Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22201) ludsimon válasza csabi94 (#22198) üzenetére


ludsimon
veterán

Proenzi 3 ExPur-t kezdtem el 1 hete szedni.
Nem másért, csakis azért mert valami kedvezményre kaptuk az OTP-s egészségkártyára vagy mi.
Nem hiszek benne én se, csakis azért szedem, mert kaptam. :D

salieri.:
:Y
Annyit azért nem...

15-20k általában. Persze vannak nagyon sok szabadidővel rendelkezők akik talán a dupláját is megcsinálják 1 évben.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#22202) venember83 válasza salieri. (#22200) üzenetére


venember83
nagyúr

Az napi 123 kilométer. Szerintem "picit" túloztál. :)

(#22203) salieri. válasza ludsimon (#22201) üzenetére


salieri.
őstag

Tavaly elmentettem egy érdekes cikket olvassátok el :

Legelőször gratulálunk Cadel Evans-nek, taktikus versenyzéssel szerezte meg az első helyet (és nekem 4500 forintot, július elsején 19x szorzóval fizetett a Sportingbeten 250 Ft tétre!). Sokan unalmas versenyzőnek titulálják, pedig nem az, hanem csupán okos. Aki az akciót hiányolta tőle, az gondoljon vissza az esős lejtőre, ahol Andy kapott egy bő percet, a szakaszgyőzelmére, és persze a szenzációs időfutamra. Sokan a vízhordókat is lebecsülik, azt pedzegetve, hogy 40-el ők is elgurulnának a mezőnyben. Ez igaz is, de nem 110-es pulzussal, mint a nagyok, és semmiképpen nem egy hegyi szakaszon. De beszéljenek a számok, és meglátjuk, mennyire vagyunk egy Tour versenyzőtől.

Cadel Evans 2011 Tour de France winner

1. Átlagos sebesség sík terepen, 3 órás tekerés alatt:

25-33 km/h vs 40-45km/h. Nem időfutamoról beszélünk, hanem egy tempós kerékpározásról, zsírégető zónában!

2. Tempó hegyen:

15-16 km/h vs 30-34km/h. Csak az arányok miatt, amikor hallgatja az ember, hogy a Contador 34/32-vel megy a Zoncolánra, a haver fia meg 39/25-el, akkor nézzük meg az átlagsebességet, és az ahhoz tartozó watt értékeket. A Tour menő nem csak súlyához képest sokkal erősebb, hanem abszolút értékben is.

3. Általános fenntartható teljesítmény.

Egy jó amatőr versenyző 170-230 watt teljesítménnyel már elégedett lehet, ugyanez egy Tout versenyzőnél laktátküszöb környékén 400-450 watt. Nem csak 2-3szor erősebb, de általában 30%-al könnyebb is egy versenyző, míg a teljesítményét sokkal tovább képes fenntartani. A csúcsteljesítmény még drasztikusabb különbséget mutat, a néhány száz wattos amatős sprinttel szemben egy Farrar 1400 wattos csúcsot is mutathat.

4. Heti/éves kilométerteljesítmény

Egy átlagos profi hetente 1000 kilométer felett megy versenyszezonban, míg egy amatőrnél a 2-300 kilométer már nem számít rossznak. Nem mindegy ugyanakkor a terhelés mértéke, ami egy Tour versenyzőnél azt jelenti, hogy az éves 40-50.000 kilométer felét versenyen teljesíti, míg az átlagos sportos kerékpáros a 10-20.000 kilométerből jó ha ezret megy viszonylagos nagy tempóban.

5. Átlagos kalóriafogyasztás egy edzésen

Egy jó átlagos kerékpáros egy három órás edzésen 7-1000 extra kalóriát is elfogyaszthat tempótól függően. Ez 70-100 gramm zsír elégetésének felel meg, tehát nem olyan rossz érték. Egy Tour menő 4-5000 Kcal-t éget el egy erősebb szakaszon, azaz akár fél kilogramm zsírnak megfelelő üzemanyagot, mindössze 60 kg-os testsúllyal. Emlékeztek még a 4 személyes csülökre? Minden nap, és közben 200 kilométert is letekernek!

