Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) Mikemend válasza Oldman2 (#23450) üzenetére


Mikemend
senior tag

Így van, ez is van beállítva, ezért nem értettem a previewer problémáját... :U

(#23452) Mikemend válasza Mikemend (#23451) üzenetére


Mikemend
senior tag

Mindenesetre furcsa nekem, hogy ugyanabból az epubból Sigilből Kindlegennel exportált fájl mérete 2361 KB, addig a previewerrel exportált verzió 1720 KB, és elvileg mindkettő ugyanazt a Kindlegent használja... :U
Másik különbség: ha a Sigil exportnál letiltom az eredeti fájl beágyazását, és azt nyitom meg a Previewerrel, akkor máris sikít, hogy ez valami régi Kindlegennel készül, míg a previewerrel exportált fájlnál nem reklamál, viszont ha az eredeti epub is be lett ágyazva a Sigil export során, akkor a previewer elkezd konvertálni... :U És még egy csavar: viszont a Book Information alakban azt írja mindhárom esetben, hogy nincs Enchanced Typesettings...
Szóval ezért is érdekel, hogyan lehet ellenőrizni egy mobi fájlt, mi van benne, és miért ezek a különbségek...

[ Szerkesztve ]

(#23453) Mikemend válasza Mikemend (#23452) üzenetére


Mikemend
senior tag

Fain. A Kindlegenből ha akarok sem préselhetem ki az Enhanced Typesettings dolgot, ezt olvasom a FAQ-ban:
Q9. My book is not compatible with Enhanced Typesetting. What should I do to make it compatible with Enhanced Typesetting?
A9. We are actively working to provide guidance so that you can ensure that your book supports Enhanced Typesetting. Meanwhile, we continue to expand the capabilities of Enhanced Typesetting and we will automatically enable it for your book on the store when possible. You need not resubmit your book. When Enhanced Typesetting is enabled for your book, you will see "Enhanced Typesetting: Enabled" on that book’s detail page.

Gratulálok. Ergo hiába küzdök, ha ezt csak központilag csapják hozzá... Néztem a KPF és KFX megoldásokat is, de az már nekem magas volt, és nem segített :(

(#23454) Mikemend válasza Mikemend (#23453) üzenetére


Mikemend
senior tag

Küzdök továbbra is :) A Kindle Create-tel már sikerült KPF-et létrehozni, bár elég szegényes a kínálat, és szomorú, hogy epubot nem fogad, csak docx-et, plusz stílusra sem tud formázni, de így már van Enhanced Typesettings. Úgy tűnik, akkor a MOBI formátum nem támogatja csak a KPF... :U

(#23455) matti70 válasza Mikemend (#23453) üzenetére


matti70
tag

Enhanced Typesetting csak a KFX formátumnál van, a KindleGen viszont csak KF8-at (AZW3) és KF7-et (AZW/MOBI) állít elő.

Most újraolvasva a KindleGen wikit feltűnt, hogy a valós oldalszámozást tartalmazó APNX fájlt is létrehozza, ha a forrás tartalmazta azt. Gondolom felhőbe akkor sem tudnám tölteni, de valakinek van ezzel tapasztalata?

(#23456) cicur99


cicur99
tag

Mi lehet az oka?
Lapozásnál, oldal váltásnál az új oldal egy pillanatra fekete alapon fehér karakterekkel jelenik meg, utána vált át fehér alapon fekete karakteres megjelenítésre. Rendkívül zavaró így olvasni. Ezt az előre telepített felhasználói könyvnél is így van.
(Kindle v10 2019)

[ Szerkesztve ]

(#23457) maltegra válasza cicur99 (#23456) üzenetére


maltegra
kezdő

Így frissíti a kijelzőt. Ha minden igaz, akkor nálad most be van kapcsolva az, hogy ezt minden lapozásnál megtegye.
Settings / Reading options / Page Refresh-t ha offra rakod, akkor ez remélhetőleg megszűník, vagyis jobban mondva ritkább lesz.

(#23458) Degeczi válasza cicur99 (#23456) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Minden e-book olvasó jellemzője, mert az e-ink kijelző műszaki jellegzetességéből adódik, h csak így lehet a teljesen tiszta hátteret elérni.
Hőmérséklettől is függ, h elég-e pár lapozásonként feketére törölni, vagy (nagy hidegben ill. melegben) minden alkalommal meg kell tenni.
De használod még pár napig, és már észre sem fogod venni... egyáltalán nem vészes.

