Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23851) snowdog válasza cicur99 (#23850) üzenetére


snowdog
veterán

Nincs benne, hogy le is töltheted.

"Minden további nélkül olvashatja és magáncélra kinyomtathatja a honlapon közölt szövegeket, változtatások nélkül és a forrásra való megfelelő hivatkozással. "

A kinyomtatás ugyan engedélyezett lenne, de ahogy én látom arra sincs lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#23852) Oldman2


Oldman2
veterán

(#23853) vegyszer


vegyszer
addikt

Az utolsó szoftverrel a PW3 jól látom, hogy nem jailbreak-elhető? Vagy csak én keresek rosszul?

Érdekelne ez az előző posztban említett olvasó progi.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23854) Hacsii válasza matti70 (#23845) üzenetére


Hacsii
csendes tag

Nekem nem működik ez a trükk simán visszajön, hogy nem felel meg a formátumnak. :(

(#23855) matti70 válasza Hacsii (#23854) üzenetére


matti70
tag

Most beküldtem egyet a szokásos módon a Sendtokindle programmal, majd megpróbáltam e-mailben is, mindkettő megérkezett a felhőbe. Nem tudom nálad mi mehet félre.

Én úgy jártam már, hogy azért nem ment be, mert hibás volt a könyv szerkezete. De akkor nálam is elhasalt a Kindlegen konverzió, előbb javítanom kellett a könyvet és úgy már jó lett.

(#23856) Bubsy


Bubsy
aktív tag

(#23858) StevN99


StevN99
újonc

Hali, gondolkodom Amazon Kindle vásárlásán, de nem tudom megérné-e nekem, mert a közeljövőben készülök iPadot is venni és ha jól tudom arra is le lehet tölteni a kindle nevű alkalmazást és úgy letölteni rá könyveket. Ad valami pluszt, ha megvásárolom a Kindle készüléket egy iPaddal szemben? Illetve még az érdekelne, hogy magyar nyelvű könyveket is meg lehet vásárolni a Kindle-n? Elnézést a hülye kérdéseimért, de eléggé analóg típusú vagyok 😁

(#23859) Phülöp válasza StevN99 (#23858) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha könyveket akarsz olvasni, akkor Kindle, ha játszani és netezni, akkor iPad.
Ha könyveket akarsz olvasni + játszani és netezni, akkor Kindle + iPad.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#23860) StevN99 válasza Phülöp (#23859) üzenetére


StevN99
újonc

Értem, köszönöm a gyors választ.
Esetleg tudnál egy konkrét modelt ajánlani, hogy szerinted melyik a legjobb?

(#23861) Phülöp válasza StevN99 (#23860) üzenetére


Phülöp
addikt

Én egy régebbi modellt használok, az újabbakról elég sok mindent leirtak a srácok korábban. 3 vonal fut : a sima Kindle, a Paperwhite és a csúcskategória, az Oasis.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#23862) cocka válasza Phülöp (#23859) üzenetére


cocka
veterán

Csak mert a Kindle ereader topicban vagyunk. Találtam egy köztes megoldást a játékra: Kindle Keyboard. LOL

Az igaz, hogy a kínálat nagyon szűk, kb. 400 játék érhető el rá, de vannak nagyon addiktívak. Bár sok gondolkodtató van, amit nem feltétlen szeret mindenki. + nyelvtudás nélkül semmi érdekes nincs bennük

(#23863) Schalyt


Schalyt
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Egy 10. generációs kindlem van, amivel akadt egy problémám, hogy új könyveket szerettem volna feltenni rá, de az eszköz nem érzékeli (korábban már 14-et rendben fel tudtam tenni). A feltöltéshez mindig calibret használtam, a kiindulási formátum pedig MOBI vagy EPUB volt ami most sem változott. Van esetleg ötletetek, hogy mi lehet a baja?

(#23864) lord.lakli válasza Schalyt (#23863) üzenetére


lord.lakli
őstag

Konvertáltad az EPUB fájlokat vagy egy az egyben feltöltötted? EPUB-ot nem kezel a kindle.