6. Vízfogyasztás egy tekerés alatt

Nem ismeretlenek azok a sztorik, ahol 100-150 kilométert lenyomnak kerékpáros társaink víz nélkül, vagy 1 kulaccsal. Szerencsére sokunk agyát még nem szívta ki a szárazság, így igyekszünk inni, szorgalmasan egy 100 kilométeres meneten akár 3-4 kulaccsal is lecsúszik. Egy Tour menőnek ennyi a minimum, de egy meleg, hegyi szakaszon akár 20 kulaccsal is elfogyasztanak. Tíz liter víz tekerés közben, jézusom!

7. Defekt és lánccsere

Milyen gyakran cseréled a láncot? Minden szezonban? Az nem is olyan rossz, nekem mivel több bringám van, még ilyen sűrűn sem kell. Egy profi a Tour-on akár 2-3 szett láncot is felhasznál, kevesebb mint 4000 kilométer alatt. A defekttel hasonló a helyzet: egy jó kis defektálló külsővel és minőségi belsővel hónapokig el lehet tekerni javítás nélkül, míg egy átlagos Tour menő 3 hét alatt akár 4-5 defektet is összeszedhet.

8. Alvásmennyiség

Tájékozottabb kerékpárosok már régóta tudják, hogy egy dolog az edzésterhelés, az semmit nem ér megfelelő regeneráció nélkül. Az sem ismeretlen, hogy az alvás szerepe a legfontosabb. Míg az átlagos felnőtt 6-7 órát alszik naponta, azaz heti 45-50 óra alvással érjük be legtöbben, én szinte büszke vagyok, hogy sikerül ezt az időt 56-58 órára növelni, addig egy Touros versenyző heti 70! órát, azaz napi 10 órát alszik. Szüksége is van rá, minden óra tekerésre 2 óra alvás kell, hogy jusson legalább.

Lehet tehát irigykedni, annyit esznek, amennyit akarnak, egész nap csak bringáznak a világ legszebb helyein, és emellett még a 10 órás alvás is jár neki. Nem véletlen, hogy a néhány száz fős profi mezőnybe tízezernyi kerékpáros pályázik, és alig néhányan kerülnek profi csapatba, tőlünk például Szeghalmi Bálint jeleskedik a Lampre színeiben!

(#22204) csabi94 válasza salieri. (#22200) üzenetére


csabi94
őstag

Igazatok van, egyébként én sem bírom az ilyen szereket, anya próbálkozik mindig a vitaminokkal meg ilyesmivel, de csak tesóimat tudja rávenni, hogy beszedjék (Ők még kisebbek).
Meglátjuk, hogy hogy bírom. :)
20 év múlva majd leírom ide a tapasztalataimat! ;]

(#22205) ludsimon válasza salieri. (#22203) üzenetére


ludsimon
veterán

" Persze vannak nagyon sok szabadidővel rendelkezők akik talán a dupláját is megcsinálják 1 évben."

Ilyenek pl akiknek ez a 'munkájuk' vagy inkább szebben kifejezve, a bringázás az életük.

undefined

(#22206) salieri. válasza csabi94 (#22204) üzenetére


salieri.
őstag

Nagymamámtól megtanultam A vitamin a jó ételben van! :)
Régen nem voltak mindenféle szir - sz.r tabletták ,és mégis egész nap a mezőn dolgoztak az emberek,egészségesebbek voltak mint a mai társadalom :)

ludsimon: így van erre gondoltam a profi versenyzőkre ,de írtam is :)

(#22207) iLux válasza salieri. (#22206) üzenetére


iLux
tag

Azért a nagymamáink idejében nagyon más volt a helyzet.

Amit megtermeltek paradicsomot, paprikát, mindent, az tuti volt, Ők ették meg, nem ilyen telepermetezett lufi szarok voltak. Dolgoztak, nem a gépet verték egész nap. Nyugodtak voltak, nem paráztak azon, hogy mi lesz, ha nem készül el időre a kimutatás, és akkor kirúgja Őket a fönők, aztán kis szerencsétlenséggel irány az utca.

