Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-05-11 12:53:49

LOGOUT.hu

Figyelem! Ez az összefoglaló már elavult! Ha valami nem világos, kérdezz a topikban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24701) Agatha80


Agatha80
csendes tag

Tessék most a Send to Kindle for Google Chrome bővítménnyel átküldtem egy honlapot, vagyis egy cikket a kindlemre. .docot ír ki, a címében nem tudja kezelni az ékezetet, de a cikk nagyon szépen olvasható.

(#24702) Bubsy válasza Bubsy (#24614) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Reggel megjött az 5 dolláros tokom.
Minőségibb és masszívabb, mint egy Aliexpress-ről rendelt, de az eredeti árát nem fizettem volna ki érte.

(#24703) zsoltzsolt válasza Bubsy (#24702) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ez akciós volt? Honnan?

(#24704) DonThomasino válasza Bubsy (#24702) üzenetére


DonThomasino
veterán

Amazonról?
Van ilyen kindle 10 hez is ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#24705) Bubsy válasza zsoltzsolt (#24703) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Amazon.com-ról.
Reddit-en írta egy srác, hogy épp $5-ért megy a szürke PW4 tok, nem gondolkoztam sokat, gyorsan megrendeltem. Pár perccel később újra teljes áron adták.

(#24706) Oldman2 válasza Bubsy (#24705) üzenetére


Oldman2
veterán

Jó vétel volt, gratula érte!

(#24707) Phülöp válasza Bubsy (#24702) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem pont ilyet használok az Oasis-hoz. Mármint az ahhoz valót.
Teljesen jó cucc, évek óta szolgál, szeretem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#24708) Bubsy válasza Oldman2 (#24706) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Köszi! Nagy mázli volt :)

(#24710) r.levente75


r.levente75
addikt

Nekem egy ilyen van, nem eredeti, de kiváló!

(#24711) Bubsy válasza zsoltzsolt (#24709) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Még akár az is lehet. Így néz ki a hivatalos oldalon.

(Én biztos nem adnék érte ennyit... :) Évekig tökéletesen jól elvoltam az AliExpress-es tokokkal. Ha nem adták volna egy kínai áráért, sosem vettem volna az amazon-tól)

(#24712) Degeczi válasza Bubsy (#24711) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ahol sokan szidják is, milyen gagyi lett a kivitel az évek során, így valóban nem is éri meg.
Ne tévesszen meg a "bőr" kifejezés senkit: ezeknél az egy hártyavékony bőrbevonatot jelent, ami könnyen sérül, akár 1-2 év alatt lekopik, alatta pedig vmi műanyag, vagy kartonszerű anyag van.
Ugyanez áll az olcsó "genuine leather" óraszíjakra, övekre is.

(#24713) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok

Ajándékba vennék uj, 10gen kindlet. Honnan éri meg? Amazonról kiküldik? Vagy inkabb hardverapro, arukereson nézelődjek? Reklámos verziót még mindig “kiütik” kérésre? :R

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#24714) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Szerintem ha sok időd van amazon.(én hardveraprórol vellet a paperwhite-t)
Mi a baj a reklámmal? nekem kifejezetten tetszik

(#24715) Bubsy válasza ZS3NI (#24713) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Amazonon sokára lesz akció, inkább HA.
Igen, a reklámot kiütik.

(#24716) Bubsy válasza Zozo0525 (#24714) üzenetére


Bubsy
aktív tag

Sokszor volt róla szó, pl. ébresztős toknál egyből a könyv nyílik meg ha nincs reklám.

(#24717) @mriya@ válasza ZS3NI (#24713) üzenetére


@mriya@
őstag

Én az Alza-tól vettem, 24 hónap jótállással.
A reklám nem zavar. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#24718) Zozo0525 válasza Bubsy (#24716) üzenetére


Zozo0525
őstag

nekem ez tetszik....

