Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) valsavis


valsavis
tag

sziasztok

nem tudjátok véletlenül,hogy ezeknek a kihalt laktanyáknak bérlését vagy megvásárlását a helyi önkormányzatokon vagy magyar honvédségnél kell intézni?

:R

(#1852) zollye válasza bükki (#507) üzenetére


zollye
csendes tag

Üdvözletem!
A kilencvenes évek elején az egyik feladata az volt, hogy a Varsói Szerződés légvédelmének képeztek ki vevőtávírászokat.
A másikat csak gyanítom, - de nem tudom!
Szerintem ők biztosították a "Sziklának" is a hadműveleti szolgálatot adó személyzetet is.
:K

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#1853) hadsz válasza valsavis (#1851) üzenetére


hadsz
tag

Szia,

ez attól függ,hogy az adott terület kinek a tulajdonában ill kezelésében van.

(#1854) zollye válasza ócskás (#609) üzenetére


zollye
csendes tag

Üdvözletem!

Tudomásom szerint Orosz katonai repülőtér üzemelt Mátyásföldön - a 80-as évek végén legalábbis...
Ivánék üzemeltettek valószínűleg RT-részleget is ott, mert napi 24 órában adták "hazafelé" a légvédelmi jelentéseket onnan. ;)
"Nem kicsit" voltak oda "bebetonozva":
Az objektum annyi embernek adott kenyeret, hogy Mátyásföld - repülőteret övező része - "város volt a városban"...
-Úgy, mint a Magyar "Parlamentben":
Külön fodrász... Külön Posta,... Cöccöccö-cöccöccö... Nehogy érintkezni kelljen a köznéppel...
Mindennel rendelkezett, ami egy városban megtalálható, - a presszótól az "Öntöttvas-Miki egér-gyárig"...
Aztán kitakarodtak az Oroszok. - A kilencvenes évek hajnalára elnémúlt a 24 órás rádióforgalmi rendszer is... Ez azt is jelentette egyben, hogy képzettségre való tekintet nélkül, - kiszórták tömegével a Honvédségi dolgozókat is az utcára. :C

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#1855) zollye válasza rihi1 (#666) üzenetére


zollye
csendes tag

Üdvözöllek!, rihi!

Fogadd elismerésemet, - a kitartó keresésért, amivel szert sikerült tenned erre a számomra sokat mondó, komoly képanyagra!:C

Üdvözlettel: zollye

[ Szerkesztve ]

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#1856) hadsz válasza zollye (#1854) üzenetére


hadsz
tag

Üdv,

Mátyásföldön valóban üzemelt egy szovjet füves repülőtér 56-tól folyamatosan,elsősorban parancsnoki és futár gépeket szolgáltak ki,a helikoptereknek beton leszállóterület volt kialakítva.Ami viszont még fontosabb,hogy itt volt a DHDSCS parancsnoki központja "Kortik" hívójellel, ezen belül a légierő és a légvédelem parancsnoki központja egyaránt itt települt.1991 június 19-én hagyták el ezt a területet.

[ Szerkesztve ]

(#1857) PeppErKorN válasza zollye (#1854) üzenetére


PeppErKorN
tag

Engedelmeddel pontosítok egy kicsit.
Mátyásföldön a 36. Légi Hadsereg (36-я воздушная армия (в/ч пп 86889)) parancsnoksága volt. A ’80-as években alárendeltségébe tartozott a 11. Gárda Vadászrepülő Hadosztály (Tököl), a 177. Gárda Vadászbombázó Hadosztály (Kunmadaras), és a 70. Rádiotechnikai Dandár (Budapest) is. Ennél fogva lényegesen nagyobb erőt képviselt, mint a Magyar Néphadsereg összes repülő (honi légvédelmi, és csapatrepülő) alakulata.
Valamennyi szovjet katonai létesítményre igaz volt, hogy a lehető legnagyobb mértékben önellátásra törekedett, és az ott szolgálók számára igyekezett a magyar lakossággal való kapcsolat tartás lehetőségét a minimálisra csökkenteni.

Hadsz: megelőztél ;)

[ Szerkesztve ]

--K--N--R--

(#1858) zollye válasza Bedmen (#764) üzenetére


zollye
csendes tag

Üdvözöllek, Bedmen!