(#23865) Schalyt válasza lord.lakli (#23864) üzenetére


Schalyt
csendes tag

Igen a készüléken a calibrén keresztül már mindent MOBI-ban látok.

[ Szerkesztve ]

(#23866) lord.lakli válasza Schalyt (#23865) üzenetére


lord.lakli
őstag

Próbáld meg AZW3-ban átküldeni.

(#23867) snowdog válasza Schalyt (#23863) üzenetére


snowdog
veterán

A Calibre érzékeli az olvasót? Ad valamilyen hibaüzenetet?

(#23868) Schalyt válasza snowdog (#23867) üzenetére


Schalyt
csendes tag

semmi hibaüzenet, ott úgy látom minden rendben ment

(#23869) Schalyt válasza lord.lakli (#23866) üzenetére


Schalyt
csendes tag

így hatból egyet így sikerült :/

[ Szerkesztve ]

(#23870) DQ


DQ
tag

Oasis-ban gondolkozom, ha az előzőt el tudom adni. Természetesen tokra is szükségem lenne hozzá.
Nekem ez a fajta vált be, igaz a mágnesnél picit repedt a tok, illetve az egyik füle is megtört már, de kényelmes, ébreszt/altat, és pont jó szögben lehet vele kitámasztani az olvasót.
A problémám:
Ilyenből van több forgalmazó, s a leírásokban több márka(?) esetén kitérnek arra, hogy az csak a 2017-est ébreszti/altatja, a 19-est nem. Miért?
Mi a különbség a 2017-es és a 2019-es között? Tudtommal csak annyi, hogy ez utóbbiban lehet állítani a színhőmérsékletet. Nameg a tok leírások alapján máshová került a mágneskapcsoló?
Ennek a linknek megörültem, mert a leírásban nem említik, hogy csak a 2017-est ébreszti, plusz a képen is az szerepel, hogy mindkettővel kompatibilis. De ha ugyanezen a linken a szürkét választom ki, akkor a képek között (balra fönt) a második kép szerint NEM kompatibilis a 2019-essel.
Tud erről valaki valamit? Mármint ezek nem elírások, hogy a 9. és 10. generáció tokjai eltérőek?

(#23871) matti70 válasza DQ (#23870) üzenetére


matti70
tag

Az Oasis 3-nál az Amazon tényleg változtatott a mágnesek pozícióján, itt egy cikk róla. Ezt a 3rd party tokok gyártói késve érzékelték, leginkább csak a vásárlói visszajelzésekből. Mivel a specifikáció szerint a méret nem változott, egy ideig nyugodtan hirdették a korábban Oasis 2-höz gyártott tokokról, hogy kompatibilis a 3-mal is. Azóta persze már a 3 miatti plusz mágnest is beteszik, de talán van még korábban gyártott készletük is.

Szerintem mostanra már jók a 3-hoz is, de ha pont az a szürke tetszik, kérdezz rá a MoKo ügyfélszolgálatra, vagy nézd meg pl. ezt a Fintie-t, nekem bevált a márka és ez kompatibilisnek mondja.

(#23872) Degeczi válasza matti70 (#23871) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ugyanez történt a Paperwhite esetén is: az első és a második széria még egyetlen mágnest figyelt, ami nem volt túl megbízható, gyakran tudott téves ébresztést okozni, ha pl. hátizsákban cipelve egy picit is elmozdult a tok fedele.

A Paperwhite 4 (a 3-at nem ismerem, nem tudom, h ott történt-e a váltás, vagy a 4-esnél) már két mágnest figyel, megbízhatóan - de korábbi típushoz való tok azt sem ébreszti, hiába lenne egyébként jó a gumiszalagos rögzítés miatt a mérete.

