Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) hadsz válasza benemano (#1597) üzenetére


hadsz
tag

Igazad lehet,ez abszolút reális magyarázat.

(#1602) hadsz válasza tazman75 (#1598) üzenetére


hadsz
tag

Igen,lezárták ott is,de gyanítom,hogy nem a honvédség.A páncélajtón egy lakat van,ami megakadályozza,hogy a zármechanika elmozduljon az ajtó belső oldalán.A HÁP-hoz közeli épület egy részén újnak tűnő nyílászárók vannak,és valamiért olyan érzésem volt,hogy a területet /legalábbis egy kis részét / ha ritkán is,de használják,és megpróbálják valamilyen módon hasznosítani.Lehet,hogy a tanyáról jönnek fel néha,bár nincs információm a tulajdoni viszonyokról.Mindenesetre sem tábla,sem kerítés,sem kapu nem tiltja az ott tartózkodást.Igaz tavasz óta nem tudom,hogy történt-e változás ilyen szempontból...
az említett épület

(#1603) tazman75 válasza hadsz (#1602) üzenetére


tazman75
csendes tag

Ezt az épületet, ha jól látom, most újítják fel.
Legalábbis erre utalnak az új ablakok, kőműves állás és a sóder(?) halom.
Lehet tudni, ki újítja és miért?

(#1604) Csöves


Csöves
senior tag

47.919687,21.40342
Mi lehet ez??

Aquila non captat muscas.

(#1605) hadsz válasza Csöves (#1604) üzenetére


hadsz
tag

Az 502-es BARS állomás.

(#1606) tazman75 válasza hadsz (#1605) üzenetére


tazman75
csendes tag

Privi és mail ment.

(#1607) hadsz válasza tazman75 (#1606) üzenetére


hadsz
tag

Megkaptam,válasz is ment.

(#1608) Sabby1994


Sabby1994
csendes tag

Sziasztok! Nem tudjátok, hogy a taszári repülési múzeum látogatható-e???

(#1609) benemano válasza hadsz (#1601) üzenetére


benemano
csendes tag

igyekszem logikusan gondolkodni, ennyi szakember között muszáj kivágni a rezet, különben szégyenben maradok :)

viccet félretéve a Hajag titkát is sikerült közösen megfejteni, a sokáig titok Újfehértóra is fény derült (kicsit)

mindennek megvan a logikus magyarázata ha néha nehezen is jövünk rá ...

(#1610) buldog-bódog válasza benemano (#1609) üzenetére


buldog-bódog
csendes tag

".....a sokáig titok Újfehértóra is fény derült (kicsit)."
Szia!
Milyen titokra kéne fénynek erülni?
Én nyíregyházi vagyok, jól ismerem a környéket, de tudomásom szerint Újfehértón semmilyen ojjektum, vagy hasonló nem volt (van).
Nem Ófehértóra gondoltál véletlen. Ez is itt van a megyében, de ez a téma elég jól ki lett
vesézve pár hónappal ezelőtt.
Üdvözlettel: -d-

Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

(#1611) Balatoni válasza Sabby1994 (#1608) üzenetére


Balatoni
csendes tag

Képaláírás a mai Somogyi Hírlapban:,,Az egykori laktanyán belül, az úgynevezett amerikai kápolnában kapott helyet a becses tárgyi emlékeket, dokumentumokat, egyenruhákat felvonultató tárlat. A csapatmúzeum augusztustól lesz látogatható."

(#1612) benemano válasza buldog-bódog (#1610) üzenetére


benemano
csendes tag

Bocsánat, természetesen Ófehértóra gondoltam :W csak elütöttem...

(#1613) Sabby1994 válasza Balatoni (#1611) üzenetére


Sabby1994
csendes tag

Köszi szépen!

(#1614) Sabby1994


Sabby1994
csendes tag

Nem tudja valaki, hogy Hajagot őrzik-e?

