Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23601) Bubsy válasza Degeczi (#23600) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Én arra gondolok, hogy nem lesz új verzió, viszont fent kell lennie ennek a verziónak,.hogy később megjöjjenek ezek a dolgok.

(#23602) Degeczi válasza Bubsy (#23601) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, utalhatna ilyesmire a szöveg - de majd meglátjuk rövidesen, létezik-e egyáltalán ilyen upgrade az Amazon rendszerében, ami csak pár file-t érint, nem teljes verzióváltás. Eddig legalábbis nem volt.

(#23603) rinpocse


rinpocse
tag

Sziasztok!
A Kindle PW4-m tölthető-e az alábbi paraméterekkel rendelkező gyorstöltővel?
Ugreen Fast Charger Quick charge 3.0 QC 36W USB
Köszönöm.

(#23604) vegyszer válasza rinpocse (#23603) üzenetére


vegyszer
addikt

Igen. Az eszköz vezérli a töltési paramétereket. Pl 500mA, 5V. Oszt csókolom. Nem lesz a gyorstöltőtől gyorsabb a töltési folyamat

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23605) rinpocse válasza vegyszer (#23604) üzenetére


rinpocse
tag

Köszönöm a gyors választ! :)

(#23606) snowdog válasza vegyszer (#23604) üzenetére


snowdog
veterán

Bár most a kérdés az olvasóra vonatkozott, de azért ezt általánosságban nem lehet kijelenteni.

"Eddig a töltésvezérlés leginkább a mobilokban volt, azonban nagyon helyesen a gyártók az elektronika nagy részét áthelyezték a töltőfejekbe, ugyanis ezek a folyamatok hőt termelnek és a hő az akkumulátor legnagyobb ellensége."

"Ha jól megtervezik az adott gyorstöltési technológiát és a hozzá tartozó eszközöket, akkor a töltő képes megállapítani az akkumulátor kondícióját és ennek megfelelően módosít a feszültségen és az áramerősségen, hogy a telep képes legyen töltést fogadni. Hogy mennyit képes fogadni a lítium-ion akkumulátor, az az akkumulátor cella tervezésétől függ. Van ami nagyobb kapacitású, de érzékenyebb a magas áramerősségre és ez igaz fordítva is. A tervezéstől függ."

[ Szerkesztve ]

(#23607) Degeczi válasza snowdog (#23606) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem teljesen helytálló az idézet, mert az ilyen töltők nem az akkut figyelik közvetlenül, hanem a telefonban lévő töltésvezérlővel kommunikálnak, azzal egyeztetve emelik meg a feszültséget ha azt lehet, és a töltöttség alapján érdemes.

Ha nincs erre mód, pl. mert az eszköz nem is kezeli a gyorstöltést (mint az összes Kindle), akkor marad a mezei 5V-os kimenet, ahol a fölvett áramerősség is csak az eszköztől függ.

Szóval de, a Kindle-re vonatkoztatva ki lehet jelenteni általánosságban is.

[ Szerkesztve ]

(#23608) rinpocse válasza Degeczi (#23607) üzenetére


rinpocse
tag

Azzal tisztában voltam, hogy nem lesz gyorstöltés a Kindle esetében. A kérdésem arra irányult, hogy nem teszi-e tönkre az ebookot, ha ezel a gyorstöltővel töltöm? :)

(#23609) Savageboy


Savageboy
aktív tag

Sziasztok!

Voyage-re van esetleg valami bevált tok eBay-ről/AliExpressről 10$ körül, ami nem porlad szét fél év alatt és esetleg tudja a kijelzőt ébreszteni/altatni, vagy csak a gyári drága "origami" tok az ajánlott?

Más: ePub-ból Mobi-ba konvertált könyvek borítója valamiért nem jelenik meg a főoldalon, ennek mi lehet az oka? (Calibre-Web-bel konvertáltam, ami a Calibre ebook-convert binárisát használja a háttérben)

(#23610) moordavid válasza Savageboy (#23609) üzenetére


moordavid
aktív tag

Én ugyan az asztali calibre-t használom, de ott is borító nélkül jelentek meg az epub-mobi konvertálásaim. Aztán valahol olvastam, hogy a MOBI kimenet fül alatt a 'személyes dokumentumok cimke' sort kell üresen hagyni. Azóta gond nélkül mindig mutatja a kindle-m a borítókat. Lehet a webes felületen is ezt kell állítani.

