Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24251) bwoay válasza bwoay (#24248) üzenetére


bwoay
nagyúr

sorry, false alarm volt, kicsekkolásnál már nyavajog.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24252) bach66


bach66
tag

Már meg is rendeltem / vettem az amazon.de-n a Paperwhite-ot 63,22 EUR-ért :))
- Ugyanis ha telepíted az Amazon Assistant for Chrome-ot, akkor 5 eur -t kapsz Gift Card -ként, amit a rendeléskor levon az árból a rendszer. :)
Azt írják, csütörtökig megérkezik a németországi címre, amely egy
Mailboxde cím, remélem, minden rendben lesz, mint tavaly.

[ Szerkesztve ]

(#24253) khlan


khlan
újonc

Sziasztok, most vennném meg az első kindlemet és egy olyan kérdése merült fel bennem, hogy ha amazon.de-ről megrendelek egy kindle oasis most prime day-em, akkor azt tudom majd magyarországon használni?
Csak mert feltünően nem lehet rendelni se amerikából se németországból magyarországra.

(#24254) zsola32 válasza khlan (#24253) üzenetére


zsola32
őstag

Szia
Mailboxde oldalon keresztül kell intézni a szállítást

(#24255) Phülöp válasza khlan (#24253) üzenetére


Phülöp
addikt

Minden gond nélkül tudod majd használni Magyarországon a német amazonról rendelt készüléket. A rendelés módját előttem írta a kolléga. Ha zavarnak a reklámok, akkor az ügyfélszolgálat ki tudja neked ütni, arra hivatkozva, hogy Magyarországon számodra érdektelen ajánlatok jelennek meg. A reklámok egyébként egyáltalán nem zavaróak, a főképernyőn jelenik meg egy-egy könyvajánló. Olvasás közben sosem fogod látni.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#24256) khlan


khlan
újonc

Szuper, köszönöm a válaszokat, szerencsére van németországban ismerős akihez tudom rendelni.

(#24257) bwoay válasza Bubsy (#24249) üzenetére


bwoay
nagyúr

a pontosság kedvéért:
nem estétől/délutántól indult, csak pár deal már elérhető volt valamivel korábban.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24258) Degeczi válasza khlan (#24253) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hmm, 156 EUR-ért (pláne bach66 által említett további kedvezménnyel) valóban megfontolandó lehet az Oasis...

(#24259) bugizozi válasza bach66 (#24252) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Ebben az Amazon Assistant for Chrome bővítményes dologban tudnál esetleg segíteni? :B
Feltelepítettem, de nálam nem vonja le a rendelésnél az 5 eurót :N
Kell még esetleg valami mást is csinálni?

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#24260) bwoay válasza bugizozi (#24259) üzenetére


bwoay
nagyúr

ja, amit a kollega írt, az nem teljesen igaz, mert nem elég felrakni, hanem 5 napon keresztül kell rákattintgatnod, és akkor jó esetben maximum 5 EUR értékű gift cardot kapsz.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24261) bugizozi válasza bwoay (#24260) üzenetére


bugizozi
őstag

jaah, kár :( arra most nincs idő :D

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#24262) bach66 válasza bwoay (#24260) üzenetére


bach66
tag

Pontosításul:
Én két nappal ezelőtt (azaz hétfőn) tettem fel az Amazon Assistant bővítményt, és valahol rá kellett kattintani erre a promóciós kedvezményre, aktiválni azt. Szóval nem kattintgattam rá 5 napig :)
Egyébként az Amazon oldaláról vettem az ötletet és ott láttam azt is, hogy kell aktiválni. Sajnos nem jegyeztem meg a pontos menetét.
Update:
Most olvasom egy német oldalon, hogy sajnos tegnap lejárt ez az Assistant-os akció :((

https://www.mydealz.de/gutscheine/personalisiert-5eur-rabatt-fur-erstmalige-amazon-assistant-installation-bei-amazonde-25eur-mbw-1660099

[ Szerkesztve ]

(#24263) bwoay válasza bach66 (#24262) üzenetére


bwoay
nagyúr

én azt idéztem, amit az Amazon oldalán olvastam erről a promócióról.
vagyis egy hasonlóról, mert akkor ez nem ugyanaz :D

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24264) norti


norti
addikt

Ahogy nézem, a németek (amazon.de) kifogytak a legolcsóbb Paperwhite változatból, fekete lesz legkorábban október 30-tól, szóval akinek még így is jó, ma megrendelheti.

