Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22551) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Sziasztok.

Kerékpár vásárlásán gondolkozom. Mivel nem értek hozzá, leírom, hogy mire használnám. Nagyrészt városi közlekedésre, néha viszont terepen is. Mivel néha magára hagynám, ezért fontos lenne az ár, mivel félek, hogy ellopják....

Ezt ajánlották nekem... mit szóltok ehhez a fenti célokat figyelembe véve? Esetleg nincs olcsóbb erre a célra? Ha nincs, mit ajánlotok védelem céljára?

Köszi a válaszokat.

Üdv:

Studiossrác

[ Szerkesztve ]

(#22552) Doki-HUN1978 válasza dqdb (#22550) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

"Első - és olcsóbb - lépésként én a ballonos gumi-alacsony nyomás párost ajánlanám."

Az még arra is jó, hogy a 10 kilométer megtétele 30-nak tűnik...

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#22553) dqdb válasza Doki-HUN1978 (#22552) üzenetére


dqdb
nagyúr

Na igen, van hátránya is, de a 30 km-es érzés azért durva túlzás (amúgy egy gyengébb konstrukciójú, és ezért folyton hintázó teleszkóppal se kevés energiát lehet elpazarolni). Én inkább a 2-2,5 bar környékét és a simább utat választom a jó gördülés helyett.

bubi92: ha tudnám, hogy hol van az a marokszerszámom, amin van láncbontó, akkor szívesen segítenék, de már napok óta azt keresem én is ...

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22554) bubi92


bubi92
őstag

senki nem tud életet menteni nekem láncbontóval :F :O :O :O :O

retrobringa plusz egy pozitív ma is: vettem valamit két hete, méretben nem lett jó, szó nélkül cserélte.

hoffman: én is szopok, a krypto zárammal... az is nagyker....

[ Szerkesztve ]

(#22555) tvamos válasza runner 125 (#22512) üzenetére


tvamos
nagyúr

Es mit valasztottal?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#22556) tvamos válasza venember83 (#22509) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ezt a boltot ma talaltam, es nem latszik annyira rossznak az ajanlat.
(Bar nem ossztelos...)
http://www.xxl.se/cykel/cyklar/mountainbike/matts-woodland-terrangcykel-12-1079486
http://www.xxl.se/cykel/cyklar/mountainbike/matts-10-terrangcykel-12-1079475
http://www.xxl.se/cykel/cyklar/mountainbike/intruder-03-47-terrangcykel-12-1080672
Csak azt nem tudni elore, milyen a vazmeret.
Errol mit gondoltok? (Nem a 300k-s kategoria...)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#22557) venember83


venember83
nagyúr

(#22558) ludsimon válasza venember83 (#22557) üzenetére


ludsimon
veterán

Gyönyörű..... Mi haszna volt ennek?

undefined

(#22559) superecneB


superecneB
őstag

Teleszkópokból van a SIDhez hasonló (tehát valamivel a 2,5kg nál könnyebb) alternatíva a duke-on és reban kívül? Nem igazán vagyok elégedett a jelenlegi gyárilag a bringán lévő SR XCM-mel, bár gondolom most senki nem lepődik meg túlságosan :)

Hol találok részletes leírást kerékpár karbantartáshoz? Nincs kedvem ilyen nagy generálokra 6000ft-ot kiadni meg két napig otthagyni a bicajom, mikor itthon is szinte minden adott hozzá... Meg elvileg mérnöknek tanulok, egy bicikli csak ne fogjon már ki rajtam...

[ Szerkesztve ]

(#22560) dqdb válasza superecneB (#22559) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az a 2,5 kg véletlenül nem 1,5 kg akart lenni? Csak mert 2,5 kg-ba talán még a legdurvább 40 mm-es becsúszójú DH teleszkópok is beleférnek :) A 1,5 kg-soknál még az R7 tartozik a megfizethető kategóriába (a Recon súlyban lóg ki kissé felfelé), a Fox, Magura és DT telók ára a csillagokban jár.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22561) venember83 válasza superecneB (#22559) üzenetére


venember83
nagyúr

Manitou R7, DT XRC, DT XRM, így hirtelen, ezek a legkönnyebbek. De a 2,5 kilónál könnyebbek az RS Reconok, van még Magura Durin és Magura Menja. Plusz Suntour is jön fel.

