Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) vegyszer válasza Xavius (#23900) üzenetére


vegyszer
addikt

Német oldalon lehet venni reklámost. Amit a mailboxde.com segedelmével kb 10-12€ ellenében haza küld. De az árfolyam most erősen ellenünk dolgozik. Mintha írta is volna valaki, hogy a Kindle club olcsóbb jelenleg, mint a német amazon.
Szokott lenni nagy akció, de most írták pár napja, hogy el lett tolva.

Ha sürgős, akkor ők egy jó ajánlat.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23903) Phülöp válasza Xavius (#23902) üzenetére


Phülöp
addikt

Kérlek, olvass utána, miből áll a Kindle reklámos volta. Leirtuk ezerszer, a megoldást is megtalálod a topikban.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#23904) vegyszer válasza Xavius (#23902) üzenetére


vegyszer
addikt

Egy cset kérés után a reklám leszedethető.
Egyébként meg annyi a reklám maga, hogy egy inaktív idő alatt permanensen megjelenő könyv borítót látsz.
És ha okos tokod van hozzá, egy swipe-pal több minden nyitásod.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23905) bwoay válasza vegyszer (#23904) üzenetére


bwoay
nagyúr

tok nélkül is

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#23906) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdvözletem! :R

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Édesapámnak egy NOOK után vettem egy KINDLE Touch-ot (2019).

Ott nagyon megszokta, hogy voltak borítóképek de a KINDLE nem mutatja őket.

Calibrét használok, a leszedett formátumokban (epub, mobil stb.) már van borító, ezeket konvertálom azw-be, majd másolom PC-el a KINDLE-re.

Ott már nem jelenik meg a borító.

Mit rontok el? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#23907) zsola32 válasza F.B.I. (#23906) üzenetére


zsola32
őstag

ha nézet módot változtatsz, szerintem mutatja borítókat

(#23908) bwoay válasza F.B.I. (#23906) üzenetére


bwoay
nagyúr

jól értem, hogy konvertálás után nem közvetlenül a Calibre-ből küldöd a "send to device" opcióval, hanem csak bemásolod a gépről a Kindle-re? mert akkor ez lehet az egyik oka.
a másik, hogy az Amazon variált valamit most pár napja, aminek köszönhetően a borítók nem jelennek meg a sideloadolt könyveknél. A Calibre ezt vélhetőleg orvosolni fogja, de a legutóbbi (4.17-es) változat még az új Amazon "trükk" előtt frissült, így arra még nincs felkészítve.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#23909) F.B.I. válasza zsola32 (#23907) üzenetére


F.B.I.
veterán

nem mutatja sajnos.

bwoay igen, csak bemásolom PC-el....a NOOK mutatta őket....akkor várok.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#23910) bwoay válasza F.B.I. (#23909) üzenetére


bwoay
nagyúr

szerintem egy próbát megér, hogy a bemásolt könyveket letörlöd, és utána átküldöd őket Calibre-vel. az a tippem, hogy néhánynál (vagy akár az összesnél) meg fog jelenni a borító. nekem pár napja tűnt el egy csomó olyan cover, amit eddig megjelenített, de most úgy látom, hogy az azw3 formátumúak ebben nem érintettek.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#23912) vegyszer válasza Xavius (#23911) üzenetére


vegyszer
addikt

Röviden: mindenben is.
Én is egy tabon olvastam először. Aztán lett Nook Simple Touch, majd Kindle Paperwhite 3. A háttér világítás egy áldás. A kijelző minősége szintén, de az, hogy sokkal kötöttebb a rendszer, azt nehéz megszokni.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23914) bwoay válasza Xavius (#23913) üzenetére


bwoay
nagyúr

markáns különbségek vannak, itt megtalálod

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#23915) Degeczi válasza Xavius (#23913) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Totálisan más, markáns különbségek vannak. A táblagép közvetlenül a szemedbe világít a LED-jeivel, és meglehetősen fárasztó lesz hamar. Az e-book olvasó a kijelzőjét világítja meg, és az onnan visszavert fény jut a szemedbe, ami sokkal természetesebb. Arról már nem is beszélve, h egyenletesen világít, míg rengeteg táblagép, telefon PWM-el szabályozza a fényerőt, vagyis villognak, ami szintén fárasztó, nem tesz jót.