(#23459) csemege86


csemege86
tag

Kindle Paperwhite 2015 - Bizonyos oldalmennyiség után - ahogy észrevettem, kb 5-6 oldalanként - a lapozás egyszeri érintésre nem történik meg, viszont a bal alsó sarokban az oldalszám átvált a következőre! Ha egyből "visszalapozok", ugyanúgy nincs vissza lap váltás, viszont van oldalszám vissza egyet. Tehát érzékeli a lapozást, mégsem teszi meg egyből.

Régi Kindle, és eddig még sosem tapasztaltam ilyet. Egy nagyon hosszú (1300) oldalas Asimov-könyvet olvasok épp, lehet a nagy méret az oka? (llyen hosszú könyvet még nem kellett kezelnie eddig.)

Tapasztalt már valaki hasonlót? Software frissítés érdemes lehet?

[ Szerkesztve ]

Andris

(#23460) moordavid válasza csemege86 (#23459) üzenetére


moordavid
aktív tag

2015ös paperwhite van nekem is, Cixin Liu könyveknél rémlett egyszer egy ilyen baki, de többet nem fordult elő. Igaz, én mindig frissítem ha jön az értesítés az új update-ről, lehet az oldotta meg nálam is. Szerintem ha van függőben lévő frissítés akkor hajrá.

[ Szerkesztve ]

"Like tears in rain."

(#23461) vegyszer válasza csemege86 (#23459) üzenetére


vegyszer
addikt

Csak nem te is Alapítvány–Birodalom–Robot regényciklust olvasod?
Nekem az egyik kedvencem.
Főleg a végkifejlet.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23462) Phülöp válasza vegyszer (#23461) üzenetére


Phülöp
addikt

Az nekem is tervbe van véve - papír alapon fél évem ment rá anno. Annyi minden van még listázva előtte, hogy lehet, nem is kerül rá sor másodszorra.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#23463) csemege86 válasza vegyszer (#23461) üzenetére


csemege86
tag

De igen, pontosan! Az Encyclopedia Galactica 1. kötetét kezdtem, és imádom. Az egész hangulat olyan minimalista és hátborzongató...

Csak még mindig nem teljesen tiszta, hogy ez pontosan mikből áll - az Encyclopedia Galactica 5 kötete? vagy 10 kötete? mert 5+5-öt találtam és belezavarodtam (5 sima, 5 alternativ)

Andris

(#23464) g0dl válasza csemege86 (#23463) üzenetére


g0dl
addikt

https://moly.hu/polcok/encyclopedia-galactica-kiadoi-sorozat
De ezek nem mind illeszkednek szerintem az Alapítvány sorozatba, pl. "A hallhatatlanság halála" vagy a "Az istenek is ..." egészen más, de érdekes.

Nem olvastam mindet a mások által írtakból, de van ami kifejezetten jó.

(#23465) vegyszer válasza csemege86 (#23463) üzenetére


vegyszer
addikt

Asimov teljes Alapítvány-Birodalom-Robot Univerzuma, 1-5 kotet

Es van 5 olyan könyv, ami ezen az univerzumon kívül van ugyanebből a sorozatból. Bevallom, hogy azok kevésbé fogtak meg, és a végére se értem Asimov teljes science fiction univerzumának 6-10 kötetnek.
De pl a Halhatatlanság halála kifejezetten tetszett.
Bár ezeket még a Nook Simple Touch-on olvastam, és nagyon régen (kb 5 éve kezdtem). De a PW3-mon ott vannak, ahogy egy másik SF novella gyűjtemény is. Az tán 1954-88 közötti füzetek halmaza.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23466) MaCS_70 válasza g0dl (#23464) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát igen. A Halhatatlanság halála (emlékeim szerint korai mű) alapgondolata homlokegyenest ellentétes az Alapítvány cikluséval.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23467) Tibor691


Tibor691
tag

Adott egy rajzokat is tartalmazó .pdf formátumú könyv. 1 .pdf oldalon kettő könyvoldal van. Ismertek olyan konvertáló programot, ami 1 pdf oldalból kettőt csinál úgy, hogy az első .pdf oldalra a könyv 1., a második .pdf oldalra a könyv 2. oldala kerüljün. Azaz függőleges középen vágja el a eredeti .pdf oldalt. Összesen 111 .pdf oldalból áll a könyv.