"Like tears in rain."

(#23611) moordavid


moordavid
aktív tag

Tegnapi érdekesség. Letöltöttem a google drive asztali alkalmazását a pc-re. AMikor rádugtam a kindle-met tölteni, rögtön jött is az értesítő, hogy a kindle eszközön található file-okat automatikusan menteni tudom a drive-ba. Egy feature amire nem számítottam, de hasznos kis cucc :C

"Like tears in rain."

(#23612) Oldman2 válasza moordavid (#23611) üzenetére


Oldman2
veterán

Ennek így a leírtak szerint (szerintem) nem sok értelme van.

Mármint a felfelé szinkronizálásnak. Esetleg, ha oda-vissza menne... de natív Kindle alkalmazás nélkül, ami ezt végre is hajtaná, ugyanott vagy, mintha pl. a Calibre-t használod.

Szóval, én nem igazán értem ebben mi a jó!?
:R

(#23613) Nestra


Nestra
csendes tag

Műxik az e-mailben olvasóra küldés , juhéjj. Elmaradt a hitelesítés is, remélem ez most már így marad

(#23614) Tibor691


Tibor691
tag

Nemrég telepítettem a Duokan 2015.05.15. R 4.13 HUN (böngésző + felhő) verziót a Kindle 5-ös olvasómra. Magyar nyelvű szavakat sajnos rosszul választja el. Hogyan lehet az elválasztást letiltani?

[ Szerkesztve ]

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#23615) hampidampi válasza Tibor691 (#23614) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha benézel a DK_System\xKindle\Resource\Hyphen
alkönyvtárba, ott szemre német és angol elválasztási szótárt találni. Vagy szerezz magyart valahonnan, vagy próbáld meg, hogy kitörlöd ezeket is.

(#23616) Tibor691 válasza hampidampi (#23615) üzenetére


Tibor691
tag

A telepítő csomagban (amiről telepítettem) van DK_System\xKindle\Resource\Hyphen könyvtár és benne en.pattern fájl is amiben magyar elválasztás van.
Viszont a telepített Kindle-n csak DK_System\xKindle\Res könyvtárstruktúra van és benne nincs Hyphen könyvtár.
Másoljam ide bele a Hyphen könyvtárat?

[ Szerkesztve ]

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#23617) hampidampi válasza Tibor691 (#23616) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ha nincs benne, akkor szerintem igen. Ha belenézel a en.pattern file-ba, az lesz a magyar szótár. Csak gondolom az angol helyére tették.

(#23618) Tibor691 válasza hampidampi (#23617) üzenetére


Tibor691
tag

Igen, az angol álllományban (en.pattern) magyar elválasztási szabályok vannak:

;hyphenation pattern class
ezzel kezdik a fájl:
;Copyright
;
;The data for this library is copied from the OpenOffice.org project and
;modified to be used as a Perl module by Roland van Ipenburg.
;
;L<http://svn.services.openoffice.org/ooo/trunk/dictionaries/hu_HU/>
;
; OOo Huhyphn - magyar elválasztási szótár kiegészítve a kettőzött többjegyű
; mássalhangzók és a Magyar Ispell helyesírási szótár csak Unicode
; karakterkészlettel leírható idegen szavainak elválasztásának képességével.
;
; A legteljesebb magyar elválasztási mintagyűjtemény TeX, OpenOffice.org és
; valamennyi kibővített LibHnj könyvtárat
; (L. http://www.sourceforge.net/project/hunspell) használó program számára.
;
; A Huhyphn szótárat Nagy Bence <gimb (at) freemail (dot) hu> készítette.
; Változatszáma: v20060713.
; Honlap: http://www.tipogral.hu
; Licenc: GPL v2, 2006
;
; A kibővítés Németh László <nemeth (at) OOo> munkája.
; A kiadás dátuma: 2008-03-07
; Honlap: http://sourceforge.net/project/magyarispell (OOo Huhyphn package)
; Licenc: MPL/GPL/LGPL
;
; ------------------------------------------------------------------
; Hungarian hyphenation patterns with non-standard hyphenation patch
;
; The most complete collection of hyphenation patterns for TeX, OpenOffice.org
; and all programs using the LibHnj library.
;
; Language: Hungarian (hu HU)
; Origin: http://www.tipogral.hu/
; License: GPL v2 license, 2006
; Author: Nagy Bence <gimb (at) freemail (dot) hu>
; Version: v20060713
; Patch: László Németh <nemeth (at) OOo>
; source: http://sourceforge.net/project/magyarispell (OOo huhyphn)
; license: MPL/GPL/LGPL
; Patch version: 2008-03-07

