Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) moma válasza pethYeti (#24786) üzenetére


moma
őstag

Az enyémen kezdetben a lenti fények voltak kicsit zavaróak, lehet az én példányom sem tökéletes, de igazából a gyakorlatban nincs vele gondom. Meg amúgy ha tud az ember élni ezzel, akkor Öko szempontokból is jó, ha nem küldi vissza, legalábbis én ezt mondtam magamnak :DD

we all deserve a bit of luck.

(#24802) matti70 válasza pethYeti (#24786) üzenetére


matti70
tag

Elállni a vásárlástól és venni egy másikat? Bár a német Amazonon nyilván pont vége az akciónak.
De ha meg tudsz vele barátkozni, és minden más szempontból rendben van a készülék, akkor tényleg jobb megtartani, mert az újjal lehet nagyobb probléma is.

(#24803) pethYeti válasza matti70 (#24802) üzenetére


pethYeti
addikt

Megvan már lassan 2 hónapja. És lehet már gyárilag is így volt. Tegnap is csak képernyő letörlésekor vettem észre, hogy nem akar eltűnni. :D


Max fényerőn is nagyon keresni kell. Szóval nem foglalkozom vele. Olvasás közben egyáltalán nem látszik.

[ Szerkesztve ]

(#24804) Degeczi válasza pethYeti (#24803) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ez tényleg nem vészes. Gáz inkább az szokott lenni, ha sérül a kijelző fölötti világítóréteg, és fényesen világít egy ponton, az valóban zavaró.

(#24805) bwoay válasza Degeczi (#24804) üzenetére


bwoay
nagyúr

annak azért van annyi előnye, hogy csak bekapcsolt világítás mellett látszik

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24806) Degeczi válasza bwoay (#24805) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Vagyis mindig.

(#24807) bwoay válasza Degeczi (#24806) üzenetére


bwoay
nagyúr

rosszul fogalmaztam: jellemzően magas világítási fokozaton látszódik, kikapcsolt fény, alacsony fokozat, vagy elegendő környezeti fény mellett nem. frontlight pinhole-nak hívják egyébként és aránylag gyakori jelenség.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24808) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Sziasztok.
lenne egy magazin, havi kiadásokra ha előfizetek akkor azt lehet valahogy olvasni a kindle PW-n? csak simán átküldöm emailban aztán jól van?

(#24809) Phülöp válasza Zozo0525 (#24808) üzenetére


Phülöp
addikt

Ezek általában PDF formátumok, ráadásul amikkel eddig találkoztam, azok a legegyszerűbb, csak képeket tartalmazó megoldások, OCR nélkül.
Nem lesz szép az eredmény, ha ez is olyan.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#24810) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Akkor hagyjuk, köszönöm :R

(#24811) salapp válasza hampidampi (#24799) üzenetére


salapp
addikt

Nekem Kindle Touch-om volt, annak nagyon jó kontrasztos volt a kijelzője. Most van PW3, szerintem nem annyira élesek a betűk azon, mint a Touch-on. Az Oasis3 kijelzőjéről is azt olvastam német amazonon, hogy csalódott valamelyik, és nem találta elég élesnek a betűket. Te hogy látod?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#24812) Degeczi válasza Zozo0525 (#24808) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ráadásul ha előfizetés, nagyon gyakran csak alkalmazásból érhető el, h ne tudd lementeni és bárhol megnyitni a PDF-eket.

(#24813) Degeczi válasza salapp (#24811) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Touch kicsit könnyebb helyzetben volt, mert nem volt semmi plusz réteg a kijelzője fölött: se megvilágítás, se kapacitív érintés-digitalizáló, amik az új modelleken kényelmesebbé tették a használatot, de a kontraszton valóban rontanak egy picit. De ha nem összehasonlítgatod, csak használod, nem mondanád rossz élességűnek egyik mai típust sem, az Oasist sem.

(#24814) salapp válasza Degeczi (#24813) üzenetére


salapp
addikt

Köszi. Én már nagyon bánom, hogy eladtam a Touch-ot. Tulajdonképpen a hidegfényű háttérvilágítás egyáltalán nem jön be. Feleségemnek gondoltam az Oasist a változtatható színhőmérséklet miatt. Akkor még kitalálom. Kár, hogy nem tudok ilyet valami boltban kipróbálni, német amazonnak meg nem szívesen küldeném vissza, ha mégsem kell.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#24815) Zozo0525 válasza Degeczi (#24812) üzenetére


Zozo0525
őstag

Köszönöm :R :R

(#24816) Razzul válasza Razzul (#24797) üzenetére


Razzul
senior tag

Sziasztok!

