Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) Degeczi válasza Laurh (#23650) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A beállítások alatt van a pluginokban eszközillesztő. Bár mondjuk úgy rémlik (rég telepítettem Calibre-t) alapban ott volt, csak a preferált fileformátumot kellett megváltoztatni.

(#23652) Laurh


Laurh
aktív tag

Ez hihetetlen számomra, hogy meghajtóként sem látja a gép. :(
Azon kívül, hogy beküldöm a kindle-s emailre az anyagot és ott van az olvasón valamilyen útón-módon lehet mozgatni könyveket az eszközre wifin keresztül?

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#23653) cocka válasza Laurh (#23652) üzenetére


cocka
veterán

(#23654) Degeczi válasza Laurh (#23652) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Gondolom Windows, ott tud bekavarni pl. egy USB suspend beállítás, azt érdemes letiltani. Esetleg másik USB porton próbálni, de arra már kisebb az esély, h azzal legyen gond (régen előlapra kivezetett USB portokkal volt hasonló gond néha)

(#23655) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Masik usb porton probald. Legjobb az alaplapi

(#23656) Laurh


Laurh
aktív tag

Az összes usb portot végigpróbáltam a gyári kábellal illetve egy másik kábellel és mindenhol ugyan az az eredmény. Nem jeleneik meg meghajtóként sehol.

Egy másik gépen még kipróbálom, hogy megy e.

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#23657) Degeczi válasza Laurh (#23656) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És a Windows alább linkelt beállítása?

(#23658) Laurh válasza Degeczi (#23657) üzenetére


Laurh
aktív tag

Azon is végig mentem és nem hozott megoldást sajnos. (legfrissebb Windows 10 van fent)

Bent céges gépre rádugtam ott meg egyből felismerte... :F

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#23659) ElektrikusDE válasza Laurh (#23658) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Ilyen sajnos előfordul.

Én is így jártam anno mikor egy szoftver híbás Kindlét kellett újra telepítenenem.

Csak a barátnőm gépével sikerült, a saját gépem nem is látta.

Érdekes hogy újra telepítés után már látta a saját gépem is... :F

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#23660) cocka válasza Laurh (#23656) üzenetére


cocka
veterán

Ilyenkor az összes USB drivert célszerű letörölni, a következő indításkor automatikusan úgy is felismeri mindet.

(#23661) Laurh válasza cocka (#23660) üzenetére


Laurh
aktív tag

Köszönöm szépen ez volt a megoldás :R

Eszközkezelőben az usb portoknál eltávolítottam a Kindlet utána újracsatlakoztattam az olvasót a géphez és gyönyörűen felismerte.

Még1x köszi a tippet. ;)

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#23662) cocka válasza Laurh (#23661) üzenetére


cocka
veterán

Időről időre muszáj ezt megtenni, mert a windóz valamit a 7 óta nagyon szétkefélt az usbs drivereknél. Nekem a végén már tényleg azt kellett, hogy az eszközkezelőben eltávolítani mindent, igen az egeret is és akkor billentyűzettel (mák, mert PS2-es) ellépkedni az újraindításig.

Meg esetleg ami a Kindle-t is érintheti, hogy nekem pl. 8.1-nél nem mindig működik az usbn keresztül csatlakoztatott tárolóeszközök betűjelezése. Felcsatolom a cuccot, felismeri és nem ad neki betűjelet. lol

Aztán van valami automount, ami ezt megoldja, de aztán megint elromlik valamiért. Ja és nem használok registry pucolót, mert már annyiszor megszívtam vele.

(#23663) DelArco


DelArco
aktív tag

Hello!

Szeretnék segítséget kérni mert sajnos a Kindle paperwhite 4-em úgy néz ki update kozben lefagyott. Nem tudom mikor kezdte el az updatet amikor kinyitottam mar az update kepernyo fogadott ahol nem mozdult az update progress bar. Radugtuk toltore hatha csak az a baja de erre meg a kijelző egyes részei elhalvanyultak.
Ilyen force restartot probáltam de a power gomb nyomvatartással de nem akar menni. Amikor benyomom a gombot zölden vilagit a led majd azonnal villog zölden aztan párszor narancssárgán.
Sajnos usb-vel gépre dugva nem ismeri fel az eszközt a windows.
Lehet ezzel kezdeni valamit?
Előre is köszi a segítséget!