(#23873) DQ válasza matti70 (#23871) üzenetére


DQ
tag

Köszönöm!
Szerintem ezt is néztem, amit linkeltél. Csakhogy: "Voller Zugang zu allen Funktionen ohne das Herausnehmen Ihres Kindle Oasis (2017 Modell) aus der Schutzhülle.", ami nyersfordítással: "Teljes hozzáférés az összes funkcióhoz anélkül, hogy a Kindle Oasis-t (2017-es modell) eltávolítanák a védőtokból." A zárójel szerint a 2017-es modell esetén teljes a funkcionalitás, vagyis a 10. gent nem biztos, hogy ébreszti. Viszont a vélemények szerint ébreszti... Hmmm...
És ezért minden szépet és jót kívánok a fejlesztőknek, hogy az ilyen + dolgokat nem kommunikálják le mások felé.

(#23874) Elemental


Elemental
addikt

Sziasztok!

Nagy megelégedéssel használok egy kindle paperwhite-ot immáron 7 éve. Mostanában az asszony szemet vetett rá, lassan többet használja, mint én. Szeretnék neki is venni egy olvasót. A legfrissebb paperwhite-ra gondoltam. Anno az enyémet az amazonról rendeltem. Most is onnan érdemes venni? Reklámmenteset szeretnék.

Az amazonon látom, hogy with special offers és without special offers. A without lenne a reklámmentes?
Az olvasó tartozéka a tok, vagy azt külön kell megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#23875) Elemental válasza Elemental (#23874) üzenetére


Elemental
addikt

Közben megtaláltam. Az International Version, amit lehet rendelni hozzánk, jól sejtem?

(#23876) Bubsy válasza Elemental (#23874) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Szia!

Az árfolyam miatt most drágább az amazon-on vásárolni, mint itt a hardveraprón.
Ha nem sürgős, várd meg a szeptemberi prime day-t, akkor 40% kedvetmény is szokott lenni (én ott vettem tavaly a PW4-emet).
Ha hamarabb kellene akkor itt, itt, vagy itt vegyél (én is itt vettem az első Touch-omat).

Tokot minden esetben külön kell rá venned. Ajánlom az AliExpress-t, vagy ha a fenti linkek valamelyikén veszed, ott is kapsz.
Ige, a without a reklámmentes, de nyugodtan vegyél reklámosat, 2 perc alatt mentesíthető bármelyik bármiféle hekkelés nélkül (az amazon amúgyis csak reklámosat szállít hozzánk és a fenti termékek is azok).

(#23877) Elemental válasza Bubsy (#23876) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!

Átgondolom.

(#23878) barrasz válasza Elemental (#23877) üzenetére


barrasz
aktív tag

Én is a Kindleclubtól vettem az első Kindle touch-ot és utána egy paperwhite készüléket is persze tokkal együtt.
Korrekt eladó és gyorsan ment az üzlet már aznap nálam volt mind kettő.Hibátlanul működik és persze regisztrálható is.

(#23879) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Sziasztok!

Hülyének érzem magam, pedig nem vagyok elveszett ember a kütyük világában, de az istenért nem tudok rájönni, hogyan varázsoljak borítókat a könyvekhez :)
Az alap fájl egy epub volt, ez lett konvertálva mobi-ra. Simán a Documents-be másolva, se borító, se cím.
Calibre-val szépen beolvastam, elmentettem, lett egy jpeg, egy mobi és egy opf fájlom. Ezeket felmásolva a Documents-be legalább lett szerzője és címe a könyvnek, de borítója nem.
Ez lenne a menete a dolognak? Mert látok átkonvertált fekete-fehér borítókat a \system\thumbnails alatt, mindegyik thumbnail_xyz.jpg formátumban. Ide az eszköz másolja a borítót vagy nekem kellene hasonló formára hoznom?

Köszönöm!
Ja, az eszköz egy Kindle 2019 10.gen.

(#23880) Oldman2 válasza Bobolit (#23879) üzenetére


Oldman2
veterán

A Cover, a Szerző, a Cím mind egy szabályos(!) Ebook része, nem külön fájlok.

