Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) boeing707 válasza tazman75 (#1547) üzenetére


boeing707
csendes tag

Ha időd engedi, légy szí nézd meg az "Angyalok és Démonok" c. filmet. Valószínűleg a film megtekintése után, már nem lesz egyértelmű a "megvilágosodásod". Mert a történelem ismétli önmagát, s az Igazság mindig a másik oldalon van.

(#1552) tazman75 válasza boeing707 (#1551) üzenetére


tazman75
csendes tag

Tudjuk a X-akták óta. :)
Ettől függetlenül nagyon sok dolgot tudtam meg. Pláne olyanokat, amit eddig máshol nem láttam.

Tegnap voltam Kalocsán, megnéztem a Nyeva TÁS-t. Mit ne mondjak, elkeserítő a látvány.
TZM fedezékből birkahodály, ez ám a leleményesség!

Valaki nem tudja, miért nem elérhető a kep.tar.hu?

(#1553) tazman75 válasza zsiroshegy (#1549) üzenetére


tazman75
csendes tag

Valami miatt nálam nem tölti be az oldalt.
Csak nálam van valami gond vele?

(#1554) tazman75


tazman75
csendes tag

Még mindíg nem elérhető a képtáram. Ízelítőnek 1 kép.

Az említett "hodály". :O
Szörnyű volt látni.

(#1555) zsiroshegy válasza tazman75 (#1553) üzenetére


zsiroshegy
csendes tag

Szerintem nincs Flash player-ed.

Intenet Explorerhez innen: [link]

Firefoxhoz innen: [link]
(érdemes, szólj, hogy sikerült-e)

(#1556) tazman75 válasza zsiroshegy (#1555) üzenetére


tazman75
csendes tag

Van Flash player-em. Közben elértem.
Valami gond van, vagy nálam vagy a szolgáltatóval. Gyalázatos a Net-em. Marha lassú, nem tölt be mindent, vagy csak többszöri próbálkozásra. A képtáram főoldalát sikerült elérnem, de sem a galériámat nem tudom elérni, sem képet nem tudok feltölteni.

Azért köszi.

(#1557) Sabby1994


Sabby1994
csendes tag

46° 8'40.89"N 19° 1'49.18"E

Az egykori bajai lőtér. A lőtér asszem még mai napig aktív, de már nem a honvédség használja. Úgy tudom, a lőtér mellet valahol van egy gyak. pálya is.

[ Szerkesztve ]

(#1558) hadsz válasza wzoltan (#1550) üzenetére


hadsz
tag

Szia!

Részemről semmi akadálya.

(#1559) tazman75


tazman75
csendes tag

A Kalocsáról készült képek:
[link]

Wzoltan, nyugodtan használhatod a képeket.

[ Szerkesztve ]

