Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Scaevola


Scaevola
tag

Baján nem járt senki?
Nem tudjátok, szabadon bejárható a laktanya területe?

apex

(#3002) MiszterQ válasza hadsz (#2989) üzenetére


MiszterQ
csendes tag

Szia hadsz!
Bocs hogy 'rágom a füledet', csak érdeklődnék NIKE ügyben :) mennyi főtől tudnád megszervezni a körutat? Már ha meg tudnád.. :) én lehet több embert is tudnék hozni, akiket érdekel. Eddig rajtam kívül 3 ember érdeklődött. :)
Válaszodat előre is köszönöm!

(#3003) Balatoni válasza MiszterQ (#3002) üzenetére


Balatoni
csendes tag

Itt nézz körbe szaki!
http://www.oroksegnapok.hu/index.php?oldal=kereses&epuletek[]=2&hol=videk&pageno=3
:K :K

(#3004) tommya válasza hadsz (#268) üzenetére


tommya
csendes tag

A kezét kellene levágni annak aki ellopta a több tonnás vasajtókat.

Ezeket azért nem egy kisdobos csapat vitte el kézben......

Ehhez daru, meg spec. eszközök kellenek........

Nagyon bosszant, és nagyon kérdőre vonnám az elkövetőket.....

(#3005) Gorbesz


Gorbesz
tag

nagyon komoly helyeket ajanlatok

PS5/iOS

(#3006) tommya


tommya
csendes tag

A héten jártam fent a Hajagon......

Szomorú volt látni, hogy a nemrégiben megrendezett családi nap után pár héttel, valaki(k) A még meglévő egyik nagy vasajtót lángvágóval levágták. Annyira friss a dolog, hogy az olvadt lecsöpögött vas még nem kezdett rozsdásodni.
Természetesen a figyelmébe ajánlottam a dolgot a Veszprém megyei rendőröknek. Az ügyeletes azt igérte, hogy rendszeresen figyelni fogják a fel vezető utat, és környékét.

T. Hadsz !

Meg tudhatom tőled, hogy ki a tulajdonosa a területnek ? Ha nem nagy titok megkaphatnám az illető elérhetőségét ? pl. E-MAIL-ben

Előre is köszönöm.

(#3007) hadsz válasza tommya (#3006) üzenetére


hadsz
tag

Szia,

megkaptam az emailt,küldöm majd a választ az adatokkal.

(#3008) huppancs89 válasza tommya (#3006) üzenetére


huppancs89
tag

Véletlenül nem vasárnap voltál?

(#3009) tommya válasza huppancs89 (#3008) üzenetére


tommya
csendes tag

De igen vasárnap kb. dél körül lehettünk ott.

Ti voltatok a motorosok ?

(#3010) huppancs89


huppancs89
tag

Nem, mi kocsival voltunk, csak amikor felmásztunk a toronyra akkor jött kb 4 autó még :)

(#3011) gotory válasza boeing707 (#2462) üzenetére


gotory
csendes tag

ezt a helyet védtem:-)) ugy hivták kis moszkva..

(#3012) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Üresen kong a világ legnagyobb atombiztos kormányóvóhelye

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3013) hadsz


hadsz
tag

Uraim,

ma napközben megnéztünk,bejártuk,végigfotóztuk,és egy lézertávmérővel lemértük a Hármashatár-hegyen lévő '50-es években épült objektumot.Mindnégyünk véleménye megegyezik,miszerint nem valószínű,hogy a médiában "gáztározó"-ként szereplő impozáns létesítmény valóban gáztározó szerepet töltött volna be,ha befejezik,erre szerintünk több határozott jel is utal.Az ugyanis nyilvánvaló,hogy egy félbehagyott objektumról van szó.
A két hatalmas betonhenger mérete: az északi 113 x 5,2m a déli,83,5 x 5,2m.Ezekbe a hosszadatokba nincs beleszámolva a betonhengerek végeinél található nyers kőfejtési,még kialakítatlan szakasz /4-4,5m/. A déli henger végénél levő fémtartály 20 x 4m.A térfogatok tehát így alakulnak : 2400köbm ,1770 köbm. és a fémtartály 250 köbm.A képeket hamarosan feltöltöm a képtáramba:
[link]

üdv

hadsz

(#3014) gbart123


gbart123
csendes tag

Sziasztok!