(#22562) ---Lasali--- válasza superecneB (#22559) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

"SID hez hasonló 2.5 kilónál könyebb" :C :DDD
Végül is 2.5 kilónál több mint 1 kilóval könnyebb "csak" a SID...
Gyakorlatilag minden 40 ezer feletti XC villa 2.5 kiló alatt van.

Második rész meg a tipikus rossz felfogás.
Én is mérnöknek tanulok, meg több ismerősöm is, a kartársakon kívül.
De az hogy valaki mérnök, nem jelenti azt hogy van gyakorlata valamit a két kezével megépíteni, megszerelni. Ha ez így lenne, akkor a szakmunkát nem kéne tanítani.
Valamint az itthoni elméleti oktatás a nullával sem ér fel.
Egyébként meg vannak könyvek, meg google, de igazán a gyakorlati trükkökre nem nagyon térnek ki ezek az írások, amiken az egész múlik.

(#22563) superecneB válasza ---Lasali--- (#22562) üzenetére


superecneB
őstag

A 2,5kg-t nem a SID-re gondoltam az 1300 g körül van tudomásom szerint, hanem a jelenlegi xcm-em van 2,4-2,5kg között amit egyrészt sokallok másrészt szerintem nem mozog valami szépen, viszont azt drágának találom a maga 100.000ft + -os árával. Önmagában mondjuk nem mondanám drágának, viszont tekintve hogy 100.000ft-ba került a kerékpárom, feleslegesnek tartok még ennyit rákölteni pusztán amiatt, hogy kicsit könnyítsek az orrán. Olyan 60.000ft körül viszont látnám még értelmét a cserének.
Ez az R7 is szimpatikus mondjuk, de akkor már lehet annyiért jobban jár az ember a SID-del. Esetleg régebben volt a DUKE- az teljesen megszűnt, vagy most már valami más van helyette?
A DART és az XC - RS telókkal mi a helyzet?

Második rész: az hogy az egyetemen elhanyagolják a gyakorlati képzést, az egy dolog, mindenesetre elég ciki mikor egy épületgépésznek azt mondják, hogy légtelenítse a radiátort és fogalma sincs, hogy mit csináljon... ismerek ilyen szaktársat, de mindegy nem ez a lényeg, centírozni is a saját bicajomon tanultam meg. Nem mondom, hogy profi vagyok, de elégedett vagyok a munkámmal. Szeretek bütykölni, nagyjából mindegyik kerékagy hasonlóan épül fel gondolom... Ha esetleg tudtok összeszedett anyagról ezzel kapcsolatban arra lettem volna kíváncsi az igazat megvallva.

[ Szerkesztve ]

(#22564) dqdb válasza superecneB (#22563) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egy fontos kérdés, amivel a kínálat jelentős részét ki lehet lőni: tárcsafék vagy V-fék?

R7 vs SID/Reba: azonos árban az utóbbit válaszd a szervizháttér miatt (mondom ezt R7 tulajként) és a jobb mozgás miatt (mondja ezt venember83 volt R7 és jelenlegi Reba tulajként)

RS XC 28/30 = Dart utód, RS XC 32 = Tora utód

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22565) superecneB válasza dqdb (#22564) üzenetére


superecneB
őstag

Ja hát igen ez is egy nagy gond, mivel elől tárcsám van. Hidraulikus, nem tudom ez befolyásol -e valamit, feltételezem nem.

(#22566) dqdb válasza superecneB (#22565) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem, ez egyáltalán nem gond, sőt :N A gond az lenne, ha elöl V-fék lenne, mert ezzel a kínálat 3/4-ét kilőtted volna.

