Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2651) zollye


zollye
csendes tag

Üdvözletem Mindenkinek!

A témakör szerelmeseinek egy újabb "kör" a YouTube - ról...

Tito-bunker
Longbridge
-Az ilyen tartalommal bíró film szemlélteti - számomra, - hogy mekkora meló lehet egy színvonalas fényképalbum mögött. :K (-Köszönet az elkövetőiknek!)
Geocache
A video alatti szöveg alapján úgy gondolom, hogy ez Marienthal lehet. Elképesztő! :Y
Duisburg
Egy, elemlámpák fényében igen csak kísérteties hely: Edinburgh
Számomra érdekes módon, már a Második Világháború idején tudatosan alkalmazták a csőhöz közeli megoldásokat. :))
Szerintem ez egy hírközpont lehetett valaha - az ex-Német Demokratikus Köztársaságban.
Második Világháborús Német Kórház maradványai.
Egy részleteiben - ki tudja, miért - nem mutogatott, másik kórház. ;)

Elnézést kérek ezért az "OFF"-ért, - mármint, hogy nem külön küldtem be, - de ezt nem hagyhattam ki! Alagút

Mára ennyi!

Kellemes időtöltést Mindenkinek!

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#2652) Seiko5


Seiko5
újonc

Sziasztok, nem olvastam végig a fórumot, de lehet, hogy tudok néhány infót az általatok BARS 504-nak (Galgamácsa) nevezett rádiórelé technikáról.
A cucc 1999-ben lett kiszerelve (egy része általam) és kidobva (=inkurrencia raktárban elhelyezve Nyíregyházán).
R 404-nek hívták, (+R415, stb.) troposzféra rédiórelé átjátszó állomásnak hívtuk.
Régen azért jobban nézett ki: 2006-ban még fenn voltak az antennák...

[ Szerkesztve ]

(#2653) danielblack válasza Seiko5 (#2652) üzenetére


danielblack
csendes tag

Helló!
Én Nyíregyházán lakok, nemtudod melyik laktanyába, van telephelyre kerültek?

(#2654) buldog-bódog válasza danielblack (#2653) üzenetére


buldog-bódog
csendes tag

Szia!

A Bottyán. (Volt Hírszertár, a Guszevben).

-d-

Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

(#2655) zollye válasza buldog-bódog (#2654) üzenetére


zollye
csendes tag

Üdvözletem - Mindenkinek!

A sírógörcs kerülgetett, amikor vittem én is oda leadni a cuccaimat.
Két év munkámat dobálták ki az akkori parancsnokaim az ablakon.
R-130M... R-142... R-405x.. Mobil telefonközpontok... Akku-hegyek... Végberendezés csatlakoztatók, antennák... "Terraméter számra"... :O :W

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#2656) zollye


zollye
csendes tag

Üdvözletem Mindenkinek!

Moritzhagen-Neuenkirchen mai látképe.

További kellemes időtöltést Mindenkinek!

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#2657) SuPeSoft válasza ócskás (#2050) üzenetére


SuPeSoft
tag

Aszódon a Galgameni ezred nek a laktanyája vagy kb 10 éve elvan hagyva de még mindig örzik :S
nem tudja vki hogy mi lesz vele majd a közel jövőben?

(#2658) zollye


zollye
csendes tag

Üdvözletem Mindenkinek!

Megint találtam egy érdekességet, - remélem sok Fórumtársnak tetszeni fog.
Négy videoból áll a sorozat, - gondolkodtam, hogy az
elsőt nem linkelem be, mert - mindazon túl, hogy idegennyelvű, - vontatottnak hat az első fele.
A második felében azonban találhatóak olyan dokumentumokról képek, amelyek segítségével a hadtörténet szerelmesei fel tudnak a Google -n lelni különböző objektumokat, - én eléggé tehetségtelen vagyok ehhez, de még én is megtaláltam így 2-3 elhagyott, katonai repülőteret.
Szerintem érdemes megnézni a másodikat, harmadikat, illetve negyediket is, - speciel, mindig elképedek, ha ilyen - és ehhez hasonló - felvételeket látok, hihetetlen, hogy mit belefeccöltek elődeink a hidegháborúba, - ép ésszel felfoghatatlan pénzt, időt, felszerelést, energiát, emberi erőt áldoztak fel a hidegháborúra. :Y :W

Remélem tetszeni fognak - a többségnek - a videok, - további kellemes időtöltést kívánok Mindenkinek! ;)

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#2659) zollye


zollye
csendes tag

Üdvözletem Mindenkinek!