(#1560) hadsz


hadsz
tag

Szombaton szerveztünk egy kirándulást a zeljavai katonai repülőtérre valamint a mellette emelkedő Pljesevica hegytetőn lévő egykori radarállomásra.A repülőtérről azt kell tudni,hogy 57-65 között épült irgalmatlan költségekkel,mivel a felszállópályákon és a gurulóutakon kívül teljes egészében a hegybe épült.4 századnyi /mintegy 75 -83 db/ MIG 21-es állomásozott a föld alatt kiépített több km-nyi alagútrendszerben a hozzájuk tartozó kiszolgáló személyzettel együtt.A négy bejáratot 100 tonnás kapuk védték,az objektum 20KT-ás közvetlen találatnak is ellenállt.Hermetikus elzárás esetén természetesen saját víz,levegő,energia stb. ellátással rendelkezett.Európa legnagyobb ilyen jellegű objektuma,melyet a jugoszláv hadsereg,majd a szerbek is felrobbantottak/legalábbis egyes részeit/ 92-ben.Gyakorlatilag majdnem az egész komplexumot be lehet járni,de néhány szakaszon nem árt figyelni a plafonról lógó hatalmas betondarabokra.A hatalmas méretek miatt egy mezei kompakt vagy bridge gép vakuja nagyon kevés,gyakorlatilag elveszik a fény.Még egy komolyabb vakuval rendelkező géppel sem egyszerű igazán jó képeket készíteni.Ráadásul a szeles időnek és a huzatnak köszönhetően igen intenzív volt benn a levegőben kevergő por,és sok képen csak a "hóesést" lehetett látni...Mindössze 15-20 percet töltöttünk a földalatti objektumban,ugyanis a járőröző rendőr unszolására el kellett hagynunk a területet...Mindenképp komolyabb felszereléssel kell majd visszamenni,mind a ruházatot mind a technikát illetően. :)
A másik elképesztő objektum a Pljesevica hegy tetején 1650m magasan levő radarállomás.Sajnos a rendkívül zord időnek köszönhetően itt sem nagyon tudtunk a felszínen körülnézni,de a bázis alatt a hegyet keresztül-kasul hálózza a bunkerrendszer több emelet mélyen.Itt 2004-ig kanadai ill brit békefenntartó egységek voltak szolgálatban.Tiszta időben - amiben most nem volt részünk - gyönyörű a kilátás és a rálátás a reptérre.
A fényképeket feltöltöttem a képtáramba.

[ Szerkesztve ]

(#1561) tazman75


tazman75
csendes tag

A képtáramba feltöltöttem az 1997,1998 és 2005-ös kecskeméti repülőnapon készített képeimet. Akit érdekel megnézheti:[itt]
A '97-'98-as képek nem túl jó minőségüek, kicsit gyenge volt a scanner. :B
A 2005-öst már digivel fényképeztem.

(#1562) rofi1989


rofi1989
csendes tag

Sziasztok.
Tudtok segíteni egy kicsit? :R Milyen orosz laktanyák voltak a Dél-Dunántúlon?
Szívesen felkeresném és dokumentálnám nektek. Hallottam egy a Dombóvár-Kaposvár közti közös tárolóról, illetve olvastam egy fórumban. És tett említést róla Ócskás is. A szóbeszéd szerint Mosdós és Nagyberki közt van egy nagy pince rendszer. De nem tudom igaz-e.

Előre is köszi. :R

(#1563) rofi1989 válasza rofi1989 (#1562) üzenetére


rofi1989
csendes tag

Sziasztok.
Nemrég jártam az egyik elhagyót Taszári bázison. Ezt az egyet nem őrzik.



FBI kazetták sokasága.

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#1564) Sabby1994 válasza rofi1989 (#1563) üzenetére


Sabby1994
csendes tag

Pécs, Zrínyi Miklós laktanya MN8677

(#1565) tazman75 válasza rofi1989 (#1562) üzenetére


tazman75
csendes tag

Tolna, üzemanyagraktár és gépesített lövész laktanya.
Ez konkrétan orosz.
Volt egy Dunaföldváron is, azt nem tudom, ott mi volt.

(#1566) rofi1989 válasza Sabby1994 (#1564) üzenetére


rofi1989
csendes tag

Sziasztok.
Köszönöm a tippeket, de koordinátákat nem tudnátok küldeni.
És be lehet jutni, és járni?
:R :R :R

(#1567) Sabby1994 válasza rofi1989 (#1566) üzenetére


Sabby1994
csendes tag

46° 1'50.73"N 18°10'22.35"E Ez egy volt lőszerraktár ( A/1 laktanya) Ki van írva, hogy a határőrség/polgárőrség által őrzött, de gyakorlatilag nem őrzi senki.
46° 2'50.80"N 18°13'41.50"E Ez egy volt tüzérlaktanya, most éppen áruház lesz a helyén, de még nem dózerolták le ( a munkálatok se kezdődtek el). Szerintem bejárható.

A Zrinyi laktanya helyét csak saccolni tudom, amúgy könnyen megtalálod ha a 6-os úton jössz Pécsre, és jobbra nézel. Ki lesz iíva hogy Zrinyi Miklós laktanya.

