Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) hadsz


hadsz
tag

Üdv,

akit érdekel: A fűzfői földalatti erőmű látogatása július 29.-én /csütörtök/ lesz.Valószínűleg délelőtt 10 körül kezdődne.A körforgalom melletti benzinkútnál lehet a találkozó,de ezt addig még megbeszéljük.

üdv

hadsz

(#2302) hadsz válasza hadsz (#2301) üzenetére


hadsz
tag

Véglegessé vált a fűzfői látogatás időpontja.Tehát 29.-én /csütörtök/ 14:00-kor kezdődik a műsor.Találkozás a 71-es úton levő körforgalom melletti benzinkúton úgy 13:30-tól.Onnan mennénk fel együtt az erőműhöz.Privát üzenetben is elküldtem ezt az érintetteknek.

üdv

hadsz

(#2303) honv válasza pavetack (#2203) üzenetére


honv
újonc

Hy!

A képen a szentendrei kikb gyakorló vagy lőtere van.
A kialakítás alapján lőtér. fentről ki lehet venni a szektorokat.

(#2304) nedecz


nedecz
csendes tag

Sziasztok!

Végigolvasgattam a fórumot.Nagyon tetszett,én magam is rajongója vagyok a témának.

Felmerült bennem egy kérdés.
Határőr voltam '92-93-ban Kőszegen.Szolgáltak ott,velünk egy őrsön de külön épületben határőrnek "álcázott" honvédek.Az autókon RF-es rendszám,de a Határőr címer nélkül,a katonák zöld vállnappal voltak "felszerelve",de mi-hála a fegyvernemi sovinizmusnak-csak "nyulaknak" hívtuk őket.A külsőségektől eltekintve teljesen HM-rendszerben működtek.
Gyanítom,felderítők lehettek.
Van valakinek infója róluk?
Itt van egy kép az objektumukról,de a környék csúcsain legalább kettő volt még-amit nem találok-erősen őrizve.

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"Nem szenvedek elmebajban,minden percét élvezzük!"

(#2305) zsiroshegy válasza hadsz (#2302) üzenetére


zsiroshegy
csendes tag

Sziasztok! Mi a részvétel feltétele, ki mehet?

(#2306) nedecz


nedecz
csendes tag

Már ezen kívül:
http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/11966_titkos_lehallgato_bazis_koszegen

"Nem szenvedek elmebajban,minden percét élvezzük!"

(#2307) hadsz válasza zsiroshegy (#2305) üzenetére


hadsz
tag

Szia!

Az a feltétel,hogy oda kell jönni a megadott helyre a megadott időben

[ Szerkesztve ]

(#2308) zsiroshegy válasza hadsz (#2307) üzenetére


zsiroshegy
csendes tag

Köszi, érdekelne, de bizonytalan, hogy tudok-e végezni a melómmal.

(#2309) hadsz


hadsz
tag

Üdv Mindenkinek!

Mintegy két hete értünk haza idei németországi bunkertúránkból,ahol ismét egészen elképesztő,döbbenetes helyekre sikerült el- ill.bejutnunk.A képeket már feltöltöttem a képtáramba,és bízva,hogy nem túlzottan OFF a téma,valamint ha érdekel valakit néhány részlet,élmény ezzel kapcsolatban,szívesen leírom ide a fórumba.

hadsz

(#2310) hadsz válasza nedecz (#2304) üzenetére


hadsz
tag

Szia,

az általad berakott objektum környékén volt néhány HÖR bázis.Hétvezér forrásnál,Hörmann forrásnál,stb.Gondolom ezeket ismered.



Hogy a zöld váll-lapos "nyulak" kik lehettek,fogalmam sincs,de talán előkerül itt olyan,aki tudja a választ.

(#2311) hadsz válasza hadsz (#2310) üzenetére


hadsz
tag

Pár éve jártunk ennél a bázisnál,ez légvonalban kb 400m-re van attól,amit Te mutattál.







(#2312) #40835072


#40835072
törölt tag

Én most találtam egy nagyon jó airsoft terepet... lehet hogy laktanya volt!

Csomó elhagyatott épület, aknák, létrával fellehet mászni az épületek tetejére, stb!

(#2313) pdave válasza hadsz (#2309) üzenetére


pdave
aktív tag

várjuk a képeket is meg a beszámolót is :)

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#2314) Sabby1994


Sabby1994
csendes tag

A minap végre eljutottam a Sziklakórházba. Felvetődött bennem egypár kérdés... Hiányoltam egy olyan szobát, ahol egy esetleges atomtámadás esetén lehetett volna tartózkodni, mert szerintem a kórtermek erre nem alkalmasak. A másik felvetésem pedig az, hogy ezeket a berendezéseket (aggregátor, tartályok stb.) hogyan szállították a kórházba, lehetséges hogy helyben hegesztették/szerelték össze? A válaszokat előre is köszönöm!