Csak azt tudom ajánlani, hogy folyamatosan nézd a Bikemag Aprót bringából bontott új telót keresve (érdemes lenne lemérni a mostani nyakhosszát, nehogy egy gyárilag vágottal megszívd). Aztán ha befut egy megfelelő SID/Reba/Fox/R7/MCD-s Recon, akkor csapj le rá.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22567) ---Lasali--- válasza superecneB (#22563) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Amikor a Duke volt, akkor még nem a Sram marketingesei kezében volt az irányítás. Hanem a Spinner-é volt a Rock Shox.
Azt a korszakot el lehet felejteni, ez már nem arról szól.
Az lenne a leg kompromisszum mentesebb megoldás, ha egy nyílt olajfürdős, levegős telót vennél, pl aprón egy FOX -ot. 140 körül már lehet kapni újat is ha szerencséd van.
Lehet használtat is venni, de azokat nagyon meg kell nézni..
Használtban egyébként már 25-35 ért is lehet kifogni olyan régebbi minőségi teleszkópokat, amik "teleszkópok", mert az XCM -et én nem igazán tekintem annak. Manitou Skareb, Duke SL, Rock Shox Psylo (főleg az Easton becsúszós fasza). Én pl egy régi dual air, olajfürdős SID et a mai napig megvennék.
R7 nem rossz cucc, valamint most vannak olcsón, régebbi modellek mindenütt, de az (semi bath) fél nyílt olajfürdős, szóval nem olajfürdős, hanem igazából zsír kenésű.

Olyan összefoglaló írásról amit így lehetne linkelni, hogy te ez alapján megtanulod a kerékpár szerelés összes csínját-bínját, olyanról nem tudok.
De ha keresgélsz az alapján ami épp érdekel, pl hogy kónuszos agy beállítása, szervizelése, stb, találni fogsz cikkeket. Persze amit írtam is, ezek többségükben hiányosak, nem lehet belőlük profin megtanulni a szakmát.

[ Szerkesztve ]

(#22568) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok. A tegnapi napon sikeresen eltört a fogaskoszorúmon az egyik fokozat... most kénytelen vagyok venni egy új fogaskoszorút és úgy hallottam hogy akkor már érdemes a láncot és a lánctányért is cserélni... Szóval ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
1.Valóban igaz hogy érdemes így együtt a 3 dolgot lecserélni? (lánctányér + lánc + fogaskoszorú)
2. Mit jelent a fogaskerék-koszorúknál a fogszám?
3.Sram-ról mi a véleményetek? Vagy inkább Shimano? (a váltóm Shimano)
4.Valamint a lánctányérnál hogy értik a lyukkört hogy pl 64 mm? Hogyan kell lemérni pl ezt a 64 mm-t?
5. E-bike webshoppal kapcsolatban valakinek valami tapasztalat?

Előre is köszönöm a segítséget. :R
Ez a kép az érintett fogaskoszorúról készült. :U

[ Szerkesztve ]

(#22569) ---Lasali--- válasza fireproof (#22568) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

1. A láncot nyúlás szerint kell cserélni. Ha elérte a nyúláshatárt, akkor le kell cserélni, mert onnantól már súlyosan károsítja, koptatja a lánckerekeket.
Ha a láncod nincs kinyúlva, akkor nem kell cserélni. Persze új fogsornál, mivelhogy a fogsor a drágább alkatrész, normál esetben, nem érdemes már használt lánccal nagyobb kopásnak kitenni. Így a hajtást megkímélheted egy új lánc felrakásával akkor is ha a régi nem nyúlt még ki teljesen, el kell tenni a régi láncot kimosva, hogyha majd az új lenyúlik, akkor azt még tudod tovább használni.
Lánctányér bírja a legtovább. Ha cseréled a láncot, akkor sok sok láncot le lehet használni egy tányérral. Szóval azt nem kell cserélni. Sőt ahogy nézem a képeket, a te hajtásod nem tűnik annyira kopottnak, hogy a hajtómű tányérok cserére szorulnának. (Persze ez a feltevés csak akkor lehet igaz ha egyszerre koptak. :D )
2. Pl 12-27. Akkor a legkisebb kerék 12 fogú, a legnagyobb meg 27 fogú. Áttétel különbségeket jelöli.
3. Sram láncok nekem nem a barátaim, főleg az alsó kategóriában, maradj a Shimano -nál.
4. Lyukkör egyszerűen, a tengely közepétől nézett kör, ami mentén a hajtómű csavarok vannak.
5. Rosszat nem nagyon hallottam róluk, max olyat hogy amire azt mondták hogy van, vagy lesz készleten, soha nem érkezett meg. Szóval én azt mindenképp pontosítanám velük, hogy amit rendeltem azt meg is fogom kapni.