46° 5'31.72"N 18°16'47.74"E

(#1568) rofi1989


rofi1989
csendes tag

Köszönöm a tippeket.
Igyekszem meghálálni. :R :R :R

(#1569) buldog-bódog


buldog-bódog
csendes tag

SCH, Hadsz, Jagger, und so weiter !

Köszönöm, hogy gondoltatok rám, a "felderítés" alkalmával.
Remélem a legközelebbin én is ott lehetek!
Szervezem a tedejit, és ha sikrül, a görbeházit. .......

-d-

Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

(#1570) hadsz válasza buldog-bódog (#1569) üzenetére


hadsz
tag

Ez a legkevesebb! :)
Hiányoztál a látogatást követő elnökségi ülésről is! :K
A képeket hamarosan felrakom a képtáramba.

(#1571) rofi1989 válasza hadsz (#1570) üzenetére


rofi1989
csendes tag

Sziasztok.
Én is szívesen elmentem volna veletek megnézni az erőművet. :W
Ha tudok róla. Engedély kell hozzá vagy bejárható egyedül is?

(#1572) hadsz válasza rofi1989 (#1571) üzenetére


hadsz
tag

Szia!

Az egykori földalatti erőmű egy jelenleg is működő hatalmas ipartelep,azon belül is a Nitrokémia területén helyzkedik el.Természetesen engedély kell.Egyébként nincs kizárva,hogy szervezek még egy látogatást.

(#1573) rofi1989 válasza hadsz (#1572) üzenetére


rofi1989
csendes tag

Szia.
Ha következőre mentek szívesen veletek tartanék. Vagy máshová is.
De most már figyelemmel kísérem a másik fórumot is.
Előre is köszi. :R :R

(#1574) tazman75


tazman75
csendes tag

Nem teljesen fórumtéma, de tettem fel a képtáramba Arnhem-ben készült képet. A hídról és az emlékparkból. Osterbeek-ből a Hartenstein épületről ami most az Airborne Museum.
Batavia Stadt-ról és a Batavia-ról, ez egy 1600 körül épített hajó.
Akit érdekel, megnézheti [itt]

(#1575) hadsz válasza tazman75 (#1574) üzenetére


hadsz
tag

Nagyon jó a múzeum,elképesztően látványos,gazdag tárlatot hoztak össze!

[ Szerkesztve ]

(#1576) tazman75 válasza hadsz (#1575) üzenetére


tazman75
csendes tag

Melyikre gondolsz? :)
Egyébként tényleg látványos, nem beszélve a hely hangulatáról. Számomra
-hadtörténelem mániás vagyok- hatalmas élmény volt. Ott éreztem először életemben, "Megérintett a történelem", ha lehet így mondani. Sajna megkértek, vakut ne használjak, ezért van sok képem, amit nem tettem ide fel, mert életlen vagy alulexponált.
Ha érdekel elküldöm mail-ben.

(#1577) hadsz válasza tazman75 (#1576) üzenetére


hadsz
tag

Osterbeekre gondoltam. :)
Persze a többi hely sem kutya... :)

[ Szerkesztve ]

(#1578) tazman75 válasza hadsz (#1577) üzenetére


tazman75
csendes tag

Mindenkitől elnézést kérek, Oosterbeek a helyiség neve. :R

Hadsz, privát ment.

(#1579) hörgő


hörgő
csendes tag

Voltam ma -illetve most már tegnap- egy kis nosztalgia-bulin Budaőrsön...

