Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) joci232


joci232
csendes tag

mezőfalvárol tudnátok képetet mutatni?
Apának kellenének kicsit nosztalgiázni :)

(#1952) ócskás válasza joci232 (#1950) üzenetére


ócskás
aktív tag

Siló Mezőfalván az Egyetértés MGTSZ udvarán volt (de hülyék lettek beásni a föld alá).
RAKÉTAINDÍTÓ SILÓ MO.-N NEM VOLT!
#153 ÉS #191 hsz-ben szereplő indítóállványok voltak ott.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1953) boeing707


boeing707
csendes tag

Ha valakit még érdekel a Zejlava-i reptér és a radar, akkor:
opuszczone.com
galerie
Kraje
Chorwacja

(#1954) ócskás válasza boeing707 (#1953) üzenetére


ócskás
aktív tag

Remek oldal! :R

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1955) ócskás válasza boeing707 (#1953) üzenetére


ócskás
aktív tag

Megnéztem a Priopjaty-sorozatokat, és egyre inkább érlelődik bennem egy látogatás terve.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1956) boeing707 válasza ócskás (#1955) üzenetére


boeing707
csendes tag

Hát.............nem tudom, megérné-e?
Többször voltam a közelében, de nem szántam rá magam.
Az eset után 2 nappal repültem el a dolog felett, igaz 10 km-es oldaltávolsággal, s onnan néztük a lenti ábrát. Igaz, akkor még csak azt tudtuk,hogy annak ott lent nem szabadna füstölni.

(#1957) ócskás válasza boeing707 (#1956) üzenetére


ócskás
aktív tag

Már ötödik éve szervezek oda egy motorostúrát, de még mindíg a kezdeti fázisoknál tartok...Persze nem csodálkozom azon, hogy nincs rá túljelentkezés :)
Amióta a téma felkeltette az érdeklődésem, azóta rendszeresen találkozom sokszor önmaguknak is ellentmondó anyagokkal, publikációkkal, nem beszélve a vadabbnál vadabb városi legendákról...,Sokszor úgy érzem, nem áll össze a kép
Igazából nem a katasztrófaturizmus kedvelt látnivalóira (a felrobbant négyes blokk porladozó betonszarkofágja, és a lakatlan "szellemváros" máladozó épületei) vagyok kiváncsi, hanem a zónán belüli növény- és állatvilágra, az élet nyomaira.
Természetesen szivesen megnézném Csernobilt, Pripjatyot és ha van rá lehetőség Kopacsit is (bár Kopacsit a radioaktív mentesítés közben szinte azonnal ledózerolták, gyanítom, hogy az a rész a zóna mai napig is legszennyezettebb részének közelsége miatt nem látogatható)
Hogy megérné...? Igazából nem tudom, de talán segítene néhány dolgot megértenem, és esetleg választ kapnék régóta megfogalmazódott kérdéseimre.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1958) Manópapa válasza joci232 (#1951) üzenetére


Manópapa
csendes tag

Falván volt híradós és légvédelmi rakéta bázis is. A Híradós bázist építhette édesapád (bár ki tudja) én magam ott hordtam földet billencs Rábával, és tényleg elég durva építmények készültek, iszonyat vasajtókkal, mindenki azt hitte hogy valami durva haditechnika lészen ott.
Az építmények részben föld alattiak, de csak annyira, hogy a tetejükre hordott föld miatt messziről látszik ahogy kiemelkednek a sík vidékből :D
Hiába, már akkor is nagy mesterei voltunk az álcázásnak :)
Egyébként boldog karácsonyt mindenkinek!

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

(#1959) ócskás


ócskás
aktív tag

Békés, boldog Karácsonyt mindenkinek!

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1960) hadsz


hadsz
tag

Szeretetben gazdag,békés Karácsonyt kívánok mindenkinek!

(#1961) tazman75


tazman75
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Végetért a "száműzetésem".
Külön köszönet Ócskásnak és Hadsznak!

