Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23151) gyantaszuz válasza Bubsy (#23149) üzenetére


gyantaszuz
tag

2 hete érkezett a pw4-em. Első töltésre 97%ig hagytam. Azóta napi kb fél órát olvasok rajta 14es fényerőn, többnyire wifi nélkül. Ma reggel néztem, 71%on van. Ebben benne van, hogy sosem volt kindle a kezemben és sokat nyomogattam a storet. Nekem megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#23152) Bubsy válasza gyantaszuz (#23151) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Az teljesen elfogadható :)
Nekem sincs bajom az üzemidejével. Napi használat mellett havi töltés, kell ennél több? :)

(#23153) Tibro5 válasza Bubsy (#23152) üzenetére


Tibro5
senior tag

A kindle touchom lassan 8 éves és még mindig havonta töltöm. :DD

(#23154) vegyszer


vegyszer
addikt

Az idén megjelent Kindle ugyanazt a tokot használja, mit a többi?

Egyet vettem a gyereknek karira az imént az itt említett mailboxde.com segedelmével (meg tesztelem a Revolut kártyám váltási árfolyamát, és meglepően jó volt. 334Ft/€. Persze az amazon is ajánlott volán neki jó árfolyamot. 354Ft/€-on :O :Y ).

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23155) szasanyi


szasanyi
félisten

Rendeltem egy Kindle PW4 2018-at. Tokból hol, milyen ajánlott ehhez? illetve azt szeretném megtudni, hogy e-könyvet PC-ről hogyan lehet legegyszerűbben rátölteni? WiFi és vezetékes kapcsolat is lehet. Köszönöm előre is! :R

(#23156) Phülöp válasza szasanyi (#23155) üzenetére


Phülöp
addikt

A második kérdésedre a válasz: Calibre. Mindent tud, ami az e-book kapcsán szóba jöhet. Van itt topikja is, rengeteg hasznos tippel, trükkel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#23157) Degeczi válasza szasanyi (#23155) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Múlt héten linkeltem pl. egy jó minőségű és praktikus tokot. Ha ebéd közben nem használod és nem kell kitámasztó, akkor persze még olcsóbb is megteszi - de az praktikus, ha ébresztő mágnes van benne, mert akkor olyan, mintha egy könyvet csuknál-nyitnál, nem kell gombot nyomni az ébresztéshez.

Az ingyenes Calibre programot egyébként is célszerű föltenni, és azzal egyetlen gombnyomás átküldeni a könyvet kábellel.

(#23158) Bubsy válasza szasanyi (#23155) üzenetére


Bubsy
aktív tag

(#23159) szasanyi válasza Phülöp (#23156) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi, akkor oda is benézek.

Degeczi: fekve/ülve kézben tartáshoz kellene könnyű tok, olyan módon amihez az ideális nem lesz használva. Esetleg olyasmit tudsz-e? Leginkább hazai webshopból, mert ennek érkezése teljesen kiszámíthatatlan.

(#23160) gibzon37 válasza Bubsy (#23149) üzenetére


gibzon37
csendes tag

akkor egy nap 6%-ot csökkent, hogyan bírhatja így 6 hetet....

(#23161) szasanyi


szasanyi
félisten

Érdekelne az is, hogy a Kindle PW4 2018 beállításához, használatához, töltéséhez van-e felhasználói tapasztalato(ko)n alapuló jó tanács, célszerű eljárás? Bármi érdekel ami használatot jobbá és tartósabbá teszi.

(#23162) braseel válasza szasanyi (#23155) üzenetére


braseel
tag

Ma estig még akciós az amazon.de-n az egyik eredeti tok 20,99 euróért.

(#23163) HKorn válasza braseel (#23162) üzenetére


HKorn
addikt

Ennyit biztos nem adnék egy tokért, mikor Kínából 1000-1500-ért veszel hasonlót. Ennyivel nem tudhat többet, hiába eredeti.

