Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) ócskás válasza Joci525 (#2349) üzenetére


ócskás
aktív tag

-Nyírtelek aktív, tehát felejtős...
-Péterkert és Hajdúsámson között lőszerraktár volt/van. 1989-től 5.LŐR, majd 2007-től 7.ITR néven működik. Ez is felejtős...
-BARS (erről Te is írtál ;) )

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2352) ócskás válasza danielblack (#2350) üzenetére


ócskás
aktív tag

Nyírbátor: határőrség

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2353) buldog-bódog


buldog-bódog
csendes tag

nyíregyháziak ide: radarvupcmail.hu

Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

(#2354) buldog-bódog válasza buldog-bódog (#2353) üzenetére


buldog-bódog
csendes tag

bocs: radar@upcmail.hu

Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

(#2355) cadmester


cadmester
tag

(#2356) ócskás


ócskás
aktív tag

A GE mostani frissítése valahogy érdekesre sikeredett:
Etyek, 2001-es állapot!

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2357) hadsz válasza ócskás (#2356) üzenetére


hadsz
tag

Úgy tűnik,ők visszafelé haladnak az időben... :)
Annak idején szívesen megnéztem volna!

(#2358) cadmester


cadmester
tag

Bad Kissingen melletti ex-amerikai bázis

[ Szerkesztve ]

CAD + FEA

(#2359) tibi360


tibi360
újonc

http://becsapott.blogol.hu/
olvassa akit érdekel egy ismerős igaz története...thx...

00000000000000

(#2360) ócskás válasza tibi360 (#2359) üzenetére


ócskás
aktív tag

Szó ami szó, érdekes írás. Ha már erre tévedtél, légy üdvözölve! Bár más dolgokról szoktunk itt beszélgetni, foglalj helyet itt körünkben... előbb-utóbb biztos, hogy találsz olyan témát, ami téged is érdekel :)

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2361) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Srácok, az Urak Asztala mikor "zárt be"? Köszi!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#2362) ócskás válasza bLaCkDoGoNe (#2361) üzenetére


ócskás
aktív tag

1996-ban.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2363) bLaCkDoGoNe válasza ócskás (#2362) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

:R

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#2364) ócskás


ócskás
aktív tag

Lehet, hogy már láttátok...

BARS109

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2365) danielblack válasza ócskás (#2364) üzenetére


danielblack
csendes tag

Ide egyszer még elmegyek :-D Am nagyon nagy itt a csend mostanság :F

(#2366) hadsz válasza ócskás (#2364) üzenetére


hadsz
tag

Szomorúan látom,hogy most már a hőcserélő egységek házait is teljesen szétrombolták.Másfél éve ezek még úgy-ahogy megvoltak...


(#2367) ócskás válasza hadsz (#2366) üzenetére


ócskás
aktív tag

Shustykevych BARS képei az exif alapján április 18. -án készültek.Lehet, hogy tavasszal már a tornyokat sem fogom látni, ha ilyen iramban folytatódik a rombolás...?

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2368) ócskás válasza danielblack (#2365) üzenetére


ócskás
aktív tag

csendesebb időszakot élünk... :F

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2369) hadsz válasza ócskás (#2367) üzenetére


hadsz
tag

Igazad van,eszerint még egy év sem telt el a két állapot között.Szerintem a tornyok és az objektum megvárnak. :)

(#2370) ócskás


ócskás
aktív tag

EZT most találtam.

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2371) boeing707 válasza ócskás (#2370) üzenetére


boeing707
csendes tag

Aki még nem szégyenli Puskin nyelvét, vagy nem "akarta" elfelejteni, sok érdekes apróságot tudhat meg. Nagyon érdekes forrás.

(#2372) boeing707 válasza ócskás (#2370) üzenetére


boeing707
csendes tag

Ezt viszont máshol találtam
47 09 18,26
17 46 49,56
Nem emlékeztet ez egy Szibéria-i hasonló képződményre?
Biztos, hogy nem TSZ udvar.........!!!