(#1962) tazman75 válasza joci232 (#1950) üzenetére


tazman75
csendes tag

Én ott szolgáltam '94-'95-ben. Biztosíthatlak, valóban voltak hatalmas vasajtók. Siló(k)ról nem tudok, de szerintem nem voltak. Ami valóban nagy földalatti beton "bunker" volt az a HÁP volt. Ha jól emlékszem, a "személyzeti" bejárat 4 vasjtóból állt, zsiliprendszerrel. Emlékeim szerint a külső betonréteg kb 80-100 cm vastag volt. PeppErKorN-t kéne megkérdezni, szerintem jobban tudja. ;]

(#1963) ócskás válasza tazman75 (#1961) üzenetére


ócskás
aktív tag

Üdv ismét köreinkben! :R

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1964) tazman75 válasza ócskás (#1963) üzenetére


tazman75
csendes tag

Kb három hete jártam átutazóban Tolnán, már az említett tartályokat is kiemelték.
Pedig hatalmasak voltak. ha igaz az a háttérinfó, amit hallottam, innen látták volna el dél MO.-n állomásozo CA egységeket. Taszár nevére konkrétan emlékszem, tehát repülő üzemanyag (kerozin) is volt ott.

Ha van helyesírási hiba, tudd be a gipszes bal kezemnek!

(#1965) hadsz válasza tazman75 (#1961) üzenetére


hadsz
tag

Üdv újra a fedélzeten! :)

(#1966) joci232 válasza tazman75 (#1964) üzenetére


joci232
csendes tag

a CA az mit takar tudom vmi orosz csapatot de pontosabban mit? :) :)

(#1967) hadsz válasza joci232 (#1966) üzenetére


hadsz
tag

Советская Армия = Szovjetszkaja Armija / Szovjet Hadsereg

(#1968) joci232 válasza hadsz (#1967) üzenetére


joci232
csendes tag

köszi a gyors választ :DD

(#1969) joci232


joci232
csendes tag

akit érdekelnek a csernobili események és következményeik annak ajánlom ezt a könyvet:
bár még nincsen meg (megrendeltem) de az ajánló alapján nagyon érdekes lesz... :)

[ Szerkesztve ]

(#1970) tazman75 válasza hadsz (#1967) üzenetére


tazman75
csendes tag

Kösz a magyarázatot! ;]
Privi ment!

(#1971) tazman75


tazman75
csendes tag

Látom nagyon ünnep van... ;]

(#1972) ócskás válasza joci232 (#1969) üzenetére


ócskás
aktív tag

Ha már Csernobil: A csernobili csata

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1973) szavapart válasza ócskás (#1972) üzenetére


szavapart
csendes tag

És még több Csernobil:[link]

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!

[ Szerkesztve ]

(#1974) ócskás


ócskás
aktív tag

BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1975) buldog-bódog


buldog-bódog
csendes tag

B U É K ! 2 0 1 0
Kívánok Neked áldásokban gazdag,
békés, boldog újévet!

buldog-bódog, dodi

Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

(#1976) tazman75


tazman75
csendes tag

Minden kedves "fórum társamnak", boldog új évet és szebb jövőt (szebb jövedelmet) kívánok!

(#1977) pocok6


pocok6
csendes tag

Boldog Új Évet!Szebb jövőt több jövedelmet kívánok minden olvasónak!

(#1978) PeppErKorN


PeppErKorN
tag

Kedveskéim!
Kutatásban, ismeretszerzésben gazdag, de a kihalt objektumok sokaságának növekedésétől mentes újévet kívánok.

[ Szerkesztve ]

--K--N--R--

(#1979) alakin


alakin
újonc

Szevasztok! Elöször is mindenkinek BUÉK!
Lenne egy olyan kérdésem,hogy tudnátok-e bövebb tájékoztatást adni a Pestszentimrei szövet utcai volt légvédelmi laktanyáról? Probáltam utánanézni,de van ahol volt szovjet van ahol volt magyar laktanyának irják. Most paintball pálya van rajta. Meg a hozzátartozó emeletes házakba még most is laknak lakók. vagyis csak sejtem,hogy régen az is a laktanyához tartozott vagyis a családtagok lakhatak ott. Itt lakom töle kb 20 sétára. Van pár friss képem ha kell majd belinkelem.
Elöre is köszi ha valaki bővebben tud róla irni.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1980) PeppErKorN válasza alakin (#1979) üzenetére


