Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) tazman75


tazman75
csendes tag

Sikerült létrehoznom egy képtárat. :)
Néhány képet már feltettem a szekszárdi laktanyáról.
[link]

(#1502) ócskás válasza Sabby1994 (#1500) üzenetére


ócskás
aktív tag

Bizony, elég komolyan felszerelték, tornyuk is volt...
meg ilyen épület is:

belső kép:

A képeket nem én készítettem.

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1503) ócskás válasza tazman75 (#1501) üzenetére


ócskás
aktív tag

Nem sikerült megnéznem... :(

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1504) hadsz válasza tazman75 (#1501) üzenetére


hadsz
tag

Sajnos én sem tudtam megnézni.

(#1505) tazman75 válasza ócskás (#1503) üzenetére


tazman75
csendes tag

Valsz én nyúltam mellé. :B
Elvileg most jó lesz.[link]
Ellenőriztem, most jó.
Valahol még van elmentve képem, előkeresem és fel fogom tenni azokat is.

[ Szerkesztve ]

(#1506) ócskás válasza tazman75 (#1505) üzenetére


ócskás
aktív tag

Mostmár jó!

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1507) ócskás válasza hadsz (#1504) üzenetére


ócskás
aktív tag

Egy GE-képen be tudnád jelölni a 109-es helyét?

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1508) boeing707 válasza hadsz (#1498) üzenetére


boeing707
csendes tag

Gratulálok a képekhez. Sok mindenre fény derült. Ez egy tengely vezérlő állomás, de sokban hasonlít az 504-re. Itt nem volt szükség földalatti kiértékelő és rádiós vezetési pontokra, inkább a műszaki biztosítás került előtérbe, generátorok, számítógépek, stb.
A tornyok tetején az összefogó körgyűrű nem véletlen műve. Tisztán látszanak a csúszó támasztó papucsok.
Itt is láthatók a nagyméretű hőcserélők, mint az 504-esnél. Talán az indító és a vezérlő állomások kialakítása nagy hűtési kapacitást igényelt.
Az is megállapítható, hogy vegyi és atom támadásra is számítottak, mert rendkívül nagy a szellőztető és szűrő rendszer teljesítménye. A szakaszolás kialakítása olyan mint a tengeralattjárókon, kör alakú és több ponton záródó fedelek.
A 99-es képen elég egyértelmű az utasítás, minden ruhadarabot az egyéni gyűjtő zsákba, majd a gumírozott zsákba kellett berakni. Utána a zuhanyozó, s csak ezután lehetett "beljebb" menni. Ez valószínüleg a támadás után szükséges állapot felmérésre kiment "dolgozók" ismételt bebocsátási procedúrája. Tehát az összeköttetést minden áron biztosítani kellett.
Az ukrán feliratokból arra lehet következtetni, hogy a Gorbacsov összeomlás után is működött még az állomás, mert ilyen "nacionalista" megnyilatkozás elképzelhetetlen volt a SZU-ban. Csak Ukrajna önállósulása után lett minden felirat ukrán nyelvű.

(#1509) stoneradamf


stoneradamf
csendes tag

Helló! Engem az a Jobbágyi dolog érdekel, legalább olyan szinten h GE-n megtaláljam! Előre is köszönöm a válaszokat!
Más: pár éve voltam valahol a nógrádban családdal és egy olyan helyen sikerült ebédelnünk ami valami katonai bázis volt. Balra-jobbra sorompó, balra volt az étterem jobbra meg fegyveres katonák sétálgattak. arra nem is lehettt menni. Az étterem meg valami oldskool luxus vadászház lehetett a szoci időkből, mellette óriási rendezett park, meg egy magán vadaspark. Szerintem ma is üzemel az étterem rész meg a titkos része is... kérdésem az lenne tud valaki erről valamit meg h pontosan hol is van mert rég volt, kicsi voltam, és nem is foglalkoztatott a dolog ennyire!
Ja és még valami: miért van még zárva Tótvázsony??? és csak Tótvázsony felől, mert mögötte a hátsó útról (erdő) simán belehet menni, én GE-ről lestem le az útvonalat, és pikkpakk bennt voltam, egy két kép is került is fel a GE-re, csak elég közel kell menni ;]
Vicces volt az öreg a kapunál ahogy mondta h ide aztán senki nem mehet be, elötte 20percel meg a bunkert jártuk körbe hátul, de a panelekig nem merészkedtünk le.