Ez egy használaton kívüli légvédelmi állás?

Köszönettel!

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#2660) ócskás válasza zollye (#2659) üzenetére


ócskás
aktív tag

Az. Mindkettő!

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2661) danielblack válasza buldog-bódog (#2654) üzenetére


danielblack
csendes tag

A guszevba? Pont a cigánytelepre vitték :F :))

(#2662) buldog-bódog válasza danielblack (#2661) üzenetére


buldog-bódog
csendes tag

Szia!

A Guszev (ma, ugye Huszár lakótelep) nem mindig volt ilyen fertő. A 60-s években alakították át az egykori (KuK) huszár laktanyát lakásokká, és sokáig vezető személyek kaptak itt lakásokat. Az új lakótelepek (először az Északi ltp., a Jósa-Város, majd a MÁV állomás környéke, és legvégül Örökösföld) elszívták innen a lakókat. Az üres lakásokat először önkényesen - megjegyzem, minden következmény nélkül - elfoglalták a cigányok.
Majd a város, mivel nem tudott, és nem is akart mást tenni, mondhatnám azt is lemondott róla, nem foglalkozott az "önkéntesekkel", sőtt már ő költöztette oda a belvárosból, a szanálások miatt fedélnélkülivé vált fekákat. Ha elég idős vagy, emlékezned kell, hogy az egész belváros (volt) polgári házait szinte kivétel nélkül ezek a szorgos emberek lakták.
Nos, mikor még a Központi Híradó Szertár (Bottyán János laktanya) "odaköltözött", mondhatnám úgy is, hogy ez a város előkelő helyének számított.

Ha a városban, és környékén többre is kíváncsi vagy, írj a címemre egy telefonszámot, és megbeszélhetünk egy találkozót!

-d-

Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

(#2663) danielblack válasza buldog-bódog (#2662) üzenetére


danielblack
csendes tag

Ezekről mindről hallottam már innen onnan, 16 éves vagyok, de emlékszem ,hogy régebben a Báthory utca környéki polgári házakban több cigány lakott mint manapság... Meg az is érdekes, hogy most ezek a cigányok ott laknak az egykori huszárlovak istállójában...

(#2664) ócskás válasza remington2 (#2649) üzenetére


ócskás
aktív tag

A nagy, erdős az 5.LŐR volt, 2007-től 7.ITR.
A " 3 hosszú vonal, amelyek végein valamilyen objektum van" az a hajdúhadházi lőtér.
A kicsi pedig off.

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2665) zollye válasza ócskás (#2660) üzenetére


zollye
csendes tag

Köszönöm megtisztelő válaszodat!

Üdvözlettel!

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#2666) zollye


zollye
csendes tag

Üdvözletem Mindenkinek!

Úgy látszik, kezdek bele jönni a dolgokba, - bár nincs mire elbíznom magamat... :DD

További kellemes időtöltést kívánok Mindenkinek!

Előfordulhat, - bár erre igen kevés az esély, - hogy az ünnepekig nem jelentkezem már itt be:

Kellemes ünnepeket, jó egészséget kívánok minden Fórumtársnak!

Üdvözlettel!

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#2667) ócskás válasza zollye (#2666) üzenetére


ócskás
aktív tag

Sz-75 tüzelőállás

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2668) buldog-bódog


buldog-bódog
csendes tag

Áldott, szeretetben teljes Karácsonyt kívánok minden tisztelt, kedves Tagtársnak!

-d- Nyíregyháza

Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

(#2669) zollye válasza ócskás (#2667) üzenetére


zollye
csendes tag

Köszönöm megtisztelő válaszodat!

Üdvözlettel!

Boldog Bulldog!

Köszönöm a jókívánságot, - hasonló jókat kívánok!

Üdvözlettel!

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#2670) SuPeSoft


SuPeSoft
tag

Mindenkinek Boldog Karácsonyt! :R

(#2671) danielblack válasza buldog-bódog (#2668) üzenetére


danielblack
csendes tag

Viszont kívánok neked és minden kedves fórumtársnak, szeretetteljes és boldog karácsonyt!!!