PeppErKorN
tag

Szia alakin!
Ez a 11/13 (MN7816) Honi Légvédelmi Rakétaosztály (hívóneve: ÓDA) tüzelőállása. A mellette található laktanya pedig otthont adott a 11/7 (MN3265) osztálynak (hívóneve: BOLTÍV, tüzelőállása Felsőpakony (egyesek szerint Ócsa)) is.
A helyzetet árnyalja, hogy ÓDA leginkább „gyáli osztály”-ként volt ismeretes, holott mind a laktanya, mind a tüzelőállás Budapesten települt.
A 11/13 osztály Sz-125 Nyeva típusú, a 11/7 pedig Sz-75 Volhov légvédelmi rakétakomplexummal volt felszerelve.

--K--N--R--

(#1981) alakin


alakin
újonc

Köszi szépen a választ. Igen azt én is hallottam,hogy sokszor gyáliként emlegették,pedig a 18. kerületben van.
Esetleg nem tudsz még ajánlani itt pest,gyál,felsöpakony környékén ilyen bejárható volt laktanyát,objektumot?

(#1982) hadsz


hadsz
tag

Békés,boldog Új Évet kívánok minden fórumtársnak és idelátogatónak!

(#1983) ócskás válasza hadsz (#1982) üzenetére


ócskás
aktív tag

Hadsz!
Megint valami baj van a galériáddal! (képek helyett piros X -ek)

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1984) ócskás válasza alakin (#1981) üzenetére


ócskás
aktív tag

Ha megengeded ajánlanék néhányat:
-11/12 "Üzem",Szigethalom 47°18'31.30"N 19°00'12.96"E
- 11/7 "Boltív" Ócsa :) (Felsőpakony) 47°20'06.52"N 19°16'12.59"E
- viszonylag közel van Tököl (repülőtér)

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1985) hadsz válasza ócskás (#1983) üzenetére


hadsz
tag

Tudom sajnos... :(

Kb két-három hete ez van,fogalmam sincs,hogy mi az oka.Talán a honlap szerverével lehet valami.Próbáltam mailt küldeni a feltüntetett címre,de azt is visszadobta a rendszer...

(#1986) zollye


zollye
csendes tag

POZITÍV eredményekben, jó egészségben gazdag Újévet kívánok Minden Fórumtársnak! :K

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#1987) alakin válasza ócskás (#1984) üzenetére


alakin
újonc

Köszi az infót!
Ócsa-Felsőpakony tökéletes nyáron szoktam arra bringázni meg fényképezni. Tököl meg Szigethalom majd max. hév meg bicó. :)

(#1988) Végbéla


Végbéla
csendes tag

Sziasztok!

Most, az ünnepek alatt találtam rá erre az oldalra, a Vegáról keresgéltem adatokat. Ócskás, néhány kiegészítést engedj meg a Nagykanizsai adatokhoz.
Nagykanizsán összesen 5 laktanya volt, szovjet csapatok nem voltak.
Dózsa laktanya (később Thúry) - gépesített lövész
Gábor Áron laktanya - azt hiszem, hogy légvédelmi rakétások voltak (de mindenképpen rakétás)
Kossuth laktanya - a nyolcvanas években a gl. dandár tüzérsége + önálló R-70 osztály
határőr - ma is aktív
Rt bázis - ma is aktív. Emellett régebben volt egy M. zárolt tábori kórház is.

A Gábor és a Kossuth helyén (egymás mellett voltak) ipari park, a Dózsa helyén bevásárló központ van.

A Vegák további sorsa: a rakétákat egy erre szakosodott cég szétbontotta, most egy csepeli raktárban vannak a megrongált radarok, a műanyag orrkúpok és a titánból készült vezérsíkok. Újrahasznosításra várnak... (a radarokban értékes nemesfémek vannak). A hajtóműveket már szétbontotta egy MÉH-es csapat - nem cigók, legális, tisztességes társaság.

(#1989) Végbéla


Végbéla
csendes tag

Még néhány kérdés, ha valaki tudja a választ, megköszönöm.
A Vega rendszer mennyire elavult? Nem lett volna érdemes rendszerben tartani? Mivel lehetne helyettesíteni ? Sz-300 v. Sz-400 v. Patriot?