[ Szerkesztve ]

(#1510) Sabby1994


Sabby1994
csendes tag

Nem tudjátok, melyik katonai repülőtér hangárjában volt Lenin képe???

[ Szerkesztve ]

(#1511) tazman75


tazman75
csendes tag

Ma sikerült néhány képet készítenem a szekszárdi "vegyi raktár"-ról.
Hozzátenném, a biztonsági őrök nem engedtek közel.
Holnap töltöm fel a képtáramba.
Majd adok linket.

(#1512) Sabby1994


Sabby1994
csendes tag

46° 1'50.73"É 18°10'22.35"K Az egykori A/1 laktanya lőszerraktára, Pellérd határában.

(#1513) hadsz válasza ócskás (#1507) üzenetére


hadsz
tag

48° 46' 34,2" É
24° 17' 13,5" K

Email ment.

(#1514) hadsz válasza boeing707 (#1508) üzenetére


hadsz
tag

Az ukrán feliratokból arra lehet következtetni, hogy a Gorbacsov összeomlás után is működött még az állomás

Pontosan,ahogy mondod.Rengeteg iratot találtunk,pecsétekkel,aláírásokkal a '90-es évekből,sőt a legfrissebb 2002-es dátumozású volt! Egy bőröndnyit el lehetett volna hozni,de nem akartuk,hogy a vámnál,egy esetleges ellenőrzéskor magyarázkodnunk kelljen...
Azért néhányat sikerült hazamenteni... :)

(#1515) hadsz válasza stoneradamf (#1509) üzenetére


hadsz
tag

Egészen véletlenül nem Bujákon jártatok?
Czinegének volt ott egykor a vadásztanyája,honvéd üdülő,meg még a fene tudja,hogy micsoda.A GE-n jól látszik az elkerített terület.Ha jól tudom,a hotelt ma már bárki igénybe veheti,és a terület egy része félig meddig ma is őrzött.Minden valószínűség szerint kell ott lenni a föld alatt is egy objektumnak.Egy cimborám készített képet a bujáki várból,amikor még nem volt dús a vegetáció,és bizony látni a fák között a szellőzők betonkockáit és a földből kiálló vastag fémcsöveket.

Tótvázsonnyal pedig óvatosan! Igaz ugyan,hogy hátulról be lehet menni a területre,de szerintem nem örülnél,ha benn összefutnál a kutyás járőrrel.

(#1516) ócskás válasza hadsz (#1513) üzenetére


ócskás
aktív tag

Köszi!

Nemsokára megy vissza is!

http://fotki.yandex.ru/users/mn5818/albums/

(#1517) tazman75


tazman75
csendes tag

Valamiért nem tudom elérni a képtáramat. :(
Kísérletezek vele, ha sikerül küldöm a linket.
Ízeítőnek egy kép

Sajnos sokkal közelebb nem tudtam menni.
Igaz lesz amit hallottam, hogy ipari parkot csinálnak-tak belőle.

(#1518) hadsz válasza tazman75 (#1517) üzenetére


hadsz
tag

Délutántól nem műkszik a képtár,valami gebasz van az oldallal.Remélem holnapra helyreáll a rend! :K

(#1519) tazman75 válasza hadsz (#1518) üzenetére


tazman75
csendes tag

Kösz az infót!

Egyébként, a Czinegének volt egy vadászkastélya.
Mindennel felszerelve, hűtőház, medence, kisvasút, stb.
Kaszópuszta a neve. Egyik ismerősöm volt ott építeni.
Most hotel és szabadidő központ.

(#1520) tazman75


tazman75
csendes tag

Sikerült feltenni!!!
[link]
Sajnos közelebb nem tudtam menni, a biztonsági őrök miatt. :(

(#1521) tazman75


tazman75
csendes tag

Találtam még 3 régebbi képet a laktanyáról. feltettem azokat is.
Nem igazán tudom, most meg kell adjam újra a link-et? :B

(#1522) Sabby1994


Sabby1994
csendes tag

Biztonság kedvvérért linkeld be mégegyszer!

(#1523) tazman75 válasza Sabby1994 (#1522) üzenetére


tazman75
csendes tag

OK.
[link]

Hadsz, privát ment.

