Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) ócskás válasza hadsz (#999) üzenetére


ócskás
aktív tag

Egy kis kiegészítés:
A 60°-tól, ha a terepviszonyok olyanok voltak (pl: hegytető) el lehetett térni.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1002) zsid válasza hadsz (#1000) üzenetére


zsid
senior tag

Ez lesz az,lehet kevertem vmi mással,rég hallottam már a sztorikat:-)

<tRucKdriFteR>

(#1003) zsid


zsid
senior tag

Jut eszembe,egyszer a naplóban volt egy ripopt,egy talán létező,hiper-szuper titkos óvóhelyről,ami a föld alatt van,több emeletes,atomtámadás esetén menekültek volna oda vezetőink. Kiváncsi vok,ennek mennyi lehet a valóságtartalma:-)

<tRucKdriFteR>

(#1004) hadsz válasza zsid (#1003) üzenetére


hadsz
tag

Létezik,tavaly voltam benn.

(#1005) ócskás válasza hadsz (#1004) üzenetére


ócskás
aktív tag

Privi ment!

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1006) zsid válasza hadsz (#1004) üzenetére


zsid
senior tag

Vmi infó nincs róla? Kíváncsi vagyok:-)

<tRucKdriFteR>

(#1007) hadsz válasza ócskás (#1005) üzenetére


hadsz
tag

Válasz is!

(#1008) hadsz válasza zsid (#1006) üzenetére


hadsz
tag

Ha beírod a gugliba,hogy F4 objektum,elég sok találat lesz.
Feltéve persze,ha erre gondoltál,és egyről beszélünk. :)

(#1009) tazman75 válasza ócskás (#997) üzenetére


tazman75
csendes tag

Mezőfalván nekünk nem volt kiépített fedezékünk, leszámítva a prizmákat. Az OCS HÁP-ján volt egy külön kis HÁP-unk és egy híradós szoba-műhely. Az OCS ciklóján és rádiós szobáján keresztül volt kapcsolatunk a dandárral. PRV és P-14 az OCS-nak volt, tőlük kaptuk az adatokat. Nekünk P-15 és P-18 volt. A ciklónk nem volt működőképes.
A tisztek szerint mi (11/6) egy települő osztály voltunk, amely háborús helyzetben előre meg nem határozott helyre költözött volna. Feltételezés volt a sorállomány körében, Paks vagy Kecskemét. Kecskemét mellett szólt, hogy évente kb kétszer letelepült az osztály jelentős része, (Én valahogy kimaradtam belőle :) ) de a technika az mindíg maradt. (Kecskemét mellett viszont csak egy Volhov-nak tűnő TÁS-t találtam.) Most már az a véleményem, mi lettünk volna az OCS közel körzeti légvédelme. (Nem tudom mennyi lehet a Vega min lőtávja.) Az is furcsa volt, nekünk cakk-pakk 12 rakétánk volt mezőfalván Zil-eken, a többi Sárbogárdon volt Rába kamionokon. Szükség esetén nem lett volna valami könnyen hadrafogható. Volt még két indítóállványunk menetkészen, és "lezsírozva" volt még két ZU-23-as.

(#1010) zsid válasza hadsz (#1008) üzenetére


zsid
senior tag

Ezt ismertem,nem erre gondoltam. Az vmi falu mellett van,rendelkezik iparvágánnyal,csak azt nem mondták az adásban,hogy melyik falu mellett. Még helyieket is megkérdeztek,bár lehet ez is csak urban legend.

<tRucKdriFteR>

(#1011) hadsz válasza zsid (#995) üzenetére


hadsz
tag

Ígértem a képeket a tapolcai "irodaházról":
/ ezeket a fényképeket nem én készítettem/

(#1012) hadsz válasza zsid (#1010) üzenetére


hadsz
tag

Nem láttam azt a műsort,így nem tudom melyik területről lehetett benne szó.
Viszont tudok egy falu melletti objektumról ahol vasúti leágazás is van.Az viszont tudomásom szerint a jelenleg is aktív kormánybunker.Státuszából kifolyólag nem fórumtéma.

(#1013) zsid válasza hadsz (#1011) üzenetére


zsid
senior tag

Ez lesz az épület,amit fényképen láttam:-) Ha összefutok ismerősömmel akkor rákérdezek,mivel keverhettem.