[ Szerkesztve ]

(#22570) fireproof válasza ---Lasali--- (#22569) üzenetére


fireproof
őstag

ÁÁááááá Danke. :)) :R

Ja még annyit akartam hogy a Sunrace vagy BBB márkával kapcsolatos tapasztalatod van esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#22571) ---Lasali--- válasza fireproof (#22570) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ezeknek a márkáknak nagyon széles a termék palettájuk, főleg a BBB-nek.
Szóval ezekről általánosan véleményt mondani nem lehet...
Nem gagyik, de a legtöbb termékük, nem 100% osan "kitesztelt". Szóval fenntartásokkal kezelendőek. De attól függetlenül vannak jó cuccaik, jobb áron mint a többi trendi márkás gyártónak.

[ Szerkesztve ]

(#22572) Runner_fxr válasza tvamos (#22556) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ezeknek ennyi az ára itthon is. Ezekkel sokkal jobban jársz mint azzal a gagyi, össztelós borzalommal. Az ilyen bringák, hobbi xc kategóriába sorolhatóak. Túrázáshoz megfelelő lesz. A teleszkóptól csodát nem érdemes várni, én úgy tudom ezekben az alap suntour villákban nincs hidraulikus csillapítás csak egy rugó, de ha rosszul tudom akkor javítsatok ki.
Sajnos a minőségi össztelós bringák elég drágák. Ezek zsebbenyúlósabbak jóval, viszont cserébe sokkal többet is nyújt mint egy ilyen alap merev vázas monti. Ha nem túl jó a hátad, akkor valóban nem lenne rossz egy jó össztelós gép. Én a térdem miatt vettem először össztelóst és nem bántam meg. Volt egy elég súlyos sérülésem és vigyázni kell a térdeimre, merev vázas bringával terepen nem szívesen közlekednék már. Lefele jövet, annyi ütés éri a térdemet a pedálon keresztül, hogy megfájdul. Nem bírja, össztelósal meg csapathatok ahogy csak tetszik és mint ha puha szőnyegen gurulnék, a különbség óriási. De egy ilyen bringa 3-5 ször annyiba kerül, mint az a hobbi xc merev vázas amit most néztél. Egyébként a gerincnek jót tesz az is ha megerősíted a hát és has izmaidat. Pl húzódzkodás, felülések, illetve vannak még remek gyakorlatok, amik a gerinc nagyobb terhelése nélkül dolgoztatják meg a hát izmaidat. Ehhez viszont meg kéne látogatnod egy edzőtermet.

[ Szerkesztve ]

(#22573) ludsimon


ludsimon
veterán

(#22574) tvamos válasza Runner_fxr (#22572) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sajnos a konditermezest az eletvitelem nem engedi meg. Talan, ha kozelebb tudok koltozni a munkahelyhez, akkor...
(Tavaj jartam, de nem pont ezekre fokuszaltam.)
Azert jo, hogy lehuztatok azt a bicajt, igy kerstem tovabb. Vegul meglett ez a bolt, ahol bar nem olcsok ezek a bicajok, de legalabb jobbak, es osszerakva adjak.
Mar csak a 3 kozul kell valasztani. De valoszinuleg azt fogom, amelyiknek a legrobosztusabbnak latszik a villaja.
Koszi a segitseget!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#22575) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Lenne néhány kérdésem:

1: Létezik-e Shimano-nál Alivio szint fölött 8-s váltórendszer?

2. Sram-nál mi a deore szint, és hány fokozatot használ? Illetve létezik-e 8-as rendszer sramnál, az hogyan viszonyul, az alivio-hoz.

Azért kérdezem, mert van egy deore RD-530-SGS low normál váltóm, alivio váltókarokkal. Mostanában egyre többször kell állítgatni. Szeretném cserélni egy jobbra a váltókart, anélkül, hogy át kéne állnom 9-es rendszerre.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#22576) superecneB válasza ---Lasali--- (#22567) üzenetére


superecneB
őstag

Esetleg az USA-ban olcsóbbak -e ezek a dolgok? (nővérem nyáron jön haza)

Az igazat megvallva inkább kézzel fogható iromány érdekelne, nem netes-wikipedias "szemét" . Ilyenről sincs információ?

(#22577) venember83 válasza superecneB (#22576) üzenetére


venember83
nagyúr

A Sram elég sok, szerelést bemutató oktatóvideót feldobott a youtube-ra, sramtech a felhasználójuk, azt hiszem. Ha műszaki beállítottságú vagy, sokat tanulhatsz ezekből.