(#1524) tazman75


tazman75
csendes tag

Ócskás, privát ment.

(#1525) stoneradamf


stoneradamf
csendes tag

Hadsz! köszi a gyors választ, buják lesz! tótvázsonyról annyit h majd bocsánatot kérek h eltévedtem, gázspray meg müködik kutya ellen kiválóan :))

(#1526) tazman75


tazman75
csendes tag

Uraim!
Végre van némi haladás Kölesddel kapcsolatban.
Annyit sikerült elérnem, hogy a külső területre mehetünk. Akármennyien.
Le senki nem mehet, még aktív.
Akit érdekel így is, kérem jelezze! Jun.10-ig.
Utána tudok egyeztetni.
Köszönöm a türelmet!

[ Szerkesztve ]

(#1527) tazman75 válasza stoneradamf (#1525) üzenetére


tazman75
csendes tag

És a fegyveres őr ellen?

(#1528) stoneradamf


stoneradamf
csendes tag

Miért lelő? Gondolom felszólitana h hagyjam el a helyet, én meg akkor elhagyom. Szerintem a kóbor őzeket, vaddisznókat sem lövik le csak azért mert betévedtek, márpedig nem kevés járkál arra a nyomokból itélve...

(#1529) stoneradamf


stoneradamf
csendes tag

és amugy tudtok arról konkrétan h ott fegyveres kutyás őr jár vagy csak valakinek a valakije mondta? mert akkor talán hátulról is kellene őrizni úgy mint elölről, vagy tegyék rendbe hátul a drótkerítést, és ne adjanak lehetőséget a sétára, de amíg az egész kerítés le van szaggatva a nagy vaskapu mellet, nehezen tudja megmagyarázni h az egy zárt terület. :DD NEM? nem így lenne logikus?
béke

[ Szerkesztve ]

(#1530) hadsz válasza stoneradamf (#1529) üzenetére


hadsz
tag

Nézd,azért oda nem lehet csak úgy "betévedni".Hátul is hármas kerítés van,és noha valóban ki van több helyen szakítva és át lehet menni,azért elég nehéz lenne megmagyarázni,hogy véletlenül tévedtél a területre.Arról nem is beszélve,hogy a tiltó tábla is ott van.Azt hiszem,ez eléggé egyértelmű,és kétségkívül zárt területre utal!Ismerem az őröket személyesen is,hidd el,hogy szoktak járőrözni.Mivel elég nagy területről van szó,van esély,hogy észrevétlen maradjon a behatoló ,de ha elkapnak,nem biztos,hogy csak úgy elengednek.Hívják a rendőrséget,és eljárást indítanak.Tudok ilyen esetről az elmúlt időszakból és nagyon komoly büntetést kapott,akit megcsíptek.Mivel akkor fémgyűjtőkről volt szó,példát akartak statuálni,ugyanis az őrzés ellenére azért ez ott is probléma.Persze lehet magyarázkodni,hogy Te más céllal mentél be,de ez nem mentség.

(#1531) stoneradamf válasza hadsz (#1530) üzenetére


stoneradamf
csendes tag

Értem. De ha Te személyesen is ismered őket, akkor valószinü téged beengednek, illetve nem hivnák rád a rendőröket. Ugye nem tévedek? És nem vagyok brazil sem, nem fémért mentem, és ezután sem azért mennék, hanem nézelődni, nem kéne rám hívniuk... Na mindegy nem fogom erőltetni a dolgot valószinü, csak dühit h nem engedik körbe járni, fotózni, stbstb... ártani pedig nem akarok, és nem is tudok egy szál fényképezőgéppel...

(#1532) hadsz válasza stoneradamf (#1531) üzenetére


hadsz
tag

Tudom,hogy nem azért mész,hogy zsebrevágj egy páncélajtót. :)
Csak tudod,az őröknek nagyon szigorúan ki van adva a parancs és nem biztos,hogy meghatná őket a duma.Ezért kell nagyon résen lenni,ha mégis úgy döntesz,hogy ismét odamész.Persze,hogy nem akarsz ártani senkinek,csak sajnos - Te is tudod - nagyon sok olyan ember van,akinek más tervei vannak egy ilyen objektum láttán...