(#2315) nedecz válasza hadsz (#2310) üzenetére


nedecz
csendes tag

Köszi a képeket!
A google earth-re is Te nyomtad fel őket?

Igen,ismerem az őrsöket,voltam is ott sokat.(A Hétforrás rám is van tetoválva. :) )

90 körül szűnt meg mindkettő.
Én HM objektumokra gondoltam a hegyben.Valahol félúton Hétforrás és Hörmann közt...Abban az időben dupla kerítés,őrök-állítólag tűzparanccsal-,lépésérzékelők voltak ott.
A keresztkúti panzió 93-ban-de még 97-ben is-csak egy lepusztult őrs volt.Én még szolgálatban is voltam ott.
A képeid az ahhoz-egykor-kapcsolódó épületeket mutatják.(Tiszti lakások,stb...)

Hörmann gyönyörű helyen van,ha pénzem lenne meg is venném...Hétforrás sem kutya persze...

[ Szerkesztve ]

"Nem szenvedek elmebajban,minden percét élvezzük!"

(#2316) Vadkelet


Vadkelet
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

A budapesti szovjet kórház képeit nézve elgondolkoztam, hogy amikor kimentek az oroszok nem lehetett volna ezt tovább üzemeltetni? Most már szét van szedve rendesen, de nem hiszem,hogy így nézett ki az oroszok után egyből. Tudjuk,sok laktanyát szétkaptak még távozásuk előtt, de van objektum amit kulcsra készen adtak át....Pl. debreceni reptér. Más.Ez a két kép Budapesten készült a volt Rákóczi szovjet laktanyáról /remélem sikerült/:
Nem tudom melyik a szebb.....

[L:/dl/upc/2010-07/29/240343_xmix3ouguwokgcov_dsc00777.jpg](IMG:/dl/upc/2010-07/29/240343_xmix3ouguwokgcov_dsc00777.thumb.jpg)(/IMG)[/L]43_knigi1_1.jpg](IMG:/dl/upc/2010-07/29/240343_shn7wmlvda8kw0cg_knigi1_1.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Amúgy Kőszegen a volt MH TÁVKEI épületeiről van szó,"asszem".

Sze-vosztok

(#2317) Vadkelet


Vadkelet
csendes tag

Akkor a másik kép.... :(((

Bocsi!

Sze-vosztok

(#2318) nedecz válasza Vadkelet (#2316) üzenetére


nedecz
csendes tag

Mit takar ez a rövidítés?

"Nem szenvedek elmebajban,minden percét élvezzük!"

(#2319) mateszili válasza nedecz (#2304) üzenetére


mateszili
újonc

Talán segít:) http://taborhegy.uw.hu/KOSZEG%20ES%20VIDEKE%202009-10-09.doc

(#2320) ócskás válasza nedecz (#2318) üzenetére


ócskás
aktív tag

Magyar Honvédség Távközlési Kutató és Ellenőrző Intézet

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2321) hadsz válasza ócskás (#2320) üzenetére


hadsz
tag

Örülök,hogy újra itt vagy! :)

(#2322) hadsz válasza pdave (#2313) üzenetére


hadsz
tag

Ok,hamarosan elkezdem.

(#2323) hadsz válasza nedecz (#2315) üzenetére


hadsz
tag

Nem,a GE-re nem raktam fel képeket erről a területről.Valóban nagyon szép helyen vannak ezek a bázisok.

(#2324) ócskás válasza hadsz (#2321) üzenetére


ócskás
aktív tag

Hát még én... :)

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2325) nedecz válasza mateszili (#2319) üzenetére


nedecz
csendes tag

Köszi!Minden világos már.

"Nem szenvedek elmebajban,minden percét élvezzük!"

(#2326) nedecz válasza ócskás (#2320) üzenetére


nedecz
csendes tag

Hát igen...Ez annyira logikus,hogy eszembe sem jutott.Köszi!

"Nem szenvedek elmebajban,minden percét élvezzük!"

