Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23801) cocka válasza Degeczi (#23800) üzenetére


cocka
veterán

Valószínűleg az, hogy eddig mondjuk bírta hát ha nem is 30 napig, de mondjuk 15-20 napig, most meg hirtelen 10 napig se bírja. Gyanús. A kezelőfelület meglehetősen lassú. Kb. mióta beléptünk az 5.12.x verziók érájába.

(#23802) lovace


lovace
aktív tag

Sziasztok!
Kindle 5-öt használok már 5-6 éve és maximálisan elégedett vagyok vele. Most úgy adódott, hogy lehetőségem lenne egy paperwhite 4-re benevezni (csupán a világítás hiányzik az ötösből, de az sokszor nagyon). Meg tudnátok mondani, hogy hazai forgalmazók közül melyik a leginkább megbízható beszerzési forrás?
Előre is köszi! :)

(#23803) cocka válasza lovace (#23802) üzenetére


cocka
veterán

Mellesleg az Amazon sem drága. :)

(#23804) lovace válasza cocka (#23803) üzenetére


lovace
aktív tag

Ezt kifejtenéd kérlek kicsit bővebben? Amazon.com-ra gondolsz? Mert ott most ránéztem, de azt írják a Paperwhite 4-nél, hogy nem szállítanak Magyarországra. Vagy félre értettelek?

(#23805) vegyszer válasza lovace (#23804) üzenetére


vegyszer
addikt

Német amazról lehet venni. De akár kérhető csomag továbbítással a mailboxde.com segedelmével. Keress itt vissza. Én is így vettem egyet karira.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23806) cocka válasza lovace (#23804) üzenetére


cocka
veterán

A németre. Ilyeneket a németről kell venni (vagy legalábbis európairól), mert a német, brit, amerikai trióból általában árban mindig a némettel jársz a legjobban. (meg mondjuk az van itt a leggyorsabban) Feltéve, hogy a kedves Magyar Posta nem ül heteket a csomagodon. Még jó, hogy adnak tracking numbert. Így hazudozhatnak összevissza az arcodba, de ha azt írja a tracking, hogy már a kézbesítőnél van és otthon voltál, ennek ellenére nem tudtad átvenni, akkor ott megy a szarmaszatolás ezerrel.

(#23808) braseel válasza papeti01 (#23781) üzenetére


braseel
tag

Lehet, hogy már ismert ez a szótár, ezt nem kell konvertálni.

http://data.hu/get/4546389/Nemet-magyar_szotar_v1.2.zip

(#23809) Skynet258 válasza lovace (#23802) üzenetére


Skynet258
veterán

Én innen vettem 2 napja az apróról bontatlan Paperwhite 4-et, miután ráírtam az eladóra 2 órával később nálam volt tokkal együtt. ;) Amúgy jó kis cucc, az Inkpad 3-at nem cserélném le rá, de nem is egy kategória a kettő. Barátnőnek lett első olvasó, eddig bejött. :K

https://geekpulse.hu

(#23810) Gerasz válasza vegyszer (#23760) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Köszönöm a választ!

Hagytam végül, de tegnap arra lettem figyelmes, hogy a WIN10 virtuális gépnek átadva megjelent a Kindle tartalma.

Végül a saját gépen töröltem az eszközkezelőben a Disk Drive-ok közül (driver uninstallal), majd az USB kontrollerek közül a Mass Storage-t, és működik!

Meg mertem volna esküdni arra, hogy ezt korábban is eljátszottam.

(#23811) vegyszer válasza Gerasz (#23810) üzenetére


vegyszer
addikt

Mondom én, hogy nem a Kindle a hibás.

A logikát nem értem W10 alatt, hogy mi változott így meg. Hisz pont ez az USB lényege. És számomra ez lett kiherélve, hogy külső driver nélkül menjen.
Hisz a plug&play nem új dolog. KB 20 éves...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23813) Proci85 válasza Adama123 (#23799) üzenetére


Proci85
senior tag

Én később próbáltam rá, legutóbb pár napja. Nem jön semmi és webről sem tudom letölteni.