(#1533) stop válasza tazman75 (#1519) üzenetére


stop
aktív tag

Kaszó nem az övé volt hanem a honvédségé, sokat használta, de mások is.
A kisvasút pedig első időkben főleg erdészeti célokat szolgált.
A mai napig a HM tulajdonánban van és virágzik a turizmus és a vadászatok által.
Összeségében gyönyörű hely - 14500 Ha összefüggő erdő...és kb dupla ekkora terület az egész.

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#1534) tazman75 válasza stop (#1533) üzenetére


tazman75
csendes tag

Apám a Tógazda Kft alkalmazottja. Ott tartották 2 éve a tulaj szül napját. Ott volt, hozott képeket, nem semmi.
Azt a "Vadászházat" személyesen a Czinegének építették.
Van ismerősöm, aki dolgozott ott, mint őrmi.

(#1535) Sabby1994


Sabby1994
csendes tag

Lenne egy kérdésem. Kiskunlacházán, Tökölön nem tároltak atomot? Mert találtam képeket ami erre utal. Szerintem ezek Gránit típusú időszakos tárolók lehettek

[ Szerkesztve ]

(#1536) hadsz válasza Sabby1994 (#1535) üzenetére


hadsz
tag

Lacházán állandó tároló volt,onnan települt volna az RTB Tökölre és Sármellékre,ahol csak ideiglenes tárolók voltak.Ugyanez volt a helyzet Kunmadaras és Debrecen esetében is.

(#1537) Sabby1994


Sabby1994
csendes tag

Az addig oké, hogy időszakos tárolók vannak repterek mellet, dehogy állandók... Ez azért kicsit furcsa (persze hiszek neked), mert a reptér az, amit először lebombáznak. Lehet hogy kicsit sarkítottam, de szerintem így van.

(#1538) elfwarrior


elfwarrior
újonc

Sziasztok!

Remélem ti tudtok segíteni. Hosszas keresgélés után akadtam rá erre a topikra...

Szóval hetek óta infót keresek a tapolcai kiképzőbázis "holt város" részéről.
Állítólag van ilyen, de google map-on nem találom...
esetleg valaki tudna pár képet adni róla.

Köszi és üdv: elfwarrior

(#1539) Sabby1994


Sabby1994
csendes tag

Szia! Tapolcán igen komoly katonai objektum volt. Ott volt a Tapolcai rakétadandár (MN1480) egyik fő bázisa. A lényeg az, hogy nukleáris rakétákat is ki tudtak lőni innen. Az atomtölteteket Császáron, Kunmadarason, Tótvázsonyba és Tabon tárolták, illetve voltak ideiglenes tárolók is. Az az épület amiről beszélsz, az egy szerelőcsarnok volt, amit irodaháznak álcáztak, de volt ott más lakóépület is. Van róla egy érdekes film, ha érdekel adj meg egy mail cimet és elküldöm!

(#1540) tazman75 válasza Sabby1994 (#1539) üzenetére


tazman75
csendes tag

Az a film engem is érdekelne...

(#1541) hadsz válasza Sabby1994 (#1537) üzenetére


hadsz
tag

Azért szerintem az nem olyan meglepő,hogy egyes reptereken állandó tároló volt. :)
Nyilván egyszerűbb és célszerűbb - a gyorsaságról már nem is beszélve - helyből ellátni a repülőket A-bombákkal,mintsem egy távolabbi tárolóbunkerből a repülőtérre szállítani.A gyors csapásmérés végrehajtása a légierőnél különösen fontos szempont - többek között megelőzni az általad is említett bombázást.A repterek elleni támadáskor leginkább a felszállópálya használhatatlanná tétele az elsődleges /bár egy nukleáris háború esetén azt hiszem sok bevett stratégiát el lehetne felejteni.../,és ha megfigyeled,a tárolók a legtöbb esetben egy eléggé félreeső területen helyezkednek el.Kunmadarason ez kiválóan látszik,de számos egykori NDK-beli,lengyel vagy cseh repteret fel lehetne sorolni.

(#1542) hadsz válasza tazman75 (#1540) üzenetére


hadsz
tag

Innen letöltheted.

(#1543) tazman75 válasza hadsz (#1542) üzenetére


tazman75
csendes tag

Kösz a linket.