De mindezt valóban ezernyi helyen megtalálod részletesen bemutatva, elmagyarázva: nem ilyen rövid hozzászólásokból kellene tájékozódni.

(#23917) lord.lakli válasza bwoay (#23908) üzenetére


lord.lakli
őstag

Most töltöttem fel AZW3-as fájlokat Calibre-ben madzagon keresztül.
Első pakk: nincs wifi, minden rendben a borítókkal. Kapott wifit, borítók maradtak.
Második pakk: wifi bekapcsolva, könyvek feltöltése és eszköz gépről leválasztása után láttam a borítókat egy pillanatra és eltűnt az összes. Wifi kikapcsolás és könyvek újra küldése után a borítók megmaradtak.

(#23918) bwoay válasza lord.lakli (#23917) üzenetére


bwoay
nagyúr

köszönöm, géniusz vagy! ez nagyjából megmagyarázza az általam tapasztaltakat is.
wi-fi nálam mindig kikapcsolva, de az egyik nap szótárazgattam, ahhoz nyilván kell és vélhetően úgy maradhatott. mindenesetre érdekes. annyi biztos, hogy nálam hetekkel korábban feltöltött könyven borítója is eltűnt. most rakom fel őket újra, és minden rendben.
fuckery! :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#23919) lord.lakli válasza bwoay (#23918) üzenetére


lord.lakli
őstag

Kopp-kopp, de korábbi könyvek borítója megmaradt. Látványos volt, ahogy eltűntek a képek. A wifi-re kapcsolás előtt feltöltött könyveket nem bántotta. Mondjuk azokat pont előtte bepakoltam collection-ba.

(#23920) bwoay válasza lord.lakli (#23919) üzenetére


bwoay
nagyúr

az is lehet, hogy ha huzamosabb ideig bekapcsolva hagyod a wi-fit, akkor szép lassan tűnnek el a borítók visszamenőleg is. én 1-2 órán át biztosan nem kapcsoltam ki, esélyes, hogy ennek tudható be a dolog.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#23922) F.B.I. válasza lord.lakli (#23919) üzenetére


F.B.I.
veterán

Én offline másolom és egyébként sem kap wifit, még sincs borító.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#23924) bwoay válasza F.B.I. (#23922) üzenetére


bwoay
nagyúr

az a másolás miatt van, ha küldöd a Calibre alól, akkor jó lesz.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#23925) lord.lakli válasza F.B.I. (#23922) üzenetére


lord.lakli
őstag

Ahogy bwoay is írja nálad inkább a felmásolással vagy a forrással lesz a gond.

(#23926) F.B.I. válasza bwoay (#23924) üzenetére


F.B.I.
veterán

Küldtem, mobira formáztam, most jó lett. Köszönöm!

lord.lakli neked is. :R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#23927) Hacsii válasza Oldman2 (#23812) üzenetére


Hacsii
csendes tag

Ez a Dark Mode megjelent már itt valakinek?

(#23928) porker válasza bwoay (#23892) üzenetére


porker
tag

A "pinch" kimaradt az életemből. :D Köszönöm!

(#23929) porker válasza vegyszer (#23893) üzenetére


porker
tag

A hangoskönyv jellemzően emberes: de nézd meg az árakat is egy adott könyv különböző verziói között! ;)

(#23930) porker válasza vegyszer (#23893) üzenetére


porker
tag

Abban igazad van, hogy a scannelt és PDF-ben közzé tett anyagokból pocsék irományok születnek, de már legalább valamilyen szinten használható és néha ez is jó. Egy példa: nekem vannak 5-600 oldalas informatikai kézikönyveim amiben nem sok új van csak bizonyos dolgok változásai. Sokkal kellemesebb ezt egy olvasón átnézni, mint egy marha nagy könyvet cipelgetni. Persze van határa, de legalább a nagyobb rész így letudva.

