Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Juríj válasza kispajtás (#1222) üzenetére


Juríj
csendes tag

2005 itt még volt valami, de tudni lehetett, hogy jó vége nem lesz.

Ami Szovjet rossz nem lehet

(#1252) benemano válasza Pocee (#1249) üzenetére


benemano
csendes tag

Szia !
Az itt megadott privi címre küldheted a képeket és küldöm a fordítást. Ha bármi egyébben segíteni tudok, írj.

üdv
benemano

(#1253) benemano válasza feka007 (#1231) üzenetére


benemano
csendes tag

Szia !
Nekünk van egy ilyen terület, de az -általunk- felügyelve van. Ha érdekel írj.
üdv
BT

(#1254) szavapart


szavapart
csendes tag

http://gpsgames.hu/jatek/pontkereses/166/alvilag/megtalalasok/

Lehet, hogy már ismeritek. Mi volt ott?

Koordináta:

N 47°13.914'

E 18°14.059'

(#1255) hörgő válasza szavapart (#1254) üzenetére


hörgő
csendes tag

Nagyon valószínű, hogy az oroszok...
Használatáról megoszlanak a vélemények, valószínűleg a légierő tartalék irányítóközpontja vagy hasonló.

(#1256) hadsz válasza szavapart (#1254) üzenetére


hadsz
tag

Valóban oroszok voltak ott.
Az ún "Önálló Kormányzati Híradó ezred" egyik alegysége /5.század/ települt itt.Nem DHDSCS ,hanem KGB-s!A képtáramban találsz róla képeket Baglyas név alatt.

(#1257) hadsz válasza hörgő (#1255) üzenetére


hadsz
tag

Szia!

A DHDSCS légierő tartalék HÁP-ja Óbarokon /Szárligeten volt/.

(#1258) kispajtás válasza Juríj (#1251) üzenetére


kispajtás
csendes tag

[I]köszönöm...
időközben magam is láttam, hogy egy lakópark épül a helyére :((

viszont nekem jövő hétvégére mindenképp kell egy fotózható KrAZ 255B (esetleg egy MAZ is megteszi)
nagyon-nagyon fontos...kérlek, segítsetek, ha tudtok![/I]

(#1259) zsid válasza kispajtás (#1258) üzenetére


zsid
senior tag

mod, összekevertem az urallal.

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#1260) rofi1989 válasza ócskás (#1) üzenetére


rofi1989
csendes tag

Szia ocskás. Engem is érdekelnek a katonai dolgok.

(#1261) rofi1989 válasza rofi1989 (#1260) üzenetére


rofi1989
csendes tag

Sziasztok. Én még csak most kezdtem felfedezni a katonai dolgokat. :DD
Egy irás szerint nukleáris rakétákat tároltak itt. Szu-17M2-es vadászbombázókkal juttatták volna célba. Én is elmentem megkeresni, és sikerrel jártam. Hármat is találta egymás mellett. Igaz már magán kézben van a terület, de a kiváncsiság határtalan. A bunkerek ajtaja nyitva,de csak az első. 40m után következik még egy ajtó, amit már egyedül nem tudtam kinyitni. Elvileg ezután következik még egy nagy ajtó, és bejutunk a központi csarnokba.
Valaki tud segiteni bejutni?

(#1262) hadsz válasza rofi1989 (#1261) üzenetére


hadsz
tag

Szia!

Ezekben a Gránitokban /ha jól látom,ez a kép Tabon készült/ a Dombóvári Önálló Rakéta Dandár 9K72-es rakétáihoz tartozó fejeket tárolták.Ugyanilyen tárolók vannak Császáron is,ők a baji dandárhoz tartoztak.
A Gránitok /33m hosszúak/ önmagukban voltak a nukleáris rakétafej tárolók,nincs mögöttük semmiféle központi csarnok.A belső ajtók mögött föld van,noha valóban furcsának tűnik,hogy mi a bánatnak raktak oda ekkora ajtókat,mert ennek látszólag semmi értelme...Lehet,hogy ők egyszerűbbnek gondolták,hogy a befalazás helyett berakják ezeket a szabvány ajtóelemeket.
A Dunántúlon egyébként nem voltak a légierőnek fix tárolói,csak Sármelléken volt egy ideiglenes.Az országban Kunmadarason és Kiskunlacházán voltak állandó atombomba tárolók a bombázókhoz,illetve Tökölön és Debrecenben voltak a sármellékihez hasonló ideiglenesek.