Szerintem nem "újkeletű" az az információ, mely szerint, már az Oroszok "ideiglenesen itt állomásozásának" idején is létezett olyan légvédelmi objektum Magyarországon, - mondjuk az Oroszok által üzemeltetve, - hogy a sivár pusztaságon "megmozdult a Föld" és két alaposan kiképzett pilóta szállt fel repülőgépével a keletkezett ideiglenes résen keresztül... -Majd, mire észhez tért az ember, "a táj békésen vigyorgott rá"...
Miért ne lehetne ugyanilyen légvédelmi objektum üzemben ma Magyarországon - immáron magyar kézben?... Megint más kérdés, hogy amennyiben így van, megpróbálják az aktívan működő objektumokat "ködbe burkolni" - az azért felelős személyek... Én is így tennék, - nem "trombitálnám Világgá" a képességeimet, - és valószínűleg Mindegyikünk ezt tenné, - ha ez a dolga. Szerintem természetes, hogy úgy védenek egy aktívan működő objektumot, ahogy csak lehet, - ezért nem akadok ki ilyesmin.
- Tisztelettel megkérlek, hogy ne negatív gondolatokat, "kritikát" láss a hozzászólásomban, hanem "józan paraszti gondolkodást"!
Üdvözlettel: zollye

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#1859) lemcsi


lemcsi
tag

Üdv

Igazából már párszor olvasgattam a topicot, mivel érdekel a témája.
Nem vagyok fanatikus, történész, egyéb ehhez hasonló dolgok, csak egy szimpla fiatal ;) viszont a kihalt katonai objektumok, ehhez hasonló laktanyák, épitmények,repterek, egyebek érdekelnek.

Ezért is érdeklödnék, Miskolcról ki mit tud, ki lakik esetleg a közelben, vannak-e emlitésre méltó helyek?

Régebben úgy láttam, volt valami túraszerüség tervezet, nem tudom volt-e belöle valami, de ha mostanság lenne ilyen a környéken, szivesen mennék :K .

Köszi az infokat elöre is!

lemcsi

(#1860) hadsz válasza PeppErKorN (#1857) üzenetére


hadsz
tag

PeppErKorN : Te pedig kiegészítettél ;)

[ Szerkesztve ]

(#1861) ócskás válasza zollye (#1858) üzenetére


ócskás
aktív tag

Időről időre felreppen az a valóban nem újkeletű hír, hogy az oroszok Mo.-n szupertitkos, föld alatti repülőteret (hovatovább: repülőtereket) üzemeltettek.Ezekre a hírekre jellemző, hogy egy nem teljesen meghatározható személy (szomszéd haverjának a kollégája -vagy valami hasonló,keszekusza ismeretség) véletlenségből éppen arra császkált (mert jellemzően katonai területek környékén szabadon lófrálhatott bárki!) amikor a birkalegelő (ez a mesélők szerint általában egy nagy legelő vagy valamilyen kietlen ugar volt) jőkora része mindenféle előzetes jel nélkül szétnyílt (általában egy nagy rész elkezdett süllyedni, majd szétnyílt -de hallottam más variációt is). A hatalmas nyíláson át egy orosz géppár (mindíg a legmodernebb gépek, még csak véletlenűl sem modjuk egy szutyok mig-21 vagy mig-23!) repült ki nagy sebességgel, majd kisvártatva elkezdett összezáródni a legelő! Általában szemtanúnk nem ijedt meg, hanem alaposan körülnézett, és megállapította, hogy a környéken legalább három felettébb gyanúsan elhelyezett villanyoszlop van elhelyezve, ami a hazatérő gépeknek jelzi a leszállóhelyet.
Igen, ez "urban legend", de a vadabbik fajtából!
Miért ne lehetne ugyanilyen légvédelmi objektum üzemben ma Magyarországon - immáron magyar kézben?... Egyszerű a válasz:lehetne, ha épült volna ilyen.De nem épült!!!

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1862) ócskás válasza zollye (#1854) üzenetére


ócskás
aktív tag

Köszönöm az információt, de a #609 hsz-ban a #601 hsz-ban feltett kérdésre ( "Mátyásföld, reptérre vezető út jobb oldalán a kanyar után létezett földalatti, igazából egy hosszúkás púp lehetett, valami amit már régen lebontottak. Ez mit intézett ? Esetleg fotó róla.") adtam azt a kissé pongyola választ, hogy: semmilyen infóm nincs Mátyásföldről :)

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1863) zollye


zollye
csendes tag

Üdvözletem Mindannyiotoknak!