Találtam egy jó pár Vega TÁS-t, ahol szintén ott vannak a "Gránit"-ok. Nem közvetlenül a TÁS területén de igen közel. Jó pár orosz lérak típus volt ellátható-felszerelhető nukleáris robbanófejjel. Igazad van abban, hogy egy esetleges támadás, reptér ellen, a pályát vagy a kiszolgáló épületeket "ütötte" volna ki. Ugyanez igaz a lérak TÁS-okra is. Ott elsődleges célpont a rávezető lokátor, valamint a felderítő lokátorok. Nem pedig az indítóállványok.
Rávezetés nélkül, lett volna egy marék semmire fel nem használható pirotechnikai "ócskaság".

(#1544) boeing707 válasza hadsz (#1541) üzenetére


boeing707
csendes tag

Mint ismert előtted, az idő múlásával egyre jobban beásom magam az "atom titok" témakörbe. Nagyon elkeserít az a tény,hogy az "új" belépő tagtársak nem kezdik a topic olvasását az elejétől, mert így nagyon sok felesleges megállapítás és kérdés okafogyott lenne.
De hát ezért vagyunk különbözőek.
Ami a kérdések nagy százalékát illeti, talán egyszer és mindenkorra tudomásul kellene venni, hogy a különböző fegyverek és a tölteteik nagyon messze vannak egymástól.
Egyszerűsítve: a bombákat lehet minden erre alkalmas helyen tárolni, de a legtöbb tagtársat érdeklő "atom" töltetet a világon még egyetlen hadsereg sem tárolta a bomba test mellett. Mivel a "bomba" csak a töltet célba juttatását szolgálja. Hogy hogyan és mikor kerül a bomba és a töltet "fizikai közelségbe", ez már sokkal bonyolultabb kérdés. Ami a repülő bombákat illeti, minden "rendes" katonai repülőtéren a hagyományos bombákat, megfelelő biztonsági előírások szerint, a repülőtér egyik "sarkában" tárolták. Mivel a bombák töltete csak "felrobbant" volna, az esetleges károkozás a fizika ismeretében, előre kiszámítható volt. De nem így az "atom" bombák esetében, mert itt már a meteorológiai és más előre nem modelezhető faktorok is beléptek. A töltetek földrajzilag is "messze" voltak, s csak adott esetben kerültek volna a "bombák" testébe. M-országon a repülő egységek "bombáinak" tölteteit csak egy helyen tárolták, amelyek a "bombák" nélkül csak egy raktározási egységet képeztek, mivel nem sugároztak és nem "indulhattak" meg önszántukból. Csak az emberi szörny tudta őket egyesíteni.
Minden katonai repülőtéren volt, van és lesz "bomba raktár", de "atom" töltet csak az adott katona-politikai helyzet függvényében kerül kiszállításra és "egyesítésre". Az "atom háború" megindítását nem úgy kell elképzelni, mint a szarvas vadászatot: hogy t.i. csőre töltött puskával járom az erdőt, s ha meglátom a szerencsétlen szarvas "mámit", akkor célzok és lövök!!!!
Az ilyen jellegű "konfliktusok" kirobbanását hosszú időfolyamat előzi meg, ami lehetővé teszi a "töltetek" megfelelő helyre juttatását, s bevetésre előkészítését.
Aki egy kicsit is foglalkozott a történelemmel, az tudja, hogy az emberi szörny egyetlen háborúja sem robbant ki másodpercek alatt. Minden fegyveres konfliktus kirobbanását rövidebb-hosszabb időszak előzte meg, bőven adva időt a felkészülésre.
Az említett repülőtereken lévő "időszakos" töltet tárolókat csak a helyzet "fokozódásának" függvényében töltötték volna fel, hogy a repülőgépek alá gyorsan lehessen a "függesztményt" felrakni.
De erre, nem tudom kinek, talán Istennek köszönhetően, eddig nem került sor.
Ami a magyar Hadsereg ilyen "ellátását" illeti, sosem került volna magyar felségjelzésű katonai repülőgép szárnya alá ez a "csomag", ha nem vagyunk "megbízhatóak".
Ezt értse mindenki meggyőződése szerint.
Ami a rakéta alakulatainkat illeti, még szigorúbb volt a "javadalmazás" kiutalása, de ez már tényleg hosszabb eszmefuttatást igényel.
Ezért is kérek elnézést a hosszú szereplésért, de rövidebben az "ifjú" nemzedéknek megvilágítani az akkori viszonyokat, nekem nem megy.