(#1263) rofi1989 válasza hadsz (#1262) üzenetére


rofi1989
csendes tag

Tabon készült a kép. Csak nem értetem hogy a Gránitok végében miért kell még egy több tonás elektronikus záral elátot kaput tenni. És ha megnézük az ajtót bent felüröl látszik hogy folytatodik. :U

(#1264) rofi1989 válasza rofi1989 (#1263) üzenetére


rofi1989
csendes tag

A császári gránitokban is folytatódik az ajtó mögöti rész. Itt Tabon látam én is hogy a szelőző vagy a menekülő :) járatot betemeték. De akkor a gránitokat miért nem?

(#1265) kovipepe


kovipepe
csendes tag

Helo
Nemrég jártunk Geocaching cáljából Herend felett a középső Hajagon. Ezután megnéztük az
Ex-szovjet rádióátjátszó állomást (BARSZ) 2 szintes föld alatti bejárható ovjektummal.
Akkor nem őrizte senki, gondolom a távolság miatt. A 2 nagy adótorony vázszerkezete még áll.
[link]
Üdv: Pepe

(#1266) hadsz válasza rofi1989 (#1264) üzenetére


hadsz
tag

Hidd el,hogy Császáron sem folytatódik. :)
Valóban vannak a Gránitok mögötti területen - azok végétől úgy 2-3m-re - aknák /ha jól emlékszem,úgy 6db/ ,de azok sem menekülőjáratok,hanem a közművek / fűtés,áram stb/ karbantartó aknái voltak.

(#1267) Bedmen


Bedmen
csendes tag

Helló.Érdeklődnék mit jelent az a jelőlés ami a kiskunlacházi erdőben a Duna partnál található?

Ahogy a dolgok vannak....

(#1268) Bedmen


Bedmen
csendes tag

Kicsit nagyitok rajta...
Olyan mint valami fecskendő vagy mi.. :D
meg van olyan is hogy HGL ez is jelent valamit?
Már ha nem titkos :D

Ahogy a dolgok vannak....

(#1269) hadsz válasza Bedmen (#1268) üzenetére


hadsz
tag

Talán egy víztorony /hidroglóbusz/ nem olyan titkos... :)

(#1270) rofi1989 válasza hadsz (#1269) üzenetére


rofi1989
csendes tag

Valaki tud nekem segiteni egy kicsit. Ez egy Dombóváron készült kép. És mi lehet ez?

(#1271) rofi1989 válasza hadsz (#1266) üzenetére


rofi1989
csendes tag

Köszönöm HADSZ :R .

(#1272) ócskás válasza hadsz (#1248) üzenetére


ócskás
aktív tag

Lassan én is előkerülök. :) Egy hét "pihi" alatt kezd rendbejönni az a jónéhány zúzódás, vérömleny és bőrfolytonossági hiány, amit sikerült 25-én reggel, munkába menet egy nagy esés formájában beszereznem:-)

Köszi a térképet, ezek szerint MN megindulási pont volt.
A baj-i 459-eseknek is kéne hogy legyen (számításaim szerint) a környéken valami viszonylag rejtett területen lévő technikai területe, kitelepüléses komplex gyakorlás esetére.
Erre utaló nyomokat nem láttál a környéken?

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1273) ócskás válasza rofi1989 (#1270) üzenetére


ócskás
aktív tag

Ez a volt laktanya környékén van?

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1274) rofi1989 válasza ócskás (#1273) üzenetére


rofi1989
csendes tag

Nem az állomásal szemben. Bent a városban. :K

(#1275) boeing707 válasza ócskás (#1272) üzenetére


boeing707
csendes tag

Remélem nem az igazságot kerested a másik oldalon. Különben két féle motoros van: aki már és aki fog..... Remélem a belső fertőtlenítést is az ELBRUSZ előírásai szerint végezted, mert annak hiánya ronda szövődményeket okozhat.
A Baj-i 459-esek (9K52) a Tata-i lőtér egy részét használták gyakorlás céljából, ahol az egyik állvány a 80-as években kigyulladt és leégett, a jégtelenítő rendszer alap összetevőjének (tiszta szesz) leszívása közben.

(#1276) hadsz válasza ócskás (#1272) üzenetére


hadsz
tag

A mindenit,remélem OK vagy már! Privát ment.

Császáron ezúttal is csak a bázis területét jártuk be,de a környékbeli erdőkben könnyen lehetnek olyan helyek amire gondolsz.Erről 'asszem egyszer beszéltünk is.Érdemes lenne barangolni azon a környéken...