(#23814) punisher1


punisher1
aktív tag

Sziasztok egy kérdésem lenne melyik lenne a jobb döntés kindle paperwhite 2012-es vagy kindle 2019(10.gen)?Előre is köszönöm!

(#23815) vegyszer válasza punisher1 (#23814) üzenetére


vegyszer
addikt

A második hány évvel is ifjabb? Az akku azért nem biztos, hogy még 7 évet kiszolgál a régebbiben.
Nekem PW3 van. A gyereknek 19-es Kindle.
Valóban szebb a képe a PW3-nak. De a másik is teljesen vállalható.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23816) punisher1 válasza vegyszer (#23815) üzenetére


punisher1
aktív tag

értem,annyi még hogy a 2019-es az refurbished lenne.

(#23817) cocka válasza vegyszer (#23815) üzenetére


cocka
veterán

A 19-es az a PW4? Maga a képernyő felület milyen? Érdes, mint az összes eddigi vagy simább, mint egy okostelefoné?

(#23818) Bubsy válasza Oldman2 (#23812) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Nálam még nem dobta fel, de remélem csak idő kérdése! :))

[ Szerkesztve ]

(#23819) vegyszer válasza cocka (#23817) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha a tapintás a kérdés, olyan a világítós Kindle, mint a PW3. Legalábbis nekem nem tűnik az egyik tükörsímának, a másik meg smirglinek.
Számottevő különbséget nem vétlem ezidáig felfedezni (de eme szempontból össze se vetettem őket, és egyszerre nem is használtam. Az enyém az enyém, a gyereké a gyereké. ;] ).

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23820) gy.selmi válasza vegyszer (#23782) üzenetére


gy.selmi
csendes tag

Innen: [link] kedvedre válogathatsz (audiobook-ot, epub-ot, mobi-t), egyszerre olvashatod, hallgathatod is.

(#23821) Degeczi válasza cocka (#23817) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A PW4 kijelzője valszeg simább, mert azon vmivel inkább meglátszanak az ujjlenyomatok, mint a korábbi típusokon. De minimális a különbség, nem olyan az sem, mint egy telefon.
Talán a vízállósággal, és azzal lehet összefüggésben, h nincs pereme a kijelzőnek, síkban van az egész előlap.

(#23822) barrasz


barrasz
aktív tag

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség mert az istennek nem tudok belépni az Amazon fiókomba. A jelszóval van valami de hiába kérem az elfelejtett jelszót csak küldi az OTP számot amit ha beírok akkor kéri a regisztrált nevemet és kezdi elölről. Esetleg lenne valakinek javaslata?
Előre is köszönöm. :W

[ Szerkesztve ]

(#23823) vegyszer válasza barrasz (#23822) üzenetére


vegyszer
addikt

Melyik oldalon regisztráltál? com, co.uk, de, stb?
Esetleg próbáld meg egy másikon.
Illetve egy jelszó visszaállítási kísérlet esetleg nem segít?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23824) barrasz


barrasz
aktív tag

Köszönöm szépen az ötleteket megpróbálom .

(#23825) artid


artid
aktív tag

Sziasztok,

van nálam most próbáára egy 2019-es Kindle, s amint látom, le tud játszani hangoskönyvet is, de csak AAX formátumot.
Nekem a könyveim mp3-ban vannak.
Hogyan, mivel lehet átkonvertálni őket?

Köszönöm.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#23826) Degeczi válasza artid (#23825) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem hiszem, h sok értelme lenne. Hangoskönyvhöz lényegesen alkalmasabb egy mobiltelefon. A gyors felülete, mérete, tetszőleges lejátszóprogram (és formátum) lehetősége, nem csak BT, de kedvenc vezetékes fülhallgató csatlakoztatása (vagy akár épp hangszórón), korláltan bővíthetőség, mobilnet - minden a telefon mellett szól.

(#23827) cocka válasza artid (#23825) üzenetére


cocka
veterán

Esetleg megpróbálhatod az mp3-at is lejátszani. Talán nem fejlődtek vissza a Keyboard óta. Az támogatja az mp3at meg az aaxet is.

