Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) rc pityesz79


rc pityesz79
újonc

Sziasztok!!
Nagyon kezdö vagyok még itt!!
De itt lakom Táborfalva közelébe és néha kijárok a volt laktanya közelébe repülözni!!!
Sokat szoktam légifotozni és igy sikerült ez a kép is!!
Ez a volt laktanya része!!! :))

(#2052) InBlack


InBlack
csendes tag

Sziasztok!
Ezt az objektumot fedeztem fel az erdőben (Nógrádverőcéhez, az egykori rakétabázishoz közel, kb.1,5km-re), ebből gondolom hogy valamilyen katonai objektum volt...
Szélessége kb. 4-5m, az oldalfalak 50cm vastag betonból vannak, 3 sorban a betonban végig 15mm vastag csavarok.
Kocsiút kb. 300m-re, közte lévő fák kb. 30 évesek lehetnek (vagyis azóta nem használják).
A vaddisznók 15m-es körzetben mindig körbetúrják (a közelben máshol nem túrnak), ami lehet hogy csak véletlen, de lehetséges hogy üreg vagy bunker van alatta?
Mi lehetett a szerepe?

(#2053) hadsz válasza csepel70 (#2047) üzenetére


hadsz
tag

Üdv!

Ha már Vándor Károly: most hétvégén voltam vele Bécsben és a környékén.Megkerestük a volt szovjet reptereket illetve a katonai temetőket,a légierős balesetek után kutatva.A vártál gazdagabb eredménnyel sikerült ezt megoldani,szépen gyarapodik a következő könyv anyaga. :)

(#2054) hadsz válasza tazman75 (#2046) üzenetére


hadsz
tag

Vissza is ment!

(#2055) Vadkelet válasza hadsz (#2054) üzenetére


Vadkelet
csendes tag

Üdvözlet!

Az új könyv körülbelül mikor jelenik meg? Tudtok erről valamit? Esetleg nem tervezi Vándor Károly egy olyan könyv megírását majd a jövőben,ami az egész Déli Hadseregcsoportot mutatja be? Az is "megérne egy misét". Mondjuk ez csak az én egyéni véleményem. Köszi!

Sze-vosztok

(#2056) hadsz válasza Vadkelet (#2055) üzenetére


hadsz
tag

Üdv!
Őszre van tervezve a megjelenés,de ez csúszhat.
Ami a komplett DHDSCS-ról szóló könyvet illeti: valóban szóba került már a téma,de azt tudni kell,hogy ha csupán a légierőt nézzük,az is irgalmatlan sok meló,amíg annyi információt,dokumentumot sikerül összeszedni amelyekből összeáll egy ilyen könyv.Az egész DHDSCS-re vetítve ez megsokszorozódna.
Egyébként szerintem is jó dolog lenne,de ez még igencsak a jövő zenéje...

(#2057) hadsz válasza rc pityesz79 (#2051) üzenetére


hadsz
tag

Szia!

Igazán jó a kép! El tudnék képzelni hasonlókat néhány más bázisról is... :)
Esetleg nincs kedved a Dunántúlon,esetleg Budapest környékén is légifotózni? ;)

(#2058) rc pityesz79 válasza hadsz (#2057) üzenetére


rc pityesz79
újonc

Szia!

Megoldható a fotózás!! :)
De csak nyáron!!! Mert nagyon fagyos vagyok!! :)
Vannak még képeim de azokon már a löszerraktár is rajta van!!!
És még azokat használják és elég szigoruan örzik is!! Nekem se életbisztositás ott repülnöm!!!
És melyik bázisról szeretnél képeket??
Ezt hétvégén csináltam!
Még az oroszok is használták gk telephelyeként!!

(#2059) hadsz válasza rc pityesz79 (#2058) üzenetére


hadsz
tag

Soroljam? :)

Nagytevel,Hajag,Tótvázsony,Császár,Tab,Pécel,a Bp körüli lérak bázisok,Lacháza,Sármellék,Tököl,Kunmadaras stb.,hogy csak néhányat említsek.Választék van bőven.
Ezeket nagyon szíven megnézném a levegőből is!

(#2060) tazman75 válasza hadsz (#2059) üzenetére


tazman75
csendes tag

Esetleg, Mezőfalva is. :C
Ugyan a fórumon, elvileg nem beszéklünk róla, de szívesen megnézném.

(#2061) hadsz válasza tazman75 (#2060) üzenetére


hadsz
tag

OK,legyen Mezőfalva is! :)

Most jut eszembe: voltatok a múltkor Kölesden?