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link][link]

(#1580) rofi1989 válasza hadsz (#1577) üzenetére


rofi1989
csendes tag

Sziasztok.
Nincs valakinek infója a Kaposújlaki reptéren milyen alakulat szolgál a napjainkban?
Előre is köszi. :R :R

(#1581) Balatoni válasza rofi1989 (#1580) üzenetére


Balatoni
csendes tag

Jelen pillanatban egy réskitöltő rt szd. diszlokál ott. Az alakulat jövője elég bizonytalan. A leendő mecseki lokátortól függ. Ha a Tubesen lesz lokátor, akkor ők megszűnnek. Amennyiben másutt épül fel, akkor rájuk szükség lesz a holltterek miatt. A laktanya amúgy Jutához tartozik. Így is ismeri mindenki. (Műszerek: P37, P18, PRV 17)

(#1582) Balatoni válasza rofi1989 (#1580) üzenetére


Balatoni
csendes tag

Bocs, kimaradt: MH 54. Veszprém Légtérellenőrző Ezred, 12. Radar Század. Az állománytábla szerinti létszám 102 fő.

(#1583) rofi1989 válasza Balatoni (#1582) üzenetére


rofi1989
csendes tag

Köszi.
Kintről körülehet nézni.

(#1584) Juríj


Juríj
csendes tag

Sziasztok, ki tudja, mi volt a szerepe a képen látható betoncsíkoknak ? :F Baglyason van.
köszönöm.

Ami Szovjet rossz nem lehet

(#1585) InBlack válasza hadsz (#1146) üzenetére


InBlack
csendes tag

Én ma próbáltam ellátogatni Únyba a lérak bázisra, de nem jártam sikerell. 2 úton próbálkoztam, a főbejárattól kb. 500m-re voltam, és vége az útnak... (vaskapu, kocsik, emberek...) a másik úton (szántóföld felé) kerítéssel lezárva. Még kb. 1 km-re volt a bázis...
Az MN1159 1977-ben megszűnt, a katonaság biztos nem őrzi, de nem hiszem, hogy magánterület lenne a bázis...
Tudja valaki, hogy mi a helyzet ezzel a bázissal?

(#1586) Piazza


Piazza
tag

Sziasztok!
Nemrég találtam erre a topic-ra, nagyon tetszik!
Mostanság van tervben valami felderítés, nézelődés?

(#1587) Piazza válasza rofi1989 (#1573) üzenetére


Piazza
tag

Melyik másik fórumra gondolsz?

(#1588) hadsz válasza InBlack (#1585) üzenetére


hadsz
tag

Azt a konferenciaközpontot - vagy mi a bánat - meg lehet kerülni a szántóföldön keresztül,utána folytatódik az út a bázisig.Viszont közvetlenül a konf.központ után van még egy tanya kutyákkal,azért azt sem árt még elkerülni,de utána simán be lehet sétálni az úton az ojjektumig.Legalábbis tavasszal ez még így volt.
Eléggé lepusztult a hely,nincs túl sok látnivaló...A képtáramban találhatsz fotókat róla.

(#1589) hadsz válasza Juríj (#1584) üzenetére


hadsz
tag

Jó kérdés,ezen én is gondolkoztam amikor megtaláltuk.Ránézésre rámpának tűnik,de a nyakamat nem tenném rá...Annyit tudok,hogy a Baglyason az ún Önálló Kormányzati Híradó Ezred egyik százada állomásozott.

(#1590) hadsz válasza Piazza (#1586) üzenetére


hadsz
tag

Szia!

Ha végigolvasod,jónéhány érdekességet találhatsz. :)