(#1615) Sabby1994


Sabby1994
csendes tag

Még egy kérdés és leléptem: Meg tudnátok mondani a hajmáskéri bunker koordinátáit? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1616) Balatoni válasza Sabby1994 (#1614) üzenetére


Balatoni
csendes tag

Nem őrzik. Az odafele vezető úton van egy sorompó, de az kézzel (laposfogóval) nyitható. De elég nagy lehet a forgalom, mert a bunker ,,bejáratánál" igencsak ki van taposva a fű.

(#1617) hadsz válasza Sabby1994 (#1615) üzenetére


hadsz
tag

47° 10' 55,8"
17° 59' 36,5"

(#1618) hadsz


hadsz
tag

Az elmúlt hetet Berlin környékén töltöttük,ismét sikerült néhány komoly objektumot becserkészni.Ezúttal nem a múzeumként funkcionáló,és épségben megőrzött bunkereket részesítettük előnyben,hanem többségében az erdő mélyén,teljesen elhagyatva rejtőzködő bázisokat kerestük meg.Kivétel persze most is volt,Wünsdorfban például a berlini kutatócsapattal közösen vettünk részt egy túristák által nem látogatható bejáráson,az egykori Wermacht főparancsnokság / Maybach I./ felrobbantott,szétbombázott épületei alatti alagutakban.Emellett órákat töltöttünk az egykori GSSD légvédelmi főparancsnoki bunkerben /UK-20/,valamint a 4 szintes központi parancsnoki bunkerben /Zeppelin/.Ráadásként megmutatták az ezekkel összeköttetést biztosító egykori tropo bunkert is - igaz,ez utóbbi gyakorlatilag teljesen üres,mo.-i állapotokat idéz...
Sajnos több helyen szomorúan szembesültünk a ténnyel,hogy előbb - utóbb ezeket a hidegháborús helyeket nyom nélkül eltüntetik./ természetesen nem a bunkermúzeumokra gondolok/. A vogelsangi rakétatámaszpontnál például elkezdték bontani a szállítójárművek garázsait,az itteni atomfej tároló bunkernél pedig már elbontották a rakodórámpákat a daruszerkezettel együtt./ezek két éve még álltak.../ A hétköznapnak köszönhetően a melósokkal is találkoztunk,már sokszáz méterről hallani lehetett a munkagépek zaját az erdőben.Havelnél a hatalmas laktanya / 15000 ember / felét - elsősorban a lakóépületeket - eldózerolták,mező van a helyén...
Neuthymennél - szintén egykori R5M,R12 rakétabázis - hasonló a helyzet,a terület egy jelentős részén eltakarították az épületeket,és jól láthatóan talajcserét is végeztek.
Tekintettel az egykori titkos objektumok elképesztő mennyiségére,azért látnivaló van még bőven... :)
Képeket hamarosan feltöltöm a képtáramba.

(#1619) ócskás


ócskás
aktív tag

Lassan végetér a nyár, vége a nyaralásnak, ismét van netem... előkerültem

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1620) ócskás válasza hadsz (#1618) üzenetére


ócskás
aktív tag

Szia Hadsz!
Szép helyeken jártatok!

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1621) hadsz válasza ócskás (#1620) üzenetére


hadsz
tag

Szia Ócskás!

Örülök,hogy ismét itt vagy! Tazman kollégával már kezdtünk aggódni... :)

(#1622) ócskás válasza hadsz (#1621) üzenetére


ócskás
aktív tag

Kissé zsúfolt volt ez a nyár számomra...

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1623) tazman75 válasza hadsz (#1621) üzenetére


tazman75
csendes tag

Nagyon jó képeket hoztál!
Egyelőre Vogelsang-ot néztem. Meglepően "jó" állapotban van. Ott legalább nem loptak szét mindent. Feltételezem, nem őrzik.