Fekete Dániel (Nyíregyháza) ;)

[ Szerkesztve ]

(#2672) hadsz


hadsz
tag

Békés,Boldog Karácsonyt kívánok minden fórumtársnak!

Remélem még sok kitárgyalni- és megbeszélnivalónk lesz itt!

(#2673) zollye


zollye
csendes tag

A szokásos jókívánságok mellett gondoljunk azokra is, akik egyedül töltik - akármilyen okból - az ünnepeket, és kínjukban a számítógépet piszkálják.
Nekik azzal kívánok kellemes ünnepeket, hogy egy kis "mozival" megpróbálom feldobni...

Wollenberg
Ez egy kicsit másképp mutat rá dolgokra, - főleg a Hadsz Fórumtársnak - és az Ő szintjén felkészült Fórumtársaknak szeretném szíves figyelmébe ajánlani, - tele van olyan információkkal, amelyek fontosak lehetnek egy hadtörténettel foglalkozó ember számára.

Duisburg.
Felfedezés - valahol az ex-Német Demokratikus Köztársaság területén.
Stasi.
Szerveződés.
Peitz.
Valahol Európában, - egy bunkerocska.
Luckenwalde. Ex-16. Légi Hadsereg.
Hírközpont Luckenwalde -ban.
Jüterbog.
Krahnberg.
Martensmühle.
Treuenbrietzen.
Storkow.
8. Szovjet Gárdahadsereg.
Niebel.
Potsdam.
5020.
Ex-Légvédelmi rakétás (?) objektum.
Klosterfelde.
Vogelsang.
Reichsverkehrsministeriums
- bunker.
Oranienburg.
Verneuchen.
Strausberg.
Lychen II..
Ezt nem tudom megnevezni.
5021.
1991 !!!!!
Treplin.
Ez egy olyan felhasználó aloldala, ahol több videnyót is találhattok, - nem linkelgettem be - tudva - egyesével.
Frauenwald, - bunkermúzeum. -A hírközpontba azért még a németeket sem merték bevinni... :DD

Massow.

Kellemes böngészést kívánok!

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#2674) boeing707


boeing707
csendes tag

Nagyra értékelem, hogy végre beléphettem a fórumra.
Ígérem, hogy soha többet nem megyek az OPM környékére sem, s nem is próbálom megfejteni a rövidítés jelentését.
Amíg itt lehetek, megragadom az alkalmat, s minden topic társnak Nagyon Boldog Karácsonyi Ünnepeket és kutatásban sikeres Új Évet kívánok.

(#2675) hadsz válasza boeing707 (#2674) üzenetére


hadsz
tag

Örülök,hogy sikerült a művelet!
Épp kérdezni akartam a rövidítést... :)

(#2676) hadsz válasza zollye (#2673) üzenetére


hadsz
tag

Bárcsak lennék olyan szinten felkészült,mint itt egyesek! Gondolok elsősorban Ócskás,Boeing707 vagy rádiózás szempontjából Buldog-Bódog kollégára. :R

Egyébként köszi a linkeket!

(#2677) boeing707 válasza buldog-bódog (#2668) üzenetére


boeing707
csendes tag

Neked is hasonlókat, de mivel megint beléphettem, lenne egy kérdésem:
Pécel-Bajtemetés----milyen RT egység s milyen rádiókkal volt ezen a helyen???
Vagy esetleg valaki még ki is tudná egészíteni.....
Előre is köszönöm.

(#2678) ócskás


ócskás
aktív tag

BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNOK MINDEN KEDVES FÓRUMTÁRSNAK!

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2679) zollye válasza boeing707 (#2677) üzenetére


zollye
csendes tag

Üdvözöllek - az ilyenkor szokásos jókívánságokon túl is!

Amennyiben erre a területre gondolsz, akkor gyanítom, hogy az egykori Varsói Szerződés egyik ex-adóházáról van szó, - akkoriban úgy hívták, hogy "32-es".Ez esetben R-136-os, ill. R-140-es rádióállomásokban gondolkodj, légy szíves, - az R-136 névleges kimenő teljesítménye öt, az R-140-esé egy kilowatt... :K
De ha erre a területre gondolsz, akkor passzolok, - még kiszámolni sem lehet az árbóc lehetséges hosszát az árnyék hosszából, mivel nem ismert, hogy melyik idősávban készült a felvétel. :F

Üdvözlettel!