Egyénként Én sem vagyok oda ezekért a szarokért.

[ Szerkesztve ]

(#22208) rii


rii
nagyúr

most a külföldről behozott, zölden leszedett, hajón megpirult zöldésgektől semmi vitamint ne várjunk

aki vitamint akar, az csak akkor menjen zöldségeshez, ha rostot akar bevinni
minden más a multivitaminokban található

szar, meg műanyag, meg lélekölő, ... de ez van

BP-i CM hogy sikerült? hanyan voltak?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#22209) KergeK@csa válasza rii (#22208) üzenetére


KergeK@csa
tag

Első becslések alapján 20 ezren.
A végére (utolsó órára) eleredt az eső, de még így is több, mint 10 ezren emeltünk bicajt a Ligetben. :)

(#22210) ---Lasali--- válasza csabi94 (#22196) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én szedek. Kipróbáltam már rengeteg félét, ha gondolod kérdezz. Valamennyire már lett rálátásom ezekre a táplálék kiegészítőkre. És itt hangsúlyoznám a táplálékot, és a kiegészítő szót a többieknek. Nem gyógyszerről van szó. Nem doppingról. És ha nem az olcsót veszed, akkor még nem is szintetikusról!
Ettől meghülyülök mikor valaki okoskodik hogy jaj ne egyed, méreg!!! Tudatlanság netovábbja.

Szerk: Átraktam OFF -ba, mert ez a téma szerintem nem ide való.

[ Szerkesztve ]

(#22211) ludsimon válasza ---Lasali--- (#22210) üzenetére


ludsimon
veterán

Multivitamint, de leginkább C-vitamint szedni kell, mert ezek a nem éppen Magyarországról érkező gyümölcsökben semmi sincsen.
Én már évek óta, mióta ismerem a Supradyn-t szedem, + mellé kiegészítőként 500mg C-Vitamin napi 1 tabletta.

Én erre a nem hiszek dologra a Proenzi-re értettem. Abban még nem hiszek, hogy meg tudná védeni (ez talán még hihető), de hogy megjavítani azt igazán kétlem.

Tudom, hogy ez lenne a legmegfelelőbb, de mi a családban 4-en vagyunk és így jobban megéri, még ha egy tucat vitamin hiányzik a Supradyn-ból.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#22212) Tamoo válasza csabi94 (#22196) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én próbáltam párat, de nemigazán segített... viszont nekem már eleve eléggé kivan a térdem. Megelőzésre elméletileg nem hülyeség, meg van aki javulásról is beszámolt.

(#22213) rétisün


rétisün
veterán

átnéztem a bringát....a kormány lekarcolódott, ezt észrevettem már amikor toltam hazafelé az esés után. azt viszon nem, hogy a nyeregbilincs alatt sem kóser egészen :(

viszont hiába lenne garancia a vázra, gondolom esésnél szerzett sérülésre a garancia nem vonatkozik. :O

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22214) salieri. válasza rétisün (#22213) üzenetére


salieri.
őstag

Sajnos arra nincs garancia, nem tudom mekkorát estél vele, de ha alufólia a váz én megfontolnám a cserét, az alu semmi előjelét nem mutatja a törésnek,csak gyűjti csendben a feszültségeket és egyik pillanatról a másikra reccs.

(#22215) Bagira01 válasza salieri. (#22193) üzenetére


Bagira01
veterán

Nem is néz ki rosszul. Így képek alapján kell valamit cserélni rajta? Illetve mit érdemes rajta tüzetesebben átvizsgálni?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#22216) tzimash válasza rétisün (#22213) üzenetére


tzimash
őstag

Hogy érted, hogy nem kóser? horpadt, vagy mi? :((

salieri.:
karbon

(#22217) salieri. válasza Bagira01 (#22215) üzenetére


salieri.
őstag

Amit ,minden régebbi bringán cserélni kell, azok a gumik, mivel öregek.
Kép alapján viszont ez a gumi nem néz ki rosszul.
Amit nem tudok megítélni képen keresztül az a lánc. Ráterhelsz a legnagyobb tányéron a hajtókarra ha kicsit "kiugrik" a lánc akkor cserére érett, vagy ha van nyúlásmérőd azzal megnézed mi a helyzet!
Többi dolgot nem kell cserélni!Én csak átzsíroznék mindent!
Ez a bringa elég vegyes felvágott ,de ha neked nem szempont ,hogy egy szettből legyen rajta minden alkatrész,nyugodtan megveheted!