Amúgy meg fuck yeah! Gyönyörű idő volt, és bringáztam egy jót. :))

(#22578) fireproof


fireproof
őstag

No szerintetek ez milyen összeállítás lenne?
Fogaskoszorú. : Shimano CS-HG51 8s.
Láncok:
Lánc V1 Shimano CN-HG50 8s.
Lánc V2 Shimano CN-HG40 8s.
Szerintetek az olcsóbbik lánc is jó lenne? Vagy ezen nem érdemes spórolni?

(#22579) DonThomasino válasza ludsimon (#22573) üzenetére


DonThomasino
veterán

Kéne rá vmi védő burkolat. :DDD

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#22580) atos19881101 válasza DonThomasino (#22579) üzenetére


atos19881101
senior tag

Sziasztok,

Adott egy Shimano SM-RT64M tárcsa. A problémám, hogy a szegecselésnél kilazult, és kottyan. Szerintetek lehet ezzel valamit kezdeni? Mondjuk a szegecseket megütni, vagy cserélni?

Hupsz véletlen a válasz gomb lett belőle ..

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22581) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ma tekertem, és kb 4-5 km után kényelmetlennek érzem a nyerget.
Aztán kis pihenővel fél perc- perc utána újra minden OK .
Később pár km után újra kényelmetlen.
Várható, hogy ez el fog múlni vagy felejtős?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#22582) venember83 válasza belaazallat (#22575) üzenetére


venember83
nagyúr

Az X5 tekinthető Deorének, talán. Bár az XX bevezetése óta kicsit lejjebb csúszott az X5.

DonThomasino: Ez keringési problémának tűnik, szerintem kereshetsz másik nyerget. :(

atos19881101: Esetleg megpróbálhatod gariztatni, ha nem régen vetted. Amúgy talán megoldás, ha egy pontozóval megütöd a rögzítő szegeket. Talán így kicsit kitágul a szeg anyaga, s megfogja a tárcsát.

[ Szerkesztve ]

(#22583) SOAD19 válasza dqdb (#22550) üzenetére


SOAD19
addikt

Igen, rengeteget jelenthet a kerék nyomás. Tavaly miután megvettem a bicajt jó darabig, több hónapig nem foglalkoztam a keréknyomással, majd egyszer csak megnéztem a gumi keménységét és hát... Ezután el is mentem felfújni a gumikat a max nyomás alá 0,5 bar-ral, és egyből máshogy értékeltem a teleszkópomat, így már szinte mintha nem is lett volna teleszkópom. :DDD
Majd egyszer, ha lesz rá keret, veszek bele egy normális teleszkópot, ami nem csak dísznek jó. Bár, most egy jó kompromisszum van jelenleg, nem puha a gumi túlzottan, de mégse olyan szétrázós a tekerés, mondjuk a teleszkóp is kimozog olyan 5-6 cm-t kb, a becsúszószáron látottak alapján.

(#22552) Doki-HUN1978 Ez így van, miután felfújtam a gumikat, csak úgy suhantam, könnyedén, hát igen sajnos kompromisszumot kell kötni. :)

[ Szerkesztve ]

(#22584) DonThomasino válasza venember83 (#22582) üzenetére


DonThomasino
veterán

Korábban fájt is sokáig, most ez a helyzet.
Próbálgattam állítani az ülés szögén talán egy kicsit jobb lett.
Beállítással se érdemes kísérletezni?

SPD cipőből általában egy számmal nagyobbat szoktak venni?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#22585) ludsimon


ludsimon
veterán

Akkor 200 km után értékelném a Finish Line Keramik Wax-ot.

Előnyök:
- nagyon profin, tisztán lehet vele tartani a láncot
- nagyon jó kenést ad azalatt az 50 km alatt
- száraz kenést biztosít!
- kb 30 másodperc alatt átpörgethető, átkenhető vele a lánc, tehát gazdaságos is mivel oda megy ahová öntöd
- halk kenést biztosít

Hátrányok:
- nagyon gyorsan 'kipörög' belőle. 60 km után hallani a pici halk nyikorgásokat a láncból
- minden tekerés előtt újra kell vele kenni a láncot

Gyakorlatilag ennyi. Kompromisszumokkal használható. Majd azért kíváncsi leszek mikor unom meg a újrakenegetést, de nem egy olyan nagy dolog a művelet. Csak mostantól számításba kell venni, hogy minden indulás előtt egy 1 perces olajzást kell beiktatni.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#22586) venember83 válasza DonThomasino (#22584) üzenetére


venember83
nagyúr

Kísérletezni mindig lehet. Aztán, hogy értelme van-e, fene tudja.

