tudnátok ajánlani egy oldalt ahol részletesen elolvashatnám a képességeit, elfogulatlan user véleményt?
Egy Kindle 3 Keyboard-ot váltanék le.

[ Szerkesztve ]

(#23730) szasanyi


szasanyi
félisten

A korábbi, szótárral kapcsolatos kérdéseimre vki? :U

(#23731) hampidampi válasza snowdog (#23728) üzenetére


hampidampi
senior tag

A legegyszerűbb a Google-ben keresni:

"Keresenső könyv neve" site:canadahun.com/forums

Így is megtalálsz bármit.

(#23732) hampidampi válasza szasanyi (#23730) üzenetére


hampidampi
senior tag

Egyrészt hova másoltad? Simán a Documents mappába kell.
Aztán ki is kell választani, mint szótárat. Vagy a System menüből, vagy a könyvben hosszan nyomva a szóra a Dictionary menüből jobb alsó sarokban az "Angol-Magyar Szótár (v1.6)"-ot kiválasztani.

(#23733) snowdog válasza hampidampi (#23731) üzenetére


snowdog
veterán

Nem egyszerűbb, mert:
1 rengeteg könyvre nem ad találatot (kipróbáltam),
2. ha a felvitt adatot (szerző vagy cím) elírták, akkor sem lesz találat.

Példa:

Az én keresőmben elvileg pontos adatok szerepelnek. Ahol meg nem, ott kérem jelezzétek, és kijavítom.

Persze nem kötelező használni, ez csak egy alternatív lehetőség, akinek nem tetszik az használja a guglit. :D

[ Szerkesztve ]

(#23734) lorcsi


lorcsi
veterán

Kaptam egy ilyen akcios ajanlatot :
[link]

(#23735) Degeczi válasza lorcsi (#23734) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem éri meg: ennél a 20%-nál nagyobb akciók szoktak lenni pár havonta, ráadásul még csak nem is letiltják a régit (amit offline olvasóként használhatna tovább más családtag), hanem be kell küldened.
És ha nem is vársz akcióra, a régi példányod is biztosan jobb áron el tudod passzolni, mint ez a 20%.

(#23736) zseko válasza matti70 (#23714) üzenetére


zseko
veterán

Kizártnak gondolom, hogy az inverz mód bármilyen szinten is hardveres lenne.

HR24.hu

(#23737) szasanyi válasza hampidampi (#23732) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen oda, ez van az összefoglalóban is. És természetesen az ott leírtak szerint be is állítottam a menüben. Megnézem angol szövegre rányomva...

(#23738) cocka válasza zseko (#23736) üzenetére


cocka
veterán

Kiindulva abból, hogy a Kindle Keyboardra létezik egy Dusk World nevezetű interaktív képregény (program azw2), aminek fekete az alapszíne és kb. minden írás fehér színű.

[link]

Már US accounttal sem érhető el, de a képek magukért beszélnek.

(#23739) cocka válasza Degeczi (#23735) üzenetére


cocka
veterán

Arról nem beszélve, hogy a trade-in ajánlatok tudtommal csak az amerikai Amazonon érhetőek el. Tehát jó eséllyel nem Európába kéne visszaküldeni. Arról nem is beszélve, hogy a legújabb paperwhite-ért is csak 30 dollárt adnak. Az most kb. 10145 Ft, de gyanítom, hogy ennek 4-5-szörösébe kerül egy PW4.

(#23740) cocka válasza cocka (#23739) üzenetére


cocka
veterán

Miközben egyébként most a német Amazonról rendelhető 8 gigás verzió kb. 41645 Ft-ba kerül. Tehát marhára "megéri".

(#23741) Degeczi válasza szasanyi (#23737) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mert milyen könyvön próbáltad? Ha nem angolon, akkor persze, h nem megy az angol szótár, mert a Kindle a könyv nyelvének megfelelően választ szótárat (néha az is előfordult letöltött anyagnál, h hibás ez a beállítás)

(#23742) matti70 válasza cocka (#23738) üzenetére


matti70
tag

Azt olvastam erről, hogy az újabb típusok CPU/GPU-jában kódolt funkció, nem tisztán szoftveres megvalósítás, ezért is nem kerül be pl. a PW3-ba szoftverfrissítéssel. Természetesen a korábbi készüléken is lehet olvasni inverzben, ha kis módosítással olyan könyvet töltünk rá. De a lapozásnál tetten érhető a különbség, videó is volt róla, hogy a gyári inverz módnál ugyanolyan szépen "foszlanak" át a betűk a Regal waveform technológiával, mint normál módban, míg a buherált inverz könyvnél ez nem működött.

(#23743) BIOS


BIOS
tag

Sziasztok!
Új vagyok még itt és tudatlan. Tegnap regisztráltam magam amazon.de-n kártyam, cím minden meg van. Rendeltem is egy terméket viszont kártyámról még nem vonták le az összeget. Revolut számlám van forintba utaltam. Revolut app-ba kaptam egy üzenetet amazontól "kártyaengedélyeztetési kérés" 0Ft. Természetesen pénz van a számlámon.
:F

(#23744) Phülöp válasza BIOS (#23743) üzenetére


Phülöp
addikt

Amazon elsőre mindig csak rápróbál egy minimális összeggel, hogy valós-e a kártya. Nem tudom, nálad ez miért nullás. Mindenesetre postázás előtt le fogják vonni a termék árát, amiatt ne aggódj.:)
Amúgy ez a kártyateszt mindig csak az adott kártya első használatakor aktuális, ha rendben van elsőre, akkor valid a kártyád náluk.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#23745) BIOS válasza Phülöp (#23744) üzenetére


BIOS
tag

Köszi a választ! Igen pontosabban 0,99₤/360Ft Most már levonódott az összeg a számlámról :C :R

[ Szerkesztve ]

(#23746) Degeczi válasza BIOS (#23745) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sajnos € ennyi (sőt, már inkább 370), nem ₤...

[ Szerkesztve ]

(#23747) Hacsii válasza zsola32 (#23718) üzenetére


Hacsii
csendes tag

Ugyan ott van az új Aa menü, vagy hol látjátok????
Nekem mindegy neki hány reboot-t nyomok vagy hogy wifivel alszik-e nem történik semmi.

[ Szerkesztve ]

(#23748) cocka válasza Hacsii (#23747) üzenetére


cocka
veterán

Az új menü csak a csókosoknak jár! :DD

(#23749) Hacsii válasza cocka (#23748) üzenetére


Hacsii
csendes tag

Nem igazán értem miért van erre szükség ez miért jó az Amazonnak????

(#23750) Hacsii válasza cocka (#23748) üzenetére


Hacsii
csendes tag

Meg azt sem értem, hogy senki nem rakja fel, hogy hogy néz ki így az új menü pedig igény az lenne rá....

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.