(#22218) salieri. válasza tzimash (#22216) üzenetére


salieri.
őstag

Sajnos ha meg van sérülve a szövet, az nagy probléma.
A garancia meg 1000 százalék, hogy ugrott

(#22219) venember83 válasza rétisün (#22213) üzenetére


venember83
nagyúr

Tudtommal a szénszál javítható, nem kell kukázni a vázat. :K

(#22220) rétisün válasza tzimash (#22216) üzenetére


rétisün
veterán

igen, karbon.

amikor vettem, nem vettem észre (figyelmetlen voltam) hogy a nyeregbilincs alatt van egy kis repedés a festésen/lakkozáson(?). viszont most hosszabb lett, és sajnos arra kell gondolnom, hogy mélyebb, mint először gondoltuk. viszont a nyeregcsövet kivéve, belül nem érzem, hogy "átérne" a repedés.
annak idején viszavittem, lefényképezték, szóval tudnak róla, akkor emiatt nem cserélték.

(#22219) venember83: nem biztos, hogy a szövet maga sérült, legalábbis, erre utal, hogy "nem ér át" a repedés.

bemegyek délután, beszélek a volt tulajával (aki a boltvezető is egyben) mi legyen.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22221) salieri. válasza rétisün (#22220) üzenetére


salieri.
őstag

Pedig emiatt ki kellett volna cserélni, milyen karbon váz ez ?országúti gépről van szó?
Én az asztalra csaptam volna mindenképp, ez nem egy tesco kategória.

(#22222) rétisün válasza salieri. (#22221) üzenetére


rétisün
veterán

kelly's urc 6.9

mondjuk én nem komplett bringaként vettem, csak a vázat, de elvileg a garanciát ugyanúgy megkaptam rá. legalábbis a boltos ezt mondta, de aztán lehet, hogy jól át lettem verve.....
de azért ne feltétlezzük mindjárt a legroszabbat.

de annyira jó vételnek tűnt, elvesztettem a józan ítélőképességem :B

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22223) salieri. válasza rétisün (#22222) üzenetére


salieri.
őstag

hát sajnálom... így nehezebb lesz a gar. érvényesítése, de azért sok sikert.
remélem sikerül valami jó megoldást találnod az eladóval.
javításra sajnos kicsi az esély, de nem akarok vészmadár lenni.ugyan nem tudom mennyiért vetted de
egy olasz országútival jobban jártál volna ilyen árban ,merevebb gépek sokkal mint ez a kellys
Azért van ott megrepedve amúgy ,mert ott gyűjti össze a legjobban a feszültségeket.

[ Szerkesztve ]

(#22224) tzimash válasza rétisün (#22220) üzenetére


tzimash
őstag

Ha megmutatod, hogy hosszabb lett a repedés, talán érvényesítheted a garit. Ehhez lehet nem árt, ha nem tudják, hogy estél vele.