A két napja megrendelt Kindleöm kifizetése kapcsán nem sikerül dűlőre jutnom az Amazonnal, így a ti tapasztalataitokra is hagyatkoznék ezen a téren.

Először Maestro bankkártyámat próbáltam hozzáadni a fizetési opciókhoz. Erre azt írta az oldal, hogy sikeresen megtörtént a hozzáadás, de a kártya nem jelent meg mint lehetőség. Ezután hozzáadtam a feleségem Visa kártyáját, az már megjelent, viszont azt megrendelés után utasították el és az oldal azt írta, hogy vizsgáljam felül a használt fizetési metódust.

Ezután úgy döntöttem, hogy hagyom a bankkártyákat és hozzáadtam a bankszámlámat mint SEPA fizetési mód. Az Amazon ezt sem ette meg, elutasította. Az Amazon indiai chat asszisztensei azt írták a probléma az, hogy bankkártyát akarok használni nem hitelkártyát.

Nos ez nem magyarázza meg azt, hogy:
-A SEPA fizetést miért utasítja el az oldal.
-A Maestro kártyára miért írja azt az oldal, hogy sikeresen hozzáadva, mégsem tudok vele fizetni.
-Egyáltalán miért kötelező hitelkártyát használni, ha tényleg az kell? Korábban nem volt gond az előző saját Visa bankkártyámmal (sajnos ez már lejárt).

AliExpressről simán, csont nélkül meg tudtam rendelni a tokját az olvasónak a Maestro kártyámmal, az nem hisztizett. :(

Stat crux dum volvitur orbis

(#24817) Phülöp válasza Razzul (#24816) üzenetére


Phülöp
addikt

sose használtam hitelkártyát az amazonos vásárlásokhoz
VISA mindig elég volt

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#24818) Ébri válasza Razzul (#24816) üzenetére


Ébri
senior tag

Maestrot nem szereti, mint több egyéb oldal is, nekem volt egy Mastercard is, azzal biztosan megy. (Visa ha jól emlékszem régebben kifuttatta a Maestronak megfelelő kártyáját, a MC csak idén fogja.)

(#24819) Razzul válasza Razzul (#24816) üzenetére


Razzul
senior tag

Na, úgy tűnik három nap után sikerült megoldani a problémát egy dombornyomott VISA kártya bevetésével. Online fizetésnél elvileg nincs különbség a nyomtatott és a dombornyomott verzió között (nem Electronnal próbálkoztam). Emiatt gyanítom, hogy nem biztos, hogy magával a kártyával volt probléma, de ezt már nem részletezném.

Minden esetre sikerült átvergődni a rendelés ezen fázisán, hamarosan útjára indítják az eszközt. Ha megjött még jelentkezem. :K

Stat crux dum volvitur orbis

(#24820) Ébri válasza Razzul (#24819) üzenetére


Ébri
senior tag

Maestro volt gond szerintem, azzal nekem se ment.

(#24821) paolinho


paolinho
őstag

Na ma megérkezett az Amazon.de-ről a rendelt Paperwhite4.
Nekem az a legmeglepőbb így elsőre, hogy minél komolyabb a készülék, annál komolytalanabb a csomagolás.

De az volt a legfurább, hogy csak egy sima SMS bemutatására kiadta a Posta, és amíg utazott, semmi nyomkövetés nem volt. Volt is bennem egy kis para, hogy mi van, ha sérülóten érkezik, vagy meg sem jön!

[ Szerkesztve ]

(#24822) Razzul válasza paolinho (#24821) üzenetére


Razzul
senior tag

RL vagy küldeményszámot sem adott neki a Posta?

Stat crux dum volvitur orbis

(#24823) paolinho válasza Razzul (#24822) üzenetére


paolinho
őstag

Valami száma biztos volt, de mint korábban kaptam e-mail-ben infót a cuccról, itt semmit.
Egyszer csak jött az SMS, és ma el tudtam hozni a Postáról. Rendelés leadástól máig 9 nap telt el. Nem vészes.

Más. Arra van valakinek ötlete, hogy a Calibrével a készülékre küldött könyvek borítói itt miért nem jelennek meg képes formában? Az előző PW2-n ez nem volt problémás.

[ Szerkesztve ]

(#24824) pethYeti válasza paolinho (#24823) üzenetére


pethYeti
addikt

Mikor felmásoltad a könyveket válaszd le Calibre-n keresztül. Húzd ki a kábelt majd dugd vissza. Ha calibre látja, válaszd le ismét. És már jónak kell lennie.