(#1591) InBlack válasza hadsz (#1588) üzenetére


InBlack
csendes tag

Próbáltam balról a szántóföld felől megkerülni, de jött szembe egy zöld utánfutó, és a sofőr elég furán nézett rám, (kocsival voltam, hátsó üllésen egy csákány...) Gyalog nem akartam menni, mert én is hallottam ezt-azt a tanyáról, és a kutyákról...
Egy ismerősöm Nógrádverőcén volt katona kb. 30 éve, ott van egy bunker. Ha szembe állsz a bunker bejáratával balra van egy betonplacc kb. 10m * 20m, a bunker egy hosszú dombba van beásva, tetején 1-2m föld, ahogy bemész a bunkerbe jobbra 3 lépcső, és 2 db kis méretű, légmentessen zárható acél ajtó, a két ajtó után egy boltíves helység 2 * 2 * 3.6 m, és a helység vége téglával lefalazva... A Nógrádverőcei bunker, és amit Te Únyban lefényképeztél szerkezetileg ugyanaz.
Mindkét bunkerben a téglafal mögött kell lennie "valaminek", régebben ott is vasajtó volt. Az ismerősöm a bunkerben csak most járt, de mondta, hogy a 70-es években elég nagy mozgás volt a bunkerben (katonák jöttek-mentek, vittek be ládákat.) Nem valószínű, hogy csak olyan kis helységben dolgoztak.
Nógrádverőcén 1981-ben megszüntették a rakétabázist, ekkor a második helységet markolóval kiszedték (be van sűlyedve a föld), az ajtót leszedték és lefalazták, ekkor rakták be a két szellőzőt álcázás képpen (ami szerintem elég hülyén néz ki, a két ajtó légmentessen zár, a szellőző viszont bejuttatja a kinti levegőt...) A külső ajtón a három zsanért, és a két hajtóhart a katonaság lehegesztette. Nógrádverőcén a bunker a bázison kívül van, vagyis nem őrzik, a két vasajtó már eltűnt... A bunker fölött a kábel kitépve / kiásva, de egy helyen kb. 30 m-re a bejárattól a kábel vége lemegy a földbe, vagyis a bunkerbe.
Kiváncsi voltam Únyban mi a helyzet, és hogy át lehet-e jutni a második helységbe.
Elvileg M-zárolt cuccoknak, levegőztetőnek, generátornak, és egy vészkijáratnak kell lennie. Erről tudsz valamit?

(#1592) Brian_RL


Brian_RL
aktív tag

Rákosligettől 10 percre a Rauch tónál van ez az épület:
[link] [link]

Nemtudom mennyire volt katonai, szerintem valami rádióállomás lehetett. Mellette volt régen egy laktanya, amit otthagytak, és egy bácsika rátalált egy csomó régi cuccra. Térképtartókra, régi gázmaszkokra, szűrővel :D Ment is a "falu" apraja nagyja a kiárusításra. poén volt

(#1593) hadsz válasza InBlack (#1591) üzenetére


hadsz
tag

Szerintem érdemes a kocsit lerakni a sarkon,a buszfordulónál és onnan gyalog felballagni.Kényelmes tempóban 20 perc séta.Ha a szántóföldön mész kellő távolságban a tanyától,a kutyáktól sem kell tartani.
Azok a kis bunkerek egyszerű szakaszfedezékek voltak,minden tüzelőálláshoz tartozott egy,azokban biztos,hogy nem volt semmi olyan technika ami a hermetizált működést biztosította volna,max egy szellőzőcső. /legutóbb két hete Börgöndön láttunk ugyanilyeneket/
Ami Únyt illeti, én úgy gondolom,hogy azok az ajtók egyszerű páncélajtók voltak,nem zártak teljesen légmentesen /nem is volt rá ott szükség/,ellenkező esetben szűrőknek kellett volna lenni a szellőzőkön.
Persze az objektum területén van HÁP is,ami valamivel nagyobb bunker,bár komoly önfenntartó rendszere annak sem volt,de sajnos le van zárva.

[ Szerkesztve ]

(#1594) benemano válasza Juríj (#1584) üzenetére


benemano
csendes tag

Milyen szélesek ? Lehet akár konténer talapzata. Láttam ilyesmi megoldást konténerbe telepített hiradóeszközöknél.

Van körülötte bármi, ami arra utal, hogy kábel vezetett odáig ?