(#2327) lsc


lsc
nagyúr

A kőszegi dologról, honvédségi létesítmény volt, az ott dolgozó katonák /hivatásos és sorállomány is/ határőr vállapot és cuccokat viselt, a csepel d-566-osok is rf-es rendszámot kaptak ideiglenesen. Tudtommal elektronikai felderítés, lehallgatás ment ott miután elkészült. A tűzparancs meg minden honvédségi fegyveres őrségnél élt/él, ez nem nagy dolog, akár a ruházati ellátó központnál is így volt.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#2328) nedecz válasza lsc (#2327) üzenetére


nedecz
csendes tag

Ez igaz,mindenhol tűzparancs volt.
De Kőszegen -állítólag-felszólítás nélkül lőhettek.

Köszi az infóidat!

"Nem szenvedek elmebajban,minden percét élvezzük!"

(#2329) ócskás válasza nedecz (#2328) üzenetére


ócskás
aktív tag

A "felszólítás nélkül lőhettek" csak egy városi legenda, mégpedig a vadabb fajtából...

A lőfegyver használatát meg kell előznie:
- a fegyverhasználat alapjául szolgáló cselekmény abbahagyására irányuló felszólításnak,
- más személy segítségül hívásának,
- egyéb kényszerítő eszköz alkalmazásának,
- figyelmeztetésnek, hogy fegyverhasználat következik.
- figyelmeztető lövésnek.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2330) ócskás válasza ócskás (#2329) üzenetére


ócskás
aktív tag

A 24/2005. (VI. 30.) HM rendelet:
A kényszerítő eszközök használatának részletes szabályai

618.1. A fegyverhasználatot megelőző felszólítást és figyelmeztetést érthetően, hangosan és határozottan kell megtenni. A polgári ruhában eljáró katona a felszólítás alkalmával azt is közölje, hogy a Magyar Honvédség szolgálati feladatot ellátó tagjaként intézkedik.

618.2. Fegyverhasználat során a lövést lehetőleg lábra, ha pedig a fegyverhasználattal érintett személy kezében támadásra távolról is felhasználható eszköz van, a kézre kell irányítani.

619. Fegyverhasználat esetén a helyszínt biztosítania kell.

620. Ha a fegyverhasználat törvényes feltételei nem állnak fenn, pusztán kényszerítés céljából a katona fegyverhasználatot nem helyezhet kilátásba.

621. Az őrszolgálatban lévő katona az őrség elhelyezési körletében az őrparancsnok, járőrben a járőrparancsnok parancsára, felállítási helyén pedig saját elhatározásából használhat fegyvert. Ez vonatkozik a készenléti alegységre is, ha az őrség feladatát látja el.

622. A felállított őr a fegyverhasználatot megelőzően:

- erélyes „Állj!” kiáltással állítsa meg a közeledő, illetve az objektumba behatolni vagy onnan menekülni szándékozó, illetve a támadó személyt;

- ha ez eredménytelen marad, az „Állj, vagy lövök!” figyelmeztetést adja, egyidejűleg töltse csőre a fegyverét;

- ennek eredménytelensége esetén adjon figyelmeztető lövést.

Ha a figyelmeztető lövés sem jár eredménnyel, használja fegyverét.

(...)

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2331) Elena


Elena
csendes tag

Sziasztok!

Törökbálint és Diósd között a Pannon út-Diósdi út környékén (Telenor ház mellett és mögött) milyen laktanya volt régen? A képen látható zöld nyílnál egy ajtóval ellátott alagút nyílás van ami a dombba vezet. Kérdeztük, azt mondták lőszerraktár volt. Most kiadó a területén minden. Nem tudták megmondani, hogy milyen laktanya volt. Sok őrtorony megvan még, csak elég rozzantak.
Milyen egységek állomásoztak ott és mi célból?

http://prohardver.hu/dl/upc/2010-08/06/226556_q6ebhdcytw1ihfde_torokbalint-diosdiut.jpg

Üdv
Elena

[ Szerkesztve ]

Elena

(#2332) Nani 73 válasza Elena (#2331) üzenetére


Nani 73
újonc

Tápiószecső még működik MH kereteken belül.

(#2333) ócskás válasza Elena (#2331) üzenetére


ócskás
aktív tag

MN 1.LÖR

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2334) Imamo


Imamo
csendes tag

Sziasztok.
Én Szentkirályszabadján voltam katona 88-89 ben.
Szerettem volna képeket a laktanyáról de nem találtam
Esetleg tud valaki segíteni?
Üdv mindenkinek Imamo

(#2335) cservenyák válasza ócskás (#1206) üzenetére


cservenyák
újonc

Hali!
Te ki vagy vazzeg ? Én ott szolgáltam, de ennyire én sem vágtam.