(#24825) paolinho válasza pethYeti (#24824) üzenetére


paolinho
őstag

Perfect! :)
Nagyon szépen köszönöm! :R

(#24826) lord.lakli válasza paolinho (#24825) üzenetére


lord.lakli
őstag

Míg wifi-n keresztül egyszercsak megint elveszti. :D

(#24827) paolinho válasza lord.lakli (#24826) üzenetére


paolinho
őstag

Többnyire "repülőn" tartom.

(#24828) lord.lakli válasza paolinho (#24827) üzenetére


lord.lakli
őstag

Többnyire-n van a lényeg. ;]

(#24829) pethYeti válasza lord.lakli (#24826) üzenetére


pethYeti
addikt

Csak egyszer veszti el. Amikor először látja az új könyveket wifin. Ezért kell a második nekifutás Calibren.

(#24830) moordavid válasza paolinho (#24823) üzenetére


moordavid
aktív tag

Ha konvertálsz egy könyvet, akkor a "Mobi kimenet" menü pontnál a személyes dokumentum címke sávból a "[PDOC]"-ot töröld ki, hagyd üresen a sávot. Utána a boritó megjelenik bárhogy küldted át.

"Like tears in rain."

(#24831) paolinho válasza moordavid (#24830) üzenetére


paolinho
őstag

Az a helyzet, hogy én minden könyvet AZW3-ba konvertálva töltök fel az olvasóra, aminek pontosan a borító megjelenítés volt az oka, ugyanis korábban, ahogy visszaemlékszem, pont a mobi volt az, amely alatt nem minden borító jelenítődött meg. Ekkor szoktam rá az AZW3--ra, ami egész jól működött eddig.

Az mindenesetre elég különös, hogy le-fel kelljen csatolgatni az olvasót, hogy a korábban egyszerűen működő borító megjelenés elérhető legyen. Ez a PW4 sajátossága, vagy a WiFi mód hibája?

(#24832) Phülöp válasza paolinho (#24831) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem az Amazon a hunyó.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#24833) Degeczi válasza paolinho (#24831) üzenetére


Degeczi
nagyúr

NIncs köze a PW4-hez, az Amazon változtatott így még vmikor tavaly tavasszal minden típus fw-én (így persze olyan típus, amihez évek óta nincs frissítés, mentes ettől), h próbálja az ő szerverükről letölteni a borítókat amikor fölcsatlakozik egy Kindle. A saját, hazai könyvekhez nem talál, és lecseréli egy standard borítóra.
Sokszor volt már szó erről, utoljára kb. egy hete is.

(#24834) lord.lakli válasza pethYeti (#24829) üzenetére


lord.lakli
őstag

Már van olyan könyv, aminél legalább 2x pótoltam borítót emlékeim szerint.

(#24835) paolinho


paolinho
őstag

Visszaolvasva a PW4 kapcsán csak most szembesültem azzal, hogy a mágnestok nem fog úgy működni, mint ahogy szeretném lévén reklámosan jött az eszköz. (A reklám önmagában egyáltalán nem zavaró, szerintem egész diszkrét.)
Elolvastam a reklámmentesítés praktikáját, na meg a korábbi ezzel kapcsolatos tapasztalatokat, és pusztán csak a tok specifikussága miatt megpróbálkoztam az Amazonnál a reklám eltávolításával. Tekintettel arra, hogy a német Amazon kommunikációs elérhetősége kaotikus, vagy inkább úgy mondanám, hogy nincs se chat, se email kontakt, így az amerikain chat-eltem nem keveset. Háromszor szaladtam neki a feladatnak 3 ügyfélszolgálatossal, de mind a háromszor leráztak, hogy forduljak az Amazon.de-hez, mert ők nem tudják megoldani.
Szerintetek hagyjam a francba, vagy próbálkozzak később még? Esetleg nincs valakinek konkrét email-címe a német vonalhoz, amin esetleg lehet valami eredményt elérni az ügy érdekében? Előre is köszi!

(#24836) Oldman2 válasza paolinho (#24835) üzenetére


Oldman2
veterán

Amazon.de
Német nyelvre átállítva (úgy látom Angol nyelven teljesen más felület van)
Alul Kundenservice
Jobb oldalt az alsó "Kontaktieren Sie Uns"
Bal oldalt sárga gomb "Chat Forsetzen"

Mintha így menne... nézd meg ezt.