(#2062) tazman75 válasza hadsz (#2061) üzenetére


tazman75
csendes tag

Nem jött össze. :O

(#2063) tazman75 válasza hadsz (#2061) üzenetére


tazman75
csendes tag

Mindenképp el fogok oda menni. Ha fene fenét eszik is.

(#2064) InBlack válasza InBlack (#2052) üzenetére


InBlack
csendes tag

Senki sem tudja, hogy mire használták ezt az építményt???

(#2065) hadsz válasza InBlack (#2064) üzenetére


hadsz
tag

Csákvár mellett láttam hasonlót.Szerintem valamilyen csőrendszert rögzíthettek benne,amit felvezettek a dombon.Üzemanyag,víz stb...De ez csak tipp,ne vedd készpénznek! Ha megtudom,hogy mi ez,megírom.
Bunker biztos,hogy nincs alatta.

[ Szerkesztve ]

(#2066) InBlack válasza hadsz (#2065) üzenetére


InBlack
csendes tag

Nem hiszem hogy csőrendszert vezettek fel a dombon, mert a domb kb. 100m után meredek lejtőhöz vezet... amúgy az erdő talajfelszíne elég egyenetlen, és az erdő melett az építmény irányával párhuzamosan vezet kocsiút, a kocsiút melett végig egyenletes felszínű rét. (A réten v. az út melett könyebb lett volna elvezetni.)
Az erdőben ez az egyetlen építmény (csőrendszernek valószínűleg több állvány kellene).
A két fal közötti távolság 2.5-3m, szerintem csőnek túl széles, és elég sok betont be is dolgoztak.
Valamilyen állvány nem lehetett (rakéta, radar,...) Pontossan K-Ny irányba néz (Ny irányba megy fel a dombra).
"Bunker biztos,hogy nincs alatta." Más nem lehet (csatorna, tartály...) A vaddisznók körülötte túrnak, szerintem vagy a föld hőmérséklete eltérő (üreg miatt), vagy valamit éreznek (gázolaj vagy ilyesmi).

(#2067) hadsz válasza InBlack (#2066) üzenetére


hadsz
tag

Igazából nem egy csőre gondoltam,hanem mondjuk kettő párhuzamosan futó vastag,akár 40-50cm átmérőjű vezetékre.Ilyeneket sok helyen láttam már,igaz azok könnyebben megközelíthető helyeken futottak.Az igaz,hogy ebben az esetben a betonkeret előtt és után is kellene találni földbe ásott tartókonzolokat.A sok beton mondjuk a terepviszonyok miatt érthető lenne,hiszen a lejtő és az esetleges gyengébb talaj miatt szükséges a masszív alap.Persze ha nincs értelme ott ilyen vezetéknek - ahogy írod,és a közelben ezt egyszerűbben is meg tudták volna oldani,akkor passzolok. :)
Őszintén szólva,egyenlőre nincs más ötletem,és ha másról van szó,akkor fogalmam sincs,hogy mi lehet ez... :N

(#2068) boeing707 válasza InBlack (#2066) üzenetére


boeing707
csendes tag

A három sorban kiálló csavarok kereszt fagerendákat rögzítettek. Egy vezetési tanpálya egyik "akadálya", ahol is fentről lefelé gyakorolták a folyóparti leereszkedést a ponton hídhoz. Csákvár mellett is van hasonló, de az fagerendák nélküli, teljesen beton megoldás, az viszont ellentétes írányú, tehát kapaszkodó, feladat gyakorlására szolgált.
A még nem háziasított kolbászba valók azért foglalkoznak "feltárással", mert a beton sokkal jobb hővezető mint a föld. A Nap sugarainak köszönhetően a beton körül is magasabb lesz a föld hőmérséklete, s a rovarok, "kukacok", lárvák, stb, ott húzzák meg magukat. Ezek az élőlények viszont a konnektor órruak kedvenc csemegéje. Ellentétben a gázolajjal, amit messze elkerülnek.
Nem vagyok vadász, csak szeretem a vaddisznó kolbászt.

(#2069) hadsz válasza boeing707 (#2068) üzenetére


hadsz
tag

Köszönöm a magyarázatot!
Bevallom,nem biztos,hogy ezt a közeljövőben kitaláltam volna. :)

(#2070) tazman75 válasza boeing707 (#2068) üzenetére


tazman75
csendes tag

Többre tartom a szarvas kolbászt.
Nekem is leeshetett volna mert hasonlót láttam már. :W

(#2071) boeing707 válasza tazman75 (#2070) üzenetére


boeing707
csendes tag

Alkalom adtán egy termék cserét pozitívan értékelnék.