(#24719) zsoltzsolt válasza Zozo0525 (#24718) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nekem is :)

(#24720) Degeczi válasza Zozo0525 (#24718) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sokunknak meg nem, mert úgy igazán könyvszerű az élmény, ha a toknyitás után rögtön ott vagy, ahol korábban becsuktad. De hogy miért kell ezt pár hetente folyton elismételgetni? :F

(#24721) Bubsy válasza Degeczi (#24720) üzenetére


Bubsy
aktív tag

:R

(#24722) Zozo0525 válasza Degeczi (#24720) üzenetére


Zozo0525
őstag

most mi van? rosszat mondtam? :)

(#24723) Phülöp válasza Degeczi (#24720) üzenetére


Phülöp
addikt

Azért kell pár hetente elismételni, mert a kérdező - veled és velem ellentétben - nem itt lakik, csak most érkezett. :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#24724) bwoay válasza Phülöp (#24723) üzenetére


bwoay
nagyúr

bár most pont az volt az eredeti kérdés, hogy még mindig el lehet-e távolíttatni kérésre a reklámokat. Szerintem sem zavaró maga a reklám, de pont azért, mert el lehet távolíttatni :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24725) Lufgt Huron


Lufgt Huron
friss újonc

Sziasztok!

Homályosítsatok már fel pár dologgal kapcsolatban! (Bocsi, de fáradt vagyok most 50 oldal fórumot átnyálazni, biztos leírtátok már.)
Ajándékba rokonom kapott egy Amazon Kindle 10th (2020) készüléket. Sajnos ez a rokonom nem tud angolul. Én próbáltam magyarítást tölteni hozzá, de a 3.2 valamiért nem akarja az igazságot. Van-e valahol egy kipróbált, működő verzió, esetleg csak nekem kerülte el a figyelmemet valami?
A leírásban hosszú akkumulátor-élettartamot írnak, de 10 perc után (frissítés, profil készítés, újraindítás) 40%-ról 28%-ra esett az akksi. Hol van az energia takarékos mód (,mert ez így nyúlfarok)?
A könyveket, hogy lehet könyvtárfa szerint rendezni? A meglévő opciók leginkább a siralmas kategóriába sorolhatóak.
Viccen kívül én eddig azt hittem, hogy ez egy tablet, csak egyéb médialejátszási opciók nélkül. Hát nem az, én néztem valamit be, vagy ez tényleg csak ennyit tud?

(#24726) Degeczi válasza Lufgt Huron (#24725) üzenetére


Degeczi
nagyúr

- nincs magyarítás, csak a 10 évvel ezelőtti ős-típushoz létezett
- a hosszú üzemidő stimmel majd az olvasásra. A rendszerfrissítés természetes, h jóval többet igényel. Másrészt egy új akkunak kell 3-4 töltés-kisütés ciklus, h elérje a teljes kapacitását
- nem tud ilyet, csak ún. gyűjteményeket hozhatsz létre. De alapvetően a legpraktikusabb az egyszerű olvasási sorrend nézet, amikor az utoljára olvasott (ill. frissen fölmásolt) könyvek kerülnek a lista elejére. Ez nem egy e-könyvtár rendszerezésére (vagy tárolására) való, hanem az Amazon boltjából vásárolt e-könyvek olvasására szolgáló célgép
- valóban benézted, teljesen más mint egy táblagép, ld előbbi pont

(#24727) Lufgt Huron válasza Degeczi (#24726) üzenetére


Lufgt Huron
friss újonc

Köszi!
Nekem mindegy, mert nem az enyém, hozzám csak segítségért fordultak, mint "számítástechnikában járatos személyhez". Míg töltött nyomogattam egy kicsit, ez ennyit tud. Meg vagyok döbbenve, először csak azt hittem, hogy biztos csak frissíteni kell, de nem. Árulják, mert lehet kapni. Értem én, hogy nem Magyarország a célközönség, de akkor ki? (Csak kíváncsi vagyok) Konkrétan nem jut eszembe egy indok sem, hogy miért érdemes megvenni. Gondolom, mivel céleszköz, biztos van egy optimális használati menete, ami mellett ez a gép a legmegfelelőbb élményt nyújtja. Nem tudom elhinni, hogy ezért az árért ezt a tudást adják, vagy ez is egy olyan apple-szindrómás amcsi dolog?