[ Szerkesztve ]

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#2680) zollye


zollye
csendes tag

Üdvözletem Mindenkinek!

Ez lenne az ex-Felsőpakony?...

Köszönettel!

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#2681) zollye


zollye
csendes tag

Kérdés, kérdés hátán...

Üdvözletem Mindenkinek!

Sokszor elmentem gépkocsival - utasként - ez előtt az ex-objektum előtt. Ez mi volt, - amíg aktív volt?

Köszönettel!

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#2682) ócskás válasza zollye (#2680) üzenetére


ócskás
aktív tag

11/7 lérak osztály,MN3265, Felsőpakony (Ócsaként is ismert).
"Boltív"
Fegyverzet: Sz-75M Volhov

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2683) Lacc30 válasza zollye (#2679) üzenetére


Lacc30
csendes tag

Sziasztok!

Új vagyok még a fórumon, de elolvastam elejétől végéig.

Van egy 3.ik lehetőség is, amire gondolhatott Boeing707 topictárs, ahol a gránitok is vannak.

Békés, boldog karácsonyt mindenkinek!

Lacc

(#2684) ócskás válasza zollye (#2681) üzenetére


ócskás
aktív tag

11/2 lérak osztály,MN1059, Pilisszentkereszt "Sétány" laktanyája.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2685) ócskás válasza Lacc30 (#2683) üzenetére


ócskás
aktív tag

Eltaláltad, Boeing707 valóban erre gondolt.

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2686) zollye


zollye
csendes tag

Köszönöm megtisztelő válaszaitokat!

Mutatok egy - számomra legalábbis - elgondolkodtató műholdas szelvényt.
Érdemes megfigyelni az útszakaszokból kiágazó, elkerített területeket, - amelyek akár ideiglenes "kiállók" is lehetnének, - de nem akarok abba a hibába esni, hogy eljussak az "összeesküvés elmélet" vádjáig...
Mi a véleményetek erről?

Köszönettel!

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#2687) Lacc30 válasza ócskás (#2685) üzenetére


Lacc30
csendes tag

Ha jól emlékszem, valamelyik fórumban olvastam, hogy orosz tropo-s alakulat lehetett, NVA-éknál vagy GSSD-éknél anno volt olyan, hogy csak mobil alakulat... Itt is lehetett esetleg.
Még egy érdekesség. Tropo, de nem BARS, szintén Keletnémet vonatkozás.
[link]

(#2688) zollye válasza Lacc30 (#2687) üzenetére


zollye
csendes tag

Elképesztő!

Közben megint találtam valamit, - mondjátok azt, hogy rosszul látom, hogy ez nem aktív (?) repülőtér!?

Vélemény?

Köszönettel!

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#2689) zollye


zollye
csendes tag

Ígérem, ma estére ez lesz az utolsó kérdésem! :K

Szerintetek mi lehet ez?

Köszönöm türelmeteket - és megtisztelő válaszaitokat!

Üdvözlettel!

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#2690) ócskás válasza zollye (#2686) üzenetére


ócskás
aktív tag

Hasonló "kiálló" kb annyi van a volt "Birodalom" területén, mint nyúlszar a réten...

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2691) zollye válasza ócskás (#2690) üzenetére


zollye
csendes tag

Akkor ez nem függ össze légvédelemmel, - hasonlóval....
Köszönöm megtisztelő válaszodat.
Üdvözlettel!

Amint úgy érzed, hogy a magad ura vagy, abban a pillanatban adódik egy újabb körülmény, amely bebizonyítja az ellenkezőjét.

(#2692) ócskás válasza zollye (#2691) üzenetére


ócskás
aktív tag

A légvédelemmel nem, de az ICBM-ekkel igen. Ugyanis a piros "X" -el jelölt helyek UR-100 N UTTH/SS-19 indítóállások.

