Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) Nestra


Nestra
csendes tag

Az Oasis is megérkezett, hihetetlen milyen kicsi, ill mennyivel kisebb, mint gondoltam. Nem mitha nem néztem volna meg rendelés előtt összehasonlító fotók és vidók százait, mégis kicsit csalódtam. De - még nem kapcsoltam be - fa alá kerül, gondolom ha látom hogyan oszlik el rajta a szöveg , megtörik a jég. Amúgy nagyon szép, könnyű, jó a fogása.

(#23202) Phülöp válasza Nestra (#23201) üzenetére


Phülöp
addikt

Az eszköz kicsi, de a kijelzője elég nagy, főleg a margók beállítása után.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#23203) HKorn válasza Nestra (#23201) üzenetére


HKorn
addikt

ÉS megéri a kétszeres árat egy PW-hez képest? Ennyivel jobb?

Run&Ride

(#23204) vegyszer válasza vegyszer (#23199) üzenetére


vegyszer
addikt

Valahogy nem akar ez a DHL alakulni.
Másnak is ilyen nyűgös a rendelése?

Azért ez már kezd sok lenni nekem. 10 nap alatt se teszi meg a távot az első állomásig

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23205) zsola32 válasza vegyszer (#23204) üzenetére


zsola32
őstag

Én most vagyok túl az első rendelesen, nagyjából 8 nap alatt nálam volt a portéka.

(#23206) vegyszer válasza zsola32 (#23205) üzenetére


vegyszer
addikt

Közvetlenül rendelted, vagy mailbox.de segedelmével?
Mert nekem még hozzájuk nem jut el a holmi.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23207) zsola32 válasza vegyszer (#23206) üzenetére


zsola32
őstag

amazon.de / mailboxon keresztül
11.29.-én péntek délután rendeltem, és keddre már náluk volt. csütörtökön lett kifizetve, és szombaton délelőtt hozta a GLS.
jól lett megadva az amazonon a mailboxos cím?

[ Szerkesztve ]

(#23208) szasanyi


szasanyi
félisten

Beüzemeltem a PapirWhite 4 (2018) olvasót. Nagyon fura az iPad után... lassú, a kijelzősje sokkal vevésbé érzékeny. De gondolom ez ilyen, nem én kaptam "hibás" darabot.
Sajnos nincs magyar nyelv sem szótár - vagy csak én nem találom? :F

(#23209) Degeczi válasza szasanyi (#23208) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az e-ink kijelzők tulajdonsága a lassúság, mert fizikailag vándorolnak bennük a festékszemcsék. De ez olvasás közben teljesen lényegtelen, hiszen a lapozás így is gyorsan megvan (PDF-re viszont részben ezért alkalmatlanok az ilyen kis típusok, mert így görgetni sem lehet korrekt módon a nagyított megjelenítést)

Magyar nyelv egyik Kindle-höz sincs, de így is könnyű használni bárkinek, az angol-magyar szótár telepítése pedig ott van az összefoglalóban.

(#23210) Oldman2 válasza szasanyi (#23208) üzenetére


Oldman2
veterán

Feltételezem, nem néztél utána mit veszel...

Érdekes dolog egy iPad-dal összehasonlítani.
Trabant vs. Lexus

(#23211) szasanyi válasza Degeczi (#23209) üzenetére


szasanyi
félisten

Sajnos PDF-re konvertálással sem (mindig) alkalmas. Nők Lapja Konyha 2019.nov. száma kábé használhatatlan rajta. Kissé csalódás, hogy ennyire "fapados" eszköz. Calibre tényleg jól, és egyszerűen működik (eddig legalábbis, alap használathoz).

Oldman2: de, utána néztem. De az, meg kézben tartani az két különböző dolog.

[ Szerkesztve ]

(#23212) Degeczi válasza szasanyi (#23211) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hetente-kéthetente előjön ebben a topikban, h ha valamire, hát színes PDF magazinra aztán végképp nem való... és nem mert "fapados" lenne, hanem egyszerű technikai okból, az e-ink kijelzők működési elve miatt.

Ezeknek a megnevezése nem véletlenül "könyvolvasó": erre szolgáló célkészülékek. Ebben sokkal jobbak, mint bármi más - az iPadnál is.