(#24728) lord.lakli válasza Lufgt Huron (#24727) üzenetére


lord.lakli
őstag

"miért érdemes megvenni.": olvasásra tökéletes

(#24729) Phülöp válasza Lufgt Huron (#24727) üzenetére


Phülöp
addikt

Vannak emberek, akik könyveket olvasnak - ők a célközönség.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#24730) @mriya@ válasza Lufgt Huron (#24727) üzenetére


@mriya@
őstag

nem sokkal drágább, mint a hasonló tudású társai, de szerintem megbízhatóbb.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#24731) zseko válasza Lufgt Huron (#24725) üzenetére


zseko
veterán

Hát, valóban benézted kissé. Csak könyvolvasásra való, ezt viszont maradéktalanul tudja. Olvasási mennyiségtől függően az igaz, de hosszú üzemidőt tud, én teljesen elégedett vagyok vele. Könyvtárrendszer nincs, eleinte én is nagyon hiányoltam, de mostanra már hozzászoktam a gyűjtemények használatához, csupán más gondolkodásmód mentén kell használnom, és nem különösebben hiányzik a pc-s könyvtárrendszer. Mint ahogy az angol nyelvű használat sem probléma, olyan kevés dolog van amit tudni kell hozzá, hogy a használati élmény egyedül csak azon múlik, mennyire görcsösen akar valaki ellenállni az új dolgoknak. Ha valaki nem akarja, akkor nem is lesz hajlandó megtanulni.
Ha ez utóbbihoz egy példát megengedsz, én például a telefonomon a számológépet RPN módban használom (Reverse Polish notation). Napokba tellett megérteni, hetekbe begyakorolni és megszokni meg átszokni, azóta viszont kis túlzással imádom, és azt sajnálom, hogy nem ismertem korábban, mikor suliba jártam. Legalább másfél éve már csak így használom, és nem is kívánok többé visszatérni a hagyományos számológéphez.
Nincs gond az angol felülettel, fogja fel úgy, mint büszkeség, hogy képes idegen nyelven kezelni valamit, ne pedig úgy, mint egy kelletlen akadályt.

HR24.hu

(#24732) Degeczi válasza Lufgt Huron (#24727) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Árulják - akik behozzák, nem az Amazon. Nincs hivatalos Kindle forgalmazás itthon.
Olyasmiről mondasz véleményt elhamarkodottan, amit egyáltalán nem ismersz.
Valójában pont a fordítottja az Apple-nek: nemhogy nem jelentős profittal, hanem éppenhogy némi veszteséggel forgalmazzák a hardvert, és a vevők könyvvásárlása teszi ezt jó üzletté az Amazon számára...

[ Szerkesztve ]

(#24733) bwoay válasza Degeczi (#24732) üzenetére


bwoay
nagyúr

hogy nem a hw-en van a fő profit, az tény, de szerintem már rég elmúltak azok az idők, amikor veszteséggel forgalmazták. Gondolj csak bele, egy basic Kindle gyengébb, mint egy 2013-ban megjelent Paperwhite 2. 7-8 éves kijelző technológia, 1 magos Freescale processzor meg 4, maximum 8 GB tárhely (sima Kindle-ről volt szó). Ez ma már filléres hardware. Szerintem már jópár éve komoly nyereséget realizálnak a hw eladásokon is. 8 éve nem volt igazán komoly előrelépés (méretben is megrekedtek 7"-nél). Mondjuk én ezt nem elmarasztalóan írom, számomra annyit jelent, hogy már 8 éve is tökéletesen megfeleltek a célnak ezek az eszközök.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24734) Lufgt Huron


Lufgt Huron
friss újonc

Köszönöm a válaszokat!
Mármint a normális és építő jellegűeket. Gyorsan leszögezném, hogy amit írtam az egy objektív ember véleménye 2021-ben és csak annyira volt elhamarkodott, mint amennyire ti vagytok elfogulatlanok. Leírnám továbbá, hogy nem én vettem, nem magamnak, csupán az információhiány miatt fordultam ehhez a fórumhoz (amúgy ezt dobta fel először), nem pedig trollkodásból, vagy rant céljából, tehát a "duzzogó" kommenteket figyelmen kívül hagyom. Ha nem ez jött le akkor c'est la vie.
Már az első válasznál tudtam, hogy nem én vagyok a célközönség és megleszek a papír alapú könyvekkel, meg a tablet/telefon/monitor kombóval. Szerencsére a továbbiakban nekem dolgom nincs vele, viszont átadtam az itt megszerzett tudást és információt az illetékesnek.