(#2373) hadsz válasza ócskás (#2370) üzenetére


hadsz
tag

Az látszik szerintem a cikken,hogy egy lelkes laikus írta,aki innen-onnan összeszedett információkat ollózott össze.A térképet pl egy magyar srác készítette,az antennákról szóló rész is egy az egyben át lett másolva /fényképekkel együtt/ egy számunkra már ismert oldalról.Az 5 emeletes labirintusrendszerről inkább nem is beszélek... Ezt egyébként a kommentek között is kétségbe vonják :)

[ Szerkesztve ]

(#2374) hadsz válasza boeing707 (#2372) üzenetére


hadsz
tag

Ez a Herend melletti PDRC híradó bunker /передающий радиоцентр/,kódneve: Szpeska. AU13-as elemekből összerakott 50m hosszú kétszintes bunker,a hatvanas évek vége felé épült.Körülötte a területen antennamezők voltak,valamint közvetlen földalatti kábelösszeköttetése volt a nagyteveli vezetési ponttal.Minden parancsnoki központ "közelében" /5-25km/ található egy ilyen az NDK-tól kezdve Csehszlovákián,Lengyelországon stb. át a Nagy Testvérig. : )
Tényleg nem TSZ udvar! :)

fotók itt: [link]

(#2375) ócskás válasza boeing707 (#2371) üzenetére


ócskás
aktív tag

Való igaz, hogy érdekes, csak sajnos nem autentikus.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2376) ócskás válasza hadsz (#2373) üzenetére


ócskás
aktív tag

"Подземные лабиринты военной части имеют пять этажей" :Y

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2377) LiquidCool


LiquidCool
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Nagy érdeklődéssel olvasgatom a topikot, álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyi és ilyen területek pusztulnak országunkban...úgy látszik ennyire gazdagok vagyunk...(?)
Lenne egy kérdésem:
Van valakinek infója arról, hogy mi lehet itt:
a 2-es főút mellet Vác és Szödliget között van egy kisebb objektum, (47.745386,19.141819) 3-4 őrtoronnyal, benne erős "INK-ALL" őrséggel.
Kiváncsi vagyok mi lehet ez, mivel Vácon a 2 laktanya már régen megszűnt.

(#2378) boeing707 válasza hadsz (#2373) üzenetére


boeing707
csendes tag

Az igazi fanatikust az különbozteti meg a megélhetési politikustól. hogy az előbbi a sorok között is tud olvasni. Vagy talán fordítva? De ezt mindenki maga döntse el. Az 5 emelet csak egy zavaró kitérő!

(#2379) ócskás válasza LiquidCool (#2377) üzenetére


ócskás
aktív tag

Ha minden igaz: MH 1. Honvéd Tűzszerész és Aknakutató Zászlóalj (MH 1. HTAZ) Robbanóanyag Raktár. Aktív!

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2380) LiquidCool válasza ócskás (#2379) üzenetére


LiquidCool
csendes tag

Egy ismerősöm is BOLŐR-re tippelt, csak a "civil" őrség bizonytalanította el.
Bár Szabadszálláson is külön biztonsági cég adta az őrséget '99-ben - ezért kopaszként "mű-egyetem"-nek neveztük az AKK-ot.
Akkor kezdték el a felújításokat: új ablakok, új kazánok, étkezde renoválás, stb... Pár évre rá valahogy 2004-körül azt is bezárták, mint a tapolcait, ahová áthelyeztek. Ott viszont nem volt "mű"-őrség...
Sajnálom mindkettőt, (mindegyiket) hatalmas területek - hatalmas lehetőségekkel, de úgy látom, szinte mindegyik bezárt objektum teljesen lepukkan, mire hasznosításra kerül.

Köszönöm az infót, szép napot mindenkinek!

(#2381) hadsz válasza ócskás (#2367) üzenetére


hadsz
tag

Hát nagyon úgy néz ki,hogy ráéreztél a dologra,illetve én voltam túl optimista a bázis közeli jövőbeli állapotát illetően...
az egyik torony már fekszik...