Köszönöm a válaszokat, - és főleg a jelentős korrekciókat. :C

Más:
A Püspökszilágyi objektum aktív még?

Üdvözlettel: zollye

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#1864) zollye válasza Manópapa (#1050) üzenetére


zollye
csendes tag

Elképesztő!
- Nem kicsit döbbentem le!
Gratulálok az adatok felkutatásáért!
:Y

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#1865) zollye válasza boeing707 (#1125) üzenetére


zollye
csendes tag

Örömmel olvastam hozzászólásodat, - számomra érdekfeszítő írás volt. :R

Különösen tetszett a Himalája átjátszásáról írt "csak" megfogalmazás...
Szerintem nem sokkal könnyebb feladat, mint egy hegygerincen felállított, "alufóliával" bevont "hírdetőtáblával" átjátszani... Pedig ilyen is volt már a történelem folyamán.
:K

- Három napja, - az első cikktől fogva - olvasom a topikot, - és még csak itt tartok... :DD

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#1866) zollye válasza badogrugdalo (#1794) üzenetére


zollye
csendes tag

Üdvözletem!

Egyszer jártam én is a kamaraerdőben, - azon belül pedig egy adóházban...
-Távírászversenyre készítettek fel minket, és annak keretén belül tettük tiszteletünket egy, - 1989 környékén - tartalék-adóháznak titulált helyen. UAZ469 -essel vittek oda minket, - de olyan úttalan-utakon mentünk fel arra a hegyre, hogy a sokat látott gyomrom is megfordult, mire kikászálódthattam végre a ponyvás rész alól... Kutyák ugattak ránk idegesen megérkezésünkkor - a kerítés mögül... R-102-esek végett kellett oda mennünk, - mert az alakulatom saját birtokában nem volt ilyen, - viszont akkoriban erről szólt sok vizsgakérdés. A hely nem volt számottevő alapterületű, - mondjuk lett volna mit kaszálni ott ettől függetlenül... :K És az objektum kerítése előtt - közvetlenül - vezetett el egy túristaút, párhuzamosan futott vele szinte a teljes hosszáig. Erről az adóházról írtál?

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#1868) Sabby1994


Sabby1994
csendes tag

Lenne egy kérdésem: Nem tudjátok, melyik reptér hangárjában volt Lenin képe??? Előre is köszi!

(#1870) zollye


zollye
csendes tag

Üdvözletem Mindenkinek!

Idáig is eljutottam! -Elolvastam mind az 18xx hozzászólást...
..És ezúton szeretném kifejezni tiszteletemet azoknak, Akik időt, pénzt, energiát nem sajnálva vállaltak részt abban, hogy ilyen színvonalas topicot hozzanak létre, "tartsanak mozgásban". Köszönet érte! :R

Keserű emberi érzéseket is vált ki azonban belőlem ez a topic, mert nem lenne "szükség" ilyen oldalakra, ha nem lenne következetes és gátlástalanul pazarló "gazda" a Magyar (?) Állam... A herdálásnak, az enyészetbe küldésnek, a rombolásnak, a felelőtlen és közvetett amortizálásnak ilyen mértékét még a nálunk "sötétebbeknek" tartott országokban sem lehet tapasztalni.
(-Mennyi objektumból lehetett volna - még a "vashiányban szenvedők szükségleteinek kielégítése előtt" - múzeum jellegű túrista látványosságot és/vagy vendéglátóipari egységet kialakítani. Milyen jó lenne egy-egy - szó szerint is érthető (! - :D) - erdei menedékház... Hány köbméter ilyen-olyan nyersanyag "lebeg" beépítve, - de mégis haszontalanul - kicsi országunkban (csak arra várva, hogy megjelenjen egy újabb elem, amelyik képes még leleményességéből adódóan kilopni belőle valamit... Törjön le bokából a kezük!) -Azért mert a többségükben nem lehet "ablakot nyitni", attól még meg van ezeknek az objektumoknak a maguk sajátos hangulata, története, üzenete...)

Őszintén sajnálom, ha nem értetek velem egyet, de az ilyen, - és hasonló jelenségek megtapasztalásakor - szégyellem egy az egyben, hogy magyar vagyok, - hogy ilyen elvetemült állatokkal kell egy területi egységen élnem...
..Akik mellett egy darab kutyaszar sem eshet le "békében" a földre, - hátha van még benne valami hasznos vitamin...