(#24265) Bubsy válasza norti (#24264) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Ennyi pénzért nem csoda, majdnem féláron van.
Plusz a pandémia alatt megnőtt a kereslet az e-book-okra.

(#24266) bwoay válasza Bubsy (#24265) üzenetére


bwoay
nagyúr

a "majdnem" szót el is hagyhatjuk, konkrétan féláron van.
ennyiből egy sima Kindle sem jön ki, az meg azért messze nem ez a kategória.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24267) Bubsy válasza bwoay (#24266) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Az amazon áraihoz mértem - 42% kedvezmény van a Paperwhite-ra, kedves mindentkijavítok kapitány :DD

(#24268) Bennyboy


Bennyboy
őstag

most küldött mail a mailbox ezzel:
Unfortunately, li-ion batteries are on the list of prohibited goods. See the link below, please
kár volt kitöltsem, h mit rendelek. Ilyenkor mi van? Más is belefutott ebbe? :(((

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#24269) Bubsy válasza Bennyboy (#24268) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Mi írtál be? Én csak annyit, hogy e-book reader.

(#24270) Degeczi válasza Bennyboy (#24268) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Furcsa, tavaly augusztusban én is beírtam, h Kindle e-book reader, és gond nélkül továbbították alap szállítással, pedig ráguglizva már 2018 januárban azt írták egy fórumon, h ilyet vagy telefont csak UPS-el...
Ezek szerint érdemes lehet könyvet megadni, aztán abban bízni, h nem nézik az Amazonos doboz címkéjét

(#24271) Bubsy válasza Degeczi (#24270) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Én is 2x rendeltem tavaly és nem volt gond. Ismerősnek se.

(#24272) Degeczi válasza Bubsy (#24271) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valszeg azóta jobban figyelik vmiért, talán a szállítójuk kifogásolta az ilyen csomagokat (tavaly még a GLS volt, és most konkrétan az ő oldalukon is tiltják a li-ion akku szállítását)
Furcsa, különösen annak fényében, h EU-n belül nyilván nem légi úton szállítják.

(#24273) Bubsy válasza Degeczi (#24272) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Hozzájuk az amazon viszi, Tőlük pedig többféle kézbesítési mód közül választhatsz (GLS, Posta, stb.) ezért nem teljesen értem. Az meg a másik fele, hogy nyilván légi úton viszik...

(#24274) Degeczi válasza Bubsy (#24273) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, az EU-ba biztosan légi úton érkezik be, és ott még valamennyire érthető lenne az óvatosság, volt már katasztrófa kigyulladt li-ion akku miatt - bár persze egy bontatlan csomagolású telefon, vagy e-book olvasó aligha valós veszély ebből a szempontból.

Az EU-n belüli közúti vagy vasúti továbbszállításnál viszont végképp érthetetlen a tiltás. Mindenesetre mivel Bennyboy ilyen levelet kapott, létező probléma. Kérdés, mennyivel drágább a mailboxde által említett UPS szállítás.