(#2382) ócskás válasza hadsz (#2381) üzenetére


ócskás
aktív tag

Ezt álmomban sem gondoltam volna...

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2383) akos33


akos33
csendes tag

Helló. Újonc vagyok a témában de nagyon érdekel. Herenden lakok, nem messze a BARS 504-estől. Kölyökkorom óta járkálok oda fel, éss nagyon érdekel a múltja. Itt Herenden többfélét is mesélnek róla az öregebbek. Például egy elég megbízható öreg rádiós bácsi(az állomásuk már az oroszok idején is ott volt a bázis mellett) mondta, hogy igenis tároltak fenn rakétákat a garázsokban a szállító teherautóikon, éss egyszer ki is lőttek egyet. Azt mondta úgy nézett ki az indítás mintha lángolt volna az egész erdő, ki is hívták a tűzoltókat de Herendnél a ruszkik megállították őket... :)
Szóval vannak ott fenn érdekes dolgok. Meg tudná osztani velem vki profibb hogy miket tudtok róla? Lehet tudok hozzárakni még egy kicsit:)

(#2384) hadsz válasza ócskás (#2382) üzenetére


hadsz
tag

Ezt én sem...

(#2385) hadsz válasza akos33 (#2383) üzenetére


hadsz
tag

Szia,

azzal kezdeném,hogy ezt a rakétás,és különösen a kilövéses részét ne nagyon terjeszd,mert finoman fogalmazva köze nincs a valósághoz.Valóban volt olyan,hogy lángolt a környeken az erdő,de nem a rakéta miatt,és a tűzoltók sem azért igyekeztek oda.Az viszont igaz,hogy akkor az szovjetek senkit nem engedtek a környékre 3 napig.Az eset '73 szeptember 22-én történt,amikor egy hadgyakorlat során lezuhant a bázistól kb 1km-re 3db taszári MIG-21-es.Egy hatos alakzat első 3 gépéről csapódott a hegybe NY-ÉNY irányból.
Ami pedig a bázist illeti,egy összefoglaló cikk: [link]
Persze a cikkbe nem kerülhetett bele minden részlet,és tartalmaz két kisebb hibát is.Az egyikről a 2347-es hsz.-ben írok,a másik pedig,hogy nem a VSZ védelmi bizottságának az ülésén született a határozat,hanem az egyes tagországok védelmi bizottságainak üléséről van szó.
A garázsokban tárolt techinákól és nagyon sok egyéb érdekességről is volt már szó itt a fórumon,érdemes végigolvasni!

üdv

hadsz

[ Szerkesztve ]

(#2386) hadsz válasza hadsz (#2385) üzenetére


hadsz
tag

gépéről= gépe

(#2387) hadsz válasza hadsz (#2385) üzenetére


hadsz
tag

Na,most hogy ismét végigolvastam a cikket,még egy hibát találtam : a bunker kétszintes,nem három! Újabb félreértés... :N

(#2388) danielblack


danielblack
csendes tag

Ugyebár Január 1-től megszünteti a honvédelmi minisztérium azt a rendszert, hogy biztonsági cégek "őrzik" a katonai objektumokat, így ezután csakis katonák őrzik ezeket a területeket. Sok biztonsági cégnek kiadott terület levan lakatolva és kivan rakva egy tábla, és 1 héten egyszer végigsétál egy személy a területen "őrzés" címszó alatt. Ez mostmár reméljük megváltozik és nem lesznek mégjobban szétlopkodva ezek az egykor megbecsült létesítmények. Igaz ez nekünk lehet hogy korlátozás lessz a laktanyalátogatás terén, de ha ez az ára a dolognak akkor legyen. Meg amúgyis sok az olyan hely ami már nem a honvédség tulajdonába van. Meg ha ezek után katonák őrzik ezeket a területeket akkor legalább kiderül számunkra, hogy honvédségi vagy önkormányzati, esetleg magán kézben van a hely, hiszen most elég szegényes az információnk ezen laktanyákról, hogy vajon milyen kézbe vannak. Lehet hallani olyan tervekről, hogy jobban el lesznek osztva az ország területén a harcoló alakulatok a jobb védekezőképesség érdekében, így lehet újra benépesül pár létesítmény ;) Ráadásul még ez a kormány mindenképp viszaszeretné állítani a megszűntetett fegyvernemeket, mint a harckocsis vagy a tüzérség. Ezekből a tervekből meg majd meglátjuk mi lessz, hiszen raktáron még elég eszköz van a megalakításukhoz :-D