(#22225) rétisün válasza salieri. (#22223) üzenetére


rétisün
veterán

mondjuk egy ilyennel?

ha buktam (szó szerint :((( ) a vázat, valami ilyesmiben gondolkodok. ennél többet nem nagyon tudok/akarok kiadni egy vázra.

lenne esetleg egy trek vázszett, ennél kicsit drágábban, de ahhoz kéne vennem új press-fit középcsapágyat is. ami sram hajtómű esetében megint csak nem biztos, hogy olcsó, könnyen beszerezhető (még sosem rendeltem külföldi web-sohpól :B )

(#22224) tzimash: igen, itt van az erkölcsi dilemma. megmondjam-e, hogy buktam, vagy induljak ki abból, hogy az eladó tudta a repedést, és úgy adta el, azaz én is sumákoljak?
eh, túl becsületesnek neveltek, ha egyáltalán felmerült bennem, hogy megmondjam a buktát.... :U
mondjuk ha bemegyek a felkötött kezemmel, nem is lesz gyanús :N

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22226) belaazallat válasza rétisün (#22225) üzenetére


belaazallat
addikt

Ennek nem olyan váza van, mint amit néztél?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#22227) Tamoo válasza rétisün (#22225) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

:( Most olvasom, hogy milyet firkáltál. Mostanában nincs kapacitásom normálisan követni a topikot.
Jobbulást!

(#22228) salieri. válasza rétisün (#22225) üzenetére


salieri.
őstag

Pl. ez is igen!
Outiba az olasz gépek a legjobbak,legmerevebbek.

Én semmi esetre sem vennék újonnan boltból bringát.

Scandium Colnagomat adtam el kompletten 300k ért teljes ultegra szettel,karbon támvillákkal!

(#22229) rétisün válasza belaazallat (#22226) üzenetére


rétisün
veterán

de igen. ha azt számolom, mennyivel kerül többe, mint a váz maga, meg is érné. viszont akkor meg lesz egy csomó plusz alkatrészem, amit vagy el tudok adni, vagy nem....

(#22227) Tamoo: köszönöm, igyekszem! :R

(#22228) salieri.: én sem tervezek új bringát venni, bár a fenti wilier esetében azért meggondolandó.....
viszont sajnos az anyagiak eléggé behatárolják a lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22230) tzimash válasza rétisün (#22225) üzenetére


tzimash
őstag

6 hét múlva, vagy hamarabb már nem lesz felkötve :N
De amúgy igen van erkölcsi oldala is a dolognak. Más kérdés, hogy már az elején cserélnie kellett volna, vagy ami még jobb el sem kellett volna adnia így az eladónak ezt a vázat.

(#22231) salieri. válasza rétisün (#22229) üzenetére


salieri.
őstag

Ugyan most nincs idegrendszerem a bikemaghez, kb. mintha ISDN vonallal csatlakoznék az oldalra. :DDD De nagyon sok jó gép van fent jobb felszereléssel, annyi pénzért,amibe kerül a wilier.
Valahogy próbált meg a pénzed visszaszerezni.

(#22232) rétisün válasza tzimash (#22230) üzenetére


rétisün
veterán

az igaz, de ha csak akkor kezdek intézni valamit, amikor már bringázhatnék is.....

állítása szerint ő se vette észre

(#22231) salieri.: nem tudom, akarok-e (főleg ezek után) használt bicajt venni, főleg hogy nem is nagyon tudnám megnézni vásárlás előtt.
meg persze, nem is kell nekem komplett bicaj.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22233) KaraDani válasza rétisün (#21470) üzenetére


KaraDani
addikt

Csak most látom :( Mielőbbi jobbulást!

(#22234) Jamby18


Jamby18
senior tag

Ma megvettem mindent, napokba meg összelegózom. Remélem nem akadok el.

(#22235) lorcsi


lorcsi
veterán

enged a belsőm a városi boltba járósban...kivettem, és felírtam a külső méretét is
normális a 27*11 1/4 méret ?

(#22236) salieri. válasza lorcsi (#22235) üzenetére


salieri.
őstag

Normális, de elég ritka már az ilyen.. Gondolom valami régi csepel gép lehet.