A margókkal meg 100%-ban igazad van; ez teljesen igaz!

(#23931) eddieke666


eddieke666
tag

Sziasztok!
Vettem egy Kindle paperwhite 4-et.Calibre programmal raktam rá könyvet.Elkezdtem olvasni,de vissza szeretnék lépni a fő menübe ,de sajnos nem tudom hogy kell.
Tudna segíteni valaki?Sajnos az angolom nem túl erős ,mert gondolom valahol le van írva.
Köszönöm a segítséget.

(#23932) snowdog válasza eddieke666 (#23931) üzenetére


snowdog
veterán

Ráböksz a képernyő tetejére, és a megjelenő gombok közül rányomsz a házikó ikonra.

(#23933) eddieke666 válasza snowdog (#23932) üzenetére


eddieke666
tag

Köszönöm

(#23934) snowdog válasza eddieke666 (#23933) üzenetére


snowdog
veterán

Szívesen, ezt érdemes lenne megnézned: [link]

(#23935) Hacsii válasza Oldman2 (#23812) üzenetére


Hacsii
csendes tag

Mai újraindítással megjelent a Dark Mode!

(#23936) vegyszer válasza Hacsii (#23935) üzenetére


vegyszer
addikt

Melyik eszközön?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23937) Oldman2 válasza Hacsii (#23935) üzenetére


Oldman2
veterán

Végre! Végre?
:C

(#23938) Hacsii válasza vegyszer (#23936) üzenetére


Hacsii
csendes tag

PW4

(#23939) porker válasza Hacsii (#23935) üzenetére


porker
tag

Milyen FW?

(#23940) Oldman2 válasza Hacsii (#23935) üzenetére


Oldman2
veterán

Egyébként a Screenshot lemaradt...
:R

(#23941) Degeczi válasza vegyszer (#23936) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az enyémen (PW4, 5.12.5) már hetek óta van. Mondjuk nekem pont mindegy, nem fogom sötét háttérrel használni.

(#23942) porker válasza Hacsii (#23938) üzenetére


porker
tag

Ja: ez az 5.12.5 fimware és a Paperwhite 4 valamint Oasis 2-3 kapja csak :(

(#23943) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Ez jo, hazamegyek meglesem😂

(#23944) eddieke666


eddieke666
tag

A frissítés az teljesen automatikus,vagy kell hozzá valami?Restart vagy valami hasonló?
Az Update your kindle opció nálam szürke,nem használható.

[ Szerkesztve ]

(#23945) Degeczi válasza eddieke666 (#23944) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha nem blokkoltad valahogyan, és van elérhető wifi, teljesen automatikus, és többnyire észrevétlen: újraindulás után még az utoljára olvasott könyvet is megnyitja.

De azért, h ne legyen egyszerre nagy az Amazon serverek terhelése, hosszan elnyújtják ezt az automatikus folyamatot, nem mind tölti le magától rögtön.

Megnézed a menüben a verziódat, aztán az Amazon fw letöltő oldalán, h a saját típusodhoz mi érhető el, és rögtön látod mi a helyzet. Ha ott van, külön is letöltheted és rámásolhatod kézzel.

(#23946) eddieke666 válasza Degeczi (#23945) üzenetére


eddieke666
tag

Értem.Köszönöm.

(#23947) Zozo0525 válasza porker (#23942) üzenetére


Zozo0525
őstag

ez a verzio van fent, de hogy kell bekapcsolnom? :-)

(#23948) porker válasza Zozo0525 (#23947) üzenetére


porker
tag

Setting - All settings - Accessibility - Invert Black and White : "ON"

(#23949) Zozo0525 válasza porker (#23948) üzenetére


Zozo0525
őstag

és tényleg! köszönöm. érdekes nekem eddig tetszik :R :R :R

(#23950) Bubsy válasza Hacsii (#23935) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Nálam is! Köszi! :))

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.