Megtaláltam az online konvertálót: https://www.sejda.com/split-pdf-down-the-middle

[ Szerkesztve ]

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#23468) maltegra válasza Tibor691 (#23467) üzenetére


maltegra
kezdő

Nekem nemrég szükségem volt erre, Linuxon a mupdf-tools package feltelepítése után a következő parancs megoldotta a gondjaimat:

mutool poster -x 2 input.pdf output.pdf

Ha Windowsod van, akkor nem én vagyok az embered. :)

[ Szerkesztve ]

(#23469) hampidampi válasza Tibor691 (#23467) üzenetére


hampidampi
senior tag

(#23470) Tibor691 válasza hampidampi (#23469) üzenetére


Tibor691
tag

Windows-os vagyok.
A briss progi nagyon klassz. Köszi!

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#23471) Blamazs


Blamazs
senior tag

Sziasztok!
Az edigitalnal vásárolhato kindle olvasók reklámosak lehetnek vagy sem?
Nem egyértelmű számomra a leírás. Tudom máshol olcsóbb, de nekem ott "kell" vásárolnom.
E között a kettő között mi a különbség?
https://edigital.hu/e-book-olvaso/amazon-kindle-2019-4gb-6-ebook-olvaso-fekete-p641168
https://edigital.hu/e-book-olvaso/amazon-kindle-paperwhite-iii-4gb-ebook-olvaso-fekete-gyari-ujracsomagolt-p689273
egyik papperwhite másik nem. nekem ami a lényeg, hogy a háttérvilágítás legyen benne késő esti olvasásokhoz.

(#23472) maltegra válasza Blamazs (#23471) üzenetére


maltegra
kezdő

Mindkettőben van háttérvilágítás, a paperwhitenak jobb a felbontása, kb ennyi a különbség.
Nem tudom, hogy reklámosak-e, de le tudod szedetni ingyen a reklámokat, ha zavar.

(#23473) Blamazs válasza maltegra (#23472) üzenetére


Blamazs
senior tag

Köszi a gyors választ! Most jelenleg egy kindle keyboard-om van, de este zavaró a páromnak a tokból kiszűrődő világítása. Ezért gondolkodtam egy háttérvilágításos verzióban. Kell a nagyobb felbontás amúgy? Észrevehető? Vízállóság mennyire tuti? Fürdőkádban esetleg használható lenne, vagy nem érdemes kockáztatni egy bele ejtést?

(#23474) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Ugy tudom hozzank csak reklammenteset hoznak. Ugy olvastam valahol reklamost csak amazon területére forgalmazzak de 100% a bolt tud mondani. Nekem most paperwhite van az uj elotte alap kindle 4 volt. A paperwhite sokkal jobb. Ha most vennek talan oasist vennék. Ezek nem 1-2evre vesszuk mint a telefont...

(#23475) maltegra válasza Blamazs (#23473) üzenetére


maltegra
kezdő

Amit te linkeltél, az Paperwhite 3, ami NEM vízálló.
Nekem amúgy 4 van, szoktam kádban olvasni, de még nem ejtettem bele, szóval ebben a tekintetben nem tudok nyilatkozni. A nagyobb felbontás nekem a képregények miatt kellett, amúgy szerintem simán jól olvasható a régi Kindle azután is, hogy hozzászoktam a Paperwhite felbontásához.

[ Szerkesztve ]

(#23476) csemege86 válasza maltegra (#23475) üzenetére


csemege86
tag

akkor nekem milyen típus lehet? eddig azt hittem, hogy Paperwhite 2015, de elnézve a specifikációit, ennek van világítása. az enyémben semmilyen világítás nincs. Viszont az előlapon a Kindle felirat fekete. Van még más Kindle paperwhite (2015-ben vettem, tehát akkori vagy korábbi), aminek fekete elöl a felirata és nincs benne semmilyen világítás?