(#23828) DiVaD


DiVaD
senior tag

Sziasztok!
Mivel tegnap sikeresen asszony kimosta a PW3-at, ezért elkezdtem érdeklődni az utód iránt.... Bevallom a PW4 vagy az Oasis-t néztem ki. Viszont ahogy nézem, az amazon.de-ről nem lehet az Oasis-t ide rendelni, csak az amazon.com-ról. Ha onnan rendelek, akkor megfogják a vámon a csomagot? Illetve egyáltalán ideér?
Csak mert április 21-én adtam fel egy ajánlott levelet az Állomokba, de konkrétan még mindig itthon van a gyűjtőben :(

(#23829) Degeczi válasza DiVaD (#23828) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem kell megfogják, mert az Amazon eleve betartja a nemzetközi egyezményeket, és a magyar áfával számol...

(#23830) DiVaD válasza Degeczi (#23829) üzenetére


DiVaD
senior tag

Ebből kiindulva, akkor összesen a postaköltséget illetve a honlapon lévő árat kell kifizetnem vagy számíthatok egyéb díjtételre is? Konkrétan a vámra gondoltam, mivel DE oldalról nem lehet ide rendelni. :(

[ Szerkesztve ]

(#23831) vegyszer válasza DiVaD (#23830) üzenetére


vegyszer
addikt

De német címre lehet rendelni. És onnan kb 10-15€ a haza küldés a mailboxde.com segedelmével.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23832) artid válasza DiVaD (#23828) üzenetére


artid
aktív tag

De miért nem rendeled itthonról?

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#23833) artid válasza Degeczi (#23826) üzenetére


artid
aktív tag

Háát, lehet, hogy az marad...

@cocka:
Sajna csak az AAX-et szereti... :(

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#23834) Degeczi válasza DiVaD (#23830) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Vám nincs ezekre, világrekorder 27% áfa van. Azt pedig már rá fogja számolni az Amazon, ha magyar címre rendeled, így nincs itthon fizetendő tétel.

(#23835) DiVaD válasza vegyszer (#23831) üzenetére


DiVaD
senior tag

vegyszer: amazon.de: 230 + 15 € = 245€ = 85.609 HUF
amazon.com: 291 $ = 93.771 HUF
Bevallom, hogy néztem a mailboxde.com-ot, csak kicsit tartok tőle... Megbízható cég? :U Mivel németül egyáltalán nem beszélek, ha valami gebasz lenne, akkor buktam az egészet.
artid: Melyik cégre gondolsz? Csak mert, jóval drágább, mint közvetlenül az amazon honlapjáról rendelve. kindlewebshop.hu, kindleshop 111ezer, ami akkor jó lenne, ha nem magánszemély lennék, és az áfa lejönne belőle. :U
Degeczi: Köszönöm, így már tiszta. :R

(#23836) cocka válasza DiVaD (#23835) üzenetére


cocka
veterán

Ez mindig így van, könyveknél is. Euróban éri meg tőlük a legjobban magyaroknak bármit rendelni. Vagy esetleg fontban. Láttam már olyat, hogy euró alá mentek ugyanannál a kiadványnál. De nem jellemző. A dollár meg legdrágább opció nekünk az Amazonon.

Nemzetközi áfás dollárár a legdrágább, USA címes dollár áron meg államonként változik, hogy mennyi sales tax kerül rá, így előre csak a nettó árat tudhatod.

(#23837) vegyszer válasza DiVaD (#23835) üzenetére


vegyszer
addikt

Én egyszer rendeltem tőlük. Rendben érkezett meg. De hozzájuk majd egy hét volt, míg eljutott. Miután kifizetettem a kb 12€-t 3 nap múlva meg is jött. Mindezt a karácsonyi ünnepek előtt 3 héttel.

Én se ismerem ennél jobban a céget. De itt sok pozitív tapasztalat van leírva.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23839) Degeczi válasza MegalodonS (#23838) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha nem akarsz alakítgatni rajta, akkor PRC. Az tökugyanaz a (buta) formátum, mint a sima AZW.
Egyébként ahol van rá mód (az alábbi linken úgy látom, nincs) AZW3.
Ha pedig használsz Calibre-t, akkor az EPUB is jó, amit veszteség nélkül tudsz vele AZW3-ra alakítani.