A múlt évben volt időm és neki álltam átolvasni ezen oldalakat. De mivel már se időm, se agyam nincs ennyi információt feldolgozni, lenne pár tiszteletteljes kérdésem. Egyrészt tótvázsonyi tároló bejárható lett az idők folyamán?

Másrészt múltkorában beszéltem egy rokonommal, aki pincérként dolgozott a hadseregnél és a szolgálati ideje alatt, sok érdekes helyen sikerült megfordulnia. Szóbakerült, a szovjetek álltal épített katonai bázisok, azon belül is a "rakétasilók". Ő emlitette a következő helyeket:
Jobbágyi
Petőfibánya
Ferenc-hegy

Jobbágyiról, már olvastam itt a fórumon, - igaz nem sokat -, de többiről nem találtam érdemleges információt. Ezekhez tudnátok bővebb hozzászólni?

Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#3015) hadsz válasza gbart123 (#3014) üzenetére


hadsz
tag

Üdv,

Tótvázsony : továbbra is honvédségi tulajdon,őrzéssel.
Jobbágyi: jelenleg is aktív kormánybunker,a topik szempontjából tehát off.

Petőfibánya,Ferenc-hegy : ezekről sajnos semmit nem tudok,nem is hallottam ilyen elnevezéseket.Lehet tudni,hogy kb merre vannak az országban?
Azt pedig ugye tudjuk,hogy "rakétasilók" nem voltak Magyarországon. :)

(#3017) Elena válasza hadsz (#3013) üzenetére


Elena
csendes tag

Sziasztok,

Hadsz, gratulálok a felméréshez és rajzhoz, minőségi munka.
Rápillantva a rajzra, csak nekem hiányzik egy 3.-ik, a másik kettővel párhuzamos nagy járat az északi feléről?

Elena

(#3018) Elena válasza gbart123 (#3014) üzenetére


Elena
csendes tag

Petőfibánya Jobbágyitól pár kilométerre délre van, reális egy védelmi pont ott a jobbágyi létesítmény lefedésére, de ebből nem sok minden látszik manapság.
Ferenc-hegy alatt a Bp - II. kerületi Ferenc hegyre gondoltál? Azt hogy?

Elena

(#3019) hadsz válasza Elena (#3017) üzenetére


hadsz
tag

Köszi!
Látom,Te is rögtön kiszúrtad.Igazad van,nekem is feltűnt,hogy nagyon adja magát oda egy harmadik cső.Az kétségtelen,hogy meglehetősen kezdeti stádiumban hagyták félbe a munkát,tehát elképzelhető,hogy az eredeti tervek szerint megépült volna a 3.-ik is.A túránk óta beszéltünk egy statikus építésszel is,aki többek között ezt a remek írást készítette,és többször is járt ebben az objektumban a HHH-n.A kutatásai alapján is tartalék gáztározóról van szó,de nekem továbbra is furcsa a relatív kicsi méret.Persze nem vagyok szakember,főleg ami a gáz tárolásának formáit,műszaki megoldásait illeti.Mindenestre ha valóban erről van szó,akkor a hátsó fémtartály szerintem a puffertároló szerepét tölthette be.

(#3020) gbart123 válasza Elena (#3018) üzenetére


gbart123
csendes tag

Igen, a budapesti Ferenc hegyre értettem, nem én gondoltam, hanem mondta egy benfentes.
Elég hihetetlen, de az biztos, hogy az egész budai hegység szét van fúrkálva. Mit lehet tudni!?