(#1624) hadsz válasza tazman75 (#1623) üzenetére


hadsz
tag

A feltételezésed helyes,nem őrzik.
Tavaly nem jutottunk be a tárolóba,de az idén nyitva volt.Köszönhetően,hogy a területen - ahogy említettem - dolgoznak a melósok.A markolókanál és a betonszerkezetekhez szükséges erővágó is ott hevert a csarnokban.

(#1625) rofi1989 válasza hadsz (#1602) üzenetére


rofi1989
csendes tag

Sziasztok. :R
Szeretnék segítséget kérni tőletek egy oldal elemzésében. :W
A Dombóvári laktanyával kapcsolatban.
Nem találok egy helyet.

http://www.dombovar.hu/hircentrum/index.php?azon=1183&menu=6
Minden gondolat érdekel. :R
Előre is köszi. :R

(#1626) Elena


Elena
csendes tag

Sziasztok!

Végigolvastam a summ hozzászólást és tiszteletem a részletesség és a precizítás előtt amivel hozzászóltok!
Nemrég jártam az F-4-ben és a kérdésem arra irányulna, hogy a többi F létesítménnyel mi a helyzet? Inaktívak, vagy még aktívak és titkosak és nem szabad róluk beszélni? Köszi

Elen

Elena

(#1627) ócskás válasza rofi1989 (#1625) üzenetére


ócskás
aktív tag

"...híres magyar rendező-producer, aki megállapította, hogy a föld alatti bunkerek és rakétasilók megfelelnek az általa támasztott követelményeknek."
Dombóvár és Mágocs = 22-Ракетная бригада (в/ч 25306). A 8К14 pedig a 9П117-es állványról indul.
Siló Magyarországon csak a TSZ-udvaron volt!

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1628) tazman75 válasza ócskás (#1627) üzenetére


tazman75
csendes tag

Ne légy ideges!
Nagyon sok ember elhitte ezeket a marhaságokat. Régebben én is.
Ez a cikk azért elég komoly. Kb 10 percig röhögtem rajta. Ez a kaloda, mekkora baromság!
9 Oscar!!! :F

(#1629) ócskás válasza tazman75 (#1628) üzenetére


ócskás
aktív tag

Dehogy vagyok ideges :) , csak kissé unalmas ez a zugfirkászok által keltett siló-őrület.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1630) ócskás válasza rofi1989 (#1625) üzenetére


ócskás
aktív tag

Bocs Rofi1989, a #1627 nem neked szól, csak éppen az újságíró marhaságán kifakadtam. :R

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1631) hadsz válasza ócskás (#1629) üzenetére


hadsz
tag

Ezek a komoly újságírók / már számos ilyen esettel lehetett találkozni/ szeretik használni a "rakétasiló" szót - mert az olyan jól hangzik.Az már nem érdekli őket,hogy köze nincs a cikknek a valósághoz,a lényeg,hogy az olvasók ráharapjanak az írásra.

[ Szerkesztve ]

(#1632) ócskás


ócskás
aktív tag

siló - na ilyen nem volt Mo.-n.

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1633) ócskás válasza ócskás (#1632) üzenetére


ócskás
aktív tag

siló - na ilyen volt és van is Mo.-n.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1634) PeppErKorN válasza ócskás (#1633) üzenetére


PeppErKorN
tag

Szükségesnek tartom megjegyezni, hogy a képen látható siló milyen kísérteties mértékben emlékeztet egy hajtóműre. Némi átalakítás még szükséges lenne, hogy a kiáramló gázsebességet kellőképp felgyorsítsuk, egy Laval-körte sem ártana a végébe, de a sok-sok köbméteres térfogat talán elegendő csöves lőport bírna befogadni egy egész TSZ-telep levegőbe emelésére (így, vagy úgy).

Szerk: lásd hörgő képeit, bár azok a hajtóművek folyékony hajtóanyagúak.

[ Szerkesztve ]

--K--N--R--

(#1635) ócskás válasza PeppErKorN (#1634) üzenetére


ócskás
aktív tag

Elnézve az adatlapot, a nagyköbméteresekkel már bőven a közepes hatótávolságú kategória felső határát súrolnánk!