(#23840) MegalodonS válasza Degeczi (#23839) üzenetére


MegalodonS
őstag

Koszonom :R Akkor kiprobalom ezt a prc formatumot,mert ezt nem ismertem elotte!!

(#23841) Degeczi válasza MegalodonS (#23840) üzenetére


Degeczi
nagyúr

a PRC, MOBI, AZW mind ugyanazt a régi formátumot takarja.

(#23842) matti70 válasza MegalodonS (#23840) üzenetére


matti70
tag

Azért ha nem kábelen akarod az olvasóra tenni, hanem az Amazon felhőn keresztül pl. a Send to Kindle progival vagy e-mailben küldve, akkor inkább epub, az fejlettebb formátum.

Egy kis trükköt alkalmazva nem kell konvertálnod, megteszi az Amazon helyetted: változtasd meg a kiterjesztést egy támogatott formátumra, mondjuk .txt-re.

(#23843) MegalodonS válasza matti70 (#23842) üzenetére


MegalodonS
őstag

Koszonom :R A txt atnevezessel, nem fog farmatum veszteseg lenni,ugy ertem, elcsusznak az oldalak,fejezetek?? :F

[ Szerkesztve ]

(#23844) vegyszer válasza MegalodonS (#23843) üzenetére


vegyszer
addikt

Nem csúszott el nekem semmi.
Eddig én se tudtam róla. De a tegnapi post után kb 15 epub könyvet TXT-nek nevezve küldtem emailban
Mind megjött rendben, de semmilyen struktúra infó nem jött át (fejezetek, tartalomjegyzék, stb). De a könyvek formázása rendben van.
(csak nagyon furi, hogy azt mutatja, hogy 15 óra 43 perc van a könyv végéig)
De fogom használni, néha kényelmesebb, mint konvertálni ide oda (én nem kötöm PC-re a PW3-mam, szinte csak mailból etetem).

@(#23842) matti70: Köszönöm a tippet!

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23845) matti70 válasza MegalodonS (#23843) üzenetére


matti70
tag

Ez a "trükk" csak azért kell, hogy a kiterjesztés szerinti szűrésen átcsússzon. De utána a felhő elemzi a fájlt és epub esetén átfuttatja a kindlegen konvertálójukon.

(#23846) matti70 válasza vegyszer (#23844) üzenetére


matti70
tag

Nekem mindig rendben vannak a fejezetek, benne van a tartalomjegyzék is. Biztosan volt az epub-ban?

Ha a hátralévő időt szerinted nem jól saccolja meg, akkor kérni kell, hogy tanulja újra az olvasási sebességed. A kereső mezőben keress rá a ;ReadingTimeReset kifejezésre.

(#23847) vegyszer válasza matti70 (#23846) üzenetére


vegyszer
addikt

Kiváló érzékkel azt az 5 könyvet, amit még is nyitottam eddig utólag néztem meg. És valóban, az epub se tartalmazott fejezeteket/tartalomjegyzéket. Kerestem másik 3-4 könyvet a 15-ből. Abban van tartalomjegyzék. Mármint a PW3-ra mailban küldése után is van.

Az olvasási idő még lehet reális is. Csak a hosszú könyv így hosszabbnak tűnik. Lapozásonként 1-2 percet fogy. KB az a tempóm.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23848) cicur99


cicur99
tag

Kedves fórumtársak!
Tudtok valamilyen megoldást arra, hogy lehet e-book olvasóra továbbítani a Petőfi Irodalmi Múzeum Digitális Irodalmi Akadémiájának (PIM DIA) digitalizált anyagait?
Korábban volt erre lehetőség, de most sehogy sem sikerül nekem.

(#23849) Phülöp válasza cicur99 (#23848) üzenetére


Phülöp
addikt

ahogy látom, a letöltéssel van gond inkább

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#23850) cicur99 válasza Phülöp (#23849) üzenetére


cicur99
tag

Igen - az első feladat a letöltés lenne. Pl. ezt a könyvet.
Itt találhatók a felhasználási feltételek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.