(#23213) szasanyi válasza Degeczi (#23212) üzenetére


szasanyi
félisten

Persze, arra marad az iPad. Mondjuk a mérete azért számít olvasáskor is, ezért nem lenne rossz ha a keret rovására a látható kijelző nagyobb lenne. Persze húszonharminc évesen ez még nem gond...

(#23214) Nestra válasza HKorn (#23203) üzenetére


Nestra
csendes tag

12 éve olvasok e-book-ot, ez a harmadik Kindlem. Kezdetektől egy nagyobbra vágytam, most nem szégyelltem megcsapolni Jézuskát. A méreten túl tud egy olyat amit a többi nem - a képernyő színe is állítható, és aki éjszaka, sötétben a hideg fény miatt sírva olvas, mert muszáj, annak szerintem megéri.

(#23215) paolinho válasza szasanyi (#23213) üzenetére


paolinho
őstag

A keret persze fix, de a margóval azért lehet még játszani. Korábban itt többször le is volt írva, hogy miként. Belinkelném, csak most mobilról vagyok, és ezzel nem annyira megy ez nekem. De keress rá, érdemes. Kapsz még egy kis olvasási felületet.

(#23216) szasanyi válasza Nestra (#23214) üzenetére


szasanyi
félisten

Én is a nagyobb méret miatt gondoltam a PocketBook InkPad 3-ra. De az is kicsi, pontosabban alig nagyobb viszont 2x annyiba kerül. Nem is értem...

(#23217) HKorn válasza Nestra (#23214) üzenetére


HKorn
addikt

Persze, a méretet értem. Viszont a kék fény miatt sírva olvas részt nem. PW4-en egész meleg színhőméréskletű a fény, legalábbis PW3-hoz képest, de "sírva" azon sem kell olvasni.

Run&Ride

(#23218) g0dl


g0dl
addikt

A német oldalról rendelt kindle ugye tud angolul?

Sajnos a 6" mára elég kicsi, gyakorlatilag a mobiloknak nagyobb kijelzőjük van.
Én még kindle keyboardot használok és annak külső méreteinél nem kéne kisebb, csak billentyűzet híján nagyobb kijelző. A másik fájdalmam a fizikai lapozó gomb, ami most csak az oasison van.

(#23219) V.Stryker válasza g0dl (#23218) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tud angolul. Fizikai lapozógomb? Minek? Sose éreztem hiányát, az érintő tök flottúl működik.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#23220) maltegra válasza V.Stryker (#23219) üzenetére


maltegra
kezdő

Nekem is a mostani Paperwhite előtt nyomógombos volt, és nagyon nehezen vettem rá magam, hogy elengedjem a nyomógombokat. Lapoztam is véletlenül az elején sokszor. :DDD De pár hét alatt megszoktam.

(#23221) hampidampi válasza szasanyi (#23216) üzenetére


hampidampi
senior tag

Hát, kétszer akkora kijelzőért nem csoda, ha kétszer annyit kérnek...

szerk.:
(#23220) maltegra
Megszokni pl. én is megszoktam, de szeretni nem szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#23222) szasanyi válasza hampidampi (#23221) üzenetére


szasanyi
félisten

Az nem is lenne az, de nem arról van szó! Ti. a PB InkPad 3 mérete 7,8" vs. PW4 mérete 6" míg az ár 64k vs 33k. :U

(#23223) Degeczi válasza szasanyi (#23222) üzenetére


Degeczi
nagyúr

1.74x kijelző valóban majdnem kétszer akkora. És mivel egy e-book olvasó árának legnagyobb részét a kijelző teszi ki, olyan nagyra pedig még alacsony a kereslet, ezért az ára is magasabb, teljesen érthető a majdnem dupla ár.

(#23224) HKorn válasza Degeczi (#23223) üzenetére


HKorn
addikt

Őőő, a 7.8" szerintem csak 1.3x akkora

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#23225) Degeczi válasza HKorn (#23224) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ööö, nem.
pl. a telked, házad méretét is átlóban adod meg, vagy területben? A kijelző árát értelemszerűen szintén a felülete nagysága határozza meg, az átló csak egy egyszerű marketingjellemző.