[ Szerkesztve ]

Andris

(#23477) Zozo0525 válasza csemege86 (#23476) üzenetére


Zozo0525
őstag

akkor az nem paperwhite itt válaszd ki melyik van neked:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Amazon_Kindle

(#23478) Phülöp válasza Zozo0525 (#23477) üzenetére


Phülöp
addikt

Vagy esetleg szériaszám alapján

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#23479) Degeczi válasza csemege86 (#23476) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A kijelzőt érintve lapozol, vagy gombokkal?
Ha előbbi, akkor a Touch, ha utóbbi, akkor a Kindle 4 (5 nem lehet, mert az fekete, míg azt írod, h a fölirat fekete rajta, tehát a készülékház nyilván szürke)

(#23480) maltegra válasza csemege86 (#23476) üzenetére


maltegra
kezdő

Ha 2015-ben újonnan vetted, akkor Kindle 7 (aka Kindle Touch, de ilyen néven több modell is van) a tippem.
De szériaszám alapján biztosan be tudod azonosítani.

(#23481) csemege86 válasza Degeczi (#23479) üzenetére


csemege86
tag

A kijelzőt érintve lapozok, nincs rajta gomb oldalt, és egyértelműen fekete a a felirat és a készülékház is. Sem a wikis, sem a szériaszámos oldal alapján nem tudom beazonosítani, úgyhogy készítettem néhány képet.

Andris

(#23482) snowdog válasza csemege86 (#23481) üzenetére


snowdog
veterán

Ott van a hátulján a model no. (WP63GW), ez alapján ez egy Kindle 6" eReader (Special Offers & Advertisements, 2014 Version) https://www.amazon.ca/Kindle-WP63GW-7/dp/B00I15SB16
Máshol meg így szerepel: Amazon Kindle Black 7th Gen 2014 4GB WP63GW Ereader

A háttérvilágitásról nem látok infót.

Product description
HIGHLIGHTS Pearl E-Paper 6" Touchscreen Display
Rechargeable Battery Lasts up to 4 Weeks
Supports 802.11 b/g/n Wi-Fi Connectivity
Download Books without a Computer
4GB Internal Storage, Free Cloud Storage Add and Share
Margin Notes
Supports Whispersync and Whispercast
Look up Words and Character
Bios Kindle FreeTime Kids Mode
Built-In Webkit-Based Browser

[ Szerkesztve ]

(#23483) snowdog válasza snowdog (#23482) üzenetére


snowdog
veterán

Egy hirdetésben ez áll: Szürkeárnyalatos, 6 colos kijelző, világítás nélkül. Modell száma: WP63GW.

(#23484) Degeczi válasza csemege86 (#23481) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, ez a Maltegra által említett Kindle 7.

(#23485) Blamazs


Blamazs
senior tag

Akkor háttérvilágítása csak a papperwhite modelleknek van? Mert az nagymértékben megkönnyíti a választást. Vízállóság nem feltétel de világitás legyen rajta.

(#23486) Degeczi válasza Blamazs (#23485) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, olvass kicsit vissza!
A közelmúltban többen is elégedetten számoltak be a tavaly tavasszal megjelent alaptípusról, amiben már szintén van beépített világítás, csak a kijelző fölbontása olyan, mint a 10 évvel ezelőtti típusoké és persze nem vízálló.

(#23487) Blamazs válasza Degeczi (#23486) üzenetére


Blamazs
senior tag

Akkor ez jó lehet abból a szempontból, hogy van benne háttér világítás?
https://edigital.hu/e-book-olvaso/amazon-kindle-2019-4gb-6-ebook-olvaso-fekete-p641168
amúgy kikapcsolható ezen a típuson?
úgy olvastam, hogy papperwhite-on nem lehet csak nagyon alacsonyra venni.

(#23488) Degeczi válasza Blamazs (#23487) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, de
- ha nem sürgős, akciók idején ennél olcsóbban kapsz Paperwhite-ot az Amazontól (ezt meg most is 6-7e-el olcsóbban)
- már miért akarnád kikapcsolni a beépített világítást? Az üzemidőben elhanyagolható a hatása, nappal pedig egyáltalán nem zavaró (sőt, mint arról sokszor volt itt szó, pont akkor fontos, h fönn legyen egy közepes értéken, mert jobb az olvashatóság, ha világos a háttér és nem szürkés. Innen a "paperwhite" név is)

(#23489) maltegra válasza Blamazs (#23487) üzenetére


maltegra
kezdő

Az új Paperwhiteon (4-es) már ki lehet kapcsolni teljesen. A 2019-est nem tudom.
De amúgy az első fokozat amúgy is kb. csak sötétben tűnik fel, hogy világít, nappal egyáltalán nem látszik.