"Ha" a kiinduló EPUB-ban van borító (ezt a Calibre Viewer-ben meg tudod nézni), akkor a konvertálás utáni fájlban is lesz borító.

Ha nincs, de van külön (letöltött) Borító, akkor azt konvertálás után (ha jól tudom automatikusan) beilleszti a Calibre. Ha nem, akkor konvertálás előtt ez megadható neki.

Miért nem AZW(3)-ba konvertálsz Kindle esetén?

[ Szerkesztve ]

(#23881) Bobolit válasza Oldman2 (#23880) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Van benne borító, kollégám Pocketbook-ján simán meg is jelent.
Próbáltam AZW-be is a konvertálást, úgy sem volt borító.
Ilyen esetben is elegendő a konvertált AZW fájlt felmásolni a Documents-be?
Valamit mintha szeretne csinálni, mert a thumbnails könyvtárba bekerül egy thumbnail_xyz.jpg.partial fájl 0 byte mérettel.

(#23882) Phülöp válasza Bobolit (#23881) üzenetére


Phülöp
addikt

Én nem szoktam másolgatni semmit sehova, a Calibre "Send to device" funkcióját használom, az oda másol mindent, ahová kell.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#23883) Bobolit válasza Phülöp (#23882) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Igen, ez jó lenne, de Linux alatt nem tudok direktbe az eszközre küldeni Calibre-ből.

(#23884) Degeczi válasza Bobolit (#23883) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Dehogynem, pont ugyanúgy működik.

(#23885) Bobolit válasza Degeczi (#23884) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Ilyeneket látok csak, hogy küldés Fő memóriába, A vagy B memóriakártyára. De ezek is szürkék.

[ Szerkesztve ]

(#23886) Degeczi válasza Bobolit (#23885) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az A és B természetesen szürke, hiszen nincs memkártya a Kindle-ben.
Ha a rendszer látja az eszközt (márpedig látja, hiszen kézzel tudsz rá másolni), akkor a küldés a fő memóriába opciónak kiválaszthatónak kell lennie.
Esetleg frissítsd a Calibre-t, a legtöbb Linuxhoz nagyon régit mellékelnek, ami több szempontból is hibásan működik.

(#23887) Bobolit válasza Degeczi (#23886) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Ott a pont, nagyon köszönöm! Valószínűleg egy régi Calibre volt a gyári Ubi repóban, az oldalról telepítve gyönyörűen látta az eszközt, tudtam rá küldeni és végre van borítóm is!
Még egyszer köszönöm a segítséget! :R

(#23888) Degeczi válasza Bobolit (#23887) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, az aktuális (és LTS) Ubuntu 20.04-hez is vmi ősrégi Calibre jár, amiben pl. az elválasztás plugin sem működik.

(#23889) Bobolit válasza Degeczi (#23888) üzenetére


Bobolit
aktív tag

És vajon hogy lehet a Family Library-be feltolni könyveket? Létrehoztam egy profilt az egyik gyereknek, de még nem jöttem rá, hogy rakjak oda könyveket :)

(#23890) Elemental válasza barrasz (#23878) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi!

(#23891) porker


porker
tag

Sziasztok!

Meghalt az egyik ebookunk és most már nem nagyon akarok mást venni - a gyerekeknek sem - mint Kindlet. Viszont mióta az utolsót megvettem elég sokat változtak.
Pl. K10: mit jelent az, hogy meg is hallgatható az angol nyelvű könyv? Egy normál epub fájlt olvasás helyett akár fel is olvassa mint egy hangoskönyvet?

Gondolom a szoftver mindegyik készüléken ugyanaz. Mármint az én 5-6 éves Kindlem is folyamatosan frissül (nem is jövök rá mostanság, hogy miként lehet a betűméretet gyorsan módosítani, egyelőre csak menüből tudom :( ).