(#3021) Elena válasza gbart123 (#3020) üzenetére


Elena
csendes tag

Én nem állítom annyira sziklaszilárdan, hogy hazánkban nem volt(van) szovjet rakétasiló, mert legalább annyira konzekvensen tagadja MINDENKI, mint amennyire a nuke fejeket tagadták, mielőtt beismerték pironkodva, hogy jaaaa, hát igen, vót, de mán nincs. :)
Silóba légvédelmi rakétát nem raknak. ICBM-t már inkább, de olyanja tutter csak az oroszoknak volt hazánkban, ha volt.

Viszont a fővárosban és környékén tutter nincs. Ezeket nézd meg, és döntsd el, hogy ilyen mikor fordulhat(ott volna) elő a főváros civil lakosságának szeme láttára?! Pláne hogy primér célpontot csinálsz az adott területből, ahova be van ásva.

Az etalon: http://www.youtube.com/watch?v=bZZVRfjR5WY (42s-től van a jól látható lényeg)
halvány koppintása: http://www.youtube.com/watch?v=f2MNZE-ZFhQ&feature=related
és hogy kb mekkora: http://www.youtube.com/watch?v=Ota9cZBxWao&feature=related

Ezek után mit mondasz, van a Rózsadomb alatt rakéta siló? :)
Nem minden siló, ami annak látszik :)))))

[ Szerkesztve ]

Elena

(#3022) Clearsky


Clearsky
újonc

Örülök, hogy megtaláltam ezt a Fórumot.

http://elhagyott.blogspot.com/

Itt van a Blogom én is ezzel a téma körrel foglalkozom, már pár éve!

(ha nem veszitek zokon, innen is vettem pár képet)

Én is ismerek pár helyet, meg lista is van az oldalon, igaz nem csak Katonai Objektumokról!

[ Szerkesztve ]

(#3023) #89663488


#89663488
törölt tag

Üdv!

Tud valaki valamit az Újrónafői határőr lőtérről ?

(#3024) Clearsky válasza #89663488 (#3023) üzenetére


Clearsky
újonc

Üdv, szerintem már eltüntették GE-ben semmit nem látok róla, csak egy csomó termőföldet, amúgy Vas és Zala megye határában is van egy Néphadsereg beli lőtér a Zalaegerszegi Petőfi laktanya katonái ide jártak gyakorolni, mára már teljesen szétrombolták az épületeket (gondolom nem kell mondanom melyik népcsoport tagjai) Tank beállók találhatók, tiszti ház, öltöző, zuhanyzó, és maga a lőtér, be erdősülve teljesen, jelenleg vadászok járkálnak oda vadászni, a bejárás teljesen szabad, körbekerítve nincs. Hamarosan képeket találsz a blogomon róla.

http://elhagyott.blogspot.com/

(#3025) Lacc30


Lacc30
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit kutakodtam GE-ben a többek közt itt elhangzott információk alapján.
Szerintetek "véletlen", hogy a BARS és a "kormányzati" híradó rendszerek ennyire együtt épültek, egymással párhuzamosan?

A BARS-os térképen az 504-nél, az 501-nél, a 401-nél, a 403-nál is ott van egy kis 3szög jelölés, mind közelében ott van a "kormányzati" tropo rendszer is. 504-nél 'talán' Herend, 501-nél 'talán' Pécel, 403-nál Voderady, 401-nél Milovice/Jirice.

De lehet, hogy csak rossz a logikám.

Üdv.