(#2072) tazman75 válasza boeing707 (#2071) üzenetére


tazman75
csendes tag

Lehet majd szó róla. Március-április körül.
Inkább szalámi, és érnie kell fogyasztás előtt.
Apámékkal ilyentájt szoktuk készíteni, az idén még nincs.

(#2073) tazman75


tazman75
csendes tag

Tud-e valaki arról, hogy a kecskeméti reptér mellett hol volt az a TÁS, ahova '94-95-ben Nyevá-s osztály(ok) jártak, kitelepülésre?
Köztük az enyém is, de én a laktanyában adtam szolgálatot, tehát nem voltam velük.

(#2074) Ledesgyerek


Ledesgyerek
újonc

Hello
Lehet hogy nem igaz de nekem ismerősöm mondta hogy az Ikarus budapesti gyára alatt is volt valamiféle bunker szerűség.
Ha valaki tud valamit az jó volna mert itt lakom a közelben és megnézném.

(#2075) ócskás válasza Ledesgyerek (#2074) üzenetére


ócskás
aktív tag

Óvóhely? Rémlik, mintha lett vonla valami MHSZ kispuskalőtér is az óvóhelyen...de ez már nagyon rég volt...

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2076) Ledesgyerek válasza ócskás (#2075) üzenetére


Ledesgyerek
újonc

Az Ikarus Egyedi autóbusz gyára mellett volt egy lőtér(Ikarus LSE) ami nemrégen égett le.
Igazság szerint az egész gyár olyan, hogy tele van aknákkal kis földalatti járatokkal csak én úgy tudtam volt alatta valami bunker féle is, de lehet, hogy ez csak kacsa. :W Gondoltam megkérdezem mert látom vannak akik eléggé benne vannak a témában.

Azért köszönöm a segítséget. :)

(#2077) hadsz


hadsz
tag

Miután a képtáras galériám valamilyen rejtélyes oknál fogva hetekkel ezelőtt eltűnt / úgy tudom,nem csak én jártam így... / ,feltöltöttem a képeimet egy új oldalra.Itt megtalálhatóak:
[windows live skydrive]

[ Szerkesztve ]

(#2078) tazman75 válasza hadsz (#2077) üzenetére


tazman75
csendes tag

Most ellenőriztem, gyakorlatilag minden elveszett.
Most egy picit ideges lettem.
Hetekig nem tudtam belépni, most beléptem, és semmi. :W

Készítek majd valahol egy másikat.

(#2079) szavapart válasza hadsz (#2077) üzenetére


szavapart
csendes tag

És emiatt megint nincs időm dolgozni. :DDD

Csak egy kérdés, a helyszínek GPS koordinátái megvannak? Gondolom hordod magaddal a készüléket.
Könnyebb lenne megtalálni, másnak is.

(#2080) hadsz válasza tazman75 (#2078) üzenetére


hadsz
tag

Gondolhatod,hogy én is mennyire örültem neki...

(#2081) hadsz válasza szavapart (#2079) üzenetére


hadsz
tag

Igen,többségének megvan,de amelyiknek nincs,annak is meg tudom mondani a GE alapján,mivel ismerem a pontos helyet. :)
Nem mindíg használok GPS-t,csak ha nagyon el van rejtve az ojjektum.

(#2082) szavapart válasza hadsz (#2081) üzenetére


szavapart
csendes tag

A hajmáskéri célroncsok pontosabb koordinátáira lennék elsősorban kíváncsi.
Jobb idő esetén a környéken szeretnénk ládázni, és bevenném az útvonalba.Előre is köszönöm.

(#2083) hadsz válasza szavapart (#2082) üzenetére


hadsz
tag

Ok,estefelé ha hazaérek megadom.Azt viszont nem árt tudnod,hogy arrafelé jobb ha óvatosan mászkálsz,mert elég közel leszel a 0 ponthoz.Emellett egy őrjáratba is könnyen belefuthatsz...Nem biztos,hogy a geocachinggel ki tudnád magad magyarázni.
Szóval légy résen! :)

(#2084) hadsz válasza szavapart (#2082) üzenetére


hadsz
tag

Privátban elküldtem a koordinátákat.

(#2085) ócskás válasza szavapart (#2082) üzenetére


ócskás
aktív tag

EZT nem árt átnézni a környék bejárása elött!