Youth hides the key to salvation

(#23664) Amalgam


Amalgam
aktív tag

Titeket nem zavar, hogy a bekapcsoló gomb alul van?
Néha akaratlanul is megnyomom. Zavar fogás közben. Titeket is?

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#23665) zsola32 válasza Amalgam (#23664) üzenetére


zsola32
őstag

én még sohasem nyomtam meg véletlenül

(#23666) Oldman2 válasza Amalgam (#23664) üzenetére


Oldman2
veterán

"Mágneses" tok nélkül valóban zavaró, tokkal nem érdekes, mivel nincs rá szükség.
:C

(#23667) Degeczi válasza Oldman2 (#23666) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Attól még, h mágneses tokban van, nincs letiltva a bekapcsológomb. Nekem is sikerült már párszor véletlenül megnyomni. Talán szerencsésebb lenne olyan húzókapcsoló, mint az ősi Kindle 3 Keyboardon volt, vagy keményebb nyomáspont.

(#23668) Oldman2 válasza Degeczi (#23667) üzenetére


Oldman2
veterán

Valóban nincs "letiltva", de az én kezem normál használat mellett a kapcsoló közelében sem jár.

[ Szerkesztve ]

(#23669) Degeczi válasza Oldman2 (#23668) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nyilvánvalóan a fogástól függ. Ülve nem gond, fekve viszont van olyan helyzet, ahol hüvelykujjal alátámasztva kényelmes - és akkor már valóban előjön a probléma.

(#23670) coolmpi


coolmpi
aktív tag

Sziasztok!

tudnátok abban segíteni, hogy akinek paperwhite 4 van, annak működik-e a text to speech funkció magyar nyelven. Elvileg bluetooth eszközt csatlakoztatva bekapcsolható a funkció, és letölthető hozzá különböző nyelvek. Sajnos nem találtam sehol leírást, hogy milyen nyelvek támogatottak.

Itt írnak róla:
https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=201829850

Meg tudná nekem nézni valaki? Előre is köszönöm!
CM

(#23671) Degeczi válasza coolmpi (#23670) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem. Egyrészt rosszat linkeltél, az az oldal a Fire táblagépről ír, Paperwhite-on máshol, máshogyan lehet bekapcsolni, másrészt az Amazon TTS szolgáltaltása nem támogat magyar nyelvet. Nem csak itt, pl. Alexára sem lehet magyar szöveget ráküldeni (a vetélytárs Google szolgáltatásását pedig érthető módon nem használják)

(#23672) Amalgam válasza Oldman2 (#23668) üzenetére


Amalgam
aktív tag

Le lehet tiltani?

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#23673) Oldman2 válasza Amalgam (#23672) üzenetére


Oldman2
veterán

Én egy szóval sem utaltam arra, hogy le lehetne tiltani.
:N

(#23674) lorcsi


lorcsi
veterán

hogyan lehet belépni a kindle mail-omba?
küldtem rá egy mailt..de nem vágom hogy tudom megnézni

(#23675) Bubsy válasza lorcsi (#23674) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Tudtom sehogy.
Az csak arra szolgál, hogy könyveket küldj az olvasóra, nem olyan, mint egy gmail vagy hotmail cím, nem lehet levelezni vele.

(#23676) cocka válasza Bubsy (#23675) üzenetére


cocka
veterán

Bár azért egy levelező kliensprogival kipróbálnám. :) Hátha mégis. :D

(#23677) Degeczi válasza cocka (#23676) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nincs sem POP3, se IMAP bejelentkezési lehetőség, nem tudsz mit próbálni. Nincs email-fiók, ahová be lehetne lépni, ez egyszerű forward szolgáltatás az Amazonos accountodra: oda tud átpakolni átalakított csatolmány file-okat, de mint email, nem létezik.