(#3026) hadsz válasza Lacc30 (#3025) üzenetére


hadsz
tag

Szia,

nem rossz a logikád,de ezt az összefüggést nem csak a BARS és a KGB híradó objektumok között kell keresni.Jellemző volt a szovjetekre,hogy stratégiai,hely- és földrajzi,stb szempontok alapján kiválasztott területeken csoportosítottak fontos objektumokat.Ezeket a "halmazokat" a nyugati oldal C3I-nek nevezte /Command,Control,Communication,Intelligence/,és az objektumok egy nem túl nagy,20-25km sugarú körben helyezkedtek el.Vezetési pont,tropo állomás,repülőtér vagy heliport,PDRC objektum,Satcom,KGB bázis.Egyik a másik miatt.Annyit még mindenképpen el kell mondani,hogy a vezetési pontok és a kommunikációs állomások esetében is többször volt ún típusváltás,ami az adott korszak / max 1-2 évtized / technikai,építészeti igényeinek megfelelően változott,fejlődött.A bunkerek esetében pl a 60-as évek elején majd a 70-es évek végén,80-as évek elején volt egy ilyen generációváltás.Nyilvánvaló,hogy más-más paramétereknek,igényeknek kellett megfelelniük az adott időszakban,tekintetbe véve a különböző fegyvertípusok,híradó eszközök,technika,stb fejlődését.A következő váltásra a 80-as évek közepén,végén került sor,de ez a rendszerváltásnak köszönhetően csak kevés helyen valósult meg.A legtöbb ilyen "újgenerációs" földalatti objektum befejezetlen maradt,ezek voltak a hengeres alakú,4-5-től akár 10-12 szint mélységig lenyúló bunkerek.Több ilyen is megtalálható még a mai Ukrajna,Fehéroroszország,Moldávia,és jónéhány Oroszorország területén.Komolyabb védelmi szint,biztonsági normák,kialakítás,stb.Azt persze hozzáteszem,hogy ezen típusú bunkerek először a volt Szovjetúnió területén épültek volna fel,aztán esetlegesen a VSZ országaiban.Ahogy '87-ben a BARS váltotta a régebbi típusú /R-408,R-410/ tropo állomások egy részét,úgy váltották volna fel ezek az új építésű parancsnoki bunkerek a régieket.Az említett C3I terület pl nálunk Veszprém környéke,a lengyeleknél Szprotawa,cseheknél Milovice,NDK-ban Wünsdorf ill Möhlau,Ukrajnában Ivano-Frankovsk,Moldáviában Oliscani és még lehetne sorolni.
A bázis ami Herend mellett van /pár km-re a BARS -tól/ nem kormányzati objektum,hanem egy "szimpla" PDRC /передающий радиоцентр /.A KGB a Baglyas hegyen volt Várpalota mellett.

(#3027) Lacc30 válasza hadsz (#3026) üzenetére


Lacc30
csendes tag

Szia Hadsz,

Akkor elvileg a többi BARS környékén is lennie kellene hasonlóknak, ha jól értelmezem.
Keresgéltem pl. a németországit Wünsdorf környékén, de vagy olyan a terep, mint valami holdbéli táj azon a környéken vagy már tökéletesen fedi az erdő.

Üdv.

L.

(#3028) hadsz válasza Lacc30 (#3027) üzenetére


hadsz
tag

Szia,

nem.
A lényeg nem a BARS-on van,hanem a HÁP-on.Azok környékén biztos,hogy van híradó objektum.A teljesség igénye nélkül Wündorf környéke.Nem jelöltem be minden tartalék és kisebb jelentőségű objektumot.

(#3029) huppancs89


huppancs89
tag

http://www.youtube.com/watch?v=sRGNyDWdLT4
A hajagi bázis

[ Szerkesztve ]

(#3030) hadsz


hadsz
tag

akit érdekel:

[link]

(#3031) huppancs89 válasza hadsz (#3030) üzenetére


huppancs89
tag

Engem biztosan! :)
Kár hogy az adott helyeken, körbevezetés nincs.

(#3032) hadsz válasza huppancs89 (#3031) üzenetére


hadsz
tag

Azon dolgozunk,hogy legyen rá lehetőség a jövőben! :)

(#3033) huppancs89 válasza hadsz (#3032) üzenetére


huppancs89
tag

Ez szép tőletek! :)

(#3034) huppancs89


huppancs89
tag

Amúgy a hajagi bunker szerinted pontosan hány emelet? Mert szinte mindenki mást mond, a legendák meg élnek...:)

(#3035) hadsz válasza huppancs89 (#3034) üzenetére


hadsz
tag

Két szintes,nem több,nem kevesebb.
Ha eljössz az előadásra,sok más mellett erről is lesz szó. :)

(#3036) huppancs89 válasza hadsz (#3035) üzenetére


huppancs89
tag

Éreztem...:)
És Kiskunlacházán voltál? Mert volt egy nyílt nap még Júniusban, de sajnos akkor nem értem rá, engedélyt meg nagyon nem akarnak adni..