A térképhez:
RTP = Rail Transfer Point
NWSS = Nuclear Warhead Storage Site

[ Szerkesztve ]

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2693) hadsz válasza Lacc30 (#2687) üzenetére


hadsz
tag

A gugli képen valóban egy szovjet tropo objektum látható.Viszont nem a CA hanem a KGB használta,az Önálló Kormányzati Híradó Ezred alá tartozott,amelynek a törzse Újpalotán állomásozott.A VSZ országaiban,így nálunk is,a hadsereg által használt kommunikációs lánc mellett volt egy kormányzati is.Sajnos érthető okokból ennek a hálózatnak a felgöngyölítése nehezebb,mint a "sima" tropo és egyéb hálózatoké.Kis hazánkban a péceli mellett Szolnokon volt egy bázis / ennek már nyoma sincs/ ,Csór felett a Baglyas-hegyen,valamint a keleti országrészben Görbeháza környékén,az M3 - M35 elágazás közelében kellett lennie egy állomásnak.Ez utóbbiról nem volt semmilyen információm,de az irányszög és a hatótávolság alapján Buldog-Bódog kolléga megerősített,hogy azon a területen volt egy híradós bázis.Pécelen 6db R-410-es antennát használtak,négyet a bunker nyugati oldalán,kettőt a keletin.A tartókonzolok csonkjai pár éve még megvoltak...Egy 89'-es légifelvételen klasszul kivehetők a tányérok,nagyjából az irányokat is meg lehet határozni,és ez elég pontosan egybevág azzal amit már tudunk.Az egyik pár ÉNY-i irányba,Szlovákia felé lőtte a jelet,ennek a fogadóállomása Voderady mellett megvan.Szintén megvan egy állomás Csehországban,Jirice mellett.A volt NDK területén 'asszem 3 v 4 állomás volt,ezek közül csak egynek a helyéről tudok pontosan,ez Wünsdorf /GSSD főparancsnoksága/ mellett volt,nagyon közel /kb 4 km/ az általad belinkelt "Bremen" bunkerhez.

[ Szerkesztve ]

(#2694) Lacc30 válasza hadsz (#2693) üzenetére


Lacc30
csendes tag

Szia!

Köszi a pontosított infót.
M3-35 Görbeháza. Gyerekkoromban - 80as évek közepe-vége - egy debreceni kirándulás alkalmával (Miskolc-Db) láttunk a régi 35-ös úttól nem sokkal beljebb zöld dobozos katonai teherautókat, rácsos antennákkal a tetején... A franc se gondolta akkor, hogy egyszer még visszaköszön...

Más.
Valaki esetleg véletlenül nem tud egy típuskódot (9Txx vagy hasonló) A-fej szállító járműhöz?

(#2695) ócskás válasza Lacc30 (#2694) üzenetére


ócskás
aktív tag

9F21 / 9F213

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2696) Lacc30 válasza ócskás (#2695) üzenetére


Lacc30
csendes tag

Köszönöm!