<tRucKdriFteR>

(#1014) Manópapa válasza hadsz (#1012) üzenetére


Manópapa
csendes tag

Ez ugyan német kormánybunkerről szól, de már inaktív: (1998-as cikk)
[link]

Ha jól látom hadsz képtárán "természetesen" már szerepelt :)

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

(#1015) Manópapa válasza hadsz (#1011) üzenetére


Manópapa
csendes tag

Elképesztő képek. Mondjuk a tűzfalak építési megoldásai sejtetnek valamit, de egyébként tényleg irodaházra hasonlít. A harmadik képen jól látszik az épület átláthatósága.

Koordináták vannak esetleg? Megnézném felülről hogy látszik-e a tetején elhúzható szerkezet.. :)

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

(#1016) Manópapa


Manópapa
csendes tag

Találtam egy bejegyzést az egyik hasonló topicon:
"Olvastam pár sort Jobbágyiról, és hallottam néhány érdekes történetet az ott lévő alagútrendszerről. Salgótarjáni ismerős szerint nem működik a telep már, a gaz benőtte, nagy területen van, faterja pék árút szállított ide anno, akkor mesélték a sofőrök hogy a tgk-t leadták más személyzet vitte őket a hegy belsejébe, majd mikor visszakapták akár 30 km-el többet mutatott a km számláló. Több kijárata volt a rendszernek, köztük egy hosszabb Szarvasgede felé. Ki mit hallott még???"
Ez is érdekes lehet, főleg ha valóban inaktív az objektum.
Erről hallottatok valamit?

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

(#1017) hadsz válasza Manópapa (#1016) üzenetére


hadsz
tag

Igen,erről van szó,de ez még aktív!

(#1018) ócskás válasza Manópapa (#1016) üzenetére


ócskás
aktív tag

Az egykori ANDEZIT-művekről néhány sor (35. oldal)

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1019) Manópapa


Manópapa
csendes tag

Nem biztos hogy inaktív...
..ezt találtam még róla:

"Pontosan senki nem tudja mi van ott, mert működik még, ilyenkor meg ha voltál katona, akkor titoktartási kötelezettség van, attól függően, hogy hol és milyen rangban szolgáltál, és az objektumnál milyen titkosítás volt érvényben..
..a probléma ezzel az objektummal is az, mint pl. Lillafüreddel is, hogy nem ugyanazok a honvédségi cégek építették, és így nem tudják később a tervrajzokat összekapcsolni, mert mindenkinek csak egy kis része van, amit éppen épitett.
Ezt egy olyan mondta, aki pl. Jobbágyit anno logisztikai úton építette."

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

(#1020) hadsz válasza Manópapa (#1019) üzenetére


hadsz
tag

Privát ment!

(#1021) Manópapa válasza ócskás (#1018) üzenetére


Manópapa
csendes tag

Ez aztán nem semmi! Teljes döbbenet!

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

(#1022) Manópapa válasza hadsz (#1020) üzenetére


Manópapa
csendes tag

köszi, privát válasz ment!

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

(#1023) Manópapa


Manópapa
csendes tag

fullextra közben válaszolt az elásott harckocsik legendájával kapcsolatban: pontos helyet nem tud, de valahol Nógrádban van...
Mi van, ha az "elásás" képletes és inkább egy hegy gyomrában lebetonozott tárolóban? (bár nem tenne túl jót a technikának ha évtizedekig állna, a gumicsövek, tömítések ugyanúgy tönkremennek álltában is...)

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

(#1024) tazman75 válasza ócskás (#1018) üzenetére


tazman75
csendes tag

Nem semmi! Néhány "piroszsigulis" most fog nekiállni keresni a kábelt. Feltéve, ha olvassák a fórumot.

Privát ment!

(#1025) hadsz válasza Manópapa (#1015) üzenetére


hadsz
tag

Este rakok fel gugli képet róla.Egyébként könnyen ki lehet szúrni.

[ Szerkesztve ]

(#1026) Manópapa válasza tazman75 (#1024) üzenetére


Manópapa
csendes tag

Földből nem ásnak ki semmit, mert semmit sem utálnak jobban a munkánál, az ásás pedig munka.
Falról levágni, légvezetéket levágni az más. De ásni, azt nem fognak, nyugi :)

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

(#1027) hadsz válasza Manópapa (#1026) üzenetére


hadsz
tag

Ne haragudj,de most meg kell,hogy cáfoljalak. ;)
A Herend melletti PDRZ bunker /nem a Hajag/ egy földalatti kábellel volt összekötve a DHDSCS vezetési pontjával Nagytevelnél.Mintegy 0,5 - 1m mélyen volt leásva a földben.A táv légvonalban úgy 15-16km körül van ha jól emlékszem.A táv felénél Németbánya felett az erdőben van ennek a kábelnek egy átjátszó,erősítő állomása az ún. NUP.Ezt úgy kell elképzelni,hogy egy jó 2m átmérőjű fémhenger van leásva a földben úgy 1-2m-mélyen.A fémhenger úgy 2-3m hosszú, a tetején páncélajtó,innen egy létra vezetett le.A NUP-ból jól kivehető mindkét irányba a kábelárok.Elsősorban azért mert szorgalmas emberek kiásták a földből több száz méter hosszan.Volt egy pont ahol megtaláltuk az eredeti kábel még megmaradt darabját, /egy10cm-es darabot őrzök is :) /,kiállt a földből,ahol levágták....
Képeket este nyomok fel.