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1636) Elena


Elena
csendes tag

Sziasztok!

A hortobágyi halastavak alatt lévő orosz rakétasilók mendemondája akkor szintén mendemonda? :P

Elena

(#1637) hadsz válasza Elena (#1636) üzenetére


hadsz
tag

Szia!

Igazából ez akkora marhaság / bocsánat! /,hogy szót sem érdemel... :N

(#1638) hadsz válasza Elena (#1626) üzenetére


hadsz
tag

Az F4 ebben az esetben nem azt jelenti,hogy volt F3,F2,F1.Az F a földalatti rövidítésésből van,a 4 pedig a munkaterület száma.Ne kérdezd,hogy miért pont 4,mert nem tudom. :)
Több ilyen jelzésű objektum nem volt.
A ma is aktív kormányzati létesítmények pedig - tekintettel a fórum címére és témájára - tabunak számítanak.Azokat nem F-el jelölték.

(#1639) Elena válasza hadsz (#1638) üzenetére


Elena
csendes tag

privi ment...

Elena

(#1640) hadsz válasza Elena (#1639) üzenetére


hadsz
tag

válasz is...

(#1641) tazman75 válasza Elena (#1636) üzenetére


tazman75
csendes tag

Nem tudom mennyire vagy tájékozott ilyen dolgokban, de gondold végig!
Ezeknek a megépítése már alapjában véve sem egyszerü.
Üzemeltetése szintén felvet néhány technikai problémát.
Teljesen vízzáró ajtók, levegőellátás, vízálló rakéta és kiszolgáló eszközök.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem létezik ilyen. A ballisztikus rakétahordozó tengeralattjárókon természetesen létezik. Itt azonban felesleges lenne. Ilyen célra inkább valami hegység lenne megfelelő, pl Bakony. Több legenda szerint ott is volt, de ez sem igaz.
Ez is egy tipikus urban legend.

[ Szerkesztve ]

(#1642) ócskás válasza Elena (#1636) üzenetére


ócskás
aktív tag

Egy siló megépítése önmagában sem két rúbel, hátha még a víz alá telepítik...alsó hangon is legalább ötszörös többletköltség. És mit nyernének vele? Semmit!

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1643) ócskás válasza ócskás (#1642) üzenetére


ócskás
aktív tag

egy silóhoz kell még egy ilyen is:

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1644) Elena válasza ócskás (#1642) üzenetére


Elena
csendes tag

Mit nyernek vele? Nem látják a műholdak ;) A műholdakról a földfelszín alatti pár száz méteres mélységben tökéletesen látni a nagyobb tömegeket illetve a tömegegyenetlenségeket. Ez manapság már bevált bányászati technológia, szinte "bárki " által hozzáférhető. A BME 1995 óta adatbázist vezet magyarország felületéről, amiben bármikor meg tudják nézni hogy gázkitermelés, talajvíz kivét, műtárgyak milyen befolyással vannak a felszínre illetve a talaj rétegekre és milyen vertikális mozgást eredményez ez. Beépített területen 1000 pont/km a felbontása, zöldterületen csak 300 pont /km.
Az oroszoknak volt egy olyan építkezési szokásuk hogy szerettek víz alá építkezni a fent említett okokból. Illetve hogy könnyű volt elárasztani a helyet amennyiben valami félrecsúszott.