Mindenesetre ez nem tompítja a komoly és rendkívül magas színvonalú gyűjtőmunkák eredményét, melyeknek végeredményeit voltatok, vagytok olyan kedvesek megosztani azokkal, akik valamilyen okból soha nem jutnak el ilyen helyekre.
Fogadjátok őszinte elismerésemet érte! :C :C :C :C :C

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#1871) zollye


zollye
csendes tag

MN1941.
Mond valakinek valamit?

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#1872) buldog-bódog válasza Dr.Pixma (#1869) üzenetére


buldog-bódog
csendes tag

Szia!

Mint észrevetted, itt csak nyugodt, higgadt emberek vannak. . :-)) Senki sem ideges.
Célúnk egy, az ismeret szerzés, és akinek információja van, azt átadja. Lehet,hogy ez néha (vagy sokszor) csak urbanlegend, de azért jöttünk itt össze, hogy mindezt kitárgyaljuk.
Ha a továbbiakban is Nyíregyháza, ill. Sz.-Sz.-B. megyével kapcsolatban kérdésed van, amit ismerek, szívesen válaszolok. Amennyiben a környéken élsz, akkor egy személyes
ök.-t is megbeszélhetünk!

-d-

Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

(#1873) safranek50 válasza zollye (#1870) üzenetére


safranek50
csendes tag

"Milyen jó lenne egy-egy - szó szerint is érthető (! - :D) - erdei menedékház... "
1969 Lillafüred
A szolgálai hely - többek között - a Dolka tetö.( MI csak bagolyvárként tűztük ki magunkat.)
Soha nem volt senki aki örömmel ment volna katonának, de - most ennyi idő után IS! azt mondom azért a látványért megérte.
Egy 3 nagy szobából, konyhából, 3 kisebb szobából álló házat képzeljetek el, amit MA A FENTI CÉLRA NAGYON EL TUDNÉK KÉPZELNI.
Minden adott volt, és lenne ma is.
Lerombolták.
Alatta (keritéstől 5 méter) akkor is turistaút vezetett, néztek is mikor egyszer csak egy félmeztelen napozó őrkatonát láttak a hatalmas fák közt "kinőtt" antennák tövében, aki vidáman válaszolta a kérdésre: "NIncs véletlenül egy kulacs viz?
De, van.
Pedig 2 naponta lajtos hordta a ciszternába , és minden nap meleg zuhany volt a szolgálatnak.
A hegy tetején.
Az "őserdő" közepén.
(És nem taposta el az erdészeti úton naponta közlekedő kocsi a "védendő" növényt, állatot, sőt volt, hogy a gevládáskocsi (napi élemiszer) megvárta, mig a vaddisznócsorda átvonul.....)

(#1874) ócskás válasza zollye (#1871) üzenetére


ócskás
aktív tag

Nagytarcsa! Híradó szertár?

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1875) zollye válasza ócskás (#1874) üzenetére


zollye
csendes tag

Ez igen, Ócskás! :C

Telibe! :K
Olvastam a 4-5 hozzászólásoddal ezelőtt belinkelt visszaemlékezést...
Ami az "én időmben" folyt ott, arról egy árva szó sincs benne...
Következetesen hallgat mindenki arról, hogy volt köze az akkori napi teendőinknek a DHDSCS-hez, - pedig "300 éve" megszűnt a szervezet...
Az említett mátyásföldi alakulattal volt "szerencsém" rádióforgalmat is bonyolítani,...
De nem tudom mi a titok abban, hogy rádióztunk az Oroszokkal...
Ott voltam vevőtávírász 1987 februárjától - másfél éven keresztül sorkatonaként, - majd addig - polgáriként, - amig utcára nem tették az alakulatot...
-Innen tudom, hogy elnémult a légvédelmi jelentő adó...
Tudomásom szerint ma sem "gombatermesztésre" használják,... - ezért "ezt a szálat itt el is varrom", - még akkor is, ha nem tudom, hogy mi folyik ott jelenleg...
De mivel telibe trafáltál, - most már tudod jól, hogy bizonyos részeit miért fogalmaztam olyan "magabiztosan" az OFF-omnak... Ha tudtok valamiről, ami állami pazarlás, akkor annak a "hazavágása" az az volt... :W
Objektumszámokra azért nem is térek ki, mert ki tudja, mi történt velük?
Kövezzetek meg érte, - ha úgy gondoljátok, hogy "megérdemlem", - de a mai napig szivesen végezném azt a munkát, amit ott, akkor végeztem,... Mert imádtam csinálni. -Nem véletlenül zavartak el távírászversenyre akkoriban.