[ Szerkesztve ]

(#24837) paolinho válasza Oldman2 (#24836) üzenetére


paolinho
őstag

Igen, köszi ez így bejött, de én szinte semennyire nem beszélem a németet.
Na mindegy, próbálkozom így, hátha odaát értik az angolt is, vagy ha nem, jöhet a Google-fordító.

(#24838) Razzul válasza paolinho (#24837) üzenetére


Razzul
senior tag

Tapasztalatom szerint az Amazon ügyfélszolgálata is ki van szervezve indiába, legalábbis nekem a chaten és az e-mail üzeneteimet is mindig indiaiak válaszolták meg. Tehát az angol tudás nem lesz gond, mert nem tudnak semmilyen nyelven. :DDD

Ha pedig az Amazon a feladási értesítőben sem továbbította a postára adott csomag számát az nagyon gáz, én ezt is jelezném nekik.

Stat crux dum volvitur orbis

(#24839) bwoay válasza paolinho (#24835) üzenetére


bwoay
nagyúr

állíts be egy amerikai címet az Amazon accountodon, onnantól hivatalosan az amazon.com lesz kompetens az ügyben és nem irányítanak a .de-re.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24840) kovisoft válasza bwoay (#24839) üzenetére


kovisoft
őstag

És amerikai címmel hivatkozzon arra, hogy magyarországi lakos, és ezért vegyék le neki a reklámokat? :)

(#24841) Degeczi válasza kovisoft (#24840) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Így van, emiatt helyből elutasítják.

(#24842) paolinho válasza bwoay (#24839) üzenetére


paolinho
őstag

Okay, köszi, megpróbálom ezt az amerika címes verziót. Gondolom addig a magyart, és a Mailboxde.com-ost célszerű törölni!?

Razzul: Az amazon adott számot, de az lezárult, amint átadták a csomagot a Mailboxde-s címnek. Én onnantól nem láttam, míg ideért Mo-ra.

[ Szerkesztve ]

(#24843) Degeczi válasza paolinho (#24842) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Fölösleges, mégegyszer: elutasítanak, mert amerikai címre nem jár ingyen reklámtalanítás.

(#24844) paolinho válasza Degeczi (#24843) üzenetére


paolinho
őstag

Na de akkor mi a lehetséges megoldás?

(#24845) zsoltzsolt válasza paolinho (#24844) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Hát, én pl. nézem kinyitáskor a reklámot, ami tulajdonképpen könyvajánló. Én élvezem és tetszik, hogy könyvet ajánlgatnak :).
S amíg megnyílik a könyv az 3-4 másodperc felkészülök az olvasásra.

[ Szerkesztve ]

(#24846) Intelligencs válasza csemege86 (#23459) üzenetére

Gondoltam rákeresek, másnak is van-e ez a jelenség, mielőtt beírom, és úgy látszik igen. Ugyanis ugyanez a probléma nekem is PW2-vel, én már háromszor visszaállítottam alapállapotra az olvasót. De valószínűleg akkor magával könyvvel van valami furcsaság, tekintettel arra, hogy nekem is pont ugyanezzel a könyvvel csinálja. Egyébként nekem megvan papíralapon a teljes sorozat, de amióta romlik a szemem - szemüveget meg persze még nem csináltattam - azóta még azokat a könyveket is inkább ebook-on olvasom, amik amúgy megvannak papíron is.

The Amiga, Born a Champion

(#24847) paolinho válasza zsoltzsolt (#24845) üzenetére


paolinho
őstag

Hát, ha nem lesz megoldható a reklám eltávolítás, akkor legfeljebb marad a "képernyő felseprés". Végül is csak plusz egy mozdulat, ami viselhető.

(#24848) zsoltzsolt válasza paolinho (#24847) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Én azalatt a pár másodperc alatt visszaidézem, hogy hol is tartottam a könyvben, mivel fejeződött be az a rész, ahol abbahagytam.. nekem jólesik ez a pár másodperc rákészülés, de különbözőek vagyunk. Van, akit zavar, ők leszedetik. Nekem az időmből még azt az ötperc csetelést sem éri meg az ügyfélszolgálattal.

(#24849) paolinho válasza zsoltzsolt (#24848) üzenetére


paolinho
őstag

Főleg úgy, hogy nem is öt perc. Én tegnap 3 emberével legalább egy órát próbálkoztam célt érni. Haszontalanul.

(#24850) zsoltzsolt válasza paolinho (#24849) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Az szívás, van, amikor nem vacakolnak és leszedik egyből. De ez egy kulturális reklám, annyira nem zavaró :)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.