Bemásoltam az állományt, újarindítottam az olvasót. Egyenlőre 10 oldal után nem találkoztam hibás elválasztással.

LG OLED65G6 + 55LM660S + Alien2 + X96Max+, Tata

(#23619) l.ambs


l.ambs
újonc

KleverCase tokot rendelt mar valaki? Insta dobta be, ezek csak tularazott tokok? [link]

(#23620) cocka


cocka
veterán

Kicsit filóztam, hogy hova írjam ezt a kérdést, de eléggé Kindle ebook olvasókhoz köthető, csak nem magukhoz az eszközökhöz, hanem az Amazonhoz. Bár tudom, hogy van külön topicja az Amazonnak is, de ott nem valószínű, hogy az ebookokról irkál bárki is.

Szóval a lényeg: Kissé szürkezóna, de mivel ezt maga az Amazon sem tiltja, megkérdem már mi a véleményetek erről.

Mint tudjuk a Kindle Store úgy működik, hogy az Amazon rendszere a rendszerbe felvitt lakcímek alapján kínálja fel, hogy melyik store verziót éred el. Ez domainfüggő is: pl. .de, .co.uk, .com stb..
Szerzői jogokra hivatkozva szoktak csak bizonyos store verziókon (azaz csak bizonyos országoknak) elérhető ebookokat is közzétenni. Ez tiszta sor, mivel csak azzal a store verzióval és domainen érhető el az adott ebook, amelyik piacra szánták.
Viszont ami a nagyobb gáz. Vannak olyan globálisan elérhető könyvek, amiknek az ára store verziónként különbözik.

Konkrétan most egy szinonimaszótárt szeretnék venni és fantasztikus eltérések vannak az árakban.

Ugyanaz a cucc németen és kijelentkezve német domainnel: 8.62 EUR
Ugyanez briten és kijelentkezve angol domainnel: 9.59 GBP
Az amerikai dollárárak a legérdekesebbek: kijelentkezve 15.86 USD áfa benne van (ők sales taxnek mondják)
belépve USA címmel és amerikai domainnel: 12.49 USD áfa nélkül, áfát rászámolva, ami államonként eltérő, legyen most pl. egy Texas kb. 13.38 USD a vége. Ugyanez ha magyar címmel lépek be és amerikai a domain, akkor pedig 12.47 USD.

A legtöbbe persze az amerikain kerül, a legkevesebbe meg a németen. De hogy lehet durván 1200 forintos eltérés egy globálisan elérhető ekönyv árában?

(#23621) Phülöp válasza cocka (#23620) üzenetére


Phülöp
addikt

A hogyanmikéntet nem tudom magam sem, de én pl. félárat fizetek a Tidal Hifi csomagért lokalizáció alapján.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#23622) Bubsy válasza l.ambs (#23619) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Hónapok óta szemezek vele, nagyon tetszik, de nem akarom az olvasó árának a felét költeni egy tokra :(

(#23623) paolinho


paolinho
őstag

Az Amazon.com-on most 85 USD a Paperwhite. A német Amazonhoz hasonlóan nincs valami kiskapus megoldás, hogy ezt Magyarországra be tudja rendelni az ember?