[ Szerkesztve ]

(#1595) Juríj válasza benemano (#1594) üzenetére


Juríj
csendes tag

Szia !
Igen, érdekes a dolog, és felettébb talányos. Jól megnézve a széllességét, olyan "láncosoknak" való 3m körüli, magassága 40-50 cm, én a rámpát kizártam mert nincs se le se felhajtója (talán vasból volt ?). Viszont nagyobb átmérőjű 100mm körüli vászon és acélszál erősítésű gumicső szerűség maradványai fellelhetők. Valamint mindkét oldalán kb. 1m-re 80mm átmérőjű cső(acél) levágott maradványában lehet felbukni(feltehetően egy nyitott szint tartott). Irányát pedig kelet-nyugatira lőtték be( véletlen is lehet ) Hossza kb. 15m és egymás mögött kettő van vonalban.
Ez minden amit tudok.

Ami Szovjet rossz nem lehet

(#1596) Juríj válasza hadsz (#1589) üzenetére


Juríj
csendes tag

Vagyis egy vezetési pont ?

Ami Szovjet rossz nem lehet

(#1597) benemano válasza Juríj (#1595) üzenetére


benemano
csendes tag

akkor ez alátámasztja a gyanúmat, hogy telepített konténerek talapzatát találtad meg, amihez földkábelen juttatták el a tápfeszültséget. Ez leginkább ideiglenes telepítésű HDM központokra volt jellemző, amit Ural alvázakon hurcoltak ide-oda ...

(#1598) tazman75 válasza hadsz (#1593) üzenetére


tazman75
csendes tag

Ezek szerint a HÁP-okat lezárták ott is.
Én Kalocsán találkoztam hasonlóval, a Nyeva HÁP ott le is van falazva. Sajnos már nem volt szufla az akkuimban, hogy lefotózzam.
Máshol is találkozott valaki hasonlóval?

(#1599) InBlack válasza hadsz (#1593) üzenetére


InBlack
csendes tag

Nógrádverőcén egy bunker van, a katonai bázistól 0.5 km-re, tözelőállás kb. 10 db volt (a bunkertől elég messze), a mesterséges gödrök még megvannak, és mindegyikhez ment egy kábel, a kábelek végetérnek (lemennek a földbe) a mesterséges dombba, ahol a bunker van. A bunker szerintem atomtámadás esetén vagy fedezék, vagy földalatti irányítóközpont.
A bunker építészeti szempontból kibírná az atomtámadást, de csak 6-8 órára nyújtott volna védelmet. A bunkerbe befelé vezető folyosó téglából van (ez lehet, hogy összedőlt volna), a vasajtó mögött viszont minden előre legyártott betonelemekből van, benne 3cm-enként 0.5cm-es betonvas összeheggesztve. A vasajtókon volt gumiszigetelés, amit a két hajtókar a kerethez préselt. A keret 4 csavarral volt befogva, és a keret és a beton között gumicső szigetelés. Valószínűleg légmentessen kelett, hogy zárjon, és ráadásul 2db ajtót építettek be. A szellőzők 1961-ben az építéskor nem voltak meg, később (amikor felszámolták a bázist) 1980-ban építették be (szerintem álcázás képpen), ekkor vették ki a második helységet, és falazták le az átjárót.
Nógrádverőcén csak markolóval lehetne bejutni a harmadik helységbe (a téglafal mögött 3.6m föld + fal v. vasajtó. Felülről leásni 1.5m föld + 30 cm erősített vasbeton).
A kérdés, hogy miért temette be a katonaság a bunkert, és hegesztette le a vasajtót?

Írtad, hogy a HÁP Únyban le van zárva, azt ki zárhatta le? A katonaság 1977-től nem használja. (Nem hiszem, hogy magánterület enne.)
A Nógrádverőcei bunker is le volt lakatolva egy ideig. Amikor a külső lehegesztett vasajtót valaki kinyitotta, a belső vasajtót lelakatolták, kb. 2 évig volt lelakatolva (csak hát mindig eltűntek a lakatok, egyik héten be lehetett menni, másik héten lelakatolva... aztán az ajtók is eltűntek...)

(#1600) hadsz válasza Juríj (#1596) üzenetére


hadsz
tag

ha úgy vesszük,igen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.