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2086) tazman75 válasza ócskás (#2085) üzenetére


tazman75
csendes tag

"Lövészettel nem járó katonai tevékenység."
Tán gyakorolják a behajózást a NATO repülőkbe, amik a maradék kevés "honvédet" viszik Irakba, Afganisztánba stb?

(#2087) tazman75


tazman75
csendes tag

Elnézést, nem akartam politikai síkra terelni a fórumot!
Ez, azért kikívánkozott belőlem.

(#2088) szavapart


szavapart
csendes tag

Köszönöm a koordinátákat és a figyelmeztetéseket is.
Eddig úgy tudtam, hogy a lőtéren az utakon szabad kirándulni, túrázni. Valahol ezt olvastam, de most az istennek nem jut eszembe, hogy hol.
Márkónál is csak arra figyelmeztetett a katonai járőr, hogy ne hagyjuk el az utat. Teljesen normálisak voltak, bár rajtunk is látszott, hogy nem fémet gyűjteni indultunk.:)
Természetesen ez csak a lövészetek nélküli időre vonatkozik.
A lövéseket elég távolról hallgatni, semmi kedvem, hogy valami a fejemre essen. :)

(#2089) zollye válasza hadsz (#2077) üzenetére


zollye
csendes tag

Üdvözletem Mindenkinek!

Azért ez elgondolkodtató, hogy "csak úgy" tűnhet el emberek huzamosabb időn keresztül végzett gyűjtőmunkájának eredménye... :W

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#2090) tazman75 válasza zollye (#2089) üzenetére


tazman75
csendes tag

Külön bosszantó, hogy kölcsön scanner volt nálam és a gépről letöröltem azokat a képeket, amiket feltöltöttem. Természetesen csak a papír képekről mentettet de, akkor is dühítő. Kb másfél napig rendezgettem és most nincs. :((

(#2091) hadsz válasza zollye (#2089) üzenetére


hadsz
tag

Üdv!

Ha jól emlékszem,kb egy éve a képtár már egyszer eljátszotta ezt,de akkor egy-két hét alatt rendbehozták a hibát.Most valamit nagyon elszarhattak... Mindenesetre ha már így történt,legalább annyit írhattak volna,hogy bocs...!

[ Szerkesztve ]

(#2092) tazman75 válasza hadsz (#2091) üzenetére


tazman75
csendes tag

Írtam nekik, legalább némi magyarázat érdekében.
Várom a válaszukat.

(#2093) tazman75


tazman75
csendes tag

Nemrég kaptam választ.
Munkatársaik már javítják a hibát, addig is türelmet kérnek.

Nem hiszem, hogy lesz belőle valami.
Voltak olyan képeim, amik csak ott voltak meg. Franc! :W

Nézzük a pozitív oldalát: Legalább válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

(#2094) hadsz válasza tazman75 (#2093) üzenetére


hadsz
tag

Legalább Te eljutottál az üzenetváltásig.Ez valóban pozitívum.Én anno még írni sem tudtam nekik,mert valamilyen hibára hivatkozva mindíg visszadobta a server a mailt.Mindenesete kíváncsi vagyok,hogy mit tudnak összehozni,de nagyon meglepődnék ha ismét előkerülnének a képeink.

(#2095) hadsz


hadsz
tag

Ócskás,privát ment.

(#2096) ócskás válasza hadsz (#2095) üzenetére


ócskás
aktív tag

Ment vissza is.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2097) tazman75


tazman75
csendes tag

Több helyen is találkoztam a Madocsa-Bölcske melletti (közötti) volt CA HDM reptérről.
Hol volt ez pontosan? (GE koordináták.)
Mit lehet tudni róla, azon kívül, hogy ott volt (valahol)?

(#2098) hadsz válasza tazman75 (#2097) üzenetére


hadsz
tag

Közvetlenül Madocsa mellett,a falutól keletre. 46° 41' 41" 18° 57' 59"
A guglin is jól látható az egykori füves repülőtér területe.A pálya 18/36 irányú volt.
A Vándor könyv 179-180. oldalán több katona visszaemlékezését is el lehet olvasni,valamint az összes ott szolgált alakulat,géptípus fel van sorolva.

(#2099) tazman75 válasza hadsz (#2098) üzenetére


tazman75
csendes tag

Kösz! Megtaláltam. Én is arra gondoltam, de nem voltam benne biztos.

Tehát oda költöztünk volna (11/6), háborús helyzet esetén.

(#2100) ócskás


ócskás
aktív tag

Ez azért már nem gyenge...
[Nyeva orrkúp]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.