Run&Ride

(#23164) szasanyi válasza braseel (#23162) üzenetére


szasanyi
félisten

Az előző megjegyzéshez csatlakova: ez túl sok egy tokért. Ráadásul ez is külföldi megrendelés (kontroller analóg karjaira is gumi rátétet, és pont ott néztem ki egy szettet: 6,99 + 8,31 szállítás :U )

(#23165) Bubsy válasza gibzon37 (#23160) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Egy napból nem lehet megfelelő következtetést levonni, főleg mert nem mindennap ugyanúgy használja az ember.
(Én pl. utazásom során legalább 3x-4x csukom be és nyitom ki a tokot, ami szintén növeli a fogyasztást, a képernyőváltás miatt.)
Szerintem engedjük el a témát :)

(#23166) Degeczi válasza szasanyi (#23159) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Amit én használok, az pont erre (vagy tömegközlekedésen olvasásához) is ideális, mert 4 ujjat be lehet bújtatni gumis rögzítésű pánt alá.

Hazai boltból nem érdemes venni, minden többszörös áron van. Igaz, h Kínából kiszámíthatatlan a megérkezés - de maga a Kindle megérkezése nem az (hacsak nem ajándékba kaptad), így előre gondolkozva/rendelve nem probléma a lassú szállítás.

(#23167) szasanyi válasza Degeczi (#23166) üzenetére


szasanyi
félisten

Én rendeltem (még nem érkezett meg) és ajándék lesz, dec. 10-én lesz átadva ezért a sokhetes, kiszámíthatatlan szállítás nem igazán jó. Persze ha más nem marad kénytelen leszek és megvárja, de ha lenne máshol - elfogadható árú és megfelelő - tok...

(#23168) Bubsy válasza szasanyi (#23167) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Van egy ilyen, sosem használtam PW4 tokom feketében.
Ha rendelsz nekem egy másikat, Neked adom az enyémet :)
(Én kétfélét rendeltem és a másikat használom.)

[ Szerkesztve ]

(#23169) szasanyi válasza Bubsy (#23168) üzenetére


szasanyi
félisten

Beszéljünk privátban.

(#23170) braseel válasza szasanyi (#23164) üzenetére


braseel
tag

Osztrák határhoz közeli átvevő pontra ingyenes a szállítás. Nekem már volt kínai és eredeti is, utóbbinak lényegesen jobb a minősége. Értsd ez alatt az anyaghasználatot és az illeszkedést. Kb. 10 évig fogod használni, de te tudod.

[ Szerkesztve ]

(#23171) szasanyi válasza braseel (#23170) üzenetére


szasanyi
félisten

Sanos az az ár sok nekem akármilyen jó is. Ráadásul Osztrák határhoz közeli átvevő ponttól ~450km-re vagyok. :DDD

(#23172) Degeczi válasza braseel (#23170) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nézd meg a minősítéseit: szidják azt is rendesen (pl. már egy hónap után látható sérülés vagy elszíneződés miatt). Kínai műanyagkacat az is, csak az Amazon címke miatt vmivel jobb minőségellenőrzéssel. Szerintem is inkább akkor érdemes többet kiadni, ha nem műanyag, hanem valódi bőr vagy pl. kenderszövet mint a "Tuff luv" pár típusa.
Egy olcsó kínai tok is évekig használható, legföljebb 2x kicseréled az olvasó élettartama alatt, na bumm.

(#23173) mike1334 válasza HKorn (#23146) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#23174) mike1334 válasza Proci85 (#23148) üzenetére


mike1334
veterán

Az olvasási élményre értettem. Akárhányszorosa is a felbontása a pwnek, tök mindegy, ezen is bőven szép...A világítás dettó, semmiben nem marad el, legalábbis annyira nem, hogy feltűnő/zavaró legyen, és megérje a drágább. Persze ez csak az én véleményem, ha elromlik a pw-m egyszer, tuti már "csak" egy ilyet veszek. Asszony véleménye ugyanez, mindketten 4+ éve használunk pw-t.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#23175) JKJ420 válasza mike1334 (#23174) üzenetére


JKJ420
tag

Kinek milyen az élmény. Nem mondhatod, hogy ugyanolyan és kész. Neked lehet, hogy ugyanolyan, de ez egyéni megítélés kérdése. Ha valaki igényli a nagyobb felbontást, akkor engedjük meg nekik.