(#1028) Manópapa válasza hadsz (#1027) üzenetére


Manópapa
csendes tag

Megkockáztatom hogy ezt már szervezetten követték el, mint a többtonnás bunkerajtók leemelését is. Szerezhettek valahonnan "stihlfűrészes" MTZ-t aztán hajrá!
Pesten kb 2-3 éve volt olyan hogy éjjel leszerelték az egyik trolibuszvonal feszültség alatti vezetékét. Ha jól emlékszem hajnalban megtalálták kábeldobra feltekerve valahol a rendőrök, de itt is kétségtelen meg volt a szervezettség, ami nem tipikusan jellemző a bodzaszedőkre...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

(#1029) ócskás válasza Manópapa (#1026) üzenetére


ócskás
aktív tag

Nem csak ásnak,lapátolnak is!
Időnként, mikor roppant fene módon megtellik a cerkám a munkahelyemen regnáló nagyfokú hülyeséggel, fel szoktam menni kedvenc helyemre, a "Holdfény"-re regenerálódni.
Ilyenkor letámasztom a motort a négyes állvány helyén, és felsétálok az UNV-dombra, és ledőlök a fűbe, hallgatom a madarakat, élvezem a jó időt, napsütést... Ott,egy ilyen alkalommal láttam, hogy lapátoltak :) Méghozzá murvát, platós UAZ-ra!

Itt is lopják a murvát ("Sétány" TÁS )
Itt már a készenléti épület tégláit is elhordták ( "Holdfény" TÁS)

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1030) Manópapa válasza ócskás (#1029) üzenetére


Manópapa
csendes tag

eszem megáll... ..és nem szakadt rájuk az a vasbetonfödém...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

(#1031) tazman75


tazman75
csendes tag

Elnézést kérek, nem gondoltam volna, hogy így felkavarom az állóvizet a megjegyzésemmel.

(#1032) Manópapa


Manópapa
csendes tag

A gond azzal van, aki átveszi tőlük. Pár vastelepet, orrgazdát nagyon gyorsan be lehetne zárni, + kiegészítve a megfelelő méretű bírsággal, csak hát ugye van a kisebbségi politika ami érinthetetlenné teszi őket, fene se érti miért...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

(#1033) tazman75 válasza ócskás (#1029) üzenetére


tazman75
csendes tag

Privát ment!

(#1034) tazman75


tazman75
csendes tag

Akit érdekel, ötcsatornás Vega.
Észtország, Naage-tól nyugatra.

Mezőfalva, Nyeva Tás.

(#1035) tazman75 válasza ócskás (#1018) üzenetére


tazman75
csendes tag

Nézd meg az 1009-es hsz-t!

Mail ment!

[ Szerkesztve ]

(#1036) hadsz válasza Manópapa (#1015) üzenetére


hadsz
tag

Ez lenne az,bár a felbontás nem az igazi:

[ Szerkesztve ]

(#1037) hadsz válasza hadsz (#1027) üzenetére


hadsz
tag

Németbánya képek itt

(#1038) hadsz válasza Manópapa (#1028) üzenetére


hadsz
tag

"Megkockáztatom hogy ezt már szervezetten követték el, mint a többtonnás bunkerajtók leemelését is. "

Bizony,lásd pl. Császár,de szinte az összes objektumot fel lehetne sorolni.

(#1039) Manópapa válasza tazman75 (#1034) üzenetére


Manópapa
csendes tag

Szuper!
Ha egy picit még nyugatabbra navigálsz találsz egy fotót is a következő felirattal:
"Former Soviet nuclear warhead storage fascility in Keila-Joa SA-5 missile base"

[link]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

(#1040) Manópapa válasza hadsz (#1036) üzenetére


Manópapa
csendes tag

Köszi! :)

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

(#1041) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Srácok!