Degeczi: Írta feljebb, hogy "Tudom máshol olcsóbb, de nekem ott "kell" vásárolnom."

[ Szerkesztve ]

(#23490) Blamazs


Blamazs
senior tag

https://logout.hu/cikk/kindle_4_vs_paperwhite_2/kijelzo.html
emiatt a cikk miatt kicsit tartanék a pw-től inkább a sima verzió felé húznék. nincs szükégem nagyobb felbontásra csak háttér világítás lenne jó éjszakai olvasásokhoz.
mi a véleményetek a cikkről a kijelzővel kapcsolatban?

(#23491) Degeczi válasza Blamazs (#23490) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az megvan, h egy 7 évvel ezelőtti, első generációs Paperwhite-ról szóló cikket találtál? Alig van köze a mostani típushoz (pontosabban a mostani alapverziónak van több köze hozzá, pont a világítást tekintve...)

(#23492) maltegra válasza Blamazs (#23490) üzenetére


maltegra
kezdő

Kindle 4-et nem fogsz találni újonnan. A Paperwhite 3-ról (amit linkeltél) nem tudok nyilatkozni, de a 4-essel nem tapasztaltam ilyet, mint a cikkíró.
Amúgy ha a Paperwhitenak ilyen a háttérvilágítása, akkor gyanítanám, hogy az olcsóbb háttérvilágításos modellnek is olyan (vagy rosszabb).
A Paperwhite 3-nak és a Kindle 2019-nek is 4 db LED lámpája van, szóval elvileg a világítás ugyanolyan egyenletes mindkettőn. (Persze ez nem csak a számuktól függ.)

(#23493) Blamazs


Blamazs
senior tag

Rendben, köszönöm a válaszokat. Holnap benézek a MM-be élőben megnézem mit mutatnak.

(#23494) zsola32 válasza Blamazs (#23493) üzenetére


zsola32
őstag

a családban van PW3/PW4/Kindle Touch
ha most vennék, simán elég lenne a Touch, bőven jó a felbontása.
a következő akcióban, veszek egyet magamnak is.

[ Szerkesztve ]

(#23495) Dadan01 válasza Blamazs (#23493) üzenetére


Dadan01
senior tag

Én pont most cseréltem a kindle keyboardot (bekrepált, 9 évig volt velem) egy 10th gen sima Kindlére. A felbontás ugyanaz, szerintem a menü lassú, de tűrhető mert ritkán barangol ott az ember, a világítása viszont meglepett, nagyon kellemes. Ennyi pénzért best buy.

(#23496) maltegra válasza Dadan01 (#23495) üzenetére


maltegra
kezdő

Mármint melyikkel egyezik meg a felbontása?

Szerk: Rájöttem, a Keyboarddal, bocsi.

Volt amúgy neked benne 3G? Mentettem meg pár olyat már, amiknek eltört a kijelzője. Azokba megérte belefektetni. :)

[ Szerkesztve ]

(#23497) Blamazs válasza Dadan01 (#23495) üzenetére


Blamazs
senior tag

Melyiket vetted pontosan? Linket tudsz adni?
Most letettem egy PW mellé a keyboardot. Őszintén megvallva a keyboard kijelzője jobban tetszik. Megyek a MM-be megnézni a sima verziót.

(#23498) matti70 válasza Blamazs (#23497) üzenetére


matti70
tag

10th gen sima Kindle: Amazon Kindle (2019)

(#23499) Blamazs válasza Dadan01 (#23495) üzenetére


Blamazs
senior tag

Ha összehasonlítod a kettő képét melyik tűnik jobbnak? Én a keyboard mellé raktam egy PW3-at de arra nem cserélném le a keyboard-ot. Inkább marad a gyári tokból előhúzható ledes lámpa.

(#23500) beller


beller
aktív tag

Lehet e, s ha igen hogyan hibásan irt szavakat javitani egy-egy könyven belül.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.