(#23176) mike1334 válasza JKJ420 (#23175) üzenetére


mike1334
veterán

"Persze ez csak az én véleményem,"
Akkor engedjük meg nekem is (meg az asszonynak), hogy ez legyen a véleményem/véleményünk.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#23177) Ébri válasza Degeczi (#23172) üzenetére


Ébri
senior tag

Alap kínai tok 5 évet bírt, tavaly cseréltük. A kobóhoz a mulbess (tényleg jó, s ehhez mért árú, de eredeti tokokhoz képest még mindig olcsó volt akkor) tokom viszont még nem mutat tönkremenési jeleket, pedig jóval többet olvasok feleségemnél. Szóval röviden, egyetértek :).

(#23178) HKorn válasza JKJ420 (#23175) üzenetére


HKorn
addikt

Amúgy amellett, hogy nekem is simán megfelelne az alap Kindle, azt mondom hogy megéri a PW a felárát. Pont annyival tud többet amennyivel többe kerül.

Run&Ride

(#23179) zsola32 válasza mike1334 (#23176) üzenetére


zsola32
őstag

ha megjött a miénk, összevetem a PW3-as olvasóval

(#23180) HKorn válasza zsola32 (#23179) üzenetére


HKorn
addikt

Én is a PW4-gyel. Jövőhéten meglesz a sima.

Run&Ride

(#23182) matti70


matti70
tag

Most nagyon jó áron vannak az eredeti tokok. De opció lehet még az általában drága eredeti és a nagyon olcsó, de kérdéses minőségű tokok közt az Amazonon rendelhető minőségibb gyártók tokjai, pl. Fintie, MoKo, NuPro, caseable. Én 3 éve Fintie-t vettem és rendben van.

(#23183) Proci85 válasza maltegra (#23181) üzenetére


Proci85
senior tag

Én is eredeti PW3 tokot használok 2018 augusztus óta. Drágállottam én is, de mondom, hátha jobb. Az PH!-ról vásárolt 5K-s szétpolírozta a kindle jobb szélső keretét a mágneses fémlappal. Az eredetivel nincs ilyen gond, meg szép. Minden nap jön velem a hátizsákban a melóhelyre. Mivel minden xart belepakolok a táskába, a kindle+tok nekem egy közepes erősségű nylon zacsiban van. Valami kütyünek a zacsija volt anno. Szóval így védem a tokot, meg a kindle-t pl. attól, hogy valamit belenyomok a táskába, akkor az a kindle és a tok közé álljon vagy ledaráljam a tok felületét. Vagy ha kiömlik valami a táskában (ebédet otthonról viszek), akkor ne ázzon el a kindle.
Így használva semmi baja, szép, mint új korában.
Megjegyzem, régen könyvvel is így csináltam. Különben első nap után szamárfüles lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#23184) HKorn válasza Proci85 (#23183) üzenetére


HKorn
addikt

Nálad még a toknak is tokja van :D

De a zacsit mivel véded? Az is könnyen megsérülhet ám :DDD

Run&Ride

(#23185) knyitogato


knyitogato
őstag

Sziasztok! A nagygabe féle szótár a legújabb PW-tal is működik? Ugyanolyan egyszerű a menete a felpattintásának?

(#23186) Seraph 16 válasza knyitogato (#23185) üzenetére


Seraph 16
őstag

PW4 - re is lehet szótárakat rakni. Nekem balassult egy kicsit a szótár indítsa, miután többet is ráraktam.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#23187) knyitogato válasza Seraph 16 (#23186) üzenetére


knyitogato
őstag

Köszi, fel is ment rendben. Nekem alapból lassabb volt kicsit a találatok megjelenítése, mint a korábbi, még gombos Kindle-ömön, a magyar szótár nem lassította tovább. Az meglep kicsit, hogy várni kell picit, amíg megjelenik a fordítás.

(#23188) Proci85 válasza HKorn (#23184) üzenetére


Proci85
senior tag

Jaja :) A zacsit néha cserélem. De tényleg muszáj, néha annyi xar van a táskámban, azon se csodálkoznék, ha fél hízó kerülne elő belőle :D
laptop, kaja, néha ruhát is belegyűrök, ha a metrón megsülök, olykor szerszám, vinyó, hozott szajré: valami router, minden marhaság :)

(#23189) Degeczi válasza Proci85 (#23188) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A laptopot mibe zacskózod? Hiszen annak mégúgyse tesz jót a kifolyt étel, ital...
Én is hátizsákban viszem az ebédem, de másik rekeszben, és a laptop rekeszébe csúsztatom a Kindle-t, így az is jól védett.