(#23624) cocka válasza paolinho (#23623) üzenetére


cocka
veterán

Ez a trágya trade-in "akcióban" 25 dollárt akar a PW3-amért adni. Röhej. Qrva nagy biznisz, hogy az anno 40k-ért vásárolt PW3-am kb. 7500 Ft-ot ér. Szerintük. :D

(#23625) Bubsy válasza paolinho (#23623) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Az nem tudom, de épp a lap tetején írtam, hogy július közepén lesz Amazon Pride day, tavaly 70 euróért (kb. 78 USD) mérték a PW4-et.

(#23626) hampidampi


hampidampi
senior tag

Amazon Pride Day? :D :B

(#23627) Bubsy válasza hampidampi (#23626) üzenetére


Bubsy
aktív tag

(#23628) paolinho válasza Bubsy (#23627) üzenetére


paolinho
őstag

Szerintem valami gebasz van a linkkel.

(#23629) Bubsy válasza paolinho (#23628) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Mert ez nem link, csak egy reflektálás a pride day-ra ;)

(#23630) paolinho válasza Bubsy (#23629) üzenetére


paolinho
őstag

Akkor pardon!:)

(#23631) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok,
Most akarok Kindle olvasót venni. Az Alzán van két (látszólag) ugyanolyan termék, <Amazon New Kindle 2019>, de az egyiknél látok egy reklámmentes feliratot. Ez mi a fene? A Kindle reklámokkal vegzál, vagy mi? Utoljára egy Kindle 3 volt, abban nem volt ilyen sz@rság...

(#23632) Degeczi válasza intensa_man (#23631) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(#23633) intensa_man válasza Degeczi (#23632) üzenetére


intensa_man
tag

Jogos a két pont... Elnézést kérek a közösségtől.

(#23634) V.Stryker válasza intensa_man (#23631) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Alapból a reklámos úgy néz ki, hogy mikor nem használod, akkor reklám lesz a képernyővédőkép. Olvasás közben természetesen nincs reklám semmilyen szinten. Sok sok évig simán használtam így.
Viszont megveheted a reklámost, majd írsz az amazon support chaten nekik, hogy Magyarországon az angol nyelvű könyvek reklámja irreleváns számodra és ha lehet kérnéd szépen,hogy kapcsolják már ki. 98%-ban simán kikapcsolják, nekem is megtették. Aztán lesz egy reklámmentes cuccod. De mondom, a reklámos sem zavaró. Sőt, így hosszabb idő után sokkal változatosabb, mint a reklámmentesen nézni mindig ugyanazt a záróképet. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23635) kemotox


kemotox
addikt

Sziasztok!
epub -> mobi/azw konvertálásra mi a legtutibb, leggyorsabb, legegyszerűbb megoldás? Ki mit használ?

(#23636) Phülöp válasza kemotox (#23635) üzenetére


Phülöp
addikt

Calibre.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#23637) intensa_man válasza V.Stryker (#23634) üzenetére


intensa_man
tag

Az tényleg nem zavaró, és ha megunom megpróbálhatom kikapcsoltatni. :C Tökéletes, köszönöm a választ. :)

(#23638) Zozo0525 válasza intensa_man (#23637) üzenetére


Zozo0525
őstag

a reklámmentes drágább valamivel, ezért nem is kell hisztizni ha valaki olcsóbbat vesz reklámot is kap. ezzel nincs baj szerintem, főleg hogy a reklám csak a kikapcsolt képernyőnél látható....

(#23639) intensa_man válasza Zozo0525 (#23638) üzenetére


intensa_man
tag

Nem is fog zavarni. Nem tudtam hova dobja a reklámot, ezért érdeklődtem itt. Amikor a Viber, Messenger, és ezer más app direktben tolja a pofámba, emiatt kicsit aggódtam.
Képzeld el pl a következő jelenetet...

REPÜLNEK...
IDELENT MIND REPÜLNEK....
Az új XYZ intimbetét ötször annyi vért tud magába zárni....

Így nekem teljesen belefér, már meg is rendeltem.

(#23640) Degeczi válasza Zozo0525 (#23638) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Folyton fölmerül itt ez a kérdés, és mindig elhangzik, h nem is ilyen okból kérik a reklámtalanításokat. De ne kezdjük már újra: még egy hónap sem telt el az utolsó ilyen óta.