[ Szerkesztve ]

(#2389) ócskás válasza danielblack (#2388) üzenetére


ócskás
aktív tag

Lehet hallani olyan tervekről, hogy jobban el lesznek osztva az ország területén a harcoló alakulatok a jobb védekezőképesség érdekében
MH létszáma körülbelül 25 ezer fő, ebből 10 ezer fő adminisztratív létszám, 3x1000 fő külföldi missziókban teljesít szolgálatot. A szárazföldi haderő kb.8500 fő! Ha kicsit utánanézünk, hamar kiderül, hogy hazánkat adott pillanatban 5000-5500 katonánál több nem védi.A trianoni békediktátum 35 ezer fős létszámkereret engedélyezett hazánk számára.Ezt mostanra már erősen alúlmúltunk...(2008-ban a Magyar Posta létszáma 35600 fő volt).
MH harci alakulatai:
MH5. Bocskai István Lövészdandár (Debrecen)
-/62. Lövész Zászlóalj (Hódmezővásárhely)
MH5/24. Bornemissza Gergely Felderítő Zászlóalj (egykor Eger, most Debrecen)
MH25. Klapka György Lövészdandár (Tata)
MH25/88. Könnyű Vegyes Zászlóalj (Szolnok)
MH34. Bercsényi László Különleges Műveleti Zászlóalj (Szolnok)
MH59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis (Kecskemét)
MH12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred (Győr)
MH86. Szolnok Helikopter Bázis (Szolnok)
Ennyi, és nem több. Ezeket hová kéne jobban elosztani?
Ráadásul még ez a kormány mindenképp viszaszeretné állítani a megszűntetett fegyvernemeket, mint a harckocsis vagy a tüzérség.
Semmi gond a törekvéssel, csak hát pénz kéne hozzá. Az meg mint tudjuk, a legkevesebb...
Egy ilyen gazdasági helyzetben először is aztkellene rendezni, hogy legyen értelme katonának menni. A jelenlegi illetmények 80-140 ezer forintosak, a kezdő hivatásos illetménye 75-80, a kezdő tiszté 120 ezer forint körül van. Ez pedig, valljuk be,nem igazán vonzó.Arra nem futja, hogy megemeljék az illetmények összegét, akkor mi a fenéből vennének technikát?

A laktanyaőrzéshez nem fűzök véleményt...

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2390) akos33 válasza hadsz (#2385) üzenetére