(#1277) ócskás válasza boeing707 (#1275) üzenetére


ócskás
aktív tag

Aki motorra ül, az többnyire húzza is neki rendesen. Aki húzza, az előbb-utóbb pofára esik!
Ezt a lapot nem lehet kivenni a pakliból. Ettől szép és izgalmas az egész.
Szepszis elkerülésére és fájdalomcsillapításra Krepkaja vodka!

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1278) rofi1989 válasza hadsz (#1276) üzenetére


rofi1989
csendes tag

Én egy Taszár környéki rádio állomást néztem meg.
De erösen örzik öket. 3db ot találtam.

[ Szerkesztve ]

(#1279) ócskás válasza rofi1989 (#1274) üzenetére


ócskás
aktív tag

Ilyen építmény van Miskolcon, Dunaújvárosban,Bp.Ferencvárosban,Győrben (a volt Rába Művek területén) és még egy-két helyen. Óvóhelynek épültek, de a tetején kialakíthattak légvédelmi megfigyelőhelyet (vizuális megfigyelő). Falkturm-ként tudomásom szerint nem funkcionált volna, bár elvben alkalmas lenne rá.

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1280) Balatoni válasza ócskás (#1279) üzenetére


Balatoni
csendes tag

A képen egy BBGS típusú óvóhely látható. Ezeket 1942től kezdve építették a frekventált helyeken. (ipari üzemek, közlekedési csp-k, stb.) Szabályos megépítés esetén ellenálltak az 1800 kgos bombák telitalálatának is. Volt olyan óvóhely amit 5 db 1800 kgos bomba talált telibe, de a bentlévők sértetlenek maradtak. Közülük a háború után csak egyet bontottak le. (Bp, 9. ker., Soroksári út) A Fantó kőolajfinomító telepén állt. De elhelyezési hiba miatt az égő kőolajtermékek hőjétől a bentlévők elpusztultak. A legnagyobbak 1000nél is több főt tudtak befogadni. Lényeges követelmény volt, hogy 1,5 perc alatt ,,benépesíthetőnek" kellett lennie.

(#1281) ócskás válasza Balatoni (#1280) üzenetére


ócskás
aktív tag

BBGS azaz: a megerősített védőképességű bomba, gáz és szilánk (repesz) ellen védő. Ezek elvileg III.oszt. besorolásúak?
(III. o. = 50 tonna/m2 ill. 500 kN/m2 ill. 1000 kg tömegű robbanóbomba kontakt telitalálata ellen védelmet nyújt.)

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1282) Sabby1994


Sabby1994
csendes tag

Sziasztok! Pécsett nem tudtok valamilyen légot vagy bunkert? Tudom hogy valahol van egy légó, ami víztározónak van álcázva. Egyedül a Zrínyi laktanyát ismerem, de azt meg őrzik...

(#1283) Balatoni válasza ócskás (#1281) üzenetére


Balatoni
csendes tag

Igen, a paraméterek alapján az. A födém 3 rétegű volt. Legkülső, ez a bombabecsapódást fékezte le, földből. Középső, ez váltotta ki a robbanást, vb lemez minimális térvasalással. Legbelső, vb födémlemez. A becsapódási réteget úgy méretezték, hogy a biztonsági sugár (1,2R) a földréteg alsó felületén ne terjedjen túl.

(#1284) rofi1989 válasza hadsz (#1262) üzenetére


rofi1989
csendes tag

Szia. :R

Köszi az infót. Kicsit kérdezösködtem itthon Dombóváron. A szovjet laktanya után.
Voltak 9K72-es rakéták. Az éjszaka allatt dübörögtek át a városon. A Mágocsi erdöben volt a gyakorló pályájuk. Sokan láttak égnek meredő rakétákat. Ha Tabon tárolták a rakétafejeket, hol tárolták a rakétákat? És Mágocsi gyakorló téren rakéta silókat is temettek be. Mert Dombóváron nem találtam erre alkalmas bunkert, gránitot vagy épületet. Alagutak voltak a laktanya területén, de azt is betemették mielöt láthattam :R volna. Sajna magánterületre került.