(#23190) Proci85 válasza Degeczi (#23189) üzenetére


Proci85
senior tag

A laptop nincs semmiben :) A kifolyástól való félelem 1%, sokkal nagyobb az esély arra, hogy valamit belegyűrök. A kindle tok könnyen ki tud nyílni egy határozottabb beletuszmákolástól. A laptop nem, főleg, hogy az fedi a hátizsák teljes felületét hátul, látom, hogy ott van, mögé/elé tudom tenni. A kindle-t meg olykor az aljáról kell előhúznom. Nem hiszem, hogy ismeretlen szituáció ez bárkinek, akinek 3-nál több tárgy van a táskájában :)
Nem laptop tartós hátizsákot hordok. Az túl nagy lenne napi munkába járáshoz. Így annak nincsenek ilyen elkülönített zsebei a kütyükhöz.

[ Szerkesztve ]

(#23192) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e. Van nekem egy Amazon Fire 7 2017-es tabletem. Nem tudom számít-e hogy Kid's edition (elvileg ugyan az a sima is csak ehez van plusz egy sziló tok meg pár játék előre van telepítve).

Nem tudjátok hogy mennyiért lehetne eladni meg ha úgy van hogy hol érdemes hirdetni? B opció hogy ha nem nagyon kellene senkinek hogy hogyan tudok rá csupasz androidot tenni? Tehát hogy egy hétköznapi tablet legyen. :)

Köszi a választ előre is. :R

Smoke some weed nigga!

(#23193) Zozo0525 válasza Wiz Khalifa (#23192) üzenetére


Zozo0525
őstag

Probald meg eladni a hardverapron. .. le lehet cserelni androidra a rendszert, itt van minden szepen leirva hogy kell de egy bizonyos szint kell hozzá
https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2671619&page=124

(#23194) HKorn


HKorn
addikt

Na megjött nekem is az új alap Kindle. PW4-hez hasonlítva a kijelző megvilágítás teljesen oké, semmi különbséget nem látok az egyenletességben, talán egy kicsit a színhőmérsékletben van difi.

Felbontás érzékelhetően alacsonyabb, de szerintem ha valaki alapból ehhez szokik hozzá teljesen oké, csak közvetlen PW után szembetűnő.

Nekem egyébként jobban tetszik a hagyományos felépítés, a kijelző egy keretbe van süllyesztve, PW-nél a vízállóság miatt majdnem síkban van.

Szó mi szó, mindegyik jó. PW is megéri a felárat, legalábbis az akciós +25€-t mindenképp.

Run&Ride

(#23195) Wiz Khalifa válasza Zozo0525 (#23193) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Még régen a Galaxy S3 idejében mikor az volt nekem sokat cseréltem rajta romot így valamennyire még képbe vannak a dolgok. :)

Smoke some weed nigga!

(#23196) Zozo0525 válasza Wiz Khalifa (#23195) üzenetére


Zozo0525
őstag

Akkor kezdj neki

(#23197) Wiz Khalifa válasza Zozo0525 (#23196) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az ünnepekkor neki esek, köszi a linket. ;)

Smoke some weed nigga!

(#23198) zsola32


zsola32
őstag

ma nekem is megjött a Kindle Touch
ajándék lesz a gyerkőcnek, lehet ki sem lesz bontva karácsonyig.

Köszönöm Bubsy fórumtársnak a mailboxos - amazonos segítséget :)

(#23199) vegyszer


vegyszer
addikt

Szerintetek kezdjek aggódni?
Múlt héten pénteken rendeltem a mailboxde.com segedelmével egy 2019-es Kindle-t.
Egyenlőre azt látom, hogy semmi nem történik. A csomag a DHL-nél van, de a fene megeszi, de egy hét alatt nem ért el Zittauba
Már mar felveszi a DHL a mag, ár postával a versenyt. Ott 2016 november végén feladott pesti leveleket még kaptam Pesten január végén.

A tracking ezt mutatja:

Még azért nem adom fel, hogy karira itt legyen, de ez nem biztató kezdet...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23200) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Jött új, 5.12.3, frissítés. Nekem az alap 10es kindlen mintha sokkal szebb lenne a kijelző, a betűk. Más is kipróbálná?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.