(#1990) ócskás válasza Végbéla (#1989) üzenetére


ócskás
aktív tag

Véleményem szerint egy fegyverrendszert akkor nevezhetünk elavúltnak, ha már nem tudja ellátni azon feladatát, amire tervezték. Amire tervezték ( nagy magasságban és sebességgel repülő légicélok megsemmisítése), arra a 200-as mind a mai napig képes (lenne ha volna!).
Néhány adat:
Характеристика С-200А С-200В С-200Д
Число каналов по цели 1 1 1
Число каналов по ракете 2 2 2
Дальность действия, км 17-180 17-240 17-300
Высота полета цели,км 0.5-40 0.5-40 0.3-40
Длина ракеты, мм 10600 10800 10800
Калибр ракеты мм 860 860 860
Стартовая масса ракеты, кг - 7100 8000
Масса БЧ, кг 217 217 217
Вероятность поражения цели 0.45-0.98 0.66-0.99 0.72-0.99
C-200A - Angara
C-200B - Vega
C200Д - Dubna
Az adatokat átnézve látszik. hogy a komplexumnak kutya kötelessége akár az SR-71 -et is "leszólítania".
A 200-as bevethető volt nagy kötelékek ellen és elvben bevethető volt ballisztikus rakéták elleni rakétavédelmi túzrendszer tagjaként is (bár ilyen célból soha sehol nem alkalmazták). Természetesem mindkét esetben nukleáris harci rész alkalmazásával.

Nem lett volna érdemes rendszerben tartani? Erre e kérdésre nehéz válaszolni, de úgy gondolom, hogy: nem! Sajnos az egykor nagyszerűen felépített tűzrendszerünkre a '80-as évek végén már ráfért volna egy kis fejlesztés (tervezték a 300-asok beszerzését), de az időközben beütött gazdasági krach, a rendszerváltás, haderőreform majd a Szovjetúnió szétesése egyértelművé tette a már tervezett fejlesztések elmaradását.Mindezek a tűzrendszer elsorvaszásához vezettek (a komplexum alkatrészellátása és pótlása a SzU. szétesése után kissé problémássá vált, de más hozzáállással és természetesen pénzzel áthidalható lett volna...De hát hazánk nagyjai máshogy gondolták...! Amikor a 200-ast kivonták hadrendből, a Lengyelek azonnal jelntkeztek érte. Cserébe felajánlották az akkor még meglévő Nyeva komplexumaink átalakítását és modernizálását. /A történethez hozzátartozik, hogy a komplexum kábelkötegeit nem tudtuk volna részükre prezentálni - / )

Mivel lehetne helyettesíteni ? Helyettesíteni? Minek? A "haderőreform" után a Honvédség struktúrája és alkalmazási elvei olyan mértékben megváltoztak (lásd pl: tűzrendszer felszámolása), hogy mára már az is csoda, hogy az Arrabona még létezik...

Technikai szempontból: a SzU.-ban 300-asok bizonyos tipusaival kivánták a Vegát leváltani. A hadrendbe állítása óta az oroszok folyamatosan fejlesztették, több tipusa ismert - . A 400-as véleményem szerint tökéletesen alkalmas a Vegát kiváltani, a Patriot-ról nem tudok ill.nem is igazán akarok véleményt nyilvánítani

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1991) ócskás válasza Végbéla (#1988) üzenetére


ócskás
aktív tag

Köszönöm Nagykanizsával kapcsolatos kiegészítést és javítást! :R

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1992) Végbéla válasza ócskás (#1990) üzenetére


Végbéla
csendes tag

Miért kéne pótolni egy nagy teljesítményű légvédelmi rendszert? Minél jobban fel vagy készülve egy esetleges támadásra, annál kisebb az esélye annak bekövetkeztére.
Azért ha körülnézünk, bizonyos irányokból markáns magyarutálatot láthatunk. Kicsi az esélye egy olyan akciónak, amelynél alkalmazni kéne, de emlékezzünk: Milosevics sem volt teljesen normális, s ha annak idején nem egy 21-es jön át a határon, hanem egy 29-es, az ellene emelt MiG 21 MF-nek csak a füstölgő roncsait nézegethettük volna. S vannak még a szomszédoknál hasonló arcok...
Így aztán másra nem számíthatunk, csak arra, hogy adott esetben majd megvédenek bennünket a NATO-n belüli barátaink (mert szerintem ott is max. a németekre, lengyelekre és a törökökre számíthatnánk)?