(#1285) spektra válasza ócskás (#6) üzenetére


spektra
újonc

Üdv mindenkinek!
Nemrég találtam rá erre a csapatra és a kezdet kezdetén közreadott listához fűznék pár dolgot. A debreceni helyszíneknél van némi keveredés.
Debrecen, Lahner utca helyett az Asztalos utca a pontos hely és annak is az északi vége (zsákutca) és nem bombaraktár hanem valószínűleg az egyik távoli irányadó volt Észak-keleti). Jelenleg 10db(!) társasház található a telken felosztását követően.
Debrecen, paci erdő pontosabban a mai Víkend-major (erről már írt valaki), na ez volt a bombaraktár.
Kimaradt a listából a Debrecen, Szilágyság utca, ahol az észak-keleti közeli irányadó volt. Ez a telek jelenleg még talán beépítetlen.
Valamikor régebben a Szilágyság utcán és Szepesen csináltam pár képet, majd ha megtalálom és be lesz szkennelve, akkor közkinccsé teszem.

Aki Debrecenről jó minőségű ortofotót szeretne nézegetni, annak ajánlom figyelmébe a www.debrecen.hu oldalt és ott a polgárok menüpont alatt a szabályozási terv megtekintését. A jobb oldali menüben lehet kiválasztani, hogy melyik rétegeket szeretne látni az ember. Ortofotónál először a nagy felbontásúval kezd (2000-es években készült) és csak később vált át a "butább" 1999-esre. Az alsó gombokkal lehet navigálni (elég lassú a szerverük, tehát nem kell megijedni).

(#1286) tazman75


tazman75
csendes tag

Üdv nindenkinek!

Ez a volt paksi építőlaktanya. A kerítés helyét én rajzoltam be. Most lakótelep.
A volt Őrszoba most söröző. :)

Ez mi lehet? Gyanúsan Vega TÁS kinézete van.

[ Szerkesztve ]

(#1287) pocok6 válasza tazman75 (#1286) üzenetére


pocok6
csendes tag

Üdv!

(#1288) tazman75 válasza pocok6 (#1287) üzenetére


tazman75
csendes tag

Van bőr a pofádon!!!

(#1289) pocok6


pocok6
csendes tag

Persze hogy van!!!!!!Én csk üdvözöltem minden kedves látogatót az oldalon!!!!

(#1290) pocok6


pocok6
csendes tag

Persze hogy van!!!!!!Én csk üdvözöltem minden kedves látogatót az oldalon!!!!

(#1291) Sabby1994


Sabby1994
csendes tag

Sziaasztok! Vki tud vmit a Pécsen a Koksz utcába lévő óvóhelyről?

(#1292) tazman75


tazman75
csendes tag

Mindenkitől szeretnék elnézést kérni!
Az, hogy pocok6 kollégával van némi személyes problémánk, az nem ide tartozott.( Már ideje volt!!!)
Innét ketzdve igyekszem tartani magam az alapelvhez,

Hadsz, Keress meg!

(#1293) hadsz válasza rofi1989 (#1284) üzenetére


hadsz
tag

Szia!

Abban a mágocsi erdőben eszerint azért még lehet találni érdekes dolgokat.Érdemes lenne keresgélni...
Egyébként a cikkben is tévesen van rakétasiló írva,azok ugyanis nem voltak Mo.-on.De ha valóban vannak még ott földalatti bunkerek,fedezékek,azokra kíváncsi lennék!Elég nagy erdőről van szó,jó lenne ha pontosabban be lehetne határolni a kérdéses területet,hol lehetnek ezek az objektumok pontosan?!

[ Szerkesztve ]

(#1294) ócskás válasza hadsz (#1293) üzenetére


ócskás
aktív tag

Ez a rész látszik erre alkalmasnak.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1295) boeing707 válasza ócskás (#1294) üzenetére


boeing707
csendes tag

Nagyobb a valószínűsége a KURD-tól délre található Papdi erdőnek. Y elágazás, beton erdei út. A Kapos felett 80 t-ás a híd.

(#1296) boeing707 válasza ócskás (#1294) üzenetére


boeing707
csendes tag

46 24 29,94 N
18 21 12,79 E
Talán ez a keresett hely.