(#24275) bwoay válasza Bubsy (#24267) üzenetére


bwoay
nagyúr

én a magyar árakkal vetettem össze (ne kérdezd, hogy miért), és megdöbbenve konstatáltam, hogy az árgép szerint 49990 Ft a legjobb deal. Illetve egy ajánlat van 39990-ért, de az már ránézésre is nettó. szóval magamat is kijavítva: nekünk félár alatt van. kár, hogy a szállítás egy kicsit meghágja a dolgot.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24276) Bubsy válasza bwoay (#24275) üzenetére


Bubsy
aktív tag

A magyar árak szörnyen elrugaszkodtak a földtől...
Az első alap kindle-ömet hardveraprón vettem, újonnan, 25-ért. Tavaly kb. ugyanennyiért rendeltek PW4-et :)

(#24277) Bennyboy válasza Bubsy (#24269) üzenetére


Bennyboy
őstag

kindle-t, de már megbántam, lassan ugyan ott vagyok árban mint ha itthon megvettem volna ha-n és akkor nincs idegeskedés.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#24278) Degeczi válasza Bennyboy (#24277) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mennyit kér a mailbox az UPS-es szállításért?

(#24279) Tibor691 válasza Degeczi (#24278) üzenetére


Tibor691
tag

UPS
UPS Standard:
An ideal choice when speed needs to be balanced with economy. Convenient door-to-door service. Includes liability of up to EUR 500 in the case of loss or damage and shipment tracking. Maximal standard value of shipment: 1000 EUR.
Usual transit time: 2 - 3 business days.
Postage from Germany

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#24280) Bubsy válasza Degeczi (#24274) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Nézegettem az oldalt, ez valami friss dolog lehet.

Deliveries may not contain the following items:
Electronic devices containing lithium, alkaline batteries. (such as mobile phones or digital cameras) - Deutsche Post banned shipping by air anything containing a lithium or alkaline battery. Shipment with lithium or alkaline battery up to 5 kg can be sent via UPS (see UPS instructions).

De ez is csak a légi szállításra tér ki. Lehet nincs földi?

(#24281) Degeczi válasza Bubsy (#24280) üzenetére


Degeczi
nagyúr

És (kb. Kindle méretű csomagot megadva) a GLS az első ajánlatuk, ahol most sem ír akkura vonatkozó megkötést, míg a német postánál igen.

Bennyboy, nem lehetett a GLS-t választani, vagy miért belőle német posta?

(#24282) Bennyboy válasza Degeczi (#24281) üzenetére


Bennyboy
őstag

most GLS-t választottam, remélem így már működni fog, csak amire ideér ez is 35k lesz mindennel együtt. Azt sem értem miért nem lehet amazonról ide rendelni. Az őskorban élünk vagy mi?

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#24283) Degeczi válasza Bennyboy (#24282) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem a reklámokkal támogatott termék célpiacán élünk, ennyi. Erről rengetegszer szó volt már itt... ezért ne panaszkodj, mert ezzel a kerülőúttal is olcsóbban megkapod mint itthon, az Amazon pedig továbbra is ingyen reklámtalanítja nekünk.

(#24284) zsola32 válasza Degeczi (#24283) üzenetére


zsola32
őstag

én meg csak ámulok, milyen korrektül szervezi az amazon az akciót.
korábbi posztban szerepelt hogy elfogyott a sima kindle, de meg lehet rendelni kedvezményesen, és 10.30 felé adják postára... igen, lenne mit tanulni a magyar shopoknak...

a tesóm is beáll az ebookosok táborába, a belépő Kindle volt a kiszemelt, de PW4 lett belőle, annyira jó áron adták.
(már megérkezett a maiboxde-s címre, ha jól néztem talán holnap átadják a GLS-nek)

(#24285) zseko válasza Degeczi (#24283) üzenetére


zseko
veterán

Én azt nem értem, hogy én Angliából rendeltem a nem reklámos verziós PW3-at (igaz 2017-ben), és simán kihozták. És németországból érkez(het)ett, mert német szöveg és cím volt rajta, az angliai rendelés ellenére.

HR24.hu

(#24286) Degeczi válasza zseko (#24285) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A nem reklámosat persze, h kiszállítják ide is, és miért ne Németországból tennék, ha onnan nyilvánvalóan egyszerűbb ide kilogisztikázniuk, mint a szigetországból?