(#23641) Zozo0525 válasza Degeczi (#23640) üzenetére


Zozo0525
őstag

én kezdem? :Y

(#23642) Praetorianus


Praetorianus
aktív tag

Sziasztok!
Fájlok emailben történő küldésével támadt problémám, talán tudtok segíteni benne. Az amazon oldalán (content and devices fül beállításai közt) belefutottam egy érdekes pofonba. Két eszközön olvasok, egy Kindle PW-on és egy telefonon Kindle alkalmazással. Mindkettőre a regisztrációkor megadott gmail-es cím alapján generált @kindle.com mail van beállítva küldéshez. A héten telefont cseréltem, így a régire nyomtam egy deregistert, az újra felraktam az alkalmazást, az meg is jelenik az amazon oldalán. A küldéshez használható mail-címet azonban nem tudom beállítani a rendszerben, mert a módosítás jóváhagyásakor feldob egy hibaüzenetet az oldal, miszerint foglalt a cím, ami esetleg egy eszköz kiregisztrálása miatt lehetséges. Várjak 24 órát. Az már megvolt kb háromszor. Van valami ötletetek? A Kindle továbbra is megkapja mailben a fájlokat, a telefon nem...

(#23643) skristof


skristof
tag

sziasztok!

van egy 2013-as PW-m (teszi a dolgát, azóta se figyeltem az új generációkat) és a barátnőm rendszeres kölcsönzője :DDD
szóval szülinapjára meglepném eggyel.

viszont most az amazon oldalán látom: az alap kindle is 6 inch és glare-free.
mivel csak könyveket olvas (semmi képregény), ezért elgondolkoztam, érdemes-e felárat fizetni a felbontásért.

van akinek esetleg mindkettő van a családban, nagy a diff?

ugyanitt: van most lehetőség itthonról SO-es példányt csípni? ;)

(#23644) cocka válasza skristof (#23643) üzenetére


cocka
veterán

Hát annyi biztos, hogy ha 6 colosokat hasonlítunk, akkor látványban talán minimális a különbség, de a zoomolási opciókban sokkal jobbak a nagyobb felbontásúak.

Úgy szólván, lényegesen egyszerűbb finomhangolni a nagyítást/kicsinyítést.

[ Szerkesztve ]

(#23645) zsola32 válasza skristof (#23643) üzenetére


zsola32
őstag

nekünk van PW3 - PW4 és az új alap 2019-es Kindle
szerintem, teljesen jó az alap Kindle, a fiam után vettem egyet nagyjából 1 hónapja én is. 4 könyvet olvastam eddig az olvasóval, ha vennék, ismét ezt választanám.

[ Szerkesztve ]

(#23646) Laurh


Laurh
aktív tag

Sziasztok,

Vettem egy Paperwhite 4-et, de nem látja sem a gép sem a Calibre. (gyári kábelével próbálom)
Régebben mikor volt Kindle a kezemben azt egyből felismerte a gép illetve az alkalmazás.

Esetleg valakinek tipp vagy meglátás?
Köszi előre is. :R

[ Szerkesztve ]

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#23647) kovisoft válasza Laurh (#23646) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem lehet kábelprobléma?

(#23648) Laurh válasza kovisoft (#23647) üzenetére


Laurh
aktív tag

2 különböző kábellel próbáltam, egyikkel sem sem jön össze a mutatvány. (csak tölti és USB Drive Mode)

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#23649) Degeczi válasza Laurh (#23648) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha USB drive-ként megjelenik, az már jó (de akkor miért írod, h nem látja a gép?), az kell a Calibre-nek is, csak legyen benne engedélyezve a Kindle drivere.

(#23650) Laurh válasza Degeczi (#23649) üzenetére


Laurh
aktív tag

Az a legnagyobb problémám, hogy sehol sem jelenik meg se sajátgép se calibre.
(Az olvasón jelenik meg az USB Drive Mode felirat)

A Kindle Driver-t hol kell engedélyezni?

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.