(#23226) HKorn válasza Degeczi (#23225) üzenetére


HKorn
addikt

Igaz!!

Run&Ride

(#23227) hampidampi válasza Degeczi (#23225) üzenetére


hampidampi
senior tag

:K

(#23228) szasanyi válasza Degeczi (#23223) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez valóban igaz, de - szerintem - nem jelent akkora előnyt mint ártöbbletet. Nyilván valóan nem tudom ezeknek a kijelzőknek milyen költsége van, és miért nem csinálnak monjuk 10" olvasót. Azon már jól látható lenne a szöveg, ti. 50 év után az ember látása sajnos nem a régi (és a normál szemüveg ezekhez nem elég, ide írásvető de legalábbis olvasószemüveg szükségeltetik).

(#23229) HKorn válasza szasanyi (#23228) üzenetére


HKorn
addikt

Fel kell állítani a betűméretet, apám is így olvas, igaz gyakran lapoz, de nem panaszkodik. Csak azért nem fizetném ki egy PW árának kétszeresét.

Run&Ride

(#23230) maltegra válasza szasanyi (#23228) üzenetére


maltegra
kezdő

Gyártanak 10 inches olvasót, csak az Amazon nem.

(#23231) szasanyi válasza HKorn (#23229) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, az történt. :) A képminőség, olvashatóság (a betűméret nagyítsa után) már és a 33k-s ára szintén, mert max. 40k volt erre a célra. Persze szokni kell, de pár nap használat után már más lesz mint elsőre.

maltegra: most már marad a PW4, nem szeretem visszaküldözgetni aztán várni, megint választani és vásárolni...no meg 40k-ért aligha van jobb alternatíva.

(#23232) maltegra válasza szasanyi (#23231) üzenetére


maltegra
kezdő

Ja, azok kinn vannak a 40ks kategóriából.

(#23233) Degeczi válasza maltegra (#23232) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nemhogy a 40-esből, a háromszorosából is... 150e környéke jellemző 10" típusokra.

(#23234) maltegra válasza Degeczi (#23233) üzenetére


maltegra
kezdő

Túl finom volt az irónia, sorry. :DDD Gondoltam ha előtte megbeszéltük, hogy a ~1.5-es szorzó duplázza az árat, akkor evidens, hogy a 10 inches nem 60k lesz.

[ Szerkesztve ]

(#23235) Degeczi válasza maltegra (#23234) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, ez a fórumok hátránya az élő beszéddel szemben

(#23236) MaCS_70 válasza szasanyi (#23228) üzenetére


MaCS_70
félisten

Volt ilyen! Nekem még megvan a régi DX-em, és szeretem is nagyon -- a mérete és a beépített ingyen mobilkapcsolata miatt.

De megszűnt, mert nem volt rá piaci igény. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23237) maltegra válasza MaCS_70 (#23236) üzenetére


maltegra
kezdő

Mmm, az ingyenes 3G jó feature, nálunk is van ilyen Kindle a családban, igaz az 3-as.
Akkor ezek szerint a tied még működik rendesen, most lehet 10 éves? Tök jó, hogy ezek ilyen sokáig bírják.

(#23238) salapp


salapp
addikt

Sziasztok. Talán egy hónapja frissült a PW (asszem PW2). Most kábellel kötöm össze, W10 alatt nem látja a gép. :F
Mi lehet az oka? Eddig: rádug, kérdezi: töltés vagy fájlátvitel. Most kuss.
Szégyenszemre az olvasni kívánt könyvet a kindle emailemre kellett küldenem és onnan szinkronizálnom.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#23239) maltegra válasza salapp (#23238) üzenetére


maltegra
kezdő

Ugyanezzel a kábellel használtad eddig is? (Találkoztam már több ilyen esettel, ahol igazából annyi volt a probléma, hogy a kábel nem volt alkalmas adatátvitelre.)