(#23678) coolmpi válasza Degeczi (#23671) üzenetére


coolmpi
aktív tag

köszi!

(#23679) Zozo0525 válasza coolmpi (#23678) üzenetére


Zozo0525
őstag

Én arra használom hogy a könyvet fel akarom tenni akkor elküldöm a kindle-s mailcimemre tárgyba beírom "convert" és így pl melóhelyen a telefonon tudom olvasni a kindle appban....

(#23680) pjen válasza Zozo0525 (#23679) üzenetére


pjen
félisten

Ha tudsz olvasni a melóhelyen mért nem viszed az olvasót?Én sokszor viszem.

(#23681) Degeczi válasza pjen (#23680) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hja, ezért vettem minden olvasómhoz kitámasztós tokot, h munkahelyi ebédidőben kényelmesen tudjak olvasgatni.

(#23682) snowdog válasza Zozo0525 (#23679) üzenetére


snowdog
veterán

Szerintem ez most egy ideig nem lesz napirenden, mert nagyon sok embernek munkahelye sem lesz, nem hogy ott olvasson. Ezzel szemben a kényszerű otthonlét mellett annyit és úgy olvashatnak, amennyit és ahogy csak akarnak.

(#23683) Degeczi válasza snowdog (#23682) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sajnos ebben van vmi :(
Már több ismerőst is elküldtek, pedig még az elején járunk.

[ Szerkesztve ]

(#23684) neuromancer


neuromancer
újonc

...

[ Szerkesztve ]

(#23685) neuromancer


neuromancer
újonc

Sziasztok,
Sorry az előző bénázásért :(
Szóval kb 2-3 hónapja nem volt csatlakoztatva a kindle-m a notebookhoz, és most nem látja a gép. Próbáltam másik kábelt, másik usb portot, frissítettem az illesztőprogramokat, letöltöttem új kindle appot, új calibre-t, volt restart, hard reset, legújabb win10, eset kikapcsolása, usb-k eltávolítása az eszközkezelőben (itt egy kollégának pár hozzászólással előbb megoldotta), de semmi, egyik kindle-t sem látja a notebook. Járt valaki így mostanában? Próbáltam utána nézni, de nem találtam megoldást ami működne. Előre is köszi a segítséget!

(#23686) simongab


simongab
senior tag

Szasztok gyerkők! Az email re küldött PDF most nem működik :( Mi lehet az oka? PC-s send progi már nem járható út?

(#23687) koncsik válasza simongab (#23686) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Kndle e-mail címe?
Tudtommal pdf-et nem konvertál(t soha).

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#23688) simongab válasza koncsik (#23687) üzenetére


simongab
senior tag

A Kindle gyárilag a következő formátumokat támogatja: mobi, prc, azw, txt és pdf. Eddig működött. Régen volt a feltöltő progi, az megszűnt... persze dedikált email címre...

(#23689) cocka válasza simongab (#23688) üzenetére


cocka
veterán

Akkor ez mi?

[link]

Ráadásul ezzel 50 megát is lehet küldeni.. Emailen keresztül aligha enged bármely szolgáltató 25-30 megánál többet küldeni. A Google ugye drive-val oldja meg a nagyobbat, de magán a levelezőszerveren keresztül nem lehet ennél nagyobbakat küldeni.

[ Szerkesztve ]

(#23690) cocka


cocka
veterán

Kicsit vizsgálódtam. A gmail csatolmányok maximális mérete:

(ez a méret kizárólag a levelezőszervereken keresztül küldhető adatra vonatkozik)

34.22 mega. Csak az a probléma, hogy a feltöltött cuccot küldéskor átalakítja a MIME base64 kódolással, tehát ez a limit kapásból megcsappan kb. 27%-kal. Tehát 24.98 mega marad, így lesz a max. limit kb. 25 mega.

Tehát még mindig jobban járunk az email küldözgetés helyett ezzel a programmal, mert itt tisztán 50 megát lehet küldeni. Ami a fenti 34.22 megát figyelembe véve MIME-ben 68.5 mega lenne.