(#2697) boeing707 válasza hadsz (#2693) üzenetére


boeing707
csendes tag

Külön örömömre szolgál, hogy senkire sem dőlt rá az ajándékhegy a karácsonyfa alatt és senki sem kapott BEIGLI mérgezést, mert ahogy ellenőriztem, mindenki itt van, aki számít.
Ami viszont nem kerek, az Pécel.
Megerősítést nyert az a feltevésem, hogy bizonyos objektumokat híradós egységnek tüntettek fel előszeretettel, sőt kötelezően és minden ott szolgáló híradós jelzéseket is viselt. Lásd még Tapolca, 5. RDR, páncélos jelzésekkel. Vagyis, az elhárítás működött.
A KGB és a "Kormányzat" teljesen különálló rendszert használt, a KGB a sajátját, a "Kormányzat" a diplomáciai csatornát. Még véletlenül sem keveredtek össze. Az Önálló Kormányzati Híradó Ezred egy fedő megnevezés, de jól hangzik. Mivel M.o.-on nem volt szovjet kormányzat, így nem is kellett összeköttetésbe lépni velük. Viszont volt és van Nagykövetség és KGB.
Az R-410 antennák: nem vagyok egy frekvencia manó, (sem Buldog), de ha hat darab volt belölük, akkor ennek megfelelő adó-vevő egységnek is kellett lennie. Viszont abban az időben egy ilyen állomás energia szükséglete több volt mint egy 100-as égőé, de az ehhez tartozó áramellátó rendszer sehol sem látható, még nyomaiban sem. Ha belegondolunk abba, hogy a Hajagon a hasonló tipusú rádiók és hordozóik számára elég masszív beton garázsokat építettek, persze ha egyáltalán azok számára készültek, akkor itt folytonossági hiány van. Nem tartom valószínünek, hogy valamelyik Gránitban diesel áramfejlesztők szennyezték volna a levegőt. Viszont rádiós kocsiknak sehol sem építettek Gránitot. OK NÉLKÜL?? S még egy dolog: az R-410 rendszert kizárólag az SZA használta. Kizárásos alapon: elképzelhető, hogy az antennák esetleg selejtes darabok lehettek. S a gaz ellenség megtévesztésére szolgáltak. Lengyel barátainknál van egy "3003" objektum, amely földfelszín feletti kialakítása majdnem megegyezik a Pécel-i objektuméval, nem kizárt, hogy azt is híradó bázisnak nevezték.
Hiába eröltetem tekervényeimet, nem tudok rájönni, hogy hol olvastam egy érdekes beszámolót a Pécel-i objektum egyik épületének leheggesztett ajtajáról, természetesen nem a második emeleten. Hátha valakinek jobb a memóriája, a segítségét előre is köszönöm.
Igyekeztem "lájtosan" fogalmazni, nehogy megint letiltsanak. Habár itt nincs dolomit bánya, de még lehet.

(#2698) ócskás


ócskás
aktív tag

ha már Lengyelország...

Obiekt 3002

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#2699) Lacc30 válasza ócskás (#2698) üzenetére


Lacc30
csendes tag

És még mindig Lengyelország, itt a két másik.

Obiekt 3001

7-es típusú + Gránit szintén

Obiekt 3003

(#2700) buldog-bódog válasza boeing707 (#2697) üzenetére


buldog-bódog
csendes tag

S még egy dolog: az R-410 rendszert kizárólag az SZA használta. Kizárásos alapon: elképzelhető, hogy az antennák esetleg selejtes darabok lehettek. S a gaz ellenség megtévesztésére szolgáltak. Lengyel barátainknál van egy "3003" objektum, amely földfelszín feletti kialakítása majdnem megegyezik a Pécel-i objektuméval, nem kizárt, hogy azt is híradó bázisnak nevezték.

Sziasztok, és még egyszer boldog Karácsonyt!
De a lényegre térve: Igaz én soha nem jártam Pécelen, de az itteni hozzászólásokból kezd bennem is kialakulni egy olyan kép, hogy ez valaminek a valamilye volt, vagy csak egyszerű csali, bár ez egy kicsit költséges lett volna.
Lacc hozzászólásához: valóban közvetlen a 35.sz. főút mellett volt ez a bázis. (ezt a Fórum kezdetén már tárgyaltuk). kkoriban munkavégzés végett sűrűn megfordultam arra.
Polgár, Görbeháza, Hajdúnánás, és a környező tanyák. Akkoriban ezt a helybeliek a debreceni repülőtér radarjának tartották, vagy legalább is ez volt elhintve, hogy ne kérdezősködjenek. Ebbe mindenki bele volt nyugodva.
Azóta többször is megfordultam arra, direkt azzel a számdékkal, hogy a helyet megtalálom, de annyira megváltoztatták a tájat az M3/35 autópályák építésével, valamint a 35.sz. főút áthelyezésével, hogy a keresést feladtam. A hely, Polgár és Görbeháza között volt, egy kettős kanyarnál.
De milyen a véletlen. A tavasszal találkoztam egy hajdúnánási személlyel, aki járt benn annak idején a barakk, ill. konténer városban, ahogyan Ő nevezte. Beszélni nem akart, de bízom benne, hogy jövőre "feloldódik". Idősebb ember, igyekezni kell! :-((
Más: szintén a véletlen hozott össze egy olyan személlyel "fenn" Zemplénben, aki két BARS állomás építésében, szerelésében részt vett. Sajnos Ő is szűkszavú volt, de bizok az építő segítségében!
Egyenlőre ennyi.
-d-

Ezeket a dolgokat nem azért írtuk le, hogy elhiggyék, hanem hogy tudják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.