(#24735) g0dl


g0dl
addikt

Az amazon.de-n 90€ a paperwhite, és 60€ a sima. A .com on már jó ideje nincs. Gondolom ez most készletkisöprés az új modell(ek) előtt.

(#24736) jkrisztian


jkrisztian
aktív tag

Sziasztok.

Van egy Kindle PW4 masinám és az lenne a kérdésem, hogy ha vásárolok az Apple iBook kínálatából egy e-könyvet, azt valahogy át tudom rakni Kindle-re? Kevés reményt fűzök ehhez, de hátha... :R

(#24737) Degeczi válasza jkrisztian (#24736) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Wikipedia szerint az elsődelgesen EPUB formátumú, így ha hozzáférsz a file-hoz, le tudod menteni, akkor az ingyenes Calibre alkalmazással át tudod alakítani AZW3-ra, h olvasni tudd a Kindle-ön.

(#24738) jkrisztian válasza Degeczi (#24737) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Na ez a baj, hogy nem férek hozzá ahhoz a rohadt fájlhoz. Megnézem még este Itunesban is, hátha onnan megtudom oldani. Köszönöm a segítségedet. :R

(#24739) bwoay válasza g0dl (#24735) üzenetére


bwoay
nagyúr

Inkább Bálint nap lesz ez szerintem. Az Oasis is akciós, holott abból nem várunk újabb modellt.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24740) matti70 válasza jkrisztian (#24738) üzenetére


matti70
tag

Szia, ezt a leírást találtam, remélhetőleg segít: ePub Zip

Egyébként muszáj ott venned? Én vettem már Google könyvet (és tettem át Kindle-re), mert ott volt a legolcsóbb, de a Google-nál legalább hivatalosan letölthető az ePub.

(#24741) jkrisztian válasza matti70 (#24740) üzenetére


jkrisztian
aktív tag

Soha többet nem veszek ott könyvet. :DDD
A baj az, hogy már vettem ott könyvet és szeretném folytatni.

Köszi a linket. Megpróbálkozok vele.

(#24742) paolinho válasza g0dl (#24735) üzenetére


paolinho
őstag

Berendeltem a Mailboxde.com bevonásával egy PW4-et, viszont nem figyeltem a felső soron futó szövegre:
"11.2.2021 - Due to personnel and capacity reasons and the situation on the German border, the registration of new customers is suspended. We will provide transport for existing customers as standard, the warehouse in Germany will be in normal operation until the border is closed. We apologize in advance for any delays in consolidating shipments, which we will try to minimize."
Volt ugyan egy korábbi regisztrációm, de nem megnyugtató, amit írnak. Kíváncsi leszek, mi lesz a vége!

(#24743) Oldman2 válasza paolinho (#24742) üzenetére


Oldman2
veterán

Nekem nemrég volt emiatt egy olyan szállításom, ami az én fiókomon keresztül ment másnak a címére (kölcsönbe).
:C

Leszámítva azt, hogy a normális idő alatt beérkezett csomagot nem tudták/akarták önállóan a fiókomhoz rendelni (a címzés jó volt), miután rákérdeztünk és tisztáztuk a dolgokat, ment minden mint a karikacsapás.