akos33
csendes tag

Helló

előszöris: amit itt most leírok azt nem kötekedésnek szánom. Tudom, hogy ti jóval többet foglalkoztatok a témával, de valahogy a bácsinak elhiszem a rakétás, kilövős sztorit hiszen jó kapcsolatot ápoltak az orosz katonákakkal, mivel azok már akkor megtűrték őket, mikor a herendiek még nem mehettek fel a hegyre, mert őrizték egy bizonyos magasságtól(ezt nagyszüleimtől tudom, akik nem mellesleg a herendi vasútállomás közvetlen közelében élnek. Tőlük tudom, hogy szinte bármi feljuthatott a bázishoz, mivel ha olyan dolog érkezett vonaton amiről nem szerették volna felfedni, hogy micsoda akkor nemes egyszerűséggel csináltak egy kis áramszünetet a Hajagba vezető út és az állomás környékén, így senki nem látta mit szállítanak fel). Vissza térve a rakéta-storyra a bácsi (sajnos a nevét nem tudom, és egyszer beszéltem csak vele de ha esetleg megint találkoznék vele több infót igyekszem megtudni) látta is a rakéta szállító járművet. A repülőgép szerencsétlenségről is kérdeztük, és a két esetet külön emlegette. Nem mellesleg azt is meg tudta mondani, hogy az emlegetett rakétát valahova az Urál mögé lőtték fel, mindezt az egyik orosz katonától sikerült megtudnia.
Az információk mennyiségéből én elég megbízhatónak tartom ezt a storyt, de ha ti más véleményen vagytok én azt is megértem, de ha lehetséges akkor légyszi jelölj meg egy forrást amire te azt alapozod, hogy semmi köze rakétákhoz a Hajagnak.

Egy kérdés ami sok ideje foglalkoztata a bázissal kapcsolatban: nem tudja vki, hogy jelenleg mi történik ott? Mert a szögesdrótot meg a kerítést lebontották, és a agarázsok kapui is eltűntek. A dakoták voltak vagy vki más kezdte megbontani? Ha vki más akkor miylen céllal?

(#2391) ócskás válasza ócskás (#2389) üzenetére


ócskás
aktív tag

Javítom:
alúlmúltunk = alúlmúltuk
-/62. Lövész Zászlóalj = MH5/62. Lövész Zászlóalj

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2392) hadsz válasza akos33 (#2390) üzenetére


hadsz
tag

Üdv,

tudom,hogy nem kötekedésnek szánod,nem is vettem annak. :)
Amikor az idős rádiósról beszélsz,tudom kire gondolsz / a nevét én sem tudom,de szerintem utána lehet járni/.Egyébként amikor az említett baleset történt a Hajagon,még híre sem volt az objektumnak,mivel azt bő tíz év múlva kezdték építeni.
A rakétáknak pedig azért nincs köze az 504-hez,mert annak nem az volt a funkciója.A saját szememmel láttam,hogy egy ilyen objektum garázsaiban milyen járművek voltak.
fotók
A rakétás sztorit ezúttal nem kommentálom. :)

[ Szerkesztve ]

(#2393) ócskás válasza akos33 (#2390) üzenetére


ócskás
aktív tag

Igaz, hogy Hadsz kollégával beszélgetsz, de engedj meg egy-két gondolatot a hajagi rakétaindításról.

Nem mellesleg azt is meg tudta mondani, hogy az emlegetett rakétát valahova az Urál mögé lőtték fel, mindezt az egyik orosz katonától sikerült megtudnia.
- Hajag - Ural távolság 2000 km fölött van. A legrövidebb szakaszon. Erre a távolságra már nem mákosbeiglivel lőnek, ez már a közepes hatótávolságú ballisztikus rakéták (MRBM - Medium Range Ballistic Missile) feladata. Ilyen volt pl a Р-12 /8К63/ Nato kod:SS-4,2200km , továbbá a PT-15 Nato kód: SS-X-14, 2500km , és a méltán híres РСД-10 "Пионер" Nato kód: SS-20, 5000km. Mo.-n semelyik sem volt a három tipusból.
-Miért az Ural mögé? Miért nem Asztrahanyba (hiszen ott van az állami Lőtér)? Hajag-Kap Jar csak 2070 km...
-A hidegháború idején pl egy SS-20 indításra szerinted mennyire érzékenyen reagált volna a Nato (még akkor is, ha az a bizonyos gyártmány éppen a "birodalom" felé száguld)?
-Hadrendbe állítás elötti kisérleti lövészeteket mindíg az Állami Lötéren végezték, hadrendbeállítás után viszont már nincsenek további távolsági tesztek.