(#22237) lorcsi válasza salieri. (#22236) üzenetére


lorcsi
veterán

régi osztrák, puch márka

(#22238) belaazallat válasza rétisün (#22229) üzenetére


belaazallat
addikt

Esetleg tartaléknak alkatrész? De inkább ne kelljen semmit venni, hanem cseréljék gariba azt a szép vázat!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#22239) Muton


Muton
addikt

Heló!
Tönkre lehet tenni végleg egy tárcsaféket valahogy? Mert mielőtt szervizbe vittem volna a bicót úgy emlékeztem, h jól fogott, most meg szinte alig. Mi van, h fékolajat öntöttek a pofára véletlenül, vagy zsírral kenték össze a tárcsát? Az maradandó vagy segíthet egy mosás?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#22240) rétisün válasza belaazallat (#22238) üzenetére


rétisün
veterán

már így is van tartalékom jó pár mindenből (hiába, túl sokat nézegetem az aprót :B :DDD )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22241) raczger válasza Muton (#22239) üzenetére


raczger
őstag

Tárcsát benzinnel vagy más hasonló cuccal érdemes letisztítani (van direkt erre kitalált folyadék is, de felesleges szerintem megvenni, nem sokkal többet tisztít mint pl a benzin). A fékpofa felületét pedig csiszolópapírral érdemes megcsiszolni, hogyha van rajta felületi szennyeződés, azt lehozza. Az is lehetséges hogy véletlenül kicsit elállítódott a fék és picit ferdén áll, így nem tudja rendesen, párhuzamosan befogni a tárcsát, csökken a fékhatás és még a fékpofák is rosszul kopnak. Én a helyedben visszavinném a szervizbe, hisz valószínűleg az ő figyelmetlenségük miatt lett olyan, szóval ingyen meg kellene, hogy csinálják a fék állítást és tisztítást.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#22242) Genji


Genji
őstag

Sziasztok!
Vásárlás előtt állok. Bestbuy (ha van ilyen) bringa 50-60K körül? Főleg aszfalton hajtanám de gidres-gödrös földutat is bírja azért. :) Méret gondolom standard, de fontos h kényelmes legyen (190cm/90kg vagyok), ez az ülés/kormány beállítás szempontjából gondolom számíthat. Ha nagyon muszáj 80K-ig fogcsikorgatva felmegyek. Ha konkrét típust nem is, márkát/boltot tudtok mondani ahol érdemes nézelődni? Köszi!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#22243) belaazallat válasza rétisün (#22240) üzenetére


belaazallat
addikt

Értem! (nekem két komplett bicikli volt alkatrészben, szerencsére az egyiket elvitték)

Ha netán mégis odáig fajulna a dolog, hogy még is vázat kell cserélned, megkérdezzem mennyi lenne csak a váz?

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#22244) lorcsi válasza Genji (#22242) üzenetére


lorcsi
veterán

(#22245) Genji válasza Genji (#22242) üzenetére


Genji
őstag

Az kimaradt, hogy akár használt is jöhet, nyilván az olcsóbban. :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#22246) Muton válasza raczger (#22241) üzenetére


Muton
addikt

Köszi!
Megpróbálom első körben letisztítani. Szóval a pofát csak csiszoljam, vagy azt is le kell mosni?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#22247) raczger válasza Muton (#22246) üzenetére


raczger
őstag

A pofát csak csiszoljad.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#22248) venember83 válasza Muton (#22246) üzenetére


venember83
nagyúr

Ne nagyon mosd a pofát, mert képes beinni bizonyos folyadékokat.

(#22249) rétisün válasza belaazallat (#22243) üzenetére


rétisün
veterán

"nekem két komplett bicikli volt alkatrészben"

ezt szeretném elkerülni :D

mit értesz azon, hogy "mennyi lenne csak a váz" ? a fentebb linkelt wilier-től határ a csillagos ég.....ez pl. már majdnem, de biztos van még ennél is drágább.
aluváz persze van olcsóbban is.... :U

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22250) Muton


Muton
addikt

Oké, a pofákat akkor nem fogom lemosni, max vízzel.

Ahogy most közelebbről nézem van a tárcsának egy enyhe színezete. A rotor 'küllőinek' a végénél enyhén sárgás, illetve a fékfelületen is mintha lenne egy kékes és egy szintén sárgás árnyalat. Lehet, hogy sikerült megégetni?

kép1
kép2
kép3
kép4
kép5
kép6
kép7

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.