Szóval szerintem nincs gond.
:C

(#24744) DQ


DQ
tag

Oasis-sal kapcsolatban már akartam kérdezni korábban is, hogy azzal lehet valamit kezdeni, hogy napi szinten késik az óra majdnem egy percet? Gondolom: nem. Más is tapasztalja? 4-5 nap múlva már bosszantó, amikor 4-5 perces mínuszt mutat. Jó, nem egy svájci óra, hanem olvasó, de ennyi pénzért nem lehet elvárni a pontos óra funkciót, hamár van benne óra? A voyage az pontos volt...
Tegnap rákerestem kinti fórumokon, és többen panaszkodnak erre, pw-k esetén is. Megoldáskén olvastam, hogy le kell tiltani az óra szinkronizálást. Viszont nincs ilyen menüpont. Az szép dolog, hogy wifin megkapja a pontos időt, de én nem használom a wifit, s az kissé furán venné magát, hogy csak egy időszerver miatt legyen bekapcsolva.
Olvastam olyat, hogy a pontos idővel újraindítva az olvasót, volt akinek pontos maradt. Az összefüggést nem értem, de kipróbáltam. Hogy orvosolt-e bármit, azt még nem tudom, de a könyvlista első két oldaláról egy kivételével eltűntek a könyvborítók, a 3. oldaltól megmaradtak. Ritkán csinálok restartot, mert minek, de ilyet még nem tapasztaltam. Mégegyszer újraindítottam - a borítókat nem kaptam vissza. Lehet, hogy szőrszálhasogatás, de zavar. Most leszedem ezeket a könyveket, s másolom vissza újra.

(#24745) Degeczi válasza DQ (#24744) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az Oasis órájával nincs tapasztalatom, mert használom a wifit- és így pontos.
A borítók eltűnésének viszont pont ahhoz van köze, h próbaképp bekapcsoltad a wifit, és az Amazontól megpróbálta letölteni a könyveid borítóját - amiket nem talált, ha azok saját készítésűek, és egy standard üressel helyettesítette. Ez nem Oasis jellemző, minden Kindle ilyen egy ideje, a Calibre tartalmaz is javítást ellene.

(#24746) DQ


DQ
tag

Hahhh... Kezdeném a könyvborítós "problémám" megoldását, s immár rendben vannak. A restart tegnap este volt, az akku 25%-ot mutatott. Feltettem gépre, s kb. egy óra töltés után most, mielőtt elkezdtem volna törölni a "problémás" könyveim, ránéztem még egyszer, s újra megvannak az első két oldalon is a borítók.
Tehát az alacsony aksi produkálhatott ilyet restart után?

(#24747) DQ válasza Degeczi (#24745) üzenetére


DQ
tag

Igen este kapott wifit (gondoltam, hogy talán akkor lesz időszinkron menüpont, amiről olvastam), de az csak pár perc volt. Csak az első két oldal volt érintett - ahogy írod az okot - eddig jutott az amazonnál a kereséssel? Előtte voyage-om volt. Az is reggelve volt, s az is kapott néha wifit, de soha nem tűntek el borítók.
Amit a hsz-ed után írtam, hogy "visszajöttek" a borítóim, az vagy az aksinak köszönhető, vagy annak, hogy közben a calibret is indítottam? Érdekes...

(#24748) Degeczi válasza DQ (#24747) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Calibre rakta vissza a borítókat, persze. A Voyage-t nyilván régebben használtad, még mielőtt ilyen borítókereső fw-t készített volna hozzá az Amazon. Amúgy minden modell, a Paperwhite és a sima Kindle is így tesz.

(#24749) moma


moma
őstag

Sziasztok. A kindlere rátöltött könyve jegyzeteit szövegkiemeléseit, hogy kell exportálni, hogy laptopon is meglegyen, esetleg azt lehet valahogy, hogy valami asztali alkalmazásban is benne legyenek a köynvben a kiemelések? Próbáltam rákeresni de elvesztem az infokban...
Ti csináltok ilyet?

we all deserve a bit of luck.

(#24750) Degeczi válasza moma (#24749) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyszerűen egy documents / My Clippings.txt-be kerül bele minden kiemelés, jegyzet. A szinkronizálását így tudod bekapcsolni (mondjuk az asztali alkalmazással nincs tapasztalatom)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Amazon Kindle (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.