(#23240) vegyszer válasza salapp (#23238) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem is ilyen volt.
Érdekes módon a W10 újra húzás után még ugyanaz a PC, ugyanazzal a kábellel jól ment.
Én inkább a W10 USB/MTP és egyéb eszköz kezelési hibájának tudom be a dolgot.
Mert mikor nem ment W10 alól, akkor rendben ment pendtive-ról bootolt Linux segedelmével (azaz nem hw hiba volt, direkt le se szedtem)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23241) Nestra válasza HKorn (#23217) üzenetére


Nestra
csendes tag

Talán lényeges korkülönbség van közöttünk(itt 45) , vagy jobb a genetikád - én 10-15 perc után könnyekre fakadok a PW4 felett. Amazonon értékeléseket olvasva úgy látom, ez a probléma nem csak engem érint viszont - azt írják, ezt az Oasis melegfény beállítási funkciója ezt orvosolja. Meglátjuk - ahogy a vak mondta, hehe. Mondjuk, én is csak sötétben könnyezek, háttérfény mellett nem, de mivel a férjem korábban alszik el, nem kapcsolok lámpát.

(#23242) janosibaja


janosibaja
őstag

Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen Kindle-t érdemes mostanság választanom. A jelenlegi, kábé öt-hat éves kezd kicsit hamarabb merülni, s mintha pixelhiba is lenne már, de tájékozatlan vagyok (tesztet nem találok), elvesztettem a fonalat, melyiket vegyem. Paramétereim:

- nem kell hang, és feleslegesnek érzem a színes kijelzőt, csak könyvolvasáshoz kell a Kindle,
- érintőképernyős legyen, jól felbontású, háttérvilágításos

Nézegetem ezt a modellt, de gyanúsan olcsónak tűnik, nincs valami hátránya? Még a régi modellem is 40 ezer körül volt annak idején. Mit tudnátok jó szívvel ajánlani?

Van egyébként a családban még egy Kindle, aminek zavaróan "foltos", nem egyenletes a háttérvilágítása. Nekem tökéletesen megfelelne, de a weben nem találok szervízt, csak a zuglóit, azt meg sokan szidják.

Köszönöm a tanácsokat! :R

(#23243) HKorn válasza Nestra (#23241) üzenetére


HKorn
addikt

Lényeges korkülönbség nincs közöttünk (40), nekem tényleg nem bántja a szemem, pedig vaksötétben szoktam olvasni, 8-as fényerővel a pw4-en.

Run&Ride

(#23244) HKorn válasza janosibaja (#23242) üzenetére


HKorn
addikt

Paperwhite 4 való neked, amit linkeltél az egyel régebbi generációs alap kindle. A 2019-es alapmodell már világításos, de felbontása gyengébb. Ha fontos az is, akkor csak Paperwhite.

Run&Ride

(#23245) janosibaja válasza HKorn (#23244) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi szépen, utána olvasok a Paperwhite-nak, hogy mi a jó ár-érték arányban nekem.

Szerviz szerinted sincs normális Budapesten, amelyik ki tudná javítani (egy eddig használatlan) Kindle háttérvilágítását?

[ Szerkesztve ]

(#23246) lorcsi válasza janosibaja (#23245) üzenetére


lorcsi
veterán

Dehogynem
Fasza hivatalos szerviz is van
Bar ezek szerintem nem elromlosak, minimalisan vigyazni kell ra- tok

(#23247) janosibaja válasza lorcsi (#23246) üzenetére


janosibaja
őstag

Tudnál adni egy szervizcímet?

(#23248) zsola32


zsola32
őstag

elég gyorsan, két hét alatt megjött a PW3-as tok az aliról.
az első (ugyanilyen) tok 4 évet bírt.
a csomagban képernyő védő fólia és érintős toll is volt.
a toll lehet hogy jó, a fólia szerintem felesleges rá.

[link]

(#23249) Bubsy válasza zsola32 (#23248) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Ez a karácsonyi időszakban főleg nagy szó :)
Nekem is ilyen van a PW4-re és a 8-asra is, meg vagyok elégedve velük.

(#23250) ozeviktor92


ozeviktor92
tag

Sziasztok!
Tegnap vásároltam egy Alcor Myth Led-et MM-ben. Egyetlen hibát találtam rajta, háttérvilágításnál két apró pöttyben mintha fényesebben világítana kijelző (felső réteg hiba talán?). A fényerő növelésével erősödik a két pötty fénye is. Érdemes ezzel visszavinni? Cserélik ilyenért? Köszi előre is!

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.