Tehát durván kétszer akkora fájlt lehet küldeni a programmal. Plusz a konverzió is megoldott vagy ha valakinek a pdf kell, akkor pdfben is lehet küldeni, ha kikapcsolja a konverziót.

[ Szerkesztve ]

(#23691) simongab válasza cocka (#23690) üzenetére


simongab
senior tag

sokkal kissebb file ket kellene küldeni...a progi már nem működik :(

(#23692) koncsik válasza simongab (#23688) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Valóban, bocs. Hiába van 3 kindle-nk, le vagyok maradva pár generációval :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#23693) simongab


simongab
senior tag

Jó lenne ha volna egy GURU aki tudná hogy mi a mód :P Kindle 4 WIFI

(#23694) cocka válasza simongab (#23691) üzenetére


cocka
veterán

Akkor ott valami más gond lesz.

(#23695) simongab válasza cocka (#23694) üzenetére


simongab
senior tag

8 éve megvan...működött így vagy úgy sokat! megpróbélom prc ben Most azt írja hogy ha leokézom 48 órán belül ellenőrzi :O Faszom!

[ Szerkesztve ]

(#23696) simongab


simongab
senior tag

Nna...egy idő után jön egy megerősítő levél és utána nagysokára kúszik fel a könyvre

(#23697) cocka


cocka
veterán

Nekem most a 2016-ban vásárolt PW3 akkuja kezd meghalni. Hol lehet ezt cseréltetni és ha tegyük fel ki is cserélik mi a garancia arra, hogy az új akku ugyanolyan hatékonyan fog működni, mint ez a régi új korában?

Youtube videók szerint szét kell feszegetni az eszközt és hát azt nem merem itthon egyedül csinálni. Bár ez úgy is csak a koronagyfasz után lesz esedékes, csak kissé idegesítő, hogy kb. fél órás működés után már vagy 5%-ot merül.

Vagy itt megint befigyel a csapitalista fos, hogy talán olcsóbb újat venni, mint a régiben akkut cseréltetni + akku ára?

(#23698) Degeczi válasza cocka (#23697) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Fölösleges ezen mérgelődni: ennyi idő alatt sajnos valóban alaposan le tud romlani egy li-ion akku kapacitása (a töltés-kisütés ciklusok száma csak egyetlen tényező), de egyszerű cserélni. Legalábbis a PW2-t könnyen szét lehet pattantani, és utána jól hozzá lehet férni az akkuhoz. Úgy tudom, a PW3-nál sem változtattak ezen, csak régen a Kindle 4, 5 ami ragasztotta az akkut a hátlaphoz, azt nem volt veszélytelen cserélni (ha megsérül az akku, oxigénnel érintkezve tűzveszélyes)
A PW4 esetén valszeg már jóval nehezebb a helyzet, hiszen vízálló - de ott van még pár év, mire ez téma lesz.

Arra viszont persze semmi garancia, milyen lesz az új akku...

[ Szerkesztve ]

(#23699) Catcan válasza Amalgam (#23664) üzenetére


Catcan
csendes tag

Borzasztóan zavar. Naponta többször is sikerül véletlenszerű kikapcsolásokkal szabotálnom az olvasásomat. :W
Alapból mágneses tokban van, úgy nehezebb véletlenül benyomni, de ha itthon vagyok mindig kiveszem belőle, mert úgy sokkal kényelmesebb. Aztán persze jönnek a véletlen kikapcsolások.
Jó lett volna ha felülre rakják, már szavam sem lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#23700) g0dl válasza cocka (#23697) üzenetére


g0dl
addikt

Én nemrég cseréltem. A feszegetés bénázós, ha nem csináltál még ilyet, de az akksihoz kapott műanyag eszközökkel nem teszel kárt az eszközben.

Az én kindle keyboardomnál az volt a jelenség, hogy wifi-re nem tudott csatlakozni, csak feltötlés és újraindítás után kb. 1-2 napig, sőt sokszor usb-n sem látta a pc a csatlakoztatott kindle-t.
Gondoltam adok egy esélyt neki új akksival, és a gondok megszűntek.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.