(#3037) hadsz válasza huppancs89 (#3036) üzenetére


hadsz
tag

Voltam párszor...,legutóbb 2 hete. :)

(#3038) huppancs89 válasza hadsz (#3037) üzenetére


huppancs89
tag

Nah ott lenne mit fotózni meg videózni :)
Képeket nem készítettél?

(#3039) huppancs89 válasza huppancs89 (#3038) üzenetére


huppancs89
tag

Illetve Sármellék? Azt őrzik?

(#3040) huppancs89


huppancs89
tag

http://wikimapia.org/#lat=47.112123&lon=17.928679&z=16&l=21&m=b
Itt Veszprémben a lenti Lidl mögött is állítólag volt valami laktanya, "ami mára már csak romhalmaz". Mi volt itt és miért rombolták le?

(#3041) hadsz válasza huppancs89 (#3038) üzenetére


hadsz
tag

képtáram Itt találsz fotókat Lacházáról is.

(#3042) hadsz válasza huppancs89 (#3039) üzenetére


hadsz
tag

Tavaly nyáron még nem őrizték,szerintem most is változatlan a helyzet,ha csak el nem kezdték elbontani az épületeket...

(#3043) hadsz válasza huppancs89 (#3040) üzenetére


hadsz
tag

Ezt sajnos nem tudom.

(#3044) huppancs89


huppancs89
tag

Köszi az infót.
Nem lenne baj ha pár Nagyteveli 3Ds képed felhasználom az egyik videómba?A neved odaírnám.

(#3045) hadsz válasza huppancs89 (#3044) üzenetére


hadsz
tag

Persze.Így mehet. :)

(#3046) buldog-bódog


buldog-bódog
csendes tag

Jó nézelődést!

-d-

http://englishrussia.com/2011/10/04/hidden-in-the-woods/

Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

(#3047) szavapart


szavapart
csendes tag

Üdv Hadsz!

A november 06-i előadásod megjelenik valahol írásban? Sajna nem voltam itthon, így nem tudtam elmenni, de érdekelne.

Köszönettel!

(#3048) hadsz válasza szavapart (#3047) üzenetére


hadsz
tag

Üdv Szavapart!

tegnap beszéltem egy blogger cimborámmal,aki az indexre szokott felrakni nagyszerű írásokat a témában.Ha minden jól megy,majd leírom az előadást és ő megjelenteti a blogján fotókkal ,dokumentumokkal,stb. :) Ez a terv.

(#3049) huppancs89 válasza hadsz (#3048) üzenetére


huppancs89
tag

Igen, én is dolgoztam sajnos, de 26.-ra mindenképp elintézem : hogy ott lehessek :)
nekem van egy ott szolgált orosz ismerősöm, 5 évet volt Kis-Moszkvában, egész jól beszél magyarul is, már amit sikerült visszahoznunk az emlékezetéből.

(#3050) MiszterQ válasza Elena (#3021) üzenetére


MiszterQ
csendes tag

Én erről a rakétakilövősdiről annyit tudok személyesen, hogy a dombóvári (volt) Tolbuhin-laktanyában (Dombóvár és Kaposszekcső között) volt egy SS20-as (vagy ahhoz hasonló) rakéták tárolására-kilövésére(?) alkalmas épület. Van leghátul egy szembetűnően magas épület. Ha bemegy az ember szemmel látható a tetőszerkezet kialakításán, hogy kétfelé nyitható. Jelenleg egy acélfeldolgozó van a telepen.
Arról meg senki nem tud semmit hogy a föld alatt esetleg lehet-e valami. Mindenesetre amikor leejtettek egy sok száz kilós villanymotor-házat, beleremegett alattunk a föld rendesen, pedig mi jóval odébb egy másik épületben dolgoztunk. Ki tudja...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.