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2394) danielblack


danielblack
csendes tag

Egyetértek veled a honvédség mai 25.500 fős létszáma eléggé gyatra és ahogy többen is mondják szerkezete egy fordított piramisra emlékeztet, azaz több az irodai (adminisztratív) dolgozó mint a lövészárokba küldhető ember, ezt mindenképp orvosolják, például a legalább 6-8 ezer fős tartalékos állomány felállításával és egyéb létszámnöveléssel, de még így se lessz valami sok a létszám, egy minimum 50.000 fős honvédség kellene és annak a 70%-a harcoló... Lehetne is növelni a fegyveresek számát hiszen 72.000db AK 63D van a honvédségnek (inkurenciával együtt) plussz egyéb fegyverek, szóval van mit a katonák kezébe adni.... Eszközeink is vannak még elegendőek, pl 66 db T-72 ami M1 es szintre van felfejlesztve, na most ezek is pihenőn vannak a raktárokba, emellett van még úgy 100 sima T-72..
Egyedül a misszióban résztvevő katonai létszámban kell helyesbítenem ezzel a [link] -el.
Az a vicces az egészben, hogy az 5.000 000 fős bábország (egyesek Szlovákiaként emlegetik) keményen megszorongathatna minket egy konfliktus esetén, hiszen nekik még saját feljesztésű ÖNJÁRÓ lövegre
is futja, mi meg a vontatásos D-20 akat használjuk, szintén vicces számmal ami 12 db ot takar (mondjuk raktáron van belőle sok, meg a 2sz1 Gvozgyikából is)... :(
Na, de már megint regét írtam, csak ha belelendülök a dologba nem bírom abbahagyni :B

[ Szerkesztve ]

(#2395) ócskás válasza danielblack (#2394) üzenetére


ócskás
aktív tag

Köszönöm a missziókban résztvevő katonák létszámának helyesbítését. Bevallom, az ezer főt csak találomra írtam, de ezek szerint nem jártam olyan túl messze a dologtól. A 3-szor ezer pedig úgy jött ki, hogy a ténylegesen szolgálatot teljesítők létszámához hozzáadtam azt az ezer főt, akik éppen felkészülnek a külszolgálatra , ill. hozzáadtam azt az ezer főt, akiket a misszióból már leváltottak, de éppen a küldetést "pihenik ki".

A "fordított piramis" orvoslását csakis a piramis alaphelyzetbe álításával tudnám elképzelni, oly módon, hogy a létszámnövelés és az önkéntes tartalékos haderő alkalmazása mellett radikálisan le kell csapolni a már óriásira duzzadt "vízfejet".(kiváncsi lennék, hogy a 25500 főből mekkora a tábornoki és a főtiszti kar)
Az elmúlt húsz év felelőtlen (és most szándékosan finoman fogalmaztam) döntéseit viszont baromi nehéz lesz orvosolni.

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2396) szavapart válasza danielblack (#2394) üzenetére


szavapart
csendes tag

Bocs, hogy belevaú…:)
A tartalékos rendszer most sem működik, ha jól tudom 20 alatt van a tartalékosok száma, és amennyiben nem változtatnak a formáján, akkor így is marad. Maga az ötlet jó lenne, de szokás szerint a kivitelezés pocsék.
„Az önkéntes tartalékos szolgálat lényege, hogy az önkéntes tartalékos meghatározott időre szerződésben vállalja, hogy civil munkahelyének megtartása mellett önkéntes tartalékos beosztásra történő felkészítésre első alkalommal legfeljebb 25 napra, a továbbiakban a szerződésben foglalt időtartamig évente legfeljebb 15 napra behívásra kerül. Ezen felül az önkéntes tartalékos 3 évente, összesen legfeljebb 6 hónap tényleges szolgálatra is behívható a Magyar Honvédség szervezeteihez.”
Sajna nem sok cég, vállalat etc. van, amelyik megengedi, hogy ilyen feltételek mellett a dolgozójuk, pl. másod állásként tartalékos legyen. Természetesen szabadság alatt is lehet, de valahogy nem érzem járható útnak hosszabb távon. Saját példám is bizonyítja, pedig állami „erőszakszervezetnél” dolgozom, s nem engedélyezték. Az indoklás, hogy nem tudom előre tervezni, hogy mikor kell bevonulni.
Természetesen ez a saját véleményem, nem kívánok senkit meggyőzni az igazamról. :)

( A bérezést direkt nem említettem, az már vicc kategória.)