(#24287) Cyberbeni válasza Bennyboy (#24282) üzenetére


Cyberbeni
addikt

A reklám nélküli verziót kiszállítják ide, 33840 volt postával együtt nekem a paperwhite.

(#24288) Degeczi válasza Bennyboy (#24282) üzenetére


Degeczi
nagyúr

De ez sem világos, ezt hogyan hozod össze, hiszen a 35e Ft az 95 EUR lenne, márpedig a 68 + 12 = 80 EUR még a mai vacak árfolyamon sincs 29.5 eFt, nemhogy 35... :F

Ennél jóval drágább minden hazai forrás, így tényleg semmi okod morogni.

(#24289) Bennyboy válasza Cyberbeni (#24287) üzenetére


Bennyboy
őstag

nekem nem engedte, azt írta nincs ide kiszállítás.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#24290) Cyberbeni válasza Bennyboy (#24289) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Valószínűleg a reklámmenteset választottad ki, fizetésnél már nekem is azt írta arra, hogy nem lehet, pedig előtte még írta, hogy mehet. De a reklámosat engedte.

[ Szerkesztve ]

(#24291) zseko válasza Degeczi (#24286) üzenetére


zseko
veterán

Feladási helyszín érthető, hiszen ha van raktár a célország közelében, akkor értelemszerűen belátható, hogy egyszerűbb onnan. (Nekem fontban volt egyszerűbb fizetnem, azért lett Angliából rendelve.)
Lényegében az is érthető, hogy a reklámmenteset kiszállítja, bár egyes hsz-ek szerint meg nem.
Így ami nem érthető, az például a pont az ez előtti (#24290) hsz és a #24287-es Cyberbenitől, ahol totál az ellenkezőjét írja, előbbiben a reklámosat szállítják ki, az utóbbiban a reklám nélkülit... :F
És régebben is az volt írva, hogy német amazon nem szállít Magyarországra, azért kell a mailboxde. Vagy az összes ilyen hsz a reklámos verzióra vonatkozott? Mert akkor úgy értem :)

HR24.hu

(#24292) Cyberbeni válasza zseko (#24291) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Igen, összekavartam. Tehát amikor böngészed a termékeket, akkor ott még azt írja, hogy lehet Mo-ra mindkettőt, de fizetésnél már szól a reklámosra, hogy azt mégsem lehet, a reklám nélkülinél meg engedi a rendelést.

(#24293) norti


norti
addikt

Ma hozza is a GLS :))

(#24294) Adama123 válasza norti (#24293) üzenetére


Adama123
tag

Nekem már hozta. Hétfő este rendeltem meg a reklámos Paperwhite-ot Mailboxde-n keresztül és ma már meg is kaptam. 28457 Ft-ba került összesen.

[ Szerkesztve ]

(#24295) Degeczi válasza Adama123 (#24294) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez még nyilván csak a zárolt összeg, mert ha 80 EUR-ról van szó, 355 Ft-os árfolyamot jelentene - márpedig annál jóval magasabban van (most épp 368 :( , de már a hét elején is 360 fölött járt)

(#24296) Adama123 válasza Degeczi (#24295) üzenetére


Adama123
tag

Revolut kártyával fizettem, sokkal jobban váltja a pénzt, mint a magyar bankok. Ez már a végleges összeg forintban amit fizettem.

(#24297) Bubsy válasza Adama123 (#24294) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Szép :)
Én tavaly 2000-rel fizettem kevesebbet, de akkor olcsóbb volt a GLS és erősebb a forint.

(#24298) bugizozi válasza Bubsy (#24244) üzenetére


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Rendeltem én is ilyen Paperwhite-ot az Amazonról, kérdésem az lenne, hogy ez a tok passzol hozzá? [link]

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#24299) Bubsy válasza bugizozi (#24298) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Szia!
Igen, de ez nem tok, csak hátlap.

(#24300) bugizozi válasza Bubsy (#24299) üzenetére


bugizozi
őstag

Oh, köszi. "Tokot" úgy kell keresni akkor hogy flip cover?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.