(Egyben helyesbítem is Lillafüredet annyiban, hogy az általam említett feladat pontosan (!) 1989-ben volt, - nem az 1990-es évek hajnalán... Ott volt a verseny.)

A sokatok által említett kerepesi alakulat nálunk volt elszállásolva. Sajnáltam szegény Kerepesieket, mert első lépcsősként, csak annyi időre bújtak ki a gyakorlóból, amennyi idő alatt le tudtak tisztálkodni, (ill. kimaradásra, eltávra, - de ez nagyon ritka ajándék volt számukra). Gyakorlóban, "könnyített bakancsban léteztek, - ha nem az épületen kívűl voltak... Hétköznapi ember el sem tudja képzelni, hogy volt ilyen, - pedig volt.

[ Szerkesztve ]

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#1876) ócskás válasza zollye (#1875) üzenetére


ócskás
aktív tag

A herdálásnak, az enyészetbe küldésnek, a rombolásnak, a felelőtlen és közvetett amortizálásnak ilyen mértékét még a nálunk "sötétebbeknek" tartott országokban sem lehet tapasztalni.
Ez sajnos így van, elég fájdalmas ezt látni!

mod: írtam még egy pár sort a "humán erőforrás" elherdálásáról, a felelőtlen rossz döntésekről, hazaárulásról és gazdasági bűncselekményekről, de átolvasva asorokat inkább kitöröltem...nagyon elvinné a témát más irányba...

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1877) hadsz


hadsz
tag

Mintegy 2 hete megjelent,a téma iránt érdeklődők számára alapműnek számító könyv :
[Légierő társbérletben]

[ Szerkesztve ]

(#1878) buldog-bódog válasza ócskás (#1876) üzenetére


buldog-bódog
csendes tag

Szia Ócskás!

"mod: írtam még egy pár sort a "humán erőforrás" elherdálásáról, a felelőtlen rossz döntésekről, hazaárulásról és gazdasági bűncselekményekről, de átolvasva asorokat inkább kitöröltem...nagyon elvinné a témát más irányba..."

Én szívesen elolvastam volna!

-d-

Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

(#1879) zollye válasza hadsz (#1877) üzenetére


zollye
csendes tag

Üdvözletem Minden - weboldalon - Olvasónak, Írónak!

Megnéztem,... És ismét elszorult a torkom, - pedig a hajózó állományhoz nem sok közöm volt...

Az ezt megelőző írásom talán azt súgallta, hogy "minden úgy volt jó, ahogy volt".
Nos! Én ezt nem így gondolom. Kezünket szívünkre téve:
Mi értelme lett volna annak, hogy 150000 ember őrizzen egy haditechnikai roncstelepet?
(-Miért ennyien, - és lényegében mit - őriztek volna?)
A kérdés jogos annyiban, hogy az Oroszok kitakarodása után "egy újjamon meg lehetett számolni" a HADRAFOGHATÓ magyar alakulatok számát, - a többi lényegében "mehetett a levesbe"...
-Ez az álláspont ugyan véglet,... De volt egy szerződésszinten is elismert, jól szervezett, ütőképes légvédelmünk. Ezt vajon miért - és kinek - volt érdeke leamortizálni az agyagos földig? Miért kellett a - szerintem - egyetlen ütőképes fegyvernemet kinyírni Magyarországon?

A sok kérdésre - jelentősen leegyszerűsített formában (!) - viszonylag egyszerű a válasz:
Bizonyára sokan látták azt a mulattató filmjelenetet, amikor egy lakótelepi házat "adtak át" a kommunizmusban... Például - A NEM MŰKÖDŐ - lift ablaka előtt emelet-táblákat mozgattak, - azt az illuzíót keltve, hogy felfelé halad a lift...

Nos! Ugyanilyen felelőtlen, nemtörődöm, a kívánt cél érdekében gátlástalan, eszköztelen emberek "gondjaira volt bízva" - többségében (!) - a Magyar Néphadsereg.
"Akinek nem inge, ne vegye magára!"