(#2397) danielblack válasza ócskás (#2395) üzenetére


danielblack
csendes tag

Igen- igen nagy a "vízfej" rész, nem ártana megcsapolni csöppet :-)
A http://hetkoznapihonvedelem.wordpress.com/ -oldalon katonai szakértők, el is mondják százalék szerint az egyik interjúban, hogy milyen arányba kell lennie a vízfejeknek és a puskásoknak NATO elvek alapján... Azért már ennek is örülhetünk, hogy tesznek valamit...
Naponta figyelem a honvedelem.hu-t is és látom, hogy ez a Hende tényleg csinál is valamit a sereggel, nem úgy mint az elődje Szekeres Imre pajtás aki ilyeneket mert állítani:
Szekeres Imre az MTV Ma Reggel című adásában, február 16-án egy kérdésre ezt válaszolta: „26 500 hivatásos és szerződéses katona van a Magyar Honvédségben, ez hatalmas erő. Ha egy katonát, egy szakértőt megkérdez, azt fogja mondani, hogy ez egy 120-130 ezer fős sorozott hadseregnek felel meg kiképzettségben, felkészültségben, technikában”.
:U Na és ilyen emberek voltak 8 évig felettünk... nemtom hogyan gondolta, de ez a cikkleírja a valós tényeket, ami szomorú...
A tartalékos rendszeren valamit javítottak, már készen álkl lassan a működésre!
És tényleg szomorú ,hogy most kemény 18-19 fő tartalékosunk van, habár ők lehet, hogy Terminátorok.... :DD

[ Szerkesztve ]

(#2398) szavapart válasza danielblack (#2397) üzenetére


szavapart
csendes tag

„Kapaszkodjon meg! A magyar a NATO harmadik leginkább működőképes hadserege, a szárazföldi haderő 12 százaléka vesz részt missziókban, ebben csak az USA és Anglia hadereje előz meg bennünket”.
És igazat beszél, csak nem említi a létszámokat. Igazi statisztika.
:O :O :O :O :O

(#2399) LiquidCool


LiquidCool
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Nem tudom mennyire hiteles, de elgondolkodtató, és továbbra is itt motoszkál a kérdés a fejemben: ennyire gazdagok vagyunk?

http://hu.wikipedia.org/wiki/A_Magyar_Honvédség_fegyverzete

Egy-két dolog szemet szúrt: T-72, T-72M1, BMP-1, - lényegében a szárazföldi haderő magjai...

(#2400) danielblack válasza szavapart (#2398) üzenetére


danielblack
csendes tag

Először börtönbe zárnám Szekerest, de utána kitüntetném egy nép ellensége címmel mert így hazudni-elhitetni nem sokan tudnak xD Elkezdik ismerőseim, h a magyar honvédség Erurópa egyik legerősebb hadereje, és kérdezem honnan veszitek ezt? Erre ők aztmondják a TV-ből... Jaaaa... Okééé.... És ilyen emberek a nagykutyák... Inkább a nemzeti nevelésre kellene nevelni a plázabuzi kölyköket is, a sorkatonaságot visszahozni... Ha bemegyek egy plázába hánynom kell ezektől a kölyköktől... Mint valami gnómok, tiszta feketében, a fiúk úgy öltözködnek mint a stricik vagy a buzik... Na mind1... Majd 20 év múlva azon vesszük észre magunkat, hogy a magyarság a kisebbség... Ez mondjuk már tényleg nem a topik témájához fűződik, szóval elnézést mindenkitől, de valjuk be magunknak a dolgokat és ne kerülgessük a forró kását...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.