(#2336) cservenyák válasza ócskás (#1206) üzenetére


cservenyák
újonc

Hali!
Te ki vagy vazzeg ? Én ott szolgáltam, de ennyire én sem vágtam.

(#2337) ócskás válasza cservenyák (#2335) üzenetére


ócskás
aktív tag

Hali!
Hol az az "ott"? :)

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2338) buldog-bódog


buldog-bódog
csendes tag

Sziasztok!
Valamikor régen, szó volt a gödöllői dombok egyikén található antennákról, melyek az M3-ról is jól láthatóak. 47°57,163É, 21°46,539K
Most véletlenűl akadtam egy bizonyíték értékű cikkre.
Íme:
Az MTI rádiófigyelését 1953-tól Budapesten a Naphegyen, majd 1959-től 1995-ig, a Rádió és Műholdfigyelő Szerkesztőség megszűntéig a rádióvétel és -adás szempontjából kiváló adottságokkal rendelkező Gödöllőn végezték. 1981 és 1991 között a rádiófigyelő szolgálat többek között a Szabad Európa Rádió (SZER), az Amerika Hangja, a BBC, a Deutschlandfunk, az Izraeli Rádió és a Vatikáni Rádió adásaiból válogatott. A műsorokat a mindenkori műszaki személyzet rögzítette, a felvételekből ők maguk és a szerkesztők is válogattak. Az arra érdemes anyagokat 1988-ig a műszaki személyzet, attól kezdve pedig szakképzett display-operátorok írták le diktafonkazettáról. A leírt anyagokból 1983-tól napi „kiadás” készült, amelynek cikkeiből kiadványokat szerkesztettek.

A rádiófigyelés anyagai elsősorban az ország felső vezetésének a bizalmas tájékoztatását szolgálták. Ma sem tudni pontosan, személy szerint kik tartoztak ebbe a szűk körbe, az viszont ismert, hogy a Belügyminisztérium, a Honvédelmi Minisztérium, a Külügyminisztérium, a Minisztertanács Tájékoztatási Hivatala és a „pártközpont” még nyers állapotban azonnal megkapta a napi „kiadásokat”. A nyolcvanas évek végére azonban egyre többen, így főszerkesztők, vállalatvezetők is kaptak tájékoztatást.

A különböző rádióadók műsoraiból a forrás pontos megjelölésével rögzíteni kellett minden politikailag fontos magyar vonatkozású anyagot, tekintet nélkül annak hangvételére vagy témájának érzékenységére. A műsorok közötti válogatás főbb szempontjai voltak, a teljesség igénye nélkül, a magyarországi belpolitikai események és külföldi visszhangjaik; a magyar ellenzék, egyházak tevékenysége; a magyar emigráció képviselőinek nyilatkozatai, interjúi; a határon túli magyarság életének eseményei; reagálások a magyar sajtó publikációira; külföldi szakemberek véleménye a magyar gazdaság és társadalom kérdéseiről; és a rádiók önálló gazdasági blokkjainak sorozatjellegű, elemző vitaműsorai.

Forrás: www.osaarchivum.com

-d-

És egy kép, ha betudom illeszteni:

Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

(#2339) ócskás


ócskás
aktív tag

[link]
Hadsz, fogadd háromszoros meghajlásom :R :R :R

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2340) szavapart


szavapart
csendes tag

Jómagam is gratulálok! :C :C

Csak egy zárójeles kérdés: Akkor forgathatóak voltak a tornyok? Mintha itt vagy egy másik fórumon az lett volna az eredménye a beszélgetésnek, hogy fixen álltak a tornyok.

(#2341) danielblack


danielblack
csendes tag

Helló! A neten keresgéltem kifejezetten erről a témáról szóló fórumokat, ez megtetszett és reggisztráltam is. Nyíregyházán lakok, szerencsére itt a környéken van pár katonai objektum, csak vagy hűlt helye, vagy öregek othona, iskola, kollégium lett belőlük vagy őrzik a mai napig ismeretlen okokból... Én motoros vagyok, gyakran endurózgatunk a nyiregyi lőtéren és környékén. Volt hogy az erdőben motoroztunk amikor belebotlottunk a Nagyszállási lőszerraktárba aminek kerítésén biztonsági cég táblája díszelgett... az erdő közepén voltunk egy hátsó kerítésnél és ott megvolt már korábban bontva, szóval mi bementünk. A külső drótkerítés után egy őrjáratozó út volt. Volt a belső 2 méteres fal amire felhúztuk magunkat és láttuk a raktárépületeket, és amennyire ott beláttunk egy két raklap és doboz még volt az épületekben, szóval lehet nem ok nélkül őrzik még mindig :U Utána láttuk hogy az őrjáratozó uton friss cipő és kutyanyomok vannak szóval inkább elpucoltunk onnan :-D Olvastam itt egy régebbi hozzászólásban, hogy nem tudjátok miért őrizhetik még mindig ezt az objektumot,hát én tapasztalataim szerint van ott még valami..
Úgy tudom a rakétások megszűnése után ide hozták Nyiregyről a rakétákat... Mindenesetre szerintem nagy hiba ,hogy ezeket a laktanyákat raktárakat bezárták, pedig némelyik elég jó állapotban volt, és így legalább levolt fedve az ország katonailag, mostmeg a két lövészdandár, ami valami és csőő... Na de nem írok én regényt, mostantól nézni fogom a fórumot, a lőszerraktárról meg kivűlről majd lövök képeket egyszer és felrakom ;)