(#1545) boeing707 válasza tazman75 (#1543) üzenetére


boeing707
csendes tag

Ha egy komoly és működő stratégiai bombáző repteret akarsz tanulmányozni, akkor GE-en keresd meg Engelsz városát, a Volga patján. A várostól északkeletre található a reptér.
51 29 06,46 N
46 12 51,06 E
Nagyon szépen kinagyítható. Az állohelyeken Tu-95 és Tu-160-as gépek állnak. Ha a pálya ÉK-i végétől induló guruló úton tovább mész, 12 db állóhelyet találsz. Némelyik foglalt is. Az állóhelyektől ÉK-re, majdnem melletük, található a cirkáló rakéta raktár, ettől jobbra pedig a hagyományos bomba raktár. Ha még tovább mész a guruló úton, elérsz a fegyverzet berakási betonhoz. De az érdekesség csak ezután következik, ha tovább mész a keskeny, kanyargós beton úton. Ekkor elérsz az atom töltet tároló objektumba. Négyszögletes alaprajzú, kettős nyomsávval és négysoros kerítéssel védett. Az objektumon belül, megtalálod a két Gránit-ot, amelyek három soros kerítéssel és nyomsávval vannak körülvéve, valamint középett, a magas földsánccal körbe vett raktárat, amiben az atom töltet beindításához szükséges robbanó anyagot tárolják.
Ilyen reptér több is van, az USA-ban még több.
Nagyon szemléltető reptér, minden kérdésre választ lehet találni, egy kis nézelődés után.
A pálya másik végén található múzeumban több bomba fajtát is megnézhetsz, a 250 kg-ostól a 9 tonnásig. Egy atombomba még ma sem "chip" méretű.
A múzeummal szemben és attól ÉNy-ra a Mi-8-as helikopterek állóhelyei láthatók.

(#1546) Balatoni


Balatoni
csendes tag

Beleszaladtam a neten egy könyvbe. Közkinccsé teszem, hátha v.ki nem ismeri. Veres Mihály, Légvédelmi tüzérek, és rakétások. (A légvédelmi tüzér-, és rakétacsapatok története, 1948-2002.) Egy szakember visszaemlékezése 240 oldalon. A Püski kiadó boltjában BPn 1850ért még van elfekvőben néhány darab.

(#1547) tazman75 válasza boeing707 (#1545) üzenetére


tazman75
csendes tag

Megmondom őszintén, én csak egy egyszerű rajpk voltam a 11/6. osztálynál. igazság szerint, úgy tévedtem ide, hogy a volt alakulatomról kerestem adatokat és ide hozott a gugli.
Leragadtam, mert tetszik a topik. Nálam sokkal tanultabb emberektől tanulhatok a kedvenc témámról, ami a haditechnika. Néha talán nem írok túl nagy hülyeséget (ebben azért bízom!), de max az áltralam olvasott könyvekre tudok támaszkodni.
Ócskással nagyon jól megértjük egymást, hiszen mindketten Nyevá-sok voltunk.
Mindenkinek köszönöm, hogy eddig segítették a "megvilágosodásomban"!

Külön köszönet illeti Hadsz-ot és Ócskást!

(#1548) Sabby1994


Sabby1994
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszotokat!

(#1549) zsiroshegy


zsiroshegy
csendes tag

(#1550) wzoltan


wzoltan
újonc

Sziasztok!

Nagyon-nagyon örülök ennek a fórumnak. Én már nem voltam katona (besorozva voltam ugyan, korlátozás nélkül alkalmas, lövésznek), mert mire végeztem a fősulin megszűnt a sorkatonaság!
Viszont éppen egy nemzetközi projektben veszünk részt, aminek témája a volt katonai barnamezős területek hasznosítása, amihez nagyon jól jönnek az itteni bejegyzések, és képek.
Szeretnék ezúton engedélyt kérni a fórumon szereplő fotók felhasználásához (most 22.-én lesz a megnyitó konferencia olaszországban, és ott kellene egy 10-15 perces prezentációt tartanom), illetve ha van kedvetek, a továbbiakban is támaszkodnék segítségetekre. Elsősorban a kutatás részében, hiszen ezek tulajdonviszonyai olyan szinten összekuszálódtak azóta, hogy a már magát a területet sem egyszerű felkutatni.
Szóval?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.