A lényeg MINDIG (!) is az volt, hogy a szépen púderozott jelentések megelégedéssel töltsék el azokat, akiknek készültek. Az alakoskodás, a szerepjáték... Következetes ellenőrzés meg a "Holdon" volt, - de ha volt, akkor is csak "papíron" hajtották végre ezeket, köszönet nem volt bennük. (-Kivételeknek azok az esetek tekinthetők, amikor tudatosan "ki akartak valakit nyírni", - és rászálltak...)
Eszem-iszom, ihajj-csuhaj, "Hogy van a kedves feleséged, Öreg Cimbora?", - s már "simítva volt minden".

Kezeljük jóindulatúan a dolgok menetét:
Hiába jelentette a sorkatona, hogy nem klappol valami, ha a tisztes, illetve tiszthelyettes számára csak az volt a lényeges, hogy "átadja a szolgálatot".
A másik "átvette" - naná, hogy "papíron", - és amikor kiderült a turpiszság, alattomos módon továbbadta, mert különben kiderült volna a felelőtlensége...

Magasabb szint:
A tiszthelyettes tette becsülettel a dolgát, de az a szakaszparancsnoknál "elakadt" a probléma orvoslása...

Ezt eljátszhatjuk egészen a Czinege Lajosig...

És mivel az információ, - ami nem tévesztendő össze a dezinformációval, - soha nem jutott el a "címzettekig", remény sem lehetett arra, hogy a hiányosságok pótolva legyenek, fejlesztéseket hajtsanak végre, uram bocsá', új felszerelést rendszeresítsenek a Néphadseregnél.
Ez egészen onnan kezdődik, hogy "A kiment biztosítékot a tartalékból kicseréltem a rádióskocsiban, de amint beérkeztem az állomáshelyemre, azonnal elkezdem intézni - az első munkanapon - az utánpótlását..." Szart nagyívben a többség mindenre.
(-"Híradókocsik átvételekor" több volt a HTK-jegyzőkönyv egy-egy "kocsimban" - darabra, - mint a fellelhető híradófelszerelések darabszáma összesen! Nevetséges (volt)!)

Namármost! Amikor számtalan ilyen "szál" elkezd "felfelé kúszni", mint egy inda, abból lesz az "Ürülék-vár".

A magyar katona olyan szintre fejlesztette - természetes leleményességéből adódóan - a "szarból várat szisztémát", hogy sok mostani, - elsősorban külhoni NATO-katona - csak pislogna ki a búrájából, hogy hogyan lehet szakfelszerelések nélkül úgy megoldani harcfeladatokat, ahogyan azt a magyar katonák tették évtizedeken keresztül...

Felelősök persze sosem voltak, ill. sosem lesznek - régi jó magyar szokás szerint... :W

[ Szerkesztve ]

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#1880) boeing707 válasza ócskás (#1876) üzenetére


boeing707
csendes tag

Nagyon régen nem írtam, csak olvasom a topik hozzászólásait, nap mint nap.
Szőrnyű dolognak tartom, amikor egy katona politizál, vagy csak úgy tesz, mintha politizálna. Ennek a topiknak van egy nagyon jól eltalált feladata, ld. Ócskás N1 indítását. Akinek a sokak által elfogadott cél eléréséhez csak a politikán keresztül vezet az egyetlen üdvözítő út, talán létre kellene hoznia egy másik topikot, ahol is kiírhatná magából az ilyen irányú "ingeranciáit".
Tisztelt Ócskás barátom! Teljes mértékben osztom a véleményedet, ha első felindulásban valaki ilyen, s talán jogos felháborodásában még magyarázható, politikai síkra téved, mielőtt elküldi, olvassa el mégegyszer, s inkább töröljönm. Annyi, még megfejtésre váró kérdést rejtenek kis hazánk kihalt laktanyái és katonai objektumai, hogy politika nélkül is izgalmas feladatot jelent sokunk számára a megfejtés.
Remélem, hogy ez a topic nem fog "mellékvágányra" jutni, mint ahogy más topikok esetében már több ízben erre volt példa.

(#1881) zollye válasza boeing707 (#1880) üzenetére


zollye
csendes tag

Üdvözletem!

Vettem én is az "adást", - és elnézést kérek, hogy ilyen "szagú" hozzászólást küldtem be.
Törekszem rá a jövőben, hogy ne keltsem ezt az érzést. :K

Üdvözlettel!