Elena

(#1645) PeppErKorN válasza Elena (#1644) üzenetére


PeppErKorN
tag

Engedd meg, kérlek, hogy én válaszoljak!
Ezeknek a rakétasilóknak az elsődleges rendeltetése nem a rejtés, hanem a védelem volt. Ki kellett (volna) bírniuk az ellenség nukleáris csapását, úgy, hogy a rendszer hadrafoghatósága ennek következtében ne csökkenjen. Vagyis alkalmasnak kellett lenniük rakéta indításra a csapást követően.
Korunkban – ahogyan Te is megfogalmaztad – lehetetlen bármi ilyet elrejteni a mesterséges holdak felderítő eszközei elől. Korábban is léteztek ilyen eszközök, de 2-3 évtizeddel ezelőtt sem a mennyiségük, sem a minőségük nem érte el a mai szintet. Viszont egy ekkora szabású építkezést akkor is felfedeztek volna, ha történetesen csak havonta 1 alkalommal haladnak el az adott terület fölött. Akárhová is építsék azokat. Ezért nem lehetett elsődleges szempont az építkezés, illetve a létesítmény rejtése. Azt inkább mobil telepítésű eszközökkel lehet célszerűen végrehajtani.
Ilyenformán nem látom értelmét annak, hogy a szükséges-elégséges feltételt jelentősen túlhaladó, nagyságrenddel nagyobb költségességű építkezésbe fogtak volna. Ugyanis az „orosz” nem volt „hülye”.

[ Szerkesztve ]

--K--N--R--

(#1646) hadsz válasza Elena (#1644) üzenetére


hadsz
tag

"Az oroszoknak volt egy olyan építkezési szokásuk hogy szerettek víz alá építkezni a fent említett okokból."

Tudnál néhány konkrét példát mondani ilyen építkezésre?
Az ipari építészetüket nem ismerem,de katonai - honvédségi vonalon ez egyáltalán nem volt jellemző rájuk.

(#1647) tazman75 válasza ócskás (#1643) üzenetére


tazman75
csendes tag

Privát, mail ment.

(#1648) ócskás válasza Elena (#1644) üzenetére


ócskás
aktív tag

A víz alá épített rakétasiló értelmetlenségét érzésem szerint PeppErKorN kolléga nagyon szépen megvilágította, így nekem már nem sok hozzáfűzni valóm maradt, max. annyit szeretnék megjegyezni, hogy általában az atomnagyhatalmak a tervezett első csapásba bevont eszközeinek számát és fix telepítési helyét nem feltétlenűl tartották titokban (félreértés ne essék, nyilvánosságra azért nem hozták!) élve az atomfegyverek elrettentő hatásával. (A hidegháború idején az atomfegyverek az elrettentés legfőbb eszközei voltak, és hozzájárultak a kétpólusú világ stabilitásához. Ez a bizonyos MAD-doktrina.A doktrína alapvetően akkor érvényes, ha minden szembenálló félnek egyértelműen elegendő atomfegyvere áll rendelkezésre ahhoz, hogy a másik oldalt elpusztítsa; így egy meginduló atomcsapás esetén az ellenfél képes hasonló vagy még nagyobb pusztítást véghez vinni az ellenfél területén, ami az oda- és visszacsapások következtében végül a kölcsönös megsemmisüléséhez vezet. Mivel ezzel a felek tisztában vannak, semelyik fél sem fog az első csapás lehetőségével élni, mivel az a válaszlépések kontrollálhatatlan sorát indítja el. Mivel kezdetben a hagyományos fegyvernemekkel vívott háború is nukleáris háborúba csaphat át, a két fél kerülni fogja még a közvetlen konfrontációt is. Mindez alapvetően egy feszültségekkel teli, de stabil békéhez vezethet.)
Természetesen a válaszcsapást követő második atomcsapásban résztvevő, jellemzően mobil telepítésű eszközök (tengeralattjárók, gépjárművek, vasúti szállító-indító járművek) számát ha nem is, de a mindenkori tartózkodási helyét szigorúan titokban tartották.

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1649) ócskás válasza tazman75 (#1647) üzenetére


ócskás
aktív tag

Ment vissza is.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1650) ócskás válasza ócskás (#1648) üzenetére


ócskás
aktív tag

MAD doktrina : Mutually Assured Destruction, a kölcsönösen garantált megsemmisülés doktrínája.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.