Nem tudtok valami weboldalt ahonnétilyen régi szovjet hadsereg által használlt járműveket, harci eszközöket, vagy esetleg hasonló stílusú épületeket lehet letölteni valami 3D-s modell formátumban( Max, Maya, XSI stb..)?

(#1042) tazman75 válasza Manópapa (#1039) üzenetére


tazman75
csendes tag

Kösz, de ezen már túl vagyok. Ócskással előre letárgyaltuk, mielőtt ide feltettem.

(#1043) tazman75 válasza hadsz (#1038) üzenetére


tazman75
csendes tag

Privát ment!

(#1044) Manópapa válasza ócskás (#1018) üzenetére


Manópapa
csendes tag

Keresgéltem az egykori Sajóbábonyi lőszer-alapanyagokat gyártó üzemre is.
Nem tudom, nagyjából jó helyen jártam-e:
48° 9'20.60"É, 20°43'0.00"K
Szép terület, kellene az "ásványhoz" a fémdetektor mellé jókora adag kitartás is :)

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

(#1045) zsid válasza Manópapa (#1019) üzenetére


zsid
senior tag

Lehet lemaradtam vmiröl,Lillafüreden milyen ojjektum volt?

<tRucKdriFteR>

(#1046) boeing707 válasza hadsz (#1038) üzenetére


boeing707
csendes tag

Igen. Az ajtók levágásához min. egy Botond lángvágó, 5-5 oxigén és gáz palack, villás targonca, darus gpk. szállító járművek, de nem is kicsik, valamint eléggé ismert hátsó kijárat kellett, mert a főbejárat a mai napig zárt. Valamint, de legfőkképpen egy átvevő hely is szükséges, ami ismereteim szerint Oroszlány-ban található. Tegnapi ismeret szerint már a Gránit-ok hátsó ajtajairól is levágtak minden mozdíthatót. Onnan pedig kihozni a tonnás darabokat kézzel elég macerás. Ezt már nem nevezném megélhetési fémgyűjtésnek, ez már a FÉM MAFFIA, s nem piros Zsigulikkal, hanem ezüst Merdzsókkal. Remélem, a födém hamarosan rájuk szakad. Ez lesz majd a HÍR.

(#1047) boeing707 válasza Manópapa (#1039) üzenetére


boeing707
csendes tag

Amint a kép mutatja, nem csak nálunk vannak "fémgyűjtők". Eddig azt hittem, hogy a meleget kedvelik, de már ennyire északra is eljutottak!!!

(#1048) Manópapa


Manópapa
csendes tag

Találtam egy elhagyott objektumot :) Elég magas...
Szerintetek katonai céllal épült?

Több fotó:
[link]

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

(#1049) ócskás válasza tazman75 (#1009) üzenetére


ócskás
aktív tag

A tisztek szerint mi (11/6) egy települő osztály voltunk, amely háborús helyzetben előre meg nem határozott helyre költözött volna A település igaz, de egy előre meghatározott helyre! Ugyanúgy,mint háború esetén mindegyik osztály. A kiépített TÁS-ok voltak a "béke" TÁS-ok, de háború esetén mindegyik osztály az előre meghatározott területen lévő "háborús" tüzelőállását foglalta volna el. Ennek a területnek a koordinátái az OPK páncélszekrényében voltak elzárva.Az OPK-n kívül (talán csak a TÖF?) senki sem ismerhette a terület helyét, sőt időszakos szemrevételezés is csak civil ruházatban,polgári járművel megközelítve történhetett ( abba az irányba mégcsak véletlen csapatmozgás, kitelepülés sem volt elképzelhetö). Ezeket a háborús TÁS-okat ne úgy képzeld el, mint valami minimális kiépíttetségű területet, hanem mint ligetes-fás, cserjést földterületet, szántót, legelőt, vagy valami hasonlót.
Az is furcsa volt, nekünk cakk-pakk 12 rakétánk volt mezőfalván Zil-eken
Ez három PU esetén pontosan egy javadalmazás.
a többi Sárbogárdon volt Rába kamionokon.
Mivel nem volt 7-es épületetek, így nem lett volna hová tenni. Kevesebb gyártmány, kevesebb gond! ;)

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1050) Manópapa


Manópapa
csendes tag

Elnézést az off-ért, az előbb egy ex-szovjet objektumot linkeltem. (de érdekesnek gondoltam)
Kicsit jobban a témába vág a következő bunker: [link]
illetve talán a Csernobilhoz közeli Duga [link](nem tudom pontosan mi volt a rendeltetése, (talán valamiféle radar?) de gigászi)
..és végül egy utolsó mérnöki találmány, a mobil nukleáris erőmű...[link]

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.