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#1882) zollye


zollye
csendes tag

Püspökszilágy aktív még?

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#1883) ócskás válasza zollye (#1882) üzenetére


ócskás
aktív tag

Magyar Honvédség Támogató Dandár Püspökszilágyi Kiképző Bázis és Lőtér?
Aktív!

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1884) ócskás válasza Sabby1994 (#1868) üzenetére


ócskás
aktív tag

Napok óta keresem a választ kérdésedre (párezer képet átböngészve), de sajna nem ugrik be.
Véleményem szerint kérdezd HADSZ kollégát...

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1885) zollye válasza ócskás (#1883) üzenetére


zollye
csendes tag

Köszönöm a választ, - akkor ez "kilőve"... :R

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#1886) Vadkelet


Vadkelet
csendes tag

Sziasztok! Üdvözlök mindenkit a fórumon!
Régóta olvasgatom a hozzászólásokat,és nagyon tetszik az egész.
Én nem vagyok "laktanyavadász",bár egy-két laktanyába benéznék szívesen.
Sajnos én is szomorkodva látom,hogy mennyi "laki" bezárt.
Amelyik objektumban /aktív/ megfordultam,az mára már egy sem létezik./Vác,Nagyoroszi,Rétság,Érd Lőtér,BJKMF/.Ha lehetne a váci laktanyáról szívesen látnék képeket,azt sem tudom látogatható-e? Ha valaki tud ez ügyben valami infót megköszönném. Természetesen én is segítek ha tudok....
Más:
1990-1991 körül elsőként mentünk be a komáromi orosz laktanyába,ami hatalmas élmény volt nekem még úgymond gyermekfejjel is.Az egyből lejött,hogy nem gyenge hely lehetett.
/Elektromos kerítés maradványai az erődön bévül,közvetlen vasúti sín az erődbe./Amit nem értettem akkor se,hogy nagy hegyekbe állt több helyen valamiféle lőszeres dobozok,persze üresen.Csak egyfajta doboz volt,nem nagy Kb.20cm.Mi lehetett?Nem tudom.
még van egy pár sztorim/nem eget rengetők,de igazak!/,ha érdekel titeket szívesen megírom.
Köszi mindent! jó fórumozást!

Sze-vosztok

(#1887) hadsz válasza Sabby1994 (#1868) üzenetére


hadsz
tag

Kunmadarason,ebben a hangárban.
Megpróbálok majd előkeríteni egy belső képet is,legutóbb csak kívülről fényképeztem.
Ezen kívül a tótvázsonyi objektum egyik csarnokában találtunk képet a vezérekről. :)

[ Szerkesztve ]

(#1888) hadsz válasza hadsz (#1887) üzenetére


hadsz
tag

na mégegyszer,Tótvázsony: kép

[ Szerkesztve ]

(#1889) zollye válasza Vadkelet (#1886) üzenetére


zollye
csendes tag

Üdvözletem!

Komáromi illetőségű ismerősömmel beszélgettünk a kivonuló Oroszokról...
Úgy be voltak rendezkedve ott az "elvtársak" anno, hogy a felszereléseket, lőszereket szállító vonatszerelvények NAPOKON KERESZTÜL (!) jártak fel-alá, -amikor hordták haza a "szajrét". Ismerősöm állítása szerint kibontották az erőd bejárata köröl a falat is, hogy elférjenek a szerelvények normálisan. -Nem hiszem, hogy volna oka "nagyot mondani" az ismerősömnek, - mert semmivel sem vinné "előrébb" az ügyét, ott élt, és ezt látta.... Szerintem Közép-Európa legnagyobb Orosz lőszer-, és (hagyományos) robbanóanyagraktára volt ott.

Üdvözlettel!

[ Szerkesztve ]

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#1890) Sabby1994 válasza hadsz (#1888) üzenetére


Sabby1994
csendes tag

Köszi

(#1891) ócskás válasza Vadkelet (#1886) üzenetére


ócskás
aktív tag

Esze Tamás laktanya:[link] , [link]

Érd, lőtér: [link],[link].[link],[link],[link],[link]

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1892) ócskás válasza Vadkelet (#1886) üzenetére


ócskás
aktív tag

BJKMF

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1893) Vadkelet


Vadkelet
csendes tag

Köszönöm a linkeket,és a gyors reakciókat!