SPD cipőt pedig fel kell próbálni. Nincs általános recept. De ezt már írtam.

(#22587) ludsimon


ludsimon
veterán

(#22588) Tamoo válasza ludsimon (#22587) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mi van veled, pubertás korba léptél? :DDD ;]

Amúgy jó képek! :))

(#22589) SOAD19 válasza ludsimon (#22587) üzenetére


SOAD19
addikt

Az első kép kakukk tojás, mert nem látható a képen kerékpár ugyebár. :P Amúgy, ha választani kellene, hogy melyik kellene jobban a csajok meg a bicajok közül, akkor inkább a 2. Várom a "megkövezést"! :DDD Megjegyzem, hogy a nemi identitásom a helyén van. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22590) Buster17


Buster17
addikt

Hali!

Vadkempingről mik a vélemények?
Hétvégén valószínűleg elmegyek a környéken egy éjszakára, de még nem tudom mire vigyázzak ilyenkor vagy mire figyeljek oda.
Igazából attól tartok a legjobban, hogy valami medve vagy oroszlán rám támad éjszaka. :DDD

(#22591) ludsimon válasza Tamoo (#22588) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem.
Én csináltam a képet. ;] ;] :DDD

Csak vicc. :))

undefined

(#22592) fpeter07 válasza DonThomasino (#22581) üzenetére


fpeter07
veterán

Én most állítottam a nyergen, mivel nem volt pont vízszintben. Eddig minden rendben volt vele, ne temesd el rögtön. Lehetséges, hogy csak állításra szorul.

(#22593) Doki-HUN1978 válasza Buster17 (#22590) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ha Kenyában fogsz vad kempingezni, úgy joggal tarthatsz az oroszlánoktól, de itthon a rendőrtől jobban tarts!
A vad kemping nem épp szabályszerű, aztán tekintettel a pénzgyűjtési moráljukra, olyan helyet válassz, ahol nem nagyon járnak!

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#22594) Buster17 válasza Doki-HUN1978 (#22593) üzenetére


Buster17
addikt

Hát amerre én mennék ott még a madár se jár.
Oroszlánoktól nem is de kisebb állatokkal mi a helyzet?
Meg miket vigyek magammal?

(#22595) fpeter07 válasza Buster17 (#22590) üzenetére


fpeter07
veterán

Bear Gryllsnek most jelent meg egy új könyve. Gyorsan tanulmányozd át. :D A farkasokkal vigyázz inkább, noha én is az vagyok, az nem jelenti azt, hogy a többiek is ilyen békés állatok.

(#22596) tvamos válasza Buster17 (#22590) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem jogos a felelmed! Eleg fura vilag van otthon.
Es nem a bicajt feltenem!

Amikor a gyerekkel bicajozni voltunk, megtamadtak nehany kutyakok.
Noi Hauserrel, egy erekulessel, meg egy 20 kilos gyerekkel...
Hamar kihajtottam magam.

Itt mondjuk lehet, ha nem maszol at keritesen, ott tabort uthetsz.
Meg el sem zavarhat senki, csak megkerhet, hogy menj onnan.
Nem semmi!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#22597) Doki-HUN1978 válasza Buster17 (#22594) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Jobban félnek azok tőled, mint te tőlük... :)

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#22598) Buster17 válasza fpeter07 (#22595) üzenetére


Buster17
addikt

Könyv nem tudom miben más de szinte az össze részét láttam a sorozatnak, farkasok nem igen vannak erre max rókák meg vadmalac

(#22596) tvamos
Magán területre semmiféle kép nem mennék be.

(#22597) Doki-HUN1978
Remélem :R

(#22599) fpeter07 válasza Buster17 (#22598) üzenetére


fpeter07
veterán

Mi mindenhol ott vagyunk. ;]

(#22600) fpeter07 válasza ludsimon (#22587) üzenetére


fpeter07
veterán

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.