[ Szerkesztve ]

(#2342) Joci525 válasza danielblack (#2341) üzenetére


Joci525
csendes tag

Szeva!

Nahát...

Énis pont Nyíregyházi vagyok...és motorozok...:D(enduro) és énis jártam a lőszerraktár felé...
mi az email címed?:D

motorozhatnánk egyet... :DD

(#2343) Joci525


Joci525
csendes tag

Juteszembe

a minap voltam a BARS 502-est megnézni...
meglepve tapasztaltam hogy őrzik, és még használja a honvédség különböző célokra(az őr mondta)

sajnos bemenni nemtudtam így marad egy kép kintről...

[URL=http://www.kephost.com/][IMG]http://www.kephost.com/images3/tov8x0rniwpk7f07d3v7.jpg[/URL]

(#2344) Joci525


Joci525
csendes tag

Képet a mérete miatt nem engedte beilleszteni,de itt a link

http://www.kephost.com/view3.php?filename=vdwez0prhhaagmh0p696.jpg

(#2345) danielblack válasza danielblack (#2341) üzenetére


danielblack
csendes tag

Válaszoltam az e-mailre :-) Örülök, hogy vannak még emberek akit tényleg komolyan érdekelnek ezek a remek komplexumok, bárcsak a honvédséget is érdekelné... Szörnyű, hogy anno duplagyűrűs légvédelmi lánc volt a főváros körül, ma meg....

[ Szerkesztve ]

(#2346) hadsz válasza ócskás (#2339) üzenetére


hadsz
tag

Köszi,de ne essünk túlzásokba. :)
Szerintem a cikkben szereplő szinte valamennyi információt kitárgyaltuk már itt. :)

(#2347) hadsz válasza szavapart (#2340) üzenetére


hadsz
tag

Köszi Neked is!

Megtaláltad a cikkben szereplő hibát.Nem,a tornyok valóban nem voltak forgathatóak,és ha jól emlékszem,erről pont itt a fórumon beszélgettünk régebben.A cikk végleges szerkesztését természetesen az újságíró készítette,és magam sem értem,hogy ezt miért így írta...Amikor ez a rész került szóba,elmondtam,hogy a gyűrűs kialakítás azért volt a torony tetején,hogy a kétszintes platót,amelyen az antennák voltak,tetszés szerinti irányba rá lehessen emelni.Miután ez megtörtént,az egész szerkezetet hegesztéssel rögzítették.Tehát tényleg fixen álltak.Ha ezek után még szükség volt némi korrekcióra az irányszög és a magasság miatt,azt már magukon az antennákon végezték,hiszen bizonyos fokú állításra azokon is volt lehetőség.
Szerintem az újságíró csak egyszerűen félreértette a dolgot,és azért írta le úgy - valóban helytelenül.

(#2348) ócskás válasza Joci525 (#2343) üzenetére


ócskás
aktív tag

Amint látom, az antennákat már itt is eltávolították.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2349) Joci525


Joci525
csendes tag

Urak!

kis segítséget kérnék!

Szeretném összegyűjteni a Szabolcs megyei katonai objektumokat, majd ezeket motorral felkutatni dokumentálni...

Tudnátok ebbe segíteni?
Amiről tudok: -Nyíreteleki honvédség
- BARS 502 Hajdúnánás
- Hajdúsámson és Péterkert között is van valami amiről semmit nemtudok...

A segítséget NAGYON megköszönném!

Tisztelettel Joci525

(#2350) danielblack válasza Joci525 (#2349) üzenetére


danielblack
csendes tag

Én már benne vagyok a felfedezésben. Asszem van valami Nyírbátorba is de vele kapcsolatban itt ki is merültek az információim :-D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.