(#1297) ócskás válasza boeing707 (#1296) üzenetére


ócskás
aktív tag

Sokkal jobb hely, mint amit én linkeltem!
Mindjárt megnézem a térképen is. A többit Mail-ben.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1298) Manópapa válasza ócskás (#1294) üzenetére


Manópapa
csendes tag

Ez a rész anno a Mágocsi Béke MGTSZ tulajdona volt. "Nyári munkán" itt hordtam a vizet az asszonyoknak (kb 8-10 évesen) a földekre, két fémkannában (a kannák kupakjából ittak) Akkor persze még kicsit másképp festett a táj, fóliasátrak, szántók, veteményesek mindenfelé.
A halastó sem volt még kettéosztva az úttal,( emlékszem ott láttam először vadkacsatojást :) Volt egy öreg ladik, azzal mentem ki néha az alkalmazott "halőrrel" etetni.
Na, és nem elhanyagolható hogy ott ültem először Rába-Steiger-en, ami a 70-es évek közepén nagyon nagy szenzáció volt, legalábbis nekem, "pesti" gyereknek.

De hogy arra lettek volna földbe ásott silók?....
Egyébként gyanús nekem hogy voltak máshol is az országban, csak ezt valamiért iszonyatos titoktartás övezi, így aki tud valamit, az is tagad, mint a fogságba esett partizánok.
Csak azért gondolom, mert ha mi voltunk a V.SZ. egyik "nyugati parti helyőrsége" akkor így lenne logikus, (hogy lehetőleg minél messzebbre érjen a hatósugár.)

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg semmi különbség nincs. Gyakorlatilag azonban van.

(#1299) boeing707 válasza Manópapa (#1298) üzenetére


boeing707
csendes tag

Szeretnék egy-két fogalmat tisztázni, ami alapos félreértésekre ad okot itt a fórumon.
Földbe ásott siló: lehet függőleges és vízszintes írányú is!!
A vízszintes írányú földbe ásott vagy földréteggel fedett "siló" neve: raktár!!!
A függőleges írányú földbe ásott siló neve: rakéta indító siló, lásd még gabona siló, ami függőleges, de föld feletti. A mai napig bezárólag,mindkét oldalon csak interkontinentális rakéták esetében alkalmazták. Az átlagos átmérője 4-10 m, a mélysége kb. 20 és 80 m között van, rakéta tipusa válogatja. Rendkívül bonyolult kialakítású, és az ára és az üzemeltetése is ennek megfelelő. Nem volt értelme e felettébb költséges "siló" Magyarországi telepítésére, mivel az interkontinentális rakéták hatótávja nagyobb mint az esetleges célok távolsága. Kizárólag az "orosz" területen voltak ilyenek, még Ukrajna területén sem, mert egy esetleges "kiugrás" után, a leghatékonyabb fegyverek kikerülhettek volna a "szovjet" ellenőrzés alól. Mivel ezek nem helyváltoztatásra képes kilövő állványok!!!
A silóból indítható rakéták célpontja nem Európában volt, ezért kis hazánk területe, mint indító pont, ebben az esetben nem "játszott". Ezért soha nem is voltunk a másik oldal interkontinentális rakétáinak célpontja. Viszont nagyon sok Németországban lévő Pershing alakulat célpontja itt lett volna. A "silók" nélkül is több mint amit "megúsztunk" volna. Köszönet mindkét oldal katonáinak, hogy "profi" módon végzett munkájuk eredményeként, az egyensúlyt biztosították, s sosem került sor "éles" indításra.

(#1300) vilmoci válasza boeing707 (#1299) üzenetére


vilmoci
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Elnézést, hogy beleugatok, igazán nem akarok kötözködni így első hsz alkalmával, de Ukrajna területén voltak SS-19-es és SS-24-es indítósilók is. Azután a 90-es évek közepén berobbantgatták őket, asszem ez volt a Nunn-Lugar program, vagy mi. Ennek keretében vágtak szét 11 db kiváló egészségnek örvendő Tu-160-ast is 2001-ben :((( .
Ha lehet, szeretnék feltenni pár kérdést:
1. A felsőpakonyi légvédelmi "bázis"-ról több helyen írták, hogy Gyálon volt hozzá valami laktanya. Namost semmi ilyesmire utaló jellel nem találkoztam ezeddig, viszont a másik "bázis" ( ami szintén Gyál mellett van, de Budapest területén belül ), szóval a hozzá vezető bekötőút mellett van a Szövet utcai "tiszti lakásoknak" nevezett 3-4 emeletes panelekből álló épületcsoport.
A kérdés az lenne, hogy a két "bázis" közösen használta ezt lakótelepet?
2. Szigethalom környékén volt az MN 6367, én ezt a Google Earth-on nem találom, ha valaki lenne szíves felhomályosítani ezzel kapcsolatban...

A válaszokat előre is köszönöm.

tisztelettel: vilmoci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.