Az érdi lőtérre rá se ismerek...Az a kép, ahol a háttérben víztorony van az az épület volt a fegyvertisztító rész. Szerettem... :O ..
A komáromi szovjet laktanya két részből állt,az erődből ugye meg a "főút" melletti lakótelep részből. A lakórészen bévül tankok is voltak. A Komárom melletti kiserdőben nyomultak sokat,rendes tankjáratokat csinálva+lövész árkok stb. A monostori erőd szélén egy kis dombon meg üzemelt egy radar is.néha be volt kapcsolva /forgott/.A katonák évente kijöttek ünnep alkalmából és végigmasíroztak a főúton, nagyon csíptem,mert szép látvány volt. Szilveszterkor meg rakétákat lődöztek,ami akkor kuriózum volt nekünk.
Amikor cuccoltak haza,mindent eladtak,még a vörös-márvány lóitatók egy részét is leverték.
De 40 évig letojták,hogy a magyar katonák rajzait eltüntessék,ami nem baj. A jégkamra német felirata sem zavarta őket,de derékmagasságban lefestettek vörösre mindent.
Rengeteg lőszert,kézigránátot otthagytak,sőt a kísérő szerint egy zsír új RPG-t is találtak elrejtve a kazamata részben.Tudja valaki esetleg, hogy az új Vándor Kálmán könyvet Budapesten területén konkrétan hol lehet kapni? Köszi!

Sze-vosztok

(#1894) zollye válasza ócskás (#1891) üzenetére


zollye
csendes tag

Üdvözletem!

Ez a "Váci Híradóezred" (volt)?

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#1895) zollye válasza Vadkelet (#1893) üzenetére


zollye
csendes tag

Elképesztő! :Y

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#1896) ócskás válasza Vadkelet (#1893) üzenetére


ócskás
aktív tag

Inkább Vándor Károly, mint Kálmán :)

Alexandra könyvesboltok (lista ITT ) vagy Líra könyvesboltok [link].

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1897) ócskás válasza zollye (#1894) üzenetére


ócskás
aktív tag

Az!

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1898) Vadkelet


Vadkelet
csendes tag

Köszi mindent!

Megpróbálok egy térképet feltölteni,nem tudom honnan szerváltam,lehet,hogy innen akkor ezer bocs,de lehet, hogy valakinek hasznára lehet....

Sze-vosztok

(#1899) Balatoni válasza zollye (#1889) üzenetére


Balatoni
csendes tag

A Monostori erőd bejáratánál a földsáncot valóban ,,egy kissé" átalakították, hogy a normál nyomtávú vasúti kocsik a kapun beférjenek. Az állomásról vezetett be az erődbe egy ipar vg. Az erőd kapuja után volt egy váltó, és elágazott egy rámpát közrefogva, majd mindkettő csonkán végződött. Az egészet alu tető fedte a légi/műholdas felderítés ellen. A rámpához szállítószalagok csatlakoztak, és ezeken történt a ,,motyó" ki-, és betárolása. Emiatt az ablakkeretek jelentős részét is kiverték, hogy beférjen a szalag. Az erődben a létesítéskor felszeret elektromos tűzjelző rendszert is szétverték a robbanásveszély miatt. Amikor Komáromból kivonultak, akkor a vasutasok hozzávetőleges számítása szerint 12 000 vagon motyót (lőszer + felszerelés) vittek el. Egy tábornokot faggattak is, hogy mennyi lőszert tároltak. Ő csak annyit mondott, hogy ha elszólta volna magát az ott levő mennyiség, akkor most másfele folyna a Duna. :Y

(#1900) hadsz válasza Balatoni (#1899) üzenetére


hadsz
tag

Üdv!

Noha valóban eszméletlen mennyiségű hadianyagot,lőszert,robbanóanyagot,meg még a fene tudja mit tároltak a Monostori erődben,azért az a 12000 vagon szerintem igencsak erős túlzás.Maximum ennek a tized - huszad részét tudom elképzelni,de talán még azzal is sokat mondok.Egyszerűen utána lehet számolni,ami alapján a 12000 vagon már közelít a science fiction világához... :) Azért a rakodási környezet és az emberi teljesítmény korlátaival is számolni kell,az időről már nem is beszélve...
Legalábbis ez az én véleményem. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.