Egyébként miért jó a Calibreről feltölteni a könyveket? Én mindig az Amazonon keresztül töltöm fel, nem kell a gépen tárolgatni vagy éppen a PDF-ek konvertálásával foglalkozni (rengeteget fejlődött a PDF konvertálás az utóbbi években).
Infokat előre is köszönöm!

(#23892) bwoay válasza porker (#23891) üzenetére


bwoay
nagyúr

epubot nyilvan nem, szerintem azw-t vagy mobit tud felolvasni par nyelven. a sw nem pont ugyanaz minden olvason, de nagyjabol igen.
betumeret allitasa: ket ujjas "pinch" most is, mint eddig.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#23893) vegyszer válasza porker (#23891) üzenetére


vegyszer
addikt

Szia!

Van olyan könyv az amazon kínálatában, ami nem csak könyv, hanem hangoskönyv formátumban is elérhető.
Ha igaz, amit itt irtak, akkor az nem gépi felolvasás, hanem ember műve.

Általában külön kérnék érte pénzt

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23894) Degeczi válasza porker (#23891) üzenetére


Degeczi
nagyúr

PDF-et nem célszerű konvertálgatni, mert automatikusan abból semmi jó nem várható. Olvasható lesz, de távolról sem korrekt.

Ellenben a módosítatlan, gyári Kindle-ökön brutálisan nagy méretű a legkisebb margó is, és pl. ezen is nagyszerűen lehet segíteni Calibre-ben beállított negatív margókkal elfogadható méretűre csökkentve.
Ezt ugyan szintén lehet emailben ráküldeni, de akkor trükközni kell a formátummal (AZW3-at is tartalmazó MOBI-t beállítani), és az ahhoz tartozó könyvborító olyankor a feltöltés során elveszik.

(#23895) cocka válasza Degeczi (#23894) üzenetére


cocka
veterán

Maradjunk annyiban, hogy egyesek számára brutálisan nagynak tűnik a margó, főleg ha nem fekvőben van az oldalkép, mert akkor kevesebb karakter kerül egy sorba.

Őszintén szólva engem kifejezetten idegesítene, ha a margóra lenne huzigálva a sorok eleje, vége, mert így landscape pozícióban pont ideális. De aki portrait módban olvas, ott elhiszem, hogy gáz.

(#23896) Degeczi válasza cocka (#23895) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A többség álló módban használja.

Másrészt miért szélsőségekben gondolkozol? Bár van három margóbeállítás, az olyan, mintha nem is lenne:
- egy meglehetősen nagy (kb. 6 mm, vagyis az alig 9 cm széles kijelzőből 1.2 cm kihasználatlanul marad)
- egy értelmetlenül nagy (12 mm, vagyis itt már a kijelző több mint negyede kiesik!)
- egy bármilyen célra használhatatlanul, elképesztően nagy (17-18 mm. Ez még viccnek is rossz, csak a kijelző közepén marad kb. 5.5 cm szöveg :Y )

Ha eből az első kellemesen kis méretű lenne (senki nem beszél teljes kihúzásról, én pl. -30-as CSS beállítással kb. 3 mm-es margókat érek el, nekem az kényelmes), még mindig ott lenne két nagyobb beállítás annak, aki úgy szereti.
De most egyszerűen kizárt, h bárki is használná a legnagyobbat, és valszeg a középsőt sem sokan állíthatják be, aki pedig kisebbet szeretne, az mérgelődhet, amiért így szerkesztgetni kell a könyveket feltöltés előtt.

(#23897) bwoay válasza Degeczi (#23896) üzenetére


bwoay
nagyúr

ezzel egyetértek. a legkisebb beállítás nekem ugyan megfelel, de ennél kisebb is megfelelne :) a többi haszontalan, szerintem nem csak nekem.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#23899) vegyszer válasza Xavius (#23898) üzenetére


vegyszer
addikt

Csak az, ami vele fér a keretbe.
Definiáld a részleteket:
-új vs használt
-itthonról vs külföldi beszerzés
-reklámos vs reklámmentes

Utána esetleg tudunk segíteni.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.