(#1993) tazman75 válasza Végbéla (#1992) üzenetére


tazman75
csendes tag

Meg a Mistral-okra ;]

(#1994) tazman75 válasza ócskás (#1991) üzenetére


tazman75
csendes tag

A börgöndi reptéren milyen gépek állomásoztak?
Egyáltalán aktív reptér volt vagy tartalék?

(#1995) ócskás válasza Végbéla (#1992) üzenetére


ócskás
aktív tag

Hazánk légterének védelme nem arról szól, hogy (állami szinten kuncsorgunk valami kis kölcsönért, aminek egy részét azonnal ellopják a politikusok, majd a még megmaradt aprópénzen) megvesszük pl a 400-as komplexumot (na persze nem az egészet! szigorúan csak a töredékét, mert többre már nem futja!) , odabiggyesztjük az ország közepére, egy-két embert kinevezünk kezelőnek és így elijesztjük a gaz ellent!

Lehet, hogy félreérthető voltam: nem egy, ahogy fogalmaztál: "nagyteljesítményű" rakétakomplexumot kéne pótolni hazánk légterének védelmében, hanem egy komplett tűzrendszert! Néhány korszerű légvédelmi komplexum rendszerbeállítása nem igazán javíthatna a még megmaradt légvédelem hatékonyságán (Arrabona), sőt, az ezekhez szükséges infrastrukturális – üzemeltetési, javítási, híradási, kiképzési, stb. – feltételek hiánya és a megmaradó fegyverzeti rendszerekhez való illesztetlenség még rontana is a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1996) ócskás válasza tazman75 (#1994) üzenetére


ócskás
aktív tag

1936. tól a Magyar Királyi Légierő, majd a II.VH idején közös magyar-német repülőtér volt.
1951. és 1957 között az 59. Csatarepülő Ezred települt a repülőtérre,1973-tól a Csapatrepülő Parancsnokság és a MI-2es Könnyü Helikopter Osztály, majd 1975-1992 között Vezetés Biztosító Futár Helikopter Ezred használta a repülőteret,

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1997) Végbéla válasza ócskás (#1995) üzenetére


Végbéla
csendes tag

Persze én sem azt gondoltam, hogy elég egy korszerű bázis, és már minden rendben. De mélységesen elszomorít, hogy a honvédelemben is ugyanazt látom, mint a gazdaságban: megszüntetünk minden jól-rosszul működő egységet, aztán várjuk a külső (EU/NATO) segítséget.
Azt feltételezem, hogy ha a Vega rendszerben marad - ha a műszaki színvonala alapján érdemes fenntartani -, vele együtt a megfelelő elhelyezéssel és számban rendszeresített KUB ütegek hatékony légvédelmet biztosíthatott volna. Úgy, ahogy Te is írtad: a megfelelő kiszolgáló egységekel együtt.

(#1998) ócskás válasza Végbéla (#1992) üzenetére


ócskás
aktív tag

Jut eszembe: ha van a gépeden Google Earth, akkor innen le tudod tölteni az 1989-es állapotot! Rögtön látni fogod, hogy mennyire komplex rendszer volt a Mo.-i tűzrendszer, és ennek csak egy része volt a 200-as.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1999) tazman75 válasza Végbéla (#1997) üzenetére


tazman75
csendes tag

Jelenleg úgy tudom, hogy a maradék KUB-ok "hatástalanítása" folyamatban van.
Különben, azok igazán csapatlégvédelmi fegyverek. Igaz, önjáró, de nagyon sok kéne belőle. Ócskásnak igaza van a volt renszer komplexitásával kapcsolatban.
Amit ma Magyarországon légvédelemnek neveznek, még viccnek is rossz.

(#2000) tazman75 válasza ócskás (#1996) üzenetére


tazman75
csendes tag

Kösz!

Azt hittem hasonlóan az őcsényi reptérhez, ez is tartalékként szerepelt.
Bár az őcsényi is aktív volt a II. VH ideje alatt, utána viszont nem tudom a sorsát.
Gyerekkoromban sokat jártam arra, de míóta emlékszem rá sport reptérként szerepel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.